Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) Cyrin válasza fokukac (#20899) üzenetére


Cyrin
addikt

ilyen szempontból jó hogy az mkb-nál vagyok kénytelen lenni :)

(#20902) Rolly válasza aAron_ (#20898) üzenetére


Rolly
veterán

A számlám a DCFX brókernél van jelenleg, de tervezek másik brókernél is számlát nyitni, de még keresgélek, hogy hol lenne érdemes... (esetleg tippeket elfogadok... eddig talán a BudaCash ami még szimpatikus). Ismerősnek Budacashnél van számlája (2 millióval indította standard számla 2013 januárjába, s azóta kb 800.000-et hozott 3 vagy 4 beállított robot)

A robotokat nehéz lenne kiütni last lookkal. Két dolog ami védi, centes számlán futnak a robotok nagyon kicsi 0.01-es induló lottal így átlagos bevétel kereskedésenként 20-30 cent (ebből jön össze a bevétel most kb havi 200 dollár amit a robotok - kb 30 instrumentumon hoznak). A másik, hogy a robot használ slippage-et is.

(#20903) g@bo válasza fokukac (#20899) üzenetére


g@bo
nagyúr

kimaradt a citi, ami extra tróger árfolyammal kopaszt.

bár ők lassan de bisztosan elpatkolnak hazánkban... ;] már csak az extra ügyfelekre gyúrnak. 3 fiókkal, irány a minőség.

(#20904) MaciG válasza Rolly (#20902) üzenetére


MaciG
addikt

Mik ezek a "robotok"? :F

BANZAII

(#20905) föccer válasza MaciG (#20904) üzenetére


föccer
nagyúr

Programozott kereskedés. Valaki megcsinálja hozzá a szkirptet, ami bizonyos paraméterek alapján adja az utasítást a kereskedő kliensnek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20906) MaciG válasza föccer (#20905) üzenetére


MaciG
addikt

És megéri ilyenbe fektetni? Vagy itt már túl nagy a kockázat, hogy elbukja az ember a pénzét?
Mert ahogy pár sorral feljebb olvastam elég szépen hozott.

BANZAII

(#20907) Rolly válasza MaciG (#20906) üzenetére


Rolly
veterán

fentebb két "dolog" kezelt számla + robot számla hozott szépen. A jó, hogy a kettő jó tulajdonságait egyesíti és a kockázatokat porlasztja... Erről lesz bemutató előadás csütörtökön a Boscoloban ... Jelentkezni pl nálam lehet :) maga az előadás ingyenes sőt aki a két egész napos előadásra is eljön, a robotok stratégiájáról és működési elvéről is lesz szó az akár ingyen is kaphat robotot...

[ Szerkesztve ]

(#20908) föccer válasza MaciG (#20906) üzenetére


föccer
nagyúr

Alacsony várható hozam, alacsony kockázat. Magas várható maximum hozam, nagyobb kockázat. A tőzsde elég nagy kockázatú hely, pláne azoknak, akik nem ismerik. Igen hamar legatyásodhat az ember.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20909) Rolly válasza föccer (#20908) üzenetére


Rolly
veterán

csak itt a robot stratégiája és a micro centes számla miatt a kockázat a lehető legkisebbre lett letolva. Illetve a kezelt számlánál a kereskedők az alábbi rostán mentek át:
- 2 éves nyereséges számlatörténetet kellett beküldeni (800 kereskedő küldte be a világ különböző pontjairól)
- ebből 50-et még fél évig monitoroztak
- és végül 20 (illetve 21) brókert választottak ki közülük . (az az 1 ritkán van a kezelt számlába bekapcsolva mert az átlaga elég gáz... éves 40% hozam de úgy hogy ezt 4 hónap alatt keresi meg miközben 7-8 hónapig folyamatosan bukik)

fenti rostának az eredménye, hogy 20-21 ember saját stratégiája alapján kereskedik így a kockázatot porlasztják (a haszon se kimagasló ennek következtében ... bár a havi nettó 3% azért nem rossz :) )

ettől még kockázatosabb mint egy bank betét az igaz, de pl egy részvényeket tartalmazó alapnál nem nagyobb a kockázat...

