Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Xero


Xero
nagyúr

Erről a Fókáról egy vélemény?

Cimborám aki elindult a Golf IV, Audi A3, Peugeot 307 vonalon végül ennél kötött ki.
Már egyszer megnézte, szemre jónak tűnt, de még hátra van holnap egy próba út és szerelővel átnézetés. A gond az, hogy a szerelő akit én tudtam Neki ajánlani, az bizony a túlsó oldal agglomerációjának a szélén van, ráadásul nem megy ki, így kissé macera a dolog.

Tehát jó lenne, ha véleményeznétek az autót és esetleg tudnátok megbízható szerelő elérhetőséget a környéken, aki akár el is menne megnézni, némi ellenszolgáltatásért cserébe.

(#43402) Kornel válasza Xero (#43401) üzenetére


Kornel
veterán

a km gondolom itt is csak tájékoztató jellegű :U

(#43403) Qru válasza Kornel (#43402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

#nincsbennetarcsi

(#43404) Xero válasza Kornel (#43402) üzenetére


Xero
nagyúr

Az nem érdekes. :N

Ahogy az Astra hátsó sorról berakott kép sem. :P Élőben tényleg Fóka hátsó sor van benne. :P

(#43405) harry: Az én autóm is 2001 nyarán került forgalomba a családban és azóta is nálunk van. Tehát valóban 129e km van benne. :K De azért nem ez a jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#43405) harry válasza Kornel (#43402) üzenetére


harry
veterán

Már ez sem esik bele a hihető kategóriába? A mi kocsink egy évvel idősebb, és fele ennyi van benne... Ettől még nyilván ez nem lesz garantáltan igaz, de nem látom, miért egyből a negatív feltételezés, ránézése sem tűnik leharcoltnak.

Xero De miért, mi a jellemző? Van tán ilyen statisztika, hogy mennyit megy az átlag magyar autós?
Értem én, hogy nem óraállást kell nézni / venni, mert egyrészt nem lehet utánajárni úgysem, másrészt nem garantál semmit (keveset futott is lehet rossz, és fordítva), de én ha egy évi 10-20k között futott benzines kocsit látok, nem az ugrik be elsőre, hogy ez biztos kamu...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43406) Qru válasza harry (#43405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven az átlagos futásteljesítmény alatt van. Az gyanús mindig. Meg ezzel kapcsolatban nem árt szkeptikusnak lenni, nagy divat az óra visszatekerés.

#nincsbennetarcsi

(#43407) harry válasza Qru (#43406) üzenetére


harry
veterán

Persze, többnyire én is csak ránézek az óraállásra, de nem vonok le belőle komolyabb következtetést. Csak az én közvetlen környezetemben több kocsi is egész keveset fut, évi 10k alatt, így nekem az a megszokott, nyilván ez nem tükrözi a teljes átlagot (már csak azért sem, mert ezek többnyire hétvégi kocsik, nem dolgozni járunk velük, stb, aki erre használja ott biztos mást mutat).
Merrefelé van ilyen statisztika?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43408) Xero válasza harry (#43405) üzenetére


Xero
nagyúr

Én szkeptikus vagyok, ráadásul kintről jött, és állítólag a telep egyik tulajának a felesége használta onnantól idáig.

De mint mondtam teljesen irreleváns a futása. Mivel nem ismerem a Fókákat, így szemre sem tudom, hogy mi lehet gázos rajta. Azt sem tudjuk mit kell nézni rajta széria hiba szintjén.

(#43409) -v- válasza Xero (#43401) üzenetére


-v-
addikt

Hátöö.. ambiente-nél nem volt színre fújva se a kilincs, se az első lökösön a díszléc..ködlámpa se volt szerintem. Persze lehet csak lecserélte a kilincseket, meg elöl a díszlécet lefényeztette, de akkor mondjuk hátul miért nem? ;)

(#43410) qdak válasza harry (#43399) üzenetére


qdak
addikt

nalam sajna elofordul, 3-330 korul kelek, masnap este 22-23 orakor fexek, 40 ora kornyekek, aztan alszok 4 et es van h ujra kezdodik (jo ut a rovid elet fele...) de ez az en dolgom, en vallaltam h jobb legyen majd, de elotte mindig kicsit? szarabb.

ha buli/koccintas akkor 0 szazalekos cittromos gosser :)

qru, nem azert mert ittam, hanem rosszul vagyok a verveteltol :( felfordul a gyomrom

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43411) Xero válasza -v- (#43409) üzenetére


Xero
nagyúr

Az elejét az asszony megtörte (elvileg csak lökös és társai), de az oldalát én sem tudom mire vélni. Megy a holnapi kérdez-felelek listára.

