Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) fokukac válasza DopeBob (#19150) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nagyon lendületben van, lehet, hogy most nem fog megállni 302-nél, ahogy szokott...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19152) concret_hp válasza fokukac (#19151) üzenetére


concret_hp
addikt

nyilván váltogattam az utóbbi hetekben, nagyjából megvan a kívánt mennyiség, úgyhogy gyengülünk egyből :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19153) fokukac válasza concret_hp (#19152) üzenetére


fokukac
nagyúr

szóval miattad van minden. :)

---------------

más téma:
[link]
ideális mix, ha az elszivárgó lakossági betéteket a vállalati betétek pótolják...
milyen növekedés várható ott, ahol a vállalati szektor megtakarít, ahelyett, hogy beruházna?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19154) DopeBob válasza fokukac (#19153) üzenetére


DopeBob
addikt

Ezt a betét-pánikot nem nagyon értem... eddig kaptam 8-9% kamatot és volt 6-7%-os infláció, most mult héten még 4,5%-al kötöttem le pénzt, most meg elvileg 1-2% az infla... what? :U

MZ/X

(#19155) fokukac válasza DopeBob (#19154) üzenetére


fokukac
nagyúr

A rezsicsökkentés miatt annyi, ami egyszeri hatás, a maginfláció továbbra is 3%. Amint kifut a hatása, egyből vissza fog menni 3% körülre az infláció, és nem lesz reálkamat.

de amúgy én tök más miatt linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19156) Rive válasza DopeBob (#19154) üzenetére


Rive
veterán

...most mult héten még 4,5%-al kötöttem le pénzt...

Az tök jó, de kiszámoltad, hogy ténylegesen mekkora az évi növekmény, ha hozzá is akarsz jutni valamikor a lóvéhoz?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19157) DopeBob válasza Rive (#19156) üzenetére


DopeBob
addikt

majd havi 150e-ként ingyen leveszem :D

Egyébként gyakorlatilag nem használok KP-t, mikor jott a tranzakciós illeték, az összes szolgáltatónál átkértem magam e-számlára, és utalással fizetek mindent. Mondjuk lehet, hogy most csakazértis kérem a csekket, havi 1x kibírom a postát, aki meg kitalálta, hogy visszamegyünk a középkorba pénzügyek tekintetében (kb én így értelmezem, hogy a KP-t tolják a kártya/utalás helyett) az ... mondjuk pukkadjon meg... :(

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#19158) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#19155) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Múlt héten írogattam táblázatba az idei évi közüzemi díjaimat, múlt hónapig bezárólag. Nálam a rezsicsökkentés így néz ki (október hó, év/év alapon):

- a vizem drágult 10%-ot tavaly október óta
- a villanyom olcsóbb lett kábé 3%-kal
- a gáz árát valóban csökkentették 10%-kal, de "pechemre" idén szigeteltem be a házat, úgyhogy ennek már csekélyebb a hatása tavaly óta (szerencsére, teszem hozzá)
- a kukadíjat is csökkentették 10%-kal, a tegnap frissen megkapott számla szerint kemény 889 Ft-ot spóroltam meg július 1-e óta

Igazi sikersztori, adnának inkább kedvezményes hitelt lakáskorszerűsítésre, tömeges hőszigeteléssel sokkal látványosabb eredményt érne el a lakosság hosszútávon. Arra lehetek csak büszke, hogy az én szavazatomat még így sem sikerült megváltaniuk, hiába erőlködnek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19159) concret_hp válasza Dr.F.E.R.I. (#19158) üzenetére


concret_hp
addikt

ó mennyien fel lennének háborodva, hogy mégis honnan szedjenek össze 10-20% önerőt és ez is csak a "gazdagoknak" jó :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19160) priti válasza DopeBob (#19157) üzenetére


priti
addikt

csak ne felejts el bemenni a bankba még ebben a hónapban szerk: (bocs még nincs dec.) jelezni, hogy melyik számládon aktiválják ezt az óriási kedvezményt, mert ezt nem ám csak úgy megkapod, ezt aktiváltatni kell ám, különben benyúlja a bank akkor is ha csak egy számlád van, mert nem tudja eldönteni, hogy melyik az ingyenes :DDD

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#19161) Dr.F.E.R.I. válasza concret_hp (#19159) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Még mindig jobb lenne, mint ha az egészet előre ki kellene csengetni és a végén vonnak le belőle valamennyi kedvezményt. Ezt így ebben a formában a csórók soha nem engedhetnék meg maguknak.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19162) Mercutio_ válasza DopeBob (#19154) üzenetére


Mercutio_
félisten

4,5%, hol, milyen egyéb feltételekkel?

