Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) emvy válasza Rive (#20048) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, ertem. En altalaban 3-12 honap kozott gondolkozom, inkabb 6-12. Tehat evente biztosan ujragondolom a portfoliot, de inkabb hat havonta. Extrem esetben gyakrabban, peldaul spekulaltam a Nokiara meg a Teslara, elobbinel volt vagy 6-8 tranzakciom egy ev alatt, utobbinal meg ket honapig tartottam csak a papirt. Szoval a 6-12 alapvetoen indexekre, alapokra, meg 'nyugis' reszvenyekre vonatkozik (pl. amit irtam is, Porsche, BB Biotech, Corning, ilyesmi.)

while (!sleep) sheep++;

(#20052) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

A megtakarításaimról kérdeznék. Valaki fel tudna kicsit készíteni, hogy mire készüljek, ha szeretnék bemenni az OTP-be és szeretném megszüntetni a náluk vezetett számlámat? Bemegyek, mondom, hogy mi a helyzet. Aztán gondolom rá akarnak beszélni, hogy maradjak, ezt elutasítom, majd megkérdezik, hogy miért, erre majd mondok valamit. Majd a kb 500ezer körüli összeget kifizetik nekem kp-ban? Ez elvileg ingyenes kell, hogy legyen, igaz?
Hallottam rémtörténeteket, hogy még utána is küldözgettek utólagos díjakat, meg hogy nem könnyű lerázni őket... Szóval néhány tanácsnak örülnék.
Előre is köszönöm! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20053) Rive válasza emvy (#20051) üzenetére


Rive
veterán

Hát, szerintem minél hamarabb határozd meg a stopszintjeidet.
Pl. még ma.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20054) emvy válasza Rive (#20053) üzenetére


emvy
nagyúr

Auto stoplossra gondolsz?

while (!sleep) sheep++;

(#20055) Rive válasza emvy (#20054) üzenetére


Rive
veterán

Az mindegy, hogy auto vagy manuális, csak legyen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20056) Rolly válasza Cathfaern (#20042) üzenetére


Rolly
veterán

erste számlát + hozamplázát össze tudják kötni és az átvezetés díjmentes így...

havi számlavezetési díj tudtommal többféleképpen adódik össze:
- függ, hogy erstés bankszámlával van-e összekötve vagy sem
- ha erstes akkor függ a vásárolt alapoktól (hogy az erstes vagy sem)

nekem most csak erstes alap van rajta és cirka 1 millió + tbszben a többi... és így 317 ft a havi díj...

(#20057) Dr.F.E.R.I. válasza Lmh (#20052) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem olyan nagyon rég mondtam fel nekik, tulajdonképpen nem tudom ezeket a rémtörténeteket megerősíteni (én is hallottam azért ezt-azt). Megmondtam, mit szeretnék, az ügyintézővel rendeztem a kisebb tartozásokat (számlavezetési díj, ilyesmi), kifizettem ott helyben kápéban, kaptam róla egy igazolást is, hogy nincs fennálló tartozásom. Bankkártyát, hitelkártyát szintén leadtam, folyószámlát, ÉP-számlát megszüntették. Azóta semminemű utólagos probléma nem volt, de azért az igazolásokat megőrzöm.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20058) Rive válasza Lmh (#20052) üzenetére


Rive
veterán

Majd a kb 500ezer körüli összeget kifizetik nekem kp-ban? Ez elvileg ingyenes kell, hogy legyen, igaz?

Nem. Ez sima KP felvét, tudtommal, az ingyenességnek feltételei és korlátai vannak.

Kártyát leadni macerás, azokkal lehetnek gondok. Nagyjából minden más 'azonnali'.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20059) KMT válasza Cathfaern (#20042) üzenetére


KMT
addikt

Igen, de minimum 125 ft. Illetve ha erste-s és más alapok is vannak egyszerre, akkor a duplája.

(#20060) Rive válasza DopeBob (#20050) üzenetére


Rive
veterán

Megvolt.

