Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) mycso válasza _NCT (#42445) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez a pályán 4l, akkor valós, ha 80km/h sebesség körül jár pályán.
De ugye, ezt nem neveznénk autópályás használatnak.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#42652) MunezXBK válasza tomcsi23 (#42649) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, a dizsi előtt. ;]

Ahogy a mondás tartja: nem az a paraszt, aki traktorral megy discoba, hanem aki rajta hagyja az ekét. :D

(#42653) Laraxior


Laraxior
titán

Elkészültünk :))
Renault Laguna V6 exhaust

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#42654) _NCT válasza mycso (#42651) üzenetére


_NCT
őstag

Nem kereken 4-et írtam, 4 körül, ha jól emlékszem 4.5 vagy 4.7 lehetett, és nem 80-al :)

Kend blokk után szabadon. Monster Baby :D

(#42655) lucifer31 válasza _NCT (#42445) üzenetére


lucifer31
csendes tag

városban meglesz lazán a 6L nem kell ahoz tolni

nem kell ekkora csodát várni tőle csak azért mert dízel.

(#42656) Kornel válasza _NCT (#42654) üzenetére


Kornel
veterán

4,7 elég messze van a 4-től :D

(#42657) _NCT válasza Kornel (#42656) üzenetére


_NCT
őstag

:C

(#42658) 8th válasza gaborbol (#42650) üzenetére


8th
addikt

Örülök, hogy benéztél. :) Tegyük már tisztába ezt az import kocsikra kirótt 50% büntetővám dolgot. Te mint kint élő mit hallottál erről?

(#42659) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek hány ezer km az az éves futás ami miatt "megéri" autót venni és fenntartani? csak kíváncsi vagyok ,hogy kinek mi a véleménye ez ügyben. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42660) _NCT válasza AMD Power (#42659) üzenetére


_NCT
őstag

Szerintem ez főleg pénztárcafüggő és egyén kérdése. Én sztem évente örülök, ha 5-6ezret fogok menni, igaz már most az első negyedévbe tettem bele 3ezret, de ez nem lesz mindig így, főleg ha jön a nyár, kerékpár lesz inkább.

Szóval ha neked megéri a sarki boltig eljárni meg vissza, akkor vegyél, bár ezért autót fenntartani elég nagy luxus. Ha munkához kell a kocsi, nem is kérdés. Ha család van, gyerekek vannak, szintén nem. Télen persze a napi 5km-re is jó ha van autó, de nyáron ez luxusnak számít szerintem. Ha beteg vagy és nem tudsz kerékpározni stb, akkor szintén nem kérdés.

Én naponta 7-10km-t járok, hosszabb távok is becsúsznak néha, mégis úgy érzem h luxus fenntartani az autót, de télen nélkülözhetetlen és sokszor imádom, hogy van, főleg mikor szakad az eső. Szerintem erre nem lehet általánosítani, mindenkinek mást jelent.

[ Szerkesztve ]

(#42661) Dluinet válasza AMD Power (#42659) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kiszámolod, hogy havi 230-300km mész, de valóságban évi 8000km lesz belőle, a bevásárlással, szülő látogatással, fürdőzéssel és belföldi nyaralással együtt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42662) AMD Power válasza Dluinet (#42661) üzenetére


AMD Power
titán

Az Poloval olyan havi átlag 600km körül mentem. 20 hónap alatt 12e km. A Clio más volt. Az dízel volt és több pénzem volt.Az olyan havi 900km átlagra jött ki. Mondjuk azzal be is jártam dolgozni. A Poloval már csak hétvégén.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42663) 8th válasza AMD Power (#42659) üzenetére


8th
addikt

Az attól függ, hogy vidék vagy főváros. Azt megtapasztaltam, hogy vidéken meghalsz autó nélkül főleg ha valamelyik városba ingázol be nap mint nap. Ebben az esetben majdhogynem mindegy a futásteljesítmény az elpocsékolt idő amit a pároddal gyerekeddel hobbiddal pihenéssel tölthetnél és ehelyett a buszváróteremben a lábad lógatod sokkal többe van mint amit a kocsi pluszban elvisz. Viszont a fővárosban ha csak nem munkához kell (értsd.: azzal szállítasz, vidékre jársz vele stb) simán megoldható az élet autó nélkül is. Mi a nagyobb bevásárlásokat párommal úgy intéztük, hogy felszálltunk a közeli hipermarket ingyenes buszjáratára majd miután bevásároltunk egy tele csomagtartóval hazataxiztunk 1200HUF-ért.

