Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Balupapa válasza qdak (#43850) üzenetére


Balupapa
senior tag

ellunk? ;]

szerelmes lettem :)

_-=*WheelWhores*=-_

(#43852) syl5


syl5
őstag

Vélemény?

4-500 környékén csak a Swift van, ami értelmes vétel? :O

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#43853) probizz


probizz
tag

Ma esti fotók az autómról (kattints a képre, hogy nagyban tudd megnézni):

[ Szerkesztve ]

(#43854) probizz


probizz
tag

Miután megtisztítottam az acélfelniket, lőttem nektek 1-2 fotót róla. Ilyen lett a szinterezés után (tavaly csináltattam). Egy dologra kell figyelni: mivel elég vastag lesz rajta a festékréteg, ezért egy kicsit meg kell csiszolni a közepét belül (ami az agyra megy), mert különben rászorul az agyra. Érdemes most megcsináltatni, hogy ne télen kelljen kapkodni vele. Hátha segítettem valakinek és kedvet kaptatok a felnifelújításhoz. ;) (Szintén katt a képre.)

(#43855) harry válasza syl5 (#43852) üzenetére


harry
veterán

Milyen célra? Én pl. sokat szemeztem az ilyen áron kapható 96-00 közötti Mondeókkal. Fogyasztásban pöppet több :D No meg ha valami komolyabb alkatrész döglik meg. Kopó cuccok átlagosak. Cserébe fejedelmi hintó a suzukihoz képest. Olcsón fenntarthatónak nyilván a suzukit választanám; ha keveset használod, és számít a hely / kényelem, akkor a Modeót. Valamit valamiért.
De van ilyesmi áron F Astra, Almera, Megane, esetleg Xsara, Brava. Nagyobbak közül Primera, Carina.

Ezeket gyanítom láttad már: [link], [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43856) giigz válasza syl5 (#43852) üzenetére


giigz
veterán

Dehogyis, ennyi penzert mar eleg nagy valasztek van, hasznaltauton a neked megfelelo feltetelekkel tudsz szűrni, Megane, Clio, Polo, Thalia, Punto2, Civic, Almera, stb. stb. lenyeg h nem csak Swift.

(#43857) _seth_


_seth_
veterán

Pug 206-nál a 75 lovas 1.4-es benzinesről milyen tapasztalatok vannak? Fogyasztása hogy alakul?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43858) Xero válasza _seth_ (#43857) üzenetére


Xero
nagyúr

Kinyírhatatlan motor. 6.5-8.5L között kér. Az olajcserén és vezérlés cserén kívül még semmit nem kellett vele csinálni, pedig nem kímélem. 12 éve van a családban, 6 éve én nyúzom, szóval elég alapos az info. :K

[ Szerkesztve ]

(#43859) kalmanchris válasza zenke (#43836) üzenetére


kalmanchris
tag

Sokat futott dízel... Nagy az esélye, hogy rámegy a gatyád is. A pdtdihlrikd... motorokat már nem gondmentes 3-400ezer km-ekre tervezték.

(#43860) zenke válasza kalmanchris (#43859) üzenetére


zenke
aktív tag

szarfostdipdtdiszrdízelszarvw.

Meg tudod mondani nekem melyik alkatrészre menne rá a gatyám is? :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#43861) DeFranco válasza zenke (#43860) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fel akarod öltöztetni? :F ;]

(#43862) DeFranco válasza Qru (#43776) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csontiék válaszoltak a cikkre a facebook oldalukon (nem tudom hogy lehet linkelni, nézzen rá aki akar), nem semmi formák. :DDD

(#43863) neduddki válasza _seth_ (#43857) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lusta ahhz kepst sokat eszik es eltroikailag egy hulladek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43864) Tamoo válasza _NCT (#43831) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem benzines 1.6 Focus 6.5-7.5 között eszik.

(#43865) qdak válasza Balupapa (#43851) üzenetére


qdak
addikt

ich habe keine ekezet :D
90 paripa az keves nekem :(
amugy ezek teccenek nekem is

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43866) _NCT válasza Tamoo (#43864) üzenetére


_NCT
őstag

Vidék vagy BP?

(#43867) Tamoo válasza _NCT (#43866) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vidék. De főváros+pálya kombóval se ment magasabbra.

(#43868) neduddki válasza Tamoo (#43867) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi

probald ki a nagykorutat du5 fele majd foelmegy:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43869) bitpork válasza neduddki (#43868) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem igaz! Nem tudtad h ha leállítod a motort akkor tol a sor? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43870) zoo8800 válasza Balupapa (#43851) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha már kritizálsz, akkor előbb olvasd már át az aláírásodat ;]

"Új Kingtsone V200+ 60GB SSD ELADÓ, bolti ár alat.." Szerinted? :))

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#43871) kalmanchris válasza _seth_ (#43857) üzenetére


kalmanchris
tag

Inkább 1.6-os. Nem eszik többet és jobban is megy.

