Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) bandus válasza g@bo (#19446) üzenetére


bandus
veterán

ahogyan a többiek mondták, ezt nyugdíjasként értettem, egy főre. abból kiindulva, hogy mennyit költenek a nagyszüleim, ennek a fele még meg is maradna :)

plusz most csak a nyugdíjcélú megtakarításról beszéltünk, ami mellett nyilván van másfajta is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19452) BÁ Nutrition válasza bandus (#19451) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

te több csirkemellet eszel úgyhogy ne annyival számolj :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19453) #24334592 válasza concret_hp (#19447) üzenetére


#24334592
törölt tag

"ritkan lakik az ember" mai best of :DDD

" 140k/hó tényleg tisztes megélhetést jelent "---Viccelsz? Vagyis, a tobbseg max. almodhat rola...Anyamek bkv-sok (metroallomast felugyelnek) tulorakkal es 12 oras muszakokkal, unnepnapokkal mikor a reszeg csurhe szetkurja a metrot szilveszterkor, focimeccskor vagy csak ugy... netto 100-120...Hal istennek hitel-ellenesek voltak mindig is es a haz meg sajat.Gazfutes helyett csak a fa az opcio.

[ Szerkesztve ]

(#19454) fokukac válasza #95561216 (#19445) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ezen én is kész voltam ma.
Viszont a forint és az otp mekkorát ugrott.
meg a mol is, csak az két napja, más miatt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19455) zsoltee10 válasza fokukac (#19450) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én épp azt számolom 1 éve, hogy 140-150k-ból egy család is megél egy pici gyermekkel. Az más kérdés, hogy ezen felül mennyibe van a ház, amiben lakunk...de az már kész hálistennek.

(#19456) g@bo válasza Tapsi (#19448) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha van saját hitelmentes kecód, elég a 140 éldegélni. albérlet 40 50... rezsi utaás lét mellett egyedül, már meredek.

90k a fél ország? akkor ki teljesit jobban? :((

(#19457) adotanacsado válasza g@bo (#19456) üzenetére


adotanacsado
csendes tag

nyáron a balaton partján trénerkedtem és "külsőztem" különböző nyílt napokon,rendezvényeken.
beszélgettem egy nagy rakat-többnyire gazdasági végzettségre gyúró-fiatallal,akik valahogy sehogy nem akarták megérteni,hogy egyedül 125-130.000.- forint fizetésből nem fognak kijönni a "csudás" butapesten.
pedig egyszerű matek:
albérlet-50
rezsi-30
bérlet-10
tv+net+telefonfeltöltés-10
--------------------------------------
100.000.-nél járunk.
se bevásárlás,se könyv,se mozi,se semmise.a ruházkodás(üzleti megjelenés,vagy mi...)fel sem merült,havonta kétszer vonat haza anyu/apuhoz15-20.000.-ért,ésatöbbi.

ez van.

"szerénység!ne tömjénezze magát!szerénység!ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."

(#19458) Rolly válasza adotanacsado (#19457) üzenetére


Rolly
veterán

csodás "gazdasági végzettségre gyúró-fiatallal" szakemberek lesznek ha már most sem megy a matek :(

(#19459) Lmh válasza adotanacsado (#19457) üzenetére


Lmh
őstag

Gondolom úgy gondolták, hogy még otthon laknak, rezsit apu fizeti, anyu főz, a felnőtt bérletbe még nem gondoltak bele... Így értem az álláspontjukat :)

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#19460) adotanacsado válasza Lmh (#19459) üzenetére


adotanacsado
csendes tag

sajnos nem,jellemzoen pecsi es kaposvari fiatalok voltak.

"szerénység!ne tömjénezze magát!szerénység!ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."

(#19461) adotanacsado válasza Rolly (#19458) üzenetére


adotanacsado
csendes tag

no igen.
es ezek a fiatalok verik a habot mindenfele,hogy ok a "bezzegmilyenjo" szakemberek,akiket az ingyenes kepzes utan "roghoz akarnak kotni"....
kozben pedig a felsooktatasunk szintje lassan eleri az amerikai nivotlansagot.
:O

"szerénység!ne tömjénezze magát!szerénység!ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."

