Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Qru válasza _NCT (#42300) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SuperB 1.8 TSI. Nem DSG-s. :D

#nincsbennetarcsi

(#42302) _NCT válasza Qru (#42301) üzenetére


_NCT
őstag

És annak szar a váltója? :D Úristen, mit mondanál a Megane-éra :D Sírva menekülnél a Skoda-hoz, hogy milyen isteni váltója van :DD

(#42303) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok.
Peugeot 407-el tényleg annyi a probléma, vagy ott is inkább ha belenyúl az ember.
Tudom, Francia autót ne meg ilyenek, de korukhoz képest jó áron vannak, és azért mutatósak is.
Tehát egy esetleges vásárlás előtt szakszervizben átnézetett autóval nagyot lehet koppani? Az autó élete 80%-át autópályán töltené, "minőségi" úton nem széthajtva.
Válaszokat előre is THX!
üdv

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#42304) Qru válasza _NCT (#42302) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát előtte Passat 1,8T volt a sajátom meg egy Honda szóval elkényeztetett gyerekkorom volt/van. :D

A vicc az, hogy gondlkodás nélkül visszaülnék a 2002-es Passatba úgy ahogy van, hiába 2012-es új a Skoda, akkor sem olyan minőségileg...

Amúgy a francia kocsikról mindig az jut eszembe, hogy haver nem mert elindulni a Horvátokhoz az 5 éves Berlingójával. A nője klíma nélküli 10 éves literes Swift-jével mentek. Félt, hogy a Berlingóval a határig se jutnak el. Nem ok nélkül. :D

mod:

N-vidi-A: Hááát,nem véletlenül olcsóak. Egy szervízes átnézés nem biztos, hogy felfed minden hibát. Szóval lehet koppanni nagyot akkor is, bár jóval kevesebb az esélye.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42305) _NCT válasza N-vidi-A (#42303) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem még friss az élmény, igaz nem 407-es pezsó volt, hanem Megane II-t vettem, szakszervizben átnézve, nem volt komolyabb baja, apróságok voltak, azokat meg kicseréltettem az előző tulaj kontójára.... Aztán ahogy vertem bele a km-eket, szépen lassan jöttek elő a franciás hibák. Igaz ezek inkább bosszantóak, mint nagy hibák, de kopó alkatrészeket is kellett cserélnem. Ami kopó alkatrész volt az a vezérlés fullba + kuplungszett fullba, ezek francia ótóknál nem 2 Ft-os tételek. Tény, h olcsón vettem legfullosabb felszereltséggel.....

407-esnek még több nyűgje szokott lenni, haverom és én is olyat akartunk venni, sokan lebeszéltek róla...

QRU: ezt már nekem is sokan mondták, akik újabb Skodát vettek. Dehát olcsóbb, mint a vele egykorú Passat az tény. Én meg nem biztos h mégegyszer vennék 5 évnél idősebb autót....

(#42306) Qru válasza _NCT (#42305) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Új autó párti vok. Akkor tuti hogy nem kell ráköltened 5-6-7 évig és nem egy leharcolt sz@rt kapsz + a puki mentes ülés ugye. :D
A használtautó ororszrulett. Minidig is az volt és mindig is az lesz akárki akármit mond. Szerencsével kifoghatsz jót de nagyot is lehet bukni a dolgon.

#nincsbennetarcsi

(#42307) qdak válasza Integra (#42290) üzenetére


qdak
addikt

link: http://imageshack.us/scaled/landing/802/logo3ue.jpg
:)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42308) _NCT válasza Qru (#42306) üzenetére


_NCT
őstag

De egy új autón meg annyit buksz mikor kihozod a szalonból, h annyiból a vezérlést + olajat márkaszervizben lecserélteted. Én nagyon nem vagyok új autó párti, mert látom a szüleimet, akik nem győzik számolgatni, mennyit buktak az autón (főleg hogy hitelt vettek fel, pedig ki tudták volna fizetni....Azóta is kérdem tőlük h "BUT WHYY????"). És azért új autóval is akadnak gondok. Általában a garancia megszűnése után.

Én inkább használtautó garanciával párti vagyok, azon is fogsz bukni, de feltehetőleg nem annyit, mint egy új autónál. Persze 2 Misi alatt ilyet se találsz, vagy csak nehezen, de 2 és felette picivel már lehet válogatni is. Lejár a garancia, eladod, veszel egy másikat garanciával. Én ezt fogom csinálni. Első autónak meg jó nyúzni a Megane-t, pár évig még kiszolgál, ha nem idegesít fel jobban :D

Amit írtál, viszont nagyon ott van. Mármint, hogy orosz rulett... Belegondolva, mennyit mentem utána, mennyi leharcolt fost láttam, mennyi felesleges km és idő... Megértem azokat is, akik nem akarnak ennyit szopni és inkább hitelre megveszik az újat.

