Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) _BM_


_BM_
senior tag

Ti már feliratkoztatok az ingyen 150 ezerre'? :))

(#19802) bandus válasza _BM_ (#19801) üzenetére


bandus
veterán

én nem is fogok :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19803) fokukac válasza _BM_ (#19801) üzenetére


fokukac
nagyúr

azon gondolkodom, hogy vajon devizaszámlát be lehet-e írni rá? :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19804) maross válasza _BM_ (#19801) üzenetére


maross
veterán

Tegnap feliratkoztam ^^

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#19805) Rive válasza _BM_ (#19801) üzenetére


Rive
veterán

Hát, majd talán akkor, ha már meglesz, hogy központilag ki a fene fogja tárolni az adatokat.
Mer' pillanatnyilag nincs. Úgyhogy az sincs - nem lehet - definiálva, papírba foglalva, hogy mire is vanik ez használva.

Sz'al majd esetleg később.
Úgy van, egy kicsit tényleg paranoiás vagyok :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19806) zsoltee10 válasza maross (#19804) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én is. :)

(#19807) concret_hp válasza fokukac (#19800) üzenetére


concret_hp
addikt

nézd meg mire válaszoltam :)

egyébként annak is van értelme, ha csökken az infláció növekedésének üteme, csak kérdés, hogy azt hányan tudják értlmezni és jó vagy rossz-e? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19808) fokukac


fokukac
nagyúr

siker siker hátán, avagy jobbanteljesít az adósságunk is
[link]

"Elképesztően leapadtak az állam pénzügyi tartalékai, ami azért van, hogy az év végén csökkenő államadósságot tudjanak felmutatni. Mi úgy számoljuk, hogy az öt éve nem látott mélyponton levő tartalékoknak hála 0,3 százalékponttal csökkenhetett az államadósság az év végére.

(...)

"Minden más tényező változatlanságát feltételezve ebből tehát az következik, hogy 2013 végére 79,5% körülig ereszkedhetett a GDP-arányos adósságráta, ami éppen csak hajszálnyival lenne alacsonyabb a 2012 végi 79,8%-nál. "

(...)

"Ha az állam 2012 decemberéhez képest nem apasztja le nagyjából 800 milliárd forinttal a tartalékait, akkor durván 2,8 százalékkal magasabb lenne a most kimutatott GDP-arányos államadósság."

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19809) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Gondolkozom,hogy megtakarításaimat részvényekbe tegyem(nincs annyira sok).Lekötni nem érdemes,mert kevés a kamat,van szabadídőm így tudnék foglalkozni a tőzsdézéssel.Meg szeretném próbálni,mert ha a szokásos életmódot követem,nem jutok előrébb.
Kérdésem az lenne,van rá reális esély,hogy olvasgatással(könyv) eljutni olyan szinten,hogy kicsit megértsem a tőzsde működését és be tudjak fektetni alap szinten?Híreket naponta olvasok és érdekel a pénzügyi rész is,de sose tanultam komolyan pénzügyet.

Amit még nem tudok,melyik cégen keresztül érdemes regisztrálni vagy vásárolni papírokat?Jutalék stb miatt. BB számlám van csak,másik bankhoz a sok díj miatt nem mennék át.

(#19810) Rive válasza grabber (#19809) üzenetére


Rive
veterán

Kezdd az elején.
Nyiss valahol egy demószámlát és nullázd le :DDD
Utána bonts egy bort és örülj, hogy mennyit spóroltál ;]

Amúgy igen, van reális esély. De ahhoz előbb rengeteget kell tanulni, és még többet felejteni.
Pl. felejtsd el, hogy sok-sok tanulás előtt éles számla dolgában kutakodj. Fölösleges, öngyilkos lépés.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19811) Dr.F.E.R.I. válasza grabber (#19809) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Tőzsdét nem lehet "alap szinten" űzni, vagy fenn maradsz a vízen vagy nem. Én Alex Elder könyveit ajánlom irodalomnak, ha tudsz valamennyire angolul.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19812) grabber válasza Rive (#19810) üzenetére


grabber
addikt

Igen,gondoltam rá :) De az bosszant,hogy egy-két éve terveztem,hogy veszek részvényt egy kiszemelt cégét.Beleástam magam rendesen,csak a munkám miatt nem nyitottam számlát és nem raktam be számlára a pénzemet,így nem tudtam venni.Most a duplára meglett volna.Tudom nem ilyen szép a történet ha valóságban csinálom,de kellő infom,volt szabad tőkém is.Csak időhiány.

