Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

(#43502) MunezXBK válasza varsam (#43497) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engem nem nagyon érdekelt az évi futásteljesítmény, dieselt vettem.

Ha jobbnak érzed a benzinest, azt vegyél.

(#43503) zoo8800 válasza bitpork (#43501) üzenetére


zoo8800
veterán

bázeg ennyi esze van, hogy nem tud normális fotókat tenni a hirdetésbe :W

rip and tear, until it is done

(#43504) -v-


-v-
addikt

Gyorshajtást mennyi idő alatt küldik ki max? Csak mert itt az értesítő, jött valami a vas megyei rend. főkap.-ról, én meg ott pont fél éve jártam utoljára...létezik hogy ennyi idő után küldik ki?

(#43505) zoo8800 válasza -v- (#43504) üzenetére


zoo8800
veterán

Hol jártál fél éve?
Nem tudom, hogy tudod-e, de az egész országot a Vas megyeiek látják el közig. bírságos szerelmeslevelekkel.

rip and tear, until it is done

(#43506) ABE válasza -v- (#43504) üzenetére


ABE
őstag

Ha jól tudom, országosan ők kezelik a gyorshajtásokat: [link]

(#43507) MunezXBK válasza -v- (#43504) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az drága levél lesz. :D

(#43508) -v- válasza MunezXBK (#43507) üzenetére


-v-
addikt

Ne idegesíts :D
Ahha egész országba ők küldenek? P*csába akkor ez a hétvégi autopályafelhajtós móka lesz... jajaj az is sokba lesz nem tudom mennyi volt ott a korlát :(

(#43509) siti válasza bitpork (#43501) üzenetére


siti
senior tag

elég széria felszerelés az a nyilacska ilyen korban

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#43510) MunezXBK válasza -v- (#43508) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Melyik hétvégén volt? 1 hét alatt szoktak értesíteni.

Amúgy majd muti a képet. :DD

(#43511) -v- válasza MunezXBK (#43510) üzenetére


-v-
addikt

Na az még rosszabb, múlt héten bükkben voltam, és nem volt tojás a pedál alatt :B :B

(#43512) bitpork válasza siti (#43509) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem szükségszerűen! A Weltautó sem tudja jól. Az más kérdés h idehaza többször jelenik meg mint nem, mert minimális szinten sincs a futómű karban tartva. Egy légrugónak ugyan úgy kell a karbantartás mint a kocsin mindennek. De nem nagyon divat évi 40-50k-t kifizetni egy légrugó takarításért. Ez van. Odafigyelve 6-8 évet is kibír, ami azért nem olyan rossz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43513) dabadab válasza bitpork (#43512) üzenetére


dabadab
titán

"Odafigyelve 6-8 évet is kibír"

Es ez mennyiben mond ellent a weltautos azon kijelentesenek, hogy a (most mar mind) het ev feletti Allroadokban ez a megmurdalas hataran vannak?

Egyebkent meg evente 40-50k-t kolteni a legrugokra?... A Citroen C5 hidrofelfuggesztese karbantartasmentes, aztan az is kibir ennyit.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43514) bitpork válasza dabadab (#43513) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annyiban , hogy ha nincs megette futásteljesítmény és oda nem figyelés, kevésbé valószínű a hiba. Teszem fel ( de hogy is merem, hisz én magam is tudom h ilyen nincs :) ) de évi csak 10k-kmt tett meg vele és rendesen volt karbantartva, akkor pl, nem garantált a tönkremenetel. Van egy esmerős akinek az allroadjában 11 éve a karbantartáson kívül nem kellett a légrendszerhez nyúlni. Igaz neki ez valóban telek autó, mert csak a szőlőbe jár vele havonta 1-2 alkalommal.