(#42664) AMD Power válasza 8th (#42663) üzenetére


AMD Power
titán

BP és jó a közlekedés. 35 perc alatt bent vagyok BKV-al a melóhelyemen. Mivel nálunk van Tesco házhozszállítás (Pont tegnap is hoztak 24 üveg ásványvizet, 24 liter tejet stb.. egészen az ajtónkig) így igazából arra sem kell az autó. A Nagy piac itt van a házkuntól kb 3 percre.

Nekem az autó tényleg csak hobbi és csak a vezetés miatt kell. Kirándulás stb.... amúgy nincs rá "szükségem" igazán.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42665) _NCT válasza AMD Power (#42664) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor neked is luxustermék az autó :)) Ezt meg neked kell eldönteni, hogy megengedheted-e magadnak, vagy sem.

(#42666) Typhoon47 válasza AMD Power (#42659) üzenetére


Typhoon47
őstag

Évi 5e fölött megéri szerintem fenn tartani valami alap kicsi benyás pöfögőt.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#42667) zoo8800 válasza AMD Power (#42659) üzenetére


zoo8800
veterán

Kocsi egyszerűen kell. Nem kell feltétlen futásteljesítményhez kötni.

rip and tear, until it is done

(#42668) Kornel


Kornel
veterán

"a lovak zabbal" mennek... vagy mégse?

(#42669) Qru válasza AMD Power (#42659) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nehéz eldönteni. Mert ez "szerelem" is lehet. Van aki csak használati tárgyként tekint rá, van aki meg nem. A Hondám 2006-os gyártású, 2007 januárban érti ide, Japánból jött hajóval, 18 km volt benne összesen mikor beleültem. Most ugye több mint 6 éves és összesen van benne 43k km. Akkor oszd vissza az évi futásteljesítményt...
Az életkörülmények azonosak a tiéddel, egy bevásárló centrum mellett lakom, a melóba bent vagyok 20-25 perc alatt metróval.

Tudod hányan mondják, hogy tök felesleges nekem a kocsi? Valahol igazuk van, de nekem ez volt az álmom, hogy legyen saját kocsim. Ki mire költ. Van aki drogra én erre. Fizetem a cascot is miközben kb havi 1x állok fel vele a garázsból. :D

#nincsbennetarcsi

(#42670) zoo8800 válasza Qru (#42669) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem változtatnod kellene ezen.
Tényleg felesleges...

a casco :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42671) Qru válasza zoo8800 (#42670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hétköznap a cégessel járok (sajnos hazahozni nem lehet), abba azért 1,5 év alatt beletekertünk kollégámmal ketten 40k km-t. :)

Nem merem lemondani, mert akkor tuti összetöröm másnap. :D És az a havi 5k belefér egyelőre.

#nincsbennetarcsi

(#42672) Typhoon47 válasza Kornel (#42668) üzenetére


Typhoon47
őstag

jaj hagyjuk már ezt. mindenki tudja, hogy egy 3 literes modern dezsőből gyakorlatilag bármekkora teljesítmény kihozható.. 3 csigával meg főleg. és miért is fogyasztana rosszul egy alapvetően nem nagy motor? a szűk keresztmetszet itt a tartósság lesz. viszont én nem értem, hogy aki megvesz egy ilyet és benyeli a 20-30 millás értékvesztését 4 év alatt az mi a rákért venne dízelt mikor a v12-nek messze nagyobb az élvezeti faktora. de engem igazából az érdekel, hogy vajon lesznek e ezek az autók egyáltalán 10 évesek.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#42673) Kornel válasza zoo8800 (#42670) üzenetére


Kornel
veterán

azért még mindig nem 5 ft az a kocsi... szerintem még megéri a casco rá, ha nem fizet többet évi 50k-nál.
az enyém évi 50k, a kocsi még mindig bőven 1M felett ér, és kint áll bp-en, bármikor elvihetik, illetve bármikor belémjöhet bárki a bp-i forgalomban. szóval nekem megéri, de döntse el mindenki, kinek hogy.

(#42672) Typhoon47: ezek jogosak, amit mondasz, de akkor is hihetetlen fogyasztás a teljesítményhez képest!

