Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) #95561216 válasza stangli (#19600) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ennek mennyi a költsége? Guglival találtam egy kondíciós oldalt, de feltöltés alatt..

Meg melyik banknál van a nagyi, mennyiért utal rá? Ha van egy rosszul megszabott minimumdíj, 1-2%-ot már ott bukhat, hogy elutal rá, akkor meg már nem biztos, hogy megéri a macera.

(#19602) KMT válasza #95561216 (#19601) üzenetére


KMT
addikt

Ingyenes a számlavezetés, csak az elutalásért kell megfizetni a tranzakciós adót. De mivel állampapírra nincs EHO, így ennek nagyobb részét gyakorlatilag "visszakapja".

Lehet bankkártyás fizetéssel is vásárolni, így nagyobb eséllyel lehet ingyen venni.

(#19603) pdw_ph válasza KMT (#19602) üzenetére


pdw_ph
tag

Persze kérdés, hogy egy nyugdíjas néninek mennyire van bankkártyája (vagy számlája egyáltalán).

(#19604) stangli válasza pdw_ph (#19603) üzenetére


stangli
senior tag

Jaaaj ne sarkítsunk már... volt egy kérdés és jött egy válasz... ettől függetlenül tudsz venni bankba, postán is...
Egy nyugdíjas néninek meg a legkisebb gondja is nagyobb, minthogy állampapírt vegyen. Amelyik nyuggernek meg telik rá, és ilyesmiben gondolkodik, az meg amúgy is utánaérdeklődik...

[ Szerkesztve ]

(#19605) pdw_ph válasza stangli (#19604) üzenetére


pdw_ph
tag

Ja télleg. Kincstárjegyek a postán a legegyszerűbbek talán. Csak nekem az alapból nem jut eszembe :D

(#19606) Mercutio_ válasza stangli (#19604) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meglepődnél mennyire nem így van.
Attól, hogy jó a nyugdíja még nem lesz naprakész banki szolgáltatások, netbank és társai témában :N ez a réteg az akinek otp-nél van számlája, nincs (vagy nem használja) bankkártya/netbank ha 1 évben 1* bemegy akciós kamatra lekötni a pénzét se tájékoztatják (vagy ha igen nem érti /jegyzi meg), hogy akciós időszak után a rendszer 1% körüli kamattal köti majd le a pénzét.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19607) student


student
őstag

10m-t mibe érdemes tenni? nem akarok hozzányúlni akár 3-5évre is .
van vmi ami hozna 5% körül és biztonságos?

(#19608) Rolly válasza student (#19607) üzenetére


Rolly
veterán

én a 10m-t több részre osztanám:
- 5%-os állampapír / kötvény
- 7-8% körül lehet tbsz-szel 5 év alatt kamatadó mentesen "befektetni"
- s valami minimális (pl 1/10-e 1/20-a) részt kockázatosabb alapba vagy kezelt számlára

(#19609) student válasza Rolly (#19608) üzenetére


student
őstag

:R majd utánaolvasok

(#19610) g@bo válasza Rolly (#19608) üzenetére


g@bo
nagyúr

és 5 év alatt az infla vagy 25%.

ingatlan?

(#19611) Dr.F.E.R.I. válasza student (#19607) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Tulajdonképp mi a célod a befektetéssel? Csak az inflációt ellensúlyoznád vele vagy inflán felül szeretnél +5% hozamot elérni? Csak mert más-más stratégiát kell a két esetben alkalmazni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19612) pdw_ph válasza Rolly (#19608) üzenetére


pdw_ph
tag

És a maradék 70-80%-al mi lesz? :D

(#19613) Rolly válasza pdw_ph (#19612) üzenetére


Rolly
veterán

én csak 3 részt mondtam ami érdekes lehet és az elérhető hozamot írtam ... (viszont azt, hogy ő mibe mennyit rak azt neki kell eldöntenie...)
- kötvény alap 10% is lehet ...
- infláció idén 2% :D ... és jövőre se lesz több szerintem ...

[ Szerkesztve ]

(#19614) pdw_ph válasza student (#19607) üzenetére


pdw_ph
tag

Concorde Hold v OTP Premium Szarmaztatott TBSZ-re.
Allampapirhozamot biztos hozzak (mert tele vannak vele :P), jo esellyel tobbet is.

