Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) Qru válasza qdak (#43600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passzolok, nekem Jazz-em van (a Puntó valójában muteré).

#nincsbennetarcsi

(#43602) Integra válasza qdak (#43600) üzenetére


Integra
titán

ott valami bibi lesz, mert vajpuhán lehet villámgyorsan kapcsolgatni vele.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43603) DeFranco válasza qdak (#43598) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az még hagyján, de ehhez azért kell még vagy 10 paraméter az adott kocsi körüli helyzetről, aszfalt nevessége, állapota, porossága, körben jövő forgalom, szegély-padka állapota, többi kátyú (egyet átrepülünk a következő meg a keresztben álló kereket kapja el) meg a gép viselkedésének pontos ismerete inkluzíve gumik és extra súly. Egy olyan trükköt, amit a rallysok kétszer bejárt térképezett úton csinálnak diktálásra.

És akkor ezt prezentálja 45 éves Kovács István Tudatos Vezető (csao és dudálj csak épp tárat cserélek matrica, 5 évszakos négy éves debica papucsok, kormányvédő (kicsit csúszik), tükrön plüssdobókocka illatosító (újautó illatú)) Jászjákóhalma és Szellőhát között félúton, miközben hátul a két gyerek ordít, plusz a rádióban az ádzseszkó, de belemegy, mert tudja mit kell csinálni, a Kispisti pont a múltkor mutatta meg a dzsutúbon a Kenblokktól a Gymnasztikát, kisujjban van minden trükk.

Tető-kerék-tető-kerék, teljes útzár, felháborodott levél a totálkárnak.

[ Szerkesztve ]

(#43604) giigz válasza hdman (#43587) üzenetére


giigz
veterán

Eddig teli volt, azt a gumit kaptam az otohoz, de persze nem rakom fel...

(#43605) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Kasztni elemek rohasztasahoz kellett volna valami. Es a kerdes meg h van-e akkor valami ami jo erre es nem bantja a gumit?

Smoke & Torque

(#43606) qdak válasza Integra (#43602) üzenetére


qdak
addikt

koszi, en is vmi ilyesmire gondoltam.

Qru: okes, de az akkor a tied is :)

DeFranco: ez igen jol irtad, behalok, es nagyon igazad van.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43607) 8th válasza Szplöttyy (#43580) üzenetére


8th
addikt

[link] ez ott van egy köpésre. :)

(#43608) bitpork válasza neduddki (#43545) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A baj az hogy egy macskát raktál be téglaként.... :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43609) qdak válasza bitpork (#43608) üzenetére


qdak
addikt

ezek a macskak megint vmit terveznek ;)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43610) MunezXBK válasza DeFranco (#43603) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az mekkora már, hogy újató illat. :C :DD

(#43611) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Uraim!
Ausztriába mennék holnap. Navi megtervezte az utat, bevisz Pestre. Ez jó nekem, vagy kerüljem ki? Ha igen, hol, és honnan térjek hova? Végig pályán mennék egyébként (ahol csak lehet).
Az autópályamatrica Magyarország összes pályájára érvényes?

(#43612) bitpork válasza zolikaDB (#43611) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha teheted akkor kerüld el a 0-s elkerülőt mert bolondok háza van. És a metrica minden itthoni pályára érvényes.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43613) MunezXBK válasza zolikaDB (#43611) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én kerülnék. Összes pályára érvényes.

(#43614) neduddki válasza zolikaDB (#43611) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mikor erintemed naffalut?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43615) Richard!


Richard!
addikt

Az ilyen Toledókról mi a véleményetek?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#43616) Dluinet válasza MunezXBK (#43610) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet ilyen sprayet is kapni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43617) Balupapa válasza _NCT (#43552) üzenetére


Balupapa
senior tag

mibe segitheteK? ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#43618) zolikaDB válasza neduddki (#43614) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olyan 9 körül érnék Pestre!
Merre érdemes kerülni? M0-st én is úgy hallottam, h nem érdemes belevágni!

(#43619) Xero válasza zolikaDB (#43618) üzenetére


Xero
nagyúr

7-11 között nagy ívben kerüld el a 0-t.
Mondjuk a belváros sem lesz jobb, de egy fokkal fogyaszthatóbb. Menj minél beljebb (Hungária felejtős), és készülj föl, hogy a Hegyaljától is megállhat a tudomány, de kisebb rá a sansz.