[ Szerkesztve ]

(#20910) MaciG válasza Rolly (#20907) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Engem érdekelne, de gondolom ez a hely amit írtál nem Szegeden van. Mert jelenleg a quaestor-nál tartom a pénzem ,ami évi 7,5%, viszont ez fix, de ettől még minden új lehetőség érdekel, ha még jelenleg nem is értek hozzá. :)

BANZAII

(#20911) fokukac válasza emvy (#20855) üzenetére


fokukac
nagyúr

mai:
"Péntektől bruttó két forinttal csökkenti a MOL a gázolaj nagykereskedelmi listaárát, míg a dízel ára most nem változik - tudta meg a Portfolio.hu."
:C

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20912) DopeBob válasza fokukac (#20911) üzenetére


DopeBob
addikt

ez nem az újságírók napja...

origo címlap: Két évig nem igazolhat a Barcelona... ez a valóságban 2 átigazolási szezon.

MZ/X

(#20913) tlac válasza MaciG (#20910) üzenetére


tlac
nagyúr

fix 7,5%? mennyire fix?

(#20914) emvy


emvy
nagyúr

Mai okossag:

"The key to investing is not assessing how much an industry is going to affect society, or how much it will grow, but rather determining the competitive advantage of any given company and, above all, the durability of that advantage. The products or services that have wide, sustainable moats around them are the ones that deliver rewards to investors. "

while (!sleep) sheep++;

(#20915) aAron_ válasza emvy (#20914) üzenetére


aAron_
őstag

Rá se kellett keresnem, hogy tudjam, ez Buffettől van. :)

What is your ikigai?

(#20916) emvy válasza aAron_ (#20915) üzenetére


emvy
nagyúr

Termeszetesen. :)

while (!sleep) sheep++;

(#20917) fokukac válasza g@bo (#20903) üzenetére


fokukac
nagyúr

Igazad van, kár lett volna kihagyni ezt a szépségdíjas marzsot kihagyni a listából... :))

Csak elfeledkeztem róluk.
De íme a lista a citivel, és a többiekkel.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20918) concret_hp válasza fokukac (#20917) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt nézd: [link] :)

nyilván itt sem hárították át a tranzakciós adót ugye :C

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20919) fokukac válasza concret_hp (#20918) üzenetére


fokukac
nagyúr

jó az is, csak én vizualizálni szerettem volna a marzsokat, hogy látszódjon, hogy mennyi az, amitnemazemberekfizetnekmeg :)

Lassan ott tartunk, hogy jobban jársz, ha cash-sel mész nyaralni, és nem kártyával fizetsz, a nagy pénzügyi szabadságharcban ezt is sikerült elérni.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20920) Rolly válasza fokukac (#20919) üzenetére


Rolly
veterán

ahogy nézem 1-1 banknak már nagyobb a spreadje mint a valutaváltóknak ... :(

(#20921) fokukac válasza Rolly (#20920) üzenetére


fokukac
nagyúr

miről beszélsz? SOKKAL nagyobb. Van egy csomó valutaváltó, ahol 2 Ft a spread. A bankoknál meg 6-8-10, és nem a valuta, hanem a deviza...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20922) KMT válasza fokukac (#20917) üzenetére


KMT
addikt

Azért a "visszaállított" top díjcsomag bőven kompenzálja ezt (ingyenes devizaszámlák, azok közt állítható kártya, havi 1 külföldi ingyen kp felvét).

(#20923) Cyrin válasza fokukac (#20921) üzenetére


Cyrin
addikt

pesten...

(#20924) fokukac válasza KMT (#20922) üzenetére


fokukac
nagyúr

az egy dolog, hogy ingyenes, de ha ilyen árfolyamon, ilyen marzzsal konvertálják, és tényleg használod is a devizaszámlát, akkor sokat buksz rajta.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20925) concret_hp válasza fokukac (#20924) üzenetére


concret_hp
addikt

ha nem használod, akkor meg nagyjából mindegy, hoyg mennyib ekerülne :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20926) KMT válasza fokukac (#20924) üzenetére


KMT
addikt

Miért kellene a bankban váltanom? :)

(#20927) fokukac válasza concret_hp (#20925) üzenetére


fokukac
nagyúr

én évente két-háromszor megyek külföldre egy hétre, ahol mindent kártyával szoktam fizetni.
Ha rátesszük az összegre azt a 2%-ot, amit a bank lenyúl, az éves szinten elég csinos kis összeg.

@KMT: nyilván nem kell a bankban váltanod. De a devizaszámlának az lenne a lényege, hogy úgy tudod rá transzferálni a pénzed, akármikor, amikor kedvező az árfolyam, hogy jól járj. Ha ennek az a legolcsóbb módja, hogy kiveszed a pénzt, majd elmész a pénzváltóhoz, átváltod, és azt újra befizeted, akkor abban az országban valami nagyon el van cseszve a pénzügyi közvetítő rendszerrel....