Tényleg most akkor kell valahol nyilatkozni a havi 1 ingyenes KP-felvéttel kapcsolatban?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19163) DopeBob válasza Mercutio_ (#19162) üzenetére


DopeBob
addikt

FHB Forint aktív betét. Rendszeres jövedelem és x db kártyás vásárlás a feltétel. Hmm, most már csak 3,75%... mult héten még több volt :(((

Én úgy tudom, hogy lehet majd netbankon keresztul is nyilatkozni, de még nem él a rendszer.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#19164) fokukac


fokukac
nagyúr

NA, Ciprust meg felminősítették.
Lehet, hogy az ottani jegybankelnök diszkréten, privát üzenetben kérte, és nem az asztalt verve, mint a mienk... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19165) concret_hp válasza fokukac (#19164) üzenetére


concret_hp
addikt

ez lehet a különbség :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19166) fokukac válasza fokukac (#19151) üzenetére


fokukac
nagyúr

érdekes, hogy most hogyan tovább...?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19167) aAron_ válasza fokukac (#19166) üzenetére


aAron_
őstag

ha már technikai elemzés, nálam a 23.6-os fibo még előtte van, all time high - all time low

egyébként szerintem 305 simán lehet reális cél egy hónapon belül, de persze ez mind csak okoskodás :)

What is your ikigai?

(#19168) bandus válasza aAron_ (#19167) üzenetére


bandus
veterán

nemazert mert nem ertek hozza, de ti valoban ket pont altal meghatarozott egyenesektol varjatok a megvaltast, amit barko meghatarozhat, akinek van egy viszonylag egyenes faaga? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19169) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Occó notbukkot tessék :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19170) Dr.F.E.R.I. válasza Mercutio_ (#19169) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A pályázatra jelentkezni a www.elektrolakatos.hu webcímen lehet. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19171) priti válasza Mercutio_ (#19169) üzenetére


priti
addikt

kiváncsi vagyok mennyi lesz a hardveraprón darabja :DDD Szegény használt noti kereskedők pont a karácsonyi szezonban bekapják ezrével az újakat. A 90% ahogy megkapja eladja, fogadjunk. Még a nyulat is eladták vagy megették, ha ingyen volt... majd pont egy notit nem, amikor még használni sem tudja meg internete sincs. Mire számítanak? Elkezdi Excel táblázatban vezetni a villanyóra állását? :DDD Ez is nagy biznisz volt annak, aki a HP-t kiválasztotta.

Hardverlesen

(#19172) g@bo válasza Dr.F.E.R.I. (#19158) üzenetére


g@bo
nagyúr

kiváncsi lennék, mennyi ember érzi saját bőrén, hogy jobban teljesitünk...

nekem a rezsicsökkentés kevesebbet hozott, mint amennyit a bankszámlahasználat elvitt.
úgy érzem, összességében csúnyán fejőstehenek vagyunk. de hol a pénz????

(#19173) Mercutio_ válasza priti (#19171) üzenetére


Mercutio_
félisten

Karácsony előtt aligha, mert dec 21-ig lehet rá jelentkezni, elvileg nem adhatják el, nem kerül a tulajdonukba, de 17ezer noti esetén kétlem, hogy ezt ellenőrizni tudják. Ja és lesz rá telepítve valamilyen távmenedzsment alkalmazás ;]

Elvileg feltétel a net-előfizetés megléte, bár annyira nem olvastam utána. Ami a legszebb, hogy olyanok a célközönség akik még sose láttak netet, ugyanakkor részvételre jelentkezni csak neten lehet :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19174) Dr.F.E.R.I. válasza Mercutio_ (#19173) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