De talán most jön némi nyugi, konszolidáció.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20061) pdw_ph válasza Rolly (#20056) üzenetére


pdw_ph
tag

Ha csak erstes alapod van, akkor havi 1000 a max dij, de amugy ugyanugy 0.01%

(#20062) bandus válasza Cathfaern (#20042) üzenetére


bandus
veterán

ennyi, de minimum 125 ft. azaz ezt 1250000 ft kezelt összegig fizeted, utána többet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20063) Neszójábe válasza Lmh (#20052) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ha nem kell kp. ne így rendezd. Először nyisd meg az új számlát máshol és utald át. Az ingyenes kp. felvételhez nyilatkozni kell. Jelenleg (februártól, ha nyilatkoztál) havi 2db max. 150e HUF van benne, most próbálják ráhúzni a bankokra ennek a többszörösét, de az nem tudom hol tart. Akkor van gáz a számlazárással, ha az ügyintéző elszámolja magát és mínuszba megy a számlád, akkor járnak utánad. Ezért javasolom, ha van rá lehetőség, zárják úgy a számlát, hogy ott hagyod a pénzt és a konkrét záráskor elutalják, amit lehet, akkor biztosan nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#20064) Neszójábe válasza Neszójábe (#20063) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ja és ha van kártyád, akkor csak ATM-re vonatkozik.

Peace

(#20065) g@bo válasza DopeBob (#20050) üzenetére


g@bo
nagyúr

remélem... :) 230 körül végre szépen szakithatnék a dolcsin.

de őszintén, miért kell hergelni a piacot? mert ez szándékos és buta nyilatkozgatás.
igy is giga alacsony a kamat és még beugat.
ha ebben nincs szándékosság, akkor félelmetesen primitiv itt valaki/k...

(#20066) lajafix válasza fokukac (#20049) üzenetére


lajafix
addikt

M következetes a tekintetben, hogy tényleg nincs árfolyamcélja a jegybanknak! :)

Rock'n Roll

(#20067) Rolly válasza lajafix (#20066) üzenetére


Rolly
veterán

illetve nekik most EUR-ban vannak a megtakarításaik :) .... most átváltják forintra aztán megy a jófejkedés és jön a következő kör :D

(#20068) g@bo válasza Rolly (#20067) üzenetére


g@bo
nagyúr

én is erre gondoltam, szakitanak egy nagyot. de nem zsákolnak e nélkül is eleget? :F

(#20069) Rolly válasza g@bo (#20068) üzenetére


Rolly
veterán

eleget zsákolni? :) mi az hogy elég? .... :)

(#20070) Cathfaern válasza Rolly (#20056) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Köszi az infót :)
Egyébként van bármi különbség a hozampláza, illetve az erste értékpapír számla között? Ha jól láttam nincs, csak mert hozamplázás szerződést nagyrészt meg lehet írni neten, és csak alá kell írni a bankfiókban, szóval kevesebb időt venne igénybe...

(#20071) pdw_ph válasza Cathfaern (#20070) üzenetére


pdw_ph
tag

Erstes is igy mukodik. Arra figyelj hogy ne csak ugy bankfiokban nyiss netbrokert, hanem a netbroker honlapjan torteno regisztracio utan az ott kapott koddal. Kulonben csak az Erstes alapot vehetsz, azok meg relative fosok :)

Tudtommal annyi kulonbseg van, hogy a HP-n elerheto nehany alap ami a netbrokernel nem. De relative jelentektelen a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

(#20072) Rolly válasza Cathfaern (#20070) üzenetére


Rolly
veterán

hozamplázánál a regisztráció:
- regisztráció a weboldalon (ekkor asszem kapsz egy e-mailt benne egy azonosítóval)
- a kapott azonosítóval kell bemenni az erstebe

az erste értékpapír számlát nem ismerem :)