(#19615) concret_hp válasza Rolly (#19613) üzenetére


concret_hp
addikt

hát azt megnézem, hogy egy random kötvény alap 10%ot megy jövőre :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19616) g@bo válasza Rolly (#19613) üzenetére


g@bo
nagyúr

" infláció idén 2% :D ... és jövőre se lesz több szerintem ... "

(#19617) Rolly válasza g@bo (#19616) üzenetére


Rolly
veterán

legalábbis őszig :D ősszel is lesznek választások :)

(#19618) Rolly válasza concret_hp (#19615) üzenetére


Rolly
veterán

idén is meglepő de mentek 10-13% között...

(#19619) pdw_ph válasza Rolly (#19618) üzenetére


pdw_ph
tag

Az tökre nem meglepő. Alapkamat le, kötvény fel.

(#19620) _BM_ válasza concret_hp (#19615) üzenetére


_BM_
senior tag

Stagnáló infla és kamatszint mellett max 4%-ot fognak hozni. Most persze büszkén mutogatják az alapkezelők a szép hozamot, ami kizárólag annak köszönhető, hogy egy év alatt 7%-ró 3%-ra levitték a kamatot.

(#19621) concret_hp válasza Rolly (#19618) üzenetére


concret_hp
addikt

na ezért nem kéne neked tanácsokat osztogatnod... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19622) szilard28 válasza Rolly (#19618) üzenetére


szilard28
aktív tag

a múltbeli hozam nem garancia a jövőbelire. főleg kötvényalap esetében.
leegyszerűsítve, ha a kamat 5-ről 4%-ra csökken, akkor egy 5 éves papír árfolyama 5%-kal nő, de ha éppen nő a kamat, akkor ugyanígy csökkenhet is. vagyis az idei 10% után jövőre max. 4% ha a kamatok nem változnak

(#19623) Rolly válasza szilard28 (#19622) üzenetére


Rolly
veterán

hol írtam, hogy garancia?

concret_hp: akkor a jövőben nem adok senkinek tanácsot :) ... Nem hiszem, hogy rosszat írtam volna bárkinek, ha mégis akkor sorry... Addig meg megyek és nézem a havi átlag 4%-os hozamaimat :)

[ Szerkesztve ]

(#19624) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Van egy befektetési életbiztosításom a Garanciánál, ami 2 portfóliós tényezőből áll össze.
1.Fedezeti vegyes Forint eszközalap
2.Magyar ingatlan eszközalap.

Az idén ha jól nézem a garafikont mindkettő 5,4-5,5% bruttó pluszt produkált.

Itt vannak a különböző választható alapok. Mivel összességében nem igazán hoz nyereséget, érdemes lenne váltanom, de melyikre?

Xiaomi Redmi 3

(#19625) stangli válasza Mercutio_ (#19606) üzenetére


stangli
senior tag

Ez is user függő, van több nyugdíjas ismerős és több alfajra osztható, párnaciha, bank (tök mindegy milyen kamat), ugyancsak bank (lejárat napján megjelenő és újrakötő, az alapján amit az ügyintéző ajánl), meg van a mindent felélő, és nem utolsó sorban a rafkós nyugger, aki megszedte magát és ide oda tologatja az ingerküszöbe alapján a zsetonjait... amúgy igen, az emberek/nyugdíjasok többsége úgy gondolkodik, ahogy írod, sőt még úgy sem... :)

(#19626) _BM_ válasza stangli (#19625) üzenetére


_BM_
senior tag

"amúgy igen, az emberek/nyugdíjasok többsége úgy gondolkodik, ahogy írod, sőt még úgy sem."

VISZONT náluk van a megtakarítások legalább 3/4-e ;)

(#19627) Rive válasza g@bo (#19616) üzenetére


Rive
veterán

Ami azt illeti, szerintem is van rá esély, hogy most nyugaton egy alacsony inflációval (netán deflációval) vert pár év jön.

Persze, hogy ez HUF alapon miképpen is fog kinézni, az más tészta :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19628) pdw_ph válasza Lesliegold (#19624) üzenetére


pdw_ph
tag

Ezek igy semmit se mondanak, azt kéne tudni, hogy mi van az egyes kategóriákban.
Ettől függetlenül gondolom már rájöttél, hogy alapból ráb*sztál a dologra akkor amikor megkötötted.
Hol jársz a futamidőben? Ha nem a végefele a felmondás is szóbajöhet sztem. Persze ezt nem egy fórum alapján kell eldönteni, de unit-linkeden nem nyerhetsz sosem.

Az idei 5%-os hozam meg szánalmas, ha az nézed hogy a legalapabb null-kockázatú kötvényalap is 10% felett volt idén.