Most van időm,amíg nem találok munkát,addig megpróbálok tanulni és valami jövedelmező dolgot találni,mert örökké nem várhatok munkára.Inkább csinálok magamnak és több esélyem van itt,mint lottót nyerni.Azt is megpróbáltam most szombaton :DDD
Vannak ajánlott szakirodalmak?Mindegy melyik honlapon demozok?

(#19813) bandus válasza grabber (#19812) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom milyen szinten vagy, milyen közgazdasági, befektetési ismereteid vannak, de akár egy ilyenre be is fizethetsz, elképzelhető, hogy viszonylag sok időt takarítasz meg vele, segít eldönteni mik azok az alapképességek és -irodalmak amiket érdemes átnézned. szvsz 5k-t ez valószínűleg megér.
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19814) fokukac válasza grabber (#19809) üzenetére


fokukac
nagyúr

Cégnek a random capital-t javaslom, az a legolcsóbb.

A kockázatokkal csak óvatosan, ahogy a többiek is mondják.

Szerintem amúgy nem igényel különösebb előképzettséget, ha olvasol gazdasági szaksajtót, és figyeled a fő részvények / indexek / egyéb fő befektetési termékek (olaj, arany, stb.), devizák (EURUSD) alakulását, akkor nyugodtan belevághatsz. Esetleg megismerkedhetsz a technikai elemzés alapjaival is, de pénzes tanfolyamért pénzt szerintem ne adj...

EGy titka van: olcsón kell venni, és drágán adni, és nem fordítva! :)

Ui. amúgy az idei lehet, hogy nem a részvények éve lesz, már csak azért sem, mert tavaly 30%-ot ment az S&P és a DAX, és idén meg már kezdődik a monetáris szigorítás.

[link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19815) Rive válasza grabber (#19812) üzenetére


Rive
veterán

Rengeteg ajánlott szakirodalom van, tele velük a net. Mindenki a tőzsdén akar meggazdulni...

Azt tartsd észben, hogy amíg demoszámlán nem tudsz stabil, folyamatos növekedést produkálni, addig semmi keresnivalód az élesen: és mivel a demo és az éles nagyon nem ugyanaz, még utána is könnyen elbukhatsz, amikor kezdődik a komoly stressz.

A demo helye kezdetben mindegy. Ha már lesz egy kis fogalmad arról, hogy mit szeretnél, akkor úgyis kialakul.
Arra vigyázz, hogy egy rakat cég kifejezetten a kezdők pénzének elszlopálására állt be. Véletlen se engedj a csábításnak, ha nagyon előnyös feltételekkel, bónuszokkal csábítanak éles számla nyitásra.

Szerintem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19816) grabber válasza bandus (#19813) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,erről jut az eszembe,barátomat is valamelyik nap megkérdezem,mert vett már részt több napos képzéseken ebben a témában.Csak én sose kérdeztem erről.

fokukac: Meglesem.Úgy is utána akarok nézni milyen szakkifejezéseket nem ismerek még stb.

(#19817) franc0 válasza grabber (#19812) üzenetére


franc0
őstag

Adok egy baráti jótanácsot ingyen és bérmentve.

