Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) MunezXBK válasza Kornel (#43249) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#43252) Kornel válasza zoo8800 (#43250) üzenetére


Kornel
veterán

ok, akkor 70-es táblánál 88-nál fényképeznek ezek szerint.
én 80 max. 85-el szoktam menni :D

(#43253) -v- válasza Balupapa (#43245) üzenetére


-v-
addikt

Ok huh.. a másik irány a gázabb mert én főleg arra járok, de azért jó hogy írtad, ma pont a másik irányban mentem..viszont: autopályafelhajtón mennyi a korlát? Csak mert M5-ön ma ott álltak és én úgy láttam nem a pályát hanem a felhajtón jövőket mérik..

(#43254) m3tr0 válasza -v- (#43253) üzenetére


m3tr0
senior tag

Erre felénk..M7 le-és felhajtón 40-es korlátozás van...a lehajtón biztos..felhajtón is hasonló..vagy max.60.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#43255) -v- válasza m3tr0 (#43254) üzenetére


-v-
addikt

Rohadjanak meg... ennél parasztabb dolgot.. ott már mindenki nyomja neki kigyorsításnál, hogy besoroljon a pályára.. nem hiszem, el direkt kimegyek euroringre ahol büntetlenül széttaposhatom az autómat erre az autópálya felhajtón lelőnek :C

(#43256) zoo8800 válasza Kornel (#43252) üzenetére


zoo8800
veterán

Kb. én is.

rip and tear, until it is done

(#43257) _NCT válasza -v- (#43255) üzenetére


_NCT
őstag

Lassan az lesz, hogy a ringen állnak be valahova, és onnan küldik a csekkeket.... Gyorsan mész box utcában-->büntetés :D

(#43258) -v- válasza _NCT (#43257) üzenetére


-v-
addikt

De tényleg.. menjenek már a p*csába.. oké, mérjenek a pályán.. de ez, amikor a faluhatár tábla előtt 5 méterrel a bokorból mérnek, ahol már úgyis mindenki rálép újra a gázra.. meg autópálya felhajtón pfff..

(#43259) giigz


giigz
veterán

Ebböl a DOT szambol valaki meg tudna nekem mondani, hogy mikori a gumi?

DOT HCJR B3Y X 316

Csak arra tudok gondolni, hogy 2003 16. het...

(#43260) _NCT válasza giigz (#43259) üzenetére


_NCT
őstag

Én úgy tudom a 3-as számjegyűek 2000 előttiek.

A DOT-szám utolsó három (2000 előtt) vagy utolsó négy (2000 után) számjegye mutatja a gyártás idejét. A DOT-szám minden esetben megtalálható az abroncs egyik oldalfalán.
Értelmezése pedig a következő: a három számjegyűek első két számjegye a gyártás hetét, utolsó számjegye pedig a gyártás évszámának végét jelenti. Pl.: 358 = 1998 35-ödik hete.

A négy számjegyű DOT-oknál az első két szám szintén a gyártás hetét, míg az utolsó kettő az évszám végét jelentik. Pl.: 2305 = 2005 23-adik hete.

Hogy meddig használható egy gumiabroncs, arról egy korábbi tanácsban olvashat bővebben.

Szerintem amit leírtál az nem a DOT szám. Nehezen hinném el hogy '96-os gumival jársz :D

rvilike: pedig felénk ezt gyakorta csinálják....Beállnak a tábla elé egy helyre ahol takarásban vannak, tökéletesen tudnak mérni, pont ezt kihasználva, hogy tábla előtt mindenki gyorsít... De mit vársz egy olyan országban, ahol a pizzafutár hamarabb kiér, mint a rendőrség :D

[ Szerkesztve ]

(#43261) giigz


giigz
veterán

Itt egy kép róla :) Akkor ez 1996-os lenne? :D A másikra egyébként 215 van írva, akkor az meg 1995-ös? :D

(#43262) Kornel válasza giigz (#43259) üzenetére


Kornel
veterán

milyen gumi az? :D
szerintem cseréld le :K

(#43263) giigz válasza Kornel (#43262) üzenetére


giigz
veterán

Michelin Energy :D Mennyire biztos szerinted, hogy 96-os lesz? :D

(#43264) Kornel válasza giigz (#43263) üzenetére


Kornel
veterán

ránézésre se egy mai példány... én akkor se tenném fel, ha fizetnének érte.
fő a biztonság!

(#43265) tomcsi23 válasza giigz (#43261) üzenetére


tomcsi23
veterán

A másik oldalán mi van?

Balu: tudtommal nem használják még ilyen jellegű mérésre, meg aztán sok ember kapott volna csekket, és eddig semmi. Ahogy a híd lábánál is vannak kamerák, ahova mindenki 50-60-nal esik be, pedig a 30-as tábla után van. Na onnan se jött még semmi.
Plusz viszonylag sűrűn vannak kivezényelve mérni a Szerémire és a hídra is.
Persze, ettől még (valamikor) aktív lehet a rendszer. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43266) TaaT válasza giigz (#43261) üzenetére


TaaT
veterán

Simán elképzelhető, én 2004-es téli gumival jártam idén :)

Give them hell Ukraine!