Főleg ma Magyarországon kifogni egy normális használt autót.....Előbb kezdenék el lottózni...

[ Szerkesztve ]

(#42309) Qru válasza _NCT (#42308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: addig nyújtózz amíg a takaród ér szerintem, nyilván használtban nagyobb is belefér mint újban ami csábító tudom.

2: Akkor nem jót vettek. :D Ez enyémről már 4 éve lejárt a gari de semmi baja nincs. A kötelező kopó alkatrészek és kész. Vezérlés cserével sincs gond, mert láncos a motor. Szóval ha jól/jót választasz akkor nem para a dolog szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#42310) _NCT válasza Qru (#42309) üzenetére


_NCT
őstag

Volt Fabia/Octavia újban, előbbi hengerfejes lett gariidőn belül, utóbbi lambdaszondás gari után, 60k volt... Aztán Renault clio grandtour, 2 év gari után elszállt a kormányszervó motor. Szal újban is van gáz. TAlán muter Kia Picantoja-val nem volt gond, igaz abban 1 év alatt lett 5000km :D Annak 1 baja volt, állásában lemerült az akksi :D

(#42311) blt.62


blt.62
őstag

A Volvo terepjárók milyenek?

MegtorloXp

(#42312) giigz válasza blt.62 (#42311) üzenetére


giigz
veterán

Jók :K

(#42313) MunezXBK válasza blt.62 (#42311) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ami Volvo - nagyjából mind - jó. :K

(#42314) whitezo88 válasza MunezXBK (#42313) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ezzel azért lehetne vitázni :) épp a napokban volt téma hogy egy S60 például milyen pénztemető tud lenni.

(#42315) MunezXBK válasza whitezo88 (#42314) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bármi az tud lenni.

(#42316) whitezo88 válasza MunezXBK (#42315) üzenetére


whitezo88
nagyúr

akkor vegyünk W140-et meg A6-ot, aztán vagy pénztemető lesz, vagy nem :) a tapasztalat számít, statot meg nem láttunk, de nem lehet kijelenteni egy márkáról en bloc hogy teljesen jó vagy teljesen rossz. A BMW-re is mondható hogy pénztemető, de ez sem igaz, mert mint mindenhol típusüggő, és még azon belül is van aki csak kötelezőt költött van aki meg hetente viszi valamiért. Az enyémre (318i e46) bő fél év alatt (a feltörési javítást leszámítva) a muszájból történő javítás alig több mint pár ezer ft. ezt 2 sb szimmering, 1 db termosztát (nem volt hibás, de a gép hibakódott dobott és öreg is volt inkább cseréltem), ablaktörlő lapáttal, kézifékigazítás. a hónapban elviszem kutyacsontot cserélni mert kopog (darabja 6 ezer ft). a többi egyéb az fényezési munkák és kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#42317) Qru válasza blt.62 (#42311) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom SUV-ra gondoltál, mert a Volvo nem gyárt terepjárókat. ;)

Ezt érdemes átfutnod: [link]

#nincsbennetarcsi

(#42318) qdak válasza whitezo88 (#42316) üzenetére


qdak
addikt

szegeny 140 megint kapott 1 pofont :D
en ugy tapasztalom, ha van 2 auto, nem vagy rakenyszerulve a kapkodasra (szerelo sietteteser) eleg penzt megsporoltam volna mar ahhoz h a masikat siman eletben tartsam :(
bar lehet csak nalam van igy aki kocsi nelkul elegge meg van love...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42319) whitezo88 válasza whitezo88 (#42316) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kicsúsztam: 14 éves lesz idén, 222 ezer km órában, előttem 3 v 4. tulaj volt. fékek, futómű egyéb részei rendben, vétel utáni sürgős szerviz se kellett. illetve még a szélvédő alján lévő vízelvezetőt cseréltem mert töredezett a kora miatt. a szerelő is megdicsérte hogy egész szép állapotú autót fogtam ki annyiért amennyi volt.

lényeg: SZERENCSE kell a használtautóhoz.