Mondjuk én ilyen tájban inkább befelé szoktam verekedni és nem kifelé, szóval nem 100% amit javasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#43620) Qru válasza zolikaDB (#43611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az összes pályára érvényes a kezdeti dátum 0-órájától a végdátum 24-ik órájáig.

Még az a leggyorsabb ha átmész a városon, a 0-ás felejtős ha kifogsz egy baleset (ami elég gyakori) akkor ott állsz kitudja meddig.

#nincsbennetarcsi

(#43621) bitpork válasza zolikaDB (#43618) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Látod? Én megmondtam innen Szegedről h a 0-s felejtős :D Éppen ma voltam BP-n, és az 5-sről a 0-sra felmenő ág majdnem 1 km hosszú volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43622) Xero válasza bitpork (#43621) üzenetére


Xero
nagyúr

A közös szakasz elég gyakran szopóroller.
Volt már, hogy kamion beállt, pont a kanyar után és még talán akkor volt feltúrva is. Na akkor konkrétan három órát ácsorogtam ott.

(#43623) neduddki válasza zolikaDB (#43618) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

m3>kos>hosok>andrassy>jozsefattila>roosvelt>lanchid>alagut>krisztrina>meszaros>hergyalja>bah>budaprsi
ha nincs semmi gixer akkor ez abban az idopotban jo szokott lenni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43624) Mawyx válasza Balupapa (#43617) üzenetére


Mawyx
senior tag

Hanyas fóliád van fent?

(#43620) Qru: Ma is 2 kamion összement :W

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#43625) #27813376


#27813376
törölt tag

[link]

De, az okosok szerint helyes az ittas vezetés... :W

(#43626) Balupapa válasza Mawyx (#43624) üzenetére


Balupapa
senior tag

elég gyenge.
27% fényáteresztés.

_-=*WheelWhores*=-_

(#43627) Integra válasza #27813376 (#43625) üzenetére


Integra
titán

németeknél 2 sör után is lazán hazavezetek. és nem kívánok harmadikat. és alles gut und boldogság van. és működik. :U

india meg... naja, bomlasztják a nyugati társadalmakat és fertőznek, még kezet sem tudnak wc után mosni... hagyjuk már... undorító, majd ők mondják meg, hogy mi működik és mi nem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43628) DeFranco


DeFranco
nagyúr

láma kérdés: elmentem egy karikát kocsikázni (hogy a lomis orkok lássák, hogy használva is van az autó, meg hogy átálljak egy másik parkolóhelyre, ne egy helyen álljon)

persze végig tyúklépésben haladás jobbkezes kis utcákon, kettesben, gyakorlatilag végig 2k-s fordulat alatt (1,5k körül) ilyen alacsony fordulaton hallok egy kis kerregést a motorból, nem annyira, mint amikor még hideg, de kerreg. Ez normális? Emellett még alacsonyabb fordulaton 1,5k körül/alatt (pl. kanyarodáskor, ilyenkor azért nem mindig teszem vissza egyesbe) be is rezonál alul valami. Ez normális? 1,6-os focus mk1 benzines.

Ami biztos hogy nem normális, de nem tudom az okát, balra kanyarodáskor nyikorog a kormányműben valami. Egész halkan, épp hogy meghallani. Ez mi lehet és mennyire gázos, kell-e vele külön kezdeni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#43629) Tamoo válasza DeFranco (#43628) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem mostanában lámpánál megállva van, hogy elkezd "rezonálni" valami egy kis ideig. Fogalmam sincs mi és mitől. :F váltó/kuplung
Szintén 1.6 Focus.

[ Szerkesztve ]

(#43630) bitpork válasza DeFranco (#43628) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1: valld be hogy nem tudsz megállni 1 benzinnél, kell a kettedik meg a harmadik is :DDD
2: benyásnál azért a 2k alatti tartomány nem a hosszútávú haladásra lett kitalálva. Biztos h nem sima rezonancia az alacsony fordulat miatt?
3: Féltengely?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43631) #27813376 válasza Integra (#43627) üzenetére


#27813376
törölt tag

A magyar ember az nem német, itt putri van és igénytelenség, főleg fejben.

(#43632) neduddki válasza #27813376 (#43625) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat hijjba vannak okos embrek itten meg indijanaba is:- )))

uv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43633) MunezXBK válasza #27813376 (#43631) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ennyi.