(#43267) Kornel válasza TaaT (#43266) üzenetére


Kornel
veterán

viccesnek gondolod, de ha belém jön valaki ilyen gumikkal, még jól meg is verem utána :W

(#43268) _NCT válasza Kornel (#43267) üzenetére


_NCT
őstag

Én 10 éves gumikkal jártam a télen, nem vagyok rá büszke, eddig kb leszartam, ma néztem meg. Télen jól teljesített azért (Michelin A4 Alpine), lehetett vele haladni mindenhol, de idén ősszel veszek egy garnitúra téli gumit i swear.....

A nyári gumik jobbak, 5 évesek....

[ Szerkesztve ]

(#43269) TaaT válasza Kornel (#43267) üzenetére


TaaT
veterán

Jó időtöltést a fogházban ;)

Give them hell Ukraine!

(#43270) Kornel válasza TaaT (#43269) üzenetére


Kornel
veterán

pf.. egy fülesért senkit se vittek még fogházba :C

(#43268) MMA87: én azt mondom, hogy akinek nincs pénze gumira, az ne menjen ki a forgalomba mást veszélyeztetni.

mérni kellene egy fékutat a 8-10 éves gumikkal, és egy új, prémiumgumival, szerintem meglepődnétek :K

(#43271) TaaT válasza Kornel (#43270) üzenetére


TaaT
veterán

"egy fülesért senkit se vittek még fogházba"

ez csak akarat kérdése ;)

"8-10 éves gumikkal, és egy új, prémiumgumival"

amíg a törvényben csak a min mintamélység van megadva hiába bosszankodsz :N

Give them hell Ukraine!

(#43272) Kornel válasza TaaT (#43271) üzenetére


Kornel
veterán

ami késik, nem múlik.
lehet dobok is egy emailt valami hatóságnak, hátha valaki rákap a témára :P

(#43273) Mawyx válasza Kornel (#43247) üzenetére


Mawyx
senior tag

70-es tábla van és tényleg ott a kamera, megnéztem. Jó két hete ott én is siettem rendesen.

Én 10% határról tudtam, tehát 70-nél 77km/h-t néznek el.

Belementem egy nagy kátyúba kb 40-nel, hatalmasat zakkant, egyből megálltam, nem láttam semmi különöset. Épp le akartam rakni a kocsit, de ezután inkább mentem még egy kört. Lehet pl holnapra leenged a gumim, mert kivágta? Vagy inkább futóműállítás a valószínűbb, mert pl majd húz valamerre a kocsi?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#43274) _NCT válasza Kornel (#43272) üzenetére


_NCT
őstag

csupaszív maci vagy :D

Télen mértem fékutat 40-ről "satuzva" kb 8-10m-en belül álltam meg. Esős időben teszteltem kb 0°C volt, mert utána este már havazott. Azért ez nem olyan rossz.

És a havas jeges szaros úton egyszer sem éreztem hogy félnem kéne, mindig ott volt az autó és úgy fordult, ahogy elvártam tőle. De igazad van abban, h ennyi idős gumi már cserélendő és fogom is.

[ Szerkesztve ]

(#43275) TaaT válasza Kornel (#43272) üzenetére


TaaT
veterán

Ha nem látnak benne fantáziát ($$$) akkor nem sok esélyt látok rá :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#43276) Kornel válasza _NCT (#43274) üzenetére


Kornel
veterán

én példám, hogy a téli, ami fent volt, az egyik pár 2008-as, a másik 2006-os volt... a 2006-os barum mállott szét, nem nagyon, de már látszott. ősszel még nem tűnt fel, és jobb volt a tapadása is, mint most tavasszal, ki is dobtam, pedig bőven volt még futófelület. arról nem is beszélve, hogy össze se lehet hasonlítani a nyári rainexpert-tel, amit most felraktam...

(#43275) TaaT: adok nekik tanácsot ebbe is, aki ~8 évnél régebbi gumival közlekedik, annak leszedik a rendszámát, és új műszaki, stb... mind extra bevétel. ezen kívül a megnövekedett gumieladások adóbevételei is a költségvetésben landolnak, ráadásul a közlekedés is biztonságosabb lesz, tehát mindenki nyer.

[ Szerkesztve ]

(#43277) bitpork válasza Kornel (#43276) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg a kórházi költségek, és a felgyújtott NHK állomások újjáépitése , özvegyi nyugdijak miegymás :)
Ami működik nem kell bántani. Arról nem is beszélve, hogy ha minden évben új gummedlit kell venni, akkor a kocsi környezetvédelmi besorolása bakfitty a gumigyártás szennyezése mellett.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43278) Kornel válasza bitpork (#43277) üzenetére


Kornel
veterán

nem minden évben!
de szerintem 8 évnél simán meg lehetne húzni a határt.
nagyon gáz, amikor bmw-re van pénz, de szlik gumival járkál valaki... jelenleg ezt is csak papíron büntetik.
rendőr igazoltatáskor lecsekkolná a profilmélységet, és a dot számot... 2005-ös, vagy régebbi guminál meg rendszám le, a többit már leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#43279) neduddki válasza giigz (#43261) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pedig de nyonyorune ott a 3szog is jo is 16-18neves gummedlikkel jarni:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43280) Norbi14


Norbi14
senior tag

Nem régiben vettem :) Fiat Punto 1.2 16V Sporting motorikusan rendben van, külsőleg van egy két hiba. De úgy érzem 560.000 -ért nem volt rossz vétel.