(#43872) Qru válasza probizz (#43854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép lett. :K

#nincsbennetarcsi

(#43873) dragonfx válasza Tamoo (#43864) üzenetére


dragonfx
veterán

az uj?
az elég jó ám.de gondolom kreszt betartva.... ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#43874) Balupapa válasza kalmanchris (#43859) üzenetére


Balupapa
senior tag

Mágus hol vagy? :DDD ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#43875) kalmanchris válasza zenke (#43860) üzenetére


kalmanchris
tag

Tudtommal ezekben kettős tömegű lendkerék van, az 1.
2. porlasztók

De nézz utána a TC népítéletekben. Sok panasz mutat ebbe az irányba. Persze vedd figyelembe azt is, hogy állapotot veszel, nem kilómétert!

(#43874) Balupapa - Szolgálatodra! :DD

[ Szerkesztve ]

(#43876) MunezXBK válasza kalmanchris (#43875) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kilo...mint ezer, nem kiló. ;)

(#43877) Balupapa válasza Balupapa (#43874) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem Te, a mi mágusunk :) ( felhasználó) :K
(én ugy tudom nem kettős tömegű van benne)

_-=*WheelWhores*=-_

(#43878) kalmanchris válasza MunezXBK (#43876) üzenetére


kalmanchris
tag

:R

(#43877) Balupapa - Már azt hittem ilyen nagyra nőttem :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#43879) Balupapa válasza kalmanchris (#43878) üzenetére


Balupapa
senior tag

[link]

(itt sem említik :( googleban se találtam hogy lenne benne )
egyebkent meg a 3 henger miatt kb halottnak a csók lenne.

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#43880) kalmanchris válasza Balupapa (#43879) üzenetére


kalmanchris
tag

Akkor csak 1.9-től raknak bele... :((( Tehát egy lehetséges hibaforrás kilőve, 1 pont a Polo-nak.

(#43881) giigz válasza neduddki (#43863) üzenetére


giigz
veterán

Gondolom nem volt még 206-od, csak innen-onnan hallottad ezt.

(#43871) kalmanchris: Igen, sokkal jobb választás az 1.6, de abból nem nagyon lehet találni, míg 1.4-gyel el van árasztva a piac. Attól függ mire akarja használni.

(#43882) neduddki válasza giigz (#43881) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha jol emlexem eppen ekkor is veszettul hajpolta majd elhalgattal, de de latokm konnyen felejtesz
amugy az kecssegtlen teny a budos eletben nem lesz 206om

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43883) giigz válasza neduddki (#43882) üzenetére


giigz
veterán

Mindenki a saját tapasztalataiból indul ki.

Volt 1.1-es 206, azt hiszem 8 évig, semmi baja nem volt. Aztán 1.4-es 8v-s 206 vagy 4 évig, azzal sem volt semmi baj, ilyen elektronikai hibákat abszolút nem fedeztünk fel, és azzal a 75 LE-vel tökéletesen lehetett közlekedni, abszolút nem éreztük lomhának, a fogyi vegyesben 7 körül alakult, ez miért lenne sok? Na mind1, akkor volt még 1.4 hdi, az 300k km fölött ment, semmi gond a kötelező/kopókon kívül. Akkor megint 1.4 hdi, már majdnem 400.000 km-rel, itt azt hiszem a váltójával volt valami, 40k-ért javították, meg valami kuplungos gondra is emlékszem, azt 15k-ért javították. Ennyi hibája volt 400k km alatt, semmi elektronikai dologról nem tudok. Akkor egy másik 2.0 hdi, már vagy 15 éves, szintén semmi baja, beül, megy vele. Elektronikai hibáról még nem hallottam tőle, pedig hetente beszélünk. Másik haveroméknak 1.6 hdi van, rohadt jól megy, rohadt jól fogyaszt, igaz abban még nincs sok km, de idáig semmi probléma nem volt vele. Aztán még van egy haverom haverjának 1.6 benzin, jól ment, jól fogyasztott, igaz 200k km körül eladták, de nem azért, mert pénztemető lett volna, csak váltottak egy Leonra...

Szóval nem úgy jön le ezekből nekem, hogy a 206 annyira szar lenne, sőt.