Szép dolog az anyagi függetlenségre törekvés, ezzel máris a felső tizedben vagy.
Csakhogy ha ezzel most próbálkozol és belebuksz, akkor nagy bajban leszel, mert tartós munkanélküliség után az elhelyezkedési esélyeid drasztikusan csökkennek.
Ha kilépsz az alkalmazotti világból, azt véglegesen tedd.
Jobban jársz, ha egy olyan melót keresel ahol munka mellett van időd ilyesmivel foglalkozni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#19818) grabber válasza Rive (#19815) üzenetére


grabber
addikt

Tudom,hogy olyat akarok ami nem könnyű.De most más alternatívát nem tudok elképzelni.
3-5 évig tanulhatok egyetemen(próbáltam,de tudásom elmaradt az évfolyamtársaméktól)ha el is végezném,nem olyan jól mint a többiek.Piacon papírom meglenne,de a magabiztosság és tudás nem annyira.Nem az én világom.
OKJ képzés,ami pénzbe kerülne(van már 3).Utána se biztos,hogy lenne munkám.Ha túl sok van azért nem vennének föl,ha meg kevés akkor pénzben nem adnának annyit.

Vállakozás indítása itthon elképzelhetetlennek tartom,külföldön látok rá esélyt,de nem szándékozom jelenleg megint kimenni.Tőkéről nem beszélve vagy a kapcsolatokról,ami még szükséges lenne.
Szabadalom.Még gondolkozom rajta,de nem találtam fel semmit és nincs félmillió+fejlesztési költségem,hogy levédhessem és megalkossak bármit is.
MLM: Gondolkoztam rajta,részt is vettem,de jelenleg egyébb problémák miatt,nem lenne idális csinálnom.
Pénzt nyerni: Nem szoktam részt venni játékokon,így elég kicsi rá az esély és inkább tudással megdolgoznék a pénzért,mint hogy az ölembe hulljon :DDD (személyiségi szempontból).

[ Szerkesztve ]

(#19819) Dr.F.E.R.I. válasza grabber (#19818) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha nem titok, mennyi az a "nem annyira sok" befektetésed, amit fel tudnál erre használni? Azért kérdezem, mert minden más tényezőt figyelmen kívül hagyva is hamar meg lehet mondani, van-e ennek a projektednek jövője vagy sem, pusztán a tőke nagysága alapján.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19820) Rolly válasza grabber (#19818) üzenetére


Rolly
veterán

vannak nagyon innovatív kezdeményezések és működnek is én most tanuló pénzt fizetgetek még ... de még így is pluszban vagyok és ha a hónap elején a tanultak szerint viselkedek nem buktam volna 85 dollárt :) ... de a robot már visszahozott 30-32 dollárt :) számlám 300 dollár körüli (ha kell kevesebb ha kell több (max 2500 jelenleg...)

most akarok indítani egy 1 milliós számlát az eddigi tapasztalatok alapján mert van 3-4 stabil robot beállításom ami robotonként havi 1-2%-ot hoz az elmúlt két év alapján az éles teszt számlán

[link]

amúgy jelenleg van 5-6 különböző elven működő robotom jelenleg 3 félét használok ebből összesen 10-12 devizapáron ...

számlá(i)m október 15 körül nyitottam 2500 dollárral. Jelenleg 2600 dollár körül vagyok összesen (de buktam 1x 10 dollárt saját kereskedéssel, 1x meg 85 dollárt védekezésen - ezek a tanuló pénzek :) 4% 3 hónap alatt, ha a tanuló pénzt nem számítom - azaz semmit sem csináltam volna :D - 7.8%)

ha valaki érdekel privát :) ...

[ Szerkesztve ]

(#19821) grabber válasza Dr.F.E.R.I. (#19819) üzenetére


grabber
addikt

Nyáron 500k lett volna a tőkém,csak most besegítettem másnak,így jelenleg 200k körül vagyok.Bár nem most akarok befektetni,hanem hónapok múlva.
Hogy ebből mennyit áldoznék be,nem tudom.Ezért olvasgatnék stb és amúgy is két lábon szeretnék állni,egy részét máshova szánnám.