Nyugi nem kell mondanod, tudom én azt magamtól hogy fos-sz@r :DDD Meg ugye nem hasonlytjuk össze a marha húst sem a desznyóval, mert ugyan hús mindkettő, de mégsem azonos. Kinek mi a jobb. Teljesen más felépítés, más konstrukciós hibák. A hídraktívnak meg olyan 200-250k után kell egy generál ha jól tudom. Egyik sem jó igazán, de vannak olyan hülyék mint én akik szerelmesek :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43515) -v- válasza bitpork (#43514) üzenetére


-v-
addikt

Ahha.. tehát akkor a konklúzió az, hogy ha nem használod, akkor lehet nem esik szét a légrugó, jól értem? :D

dabadab:
"Egyebkent meg evente 40-50k-t kolteni a legrugokra?..."

Aki prémiumot vesz, annak belefér a drága fenntartás és szerviz, minden prémium autó ilyen... csak a második harmadik sokadik tulajnak már nem ilyen vastag a buksza.

[ Szerkesztve ]

(#43516) bitpork válasza -v- (#43515) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát ...majdnem. A rendszer nagyobb felütéseknél kitermel akár 24 bar nyomást is pillanatokra. Azért az nem gyerekjáték. A másik meg a légrugó lufijának a jellegéből adódik: a gumi hajlik és képes a szemetet be gyűrni ami ha nincs időről időre kitakarítva akkor kikezdi a gumit. Ez van. :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43517) -v- válasza bitpork (#43516) üzenetére


-v-
addikt

Amúgy nincs ezzel baj... a drága technika többet nyújt, de az többe is kerül, nincs ingyen ebéd :)

(#43518) MunezXBK válasza -v- (#43517) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg ingyen száguldozás sincs. ;]

(#43519) TaaT válasza bitpork (#43516) üzenetére


TaaT
veterán

De mi kerül 40-50K-ba egy takarításon? Vagy szét kell szedni? :F

Give them hell Ukraine!

(#43520) -v- válasza MunezXBK (#43518) üzenetére


-v-
addikt

:( :( :D

(#43521) bitpork válasza TaaT (#43519) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát kerekek le, fékek le, lengőkarok megbont, lengéscsillapító le, lufi le, o gyűrűk ellenőrzése, korrózió ellenőrzés eltüntetés (mert akkor már nem tömít), lufik mosása oszt vissza az egész.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43522) TaaT válasza bitpork (#43521) üzenetére


TaaT
veterán

Ilyen maceránál lehet megérné csináltatni ebből 4db-ot, lehet megérné hosszútávon [link]

Give them hell Ukraine!

(#43523) latyak17


latyak17
tag

[link] ezt néztem ki ebből vennék 2db-ot, előre.. vélemények?

Köszi üdv

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#43524) bitpork válasza TaaT (#43522) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez mi? Sajnos ennyire nem vagyok expert :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43525) MunezXBK válasza latyak17 (#43523) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A V mintával óvatosan, hangos mint a 3.14csa.

(#43526) TaaT válasza bitpork (#43524) üzenetére


TaaT
veterán

Neoprene rugóstag borítás :)

Give them hell Ukraine!

(#43527) dni válasza neduddki (#43500) üzenetére


dni
őstag

Nekem aki magasabb kategóriás nagyobb autókhoz szokott varosban kemény és hangos az úthibákon a futóműve. Egyébbként szinte mindenben elégedett vagyok vele, de ez olyan dolog amivel nem lehet mit kezdeni, a szervíz szerint ilyen. Ha 1300km alatt nem szoktam meg akkor évek után sem fogom.

mod:
3as az draga, nekem csak 2-esre van lém. Egy nyugodt autózásra szánt kocsit keresek inkább, ami nem ösztönöz a száguldásra (ami nem rossz dolog csak ebben a formában nem kifizetődő) De pl Astrára nem vágyok, VI-os Golf lehetne még jó mert az ugyan az mint a Leon csak kidolgozottabbak a részletek és nem annyira sportos. Focus II talán, de beltere soso, Ufo Civic megint kemény és annyira nincsenek is elájulva tőle, jó lehet még a 3-as Mondeo de ott már nagyobb futással kell számolni és van még az Accord, ami még ésszerű volna.
Most kipróbálok megint egy pár típust és majd megfontoltabban döntök mint legutóbb, van egy jó autóm így nem sürgős a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#43528) neduddki válasza dni (#43527) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mijjem gummeldik vannak azon a spanyol oszveren?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43529) TaaT válasza dni (#43527) üzenetére


TaaT
veterán

Magyar utakra ez való :))

Give them hell Ukraine!