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20928) concret_hp válasza fokukac (#20927) üzenetére


concret_hp
addikt

arra utaltam, hogy ha sokat használod, akkor szívás, ha nem használod, akkor meg ugye midnegy mennyi elnne, tehát jól nem jársz sehogy sem ;)

szerintem a devizaszámlának nem pont ez lenne az elsődleges lényege, de a rendszer nyilván elb@szott, az nem olyan nagy kérdés :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20929) viharhozo válasza fokukac (#20927) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha kartyaval fizetsz, a bank nem nyul le semmit, az atvaltast a kartyatarsasag intezi, ami korrekt arfolyamokkal dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#20930) MaciG válasza tlac (#20913) üzenetére


MaciG
addikt

Fixen fix. :D Gondlom ha összeomlik a bankrendszer akkor nem ,de egyébként én úgy tudom fix.

BANZAII

(#20931) Hintalow válasza viharhozo (#20929) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát azért nem, csak a tranzakció zárolása megy a kártyatársaság árfolyamán, a tényleges könyvelés már a banki árfolyamon történik, jellemzően usd v. eur alapon (ha valami 3-ik devizában használod a kártyát, az móka, mert akkor dupla konverzió ;] )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#20932) fokukac válasza viharhozo (#20929) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ez nem egészen így van.
A kártyatársaságok valóban korrekt árfolyamokkal dolgoznak, viszont ők általában az fő elszámoló devizanemükre (euróra / dollárra) konvertálnak, és azt számolja el a számlavezető bank a saját deviza eladási árfolyamán.

A legrészletesebben leírva a cib-nél találtam meg: [link]
de a Budapest Banknál is hasonlóan csak USD és EUR van felsorolva a kártya-elszámolási árfolyamnál. [link]

Rafis leírás: [link] A nemzetközi kártyaszervezet a tranzakciót HUF-ban vagy USD-ben vagy EUR-ban számolja el, amennyiben ezen elszámolási devizanemektől eltérô devizanemben történik a tranzakció, a nemzetközi kártyaszervezet az általa alkalmazott árfolyamon végzi az átváltást és számolja át a tranzakció összegét. A tranzakció helye nem meghatározó az elszámolás devizaneme szempontjából. Amennyiben a bankkártyához rendelt fizetési számla devizaneme eltér a kártyatársaság által az elszámolás során alkalmazott devizanemtől, akkor a Bank az átszámítandó összeget a konverzió napján érvényes saját banki deviza vételi/eladási árfolyamon konvertálja, és a mindenkori Kondíciós Lista szerinti konverziós költségekkel növelt összeggel terheli meg a fizetési számlát.

az otp-nél is hasonló van: [link]

a cib-es táblázat:

a kedvencem a táblázat jobb alsó sarka, azaz egyéb devizanemben végzett tranzakció, visa-s usd alapú kártyával előbb euró lesz, majd forint, majd végül usd. Vagy az euró alapú mastercard, aminél ebben az esetben pont fordítva, előbb usd lesz, majd forint, majd EUR.
simplicity, júnó :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20933) viharhozo válasza fokukac (#20932) üzenetére


viharhozo
addikt

Megneztem a kivonatom, a Raiffeisennel van egy marc. 26-i elszamolasu euros tetelem, amiert 314,87-et szamolt. Az aznapi MNB arfolyam 312,05, a Raiffeisen eladasija meg 315,6.

Van egy dollaros tetelem marc. 17-i elszamolassal, itt a bank 226,57-et szamolt, az MNB arfolyam 224,67, az eladasi meg 227,4.

Mindkettonel kb. 0,9% a marzs, ez szerintem korrektnek mondhato. A Raiffeisen egyebkent +-1,2%-kal szamol elvileg.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#20934) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Az itteni tanácsoknak megfelelően szeretnék KKJ-t vásárolni, mindezt webkincstáron keresztül kezelve.
Elakadtam elég hamar:P Regisztráció eleje:

Kérjük válasszon az alábbi lehetőségek közül:
Belföldi természetes személy

Belföldi jogi személy

Startszámla

Tisztelt Ügyfelünk! Adja meg, hogy milyen jellegű nyilvántartási számlát kíván nyitni.