(#19462) Tapsi válasza adotanacsado (#19461) üzenetére


Tapsi
addikt

Ebből a hsz-edből derült ki, hogy egyetlen kijelentésedet sem lehet komolyan venni. Gyakorlatilag kapásból leszóltad az USA teljes felsőoktatási rendszerét, miközben a világ legjobb egyetemei ott vannak.

A képzés pedig kurvára nem ingyenes, ugyanis az egy dolog, hogy nem minden diplomám után fizettem tandíjat, viszont annak árát többszörösen megfizetem az átlagosnál jóval magasabb adóterhelésnek köszönhetően. Te amúgy miféle adótanácsadó vagy? Brokernet, OVB? :P

(#19463) adotanacsado válasza Tapsi (#19462) üzenetére


adotanacsado
csendes tag

koszonom a szemelyeskedest,foleg igy ismeretlenul,jol esik.
:)
az usa felsooktatasi rendszerenek ismereterol nekem epp eleg volt a 4 ev bostoni tapasztalat,de biztos meg tudnal gyozni,hogy nem nekem van igazam.
a jelenlegi munkam-munkaltatom pedig kb csak ram tartozik.
no,mindegy,innentol ignore ON.

"szerénység!ne tömjénezze magát!szerénység!ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."

(#19464) emvy válasza adotanacsado (#19463) üzenetére


emvy
nagyúr

Bostonban hol? MIT, Harvard?

while (!sleep) sheep++;

(#19465) fokukac


fokukac
nagyúr

allamosit

Lemaradt a magánnyugdíjpénztári vagyon (3000 Mrd Ft), a Mol (450 mrd Ft) és a Rába (8 mrd Ft), az E.On gázüzletága és gáztározója (280 mrd Ft)...
és ma még erre rájött a Főgáz is (41 Mrd Ft), illetve állítólag a Tigázról is tárgyalnak az ENI-vel....

Szóval van itt lóvé rendesen. Mi meg fizetjük hozzá a rekord méretű extra adókat.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19466) fokukac


fokukac
nagyúr

Ja igen, jön a tapír, báj portfolio.hu :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19467) Intelligencs válasza adotanacsado (#19463) üzenetére

Pedig nagyon igaza van. Ráadásul aki olyat ír, hogy Butapest, azt szívlapáttal verném arcon. De ezt nehogy magadra vedd! ;)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#19468) Rolly válasza Tapsi (#19462) üzenetére


Rolly
veterán

erről lehet vitázni, de szerintem felesleges aki itthon oktatására kiszív x millió forintot az oktatásból az vagy vállaljon pár év hazai munkát ennek "visszafizetésére" vagy fizesse ki az oktatását és húzzon ahova szeretne...

(#19469) Tapsi válasza Rolly (#19468) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem is állítottam ennek az ellenkezőjét. :K

(#19470) Mercutio_ válasza Rolly (#19468) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi gond, fizetek én, de akkor ne annyi közterhem legyen mint amikor jóval több jutott oktatásra, égészsegugyre, és még lehetne sorolni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19471) Tapsi válasza Mercutio_ (#19470) üzenetére


Tapsi
addikt

Igazándiból az újraelosztás mértéke nem lett kisebb, a szerkezete változott, amely nyilván a mindenkori politikai elit preferenciáit tükrözi. Ezen 4-évnte lehet változtatni, ha nem tetszik. De ez nem jogosít pl. adócsalásra. :)

(#19472) fokukac válasza Rolly (#19468) üzenetére


fokukac
nagyúr

Momentán a legtöbb forintot az állam szívja ki az oktatásból, ami mutatja, hogy mennyire fontos számára az oktatás. A háttér-támogatók, milliárdosok (Demján, Széles, Parragh) megmondták, hogy szakmunkás kell ide, nem kiművelt emberfő, azzal csak a baj van...

lásd: ábra:

Azt pedig, hogy a mérnökképzés mennyire fontos, a BME példája mutatja.

