Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) Snooker


Snooker
senior tag

(#43202) audi100td válasza DeFranco (#43200) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gondolom kiiktatták a riasztót, csak a gyári védelem volt benne. Ezt is Zuglóban kötötték el (Hungária krt).

(#43203) DeFranco válasza audi100td (#43202) üzenetére


DeFranco
nagyúr

F*sza, akkor megint elkezdhetett dolgozni ott valami banda... méghozzá nem is túl pancserek. (Amit én mesélek az a mandala lakóparknál történt, a Hungária-Egressy kereszteződéstől egy sarokra.)

Még az egy dolog, hogy fizet a casco, de mindenképpen van bukta rajta, meg utána még vegyél a nyakadba megint egy autókeresést, meg nyúlj bele valami szarba, a jó helyett, amit elvittek.

Áhhh...

[ Szerkesztve ]

(#43204) izomhod


izomhod
senior tag

szerintetek a C - E - F kategóriás üzemenyagtakarékos gumik esetében mennyi lehet a fogyasztásbeli különbség 100 km-en?

(#43205) EQMontoya válasza izomhod (#43204) üzenetére


EQMontoya
veterán

Max par deci. Magyarul veszel egy szett gumit 20 ropival dragabban, amibol 100km-en megterul 50ft, tehat mindjart 40e futott km utan ugyanott van. Aztan ki is dobtad a gumit. :D

Inkabb olyat gumit vegyel, amivel meg tudsz allni! Gumin, feken nem fillerbaszunk, attetelesen sem. Tehat nem jarunk bakeliten, mert attol kevesebbet fogyaszt evente 23 mililiterrel.

Same rules apply!

(#43206) zoo8800 válasza izomhod (#43204) üzenetére


zoo8800
veterán

statisztikai hibahatár körüli

rip and tear, until it is done

(#43207) hobizoli válasza izomhod (#43204) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, de ha csak 1x 1m hianyzik fekutban, akkor par szett gumi arat majd a kasznisnal hagyod egybol

több drón kell ;P

(#43208) Typhoon47 válasza Snooker (#43201) üzenetére


Typhoon47
őstag

ez azért döbbenet. az importőr egy igazi getzi, ahogy az lenni szokott, na de, hogy a range is ilyen szar újonnan?! szivacsok a tükörbe? + tömítések?! az meg a külön pláne, hogy a drága márkaszerelők szét is ba**ák az egész autót belülről szépen fokozatosan... mindenhonnan elkeserítő..

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43209) giigz


giigz
veterán

Azért ez komolyan vicc, hogy az ilyen 30 milliós Merci/Porsche/Land Rover-ekkel is ilyen hülyeségek történhetnek meg, és azt lehetne hinni, hogy ilyenkor a kereskedő azonnal megtesz mindent, de közben ugyanolyan szar ügyintézés megy... :( Még szerencse, nem kell félnem attól, hogy 30 millás kocsim legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43210) Integra válasza Snooker (#43201) üzenetére


Integra
titán

elég nagy range rajongó vagyok, magam is szemezek a márkával, de molnár úrnak ezzel kezdtem volna: range rover-ből csak a legújabb 4. generációsat, el a kezekkel a 3. generációtól...
továbbá molnár úr miért vesz egy 10 éves technikát 30 millióért? mikor az újra már le lehet adni a rendelést? teljesen új technológia minden téren, minden alkatrész egy vadonatúj, csúcs szinvonalú tqm alapján készül és kerül beépítésre, köze nincsen már a 3. generációshoz. most már pénzben ott tart, amiből lehet venni egy vadonatúj és korszerű 4. generációsat. más kérdés, hogy még picit várni kell a szállításra, mert akkora a várólista... és a hipertechnika sem garancia a 4. generáció rendkívül alacsony meghibásodási statisztikájára,

egyébként pont erről beszéltem tegnap pár hsz-ben, hogy luxus autó, hatalmas elektronikai rendszer, relatív kevés eladott darab mert nem tömegcikk, rengeteg villamossági és egyéb hiba..
illetve a mérhetetlenül pofátlan, arrogáns, pökkhendi és lapító, felelősség alól magát minden áron kivonni szándékozó kereskedő... illetve az, hogy aki 30 millióért, helyesebben mondva már 37 millióért vesz autót, annak az instrumentjei is nagyobbak, így komolyabb hárborúba is tud a kereskedővel bonyolódni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43211) Snooker


Snooker
senior tag

Kíváncsi vagyok látom e az autót, tehát eladja e ezek miatt, ugyan abban a városban lakom, ahol a tulajdonos.