4 milliárd Ft / 17000db = 235294 Ft laptoponként. A legtöbb noti HP 250 típus, kisker (!) áron is megkapható 100 rongy alatt. Adódik a szokásos kérdés: mi lesz a pénz kétharmadával? (ha már a laptopokra úgyis a biztos halál vár, tisztelet a kivételnek)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19175) g@bo válasza Dr.F.E.R.I. (#19174) üzenetére


g@bo
nagyúr

a kérdésben a válasz, 2/3.... a pénz valahova oda megy.. ;)

(#19176) #24334592 válasza Mercutio_ (#19169) üzenetére


#24334592
törölt tag

mivan? :D Ez most komoly? Otthon fürdünk a pénzben? 17 EZER darab notit ingyen a népnek, mikor a sima minőségi húsáru megvétele gond? :Y

(#19177) g@bo válasza #24334592 (#19176) üzenetére


g@bo
nagyúr

"minőségi húsáru megvétele"

ne túlozz, a német import maradvány nyesedékhús szalámivég megvétele gond.

de már láttam pácolt pikáns izesitésű csirkefarhátat! akcós termék a jobban teljesítőknek. ;]

(#19178) Mercutio_ válasza #24334592 (#19176) üzenetére


Mercutio_
félisten

:K Miskolc jobban teljesít :DDD index cikk

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19179) fokukac válasza bandus (#19168) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az hagyján, hogy egyenesek meg görbék, de még a különböző cserépedények, repülő csészealjak és fülescsészék is beleszólnak... :-)

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19180) g@bo válasza fokukac (#19179) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem bánnám a 307 es árfolyamot, sőt egy 310 felettit is megnéznék pár hónapon át... ;]

(#19181) _BM_ válasza priti (#19171) üzenetére


_BM_
senior tag

"Elkezdi Excel táblázatban vezetni a villanyóra állását?"

Miért vezetné? Ingyen van! :DDD

(#19182) _BM_ válasza Dr.F.E.R.I. (#19174) üzenetére


_BM_
senior tag

"A legtöbb noti HP 250 típus, kisker (!) áron is megkapható 100 rongy alatt."

Ha 17 ezer darabot veszel, akkor odaadják 60-ért is.

(#19183) lajafix válasza Dr.F.E.R.I. (#19174) üzenetére


lajafix
addikt

"Összesen 4 milliárd forintba kerül a nem is olyan újszerű ötlet, amiből 3 milliárdból megveszik a laptopokat, biztosítást kötnek rájuk, és a kezelésüket felügyelő intézményeket működtetik. Félmilliárdból kötelező oktatást szerveznek még mellé, másik félmilliárdból pedig fejlesztik a Miskolci Önkormányzat „intelligens városi szolgáltatásait”. Ebből 1 milliárdot ad az EU informatikai felzárkóztatásra, a maradék hármat közpénzből fizetik. "

nem jött le hogy nem egyéni vételről van szó? Ettől még a program hatékonysága borítékolható.

Rock'n Roll

(#19184) priti válasza lajafix (#19183) üzenetére


priti
addikt

Az ország 2. legjobb gimijében a négyből az egyik infó teremben 3GHz-es P4-ek vannak 2x256=512MB rammal. Azok a gépek, amik abból a bundából származnak amikor az IBM nyerte az országos tendert és az Albacomp teljesített pontosabban ő szerepelt a szállítólevélen. Az Isten nem tudja hogy kerültek ide a hardverek. Az iskolák előre költötték el a következő évi normativájukat és egy szem szállítólevéllel dobálták ki a gépeket az iskolákba, se számla se garpapír, semmi, így a garancia érvényesíthetetlen volt, mert az igazgatók azt sem tudták kitől vásároltak. Na ezek voltak a csodás P4-ek olyan Foxconn alaplappal, amik csak a hynix chip-es DDR1-et eszik meg normálisan dualban, ami persze nem kapható Magyarországon, azaz a gép bővíthetetlen mert két Samsung rammal kifagy azonnal, 512MB rammal meg persze már használhatatlan egy akármilyen memóriarezidens víruskeresővel. És ez az ország második legjobb gimnáziuma, de már 4-ből egy gépterem ilyen. El tudom képzelni milyen a leggyengébb gimi, de biztos 17000 lapost kell venni itt a cigányoknak. Ó párdon, nem ők lesznek szervezetten toborozva aranyláncos, vastelepes főcigányok által és alkalmassá téve a pályázatra. Biztos azt mondják majd, hogy nem kell USB-s net ingyen meg 20 rongy kápé ha cserébe elmegyek valahova elhozni egy gépet. Ilyen nem fog előfordulni. Nem fogják tömegével eladni. Csurig lesz a tanfolyam a 2. napon is. Dolgozni akaró szegény meg nagycsaládos mádzsár emberek fognak nyerni. Nem számít, mert ebből többet lehet lopni. Hányinger.

