Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) kalmanchris válasza _NCT (#43889) üzenetére


kalmanchris
tag

"-motorhibát dob, de még nem jöttek rá miért"

Ez az autó hibája vagy a "szerelőé"?

(#43902) kalmanchris válasza bitpork (#43894) üzenetére


kalmanchris
tag

Hát még aki ilyeneket ír! :K

(#43903) bitpork válasza kalmanchris (#43902) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sztoj! Én ajánlottam nem itt nem is olyan régen C5-t...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43904) MunezXBK válasza bitpork (#43903) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Amit nem is értek...

(#43905) _NCT válasza kalmanchris (#43901) üzenetére


_NCT
őstag

Is-Is. Nem biztos h a szerelő útjára engedné az autót, ha tudná h szar... Valami miatt mégis rosszalkodik az ECU...

(#43906) neduddki válasza giigz (#43898) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es akkor bovithessuk a forraqsaiddal is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43907) giigz válasza neduddki (#43906) üzenetére


giigz
veterán

Csak a te kedvedért :D

Rokon
Rokon
Rokon
Haverom ismerőse
Haverom rokonja
Haverom ismerőse
Haverom rokonja

:D

(#43908) Xero válasza giigz (#43907) üzenetére


Xero
nagyúr

Részemről pedig a minta a 206 klub jó pár éves tapasztalata. :U

Van 3-400e-t futott bontatlan 1.4 8V, 1.6 16V és 1.6 8V is a benzinesek között. Az 1.6 HDi valóban a legbetegesebb a motor palettáról, de valamit valamiért. Még így is bőven vállalható.
Ha az ember tisztában van a tulajdonságaival, akkor nem érheti meglepetés.

Az említett alapjárati gondok is könnyedén kiszűrhetőek. Nem olyan nagy probléma, hiszen mindösszesen 5 oldal szól erről a klub forumon is. Ezzel szemben a hátsó hídé 69 oldal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43909) neduddki válasza giigz (#43907) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

assd csak tovabb:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43910) giigz válasza neduddki (#43909) üzenetére


giigz
veterán

Nem ások semmit, gondolom észrevetted, de most te vagy az, aki csúnyán besült.

(#43911) _NCT válasza giigz (#43910) üzenetére


_NCT
őstag

: Pattogatott kukoricatzabalo gif :

(#43912) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Van vkinek tapasztalata 318, 320-as E46-osokkal?

(#43913) Laraxior válasza bitpork (#43894) üzenetére


Laraxior
titán

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#43914) MunezXBK válasza KaiotEch (#43912) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

320d-vel van egy kevés.

(#43915) bigmasterg válasza DeFranco (#43862) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link]

(fb-on úgy lehet bejegyzés linket szerezni, hogy a felrakott bejegyzés dátumára kattolsz)

(#43916) neduddki válasza giigz (#43910) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez jut a kollektiv emlekezetetkrol eszembe, szoval tolem nyomathatod az osszes roknuoddal ettol minden ez csak nem egy megbihato jo oto ami tenyelg besult:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43917) Xero válasza neduddki (#43916) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindezt a kettő darab példádra alapozod amit már felhoztál?
Nem akarom túlságosan védeni a típust, mert tisztában vagyok a korlátaival és nem is rajongok olyan veszettül érte, de az pl elég nagy badarság, hogy tele van elektromos hibával. A fogyasztása is hozza a kortárs hasonló motorizáltságú kisautók szintjét.

Szóval most némileg megalapozatlannak tartom a véleményedet.

[ Szerkesztve ]

(#43918) neduddki válasza Xero (#43917) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat egy picivel; tobbre, mert a kornyezetemben a fel vilag is bellesett a 206 desijnjaba mikor kigyutt, de ez ketto volt a emlkezetesebb es leginlkabb latott /egyik napi szint a masik pedig a vegjatek szenvedese/, ami ellenben tobbet mond el, hogy */2-3 maradt meg maig/, a tobbseg mar probat se tett egy ujabb pozsoval hanem inkabb valtott mas gyartora /jo tettem is hozza mert amikor a nyugogk elokerultek en csak mosojogtam es ramutattam a carinara, de Joanyam is eleg kegyetlen vot szegeny szenvedokkel:- )/
en pedig a hajpolt uberalles hozzaalast tartom megalapozatlannak

udv

neduddki

mod: ugyaijjen meglapozatlan Dare2 hozzaallasa yarishoz miszeritn mindehez jo, de ott nem a muszaki okok, hanem a hejj miatt