(#19629) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Köszönöm az eddigi tippeket (én hoztam fel a nyugdíjas néni megtakarítási témáját). Közben kaptam egy tippet a PostaTakarékosKönyvről, lehet, hogy ez lesz a befutó. Nem kell lekötni a pénzt, és kivételkor is csak 100 forint + 5 ezreléket vonnak le.

(#19630) Lesliegold válasza pdw_ph (#19628) üzenetére


Lesliegold
tag

Nem csak azt nézem, hogy mennyit hoz... Fontos más tényező is, de ez a konstrukció nekem sem tetszik.

Mondj/mondjatok egy jó életbiztosítást, amire azt mondjátok befektetésnek is jó.

Más: Megtakarításomból 10%-át beváltanám dollárra és euróra. Hogy érdemes ezt? Devizaszáma, vagy pénzváltó és párna?

Xiaomi Redmi 3

(#19631) pdw_ph válasza Lesliegold (#19630) üzenetére


pdw_ph
tag

Nincs. Van befektetés és van életbiztosítás. A kettőt sosem szabad keverni.

(#19632) Neszójábe válasza pdw_ph (#19628) üzenetére


Neszójábe
senior tag

A "nulla" kockázatú befektetések nem hoznak 10%-ot 2013-ban.

(#19631) pdw_ph: ezt mire alapozod?

Peace

(#19633) pdw_ph válasza Neszójábe (#19632) üzenetére


pdw_ph
tag

Pedig de, nézd a 12 havi hozamokat: http://www.maximax.hu/K%C3%B6tv%C3%A9ny/2012-12-30
(Najó kukacoskodjunk, hoztak 8-9%-ot.)

A másikat arra alapozom, hogy a unit-linkedek magas költségei miatt az átlagember számára (értsd: annak a 98% számára aki nem tartja meg 20 évig) ráfizetés más befektetési formához képest. És meg aki végig is csinálja az sem kerül semmilyen anyagi előnybe ahhoz képest aki mondjuk "csak" befektetési alapozott.

Nézz csak utána a whole-life v cash-value policyknek (ami kvázi ua. mint itthon a unit-linked) külföldön, mindenhol mindenki fikázza őket. Kivéve azok akik értékesítik :)

(#19634) Neszójábe válasza pdw_ph (#19633) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Egészen pontosan, van olyan kötvényalap, ami hozott ennyit... ;)
Alacsony a kamatkörnyezet, kockázatmentes hozamnak a jegybanki alapkamat számít.

Márpedig ezt arra találták ki, hogy 20 évig benne maradj.
Az előny pedig egyrészt, hogy nem kell vele foglalkoznod, másrészt hogy "vonják", így könnyebb takarékoskodni.

Sokan megégetik magukat vele, de ez soha nem a termék hibája! Demagógia ezt állítani, devizahitel 2...

Peace

(#19635) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok,

A párommal szeretnénk végre nyitni egy malacperselyszerű megtakarítási számlát. Amit szeretnénk:

- OTP-banknál legyen (mind a ketten ott bankolunk, így ezt tartjuk kézenfekvőnek)
- Mind a ketten hozzáférhessünk (kártya nem kell, online intéznénk)
- Nem a kamatokból szeretnénk megélni, de amit beteszünk, azt bármikor hiánytalanul kivehessük(tehát ne legyen az, hogy a különböző költségek és adók az én pénzemet csipkedjék, arra legyen ott a kamat...)
- Nem akarok bonyolult értékpapírokkal hazárdírozni, csak ha éppen van 5000 spórolt pénzem, akkor áttehessem azt néhány kattintással (lehetőleg díjmentesen) a takarékszámlára

Ami pont jó lenne az az OTP takarékszámla, de ennek sajnos csak 1 tulajdonosa lehet...

A lényeg, hogy egyszerű legyen és amennyit beteszünk azt maradéktalanul ki is vehessük akár holnap, akár 20 év múlva.

(#19636) Dr.F.E.R.I. válasza vamzi (#19635) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Mikor még OTP-s voltam, az ilyen célokra nekem teljesen megfelelt a tőkegarantált pénzpiaci befektetési alap. Csak egy értékpapír számlát kell nyitni hozzá és az OTP Direkt-ben beállítania az ügyintézőnek, hogy otthonról is használni tudjátok. Azt viszont nem tudom, hogy lehet-e közös ÉP-számlát nyitni úgy, hogy mindkettőtök folyószámlájáról elérhető legyen.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19637) vamzi válasza Dr.F.E.R.I. (#19636) üzenetére


vamzi
őstag

Jelenleg ilyenem van. Ennek annyi hátránya van, hogy évi 2000 párszáz költsége van. Viszont 50db értékpapír közül kell kiválasszam a nekem szimpatikusat, tehát közel sem annyira egyszerű, mint amennyire én azt szeretném. Azt én sem tudom, hogy ketten hozzáférnénk-e.