-----------------

Amúgy kicsit populistának érzem ezt a dolgot, mármint, hogy mindenkinek kötelessége lenne itt dolgozni, ha itt tanult. Nem rabszolgákat nevelünk, hanem szürkeállományt, akikkel valóban gazdagabb lesz az ország, ha viszont a szürkeállományt ellehetetlenítik itt, az így is, úgy is árt, ha elmegy, attól függetlenül, hogy mennyi pénzbe került az oktatása, illetve, hogy ki fizette.

Az hol jó politika, hogy sok pénzért kiképezzük az orvosokat, majd nettó 120 ezerért dolgoztatjuk őket megalázó körülmények között, irgalmatlan szar infrastruktúrában, és azt mondjuk, hogy röghöz kötjük őket, nehogy már elmenjenek tízszer annyiért dolgozni Nyugatra…??

Ez nem jó stratégia. Akibe pénzt ölünk, azt itt is kéne tudni tartani, úgy, hogy megfelelő körülményeket, jogbiztonságot, kiszámíthatóságot teremtünk (a magán- és a privát szféra számára is), és akkor talán jobb hely lenne ez az ország.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy szüleink mennyi adót fizettek be a közösbe, és egy értelmiségi, középosztálybeli, nettó befizető családban kb. ez az egyetlen, amit az állam eddig adott, az oktatás.
Bazzeg, azért fizetünk adót, hogy az állam ellássa a feladatait, legyen működő intézményrendszer, legyenek utak, működjön az egészségügy és az oktatás.
Aztán, hogy az állam mennyire képes ellátni a feladatait, az látható: semennyire.

De legalább stadionok épülnek, meg államosítunk cégeket.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19473) werszomjas


werszomjas
őstag

Erről mit gondoltok? K&H világcégek tőkevédett származtatott alap

Van szabad 500e ft-om, ami nem szeretném, hogy a bankban unatkozzon, ide érdemes lenne betenni?

Vagy érdemesebb Állampapírt venni?

Van KBC Equitas számlám.

üdv

(#19474) Rolly válasza fokukac (#19472) üzenetére


Rolly
veterán

egyetértek veled ...
- sajnos a politikai "elitnek" nem jók a gondolkodó emberek... nekik droidok kellenek akik dolgoznak és szavaznak ... (és a szavazatukat meg lehet venni 10%-os rezsicsökkentéssel :) )
- az oktatásból pénzt kivenni a legnagyobb hülyeség... persze ésszerűsíteni lehet és a meglévő forrásokat felhasználását ésszerűsíteni
- az egészségügyre meg nagyon költeni kellene mert lassan fél tégla sem lesz az asztal lába alá (kerék helyett)

(#19475) concret_hp válasza fokukac (#19472) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem a koncepció nem rossz, hogy kevesebbet kéne felsőoktatásra költeni, csak épp a kevésbé hasznos szakokat kéne beszüntetni a kevésbé nívós helyeken, nem pediglen mindenhol megvágni a költségvetést, de ezt már kifejtettem itt korábban szerintem. viszont lassan tényleg ott tartunk, hogy egyetlen szaktor sincs biztonságban...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19476) szilard28 válasza Tapsi (#19462) üzenetére


szilard28
aktív tag

"Te amúgy miféle adótanácsadó vagy?"

google is your friend (meg az adatlapon az emailcím)

(#19477) emvy válasza szilard28 (#19476) üzenetére


emvy
nagyúr

https://www.facebook.com/ado.tanacsado.5
http://adotanacsado.webs.com/

while (!sleep) sheep++;

(#19478) Rolly válasza concret_hp (#19475) üzenetére


Rolly
veterán

a gond, hogy vannak olyan szakok / képzések aminek az oktatása az eszközök folyamatos / egy gyorsuló fejlődése miatt egy többe kerülne...