(#43212) tresh


tresh
addikt


csajozós verda :C

(#43213) MunezXBK válasza tresh (#43212) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Polír ráférne. ;]

(#43214) tresh válasza MunezXBK (#43213) üzenetére


tresh
addikt

rat styleba nyomja :D

(#43215) Reibek


Reibek
senior tag

peugeot 206 1.4HDI

Jó választás? Mennyit eszik egy ilyen városban?

(#43216) MunezXBK válasza tresh (#43214) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rozsda ráférne. :D

(#43217) Mágus2 válasza tresh (#43212) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

33 évig volt nálunk egy ilyen a családban. :R

(#43218) tresh válasza MunezXBK (#43216) üzenetére


tresh
addikt

kis kromofág majd az esőn hagyni :D

Mágus2: egyszer vezettem én is ilyet hatalmas élmény volt :R

[ Szerkesztve ]

(#43219) Mágus2 válasza tresh (#43218) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezen kezdtem anno a szerelést, a végére már olyan szintre fejlődtem, hogy 2 óra alatt cseréltem kuplungot.
Ehhez a művelethez a varcsinál ki kell venni a motort. :K Átgondolt szerkezet volt, kár hogy gyenge volt az anyaghasználat akkoriban.. Múlt év decemberében leadtuk a rendszámot, és elvitte az autómentő utolsó útjára. Csak ezért vitte, mert a motort és a váltót kivettem, kell a házi készítésű traktorba. :B

[ Szerkesztve ]

(#43220) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Napot. Terepjárót vennénk, legyen normális márka, dízel,erő is legyen benne de a fogyasztás se legyen vészes. Mit tudtok ajánlani? Esetleg Sorento?

Iphone 7

(#43221) Reibek válasza FET-MEN (#43220) üzenetére


Reibek
senior tag

Dacia az normális márka? :DD

[ Szerkesztve ]

(#43222) MunezXBK válasza tresh (#43218) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt már betiltották. :(

(#43223) 8th válasza Reibek (#43221) üzenetére


8th
addikt

(#43224) Reibek válasza 8th (#43223) üzenetére


Reibek
senior tag

:B

(#43225) tresh válasza Mágus2 (#43219) üzenetére


tresh
addikt

jó kis átgondolt szerkezet volt az tény bár az tény hogy az anyag használat nem az erőssége volt :))

MunezXBK: nem tudtam nem baj feketén szerzünk neki ;]

(#43226) tresh válasza FET-MEN (#43220) üzenetére


tresh
addikt

(#43227) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

nem tudjátok véletlen GOLF4 rendszámtábla világítás lámpájába milyen égő kell?

(#43228) FET-MEN válasza tresh (#43226) üzenetére


FET-MEN
veterán

:U kösz érted

Iphone 7

(#43229) tresh válasza FET-MEN (#43228) üzenetére


tresh
addikt

nincs mit máskor is :DDD

(#43230) tomcsi23 válasza -secret- (#43227) üzenetére


tomcsi23
veterán

Izzós oldal esetleg?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43231) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Jipí, fél tankkal 410km autópályán :DDD (45L-es a tank, és tudom, középen levő mutató a forma miatt nem mérvadó, de közel jól evett a verda végre)

(#43232) hdman válasza zolikaDB (#43231) üzenetére


hdman
őstag

Mostanában néha én is rákukkantok a fogyasztásomra: 90 % pálya óra szerint 130-140, stbali 5,5 liter környéke. Most éppen 5,4 -re jött ki.

Ma viszont kurv.. nagyon siettem haza, be is mértek az osztrák sünök laza 150-160 körül :(

Későn vettem őket észre, de a csávókámnak majdnem kiestek a szemei, hogy ez a kis pöcs kocsi hogy megy :))

Sopron city :)

(#43233) Typhoon47 válasza hdman (#43232) üzenetére


Typhoon47
őstag

corsa? miért ne menne 160at? mondjuk, azért óvatosan azzal a tempóval, abban az autóban.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43234) Qru válasza hdman (#43232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor az nem két fillérbe fog fájni. :D

#nincsbennetarcsi

(#43235) hdman válasza Typhoon47 (#43233) üzenetére


hdman
őstag

Hát már nem nagyon volt fordulat :)) Alulról nyaldosta a négyezret...

Arra értettem, hogy vlsz az lepte meg, hogy egy corsának nem nagyon szokták ennyire nyomni :DDD

Qru: Annyira nem lesz gáz, 60-80eur-ra saccolom.

