Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) Typhoon47 válasza TaaT (#42199) üzenetére


Typhoon47
őstag

hát ha így jobban megéri eladni egyben mint bontani, akkor el lehet képzelni milyen állapotban lehet. :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#42202) whitezo88


whitezo88
nagyúr

szép példány, én is gondolkozom króm vesén, így nézne ki nekem is csontra ilyen autóm van színben is:
[link] akartam is 100%ra csak közbejött a feltörés és elment a pénz... acél M-es pedálszettet is akartam, meg lassan kéne szőnyeg is a gumi helyett...

(#42203) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#42116) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi mindenkinek a tanácsokat. Tehát akkor összefoglalva: 1.6-os Focust vegyen, mert iv Golfból nincs jó állapotú, de ha mégis, akkor abból akkor is 90 lovas pédétédéit, mert az majdnem annyira egyszerű és igénytelen motor, mint amilyen maga a G Astra mint autó.

Holnap konzultálok vele, és linkelek neki párat használtautóról.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42204) profi91 válasza BlacKSouL (#42203) üzenetére


profi91
tag

1.9 TDI, nem PD. :B

(#42205) MunezXBK válasza whitezo88 (#42202) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fekete vese sokkal szebb...szvsz. ;)

(#42206) giigz válasza BlacKSouL (#42203) üzenetére


giigz
veterán

Ne PD-t vegyen, hanem sima 90 vagy 110 lovas TDI-t :)

Szerk.: Ja közben már írták, sry.

[ Szerkesztve ]

(#42207) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Azaz, igen, azt akartam írni, nempédécsaktédéi...csak már kicsit zizi vagyok, mert Karáűcsony van...vagymi, húsvét, csak sok hóval :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42208) latyak17 válasza #27813376 (#41873) üzenetére


latyak17
tag

van/volt tempra és tipo is 5.5 körül evett vegyesbe

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#42209) #27813376 válasza latyak17 (#42208) üzenetére


#27813376
törölt tag

Az jó, megvárom ha melegebb lesz az idő, akkor mit produkál.

(#42210) 8th válasza zoo8800 (#42166) üzenetére


8th
addikt

Ez övön aluli volt... :DD

(#42211) tresh válasza BlacKSouL (#42203) üzenetére


tresh
addikt

4golfból van jó állapotú de azt meg kell fizetni és inkább kintről venném valós 250K km rel mintsem az itthon hatszor visszatekert stb példányokat..és akkor ahogy írták 1.9tdi 90/110 pacival remek motor :)) Ha benzin akkor a fóka tényleg jó választás motorikusan biztos strapa bíró gépek uncsi tesomé 325K km nél jár kopó dolgokon és kötelező dolgokon kívül nem volt még az autóhoz nyúlva

[ Szerkesztve ]

(#42212) _NCT válasza tresh (#42211) üzenetére


_NCT
őstag

+1

(#42213) #10726912 válasza #27813376 (#42209) üzenetére


#10726912
törölt tag

Előző kocsim 1.9 D Tempra volt, gyári adatait hozta (ha jól emlékszem, 4.8, 5.5, 6.2), télen felment 7-re is. A Tipo elvben könnyebb, de nem sokkal, így a 6.5 télen teljesen reális, nyáron lemehet 10 %-ot, akár 6 liter alá is (városban). De az is számít, hogy van hajtva, milyen állapotban van a motor, porlasztó, stb.

[ Szerkesztve ]

(#42214) latyak17 válasza tresh (#42211) üzenetére


latyak17
tag

a golf 4ből is inkább a 90 lovas a megbízhatóbb, a 110 re több panaszt is hallottam mert jobban ki van hegyezve

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#42215) tresh válasza latyak17 (#42214) üzenetére


tresh
addikt

Lehetséges nem tudom de barátomnak 110es e van és nem igazán panaszkodik pedig már elment pár km-t :))

(#42216) 8th válasza latyak17 (#42214) üzenetére


8th
addikt

Gyári 110ló = kihegyezés? :DDD

(#42217) giigz válasza 8th (#42216) üzenetére


giigz
veterán

Manapság az 1.6-ból 130 LE-t hoznak ki... :)

(#42218) Napfénysüti válasza giigz (#42217) üzenetére

És még az sincs közel se hegyezve. :)

Més que un club!