(#43530) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok!

Látom nagyon hasznos infót adtatok a focusról kollégának, én is focusokat néztem de most megláttam ezt, és szerelmes lettem belé :) Meg tudnátok picit szakérteni légy szíves?:) Mert sajna nagyon messze van, hogy csak úgy elmenjek megnézni :(

Előre is köszönöm :R

szerk.: hát a lényeg lemaradt:D [link]

[ Szerkesztve ]

(#43531) latyak17 válasza MunezXBK (#43525) üzenetére


latyak17
tag

tudom tudom, mondtad, de azt is tudom, hogy nekem nagyon fontos, hogy esőben is tapadjon, főleg városi országúti használatra lenne, autópálya szinte 0, gondolom ott a monotonitás meg a nagy sebesség miatt a legzavaróbb... :R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#43532) dabadab válasza -v- (#43515) üzenetére


dabadab
titán

Na jo, de egy legrugo egeszen pontosan mitol lesz jobb, mint a Citroen hidrorendszere? Mert nekem ugy tunik, hogy semmivel, sot.

(#43514) bitpork: most lassan ugy 300k van benne, de meg nem kellett hozzanyulni, ill. kulonosebb nagygeneral sem kell neki, egyszeruen cserelni kell a lengescsillapitokat egy ido utan, de az ugy nagyjabol egy arban van a hagyomanyosokkal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43533) TaaT válasza MunezXBK (#43525) üzenetére


TaaT
veterán

Fura de nekem ezzel nem volt semmi bajom, vagy ez nem számít V mintának? [link]

Give them hell Ukraine!

(#43534) dni válasza neduddki (#43528) üzenetére


dni
őstag

Michelin pilot Alpin a4 205/55 R16

(#43535) MunezXBK válasza TaaT (#43533) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annak tűnik. :D

Több ismerős is panaszkodott rá, csak azért mondtam.

Amúgy jól néz ki. :K

(#43536) dni válasza TaaT (#43529) üzenetére


dni
őstag

kb.

(#43537) latyak17 válasza MunezXBK (#43535) üzenetére


latyak17
tag

Maradjunk annyiban, hogy a V minta ellenére /zaj/ vállalható ?

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#43538) neduddki válasza TaaT (#43533) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sajnos asiszik paran hogy a fureszfogas kopas az a v mintak sajatja valojaban a rosszul valsztott: tul nagy gumnmelimeret es a nagy sebesseg hatasara alakul ki sportos gummedliknel ahol a blokkok "rul" kemeneyek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43539) bitpork válasza dabadab (#43532) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én majdnem c5-t vettem a passat helyett és ott fórumokat dúrva azt olvastam h javallják a teljes magasnyomású gömb és minden a rendszerhez tartozó csatlakozás cseréjét, ami 2-400'00k is lehet. Bár lehet h ez csak egy igazi francia zsidó ötlete volt :DDD

TaaT: az a baj h ennek semmi helye nincs Gazsiban és a ballon tágulása miatt sem lehetne betenni rendesen.

Igazából már gondolkodtam az kiváltó szett beszerzésén. De nem akarom elveszíteni ezt a magasság állítást, mert ...mittomén csak nekem így kell és kész.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43540) TaaT válasza neduddki (#43538) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom a túl nagy méret alatt a szélességet értetted. Az Eagle F1 gumijaim 215-ösök voltak, nagyon elégedett voltam velük...

bitpork: hát igen, tényleg nincs sok hely... Vajon a kamionokban is sűrűn megmihálylik a lufi?