Hardverlesen

(#19185) rolland88


rolland88
tag

Üdv.
Nemtudom jó forumba írok e, de jobbat nem találtam.
Egy ismerősöm szeretne az euro jának, valami jó bankot vagy befektetést találni, most otp-ben tartja lekötve a pénzét, de valami nevetséges kamat van rajta. 6000euro körüli összegről lenne szó.
Fontos lenne hogy tuti biztos hely legyen, és valami jó kamattal.
Mibe lenne érdemes befektetni ezt a pénzt? Vagy csak simán bankba tartani?

(#19186) Tapsi válasza priti (#19184) üzenetére


Tapsi
addikt

A gimnázium jósága, és anyagi lehetőségei nem feltétlenül korrelálnak egymással.

(#19187) priti válasza Tapsi (#19186) üzenetére


priti
addikt

Ahogy mondod. Bár az iskola által létrehozott alapítványok mozgástere és aközött, hogy éppen hány miniszter kölyke jár oda mintha lenne kapcsolat, de minden iskola egyenlő a kormány és az Úr előtt, ez így igaz. :U Azért nem teljesen mindegy, hogy egy nagyváros központjában van e az a kiadható díszterem mondjuk és hogy márvánnyal van e burkolva az épület, de hát ugye ezek az adottságok nevükből adódóan adódnak. Valaki egyszer azt mondta, hogy a különbség attól van, ha különbséget teszünk. Mármint mi, megrendelők. A szülők különbséget tesznek, majd szegregálnak. Kivédhetetlen. Aztán hogy, hogy nem márvány kerül a csempe helyére. A dolgok már csak így működnek. Csak az a ciki, hogy már itt is P4 négy teremből egy és még csak most szűnik meg majd az XP támogatása, hoppá.

Hardverlesen

(#19188) Cyrin válasza priti (#19187) üzenetére


Cyrin
addikt

lehet rátenni linuxot, ja hogy abban nincs lóvé, ilyenkor nem számít a szemét multi-nem leszünk gyarmat :U

(#19189) priti válasza Cyrin (#19188) üzenetére


priti
addikt

Ez fog történni. Más nem történhet 512MB rammal. XP támogatás nélkül=biztos vírusfertőzés, ami mégtovább növeli a válaszidőt, ergó szóba sem jön. Win7 dettó esélytelen 512MB memóriával+vírusölővel. Marad a Linux, csak akkor van gond, ha a kedves nebuló nem abból a szoftverből szeretne érettségit tenni, ami a Linux alatt elérhető, mert választhat, pontosabban oda megy, ahol választhat és akkor ehhez add hozzá, hogy már most sincs elég gyerek sok helyen. Nyilván katasztrófa nem ott lesz, ahol "csak" 3db gépterem marad elérhetővé tenni a népszerű szoftvereket. Persze ahhoz, hogy a Linux is legalább olyan jó legyen olyan emberek is kellenének, akik legalább olyan jól tudják használni, sőt tanítani ott ahol nem marad más alternatíva.

Hardverlesen

(#19190) Mercutio_ válasza priti (#19189) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eszerint a szülők is alsóbb rétegekből kerülnek ki, mert különben bevinnék a suliba a levetett 3-4 éves, a P4-nél már fényévekkel jobb gépeiket.

