Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) KMT válasza powerwade (#19949) üzenetére


KMT
addikt

Ne ajánlgassunk ilyen távra ppi alapot. Minek fizessünk azért, hogy betétet és állampapírt vegyenek helyettünk? :N

Ilyen távra állampapírt kell venni, és a pénz azon részére, ami tényleg legalább 1,5, de remélhetőleg 2-3 évre nem kell, és vállalunk kockázatot, az mehet (bizonyos) abszolút hozamú alapokba.

(#19952) bandus válasza KMT (#19951) üzenetére


bandus
veterán

jöhet valamilyen kockázatosabb alap is. otp supra akár.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19953) aAron_ válasza Rive (#19950) üzenetére


aAron_
őstag

mindenben mindent meg lehet látni, csak akarni kell :DDD

kár, hogy egy rakás jó tőzsdés filmet kihagytak belőle, gondolom nem véletlenül...

(#19952) bandus:

"A legjobban teljesítő hazai abszolút hozamos alapok Sharpe-mutatója 3 éves időtávon:

"

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#19954) glutamin válasza aAron_ (#19953) üzenetére


glutamin
őstag

Egy olyan film, ami a brókereket szimpla kofáknak mutatja be, akik jól levesznek és még át is b***nak, hát nem csodálom, hogy rossz visszhangot okoz a részvénypiacokon.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#19955) powerwade válasza KMT (#19951) üzenetére


powerwade
senior tag

Igaz, igaz. Viszont felelőtlenség konkrét alapot ajánlani bárkinek, akiről nem tudjuk milyen kockázatot képes vállalni, viszont a ppi alappal meg nem lehet mellélőni :) Egyébként a webkincstár most egész pofás és használható lett, nincs az embernek olyan érzése mintha az internet hajnalán készített weboldalt néz és ott kattintja be hogy mi történjen az 5 milliójával.

(#19956) fokukac


fokukac
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy fognak teljesíteni ezek az alapok, ha esnek a tőzsdék egy laza 20%-ot, és ez mondjuk ez egy szép, általános hozamemelkedéssel is társul.
(hiszen a fák nem nőnek az égig, és lassan már a QE-vel sem fújják tovább a lufit)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19957) fokukac válasza fokukac (#19917) üzenetére


fokukac
nagyúr

jajj, annyira szép ábrát találtam. :)

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19958) aAron_ válasza fokukac (#19957) üzenetére


aAron_
őstag

Régóta keresek ilyet, csak megfelelő benchmark-al együtt, neten sehol nem találok adatokat hozzá. :(

(#19956) fokukac: HA lufi, ha zuhannak. Szerintem az elvárható hozamok csökkennek a kockázatok növekedésével együtt, ennek ellenére nem hiszem, hogy ilyen drasztikus korrekció lesz. P/E-t ill. inflációval korrigált árfolyamokat vizsgálva egyáltalán nem olyan egyértelmű a helyzet. Utóbbi esetében nem is beszélhetünk történelmi csúcsokról.

(#19954) glutamin: még szerencse, hogy nem a retail traderek mozgatják a piacot :N

What is your ikigai?

(#19959) Flashcash válasza Lmh (#19940) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Persze, teljesen jó erre a célra.
Ingyenes a számlavezetés, így akkor sem történik semmi, ha nem tartasz rajta pénzt egy ideig.
Több futamidő van, annál pedig mindenképpen jobb mintha nem kamatozna a megtakarításod semmit sem.

(#19960) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, 303 fölött az EURHUF, a dollár meg 223,8.
Matolcsy minden nap keres nekem egy kis pénzt, de ez a minimum, ha már kamatot nem ad. : )

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19961) Rolly válasza fokukac (#19960) üzenetére


Rolly
veterán

nekem meg most kellett utalnom külföldre :(

(#19962) Dr.F.E.R.I. válasza Rolly (#19961) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hogy bírják a robotjaid a gyűrődést ezeken a mozgalmas napokon?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19963) Lmh válasza Flashcash (#19959) üzenetére


Lmh
őstag

Ez megnyugtató, köszi szépen a segítséget. :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#19964) Rolly válasza Dr.F.E.R.I. (#19962) üzenetére


Rolly
veterán

A robotok leginkább a forgást szeretik :) ... akkor dolgoznak igazán jól... elhúzódásokon jobban keresnek... de a sok kicsit jobban szeretem :) számíthatóbb ... mint mikor egy robot 2 hétig semmit sem hoz :)