[ Szerkesztve ]

(#42674) zoo8800 válasza Kornel (#42673) üzenetére


zoo8800
veterán

Lehet kicsit bátor vagyok, a 3 éves kocsimon sem volt casco. Csak a lopástól félek. Összetörni nem fogom, ha pedig csattanok, akkor megérdemlem. :D

rip and tear, until it is done

(#42675) Kornel válasza zoo8800 (#42674) üzenetére


Kornel
veterán

én is inkább a lopástól félek, bár már volt egy nem saját hibás balesetem, amit nem tudtam elkerülni, igaz nem történt nagyobb baj, de így nyugodtabb vagyok, ez a pénz másra is elmenne, amit erre költök.

(#42676) Qru válasza zoo8800 (#42674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kocsit taratni olyan, mintha kitennél 1-2-3 millát egy átlátszó falú dobozban ami csak egy tutto lakat van... :D
Én nem reszkíroznám meg, de nálunk ez családi hagyomány, Muterom '98-as puntóján is van casco. Imádkozom is hogy végre vki törje össze. :DDD

Amúgy tudsz kötni csak lopoásra casco-t. Ismerős kötött ilyet a Fóbiájára, mert olcsóskodott. Megkötötte örült, másnap a friss jogsis lánya eldobta egy kanyarban és totálra törte, a bizti meg nem fizetett egy petákot sem.

mod:

kornelka: Casco mellett szól, hogy casconál nincs avulás.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42677) EQMontoya válasza zoo8800 (#42674) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is csak lopáscascom van, törésre nem éri meg. +100 lett volna törésre egy évre, és az autó értéke kb. 1.7M forint. Szóval vicces... :) Jah, balesetem soha, semmilyen nem volt. Nem tudom, mit hisznek a biztosítók, ki köt olyan cascot, amire 6 év alatt annyi pénz elmegy, hogy már kevesebbet fog érni a kocsi, mint amit biztosításra költöttél?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#42678) 8th válasza Typhoon47 (#42672) üzenetére


8th
addikt

"aki megvesz egy ilyet és benyeli a 20-30 millás értékvesztését 4 év alatt az mi a rákért venne dízelt mikor a v12-nek messze nagyobb az élvezeti faktora"

Az biztos :)

(#42679) Qru válasza EQMontoya (#42677) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, erről az jutott most eszembe, hogy felhívtak a biztosítótól, hogy kössek életbiztosítást. Erre csak annyit mondtam a nőnek, hogy nem szeretném ha holtan többet érnék mint élve... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#42680) zoo8800 válasza EQMontoya (#42677) üzenetére


zoo8800
veterán

Gyorsan kalkuláltam egyet. 10% önrésszel 41e/év. Elgondolkodtató...

rip and tear, until it is done

(#42681) Kornel válasza zoo8800 (#42680) üzenetére


Kornel
veterán

ennyiért szerintem kösd meg :K

(#42679) Qru: :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#42682) AMD Power válasza Qru (#42669) üzenetére


AMD Power
titán

Szerelem.... ez nem is kérdéses. Mindig alig vártam ,hogy mikor megyünk valamerre. Mind1 hova csak vezetni tudjak. 1x volt alkalmam 15 óra alatt lenyomni 520km. Álom volt!:) Én nem iszok, vagy ha igen max 1-2 sőrt a héten. Heti kb 10 szál cigit ha elszívok és 14 éve járok edzőterembe. Ez nekem a költekezés. Meg annyi ,hogy imádok utazni. Voltam is már egy pár helyen hála az Égnek. Most is ha nem mennénk Törökbe akkor már jövő hónapban tudnék nézni valami gépet.

Kocsi egyszerűen kell. Nem kell feltétlen futásteljesítményhez kötni.

Tesóm ugyan ezt mondta nekem. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42683) #27813376 válasza Qru (#42669) üzenetére


#27813376
törölt tag

ez volt az álmom, hogy legyen saját kocsim

A többihez senkinek semmi köze. Nehogy már mások véleményével foglalkozz.
Én is pont letojom régóta ki mit gondol. Nekem legyen jó.

(#42684) giigz válasza AMD Power (#42682) üzenetére


giigz
veterán

Ezzel én is így vagyok. :K Semmi értelme a kocsinak, de egyszerűen imádok menni, mindegy merre.

