Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Integra válasza bitpork (#43150) üzenetére


Integra
titán

szerintem itt az az igazi gáz, hogy egy közönséges garázsnyitóba törik bele a porschénak a bicskája. ilyenbe bármilyen márka belefuthat szerintem. de ami igazán ciki és vérlázító, az az utána adott válasz az importőrtől a tulajdonosnak... arcpirító és pökkhendi.

emlékszel még arra a sztorira, mikor egy merci tulaj vett 27 millióért valami csúcs ml mercit amivel minden baja volt? és odaállt a kereskedés elé és kihívta a sajtót hogy fotózzák le.. feltett egy hatalmas táblát az autója tetejére, hogy vettem egy 27 millios fost, meg az importőr magasról leszar.. szóval ilyesmi volt a táblán. biztos neten vannak cikkek. a merci is ugyanezzel a arroganciával állt hozzá. nem tudom, hogy a végén nyert e a pali vagy sem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43152) Typhoon47 válasza Snooker (#43148) üzenetére


Typhoon47
őstag

:( ó, a terror. a riporter meg E60-al tolja : )

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43153) DeFranco válasza TaaT (#43149) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szééép :)

Fijuba' nem vót? ;]

[ Szerkesztve ]

(#43154) giigz válasza TaaT (#43149) üzenetére


giigz
veterán

Jó vékony gumid van :D

(#43155) bitpork válasza Integra (#43151) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

27 millióért vettem ezt az autót. A garanciális hibáját nem tudták megcsinálni. Megrendült a márkában a bizalmam. Valami ilyesmi volt, és szép szál vállalkozó kinézetű ember volt :DDD :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43157) Laraxior válasza DeFranco (#43153) üzenetére


Laraxior
titán

:C "jó a csajod, fijuba nem vót?" :D

kiszámoltam végre a biztosításom, ha újrakötöm. Csak 80k-t spórolok a mostanihoz képest :DDD

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#43158) Integra válasza bitpork (#43155) üzenetére


Integra
titán

igen, az az ügy :) kárpát utcában volt azt hiszem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43159) Integra


Integra
titán

nem tudom már, ki volt aki használt accord-ot keresett és kombit, de pont itt egy friss használt autó cikk, accord tourer 2.0 executive, 2004, autonavigator.hu

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43160) bitpork válasza Integra (#43158) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/7/2/4/6/BIG_0000107246.jpg

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43161) TaaT válasza giigz (#43154) üzenetére


TaaT
veterán

Pont ideális, persze nem a magyar utakra hanem a felnire :D

Give them hell Ukraine!

(#43162) Integra válasza bitpork (#43160) üzenetére


Integra
titán

epic :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43163) Laraxior válasza bitpork (#43160) üzenetére


Laraxior
titán

Még egy ok, hogy miért ne vegyünk új ótót :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#43164) ABE válasza bitpork (#43160) üzenetére


ABE
őstag

Erről ez jutott eszembe: [link]

(#43165) Integra válasza Laraxior (#43163) üzenetére


Integra
titán

ez nem éppen a merci megbízhatóság über alles korszakából származó generáció. és nem rossz az új autó, kívánom, hogy legyen egy nap neked is, élvezni fogod :)
de minél drágább egy autó, minél több az elektronika, a luxus, annál több apró hiba is felléphet, ez tény, kevesebb a tesztelés, kevesebb a legyártott darab, több egyedi hiba merülhet fel. a ritka drága autóknál ez sokszor általános jelenség. pl bentley

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43166) bitpork válasza Integra (#43165) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért meg lehet azt jól is csinálni. Ott van mindjárt az LS600h. Az sem olyan rossz :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43167) lorcsi válasza Integra (#43151) üzenetére


lorcsi
veterán

vajon mi van ha ezekben az esetekben eggyel fentebb reklamál a tulaj...mondjuk megkeresi a németeknél azt a személyt, osztályt ahol fogadják a problémájukat..
vajon lebasszák a helyi képviseletet ?

(#43168) Kornel válasza lorcsi (#43167) üzenetére


Kornel
veterán

itt az a baj, hogy ez nem csak a porsche-nél van így, hanem a rádiós központi zárak közül soknál. volt már erről a témáról szó nemrég valamelyik kereskedelmi adón is.

megvan, rtl-en volt.

[ Szerkesztve ]

(#43169) TaaT válasza lorcsi (#43167) üzenetére


TaaT
veterán

Külföldön kicsit másképp megy ez a garanciás ügyintézés, legalábbis német ismiék seggét kinyalta a merci :DDD

Igaz, az audi már nem annyira :B

Give them hell Ukraine!

(#43170) Kornel válasza Kornel (#43168) üzenetére


Kornel
veterán

(#43171) Integra válasza bitpork (#43166) üzenetére


Integra
titán

meg hát, de a japán tqm teljesen más mint a német tqm.