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43919) bitpork válasza Laraxior (#43913) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43920) Xero válasza neduddki (#43918) üzenetére


Xero
nagyúr

Én nem is mondtam, hogy über alles lenne az autó, de az tény, hogy elég jelentős mintával rendelkezem ahhoz, hogy bátran kijelentsem az 1.4 8V bolondbiztos szinte minden téren, ahogy az 1.6 8V és 16V is.

Nekem csak az szúrt szemet, hogy az elektronikai problémákat hoztad fel, holott pont azzal van a legkevesebb baj.

Mint már sokszor említettem alattam is egy lassan 12 éves példány megy, nem ok nélkül. A teljes élete alatt a szokásos kopó és cserélendő dolgokon kívül három dolgot kért: egy felújított hátsó hidat, egy új váltót (aki előttem használta nő volt és nem igazán kímélte), és egy 1-es befecskendezőt. Azt hiszem ez így nem túl sok 12 év alatt. Pont ezért cserélek nehezen, mert tudom, hogy ez nem hagy ott sehol, akárhogyan is ütöm-vágom. Nyilván szerencsém is van, mert a klubnak köszönhetően bármi apró kínom lenne, azt egyből vissza tudom vezetni a forráshoz (ingadozó alapjárat -> pillangószelep tisztítás, trafó ellenőrzés pl), ráadásul sikerült találni egy kiváló szerelőt, aki bármilyen típus megbízhatóságnál többet ér.

Ezen felül mint mondtam klubon belül nem egy elég magas futású gép van, amivel kb ugyan ennyi a baj. Nyilván nem hibátlan autó, sőt, de ahogy Te beállítottad, az bizony közel sem fedi a valóságot. Ha csak a PSA-n belül maradunk, az első szériás 307-es sokkal betegesebb autó, vagy ott van a BMW-PSA közös 1.6 THP motorja. Az is hullik szét.

szerk: Az újabb MUX-os (2002 utáni) PSA autóknál még a bal bajuszkapcsoló is problémás lehet, de ez is orvosolható házilag.

[ Szerkesztve ]

(#43921) giigz válasza Xero (#43920) üzenetére


giigz
veterán

Nyilván ő sem gondolta komolyan...

(#43922) neduddki válasza Xero (#43920) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az a bajusz mar a 405el is buglso volt csak szolok:- )
amit mnmdasz meg azzal si tudom uberelni, hogy van ismeros aki maig varoogepuzemben hasznlaja naffaluban es meg minsig megy, de nem ez az altalnso es az ijjen ojjan bossanto elktromos izek nagy reszben kindenkit megtanatak, de az hogy egy 6eves oto 130/160Mm-re heti rendszeressgel osszehoz vmi ujabb elktromos bugot az szamomra elfogadhatalan
nemis Te mondtad, de ez a ... gyerek seggen tojjashejjal turzeik korbe megjelenese ota mindet a 206 uber allesegevel mint most is /ugye nem kell ideidezni/
a motor valoban egy jo kiforott konstgrukcio, nincs sok gond vel max a deljel, de hogy isne lenne mar boven nyalogassa a 3.X-et, minden hatranyaval, igenis gyenge es ahhzo kepest ewszik is
valto mit is mongyak, ne probalj ki eredeti japo valtot;- )
futomu volt vele nemi tapasztalatom meg regrol es hijjba nem esett jobban menni a carinaval de az ahhoz kepest erzesre es gyakorlatra is sza ork eltek keszult

udv

neduddki

mod: 307-rul ippen Tokmindegyel fojtattunk eziranyu eszmecseret, de bezzeg nem lellem
szamomra pedig a megbizhato oto vhol a carina e/civic es4 vonalon kezdodik