"szegeny 140 megint kapott 1 pofont "
nekem bejön a bálna, birtokolnék is csak ne nekem kelljen a szervizköltséget állni, elég a 18l-es benzinfogyi is külön :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42320) qdak válasza whitezo88 (#42316) üzenetére


qdak
addikt

barmit irok nekem ''Webdings'' kaaraktereket ad utanna, ugyanazt a sort tokmindegy hova irok es mit!!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42321) zolikaDB válasza Qru (#42317) üzenetére


zolikaDB
veterán

Volt szerencsém a hétvégén egy 3.0 V6 TDI Touareghez. Hát nem mondom, kellemes meglepetés volt, főleg, amikor a nyomaték az ülésbe nyomott, és a sebességet nem éreztem benne egy percig sem... :DDD

(#42322) giigz


giigz
veterán

Lattam egy IS 200-at nemreg, jol mutatott :)

Ja egyebkent az ugye nem baj, ha megalltam az otoval, esik az esö, es gözölög a motorhaztetö? :D

(#42323) probizz


probizz
tag

Casco kérdések:
- Pontosan hogyan fizetnek lopáskor? Annyi minimális infóm van, hogy eurotax alapján valahogy.
- Az autó eurotax árát ingyenesen hol lehet lekérdezni?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#42324) Bigemperor válasza probizz (#42323) üzenetére


Bigemperor
senior tag

EUROTAX-értékelést több helyről be lehet szerezni, így autókereskedőktől, általában pénzért, de a neten is van erre megoldás (az sem ingyen). Ha ismeretség van, esetleg tudnak Neked készíteni. A gépkocsira kötött casco vagyonbiztosítási szerződés általános szerződési feltételei között találod a lopáskárra vonatkozó instrukciókat. Lopáskárnál megfelelő okiratok és eszközök leadása szükséges. Célszerű lehet hozzáértő segítséget kérni, ha valamiben elakadnál.

[ Szerkesztve ]

(#42325) probizz válasza Bigemperor (#42324) üzenetére


probizz
tag

Köszi. Csak tudni szeretném a feltételeket, ha már fizetem a casco-t. Utánajárok alaposabban.

(#42326) DeFranco válasza probizz (#42325) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha találsz valami lehetőséget megtudni az eurotax értéket, akkor engem is érdekelne...

#42327: hát, azért 1k-t ilyen viccescuccért nem adnék ki ha nem muszáj. Nekem már az is fura, hogy ez nem nyilvános adat.

[ Szerkesztve ]

(#42327) probizz válasza DeFranco (#42326) üzenetére


probizz
tag

A használtautón lehet lekérdezni 1K-ért, de ha találnék ingyeneset, akkor szólok. (1-2 napon belül ha nem írnék, akkor nem jött össze ingyen).

(#42328) MunezXBK válasza probizz (#42327) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt nem nagyon fogsz találni.

(#42329) probizz válasza DeFranco (#42326) üzenetére


probizz
tag

Ha beírod gugliba, hogy "eurotax ingyen", akkor találsz hitellel foglalkozó cégeket, akik állítólag ingyen megmondják, csak futni kell velük egy felesleges kört (mintha hitelt akarnál felvenni az adott autóra pl.). Én inkább kifizetem az 1K-t :). (Vagy lehet, hogy hitellel foglalkozó / autókereskedő ismerősöd tud benne segíteni.)

hivatalos eurotax weblap - itt 3,5 eurót kérnek érte

[ Szerkesztve ]

(#42330) DeFranco válasza probizz (#42329) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És attól neked >1k-val jobb lesz, hogy tudod mennyit fog fizetni a biztosító (és ez az összeg él kb. 3 hónapig, mert gondolom a kor függvényében változik). Te pénzed, csak kérdezem...

(#42331) probizz válasza DeFranco (#42330) üzenetére


probizz
tag

Természetesen előbb autókereskedő ismerőst kérdezek meg, hogy tud-e nekem ilyet intézni ingyen. Csak simán érdekelne, hogy jelenlegi piaci áraknál mennyit ér az autóm eurotax szerint. Ehhez nagyjából később is lehet viszonyítani.

(#42332) DeFranco válasza probizz (#42331) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, ez így OK, csak azt hittem, hogy most hirtelen felindulásból mész is a kasszához. Szerintem nincs értelme ezért külön fizetni.

(#42333) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Megint kerdesek:
-Ithon az ultetesre milyen szabaly van? Nyilvan ugyis belekot a rendor, de ha van egy TA allithato futtomu betekerve 12centit, az rendben van? TUV papirja van, amit itthon nem fogadnak el, azt tudom.
-Ausztriaban tenyleg van a rendoroknek egy mero palcaja es ha tul low a gep akk forgalmi ugrik?
-Egy sima egyszeru kaarburatort mennyibe kerul beallittatni kb, h minden jo legyen, es ha kell kb mennyi felujitani, ha kell? Csak nagyjaboi ertek erdekelne.

Smoke & Torque

(#42334) MunezXBK válasza Szplöttyy (#42333) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább az NKH-s köt bele, rendőrt nem nagyon érdekli.

