Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) Richard! válasza qdak (#42834) üzenetére


Richard!
addikt

Tét és Gyömöre között se kutya.ott már komplett lövészárkok vannak :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#42852) lucifer31 válasza 8th (#42843) üzenetére


lucifer31
csendes tag

én megértettem, ő nem fogta :R

(#42853) Laraxior válasza m3tr0 (#42847) üzenetére


Laraxior
titán

6.2 benzines, ótómata? ponnjó párosítás :DDD Városi tötymörgésben biztos beránt vagy 25lityit...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#42854) qdak válasza Richard! (#42851) üzenetére


qdak
addikt

mostansag nem jartam arra, de sejtem :/

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42855) Szplöttyy válasza qdak (#42850) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Egyelore almodozas megy csak, nagyon tavoli meg a sajat tulajdonu benz. De ha oda kerulne a sor akkor ezek kozott valogatnek:
-190, sportvaltos, gyari sperres,gyari ultetett
-24 vagy 300 CE-24v kope otomata, vagy keccazbenzinautomata limo
-210 ha fl elotti akkor csak is 300tade fl utan meg vmi vehatbenzin 240-280-320
-De egy 320 L6 balna longba is beulnek, az meg annyira nem szopo. Mint lathatod egyik se egy mindennapi taliga, de kozepes idon belul ha minden jol megy osszejohet egy kis jolet. Addig meg valamivel el kell talicskazni magam, most h kihullott a suzuki, most neztem van egy ugyanolyan mint az enyem volt 99ezeret, vagy vmi kettesgof, vagy valami kell. Sajnos tul fiatal vagyok meg az igazan profitalo emberi kapcsolatok teren, foleg ha legalis maradnek. Szoval egyelore megy az almodozas, es ez egy darabig igy is marad meg, de lelekben mindig is Benz : )

Smoke & Torque

(#42856) giigz válasza Laraxior (#42846) üzenetére


giigz
veterán

Egy olyan papírautóban nem is akarok 240-nel menni :D

(#42857) qdak válasza Szplöttyy (#42855) üzenetére


qdak
addikt

mi lett a suzival? :O
en nem tudom, balnaba annyira megoszlik a velemeny, en mostansag a nagy ccm dieselek ert vagyok oda, bar ha omi maradna, lattam 1 W126 4.2 V8 at azt talan... nagyon teccet pedig nem is bor se fekete, de allapotra, meg szolid felni rajt, szoval o bejott asszem 800K volt amugy :( aztan nalam idosebb 3 evvel :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42858) -v- válasza m3tr0 (#42847) üzenetére


-v-
addikt

Na, ez egy tisztességes benzinmotor :K

(#42859) Integra válasza m3tr0 (#42847) üzenetére


Integra
titán

igazi amerikai giccsparádé, okádék műanyag belsővel. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42860) m3tr0 válasza Integra (#42859) üzenetére


m3tr0
senior tag

Az nem baj...a Szplötty által leírtaknak megfelel..tehát ami nem ilyen az kompromisszum.
És pont. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#42861) bitpork válasza Szplöttyy (#42844) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Legnagyobb bánatomara én sem tudok mást mondani, mint vényóc+ automata. Majd ha megtollasodom, akkor allroad 4.2 lesz :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42862) Rivaul


Rivaul
addikt

Valaki nem tudja hogy citroen saxo váltópálcáinál melyik pálcához melyik fokozat tartozik? 3 pálca van bennük. Ami ugyan ez, az ugye az ax, 106, saxo. Esetleg nem mind a fokozatokhoz, hanem van ami távolsághoz, stb-hez kapcsolódik? :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#42863) qdak válasza Szplöttyy (#42855) üzenetére


qdak
addikt

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercedes-benz/s_500/mercedes-benz_s_500_coupe_automata-6681331

bagoert?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42864) golya32 válasza qdak (#42863) üzenetére


golya32
aktív tag

Nagyon szép, már csak az a 175e km a kérdés, hiába nagy a cm3, legalább 250e körül kellene a kmnek lennie..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#42865) zolikaDB válasza qdak (#42863) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy biztos, vadállat az a verda, meg a hangja is. Ahol lakok, ott egy 600-as van... Van hangzavar, amikor a cigánykölyök megforgatja 2 havonta egyszer a főtéren.