(#43634) DeFranco válasza Tamoo (#43629) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem csak nagyon kis fordulatot forszírozva csinálja, állva nem. Valahogy mióta én tankolok, nem pörgetem :DDD Viccen kívül ez azért ritkásan jön elő, lehet hogy tényleg nem kellene 1500 körüli fordulattal autózni, ez mondjuk jellemzőnem 4-esben probléma, mert városban haladok, felváltok (50-nél 2400 3-asban -1800-2000 körül 4-esben), aztán jön valami szituáció, és elfelejtek visszaváltani, leesik a fordulat, és akkor rezonál be. Ez a jellemző.

@bitpork: 1: wtf is 1 benzin?
2: vágom, de most tiporjam egyesben vagy kamikazézzak be az egyenrangúba helyette?
3: nem tudom, nem értek hozzá, azt sem tudom mi az, és mit kéne hallanom, éreznem. Magasabb fordulaton nincs ilyen gond. De lehet csak én vagyok hiperérzékeny, ezért jöttem kérdezni, hogy mi normális, és mire kell felfigyeljek. Lehet csak hallucinálok.

Most az sem tetszik, ahogy átmegy az úthibákon, dübög, az biztos, hogy nem kopog, de ezt leírni nem tudom érzékletesen. Ez mondjuk szerintem simán az, hogy közvetlen a futómű, majd valami füles ember meghallgatja.

[ Szerkesztve ]

(#43635) bitpork válasza DeFranco (#43634) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1: wtf is 1 sör ? Egy gyengére sikeredett párhuzam, a sörivás és a benzingőz függőség közé, de én kérek elnézést.
2: a szempont h a motornak jó legyen, hogy kíméld. Akkor 2-ben picit meghúzod, 2k környékére, majd a saroknál, visszalassítasz annyira, hogy vissza tudj váltani(5-10 km/H) és akkor nincs kérdés.
3: Nem lehet h hipochonder vagy? Addig érzed és hallod míg megmondtam szindróma lesz? :DD

Basszus, élvezd már h van egy jó kocsid, és a hibával akkor foglalkozz, ha majd lesz. Ne keresd addig amíg nincs :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43636) qdak válasza #27813376 (#43631) üzenetére


qdak
addikt

ennyire ne imadj minket,
van ben igazsag de sosem altalanosits, sztem ha vki a hova tartozas alapjan itell meg vkit az eleg elveszett ember.

bitpork: egy kezmozdulattal tekerek a volumen es mar nincsenek is hangok zorejek :D

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43637) DeFranco válasza bitpork (#43635) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fokozottan ügyelek arra, hogy ne parázzak rá semmire, és élvezzem, hogy van egy jó és megbízható autóm, csak ha kérdésem van, nem félek kérdezni. Ez nem jelenti azt, hogy rettegek, csak szeretnék tanulni, mert eddig nekem a benzingőz kimaradt. :)

1: ja, hogy egy kör nem kör :D hát igen, viszket a lábam erőst, bár itt Pesten nehéz élményvezetni. De nyáron irány Krakkó, meg a neduddideoda által linkelt osztrák kör.

(#43638) bitpork válasza DeFranco (#43637) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nehogy megállj Krakkónál! Érdemes elmenni Danzig-ig vagy a egyáltalán a tengerpartig, mert gyönyörű lett! Ha kellenek Lengyel kiránduló ötletek, szólj mert a tiszteletbeli Lengyel konzul a barátom, + majd egy évig kint dolgoztam.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43639) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszönöm srácok mindenkinek!!! :R

(#43640) #10726912 válasza #27813376 (#43625) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tökéletes és szükséges a zéro tolerancia rendszere. Annyi ostoba vezető van az utakon, hogy ha egy sört meginna mindenki (egyet, nem kettőt, tizet), beszélne még pár szót és az össze tákolt, szervizeletlen kocsijával elindulna bárhová...tökéletes káosz lenne. Bár lehet, hogy meg kéne engedni öt sört egy évig, addig a portáról sem mozdulnék ki, természetes szelektálódás lezajlana ennyi idő alatt ;]

(#43641) bitpork válasza #10726912 (#43640) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A sör kivételével mind adott az itthoni közlekedésben. Sajnos a sörtől nem lenne rosszabb, mert a részeg hülyék most is falra hánynak sz@rnak a szabályozásra.