(#19479) Cyrin válasza Rolly (#19474) üzenetére


Cyrin
addikt

(#19480) Rolly válasza Cyrin (#19479) üzenetére


Rolly
veterán

köszi... ettől nem lettem vidám :( ... lassan összejön már a hazaárulózás szintje nem?

[ Szerkesztve ]

(#19481) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

nagyon népszerű szidni az egyetemistákat hogy kimennek, pedig kitaníttattuk őket stb.. pedig az egyetemi taníttatás 70%át minimum a szülők fizetik
másrészt, elvégzi a sulit és nem tud elhelyezkedni

anno 2004ben végeztem gazdálkodási szakon de szerintem 30%nál több nem tudott elhelyezkedni évek múlva sem.
szal nem tudom mi alapján várják el hogy közmunkára menj pl 5 évig mert egyetemista voltál..

az meg hogy szakmunkás, technikus pályára akarják kényszeríteni a törekvő ifjúságot még nagyobb baki lesz, mert úgy még könnyebben fognak elhelyezkedni ott ahol megfizetik..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19482) vati


vati
senior tag

Sziasztok,

2 milió ft-ot kellene befektetnem.

Szempontok: Vésztartalékot képez. Időnként hozzányúlok vagy hozzáteszek, de bizonytalan, hogy mikor és mennyit. Előre nem kiszámítható mikor lehet rá szükségem, 3-6 hónapnál többre nem szívesen kötöm le.
Középtávon pesszimista vagyok, újabb nagy tőzsdei zuhanást várok ezárt rizikós, részvénytartalmú papírokat nem veszek. Csak ingatlan, pénzpiaci, állampapír érdekelne.

Eddigi opciók:
- Akciós bankbetét, 3hó (2,6%)
- Diszkont kincstárjegy, 3hó 2,5% körül
- OTP Ingatlan befektetési alap 6% körül

Vélemények?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#19483) concret_hp válasza vati (#19482) üzenetére


concret_hp
addikt

eloszthatod ám 2-3 részre is, nem muszáj egyben kezelni (ha lekötöd, akkor is csinálhatsz 2-3 részletet még ha ugyanannyi időre kötöd le akkor is)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19484) KMT válasza vati (#19482) üzenetére


KMT
addikt

"- Diszkont kincstárjegy, 3hó 2,5% körül"

Nem jobb a féléves kincstárjegy lejárat előtti eladással? Ahogy látom, futamidő felénél már szinte 100% a nettó vételi árfolyam, a félévesek, amik márciusban járnak le, 99,6% körül járnak:

[link]

(#19485) Cyrin


Cyrin
addikt

ebben az országban nincs lehetetlen
bárkiből lehet bármi, ha elég hülye hozzáá

(#19486) lajafix válasza fokukac (#19472) üzenetére


lajafix
addikt

node kukac, tényleg széppen látszik hogy fontos a mérnökképzés, hisz a BME támogatása csökkent legkisebb arányban. És a BME már régóta nem csak a mérnökképzésről szól... ennyit a százalékszámításról! :))

örülök hogy végre te is rájöttél miről szól a magyar állam évtizedek óta.

Rock'n Roll

(#19487) Rive válasza Cyrin (#19485) üzenetére


Rive
veterán

Szemmel láthatólag a megfelelő területen, a megfelelő időpontban fektetett be, sz'al kusch :W

Ui.: a kapcsolati tőke építése is befektetés, sz'al akár ontopikba is mehetett volna ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19488) Ra3 válasza Cyrin (#19485) üzenetére


Ra3
őstag

Ehhez elég ha egy hülye hatalmat kap, és hozza magával a hasonszőrű haverjait.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#19489) Alg válasza Cyrin (#19485) üzenetére


Alg
veterán

Videó vagy hangfelvétel nincs róla? Komolyan érdekelne milyen tudományos, magasröptű gondolatokkal kötött össze ennyi random marhaságot (a fa-struktúrán felsírtam :DDD )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19490) Dr.F.E.R.I. válasza Alg (#19489) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Doubravszkytól még régebben láttam előadást, ebben is hasonló gondolatokat feszeget. Ez itt talán a legismertebb.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19491) Cyrin válasza Dr.F.E.R.I. (#19490) üzenetére


Cyrin
addikt

5 percig bírtam...