(#42866) tresh válasza Laraxior (#42846) üzenetére


tresh
addikt

2.0 16v kicsit meg piszkálva tudja :P ;]

(#42867) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Lehet kötni valahol egyszerűen egynapos casco-t csak és kizárólag töréskárra?
Az se baj ha az első alkalomnál kissé bonyolult de később már egyszerű.

Üdv,
Misi

(#42868) DeFranco válasza misirulez (#42867) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyszerűbb ha bérelsz egy autót...

(#42869) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Félve kérdem: használt/tapasztalt/látott/hallott-e már valaki a Peugeot 407 biturbós dízeleiről?
Kétféle van:
- A 2.2-es, 4 hengeres, 170LE-s, kézi váltóval
- És a 2.7-es, V6-os, 204LE-s, automatával
Ha jól tudom, a Coupe-ba is tettek ebből a 6 hengeresből, pár véleményt olvastam, ott dícsérték.
Igazából nem olyan sok a különbség a kisebbikhez képest, sőt az kisebb fordulaton adja le a max nyomatékot (370Nm @ 1500 rpm + 100kg-al könnyebb illetve 440Nm @ 1900 rpm).
Mindkettőnél csak magasabb főtengelyfordulat felett "száll be" a 2. turbó.
Mivel gyenge a presztízs, az áruk is kedvezőbb a hasonló kategóriájúakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#42870) Revolit


Revolit
senior tag

Kinéztem hahu-n egy autót, de extráknál fennakadt a szemem az egyik elemen: részecskeszűrő. Ez mind szép és jó, de benzines autót nézek (focus 1.6). A kérdésem, hogy mit keres egy benzines autón részecskeszűrő? Vagy én tudok valamit rosszul? Azt hittem ez a dízelekre kell (dízelekhez meg nem értek, azt se tudom pontosan mire való, bár sejtem).

(#42871) MunezXBK válasza zolikaDB (#42869) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy 2.7-es volt egy cimbimnek, de az Ő véleményét nem veszem számításba, mert kizárólag Peugeot-kkal foglalkozik. :D

(#42872) Qru válasza Revolit (#42870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem figyelmetlenségből került oda. Esetleg a katalizátora gondolt az eladó... Benyósokban nincs részcskeszűrő.

#nincsbennetarcsi

(#42873) Revolit válasza Qru (#42872) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszi a választ, én is erre kezdtem már gyanakodni, mivel még google sem hallott "benzines részecskeszűrő"-ről :)

(#42874) giigz válasza zolikaDB (#42869) üzenetére


giigz
veterán

Nekem nagyon tetszik a 407, ennyit tudok mondani, egyébként nem értek hozzá, de az biztos, hogy mindkét motorral jól mehet :D

(#42875) tresh válasza giigz (#42874) üzenetére


tresh
addikt

csak kuplungozni ne kelljen, mert akkor dobsz egy hátast az ártól :)

(#42876) giigz válasza tresh (#42875) üzenetére


giigz
veterán

Aki dízel 407-et vesz, ráadásul 200 LE körüli motorral, annak szerintem nem gond. Ha spórolni akar vegyen Focus-t, vagy Clio-t :D

(#42877) Qru válasza giigz (#42876) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aki használtan azért akar ilyet venni mert olcsó(nak gondolja) és az első kuplungcsere után megkapja a cirka 500k huf-os számlát sztem igenis dob egy hátast. Nem véletlenül olcsóak ezek a kocsik... :U

Jah és akkor még nem romlott el rajta semmi, csak egyszerűen elkopott a kuplung.

#nincsbennetarcsi

(#42878) tresh válasza Qru (#42877) üzenetére


tresh
addikt

:K pontosan

(#42879) giigz válasza Qru (#42877) üzenetére


giigz
veterán

Valahogy ha olcsó autót akarnék venni, nem egy dízel 200 LE-s 407 jutna eszembe elsőnek... :)

Az biztos, hogy nagyon jól néz ki, nagyon jól megy, "jól" fogyaszt, de ára van...