Robot számla: heti 3-6 % között hoznak ... 1000-1500 cent floatingal heti 1000-1800 centet 350 dollár körüli teszt számlán...
Kezelt számla: január eddig + 2-2,5% pluszban van

most tervezgetek egy 5000 USD-s számlát összerakni 2-3 különböző elven működő robottal (10-15 instrumentumon) 5-7% / hó hozamelvárással de még nem tökéletes (bár az elmúlt 2 évet kibírta volna és kb triplázott volna 2 év alatt), de volt 50%-os lehívás a tesztek alapján ... és 25%-nál több lehívást nem akarok ... inkább legyen kevesebb a hozam. Plusz ha ez 2 évre megvan akkor tesztelek 2010-től ... 99.9-es adatokkal. De még azon is gondolkodom, hogy 2007-től végig kellene tolni egy tesztet ... Mert ha onnan túléli a számla akkor igen stabilnak mondható...

[ Szerkesztve ]

(#19965) fokukac


fokukac
nagyúr

tolcsyék 15 bázisponttal vágtak, mert az szép kerek szám.

Annyira unortodoxok vagyunk, ezt csinálja utánunk valaki! :)

pedig lehetett volna 13 is. Sőt, az jobb is lett volna, mert az prímszám, és akinek két piros pötty volt a seggén gyerekkorában, az csak virtussal csinálja, amit csinál!

Sőt, ha a következő 13,17 bázispont lesz, akkor akár útbaejthetjuk az euler-állandót, a 2,718-at is, ami régi nagy vágyam, és egy igazán unortodox monetáris politikában helyet kell, hogy kapjon. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19966) Rolly válasza fokukac (#19965) üzenetére


Rolly
veterán

a 2.7... előtt még lehetne még 3.14 is :)

(#19967) grabber


grabber
addikt

Egyetlen probléma ezzel a két nevezetes számmal,hogy nem ismeri :U

(#19968) g@bo válasza fokukac (#19965) üzenetére


g@bo
nagyúr

óóó, dollár be is moccant kissé... :) lehet várok még a forintositással. lesz még itt profit.

(#19969) grabber válasza g@bo (#19968) üzenetére


grabber
addikt

Mekkora tőkével érdemes ezt csinálni?

Laikusként azt látom,hol erős hol gyenge a forint.Csak nagy tőke kell hozzá,hogy a pár százalékos nyereséggel komolyabb pénzt lehessen keresni(- a jutalék ha van).Saccra pár havonta mozog a forint jó néhány százalékot.
Nem hiszem el,valakik ezzel ne járnának jól :U

(#19970) g@bo válasza grabber (#19969) üzenetére


g@bo
nagyúr

forex en apró mozgásokkal is kaszálhatsz, de rizikós, és kevésbé mobil a lé.

kp váltogatás a körúton megoldható, 1 - 2 millával lehet bohóckodni..

(#19971) Rolly válasza g@bo (#19970) üzenetére


Rolly
veterán

azért 1 hét alatt ki lehet venni ... plusz 1 hét a befizetés utána már lehet vele váltogatni ...

Tőkeáttétel miatt ha pl 1:100-as tőkeáttétel van akkor 1000 ft-tal olyan mintha 100000 Ft-ot tennél fel ezért rizikós (pl 1%-os mozgással bukhatod a 1000 ft-ot ... így itt tilos a tőke egészét feltenni ... :) ... bár ha az egészet felteszed akkor kb olyan esélyed van mintha ruletteznél :) ) viszont a spread nem 4-5 ft hanem 20-30 fillér :)

(#19972) fokukac válasza Rolly (#19971) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi! És Te hol forexezel..?
:-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19973) g@bo válasza Rolly (#19971) üzenetére


g@bo
nagyúr

forex az szerencsejáték, nem véletlen rángatják bele a jónépet.

iszonyú pénzeket buknak egyesek, amit visznek mások. bróker meg mindig megkapja a kis jussát.

de ismerek olyat aki csak forexezik -no meló- és a kis vagyonkáját itt duplázta meg, időközönként... :)

(#19974) Rolly válasza fokukac (#19972) üzenetére


Rolly
veterán

budacache éles számlákkal ... teszt admiral market ... + van kezelt számlám ... ahol brókerek kereskednek helyettem átlag havi nettó 2,5-3% hozammal :)

de én nem kötök csak robotokat üzemelek :) akik kereskednek helyettem :) ...