Sopron city :)

(#43236) -secret- válasza tomcsi23 (#43230) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

köszkösz :R

(#43237) giigz válasza Reibek (#43215) üzenetére


giigz
veterán

A linkelt példányban elég hihetetlennek tűnik az évi ~ 16k-s futás, de ez ugye nem is számít, a vételkori állapot annál inkább. Arra azért kíváncsi lennék, mivel garantálja ezt a futást, ha már így ki is hangsúlyozza.

Egy jó állapotú 206 1.4 HDI nagyon jó vétel lehet, jó vezetni, és a fogyasztása is baráti. Városban 4,5-5,5 liter körül, országúton 4 vagy hosszútávon még alatta is. Autópályán 5 körül. Persze ez is olyan érték, hogy van akinek az 1.6 benzines autója városban 8 literből megáll, meg van akinél 11-ből.

[ Szerkesztve ]

(#43238) ABE


ABE
őstag

(#43239) MunezXBK válasza ABE (#43238) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem vót. De csodálatos. :D

(#43240) Xero válasza Reibek (#43215) üzenetére


Xero
nagyúr

4-5L-el el lehet vele szaladgálni.
Átnézésnél nézd meg a hátsó hidat (kerék bedőlés, kopogás). Ez 60e Ft-os költség, ha fel kell újítani.
Lesd meg a hátsó üléssor alatt az állapotokat. Hajlamos beázni, ha nem figyeltek oda rá.

Ha bővebben is érdekel, akkor ezt olvasd végig: Peugeot206Fanclub - 1.4HDi szekció

[ Szerkesztve ]

(#43241) Balupapa


Balupapa
senior tag

A lagymanyosi hidon (befele) talalhato traffirol mit tudtok? A tablan van rajta. Utolag mutattak meg, elotte 2 nappal verdestem el elotte szep tempoval. Mukodik? Nappal is kell villlannia?

_-=*WheelWhores*=-_

(#43242) MunezXBK válasza Balupapa (#43241) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem villanik, videjót gyárt.

Régen volt, mikor képet gyártottak.

45.000-ért lehet annyival mennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#43243) Balupapa válasza MunezXBK (#43242) üzenetére


Balupapa
senior tag

Basszameeg :(
Kilo alatt nem mentem....

Raadasul a nagyon okos traffi hunter programba sincs benne :s akkor minek van...

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#43244) -v- válasza Balupapa (#43241) üzenetére


-v-
addikt

Neee.. ott van trafi? Hol? Befele = budáról pestre?

(#43245) Balupapa válasza -v- (#43244) üzenetére


Balupapa
senior tag

Hazafele lefotozom.
Igen.
Ma is arra megyek.

_-=*WheelWhores*=-_

(#43246) Manitou válasza MunezXBK (#43239) üzenetére


Manitou
addikt

A leírás is büntet :DDD
És skodálatos ;]

[ Szerkesztve ]

(#43247) Kornel válasza Balupapa (#43245) üzenetére


Kornel
veterán

nem 70-es tábla van ott?
mert akkor 90 még beleférhet, elvileg városban +30% ráhagyás van beállítva.

(#43248) zoo8800 válasza Kornel (#43247) üzenetére


zoo8800
veterán

A +30% ráhagyás hülyeség, km/ó-ban van "megadva" a ráhagyás. (18-19 szokott lenni)

rip and tear, until it is done

(#43249) Kornel válasza zoo8800 (#43248) üzenetére


Kornel
veterán

kéne egy hivatalos állásfoglalás erről, van ahol azt olvastam, hogy város +30%, ezért van 50 helyett 65-68-ra belőve, országút +20%, tehát 90 helyett 108-ra, pályán meg +10%, 130 helyett 143-ra.

(#43250) zoo8800 válasza Kornel (#43249) üzenetére


zoo8800
veterán

[link], [link]
itt megtalálod a törvény adta túllépési mértéket, ahol még nem közig.bírság kategória a gyorshajtás. Ehhez még add hozzá a traffi hibahatárát, ami 3 km/ó szokott lenni. Ezt a 3 km/ó-t sehol nem fogod megtalálni leírva. :DDD

100 alatt a megengedett +15km/ó, felette +20km/ó ami még nem közigazgatási bírság kategória. Ez alatt is büntethetnek, de ennek valószínűsége elhanyagolható. Ha ott a helyszínen nem állítanak meg, akkor szinte biztos, hogy megúsztad. Felette pedig küldik a csekket.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.