(#42880) Qru válasza giigz (#42879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

#nincsbennetarcsi

(#42881) giigz válasza Qru (#42880) üzenetére


giigz
veterán

Egyébként meg, ha a 407 tetszik neki, nyugodtan meg lehet venni, 2.2 vagy 2.7-es motorral is, gondolom a 2.7 V6 többet eszik, de igazából fogalmam sincs, szóval a vétel után félre kell tenni 1 milliót, hogy ha bármi javítás kellene, akkor legyen rá pénz, és ezt bele is kell kalkulálni, tehát ha elromlik, akkor nem szar francia, hanem ez tudva volt, és nem véletlen lett rá félretéve a pénz...

(#42882) Qru válasza giigz (#42881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ízlések és pofonok. Én annyiért tuti már vmi jobb(an összerakott) verdát vennék.

#nincsbennetarcsi

(#42883) 8th válasza Qru (#42877) üzenetére


8th
addikt

500k? Nem lesz az kicsit sok? :)

(#42884) zolikaDB válasza giigz (#42881) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mint majdnem minden autónál. 1.4 benya Astrába is tetemes összeget locsoltam, akár dízelt is vehettem volna...
Qru: pl? Figyelembe véve a Pug felszereltségét. (bőr, ülésfűtés, xenon, nagy és erős motor + esetleg automata, kombi...)

(#42885) tresh válasza 8th (#42883) üzenetére


tresh
addikt

kb 300k lista áron bele a cucc és nincs még munkadíj :))

406 coupeba a v6 kuplung szett kedvezménnyel bő (40%) így 130K és ez benya

[ Szerkesztve ]

(#42886) blt.62


blt.62
őstag

Citroen xsara picassom van. Az újabb C4 picassok milyenek? Automata váltójuk jó?

MegtorloXp

(#42887) Integra


Integra
titán

6 milla
ezt tényleg megveszi valaki?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42888) giigz válasza Integra (#42887) üzenetére


giigz
veterán

Elfogadnám, ha megdobnának vele... :K :K :D

(#42889) TaaT válasza giigz (#42888) üzenetére


TaaT
veterán

Elfogadnám, ha megdobnának vele... :K :K ;]

Give them hell Ukraine!

(#42890) zoo8800 válasza Integra (#42887) üzenetére


zoo8800
veterán

Naná. 116i-ből is sok van. És 118d-ből is.
E90-ből a 318d a legkelendőbb, ami dízel ugyan, de mégis alapmotoros
520d-ből is rohadt sok van, ami szintén alapmotoros.

max. raknak bele pár extrát, a propeller pedig ugye adott. ;)

rip and tear, until it is done

(#42891) whitezo88 válasza Integra (#42887) üzenetére


whitezo88
nagyúr

abszolút vállalható, hiszen egyre több kismotoros fogy. nem autópályacirkáló de városi autókázásra sima, szexi, budget. a 3 hengeresek is ilyenek lesznek. meg szalonból véve úgyse ennyi hanem olcsóbb pláne extrákkal.

(#42892) -v- válasza Integra (#42887) üzenetére


-v-
addikt

Miert mi a baj vele? Nekem pont azzal van a bajom, hogy mar egy szaros mezei astraba meg focusba is 180 lovas a sima 1.6-os feltoltott motor, meg a bmw-k audik stb. teljesitmenye is kezd eszetlenul elszallni, lassan mar minden 200-300 loeros...minek...hova...:S 11.2 a 0-100, nincs azzal baj, nem kell egy kompaktba sokkal tobb......mellesleg magyarorszagra sztem meg egy ilyesmi autonak van ertelme, ami nem eros, de jo vezetni...ezt legalabb ki tudod hasznalni. A 300 loeroset hol tudod? Amugy szerintem sokan nem azert vesznek bmw-t, hogy szaguldozzanak meg jol menjen, pl. nyugatabbra masodik autonak asszonynak siman fogyni fognak ezek gondolom. Ez a felfogas meg, hogy "na de milyen ciki mar, hogy bmw es nem megy" csak itthon van, nyugatra ezt pont leszarjak, ott nem allnak neki puposkodni a bomosokkel stb.