Köszi az észrevételt! :R

[ Szerkesztve ]

(#43412) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért sokszor látom előnyét annak hogy a maximum a citromos sör amit megiszok, mondhatni absztinens vagyok, nincsenek bulizós gondjaim.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43413) Rivaul


Rivaul
addikt

A világ egyetlen diesel VTS saxója Nagyon szépen összerakott darab. Egy illeszkedő elem nincs rajta. Sztem best vétel ennyiért egy vts :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43414) ABE válasza Xero (#43401) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem ezt összelapátolták törésből, aztán az egészet átfényezték. Ahogy rvilike is írta, se a díszlécek, se a kilincsek nem fényezettek ezen a szinten. A hátsó lökhárító még modellfrissítés előtti Focusról való, vajon miért...? Az első koptató gumi hiányzik a lökhárítóról, csomagtérajtó illesztése a bal oldalon neccesnek tűnik.

Összehasonlítás gyanánt valahogy így néz ki egy gyári Ambiente (felnit ne nézd): [link]

[ Szerkesztve ]

(#43415) #27813376 válasza Revolit (#43393) üzenetére


#27813376
törölt tag

Neked van igazad. A komám egy sörtől hiperaktív lesz, és biztos sok ilyen van még.

(#43416) #27813376 válasza harry (#43399) üzenetére


#27813376
törölt tag

Sok okos ember gondolja még ma is, hogy rá nem hat az alkohol.
Remélem ezek csak magukat fogják kiirtani egy az ittasságukból fakadó baleset okozójaként, és ártarlanok nem sérülnek majd.

(#43417) ABE


ABE
őstag

(#43418) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

pialas: en pedig kiallok az abszolut tultas mellet, sot bizony szont folott 2esetben statarialsi hejjszini kivegzest kovetelek:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43419) DeFranco válasza ABE (#43414) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pontosan... most értem utol magam 150 hsz lemaradásból, de azok alapján amit Xero leírt én is azt mondom, hogy ez körbe kapta a törődést, és összekaparták kicsit. Akkor meg már mindegy, hogy ködlámpás lökös megy rá, meg szinezett léc, vagy az alap, amelyiket könnyebb beszerezni.

A madár még örül is neki (hint: a nekem kirendelt törött fóka is így járt, lámpás lököst kapott, meg színre fújt lécet).

Nézz meg egy korabeli árlistát. Aki ambientet vett, az tuti, hogy semmi extrát nem kért bele utólag, mert annyira kicsi volt a különbség árban az egyel jobban felszerelthez képest, hogy ha kér bele két dolgot (egy légzsák + valami) akkor már ugyanott van.

(#43420) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Más: marhajó, orketetés (lomtalanítás) lesz 17-én felénk, már most foglalják a helyeket...

nem gyengén van bennem a para, hogy kinézik maguknak a fókát, hogy majd visszajönnek érte... nincs valakinek kedve 3 napra befogadni? :DDD (menni nem lehet vele ;] )

(#43421) Balupapa válasza Xero (#43408) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem pont Neked.

És az nem lehet, hogy a (nem az első) tulajdonos lefényeztette a léceket meg a kilincset?
mert pld Én is megcsináltattam :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#43422) ABE válasza DeFranco (#43420) üzenetére


ABE
őstag

Annyira azért nem néz ki szarul az autód, hogy bedobják a szelektívbe. ;]
Én befogadom szívesen, menni nem mennék vele (a franc akar olyan tragaccsal égőzni), de a nyócker aligha kíméletesebb környék. :D

[ Szerkesztve ]

(#43423) neduddki válasza DeFranco (#43420) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

majd pot az a sz...

udv

neduddki

p.s. bocsika....