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43923) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Na akkor 206:
-Havernak volt, fel facliftes(uj lampa elol regi hatul, es meg nemvolt kozpontizargomb a muszerfalon) 1.6 16v digitklimas. Jol evett, 8korul, pedig hajtva volt, meglepoen jol is ment, nekem tetszett, bar egyszer jottunk 60km-t fustolo klima ekszijjal, mert ugy dontott a kompresszor hogy megall. Azota meg ganyoltak es jo, de ha a digitkliman "off" gombot nyomsz leall a motor is. Meg a jobb hatulja beterpesztett.
-Kolegamnak volt, 1.1 full fapad, 180ezret rakott bele, hiba nelkul.
-Fater dolgozott pug kereskedesbe, volt olyan 206 ami az atadoterembe mar nem indult be... Volt izzadas viragcsokor meg pezsgo. De en vennek 206ot, ha olyan arban lenne. De annyiert van ami jobban kene, kapasbol egy MK2FL Clio ;)

Szerk: Meg volt egy ujonnan vett 1.4HDI 3evig hajtottak szejjel amennyire csak lehet aztan elvitte a bank. Azzal nem volt gond azido alatt.

Neduddki lexikalis tudasa pedig megkerdojelezhetetlen, mert ot a totalkar kemje, csak ert hozza : D

"Ps bocsika" : D

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#43924) bitpork válasza Szplöttyy (#43923) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Végre rajtam kívül más is felismerte... :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43925) neduddki válasza bitpork (#43924) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ma megint terelsz Te TEGLAAAAAAAAA????!!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43926) Xero válasza neduddki (#43922) üzenetére


Xero
nagyúr

A 405-be még közel sem az a bajuszkapcsoló került. 2002-ben vezette be a PSA a multiplex rendszerrel együtt és mind a mai napig azok vannak. ;)

A motor valóban nem erőgép (nem kell bemutatni :P ), ezért is javasoltam az 1.6 16V-t. Az ugyan olyan betonbiztos, de legalább megy és nagy átlagban kevesebbet eszik.

A váltó hulladék, ez nem is kétséges, bár ha odafigyelünk a rudazatra, akkor az is elviselhető szinten tartható. Vezettem elég sok japánt (bár meg nem mondom melyik készült ott és melyik angliában), jellemzően Toyotát, valahol fel is soroltam. A sor a Carina E-től az Aurisig tart kihagyott modell nélkül szinte.

(#43927) Szplöttyy válasza Xero (#43926) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy a bajuszkapcsolo a PSA nal mar a 405/BXekbe ois hulladek volt, es azota is szinte az osszes PSAba az, bar az ujakba nem tudom meg nem volt vele dolgom.

Smoke & Torque

(#43928) Xero válasza Szplöttyy (#43927) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem pl nincs bajom vele (2002 előtti). Az újabbak sokkal rosszabbak szerintem. Állandóan úgy érzem, hogy le akar törni.

(#43929) neduddki válasza Xero (#43926) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

de amr ott is szar vot szoval rossz ertelbe vett radizijo:- (
toyotak szivem csiucskei de van attol meg feljebb is valtoban:- )
mivel az alap kerdes a 1.4 8V volt en arra valszoltam ott es akkor, ahogy mondod ertlemsebb mas motort kersni

udv

neduddki

mod: Xelo: itt az ideje elkedeni rendesn korbenezni:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43930) Xero válasza neduddki (#43929) üzenetére


Xero
nagyúr

Civicből még csak CVT-s szutyokhoz volt szerencsém, szóval arról nem nyilatkozom. :P

(#43931) 8th válasza zenke (#43829) üzenetére


8th
addikt

Emiatt ne fájjon a fejed. Fruttiért van bármi az 1.4 PD motorhoz és megbízhatóságban simán vetekszik az adagolós ős TDI-kkel. Nagyon jó motor!

(#43932) Qru válasza bigmasterg (#43915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vajon hány szerencsértlen csórót vert át mire összejött neki egy Ferrarira való?! :(

#nincsbennetarcsi

(#43933) 8th válasza Qru (#43932) üzenetére


8th
addikt

Nem védeni akarom mert leszarom de aki akkora madár, hogy megvesz egy véres torkú szemmel láthatóan félhulla autót csak mert az eladó/kereskedő azt mondja, hogy ez egy fasza jó autó az meg is érdemli, hogy átkúrják. Percig nem sajnálom egyiket sem. :N Dettó ezt csinálnám én is ha ezzel foglalkoznék.