(#42219) 8th válasza giigz (#42217) üzenetére


8th
addikt

De nem ez a lényeg. Alig van eltérés a 90lovas és a 110lovas motorok között. Mitől lenne kihegyezve az erősebbik? Ja kihoznak csak ma 2013-at írunk. 18évvel ezelőtt még átlagosnak/jónak számított 1.9-ből a 110ló.

(#42220) bigmasterg válasza D.Orion (#42110) üzenetére


bigmasterg
addikt

RX8-at ne.
Kell a 4 ülés ? Ha nem, akkor vegyél egy mx5öt. :)
Hátsó kerék, roadster, kis súly és kb. annyi a fenntartása, mint egy átlag 1.6-1.8 kocsinak.

(#42221) lucifer31 válasza giigz (#42206) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Amik már 6x megjárták a Föld-Hold távolságot...?

Semmi baj nincs a PD-vel.

(#42222) latyak17 válasza 8th (#42216) üzenetére


latyak17
tag

2002 ben még az volt, nem hiába az összes taxis a 90 lovas vagy pd vagy sima tdire esküszik és messze elkerülik a 110 lovacskás verziót.. nincs is olyan sok belőle, és véleményem szerint nem is olyan jó.. a mi galaxynkba 300.000 van motor újjá lett építve 100.000kmnél de még mindig megy.. eredeti váltó és kupplunggal..

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#42223) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Nézegettem az Avensiseket és a következő anomáliára lettem figyelmes a mobile.de-n való keresgetés közben: a 2005 után keresett dízel, automata modellek közt nem találtam a 150LE-nél erősebb motorverziót. Létezhet ez? Utána átállítottam, h csak kézi váltósokat mutasson, na ott már szerepeltek a 177 lovasok is.
Ez miért van?

(#42224) _NCT


_NCT
őstag

Lenne egy kis kresz kérdésem:

Az alábbi rajzon látható, hogy szeretnék kanyarodó főútvonalról a mellékútra hajtani, egyenesen. Na a helyzet a következő: Jobbról érkező emberek rendszerint nem állnak meg az elsőbbségadás kötelező táblánál, hanem simán jobbról egyenesen kb az út közepéig behajtanak. Ezzel csak az a gond, hogy ha én egyenesen akarok a mellékútra hajtani, akkor igencsak belém fognak durranni. Esetleges balesetnél kinek lenne igaza?

a, nekem, mert főutvonalról kanyarodok a mellékútra, tehát nekem van elsőbbségem, neki táblája van

b, neki, mert habár van táblája, elhagyom a főútvonalat és elsőbbséget kéne neki adom, mivel jobbról érkezik (szerintem ez hülyeség)

Kb minden 2. ember nem áll meg a táblánál, ezért gondoltam, h velem van a baj, én tudok rosszul valamit...

(#42225) lucifer31 válasza _NCT (#42224) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Neked.

(#42226) bandus válasza _NCT (#42224) üzenetére


bandus
veterán

a kérdés szerintem értelmetlen, (a) válasz a helyes.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42227) lucifer31 válasza latyak17 (#42222) üzenetére


lucifer31
csendes tag

300.000 az még bejáratós akkor.

(#42228) _NCT válasza bandus (#42226) üzenetére


_NCT
őstag

Oké, csak minden nap van attrocitásom ezen a szakaszon, ezek szerint az emberek ma Magyarországon ennyire nem ismerik a kreszt??? :Y

(#42229) lucifer31 válasza _NCT (#42228) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Anyós ülés alatt vasrúd nálam bevállt..