(#43884) Tamoo válasza dragonfx (#43873) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

10éve még új volt. :D

(#43885) _NCT válasza giigz (#43883) üzenetére


_NCT
őstag

Unokatesóm 206-osa 1.4-es és annyit költött rá a hitel mellett, hogy nyugodtan vehetne még egyet belőle.... Furcsa h az ismerősi körödben ennyi jó 206-os van, vagy nagyon jó szerelőhöz viszik. Nekem nem kellett messzire mennem, hogy anno rájöjjek, soha nem vennék 206-os, se 307-est. Akivel beszéltem mindenki panaszkodott rájuk.

Szerk: zörgött, csörgött, pályán nagyon zajos volt, kemény futómű, amit a jó magyar utak hamar el is fogyasztottak, a vártál korábban, kényelmetlen, neki sokszor megfájdult benne a háta, futómű szar beállítás után is. Váltója franciásan szar, de még abból is a szarabb fajta. Hátsó szilenteket pedig szó szerint ette

[ Szerkesztve ]

(#43886) giigz válasza _NCT (#43885) üzenetére


giigz
veterán

Unokatesód 206-osával mik voltak a problémák?

(#43887) _seth_


_seth_
veterán

Elég vegyes infók sajnos :( A fogyasztást is sokallom kissé a vectrámhoz képest.
1.4 hdi-vel tapasztalatok? Azt tudom, hogy elég takaros csak dízelt nem szeretnénk a lehetséges hibaforrások miatt.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43888) MunezXBK válasza giigz (#43886) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább mi nem? :D

(#43889) _NCT válasza _NCT (#43885) üzenetére


_NCT
őstag

+ ami az előző részből lemaradt: motorhibát mutatja, még nem tudni miért, légzsákhibát is mutatta, de ott a csatlakozó csere megoldotta a gondot. Igazából attól még lehet használni, hogy motorhibát dob, de még nem jöttek rá miért :D Lehet frissíteni kéne az ECU-t, de ugye azt meg ki csinálja meg óccóé...

Azt hiszem a stabilizátor probléma meg elég népszerű a 206-nál.

El is akarja adni, nem keres olyan jól h fenn tudja tartani a hülyeségeit, azt mondta vesz inkább egy stiftet, az olyan mint ő: faék egyszerűségű :D

[ Szerkesztve ]

(#43890) Xero válasza _NCT (#43885) üzenetére


Xero
nagyúr

Amire jellemzően költeni kell rajta:
-1-es befecskendező (2002 előtti ablakmosó spircni mellett hajlamos befolyni a víz pont rá)
-hátsó híd (megzabálja a tűgörgőket, fel kell újítani, normálisan 50-70e)

Elektronikai hibával a legritkább esetben találkozni, lévén szög egyszerű még a frissebb MUX-os is. Az elektronika és a motor helyett inkább a váltó a gyenge pontja.

Az viszont tény, hogy az 1.6-os motor sokkal jobban illik hozzá. Átlagban kevesebbet eszik és lényegesen jobban megy.

(#43889) MMA87: Ha valamire rádugjátok szinte biztos vagyok benne, hogy 1-es hengerrel lesz baja vagy a trafósorral. Mind a kettő aprópénzből megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#43891) neduddki válasza giigz (#43883) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne vedd magadra de nem tartak relevans informaciofarrasnk

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43892) giigz válasza neduddki (#43891) üzenetére


giigz
veterán

Miért nem?

(#43893) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Valaki nem nézte véletlenül, hogy a Kerepesi úti ÖMV-nél hogy mérik most a lakossági 95-öst?

Amúgy az Avia benzin milyen? Van különbség?

[ Szerkesztve ]

(#43894) bitpork válasza giigz (#43892) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akinek francia autója van az nem megbízható :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43895) Qru válasza DeFranco (#43893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, ők is Mol-tól veszik.

mod:

bitpork: :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#43896) giigz


giigz
veterán

Pedig ez van, nekem az ismerősi körben tele vagyunk 206-tal, meg nekünk is volt, és senkitől sem hallok rá panaszt, miért én vagyok a hibás? :D

(#43897) neduddki válasza giigz (#43896) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

" senkitől sem hallok rá panaszt" na ezet pontosan

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43898) giigz válasza neduddki (#43897) üzenetére


giigz
veterán

Mi érdekem lenne azt hazudni, hogy nem hallok rá panaszt, ha közben hallanék? Nincs részvényem a Peugeot-nál, semmi érdekem nincs abban, én csak a tényeket írom, amiket tapasztalok saját és ismerősi körben.

(#43899) lucifer31 válasza giigz (#43892) üzenetére


lucifer31
csendes tag

merf amti o modn za szetn

(#43900) TaaT válasza lucifer31 (#43899) üzenetére


TaaT
veterán

"merf amti o modn za szetn" és sérthetetlen

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.