(#19638) KMT válasza vamzi (#19637) üzenetére


KMT
addikt

Nem értem. Miért számít a költség? Nem OTP-sek vagytok? :U

(#19639) fokukac


fokukac
nagyúr

csak egy ábra, így mára, hogy a saját terveinkhez képest hogy hasítunk... :)

Persze, a rajongótábor nem nézeget grafikonokat soha. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19640) concret_hp


concret_hp
addikt

na én tényleg jobban teljesítettem :D
csak tbsz-em van az otp-nél, semmi más, és így nincs se netbank se semmi. még utaltam rá kis aprót, de ugye be kell mennem ha valamit adni-venni szeretnék rajta :D kiderült, hogy kicsit több pénzt toltam már rá, mint amire emlékeztem :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19641) stangli válasza fokukac (#19639) üzenetére


stangli
senior tag

meg a pénztárcáját sem nézi, hogy mennyi marad benne...

(#19642) kraftxld válasza fokukac (#19639) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem az Intel Itanium marketingeseit szerződtették? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19643) vamzi válasza KMT (#19638) üzenetére


vamzi
őstag

De, otpsek vagyunk es a koltsegek azert szamitanak, mert ami penzt beteszunk, azt ki is szeretnenk venni. De ha a kezelesi es egyeb koltsegek szep lassan felemesztik a berakott penzt, akkor semmi ertelme az egesznek. Kis osszegeket pakolnank be, nem nagyokat es ezeket is rendszertelenul. A penzre is barmikor szuksegunk lehet.

(#19644) Neszójábe válasza KMT (#19638) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:C

Vamzi, azért írta ezt KMT, mert az OTP általában kib****tt drága. Vannak más bankok, ingyenes értékpapírszámla vezetéssel, az egyszerűbb alapokat (nem kell 50 közül választani, keresd a tőkevédett alapokat, abból alig van) sokszor díjmentesen adhatod, veheted.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#19645) vamzi válasza Neszójábe (#19644) üzenetére


vamzi
őstag

Jajj értem :B

Nem értek hozzá, anno itt csináltattam. Mindenféle költség, amit levonnak, az nekem havi szinten 1-200 ft emiatt nem is nagyon foglalkoztam ezzel a kérdéssel. Vagy ez már soknak minősül?

(#19646) Neszójábe válasza vamzi (#19645) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ha az összes költség (bank- és értékpapír számla) havi 1-200 HUF, az nem sok, ennél nem fogsz jobbat találni. Rakogassad csak tőkevédett alapba, erre a célra az a legjobb.

Peace

(#19647) KMT válasza vamzi (#19645) üzenetére


KMT
addikt

Az elmúlt pár hónapban is ennyi volt átlagban? Meglepne, az tényleg nem számítana soknak mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#19648) vamzi válasza Neszójábe (#19646) üzenetére


vamzi
őstag

Ertekpapir szamla
Pro: nagyobb hozam
Kontra: bonyolult(abb, mint a takarekszamla), feleves koltsege van

Takarekszamla:
Pro: ingyenes, egyszeru
Kontra: alacsony hozam

Helyesen gondolkodok?

(#19649) Neszójábe válasza vamzi (#19648) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Jól, bár nem hiszem, hogy bonyolultabb, mint itt blogot írni (a "feleves koltseg" nem tudom, mit takar...)

Peace

(#19650) aAron_ válasza vamzi (#19648) üzenetére


aAron_
őstag

Attól is függ milyen alapba teszed a pénzed, OTP-s tőkegarantált pénzpiaci alap kevesebbet hoz, mint egy bankbetét ált. Ennek az az előnye, hogy ingyenesek az értékpapír tranzakciók, valamint nem kell feltörni, bárhova tudod kedved szerint a pénzt mozgatni amikor szükség van rá, szinte azonnal. Ha tudod, hogy x%-ra nem lesz szükség egy darabig, azt érdemes lekötni inkább, vagy mondjuk optima tőkegarantált alapba tenni, ha mindenképp extra kockázat kerülő vagy, és más nem jöhet szóba. szvsz

What is your ikigai?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.