(#20073) bandus válasza Cathfaern (#20070) üzenetére


bandus
veterán

szerintem is ez az egyszerűbb. én is ezt a process-t nyomtam végig múlt héten.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20074) pdw_ph válasza Rolly (#20072) üzenetére


pdw_ph
tag

Mint irtam, pont ugyanez a menet az Erstenel is :)

(#20075) concret_hp


concret_hp
addikt

felvetődött bennem a kérdés, hoyg nem kéne-e kurvagyorsan eladni a magyar államkötvény alapomat? :D

Cathfaern: hozamplázán több alapkezelőt érsz el.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20076) DopeBob


DopeBob
addikt

Csak a szokásos januári forintgyengülés... lassan Matolcsy ciki lesz a Fidesznek. Semmit nem kellett volna csinálni tegnap csak mondjuk egy ilyen mondatot kiböfögni: felülvizsgáljuk a további kamatcsökkentési terveket. Még szerencse, hogy nincs árfolyamcéljuk :U

MZ/X

(#20077) Lmh válasza Neszójábe (#20063) üzenetére


Lmh
őstag

Jaja köszi, már megvan az új számlám a másik banknál, csak azt hittem, hogy sokba fog kerülni az átutalás, de most nézem, hogy ha minden igaz, akkor nem függ az utalt mennyiségtől a díj. 53 Ft lesz ha jól látom. Ez király lenne. Nincs szükségem egyébként kp-ra, csak nem szívesen tudattam volna az OTP-vel, hogy hova megyek át. Na mindegy :) Szerintem elutalom a 95%-át, aztán bemegyek lemondani és akkor abból a maradék pár ezer ft-ból még gazdálkodhatnak, meg viszek kp-t, hátha rá kell valamit fizetni. Egyébként azt is várom, hogy az éves díjból visszakapom a nagy részét ha visszaadom a kártyámat. Jól gondolom?
:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20078) Mercutio_ válasza Lmh (#20077) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem rosszul.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20079) Rive válasza Lmh (#20077) üzenetére


Rive
veterán

Egyébként azt is várom, hogy az éves díjból visszakapom a nagy részét ha visszaadom a kártyámat. Jól gondolom?

Igen, előre levont éves kártyadíjból időarányos rész visszajár.
Legalábbis nekem másik bankban automatice visszaadták.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20080) odrif


odrif
MODERÁTOR

Egy évre ez jó befektetés lehet?

20 éve a Prohardveren

(#20081) apatyas válasza Rive (#20079) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az még faszább, amikor valamelyik év februárban nyitottam r a f i számlát, kifizettették a kártyadíjat, aztán augusztusban levonták a következő két éves kártyadíjat :W

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20082) DopeBob


DopeBob
addikt

ha most mégis kamatemelésre kényszerül majd kuszaszem, akkor jól megszivatták magukat az ingyenhitellel... remélem egy 6%-ig visszaemelik augusztusik, az már talán elég nagy bukás neki ahhoz, hogy soha többet ne lássuk :U

MZ/X

(#20083) KMT válasza odrif (#20080) üzenetére


KMT
addikt

Kötvényt most? Már volt róla szó nemrég, hogy nem igazán.

(#20084) g@bo válasza DopeBob (#20082) üzenetére


g@bo
nagyúr

ülök mondjuk 12 keményvonalas langyival (befektetők) a gőzfűrdőben akik köztudottan nem vetik meg a finom farhusit (pénz) és hirtelen minden ok nélkül levetem a törölközőm, beriszálok, és kiabálom nekik: úgyse kaptok el, nem is meritek. majd elalszik a villany....

szóval ez az egész beszólogatás, pont a deviza törlesztők fizetése előtt (hó vége) mire volt jó? mert én logikus és elfogatható magyarázatot nem találok. :F

(#20085) pdw_ph válasza odrif (#20080) üzenetére


pdw_ph
tag

Ha neked megéri hogy 3-4% hozamból levonjanak másfél százalék költséget akkor igen. Ha nem akkor vegyél KKJ-t a MÁK-nál.