(#19822) #95561216 válasza grabber (#19818) üzenetére


#95561216
törölt tag

Most ha jól értem nincs munkád, tehát semmi bevételed? Akkor ha csak nem tízmilliókról beszélünk, elkerülném a tőzsdét. Még munka mellett is alapnak kéne lennie, hogy van hat havi könnyen hozzáférhető, biztonságos megtakarításod. Mármint ami fedezi hat havi megélhetésed.

Évi 10-20% hozam tartósan már kimagasló, majdhogynem szürreális. Tehát az éves megélhetési költséged 5-10-szerese kellene minimum, és akkor csak átlagos éveid vannak, rosszak nincsenek. És a tőkéd nem követi az inflációt, mert feléled a hozamot, tehát ahogy telnek az évek, egyre többet kell nyerned a színvonal tartáságoz. Hogy medve piacon is megélj, shortolni is kell, amivel többet is veszthetsz, mint amennyid van. Ha ennyire kilátástalannak látod értelmes munkahely találását, előbb próbálnék meg a helyedben pókerezni, mint tőzsdézni. Addig is legalább egy mekis vagy bármilyen részmunka, amellett van idő tanulni, és azzal is hónapokat nyersz, amíg elfogyna a tartalékod.

(#19823) Dr.F.E.R.I. válasza grabber (#19821) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én négy éve léptem a tőzsdére, de előtte évekig foglalkoztam befektetési alapokkal, plusz még a tőzsde mellett is egy darabig. Nagyjából másfél millióval kezdtem el az ipart nyomni, de mellette egyébként dolgoztam is munkahelyen. Sajnos építkezés, miegymás okán részben meg kellett csapolnom a számlám, jelenleg egyébként éppen abban a stádiumban vagyok mint Te, hogy itthon ülök és majd keresgélek valami melóhelyet, ha jobb idő lesz. Az alábbiakat tudom nagy vonalakban mondani:

- ne a tőzsdére ugorj rá elsőnek, hanem foglalkozz Te is egy-két évig befektetési alapokkal
- amit írsz, nagyon kevés pénz, 5 millió alatt lehetetlenség annyi növekményt elérni, hogy finanszírozd a folyó kiadásaid és még a befektethető tőkét is gyarapítsd (még akkor sem, ha szülőkkel laksz)
- mindenképp dolgozz valamit, nem kell a legpuccosabb helyeket megcélozni, csak ne ettől a pár százezer forinttól kell függjél

@flimo: +1

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19824) grabber válasza #95561216 (#19822) üzenetére


grabber
addikt

Kiadásom nincsen,emiatt nem élem fel a tartalékomat,amire gondolsz.Lehetne most munkám,de akkor semilyen szabadidőm nem maradna és ebből akartam kilépni.Ezért keresek másikat és máshova,mert arrébb is költöznék idővel.

Pókerezést láttam és mutatta nekem,aki aktívan ebből keresett pénzt.Sok idő kellene hozzá,de az is alternatíva lehet.Csak láttam mennyi tudás és milyen gondolkodás mód kell hozzá,ez kicsit elriasztott.

(#19825) bandus válasza grabber (#19824) üzenetére


bandus
veterán

százszor inkább a póker, mint a tőzsde ha teljesen kezdő lennél mindkettőben, főleg ha ekkora összegekről beszélünk. nem is beszélve arról, hogy a pókerben el tudsz indulni mondjuk 40-50k-val, és így mégse a teljes vagyonod kockáztatod, és ha tényleg van napi 24 órád erre, amíg nem találsz melót, akkor 2-3 hónapon belül meg is duplázhatod a 200k-dat.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19826) emvy válasza grabber (#19824) üzenetére


emvy
nagyúr

En rulettet nyomnek, kevesebb a tranzakcios koltseg, jobbak a csajok, van ingyen pia es kozel 50%-od van nyerni, ezek egyike se mondhato el a hobbitozsdezesrol :)

Mar otmillioszor leirtam a topicban is, de tegyuk fel, hogy te vagy Warren Buffett, csak meg nem fedezted fel a tehetseged. Most beindul a dolog, es a 500k-don Buffethez hasonloan evi 22%-os profitot realizalsz stabilan (o ugye talan a vilag egyik legjobbja). Ez az elso evben kicsit kevesebb, mint havi 10e forint.