Give them hell Ukraine!

(#43541) qdak válasza TaaT (#43540) üzenetére


qdak
addikt

annyire nem jellemzo, bar nincsenek eves tapasztalataim, de kb 1x v 2x csereltunk mar.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43542) Szplöttyy válasza TaaT (#43540) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nalunk a cegnel eleg suru a kamionoknal a legrugo hiba, de foleg a potkocsikon, es foleg a kiskerekes forgozsamolyosokon, de hasznaljak ugy is, mert a kompresszor kitermeli a veszteseget, de 1-2 Mancinak volt mar csapagyas a kompresszora. Viszont az ember az hinne, hogy a teherautok megbizhatoak a nagy futas miatt, de annyira nem, bar itthon a karbantartas teljes hianya nelkul mennek akkor javitjak ha megall. Gyujtoarus auto 10tonnas napi 10-15liter vizet eszik meg, tobb 5literes kannabol csapvizzel potolva, olajbol napi 1 5literes auchan motor oil 15w40 megy bele. Nemzetkozis autok fokkal jobbak bar azokon is jellemzo a linglong gumi, meg hiaba van conti meg normalis gumi, meg hiaba 385os ha minttanelkuli kuka mind. Ma tegnap beszeltem egy rudissal annak a par eves actros azt jatsza hogyha kinyitod az ajtot elkezd villogni az osszes lampa ossze vissza, ablaktorlo stb, dobalja a hibauziket elektromos rendszer hiba, stb. Valszeg ajtoatvezeto van megtorve, epp a pappashoz tartott : )

Smoke & Torque

(#43543) qdak válasza Szplöttyy (#43542) üzenetére


qdak
addikt

jomutkor linkeltem 2 fek maradekot ide h meddig hasznaltak!
gumihoz: jomutkor en guritom odebb a drot meg beall a kezembe :@
soknak ki van repedve az oldala es tok nyugottan hasznaljak...
es alt a kisebb gepekre jellemzo h szarabbak.
kulfoldosok, oott ugye musz h jo legyen vmennyire, meg mivel alt azok ujabbak adott is, ugye ha jol tom tobbe kerul a matrica 1 szarabb euros motorral, mint 1 jobbal, meg vhova be se engednek a ramatyokat.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43544) neduddki válasza TaaT (#43540) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erted mirol beszelek?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43545) neduddki válasza bitpork (#43539) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szertiem ezt ma Te hamisotottad:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43546) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Dobféknél dobot nem sűrűn szokás cserélni ugye, csak betétet?
Betétből melyiket érdemes választani?
Bárdinál venném, ezek játszanak:
MINTEX - 9.690 Ft
TEXTAR - 10.206 Ft
SIMER - 7.998 Ft

Ezeket darabra adják ugye, darabárak? Nem pár. :D

[ Szerkesztve ]

(#43547) Dare2Live válasza dni (#43487) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

magyar gyüjtőhely [link]

bírni bírja a teknika, a bőgés/hangosság meg hegymenetben, pályán nagy sebességnél nem tagadható.
Sok pályához sztem még mindig dizel a nyerő, több város esetén aki nagykocsit akar és sokat megy annak imo prius.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43548) MunezXBK válasza Tamoo (#43546) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De szokás, ha válla van. :K

Ha jól sejtem párban értendő.

Dare2Live: technika. :U

(#43549) Tamoo válasza MunezXBK (#43548) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mennyiségnél db-ra lehet választani. Csak hogy az most 1db szett-e, fene tudja. Bár kétlem. Az gáz ha dobot is vennem kell, drágább mint a tárcsa :Y

[ Szerkesztve ]

(#43550) Qru


Qru
MODERÁTOR

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.