(#42230) giigz válasza lucifer31 (#42229) üzenetére


giigz
veterán

És azt minden kereszteződésben megmutatod, vagy miért olyan jó az? :D

(#42231) MunezXBK válasza _NCT (#42224) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Attól függ mivel vagy.

A. Trabanttal-menekülj

B. X6, Q7- Simán neked. :DD

(#42232) giigz válasza MunezXBK (#42231) üzenetére


giigz
veterán

Ez az igazság :K

(#42233) lucifer31 válasza giigz (#42230) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Csak ahol elkezd pampogni az akinek nem kéne :D

(#42234) neduddki válasza zolikaDB (#42223) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mert ave2 dizelben nem vot otomata?

udv

neduddki

p.s. de latom meg mindig a 2.2es m otorkat nezegeted elaruldo mije?

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42235) TaaT válasza _NCT (#42224) üzenetére


TaaT
veterán

Havert hasonló közlekedési szituban szoktam kirakni náluk, annyi különbséggel hogy a főútvonal egyenesen megy, a mellékút meg egy üzemen kívüli buszmegálló, ott szoktam megállni. Ellenben sosem indexelek mert akkor tuti kijönne elém az autós jobbról. Lassítok és lehúzódok. :)

Give them hell Ukraine!

(#42236) DeFranco válasza BlacKSouL (#42203) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1.6 Focus jó, kb. egy hónapja van meg, szeretjük, de ha egyet is láttok, ami jó, (nézzétek meg, nézessétek át alaposan) arról le se vegyétek a kezeteket. Én azért vettem meg a 4 ajtósat, mert esélyt nem láttam arra, hogy lesz fél éven belül egy jó állapotú kombi vagy 5 ajtós. Nincs pénz, mindenkinek ilyen autó kell, mert jobbra nem telik, akinek meg jó van, nem adja el, mert nem tudja nem akarja lecserélni fiatalabbra.

Amit láttunk a piacon, az mind rommá törtből felállított vagy rongyra hajtott céges. Rákúrral többször röhögtünk körbe olyan autót, amin nem volt egy javítatlan kasztnielem (de olyan igényesen, hogy a jobb oldal végig rücskös a bal oldal végig tükrös, 3-4 mm-es illesztési eltérések, cafatokban foszló kormány), plusz a szervízkönyv is tartalmazta az andersen összest T-2 hét dátumig. Természetesen mindet garázsban tartott nemdohányzó hölgy vezette.

[ Szerkesztve ]

(#42237) stangli válasza _NCT (#42224) üzenetére


stangli
senior tag

természetes, hogy "a" válasz.

de itt úgy-e felmerülhet az a kérdés is, az emberi pszichológiából kiindulva, hogy jobbra lehet-e kanyarodni? mert ha igen, akkor a jobbról kanyarodó azt is gondolhatja, hogyha 20-30 m-re elkezdesz indexelni, hogy te jobbra fordulsz, mert ugyebár ha nem tévedek, ha főútról kanyarodsz le, akár egyenesen is mész, akkor indexelned kell...

(#42238) _NCT válasza stangli (#42237) üzenetére


_NCT
őstag

Mostanaban nem szoktam indexelni,pont azert amit irtal.Kozepen szoktam menni, kb 20-al igy meg van ideje veszfekezesre.Csak annyian ugatnak vissza,azt hittem velem van a baj....

(#42239) stangli válasza _NCT (#42238) üzenetére


stangli
senior tag

Nem veled van a baj... azért is ugathatnak, mert jobbkéz-szabályt veszik figyelembe a táblák helyett, így nekik van igazuk... de ha csattanás van, akkor a táblák szerint a rendőrnek neked kell igazat adnia...