(#43642) đension: ez csak annyit jelent h akkor nem voltál tisztában a dolgokkal :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43642) #27813376 válasza qdak (#43636) üzenetére


#27813376
törölt tag

Pár éve még szerettem Magyar lenni, ma már nem.
És nem én tehetek róla, hiszen mindent ugyanúgy csinálok mint akkor...
Ja, utáltam a németeket meg az osztrákokat mert lenéztek. Ma már megértem az indokaikat.
Beszélgettünk erről, van német es osztrák partnerem, tök hétköznapi módon látnak dolgokat ők is.
Az okokat nem kell felsorolni úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#43643) #27813376 válasza bitpork (#43641) üzenetére


#27813376
törölt tag

Tisztában voltam. Ezzel azt sugallod, hogy most is minden ugyanolyan mint 5 éve ;)

(#43644) qdak válasza #27813376 (#43642) üzenetére


qdak
addikt

ez oke, lehet en ertettem felre, csak ne ugy mond h az osszes semmirekello :)

mod: ja hat vannak ilyenek, nem szeretem az ilyent, persze van oka ra nem kell reszletezni, de ugy vagyok vele mindenki erdemel 1 eselyt h kideruljon mien ember, utanna mar lehet rolla velemenyt mondani.

na inkabb kocsikazzunk:
egyre tobb jot olvasok a superb @2002 tol rol
itt velemenyek?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43645) #10726912 válasza bitpork (#43641) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egy sör (kettő végképp) képes nagyon érdekes állapotot elő idézni, pl munka után, fáradtan éhesen elfogyasztva. A fáradtság már önmagában gyilkos tud lenni, emellé egy sör...nincs meg a vezetési kultúra hazánkban, a hibátlan technika sem, nekem nem hiányzik még egy veszély forrás az utakra, Így is van bőven belőle... Abban is biztos vagyok, hogy megtöbbszöröződne az ittasság miatti balesetek száma, főleg az első hónapokban.
Persze ez szőrszál hasogatás, nagyon sok ember ritkán ülne egy korsó hideg izé...(meg kéne egyet inni termelődik az indiai cucc az agyamban :B ) után a volánhoz, olyankor nem vezetni vágyik az ember, hanem meginni még egyet és horgászni, dumálni, stb-zni tovább, nem csinálna belőle rendszert, de sokan meg többszörösen túl lépnék a pl németeknél legális határt (írták ezt nemrég valaki itt a fórumban, ezzel is egyet értek), s jönne a vétlenek sérülése, halála következményként...

(#43646) bitpork válasza #10726912 (#43645) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebben nincs is félreértés, de amondó vagyok h attól hogy nem tudsz róla, most sincs kevesebb hülye az úton sajnos. Hidd el eh hogy a tiltást leszarják, de bazi nagy ívben most is jóval többen mint az kiderül. Max tőbben vállalnák fel. Ez van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43647) DeFranco válasza bitpork (#43638) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet megkereslek, van egy haverom, aki ott volt gyerek, oda is járt általános iskolába, de több szem többet lát :)

(#43648) whited


whited
addikt

sziasztok
van itt valakinek P407 2.0 HDi ?
a mostani 406 2.0 hdi amivel megvagyunk elégedve cserélnénk le, mire érdemes figyelnem, az alap dolgokat tudom én is, de van valami specifikus hiba amit érdemes rajta figyelni a lendkeréken kívül?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43649) emvy


emvy
nagyúr

Na, probalkozom megvasarolni egy 320i-t, szerintem nem fog osszejonni, elviszik elolem (foleg, hogy nem tudok nemetul, nyilvan kevesbe szimpatikus), de nagyon-nagyon jo lenne, ha sikerulne.

while (!sleep) sheep++;

(#43650) misirulez válasza DeFranco (#43637) üzenetére


misirulez
senior tag

Bp. Krakkó útvonalat nem fogod élvezni. :)
Van olyan szakasz (még itthon) hogy nyílegyenes országút és nem tudsz többel menni mint 30, több a kátyú mint az út.
A hegyi utak megint más kérdés azt hinnéd, hogy szépen szlalomozgatsz veszed a kanyarokat, gyönyörködsz a tájban stb. gyakorlatilag meg beállsz egy 53 éves kisbusz mögé szívod a "benzingőzt" várod, hogy mikor előzheted meg balesetveszély nélkül (ez sokára lesz). Ha nagy nehezen sikerült jön a következő, és kezdődik elölről.
Beérsz Lo.-ba ahol meg live nézheted ugyanazt mint amit az orosz fedélzeti kamerák szoktak rögzíteni.

Mellesleg Krakkó az egyetlen olyan Európai város ahol bizonyos városrészeken van olyan tábla ami szerint "sötétedés után ne tartózkodjon az utcán" vagy valami hasonló szöveg. És nem viccből rakták ki.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.