Hajrahajra, csak lelkesen.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#19827) grabber válasza bandus (#19825) üzenetére


grabber
addikt

Igen,jogos.Lehet arra felé kéne inkább nézelődnöm.Csak magamom azt vettem észre,hogy óránként olvasok híreket és pénzügyi/politikait is,mert valahogy érdekelt.Azért indultam el a tőzsde irányába.Ezért próbálok infot keresni megéri,mit érdemes stb. Nagyon nem is tudok érvelni ellene sem,mert ami az elképzelésem,abba a póker is beleillik.Logikusan meg az ésszerű.

emvy: Nem is ez lett volna a tervem.Most míg időm van tanulni.Majd állás mellett tovább fejleszteni,esetleg idővel kiváltani az állást vagy tartalék bevételként meghagyni.De nem az alkalmazott vagyok és dolgozok a végtelenségig életet élni.Tapasztalatot szerezni a világból és a világ működéséről.Megpróbálni megérteni :) Sajnos semihhez nem értek nagyon,de sokmindent láttam és csináltam.Valahogy ezt kéne kamatoztatnom.

[ Szerkesztve ]

(#19828) KMT válasza grabber (#19827) üzenetére


KMT
addikt

"Most míg időm van tanulni"

Akkor _tanulj_. Fektess magadba.

[link]
(Picit azért tovább kell gondolni)

(#19829) aAron_ válasza Rolly (#19820) üzenetére


aAron_
őstag

ez most komoly? bocs, hogy ezt mondom, fogalmam sincs pontosan miről beszélsz, de ilyeneket régebben csak mindenféle lehúzós forexes oldalon olvastam. :Y

What is your ikigai?

(#19830) Rolly válasza emvy (#19826) üzenetére


Rolly
veterán

(#19831) Rolly válasza aAron_ (#19829) üzenetére


Rolly
veterán

- én 3 hónapja látom az eredményeket ... (a linken követhető)
- 2 minuszos hét volt eddig (1. hibásan konfigurált robotot lelőttem, mert nehezen lett volna fiananszírozható a beállítás; 2. hibásan védekeztem mikor az EURJPY megcsúszott ünnepek környékén ... a robot kijött de az én védekezésem bent maradt :( )
- több emberrel beszéltem aki 1-2 éve használja ezeket a robotokat... Vagy az elődjeiket. És elég jó közösség kezd kialakulni. (Pár példa: 2 milliós számlán havi átlag 4%-os hozam 3 instrumentumon; vagy 22000 dolláros (több kisebb számlán) számlán havi 1000-2000 dollár (cirka 5-10%) nyereség - itt pontos robot beállításokat még nem tudok elvileg pénteken megtudom ezt is) Ugyanis a robotokat használók közössége rendszeresen szervez eredmény értékeléseket és így a jó / rossz beállításokat tudjuk elemezni és másolni (persze csak a jókat :) )

hátrányai a történetnek:
- oktatás + robot ára ...

(#19832) Dr.F.E.R.I. válasza Rolly (#19831) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

És mennyit visznek el a fix költségek havonta (robotok, szla vezetés, miegymás)?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19833) tlac válasza Rolly (#19831) üzenetére


tlac
nagyúr

adsz egy linket azokra robotokra?

(#19834) #95561216 válasza Rolly (#19831) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hosszútávú megélhetést ne alapozz rá, mert előbb-utóbb tökéletes robotok nulla összegű játéka lesz, mínusz jutalék.