A linux meg alig 22 éves, iskolákban úgy 10-15 éve már felbukkant, a kicsit is érdeklődő számtek tanárok ha profik nem is lettek benne, de az alap dolgokkal, rendszer konfigurálással, hálózati és jogosultsági beállításokkal jó esetben képben vannak. Amelyik nem, az meg másban is valszeg a jobb diákok után kullog...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19191) priti válasza Mercutio_ (#19190) üzenetére


priti
addikt

80k monitor nélkül egy i3-as vas. 4 milliárd Ft-ból ha 20db gépet számolok egy teremre -ami csoportbontással bőven sok, mert nem érik el a 40 főt az osztályok-, akkor az 2500db komplett infó terem teljes cseréje és az összes most p4-nél jobb géppel szerelt teremből felszabadul az összes gép, amit intézményen belül gyönyörűen tudnak kezelni. Szépen átviszik onnan a gépeket a másik terembe ahol a legszarabbak voltak odáig. Zseniális szaktudásukkal úrrá lesznek ezen a feladaton az iskolai rendszergazdák. Tehát egy terem cseréjével két termet újítunk fel intézményen belül. Akkor az hány terem felújítása összesen? Nem lepne meg, ha kiderülne, hogy az egész ország középfokú oktatására elég. Gazdasági szervezetek által központosított és ellenőrzött külső tárgyeszköznyilvántartással. Simli kizárva. Gyakorlatilag zéró többletráfordítással követhető, garantáltan oktatási célra hasznosuló befektetés az utolsó fillérig. Nem, nekünk notit kell venni a csóriknak. Egy kérdésem van: A sor végén lévő legszarabb géptermeket, amikből a gimik/szakközepek kidobják a gépeket az elképzelt cserekor nem lehet hasznosítani? Azokat lehet feltelepíteni Linux-al és lehet osztogatni a rászorulóknak nem? Ha a mi gyerekeinknek jók tanulni Linux-al, akkor a rászorulóknak miért is nem??? Mert nekik monitoruk sincs. Na akkor jöhet a szülői felajánlás. Ha a régi CRT monitorokat átvesszük... pff mennyi kell? Van amennyit akarsz.

Hardverlesen

(#19192) Mercutio_ válasza priti (#19191) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szállj ki kicsit a privát univerzumodból:R
Senki nem írta, hogy jogos a szavazatvásárló notiosztás :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19193) fokukac


fokukac
nagyúr

na, ez nem tartott sokáig.
302,5 az ojró. :U
gyorsan átvitte azt a nagyon kemény ellenállást...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19194) fokukac válasza Cyrin (#19188) üzenetére


fokukac
nagyúr

tényleg, ez az igazi békemenet, azaz neeeeem leeeeeszünk gyaaarmaat! :)
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19195) cannibal válasza Dr.F.E.R.I. (#18999) üzenetére


cannibal
senior tag

Szerintem ez megérne egy cikket a logouton :K Mindenki tanulhatna belőle!

(#19196) Dr.F.E.R.I. válasza cannibal (#19195) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Egyszer-kétszer elfilóztam, hogy írok valamit, de mások példája azt sugallja, hogy nincs igazán nagy érdeklődés a téma iránt (legalább is itt a PH-n nincs nagyon). Aztán a jó ég tudja, lehet változtak már a dolgok valamelyest, talán majd összerakok egy cikket arról, hogy kezdje el az ember felépíteni a pénzügyeit a nulláról. Mostanában nem néztem utána, de szerintem most már lehet azért a neten találni ezt-azt a témáról, főleg amióta boldog-boldogtalan blogolni kezdett.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19197) emvy válasza cannibal (#19195) üzenetére


emvy
nagyúr

Tessek.

while (!sleep) sheep++;

(#19198) DopeBob


DopeBob
addikt

Van esetleg valaki Unicredites? Mi a szom ez az átutalási jutalék? Náluk van a hitel is... A havi törlesztőm 3,5%-a! Eddig nem tűnt fel...

MZ/X

(#19199) cannibal válasza Dr.F.E.R.I. (#19196) üzenetére


cannibal
senior tag

Igazad van. Mondjuk egy gugli által kidobott akármi helyett szívesebben olvasnék egy olyan embertől aki itt kommentelget a topikban. Számomra sokkal kézzelfoghatóbb és lehet inkább hinnék neki. Plusz lehetőség van az interakcióra-beszélgetésre itt a fórumban.

(#19200) DopeBob válasza DopeBob (#19198) üzenetére


DopeBob
addikt

Tárgytalan :B

[ Szerkesztve ]

MZ/X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.