43167 lorcsi:
jó kérdés. mindig meglehet próbálni. aki erős, tökös, tisztelettudó és kitartó, annak több az esélye. na meg pénz és idegrendszer és türelem is kell hozzá. ha veszek egy 40 milliós autót és a képviselet ilyen stílusban áll hozzám, és komplett hülyének néz.. na ekkor van az, hogy pokollá teszem a másik életét. nem vagyok szívbajos.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43172) lorcsi válasza TaaT (#43169) üzenetére


lorcsi
veterán

azt gondoltam, hogy másabbul állnak hozzá, de pl. az említett esetekben vajon eljut hozzájuk?
és képesek tenni is a vevőért akár a hazai forgalmazón átnyúlva ill. őket utasítva ?

(#43173) bitpork válasza Integra (#43171) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én se lennék rest perelni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43174) Kornel


Kornel
veterán

srácok. az előbbi videó alapján szerintetek a ti kocsitok nincs veszélyben?
nem egyedi eset, akár 3, akár 30 milliós autóról van szó.

(#43175) ABE válasza Kornel (#43174) üzenetére


ABE
őstag

Anyám védekezési mechanizmusa: használt papírzsepiket és egyéb haszonanyagokat dobál el az utastérben jól látható helyeken, hát a franc se akarna abba az autóba betörni. :DDD

(#43176) MunezXBK válasza Kornel (#43174) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs para. Ugyanis valahol enged a levegő, ezért manualis a lezárás. :D

Bár remélem nem sokáig.

(#43177) DeFranco válasza Kornel (#43174) üzenetére


DeFranco
nagyúr

összefoglalná valaki? nem tudom megnézni a videót. miről van benne szó?

(#43178) giigz válasza Kornel (#43174) üzenetére


giigz
veterán

Nekem infrás távirányítóm van, azt nem blokkolják :D

(#43179) zoo8800 válasza Kornel (#43174) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem olasz van :D mindig figyelem, hogy lezár-e.

rip and tear, until it is done

(#43180) bitpork válasza Kornel (#43174) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én meg annyira nem vagyok parás. Anno a fábiámban volt hifi olyan 500k értékben, és az volt az első autóm távigazgatós zárral. 10ből 8x elfelejtettem lezárni, de soha semmi el nem tűnt belőle 1 év alatt....a skoda jel mindenkit visszatartott :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43181) probizz válasza Kornel (#43170) üzenetére


probizz
tag

Én az ajtózár gombra szoktam ránézni, amikor megnyomom a távirányítót. Ha lemegy, akkor tuti, hogy zárva van. Ezután szerintem felesleges még a kilincset is húzogatni.

(#43182) _NCT válasza bitpork (#43180) üzenetére


_NCT
őstag

a skoda jel mindenkit visszatartott

Nálunk pont hogy a jelet lopták el a fóbiáról :DDD

(#43183) giigz válasza probizz (#43181) üzenetére


giigz
veterán

+1 :)

(#43184) audi100td válasza bitpork (#43180) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ne is mond, tegnapelőtt ellopták az öcsém Octavia-ját (2. gen, PD TDI), szerencsére van rá casco, de gondolom nem lesz egy egyszerű menet. 1 hónapja vette, most feljött hozzánk Pestre 2 napra és ez lett a vége. Szerintem kifigyelhették, mert egy órára rá, hogy leparkoltunk a ház előtt már hűlt helye volt. :(

(#43185) harry válasza DeFranco (#43177) üzenetére


harry
veterán

Fogsz egy pár ezer forintos garázskapu távirányítót, és ahogy azt folyamatosan nyomod egy kocsi mellett, az blokkolja adott kocsi központi zárjának jeleit, avagy nem lehet bezárni a kocsit (ha nincs fizikai zárszerkezet, akkor egyáltalán nem), rosszabb esetben észre sem venni, és úgy marad ott a kocsi, nyitott helyzetben. Plusz poén, hogy a videóban egy 30 millás porsche van, a szervizben meg annyit mondtak a megkeresésre, hogy zárás után rángasd meg a kilincset, tényleg bezárta-e...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43186) Integra válasza audi100td (#43184) üzenetére


Integra
titán

pfffffffffffff :(
pajzs.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43187) bitpork válasza audi100td (#43184) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát nemtom...én azon az állásponton vagyok h soha nem sírok olyan miatt ami nem tud miattam sírni. Ilyenkor arra gondolok ( a legutóbb lakás feltörésnél) hogy vannak olyan emberek is akiktől semmit nem tudnának ellopni, uh még szerencsés vagyok. Persze a tolvajt azért szívesen megbarátkoznám :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43188) audi100td válasza Integra (#43186) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az lesz, fater a Mondeo-ba már intézi.

bitpork: Csak ha azért dolgoztál hónapokon/éveken át, hogy valaki pillanatok alatt megfosszon a munkád gyümölcsétől az nagyon bántó tud lenni. Ő sem a kocsit síratja, jobban zavarja a 200k-s késkészlet ami a munkájához kell (szakács), az is a kocsiban volt, frissen éleztettük meg, onnan tartottunk haza. Inkább az emberi tényező (már ha az ilyen rohadékokat annak lehet nevezni) a frusztráló.