(#43281) amargo


amargo
addikt

Hi!

Szerintetek ez a kért autó mitől ilyen jó árú?
[link]
[link]

Egyáltalán a Fiátok mennyire megbízhatóak? Pár ismerősömnek van ilyen autója és jókat mondanak róla.

Köszönöm a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43282) giigz


giigz
veterán

Akkor tényleg 1996-os az a gumi?

(#43283) _NCT


_NCT
őstag

(#43284) Integra


Integra
titán

autó lemosva, 2 óa alatt körbenyalom.. bejövök meccset nézni, egyszer csak kinézek az ablakon és szakad az eső.. 'nyádat.. most legalább szép tisztán csurom vizes :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43285) _NCT válasza Integra (#43284) üzenetére


_NCT
őstag

Ez Murphy törvénye.... Én is lemostam, előbb megyek mondom beállok, jobb oldalon az ablakon egy baszomnagy madárszar.... Na mondom ezt megszentelték, jó hogy nem telt el 1 óra...

(#43286) Xero válasza _NCT (#43283) üzenetére


Xero
nagyúr

Ismerős érzés. :DDD

(#43287) Integra válasza _NCT (#43285) üzenetére


Integra
titán

ha eláll, kimegyek és újra áttörlöm, nem adom fel, most már végre szakadozik és kezd kisütni újra a nap :) más kérdés, hogy az utak tiszta szmötyisek maradnak :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43288) bitpork válasza _NCT (#43285) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én még mindig a vérmókussal civódok.... :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43289) TaaT


TaaT
veterán

Enyém is megázott volna tegnap előtt ha nem állok be a garázsba.

Give them hell Ukraine!

(#43290) _NCT válasza bitpork (#43288) üzenetére


_NCT
őstag

Mi??? Vérmókus? :D Beköltözött a motortérbe valami rágcsáló, vagy mi? Vagy dobálja a makkot az autódra? :D

Xero: talán egyszer láttam még az utcában, azóta se, de valami gyönyörű autó :( Remélem nyerek a lottón és meg tudom majd egyszer venni, vagy valami. Az eleje is gyönyörű, álomszép.

[ Szerkesztve ]

(#43291) giigz válasza _NCT (#43283) üzenetére


giigz
veterán

Szép is, jó is az a Mazda... :K

(#43292) Xero válasza _NCT (#43290) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem is eddig egyszer volt meg élőben.
Az első sárvédő domborítása valami piszok jó lett.

Ez az autó az aminek simán elnézném a belső tér kissé rendezetlenségét, nézve a külsejét és a műszaki tartalmat.

(#43293) Integra válasza _NCT (#43283) üzenetére


Integra
titán

legszebb japán a D szegmensben messze, teljesen egyértelmű, rendkívül elegáns, mégis sportos, lendületes, telitalálat. láttam már bordóban, szürkében és fehérben is, csodaszép. :)
igaz, nálam a cx-5 a befutó, mert suv. jöhetne belőle végre egy mps :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43294) _NCT válasza Xero (#43292) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem főleg az orr rész kialakítása tettszik, igaz én ugyanezt a kombit szoktam látni, de mind1 hogy sedan vagy kombi, a szívem megdobogtatta :D

Nyálcsorgató video.

(#43295) Snooker


Snooker
senior tag

[link]

"a pénz önmagában még nem elég ahhoz, hogy a mindössze 499 példányban készülő autóhoz csak úgy hozzájusson egy földi halandó. Az előjegyzés feltétele, hogy a leendő vásárló meglévő ügyfél legyen, és a garázsában legalább öt darab újonnan vásárolt Ferrari álljon."

5 ferrari, azigen...és még így se biztos, hogy megkapja... mennyi gondja van a milliárdosoknak ..... :D

[ Szerkesztve ]

(#43296) zoo8800 válasza Kornel (#43267) üzenetére


zoo8800
veterán

Hù, de kemény itt valaki :D

rip and tear, until it is done

(#43297) m3tr0


m3tr0
senior tag

Ide is berakom, remélem nem baj.
Saját kis rizsmobil. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#43298) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyet láttam tegnap. Nem volt több időm sajna.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43299) Balupapa válasza m3tr0 (#43297) üzenetére


Balupapa
senior tag

csak össze jött az a felni :C

bitpork: most erre mit lehet mondani? :B pedig ez a stíl Tőled távol áll ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#43300) TaaT válasza m3tr0 (#43297) üzenetére


TaaT
veterán

Jó kis felni :)

bitpork: Az is :D

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.