Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) Dare2Live válasza -v- (#43450) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A baj az, hogy kollektíven büntet az emberek 90% imo gond nélkül tudja mi a pohár sör. Az egy más kérdés, hogy a 10% miatt még lehet így is "megéri".?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43452) Typhoon47 válasza -v- (#43450) üzenetére


Typhoon47
őstag

egyetértek. nálunk jó ez a zero tolerancia, habár én se szeretem, mert maximum 1-2 sör tényleg kva jól esne néha napján, de a többieket nézve, muszáj elrettenteni valamivel a népet..

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43453) DeFranco válasza Dare2Live (#43451) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon szeretem a sört, de soha nem éreztem még úgy, hogy meghalok, ha nem ihatok egy pohár alkoholos sört, és nem is szorítottak pisztolyt a fejemhez, hogy igyak.

Aki nem bírja ki, az gyenge jellem.

Márpedig igen is ront a reakcióidőn és az ítélőképességen, még egy pohár is. Nem sokat ront, így is hibahatáron belül marad a többség, de ront. Éppen ezért nem szabad fogyasztani.

(#43454) bitpork válasza Typhoon47 (#43452) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A baj nem a jogszabályokkal van hanem az emberekkel. Mint ahogy itt mindenki (na jó, nem mindenki, de a többség) sebesség limit, meg csak egy kicsivel megy. Ha kicsi ital lenne engedve, akkor tuti sok nagyon részeg is kocsiba ülne. Az a baj, hogy a legtöbb ember szimplán nem elég érett, és nem csak a vezetéshez, de már ahhoz sem h egy jól működő és ezért részben önszabályozó demokráciában éljen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43455) bandus válasza DeFranco (#43453) üzenetére


bandus
veterán

ugyan ez a véleményem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43456) Dare2Live válasza DeFranco (#43453) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én se éreztem úgy soha, hogy meghalok ha nem.

"Aki nem bírja ki, az gyenge jellem."
wtf akkor Németoban, Ausztriában... ~mindenki gyenge jellem? Mi köze ennek a "jellem"hez? :)

És mint próbáltam írni ez kultúra függő. Fél europában szabad, miközben arányaiban jóval kevesebb az alkohol fogyasztás miatti baleset mint a zéro tolerancia MOon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43457) DeFranco válasza Dare2Live (#43456) üzenetére


DeFranco
nagyúr

wtf akkor Németoban, Ausztriában... ~mindenki gyenge jellem? Mi köze ennek a "jellem"hez?

Ott nem tilos. Akinek tilos és ennek ellenére nem bírja ki, amíg hazaér, az gyenge jellem. Számomra az is véleményes, akinek nem tilos és iszik, de ebből nem szeretnék vitát, csak zárójelben jegyzem meg.

És mint próbáltam írni ez kultúra függő. Fél europában szabad, miközben arányaiban jóval kevesebb az alkohol fogyasztás miatti baleset mint a zéro tolerancia MOon.

Úriember nem pisil a kézmosóba. A többieknek meg tilos.

[ Szerkesztve ]

(#43458) -v-


-v-
addikt

Fektuninggal kapcsolatban lenne kerdesem: ebc turbo groove tarcsat es yellowstuff betetet akarok. Ahogy neztem ez birja a trackdayeket meg a forszirozott menetet. Van valakinek tapasztalata ezzel a komboval? Masik kerdes, hatso feknel mennyire erdemes vadulni? Az akkora terhelest ugye nem kap, ellenben igy hagyni nem akarom...pl. ebc-nel meg ami nem alap, hanem mart tarcsa, meg nem az alap fekete fekpofa, az kb. mind ugyanannyiba kerul..szoval hatra is ezt gondoltam, de az meg lehet tulzas, nem? Valami koztes megoldas?

(#43459) Szplöttyy válasza -v- (#43458) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Szerintem, ha "ugyanannyi" es belefer neked, akkor kar temazni rajta. Nem vagyok egy zseni ilyen teren, de szerintem sem kap akkora terhelest, de attol nem baj az, ha van hatul is egy kis adag tartalek benne.

Amugy(ezt ugy mindenkitol) sokan irtatok h jok az ebc fekek, de tartosak is? Nyilvan verseny korulmenyek kozott nem, de ugy normal hasznalatnal birjak addig mint a stock fek tarcsa/betet?