(#19835) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#19832) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Közben megnézegettem jobban a statisztikádat, remek kis kopasztógépnek tűnik ez a dolog, ha jól értelmezem az adatokat.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19836) maross válasza Rolly (#19831) üzenetére


maross
veterán

Az a jo a minimalhozamot hozo "biztonsagos" robotokban, hogy csak 2evente buktok egyet (es most nem tiz dollarrol beszelek), de akkor elvisz mindent + egy kicsit. A klassz meg az benne, hogy fel ev mulva is hirdeted hogy ez milyen szuper dolog es ezzel nem lehet bukni, aztan egyszerre lesztek elkaszalva azokkal egyutt, akiket behuztal magaddal. Barmilyen tozsdei dolognak barki nekiall, foleg ha automatikus tradeles, tegye fel a kerdest, hogy miert nem csinalja ezt valaki ezerszer vagy millioszor nagyobban es viszi el az egeszet, ha ez ingyenpenz. Es ha nem tudod a valaszt, akkor ne vagj bele.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#19837) emvy válasza maross (#19836) üzenetére


emvy
nagyúr

Otezerszer elmondtam mar, hagyd.

Az MCMCrol a McDonalds meg az MC Hammer jut eszukbe, de majd ok megverik az 50 fos quant csoportokat at FXben.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#19838) concret_hp válasza maross (#19836) üzenetére


concret_hp
addikt

azért nem csinálja mindenki, mert nem kiváltságos ám mindenki ;] :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19839) tlac válasza maross (#19836) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet ezt okosan is csinálni
nézd meg ezt, 14 évre tesztelve

(#19840) emvy válasza tlac (#19839) üzenetére


emvy
nagyúr

Visszamenoleges teszteles alapjan azt gondolni, hogy a robot majd a jovoben is igy fog teljesiteni: fail.

Mondj egy tetszoleges evi profitot 0-10000% kozott, adj egy piacot (pl. NYSE) es egy idointervallumot (pl. 2009-2012), es csinalok egy robotot, ami historikus adatokon pontosan azt a profitot fogja generalni, amit te kivansz. Jol fog ez a robot teljesiteni a jovoben? 50%, hogy igen, 50%, hogy nem.

Termeszetesen a backtest fontos szempont, de nem bizonyit kb. semmmit se.

Vannak egyebkent jok abban a topicban is:

"Egyébként most összeraktam újra az alapkódot és nagyon szellősen, kommentekkel együtt lett 50 sor és működik." :taps:

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#19841) aAron_


aAron_
őstag

Látom sikerült kiborítanom a bilit ezzel a kérdéssel, mondjuk valamilyen szinten ez is volt a célom. ;] Úgy látom a lényeg már le lett már írva. Mondjuk ebben az esetben legalább nem évi 40%-os profitot "ígérnek", de ennek ellenére olyan kockázatot rejthet a rendszer amiről a kedves vásárlónak fogalma sincs a legtöbb esetben.

(#19839) tlac: Nem hiába nem árulják. Meg amúgy is, a puding próbája az evés :)

(#19840) emvy: Szerintem ők sem várják el, hogy ennyire jól teljesítsen éles számlán is. Az nyilván irreális cél lenne.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#19842) tlac válasza emvy (#19840) üzenetére


tlac
nagyúr

elhiszem, hogy tudsz csinálni "kamurobotot"

de ha ők mégis találtak valamit, amit ami 14 éven át érvényes volt, akkor annak kicsi az esélye, hogy holnaptól eltűnik

(#19843) Rolly válasza Dr.F.E.R.I. (#19832) üzenetére


Rolly
veterán

- robotok 1x díjasok oktatással
- számla vezetés (bármilyen MT4 platformon futnak a robotok... így a számlavezetést nem tudom mennyi)
- kell egy gép amin fut az MT4 + rajta a chartokon a robot (pl egy vps havi 2500 ft)

számlavezetés nálam:
- kezelt alszámla: 8 usd + 0.0015% a bentlévő összegnek (2000 usd)
- robot alszámla: 0 usd jelenleg

(#19844) emvy válasza tlac (#19842) üzenetére


emvy
nagyúr

Kerdes, mi kulonbozteti meg az en kamurobotomat az o robotjuktol. Amit en csinalok, az is ervenyes lenne 14 even keresztul.