(#42335) tresh válasza MunezXBK (#42334) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem néha rendőr függő is, mert a szerv nagy úr és ha olyan kedve van talál kivetnivalót :U

(#42336) qdak válasza Szplöttyy (#42333) üzenetére


qdak
addikt

sztem nem sok vizet zavar, felenk van par siman jarkalnak, hozzateszem air ride os kocsit ha leeresztem megbuntetne ?
ugyanmar cimbi :)
12cm ?? azt hol ? xD
mi az h tul low? nem tom honan szeded ezeeket :D
azt h tul low majd a fekvorendor jelzi neked ;)

max annyi h elobb szednek ki a feltunoseg vegett, tresh nek igaza van.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42337) Kornel válasza Szplöttyy (#42333) üzenetére


Kornel
veterán

Egy sima egyszeru kaarburatort mennyibe kerul beallittatni

Mivan, zsigulit akarsz venni? ;]

(#42338) Kickass válasza Szplöttyy (#42333) üzenetére


Kickass
őstag

megbüntethet ha nagyon akar, egy haver forgalmiját tavaly nyáron vették el emiatt, ha jót akarsz lefordíttatod és beleiratod forgalmiba már ha van ismerős (ha az osztrák TÜV-öt kapod hozzá az 2 oldalas, nekem az van, az még hivatalos helyen se vészes összeg, a német talán már nagyobb szopás az 8-9 oldal :D)
Ausztriában nem tudom mennyire veszik komolyan, de annyira komolyan nem vehetik különben érdekesen alakulna az évenkénti pócvágenes Wörthersee találkozó :D

[ Szerkesztve ]

(#42339) Szplöttyy válasza Kickass (#42338) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Koszonom! Ez nem rosz otlet. Es nem is veszes anyagilag sem, es a nyugalom megerhet ennyit.

Kornelka:Nem.

Munez&Tresh: Nektek is koszi!

Qdak: Hat ha minden igaz 12centit lehet tekerni rajta, maximum hasznalhatatlan lesz:D

Smoke & Torque

(#42340) Kickass válasza Szplöttyy (#42339) üzenetére


Kickass
őstag

ha meg tudod úgy oldani hogy ne kelljen emiatt újraműszakiztatni az autót akkor kb 10-20k hufból megvan

(#42341) MunezXBK válasza tresh (#42335) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Eddig az összes autóm ültetett volt, egy rendőr se foglalkozott vele.

Mondjuk más se. :D

(#42342) Szplöttyy válasza Kickass (#42340) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Mondjuk azt neztem h RS Tuningnal szinte mindenhez adnak. Most teszemazt a lampakat a kipufogog az ultetest meg mindent bele irattatni az nem kis penz lenne. Gondolom az utolagos sport/kagylo ules is tuv papiros naluk. Mindegy nagyon tavolni gondolatszalak ezek csak, de jo tudni.

Smoke & Torque

(#42343) Kornel válasza Szplöttyy (#42342) üzenetére


Kornel
veterán

csak egy kérdés: nem jobb, ha olyan autót keresel, amin már megvannak ezek? valaki már ráköltötte a pénzt, amit úgyse kap vissza eladáskor.

(#42344) Szplöttyy válasza Kornel (#42343) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nem. Mert ilyen nincs, es az nem olyan lesz amilyet en almodok meg.

De mi sose fogunk egyet erteni, te mindent keszen jol vennel meg en meg inkabb epitkezek. Te sem tudsz meggyozni es en sem teged. : )

Smoke & Torque

(#42345) Typhoon47 válasza Szplöttyy (#42342) üzenetére


Typhoon47
őstag

na mik a tervek kivele :Y remélem valami faxányos karbis verda :B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#42346) Kickass válasza Szplöttyy (#42342) üzenetére


Kickass
őstag

kipuffból venni vagy gyártatni kell magyar H engedélyes műbizonylatost, azzal tényleg csak a legganébb jardok szaroznak hogy miért nincs forgalmiban, egyébként beiratni pl az ültetéssel együtt és máris nincs gond + pénzbe se kerül már azon felül
igen a többi része az szintén ugyanaz a kör mint ültetéssel ha mindent maxi hivatalosra akarsz

(#42347) TaaT válasza Szplöttyy (#42333) üzenetére


TaaT
veterán

"-Ithon az ultetesre milyen szabaly van?"

"Az átalakítás a jármű felfüggesztési, rugózási rendszerét érinti, minden esetben előzetes engedélyhez kötött."

"-Ausztriaban tenyleg van a rendoroknek egy mero palcaja es ha tul low a gep akk forgalmi ugrik?"

Neki pár száz Eurójába került ha jól emlékszem, de vissza kapta a forgalmit [link]

Give them hell Ukraine!

(#42348) giigz válasza giigz (#42322) üzenetére


giigz
veterán

Valaki? :U

(#42349) MunezXBK válasza giigz (#42348) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És ha baj, nem állsz meg? :DDD

(#42350) Szplöttyy válasza TaaT (#42347) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

What is elozetes engedely? NKH-s atepitesi engedely?

Szep kis góóóóf :)

Smoke & Torque

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.