[ Szerkesztve ]

(#19975) concret_hp válasza Rolly (#19974) üzenetére


concret_hp
addikt

jaja havi 2.5-3% nyilván és minimális a kockázat :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19976) zsoltee10 válasza Rolly (#19974) üzenetére


zsoltee10
addikt

Kihez kell vinni a pénzt, hogy havi 2,5-3%-ot csináljanak nekem? Komolyan kérdem. :)

(#19977) Rolly válasza concret_hp (#19975) üzenetére


Rolly
veterán

2013-as adatai annak a kezelt számlának amit én használok:
- átlag 1% alatti floating
- bruttó körülbelül 5%-os havi hozam (40%-os hozam költség) és havi 8 dollár számla vezetési díj
- nettó 26,65% hozam (2.2% ...)

További infók:
- 85%-os tőkevédelem. Ha 85% alá esne a tőke akkor 85%-nál kilövik a pozíciókat -> max 15% kockázat
- 26 deviza páron kereskedik 20 kereskedő a föld különböző pontjain. (hogy kerültek kiválasztásra a kereskedők: jelentkezőknek 2 éves számla kimutatást kellett küldeniük ami alapján kiválasztottak 50 kereskedőt akit monitoroztak fél évig és ebből választották ki végül a kb 20 kereskedőt)
- minimum 1000 USD-s induló tőke (ajánlott 2000 USD, mert 1000 usd-nél sok a havi 8 usd-s havi díj)
- likvid, mert a kezelt számlából 1 gombnyomással online ki lehet lépni (és lehet ugyanígy indítani is) így akár 3 munkanapon belül visszakerülhet a pénz a magyar számládra (szlovák bankon keresztül)

október 15-én nyitottam azóta: 8%-os hozam - költségek levonásával - (ebből még kell 16% adót fizetni)

Illetve: online lehet nézni a nyitott / zárt pozikat MetaTrader4-ben szóval nem egy 3GTbroker ahol utólag rajzolják be a pozíciókat :)

[ Szerkesztve ]

(#19978) concret_hp válasza Rolly (#19977) üzenetére


concret_hp
addikt

jól van , nagy király vagy, ülj 1 sorral előrébb :K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19979) concret_hp válasza fokukac (#19965) üzenetére


concret_hp
addikt

2.75 a köv és megáll vagy 2.70-2.60-2.50 a terv :F
(nyilván a random választások lehetőségét sem vetném el :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19980) g@bo válasza concret_hp (#19978) üzenetére


g@bo
nagyúr

na, irigykedel a sikerre? :B

azért van itt egy... kollega, aki nyilvánvalóan nagyot szakitott a quantum xxl-el....

azért a forex nem mézesbödön, amit az egyik nyer, valaki fizeti...

(#19981) tlac válasza Rolly (#19977) üzenetére


tlac
nagyúr

erre adsz egy linket?

(#19982) szamovar


szamovar
tag

Szevasztok! Nem tudom mennyire foglalkoztatok a nyesz számlákkal, de a véleményeket szívesen fogadom. Ha jól látom a következő bankoknál érhető el a konstrukció: Erste, BB, Kinizsi, KH, MKB, OTP, Unicredit, Sberbank.
Hosszútávban gondolkodok, ezért a kockázatosabb eszközökre szeretnék támaszkodni. A rugalmasság is elengedhetetlen, ezért a széles alapkínálatot támogatom. Szeretném leszögezni, hogy nem olvastam még bele a felajánlott befektetési alapokba, első körben a meglévő tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Akinek tbsz számlája van az előbb felsorolt cégeknél, az is mondjon véleményt, mivel gondolom ugyanazokat a bef jegyeket lehet megvásárolni. Első körben az MKB-t zárom ki, mivel 2016-ban kivonul. :U

[ Szerkesztve ]

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#19983) pdw_ph válasza szamovar (#19982) üzenetére


pdw_ph
tag

Alapvetően (szerintem) a NYESZ egy rizikós dolog. Az ötlet persze nem rossz, de ebben az országban ennyire hosszú távra nem szabad államilag támogatott dolgokat igénybevenni. Hisz ha megszűnik az adókedvezmény vagy más feltétel módosul ülhetsz évtizedekig egy előnytelen konstrukcióban.