(#42685) AMD Power válasza giigz (#42684) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi.... én pl már a jövő évi útvonalakat is megterveztem. Pedig se kocsi se semmi még. Sőt 2014 is nagyon messze van még.. :D

Amúgy ilyen 97 környéki Suzuki Switeket néztem 1.3 68 lovas verziót.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42686) giigz válasza AMD Power (#42685) üzenetére


giigz
veterán

Egyébként neked a Megane nem tetszik? Ha ügyes és türelmes vagy, 400k-ért már mindennel együtt is kifoghatsz.

(#42687) tomcsi23 válasza 8th (#42678) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, begyere.
De azért így meggurítani falun, rendszámmal...;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42688) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Ugyan kérdésem nem szorosan vág a topic fő témájába, de hátha kaphatnék pár ötletet.

Tudtok-e ajánlani Bp-től nem messze olyan helyeket, útszakaszokat ahol jó lehet autózni, mint pl Dobokó, Mátra vagy hasonlók és esetlegesen van némi látnivaló, program lehetőség is.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#42689) AMD Power válasza giigz (#42686) üzenetére


AMD Power
titán

De persze. Renault a szívem csücske! De most az eszemre hallgatok és Swift lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42690) giigz válasza AMD Power (#42689) üzenetére


giigz
veterán

Igen, az ugye nem ennyire "költséges", kevesebbet is fogyaszt.

A vételár különbség kb. 100-150k, meg persze többet fogyaszt 1-2 literrel.

Cserébe a kényelem ég és föld, biztonság ég és föld, és a "presztízs" ég és föld.

(#42691) Qru válasza AMD Power (#42685) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jók azok, mennek mint a veszedelem és megbízhatóak, olcsó is a fenttartásuk. Egyedül annyi a haátrány, hogy nem túl biztosnságos.

#nincsbennetarcsi

(#42692) zoo8800 válasza dni (#42688) üzenetére


zoo8800
veterán

Páty-Zsámbék-Perbál
Szentendre-Pilisszentlászló-Visegrád
(a visegrági szerpentin elég szar, azt csak feltételesen ajánlom)
Etyek-Alcsútdoboz-Vértesacsa környéke se rossz, csak van benne egy pár km, ami eléggé huplis. Itt van egyébként az ország szerintem legszebb fasora is
Jah, Zebegény felé is érdemes elkocsikázni

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42693) lucifer31 válasza giigz (#42690) üzenetére


lucifer31
csendes tag

És amit elfelejtettél, hogy amit rákölt majd az is ég és föld.

(#42694) AMD Power válasza Qru (#42691) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ezek a fő szempontok. Megane amúgy se lenne pénzem. Egy Clio I lenne hasonló árban de az sem biztonságosabb mint egy 97 utáni Swift.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42695) giigz válasza lucifer31 (#42693) üzenetére


giigz
veterán

Így igaz. Ezt neki kell mérlegelnie, hogy +100-150k és + 1-2 litert megér-e a Megane. Tényleg ég és föld a két autó, nekem megért ennyit.

(#42696) dni válasza zoo8800 (#42692) üzenetére


dni
őstag

Köszi a tippet, ezeket megnézem az elkövetkezendő hétvégéken. A Leonnál fontos az útminőség is, főleg ha egyedül vagy a 48kg-os barátnőmmel megyek :DDD 3, 4fővel már komfortosabb, de akkor meg nem megy annyira és hátul émelyegnek. :)

mod: ez a "medencés" nagy épület a térképen valamilyen látványosság, vagy csak egy magánépület?

[ Szerkesztve ]

(#42697) lucifer31 válasza giigz (#42695) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Én ha ennyiért vennék tuti swift lenne.
Nem hiányzik a csodás francia autó amin minden nap előjön valami bosszantó hiba.

(#42698) giigz válasza lucifer31 (#42697) üzenetére


giigz
veterán

Ezt kikérem magamnak, nem naponta jönnek elő a hibák, hanem hetente :D

Viszont az, hogy igen jó biztonsága van, erős kasztni, és ilyen árkategóriában a legkényelmesebb autó, ez megér egy kis pénzt, és most itt nem dupla árról beszélünk. A Swift is nagyon jó autó, csak én pl. városon kívül nem mernék beleülni...

(#42699) AMD Power válasza giigz (#42695) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos ,hogy Swift lesz. Ezt már eldöntöttem.

Városba is meglehet halni vele. Mint szinte bármelyik autóval.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42700) giigz válasza AMD Power (#42699) üzenetére


giigz
veterán

Persze, meg lehet bármiben, csak az esélyek mások.

Egyébként a Poloval mi van? Eladtad már?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.