"> Egyébként most összeraktam újra az alapkódot és nagyon szellősen, kommentekkel együtt lett 50 sor és működik."

Ja, szolok majd a haveroknak a GS/MS/JP/City/stb.-nel, hogy csukjak be a boltot, mert itt van akkora tudas, hogy 50 sorban 2x akkora profitot tud stabilan, amekkorat ok 50 millio kodsorral se tudnak.

while (!sleep) sheep++;

(#19845) Rolly válasza emvy (#19840) üzenetére


Rolly
veterán

mondj egy instrumentumot és egy időszakot és tesztelek neked ... és feldobom ide ... nem kamu robotokról van szó. S 1-1 robotnak van kb 30-40 paramétere amit megtanítanak, hogy mi mire jó... utánna a userra van döntve, hogy mivel meri el indítani ... én is teszteltem sokat aztán mire ráraktam az éles chartra sikerült elcsesznem egy beállítást amivel ledarálta volna a számlámat ... nem mondam, hogy nincs buktató, de akinek van kedve és érdekli tudok segíteni... S szívesen betolom hetente havonta az infókat ... hozamokról pl... vagy online követhető a robot ... Majd kiderül mi lesz belőle...

(#19846) emvy válasza Rolly (#19845) üzenetére


emvy
nagyúr

Te elvileg tanultal az egyetemen neuralis halokat, ott volt az a koncepcio, hogy overfitting. Remlik? A masik dolog, aminek meg kene remlenie, az a mintavetelezes valoszinusegi eloszlasbol..

(Tudom egyebkent, hogy arrogansnak tunik, amit mondok, de szerintem az az arrogans, hogy valaki nehany tiz/szaz kodsorral vilagvero algoritmust akar irni ill. allitja, hogy az algoritmusa vilagvero.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#19847) aAron_ válasza Rolly (#19845) üzenetére


aAron_
őstag

(#19836) maross szerintem leírta a lényeget. Amíg nem vagy tökéletesen tisztában a kockázatkezelésével (nem hiszem, hogy a forráskódot odaadták...), addig nem tudhatod, hogy minek az árán érte el ezt a x%-ot.

What is your ikigai?

(#19848) tlac válasza emvy (#19846) üzenetére


tlac
nagyúr

Kerdes, mi kulonbozteti meg az en kamurobotomat az o robotjuktol. Amit en csinalok, az is ervenyes lenne 14 even keresztul.

ott volt az a koncepcio, hogy overfitting.

gondoltam, hogy ilyesmivel érnéd el a robotod teljesítményét

viszont szerintem ők nem így írták meg, a sok éves teszt gondolom csak utólag készült

mintavetelezes valoszinusegi eloszlasbol

ezt kicsit részleteznéd?

[ Szerkesztve ]

(#19849) emvy válasza tlac (#19848) üzenetére


emvy
nagyúr

> viszont szerintem ők nem így írták meg

Overfitting sokminden lehet, nem csak a lookup table. Az is overfitting, ha egy veletlen esemenysort statisztikailag jellemzonek kezelsz, amikor nem az, stb. Mindegy. :) Csak annyit akartam jelezni, hogy amatorkent ne vegyen botot, mert az neki valoszinuleg rossz lesz. Az is lehet, hogy bejon, de valoszinubb, hogy nem.

while (!sleep) sheep++;

(#19850) Rive válasza emvy (#19849) üzenetére


Rive
veterán

:sóhaj:

Kötelezővé kéne tenni ezt az utolsó DiCaprio filmet.
Persze van, akinek abból is csak annyi esik le, hogy punci, pénz, pénz, punci, kokó.
Mondjuk olyan is van, akinek leesik, hogy biztosan csak a bróker jár jól: az, aki a tőzsdét adja el - a tuti stratégiát, robotot, részvényt, szakkönyvet.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.