(#19492) Dr.F.E.R.I. válasza Cyrin (#19491) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ezek szerint jobb, mint a szex :D

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19493) aAron_


aAron_
őstag

fed sajtótájékoztató most kezdődik, ha valakit érdekel még

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#19494) fokukac válasza aAron_ (#19493) üzenetére


fokukac
nagyúr

itt a tapír..!

de a csapkodáson kívül nem sok hatása volt eddig...
De hátha elindít most már egy kis dollárerősödést végre...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19495) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#19494) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hát ha ez nem fog a dollárjaidon lökni, akkor már semmi nem fog. Érdekesek viszont a tőzsdék is, a bejelentés után rögtön rakétáztak egyet. Eddig azért volt száguldás, mert dübörgött a pénznyomda, most meg attól van száguldás, hogy lassul a pénznyomba. Egy gondolat bánt csak engemet, hogy a magyar tőzsde már-már kínosan immunis mindeme dologra.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19496) g@bo válasza Dr.F.E.R.I. (#19495) üzenetére


g@bo
nagyúr

magyar tőzsde? otp&mol paper trade co. még akad 1-2 említésre méltó (gyógy) és tucatnyi tolvajrészvény.
szégyen...

usd kicsit meglódult. én a cad -al benyaltam, de az aud is szépen "szárnyal".... :) 192-193.
bárcsak a chf nél lenne ilyen hatásos a szóbeli intervenció.

(#19497) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#19495) üzenetére


fokukac
nagyúr

Engem csak az bánt, hogy miért nem vettem a múlt héten mol-t..? utalni kellett volna az értékpapír számlára lóvét, de az 2-3 nap, mire odaér (asszem - tényleg, így van ez még? vagy arra is van már ez a napon belüli átutalás-dolog?)

A dollárom megvan még (igaz, a felét eladtam 222 fölött, aztán most visszavettem). Remélem, most már trendforduló lesz. Szeretnék 2-3 hónapon belül egy 1,3-as EURUSD-t és egy 300-as eurót. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19498) aAron_ válasza fokukac (#19494) üzenetére


aAron_
őstag

nézz rá a dow jones-ra meg s&p-re, új történelmi csúcs előbbinél :Y

What is your ikigai?

(#19499) Rolly válasza aAron_ (#19498) üzenetére


Rolly
veterán

ahogy nézem mind a kettőnél nem?

(#19500) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#19497) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

MOL-t és Telekomot csak azért nem vettem én sem, mert nyakig ülök OTP-ben. Utalás szerintem gyorsabb, mondjuk én OTP után az Ersténél rendezkedtem be, itt is pikk-pakk átvezethetem a pénzt egyik számlámról a másikra.

Amióta jobban figyelem, amit néha írogattok egymásnak devizaügyileg, azóta figyelem jobban én is a népszerűbb devizakereszteket. Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy az vegyen devizát, aki ha nagyon muszáj, el is tudja költeni abban a formában, a spekulatív célzatú vételnek nem látom értelmét. Olyan istentelen mozgásokat produkálnak, hogy a napon belüli lekövetése szinte esélytelen, hosszú távon meg nem hoznak annyit a konyhára. Nem véletlen találták ki a tőkeáttételt sem, mert ezeket a fos 1-3% hozamokat csak így van esély vállalható méretűre dagasztani, de ugye a kockázata is már Föld körüli pályán van. Egy OTP vagy MOL emelkedést ha megfog valaki, többet kaszál rajta, töredék akkora kockázat mellett, pedig a magyar tőzsde is aztán megéri a pénzét. Külföldi részvényektől meg pont azért félek, mert ahhoz is devizakonverzió kell, amit próbálok kerülni, amíg lehet.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.