Szerk, igazabol a lenyeget hagytam ki; azt akartam irni, hogy szerintem feknel nincs olyan h tulzas.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#43460) lucifer31


lucifer31
csendes tag

első autónak egy ilyen? klíma legyen, keret mindennel ~400k

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_1.6_si_gl_klimas_vonohorgos-6782130

(#43461) giigz válasza lucifer31 (#43460) üzenetére


giigz
veterán

Ha működnek rajta a dolgok, és használható állapotban van, akkor jó vétel lehet, első autónak elmegy. :K

(#43462) Tamoo válasza lucifer31 (#43460) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom a klíma nincs feltöltve, de működik kategória. :DDD

nepperszótár :D

[ Szerkesztve ]

(#43463) hobizoli válasza Typhoon47 (#43452) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a sok alkoholista ezt már úgy hallaná meg, hogy 5 sör meg 5 vodka, és amikor megfújatják vele szondát, akkor meg előadná az ártatlant, hogy de ő pedig csak 1-t ivott, becsszóra

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#43464) giigz


giigz
veterán

Magyarországra a zéró tolerancia való, sokan még ezt sem tudják betartani, ha lehetne egy pohárral inni, akkor az lenne, hogy megisznak 4 sört meg 1 felest, és akkor "de én csak egy sört ittam", mint ezt felettem is írták, szóval jó ez így, ez egy olyan ország, ahova nem való olyan dolog, amin már gondolkozni kell, zéró tolerancia, oszt csááá, ezt legalább megérti majdnem mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#43465) tomcsi23 válasza -v- (#43458) üzenetére


tomcsi23
veterán

Forszírozott menetet a "sima" EBC tárcsa is bírja (green, vagy reddel), de pályára inkább ajánlott a TG tárcsa. Igaz, hogy a hátsó fék kevesebb terhelést kap, de eleve kisebbre is van tervezve. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43466) Mawyx


Mawyx
senior tag

Megbízható autóklímást keresek Bp-en, olcsón, jót :D
Tavaly feltöltettem, a műhelyben még tartotta a nyomást, de szép lassan szivárog valahol, 1 hét múlva már nem volt benne. Tavaly megfesttettem, de tavaly nem volt pénz megnézetni, viszont idén szeretném. Az a jelölőfesték már valószínű nem látszódik.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#43467) bandus válasza harry (#43405) üzenetére


bandus
veterán

a mi kocsinkban 8 év alatt nincs 60k km, de mégsem ajánlanám senkinek, mert az állapota alapján 160 is lehetne benne :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43468) Xero


Xero
nagyúr

Erről a kicsikéről vélemény?

Az előző példánynál ma lesz rákérdezés a körbe fújásra, de azt nem is nagyon lehet elvinni vizsgálatra. Ezt viszont simán el lehet vinni, szóval elgondolkodtatóbb.

Ami nekem elsőre szemet szúrt, az a nem egészen gyári kipufogó (lehet, hogy az, nem ismerem a típust), a cserélt váltó gomb és a nyomott első rendszám.

(#43469) MunezXBK válasza bandus (#43467) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Faterében 13 év alatt lett 80.000.

(#43470) ABE válasza Xero (#43468) üzenetére


ABE
őstag

Gyors ránézést követően a képek alapján nem látok rajta kiugró disznóságot. A futott km viszont gyanús, vezetőoldalon a zárógombról lekopott a lock felirat, a bőrkormány sincs a legjobb állapotban, váltógomb elfordulva, első lökhárító baloldalán kis sérülés.

Ha a másik autót nem lehet elvinni átnézetni, abban a pillanatban ott kell hagyni, mert a titkolózásnak oka van... A nyomott rendszámtábla nem tétel, mintha Trend-hez lett volna gyárilag ilyen váltógomb, a kipuff meg a legkisebb gond, ha más nyom nem utal arra, hogy boyracer autó lett volna. A telefontartó mindig gyanússá teszi nekem az autót, hogy céges volt, és hát izé... ez a környék sem a legjobb autókereskedőkről híres. :D

Szerk: belenagyítottam a képekbe...

[ Szerkesztve ]

(#43471) harry válasza bandus (#43467) üzenetére


harry
veterán

Ok, ezért is mondom én is, hogy nem minden a km óra állás (sőt...), csak pl. itt kapásból többen az említett 'átlag' futás alatt vagyunk, ahogy látom, ezért merül fel bennem, hogy akkor mégis mi az 'átlag'...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43472) Xero válasza ABE (#43470) üzenetére


Xero
nagyúr

Elvileg telefonban elmondta a hiányosságokat az eladó és ő ajánlotta fel, hogy el lehet vinni bárhova átnézetni. Szóval meglátjuk.

A telefon tartó nekem is gyanús, de azért akkoriban, még jellemzőbb volt magán vonalon is. Nekünk a családban is van mindenféle Nokia tartó. Azóta persze átálltunk Brodit-ra. :)

Amit még észrevettem az a kis lepattanás és rozsda a hátsó üveg alatt. Na mondjuk ez nem nagy kaland.