Amúgy nincs szerencséje az autókkal, előtte egy frissen vásárolt Golf 4-et tört totálkárra, csoda, hogy élve megúszta...

[ Szerkesztve ]

(#43189) bitpork válasza audi100td (#43188) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Értem én hidd el- de mitől lesz jobb ha még agyérgörcsöt is kapsz? :U Nekem is vannak olyan ötleteim amiket kipróbálnék szívesen 1-2 elkövetőn. És hidd el ha ide leírnám kitennének izibe, mert gazdag a fantáziám. De nem eszem magam rajta sokat, mert az csak nekem árt. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43190) audi100td válasza bitpork (#43189) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én sem eszem rajta magam, csak ez volt a kb reakció közvetlen a történtek után. Megvolt a helyszínelés, öcsém intézi a dolgokat, aztán ennyi, mást úgy sem lehet tenni, meg persze le kell vonni a tanulságot.

(#43191) Integra válasza audi100td (#43188) üzenetére


Integra
titán

a második (115e netto) vagy a harmadik (145e netto) elég, klikk.
nekünk az egyikben gps-es telefonos csúcs van, igazából totál felesleges, csak sokat volt az autó romániában, és megkötöttük rá a pajzs biztosítást anno.
ha a mondeo-ban van amúgy is ultrahangos utastérvédelem meg valami riasztó, akkor az első is elég.

egy dolog azért bosszant, mégpedig az idióta klocni távirányítója a pajzsnak. már két féle van, a legelső volt a legjobb. aztán lett ez az új csúszkás 4 gombos, aminek már le is törött a másik autóban a csúszkája.. 2 gombot használsz belőle, de 4 van rajta. felhívtam a pajzsot, hogy nem lehetne e a másik két gombra rátanítani a kapunyitót meg a garázsnyitót. nem, nem lehet biztonsági okokból, mert valami saját sépci áramkört használnak benne.. na most hogy ebből mi az igazság, ezt nem tudom..
úgyhogy van egy távirányító a nyakamban vagy a nadrágomban az autóhoz és van egy garázs/kapunyitó még valahol.. egy hátizsáknyi kullcsal és távirányítóval járok :( és ahogy az új fotókat az oldalon nézem, most már egy harmadik féle, még nagyobb távirányítót használnak :DDD de ezen legalább nincsen az az idióta csúszka fedlap..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43192) audi100td válasza Integra (#43191) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, első körben mi is az elsőre gondoltunk, azt mondták több lépcsőben is bővíthető a rendszer. Nem tudom milyen a Mondeo biztonsági rendszere, de szinte full extrás (4.gen), szóval gondolom benne vannak ezek is.

(#43193) Integra válasza audi100td (#43192) üzenetére


Integra
titán

akkor elég a 115ezres, nem kell a belső térvédelem része. de ezt azonnal megmondják úgyis, ha ránéznek az autóra.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43194) Balupapa


Balupapa
senior tag

off: megakarok egy témogatástkérelmezni.
az autó vagyonnak számít? :F

_-=*WheelWhores*=-_

(#43195) audi100td válasza Integra (#43193) üzenetére


audi100td
nagyúr

jaja, köszi az infókat

(#43196) bitpork válasza Integra (#43191) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A dzsípieszes szolgáltatás működött Romániában? Egy ügyfelem Q7-jében a rendszer amikor Mo-tól keletre v délre ment egyszerűen kikapcsolt, és a szolgáltató rögtön telefonált is h nyema védelem a határtól, csak itthon meg nyugatra és északra. :F

(#43194) Balupapa: ingóság :K

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43197) Integra válasza bitpork (#43196) üzenetére


Integra
titán

ezt nem tudom megmondani, mert mi ilyen telefont soha nem kaptunk akkoriban. kifejezetten mondtuk hogy romániába megy az autó, és ennek megfelelő rendszer kell és a pénzvisszafizetés garival vesszük meg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43198) Integra válasza audi100td (#43195) üzenetére


Integra
titán

most jut eszembe, van egy haverom a pajzsnál, villamos mérnök, őt megkérdezem a távirányítóról, mert mindig változtatják a távirányítót, méretet és formát, nagyon nehéz elhinnem, hogy valami spéci nyákot használnak saját áramkörrel... nekem egy távirányító kell kettő helyett :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43199) harry válasza bitpork (#43196) üzenetére


harry
veterán

Bezzeg vagyonszerzési illetéket kell rá fizetni :-P

Integra: engem egyáltalán nem lepne meg egy saját modul, annyira nem lehet nagy cucc megcsinálni, és gondolom itt is érvényesül, hogy ők tervezik, rakják össze, egyedi, nem sorozat gyártott, nincs benne sallang, stb, így biztonságosabb is lehet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43200) DeFranco válasza audi100td (#43184) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A rohadt anyjukat. A riasztót nem hallottátok meg? Immo-riasztón kívül volt valami védelem benne?

Nálunk zuglóban is ki van plakátolva egy lopott skoda (nem emlékszem, hogy octavia vagy superb), azt is a napokban lopták el. Visszavásárolnák.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.