(#43934) alienpapa


alienpapa
senior tag

Lehet, hogy nagyon off, de nagyjából ez a topik áll legközelebb a kérdésemhez...
Szóval lenne egy 4 ütemű rotációs kapa, amiben tavaly cseréltem le az olajat kb 5-6 év folyamatos hajtás után először. Igazából semmi baja nem volt, de úgy gondoltam, hogy itt az ideje. Asszem 15v40es olajat töltöttem bele.
Ezután jött elő egy olyan probléma, hogy kb 20 perc használat után megállt a gép és nem volt hajlandó tovább menni, addig amíg vissza nem hűlt egy kicsit. Aztán 20 perc múlva megismétlődött a leállás és így tovább......
Néztem az olajszintet benne, de az hibátlan volt. Viszont feltűnt egy dolog. Mégpedig az, hogy az olaj olyan állagú volt mint a víz. Össze se lehetett hasonlítani az állagát a régi olajéval.
Totálisan műszaki analfabéta vagyok, de arra gondoltam, hogy sűrűbb olajat töltök bele, hátha amiatt áll meg a a cucc. Mi a véleményetek?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#43935) MunezXBK válasza alienpapa (#43934) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég gyanús, hogy nincs kenése.

(#43936) alienpapa válasza MunezXBK (#43935) üzenetére


alienpapa
senior tag

Ez azt jelenti, hogy vegyek sűrűbb olajat? :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#43937) Dluinet válasza alienpapa (#43936) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sima 30-as olaj kell bele ha Briggs motor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43938) emvy


emvy
nagyúr

Ma lattam egy 2007-es 330i-t, 67000 km, kopott valtogomb... ehh.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#43939) MunezXBK válasza emvy (#43938) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyet Én is láttam...MAK felnivel. Nem röhögtem ki. :D

(#43940) Xero válasza emvy (#43938) üzenetére


Xero
nagyúr

Vagy gyorsuláson töltötte azt a 67e km-t, vagy az óra manók meglátogatták nyilván. :)

(#43941) Balupapa válasza MunezXBK (#43939) üzenetére


Balupapa
senior tag

:DDD
Láttam ma egy vadi uj 730d-t német rendszám, fekete, most jöhetett a kozmetikábol (mellete parkoltam)
Hankook gumival :D jól esett hogy nekem is olyan van rajta :DDD :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#43942) alienpapa válasza Dluinet (#43937) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nem briggs. Ilyen!
Ez 5v30as olaj?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#43943) hdman


hdman
őstag

Ma hazafele poénból alkudoztunk egy 1994 es kabrió e36 320i-re, a csóka 4600-ért akarta adni :)

Gyönyörű volt, 17", full (felujitott) bőr belső, ülésfűtés,stb.

Sopron city :)

(#43944) emvy


emvy
nagyúr

Holnap meg nezek egy 3ert, minden szempontbol jol nez ki, kiveve .. nincs sportules. Utolag ezt maceras cserelni, ugye? (Meg draga, gondolom.)
Minden mas megvan, amit keresek, csak ez nincs, bosszanto.

while (!sleep) sheep++;

(#43945) hdman válasza emvy (#43944) üzenetére


hdman
őstag

link van?

Sopron city :)

(#43946) MunezXBK válasza hdman (#43945) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csempe a francba, az van? :D

(#43947) ABE válasza MunezXBK (#43946) üzenetére


ABE
őstag

Balhéééé, az van! Hiszti, az van! :DDD :K

Más: 500-600e forint körül létezik a Saxo/106 dízelen kívül ultimate kisfogyasztású (4-5l/100km) autó, ami vállalható mindennapi strapára?

Balupapa

Tudod, hogy miért emlegeted az Aixamot? Mert túl sokat voltál vidéken! ;]

[ Szerkesztve ]

(#43948) Balupapa válasza ABE (#43947) üzenetére


Balupapa
senior tag

lál :DDD
"nem fejlődött ki az agyad" :C

van, AIXAM :DDD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#43949) MunezXBK válasza Balupapa (#43948) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Na tessék...nem fejlődött ki az agyad. :DD

(#43950) Nkboy válasza alienpapa (#43942) üzenetére


Nkboy
senior tag

10W30 vagy SAE30 típusú olaj kell bele.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.