(#42240) _NCT válasza stangli (#42239) üzenetére


_NCT
őstag

Multkor kipattantam az autobol,egy papanak elmagyaraztam ezt,de legyintett es tovabb hajtott....Nem akarom h tettlegessegig fajuljon a dolog,mert a vegen en jonnek ki szarul belole,ezert a vascsoves megoldas nem jatszik.Max olyan tuzolto botot veszek :D

(#42241) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Tegnap hatalmas kátyúba futottam bele Kecskeméten néhány autóstársammal. A jobb első gumi kukás lett, a borulás kapcsoló aktiválódott, a felni és a futómű talán nem sérült. Fénykép és rendőrség megvolt, kíváncsi vagyok lesz-e kártérítés... :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#42242) _NCT válasza !Overdose! (#42241) üzenetére


_NCT
őstag

Casco van?

(#42243) TaaT válasza !Overdose! (#42241) üzenetére


TaaT
veterán

"Fénykép és rendőrség megvolt, kíváncsi vagyok lesz-e kártérítés..."

Ha volt kint úthibára figyelmeztető tábla vagy sebesség korlátozó tábla akkor nem, amúgy igen :K

Give them hell Ukraine!

(#42244) DeFranco válasza !Overdose! (#42241) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hol?

Amúgy katasztrófa, Kecskemét-Nagyszőrös - Törtel - Abony - Újszász útvonalat (80 km) két óra alatt tettük meg tegnap. Abony és a megyehatár között szó szerint több volt a kátyú mint az út, 20-szal lehetett menni, de úgy is volt, hogy tolatni kellett, mert nem volt tovább út, csak 20 centis kátyú. És akkor még ez a jobbik, mert ha akarsz sem tudsz gyorsan menni, mert utána meg rengeteg helyen az utolsó pillanatban tudtam korrigálni, mert ha 90-nel belerongyolok egy ilyenbe akkor a következő pár métert tetőn teszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#42245) !Overdose! válasza TaaT (#42243) üzenetére


!Overdose!
őstag

Casco nincs, úthibára figyelmeztető tábla nincs, egyébként 60 km/h-s szakaszon történt a 44-esen haladva Békéscsabáról az M5 felé néhány méterrel a Kecskemét tábla után.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#42246) _NCT válasza !Overdose! (#42245) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor sok sikert ! :R Fater nem tudta bevasalni rajtuk a gumi + felni roncsolast katyu miatt...

(#42247) whitezo88 válasza !Overdose! (#42241) üzenetére


whitezo88
nagyúr

iszonyat brutál kátyúkat lehet találni így a hó után megint, ilyen 20x20 cm részeken kb teljesen eltűnt az aszfalt, éles réssel 5cm mély kátyúk... :(

ennél jobban idegesít az, hogy az Ecseri úti nagy kereszteződésnél a villamossínt mikor akarják "újraaszfaltozni" mert ezer éves betonba van benn a sín, naponta ezernyi autó megy át ott 40-50 km/h-val és szétveri a futóművet mert szét van esve az úttest...

(#42248) TaaT válasza !Overdose! (#42245) üzenetére


TaaT
veterán

Mindenképpen megér egy próbát, és lehet érdemes előtte jogásszal is értekezni :K

whitezo88: Vmelyik nap én is rutinosan hasítok a szélső sávban, emlékeim szerint ott csak pár tré minőségű aszfaltozás nehezíti az előre jutást, erre látom hogy a sáv fele hiányzik, még szerencse hogy a téli kerékkel csattogtam át rajta :W

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42249) !Overdose! válasza TaaT (#42248) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én is úgy vagyok vele, hogy nem áll semmiből kitölteni a kárbejelentőt. Az anyagi kár szerencsére nem jelentős, újonnan 30k körül van a gumi, amit pótolni kell, de most erősen elgondolkoztam rajta, hogy 14-es lemezfelni és gyári méretű ballonos gumi való ezekre az utakra.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#42250) DeFranco válasza !Overdose! (#42249) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyébként tényleg, ilyenkor mi van? Tegyük fel van egy két éves szett a kocsin. Egy tönkremegy, lecserélem, esetleg egy év múlva még egy, és lesz háromféle gumi a kocsin?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.