(#42893) bandus válasza -v- (#42892) üzenetére


bandus
veterán

szerintem inkább arra próbált célozni, hogy így az ár/érték aránya nem igazán van rendben a kocsinak, amikro ezért a pénzért vannak tényleg sokkal jobb vételek szerintem újonnan is, használtan meg főleg :)

de persze lehet, hogy tévedek.

tehetősebb rétegnek asszonykának amúgy szerintem is vehető, mert vannak olyanok akik ebből presztízs kérdést csinálnak, és ennyiért nem egy sokkal jobb accordot, hanem a bmwt veszik :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42894) 8th válasza TaaT (#42889) üzenetére


8th
addikt

:K simán vennék az árából egy hetes Golfot. ;]

(#42895) Integra válasza bandus (#42893) üzenetére


Integra
titán

ennyi.
ezt az veszi meg akinek új bmw kell és nincsen pénze, de mindenképpen új és bmw kell, mert a név kötelez :) fényévekkel jobb ajánlatokkal van tele a piac újautóknál, amik erősebbek, jobbak, többet tudnak és simán ugyanez a minőség. igaz, nem bmw egyik sem..

8th:
és a golf sokkal fejlettebb gyártástechnolőgiában is és még marad kis pénz felszerelni biztonsági motyókkal is.. vicc, de vágom én, ez béemvé, rohan a paraszt a szalonba máris.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42896) -v- válasza bandus (#42893) üzenetére


-v-
addikt

Sosem a hazai piacbol kell kiindulni, nem ez a mervado, nyugaton meg leszarjak...ott ez nem akkora luxus.
Persze, hogy szar az ar ertek arany, ezt hivjak premium kategorianak ;) Ennyi erovel egyik fapadosabb alapmotorosabb premiumnak modellnek sincs ertelme, mert van jobb ar ertek aranyu. Megis fogynak.

[ Szerkesztve ]

(#42897) Integra válasza -v- (#42896) üzenetére


Integra
titán

sok évvel ezelőtt volt egy hasonló akciója a bmw-nek, csak a csóró piacokra (valami háromszor 6-os számjegy volt benne). ez sem kivétel, csóróknak csóró piacra, darabszám növelésre.
ez a nyugaton meg leszarják elég erős (németországban is élek, nem éppen a csóró környéken)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42898) -v- válasza Integra (#42895) üzenetére


-v-
addikt

Iphone-t is mennyien veszik, pedig egy rakas kaki, cserebe 2-3x annyiba kerul, mint barmi mas :)

Egyebkent ok, igazad van, en sem vennem meg nyilvan, de a kerdes az volt, megveszi-e ezt egyaltalan valaki: igen, sokan. Te magad valaszoltad meg most, ha a darabszam novelese a cel, nyilvan nem hulyek a bmw-nel, tudjak hogy el tudjak-e adni vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#42899) bitpork válasza Integra (#42887) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért? Ha vki kifizet aranyozott ételér valag pénzt, akkor erre miért ne lenne bolond? Spec én nem venném meg.
Amúgy is egy vicc ez a prémium autó-zás a merci meg bimmer részéről. (na jó az audi is ide tartozik. Mi az hogy prémuim? Amikor nincs még 2 olyan gyártó aki ennyi féle modellel árasztaná el a piacot!
Csak a bimmernél van 1,3,5,6,7,x1,x3,x5,x6,z1,z3 meg a permutációk. Hát hol prámium az amivel dunát lehet rekeszteni? Merga dettó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42900) Integra válasza -v- (#42898) üzenetére


Integra
titán

nem, nyílvánvalóan nem, csak újra és újra meglep az emberi hülyeség. :D

bitpork:
a felső kategóriában van még azért prémium anyaghasználatban az utastérben, középen viszont már csak részben és alul már semmi. ezeket már viszont a jelvény adja el csak. de megveszik.
technikailag meg már rég nincsen az az előny meg, megbízhatóságban meg pláne nem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.