Nyilván az Üllőin az ember fenntartásokkal kezeli az autókat, de ezeket már mind elmondtam. :)

(#43473) ABE válasza Xero (#43472) üzenetére


ABE
őstag

Módosítottam az első hozzászólást kicsit, a rozsdát észre sem vettem hirtelen...
Ha nincs túl messze, érdemes beugrani és megnézni, persze szigorúan átnézni minden apró zugot, és a helyetekben a km futást kritikus szemmel nézném (ki van-e ülve az ülés, övek szépen visszamennek-e, milyen kopások vannak a pedálgumikon, kormányon, váltógombon, stb.) Aztán ha az első rostán átmegy, akkor jöhet a szerviz.

(#43474) Typhoon47 válasza bitpork (#43454) üzenetére


Typhoon47
őstag

+1 :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43475) tresh


tresh
addikt

Urak egy gyors kérdésem lenne.
Szóval a kérdés a gumi választás lenne, én jelenleg erre voksolok 185/60R14 T K425 Hankook elég jókat írnak róla 12-13k között megy darabja így kb 58-60 környékén megállna a négy új gumi ami azért bő 4 évig kiszolgál majd az autó alatt.. kérdésem valakinek tapasztalat hankook gumikkal vagy esetleg más javaslat ? :U

Köszönöm előre is :R

(#43476) latyak17 válasza tresh (#43475) üzenetére


latyak17
tag

saját méretembe találtam good yeart (195/50 r 15) csupán 14 ezer forint/db áron és ahogy nézem jobb mint hankook: [link]

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#43477) tresh válasza latyak17 (#43476) üzenetére


tresh
addikt

az ok de nekem 14" kell :)

(#43478) Szplöttyy válasza tresh (#43477) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Egyszerubb lenne, ha abban az arban amit raszansz beirnad ide mik vannak ott ahol venned es megmondjak/juk melyik a jobb, de szvsz normal hasznalatra tokeletes a hankook, "nagyon" nem lehet melleloni egy nem no name uj nyari gummaval.

Smoke & Torque

(#43479) tresh válasza Szplöttyy (#43478) üzenetére


tresh
addikt

Rendben összegyűjtöm mik a lehetősége és honnan néztem de a lényeg úgy is az hogy max 13k-t adnék darabjáért...

(#43480) TaaT válasza Szplöttyy (#43478) üzenetére


TaaT
veterán

Haver Nexen nyári gumikkal vette a kocsiját, még mindig azok vannak rajta és nem panaszkodik, szal nagyon mellé nyúlni tényleg nem lehet :K

Give them hell Ukraine!

(#43481) tresh válasza tresh (#43479) üzenetére


tresh
addikt

Hankook 185/60R14 T K425
FULDA ECOCONTROL 185/60 R14
Barum 185/60R14 T Brillantis 2
Dunlop 185/60R14 T SP

Ezek mind 12,5-13,5 K között mennek / DB :U

(#43482) Dluinet válasza tresh (#43481) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én a Dunlop és FULDA között vacillálnék

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43483) tresh válasza Dluinet (#43482) üzenetére


tresh
addikt

Én is a Fulda felé hajlok nagyon főleg hogy a goodyear alatt fut :)

(#43484) lsc válasza tresh (#43483) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt egy friss teszt [link].

Az élet kegyetlen .

(#43485) Szplöttyy válasza tresh (#43481) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Reszemrol dunlop, esetleg hankook de inkabb dunlop. Ez melyik? Sima Sp? Vagy az SP Streetresponse vagymi?

Smoke & Torque

(#43486) profi91 válasza tresh (#43481) üzenetére


profi91
tag

Hankook, Dunlop. :K

(#43487) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Priussal kapcsolatban hol lehetne utána nézni tapasztalatoknak. Engem olyan infók érdekelnének, hogy városon kívül mennyire használható a technika, mennyire bírja, ha mondjuk 3-an, 4-en utaznak vele, mennyire bőg autópályázáskor, hegymenetek alatt a motor. Próbáltam keresni videókat a neten de értelmeseket nem találtam (lehet, hogy nem megfelelően kerestem...)