Előre is köszi :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20935) tlac válasza Lmh (#20934) üzenetére


tlac
nagyúr

az 1. a nyerő

(#20936) fokukac


fokukac
nagyúr

Nem tudom, a forintunk magától ilyen bika (307 alatt), vagy MAtolcsy támasztatja a treasury-vel így vállasztások előtt?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20937) Mercutio_ válasza fokukac (#20936) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mihez képest, mert a 290-es, pláne a 270-280-as önmagához képest elég vérszegény.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20938) fokukac válasza Mercutio_ (#20937) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ahhoz képest, hogy januárban 296-ról 310 fölé ment, és azóta szinte nem is maradt pár napnál tovább 308-310 alatt. Most meg ott van egész héten, és választások előtt pár nappal lenyomták egészen 307-ig. Itt valami mutyi van, kéremszépen. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20939) concret_hp válasza fokukac (#20938) üzenetére


concret_hp
addikt

lehet is shortolni, ha bátor az ember :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20940) kraftxld válasza bandus (#20870) üzenetére


kraftxld
nagyúr

"Kicsit" bebukott az elmult pár hétben :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20941) concret_hp válasza kraftxld (#20940) üzenetére


concret_hp
addikt

jájj nem is néztme múltkor, azért a fixed income-ot rögzített kamatozásnak fordítani :U (bár nem tudnék jobbat hirtelen, de az 1 picit "báncsa" a szemem) amúgy meg akkor kell venni, amikor olcsó :D
török meg orosz alapokat nézem, hogy lassan meg kéne higítani, csak idénre nem terveztem tbsz-t nyitni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20946) doc


doc
nagyúr

kernek mindenkit, hogy az alapszabalyzatnak megfeleloen az aktualpolitikat mellozzuk

(#20947) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudom ki-mennyire értesült, az AXA-nál elég jelentősen megváltoztak a számlacsomagok. Számomra nem kedvezően, mivel a vállalható költségekkel járó legkisebb számlacsomag egy csomó mindenre extra költséget rak (többek között a kártyás fizetésekre is, ami nagyon gáz, mert sokat használom a kártyámat), ami pedig nem ilyen, az piszok drága lenne éves szinten (mivel ugye csóró diákként nincsen épp havi 300ezres jövedelmem, ami mellett már ingyenes lenne).
Kérdeznélek titeket, tudnátok-e olyan számlacsomagot ajánlani ami:
-olcsón fenntartható (havi 1000 forintos költség, de lehetőleg kisebb)
-nem terheli a kártyás fizetést
-nem undorítóan durván terheli az átutalásokat
-van hozzá értelmes netbank
-emberi feltételek mellett igényelhetek dombornyomott kártyát
-...ami lehetőleg paypass-es is

Előre is köszi!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20948) maross válasza FireKeeper (#20947) üzenetére


maross
veterán

otp simple-t nezd meg, van hozza netbankos csomag is 3-400 ft-ert, igy az atutalasra nem jon extra levonas. En nemreg valtottam, hasonlo preferenciakkal mint te, sok rossz kozul ez volt a legkisebb rossz amit talaltam. Alapkartya paypass-es, dombornyomottat mar nagyon meg kell fizetni, de azt erstenel is veszettul meg kell. Elso evben kedvezo dijjal van egy csomo minden, tovabbiakban havi 150k jovedelem a feltetel, de a nelkul is kijossz 1000 forintbol szerintem.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20949) FireKeeper válasza maross (#20948) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a vicces az, hogy pont az OTP-től jöttem át az AXA-hoz pár hónapja, pont amiatt, hogy itt nevetséges összegért kaptam dombornyomott, paypass-es kártyát (3k gyártási díj, havi 300Ft-os használati díj, és nincs semmiféle feltétel)...
amúgy megnézegettem gyorsan a nagyobb bankok ajánlatait, amik épp eszembe jutottak, de az a helyzet hogy sehol sincs olyan ami igazából jó volna... meg igazából nem hiányzik az ügyintézés, asszem inkább addig a 0,5-1-1,5 évig amíg egyetemre járok, bevállalom a magasabb "működési" költségeket a leggagyibb AXA számlacsomag mellé, aztán majd ha már lesz értelmesebb jövedelmem, akkor váltok egy nagyobbra...

mindenesetre kösz az infót. :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20950) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Jól látom, hogy a Supra akkor zuhan, amikor a tőzsdék emelkednek és fordítva?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.