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43424) bandus válasza DeFranco (#43420) üzenetére


bandus
veterán

ha ennyire félted tedd le 3 napra valamelyik mélygarázsba a közelben, gondolom 5-10k körül megúszható, de inkább 5. esetleg céges parkolóban hagyni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43425) Rivaul válasza neduddki (#43418) üzenetére


Rivaul
addikt

Így van. Aki iszik ne vezessen, ha meg igen akkor viselje csendbe lehajtott fejjel... Úgy mondom ezt hogy évekkel ezelőtt 1,5 évre elvették a jogsim 2 sör miatt... 3 utcát mentem éjjel haverért hogy ne kelljen hegyet másznia. Megállítottak s rám adták az álarcot. Ez van, jogos volt. Azóta nem ittam 1 kortyot se ha tudtam hogy aznap még vezetek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43426) DeFranco válasza Rivaul (#43425) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyetértek... nem vezetek ha iszok, egyszer volt parás, mert épp akkor kezdtem a volt cégnél, cégautóval, tehát a jogsi fontos volt, hogy maradjon. De a kezdés után pár hétre volt egy ottalvós céges buli, ahol elég rendesen szétcsaptuk magunkat, másnap volt ám fejfogás meg számolgatás, hogy kiment-e már a nafta... vettem is egy digit szondát. Azóta sem használtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43427) Bull Boss válasza Revolit (#43382) üzenetére


Bull Boss
senior tag

figyelj én nem úgy értettem, hogy atomrészegen motorra ülök és akkor mi van, hanem tényleg egy sör vagy ilyesmi. Nekem robogóra ülni föleg itt a környéken kb olyan mintha bicajra szállnék.. azért kérdeztem, hogy ilyenkor mi ujság, elveszik a B jogsit? :U

(#43428) Dluinet válasza Bull Boss (#43427) üzenetére


Dluinet
nagyúr

elveszik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43429) Xero válasza ABE (#43414) üzenetére


Xero
nagyúr

Na ezt továbbítom cimborának. :) :R

(#43430) Balupapa


Balupapa
senior tag

off: reggelente a csúcsban

hogy érdemesebb X. kerből ejutni Szentendrére

Hungária-M3 bevezető-M0-11-es

vagy

hungária végig óbudáig és 11-es ?

_-=*WheelWhores*=-_

(#43431) MunezXBK válasza Balupapa (#43430) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Helikopterrel. ;]

(#43432) TaaT válasza MunezXBK (#43431) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor már inkább bicó, ha a költség is számít :)

Give them hell Ukraine!

(#43433) _NCT válasza Bull Boss (#43427) üzenetére


_NCT
őstag

Egy sör nem sör, én inkább ülnék kerékpárra és nem kockáztatnék :U Főleg nem B-s jogsival, mert visszaszerezni igazán nem jó kaland.... Rokonaim között ismerek olyan balfácánt akinek elvették ittas vezetés miatt, s jó sok ideig szopta a lónak a nemesebbik tagját, mire megkapta.... Jah és felejtsd el, hogy elsőre bármiből is átmész... Te ott vért fogsz pisálni, ha azután még1x az életben akarsz jogsit. DE mellesleg igazuk van....

(#43434) Bull Boss válasza _NCT (#43433) üzenetére


Bull Boss
senior tag

és bicajjal csak 5ezer helyszinen? :U

(#43435) Balupapa válasza TaaT (#43432) üzenetére


Balupapa
senior tag

meg is halnék :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#43436) emvy


emvy
nagyúr

Eletemben egyszer 'ittam' vezetes elott (Magyarorszagon). Konkretan fel korty sort - szo szerint fel korty, semmivel sem tobb. Ra ot percre motorra ultem, baratnom mogottem, elindultunk hazafele az A38-rol. Otven meterre totalis rendori ellenorzes, leszallitottak, szonda. Tiszta ideg voltam, a kulcsot benne hagytam a motorban, es mint minden rendes modern nagymotoron, bekapcsolva maradt a lampa, az akku meg eleg szar volt.

A szonda persze 0.0%-ot mutatott semmi gond nem volt, de a motor nem indult be. Ezek utan a jardok ket iranyban lezartak a rakpartot, en felultem a motorra, ket rendor betolt :DDD, majd utana felkaptam az asszonyt, es balra el ...

Angliaban kb. egy korso legalis, en eddig ugy iteltem meg magam, hogy boseges ebedhez ritka esetben (foleg videken, forgalommentes kornyezetben) 2 deci sort vagy fel deci bort engedek meg magamnak. Magyarorszagon termeszetesen semmit.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#43437) _NCT válasza Bull Boss (#43434) üzenetére


_NCT
őstag

Ha elkapnak...Ha tényleg nem akarsz 4kézláb hazateleportálni, nem fognak megállítani csak úgy....Legalábbis engem még soha nem állítottak meg (kopp-kopp). De még ha megállítanak és 5ezer Ft és mondjuk 2-3 pont, azzal is jobban jársz, mint ha a B-s jogsidat kockáztatod 1 sör miatt és később PÁV-on kell bizonyítanod.