(#20086) odrif válasza pdw_ph (#20085) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az lesz. Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#20087) Tizedes1 válasza KMT (#20023) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

10% a hozam, de nem éves szinten, hanem akár 3-6 hónapos szinten, ami már nem mindegy!!

Ellenben ott vagy, hogyha 315-ön veszel, adózol és onnan lejjebb megy és ben t ragad a pénzed egy évig, akkor szevasz nyereség....

Mondjuk nekem nem való ez a beváltom, átváltom dolog, mert amikor beváltom végre, akkor mindig feljebb megy az árfolyam.
Mint most :(

(#20088) grabber


grabber
addikt

(#20089) fokukac válasza grabber (#20088) üzenetére


fokukac
nagyúr

:))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20090) DopeBob válasza g@bo (#20084) üzenetére


DopeBob
addikt

érdekes hasonlat :D

véleményvezéren volt ma egy érdekes cikk az árfolyamró

MZ/X

(#20091) DopeBob


DopeBob
addikt

nemsokára leporolhatják a korábban már többször bevált nyilatkozatokat... (hint: támadnak a spekulánsok)

önkritika nulla

MZ/X

(#20092) Mercutio_ válasza DopeBob (#20091) üzenetére


Mercutio_
félisten

De mi nem leszünk IMF gyarmat :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20093) g@bo válasza DopeBob (#20091) üzenetére


g@bo
nagyúr

" A Magyar Nemzeti Bank nem fog beavatkozni, hogy megvédje a forint árfolyamát és nem fog kamatot emelni az áprilisi parlamenti választások előtt - vetíti előre friss kommentárjában a Societe Generale elemzője. Ezek fényében a szakértők a forint gyengülésére játszó pozíciót nyitottak, a célárfolyamot 329 fölé helyezték, 3 hónapos időtávon. "

;] a gőz lakói lassan rámoccannak a túlzott magabiztosságal riszáló szűzre..

[ Szerkesztve ]

(#20094) fokukac válasza g@bo (#20093) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem túlzó.

Mondjuk, lehet, hogy jót tenne a NER leváltásának, ha éppen most szállna el az árfolyam...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20095) Rive válasza fokukac (#20094) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem nem... Három hónapra ~ reális lehet, sőt akár a 340 környéke is.

Nagyobb távon - hát, persze sokféleképpen lehet nézni a chartokat, de egyes értelmezések szerint akár 400 környékéig is elmehet. Mondjuk ez nem három hónapra szól...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20096) DopeBob válasza fokukac (#20094) üzenetére


DopeBob
addikt

Én is bevellalnám pár hónapra a 330+-t, ha ez az ára, hát legyen ;]

MZ/X

(#20097) Dr.F.E.R.I. válasza DopeBob (#20091) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A Néphazugság szerint most még csak kóstolgatnak minket.:U

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20098) Mercutio_ válasza fokukac (#20094) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ki/mi jön(ne) helyettük? Röfifej, TóCsa, etc.?
Persze annyival jobb lenne, hogy szolidabb lenne a pénzlenyúlás és annak mértéke, a jogállamiság is valamicskét talán erősödne, és a pics*ba kib*szott nagyképű/pökhendi pártkatonák arca is priceless, de félő, hogy egy hatékony tabula rasa már nem tellene tőlük, nem lenne visszaállítva az eredeti alaptörvény alkotmány, a módosítások és pofátlan törvények és kinevezések se lennének érvénytelenítve :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20099) concret_hp válasza g@bo (#20084) üzenetére


concret_hp
addikt

ez odaüt, csak az a baj, hoyg nem mondhatni, hoyg nagyon túlzó a hasonlat :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20100) DopeBob válasza Dr.F.E.R.I. (#20097) üzenetére


DopeBob
addikt

kíváncsiságból megnéztem az mno.hu-t, hgoy amikor már mindenki ezzel foglalkozik, ők vajon mivel... hát gyurcsánnyal :D

MZ/X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.