Szerintem nyugdíj előtt 10 évvel lévőknek érdemes csak nyitni és persze csak úgy ha az évi 500-at bele tudja tenni.
Egyébként más csak annyi számít, hogy minél alacsonyabbak legyenek a költségek valamint hogy széles legyen az eszközválaszték. Nekem az Ersténél van az ÉP számlám, róluk pozitív véleményem van.

(#19984) SzGee válasza szamovar (#19982) üzenetére


SzGee
aktív tag

szerintem ha nyitni akarsz, én mindenképpen a hozamplazat javaslom (erste van mögötte)
rengeteg alap, jó netes elérés és aránylag kellemes költségszint
nyithatsz több nyesz számlát is, de adókedvezményt csak egynél lehet igénybevenni (ún. NESZ-R) számla

If you leave me, can I come, too?

(#19985) bandus válasza SzGee (#19984) üzenetére


bandus
veterán

+1, most jövök a bankból, kész lett a hozampláza regisztrációm. veszek is valami fasza befektetési hegyet gyorsan :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19986) Dr.F.E.R.I. válasza bandus (#19985) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Olyat már hallottam, hogy valaki tavat vagy szigetet vesz magának, de hogy hegyet :F

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19987) bandus válasza Dr.F.E.R.I. (#19986) üzenetére


bandus
veterán

:DD

mármint jegyet, jegyet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19988) Rolly válasza Dr.F.E.R.I. (#19986) üzenetére


Rolly
veterán

a befektetési hegy se rossz ha van benne arany :D

(#19989) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#19986) üzenetére


fokukac
nagyúr

SZauronnak már bejött :D

-------------

Amúgy Bandus, én most nem vennék semmit. Inkább shortolnék. ATH van, előbb-utóbb kell, hogy jöjjön egy kis korrekció.

-------------

DE hogy ontopic is legyek: az EURHUF ma sokkal jobban teljesít, 304,3..! :Y

Sajna viszont a dollár közben esik. :(

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19990) Rolly válasza fokukac (#19989) üzenetére


Rolly
veterán

a dollár most a kezeltszámlás brókereimet is szivatja :) ... de a robotnak meg bejött :)

(#19991) fokukac válasza Rolly (#19990) üzenetére


fokukac
nagyúr

A dollár ma nagyon csúnyán néz ki, és mintha kitört volna az ékből.

--------------

Más téma, érdekességképpen:

közelről nézve, az elmúlt 2 hétben kísértetiesen hasonlít a líra meg a forint grafikonja...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19992) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#19991) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Teljesen más a meredeksége a két árfolyamnak. Ha egyetlen diagramon lennének ábrázolva, a forint görbéje sokkal laposabb volna, mint a líráé.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19993) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#19992) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, közel háromszoros a különbség. csak egymás után klikkelve hirtelen nem is tudtam, hogy melyiket nézem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19994) concret_hp válasza fokukac (#19993) üzenetére


concret_hp
addikt

van akinél tényleg jobban teljesítünk :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19995) g@bo válasza Rolly (#19990) üzenetére


g@bo
nagyúr

eur/huf isteni, lassan meglesz a 310... ezzel egyidőben a usd/eur elkeseritő.. mit csinál a zöldhasú? :U

(#19996) Rolly válasza g@bo (#19995) üzenetére


Rolly
veterán

nem követtem az eseményeket :) ... Gondolom valami "jó hír" amerikában... USDCHF-en -60 dollár :( ma kár volt felkeliük a trédereknek :) bár még mindig + 10 a tegnapi jó eredmény miatt ... - viszont a robot keresett 4 dollárt :) ...

hét elején utaltam ki pénzt :) lehet hívhatom vissza :) 2%-ot kerestem vele eur-hufon :D ...

[ Szerkesztve ]

(#19997) g@bo válasza Rolly (#19996) üzenetére


g@bo
nagyúr

nyereségadót ne feledd el befizetni.... ;]

(#19998) fokukac válasza g@bo (#19995) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem a dollár gyengül, hanem az euró erősödik, minden máshoz képest.
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19999) bandus válasza fokukac (#19989) üzenetére


bandus
veterán

mi az az ath? kinéztem pár alapot, ezek lennének:
[link]
[link]
[link]
[link]

gyakorlatilag mind elég szépen teljesített, akár a közepes kockázatúból is mernék vásárolni.

érdekes, hogy páronként ugyanazok az alapok teljesítményei :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20000) Dr.F.E.R.I. válasza bandus (#19999) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

All Time High (történelmi magasság árfolyamokban, satöbbiben)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.