Persze ha neked megéri, akkor hajrá....

(#43438) Kornel válasza _NCT (#43437) üzenetére


Kornel
veterán

PÁV az jó móka tényleg :C
egyébként meg teljesen felesleges azon filózni, hogy igyunk-e, vagy nem, mivel tilos.

(#43439) TaaT válasza Balupapa (#43435) üzenetére


TaaT
veterán

Én mondjuk egy napi 5km-t elképzelhetőnek tartanék magam részéről :)

Give them hell Ukraine!

(#43440) qdak


qdak
addikt

egy elozo napi iszogatas mondjuk ifilig meddig hat ki masnapra ? nem 1 total off hanem 1-2 sor esetleg 1-2 rovid

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43441) zoo8800 válasza 8th (#43391) üzenetére


zoo8800
veterán

[link], szépen összehozták.

rip and tear, until it is done

(#43442) giigz


giigz
veterán

Akkor most hogy van? Biciklin is zéró tolerancia, vagy nem úgy volt, hogy ott már lehet inni egy keveset? :D

(#43443) DeFranco válasza qdak (#43440) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én úgy számolok, hogy 1 gramm tiszta alkoholt 10 emberkiló 1 óra alatt bont le. De erre rájön még a fáradtság, ami szintén gyilkos.

(#43444) qdak válasza DeFranco (#43443) üzenetére


qdak
addikt

aham, es az h mennyi g van benne honnan tudni?
talan a soron latam ilyent

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43445) Rivaul válasza qdak (#43440) üzenetére


Rivaul
addikt

Alkohol lebomlás Ehhez még annyi hogy ezek ahogy nézem 1 adagra vonatkoznak. Ha jól tudom 2 vagy több adag esetében jelentősen nő a lebomlási idő. Pl 1 sör 3 óra de a 2. már 4 óra alatt bomlik csak le.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43446) hobizoli válasza Rivaul (#43413) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez csak VTS optikas, azt meg barmelyikra at lehet tenni, gyarilag is volt 1.4-s is VTS optikaval.

Kb olyan, mint mk1 Punto-knal az Abarth bodykit

Vannak akik azt hiszik, hogy a mk1 PuntoGT es a teljes Abarth spoileres mk1 PuntoGT kozott van lojjero diffi is
Pedig a vilagon semmi diffi nincs, azt kulon meg lehetett venni barmelyik mk1-hezm, akar az 1.1i 54lojjoshoz vagy az 1.7TD-hez is

több drón kell ;P

(#43447) whited


whited
addikt

sziasztok
van itt közületek valakinek peugeot 407 dízel?
mert akkor azt szeretném kérdezni, vásárlásnál milyen típus specifikus hibák vannak, mire érdemes figyelni?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43448) Rivaul válasza hobizoli (#43446) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi a felvilágosítást. Azt hittem az irónikus szöveg s smile azért megmutatja hogy én is poénnak veszem :) ha megnézed nem optika van rajta hanem egy vts, vtl, vtr elemei vannak kompletten rátéve. Az optikához meg kéne fúrni a kasztnit de ezen simán ki lett cserélve s elég gány módon. A hátsó lámpa is egy 97 előtti mk1-é. Csak vicces hogy vts ként próbálja eladni :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#43449) DeFranco válasza qdak (#43444) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kiszámolod. 4%-os sör, fél liter, az 500g*4%=20g, te vagy mondjuk 80 kiló 20/8=2,5 óra. Ha meg annyira részeg vagy, hogy nem tudod kiszámolni, akkor default másnap délig ne ülj autóba.

De ez csak mórickaszámolás, irányadó.

(#43450) -v- válasza DeFranco (#43449) üzenetére


-v-
addikt

En is csatlakozom azokhoz akik azt mondjak, hogy jo ez a zero tolerancia... Nemetorszagban, Ausztriaban stb. mukodik az egy ket sor meg belefer rendszer, es szerintem azzal sincs baj, de itthon jobb ez igy, sok minden van, ami kint muxik, itthon meg nem kene eroltetni. Mellesleg volt mar, hogy Munchenbol jottunk haza, este/ejszaka, almos is faradt is voltam, de ha mar ott vagyunk meg ugyis belefer alapon ittunk egy sort, talan kettot..hat ilyen faradtan azt is megerzi az ember, nem mondanam, hogy javitott a reakcioidomon....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.