(#43488) Xero válasza dni (#43487) üzenetére


Xero
nagyúr

Totalcar - Karotta

(#43489) Szplöttyy válasza dni (#43487) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Szerintem ilyen celokra a prius rosz valasztas tobb helyen is irtak h varoson kivul inkabb hatranya van mint elonye, nem alacsonyabb a fogyasztasa mint egy "barminek", mert csak folos soly az akku csomag az a kis benzines meg csak zorog az orraban. Ilyen celra inkabb valami nyomatekosabb(ertsd ahogy kel) 1.6liter koruli benzin, focus meretben, tobb hely kevesebb hiba, es ilyen korulmenyek kozott kb azonos fogyasztas lehet kb. Ha nagyonsok a km esetleg dizel. Viszont ha mindenkepp prius a cel, az is birni fogja, de alacsony fogyasztas es dinamika nelkul.

(Ez nem szemelyes tapasztalat csak logikusnak tuno gondolkodas+ a sok olvasott informaciobol eredo ketes tudas, de en igy gondolom)

Smoke & Torque

(#43490) Dluinet válasza dni (#43487) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a legutóbbi égéstért hallgasd meg, abban is szó van a priusról

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43491) zoo8800 válasza Szplöttyy (#43489) üzenetére


zoo8800
veterán

A régebbi (2. gen) Priusok 1.5, a mostaniak 1.8-as motorral készülnek. Utóbbit vezettem, ha nem is sokat. Autópályán 6-6,5 körül eszik. Ez azért nem annyira rossz...

rip and tear, until it is done

(#43492) varsam


varsam
őstag

üdv

tudnátok véleményt mondani erről a jószágról kérlek

(#43493) Szplöttyy válasza zoo8800 (#43491) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Volt kisebb motor is nem? Viszont 1.8al mar en is vallalhatonak tartom, de orszagutra akkor is felesleges egy prius szerintem.

Smoke & Torque

(#43494) MunezXBK válasza varsam (#43492) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezek jó kis vasak, de mindenki a 2.0d-t veszi belőle, híresen keveset fogyaszt.

Én egy touringgal jártam közel 1 évig, imádtam. Hibája ennyi idő alatt nem volt, pedig minden héten M.ország-Németország között ingáztam.

(#43495) Rivaul


Rivaul
addikt

Nem is én lettem volna. Ismerős saxó-ján tavaszi felkészítés... Olaj, szűrő, levegő sz, üzemanyag sz csere... Az üzemanyagszűrőt kb 10 éve cserélték rajta így rá volt rohadva... Jól ráfogtunk nehogy megsérüljön de az első mozdulatnál elpattant a rögzítő műanyag s ömlött a benzin... Most el van kötve jelenleg de holnap jó kis napnak nézek elébe :W

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43496) Qru válasza dni (#43487) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városon kívül is használható de ott a felhasználás jellegéből adódóan nem jön ki a hibridség előnye (csak városban). Tehát városon kívül olyan mint egy hasonszőrű 1,5-ös/1,8-as kocsi leszámítva, hogy cígöli az akkupakkot magával meg az elktromotorot (több súly nagyobb fogyi ugye).

Szóval ha főleg városi hazsnálatra kell de néha vidékre mennél vagy hegyre ok, de az utóbbi kettő van döntő többségben tök felesleges a hibrid kocsi. Pont az előnyét nem élvezed akkor csak a hártányát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#43497) varsam válasza MunezXBK (#43494) üzenetére


varsam
őstag

Azért a benzineseket nézem, mert évi nagyon max 10km-t mennék vele, de inkább 7-8k körül. Erre a benzines jobban megéri, nem?
Az E46-ba pedig egyszerűen beleszerettem. Ezen kívül még a Passat 1.9 TDI-ket nézem, szintén nagyon bejönnek, ezek után pedig Mondeo 1.8 benzin, vagy Focus 1.6tdci.
Ár olyan 1-1,3m között.

[ Szerkesztve ]

(#43498) dni válasza Dluinet (#43490) üzenetére


dni
őstag

Hallgattam már a megjelenésekor.:) Vezettem is kett 2.gen-t rövidebb távon, egy kicsit fura volt, de olyan rossznak nem mondanám a cvt mindenesetre fura volt, illetve a motor konstans fordulata, mivel nem ehhez szoktam.
Nem autópályázásról és városon kívülre használatról volna elsősorban szó, de időnként előfordulhat ilyen use case is ezért érdeklődtem.

[ Szerkesztve ]

(#43499) bandus válasza dni (#43487) üzenetére


bandus
veterán

tegnap csorogtunk visszafele az autópályán kényelmes 140-nel, és egy prius elég könynedén húzott el mellettünk 3 v 4 emberrel, szóval szerintem nem lehet gond neki :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43500) neduddki válasza latyak17 (#43476) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

exclecet nevegye

udv

neduddki

mod: MekMek: 3asnal mar nem hangosaz otopajja, de soakig birtad a seatot megytt az eszed???:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.