Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) aAron_ válasza g@bo (#19550) üzenetére


aAron_
őstag

Tranzakciós díj: per nyert az MNB a Sberbank ellen

Matolcsy: Az alapkamat csökkentéséről annyit mondott, hogy ennek végső mértékét "sok pénzpiaci guru szeretné tudni, ezért őket nem segítené", a Monetáris Tanács majd eldönti, de valahol talán 2,5-3 százalék között lesz a vége. Azért nem tudnunk 0 százalékra menni, mert magas az államadósság, de például csak idén 90 milliárdot spóroltunk meg, a kedvező nemzetközi környezetben végrehajtott bátor kamatcsökkentésünkkel.

What is your ikigai?

(#19552) szilard28 válasza g@bo (#19550) üzenetére


szilard28
aktív tag

a 3% pont három százalékponttal magasabb, mint a nulla (amit az eurón elérhetnek a befektetők).
Folyó fizetési mérleg meg bőven pozitív.
Így még van lehetőség kamatcsökkentésre, de mostmár szvsz átállnak a 10 bázispontos csökkentésekre.

(#19553) Rolly válasza g@bo (#19550) üzenetére


Rolly
veterán

ha komolyan beszivatják a bankokat a deviza hitelekkel (ami tuti) akkor hamarosan lesz alapkamat emelés is és 330 ft-os euro szerintem ... (nekem dollárban van a pénzem egy kisebb része kb 1/10e de most január első hetében feltolom 1/5-re vagy 1/4-re ...)

amúgy karácsonykor lehet nézegetni az EURHUF-ot :) tavaly kb 2%-ot rántottak rajta távol-keletről (mivel a világ másik felében karácsony volt :) )

(#19554) g@bo válasza Rolly (#19553) üzenetére


g@bo
nagyúr

én is dollározom, de a 218 nem tetszik.
erősen lesem az aud árfolyamát is, 198... reménykedve idővel némi szárnyalásban, cad se nagyon remekel, dollárok most viszonylag padlón. :U

kiváncsi leszek a januárra..

(#19555) _BM_ válasza g@bo (#19550) üzenetére


_BM_
senior tag

"hol vannak a speki támadók?"

Én is "hiányolom" őket. Úgy látszik, csak akkor támadnak, ha van itthon "partner" hozzá. ;)

(#19556) fokukac válasza _BM_ (#19555) üzenetére


fokukac
nagyúr

Elmentek a brókerek a buliba :-)
Majd másodikán jönnek, Gabi szerint :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19557) Mercutio_ válasza _BM_ (#19555) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hagyjuk már ezeket az összeesküvés elméleteket, karácsony előtt 1-2 nappal fontosabb nekik a gyerek játék pónijának beszerzése mint egy 123. banán köztársaság :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19558) g@bo válasza Mercutio_ (#19557) üzenetére


g@bo
nagyúr

123. ??? az egyik legnagyobb mutyi megy itt a sárgolyeszon.

ausztrál dollárban láttok fantáziát? eléggé ütik... 194.700 -0.225 (-0.12%)

(#19559) Rolly válasza Mercutio_ (#19557) üzenetére


Rolly
veterán

azért azt ne felejtsük el, hogy a világ 2/3-án kb nincs karácsony :)

(#19560) Neszójábe válasza Rolly (#19535) üzenetére


Neszójábe
senior tag

El hiszem és nem akarom a nagyokost játszani, de nem utólag kell ennek utánajárni...

szilard28: "de mostmár szvsz átállnak a 10 bázispontos csökkentésekre." - erre lehetőséget ad az új törvény?

Egyébként meg, ki fog itt bankot vásárolni, az Erste? Gondoljátok még betolnak pár száz millát ebbe a "banánköztársaságba"?

[ Szerkesztve ]

Peace

(#19561) KMT válasza Neszójábe (#19560) üzenetére


KMT
addikt

Már egy ideje. Ezért nem 0,25, hanem 0,2%-onként csökkentik egy ideje.

(#19562) fokukac válasza Neszójábe (#19560) üzenetére


fokukac
nagyúr

milyen új törvény?
Eddig is lehetőség volt _bármilyen_ mértékű alapkamat változtatásra. Ez csak egy új unortodox dolog, hogy míg a világban általában a 25 bázispont a legkisebb egység, a mi szuperfüggetlen jegybankunk átállt a 20 bázispontra, ezzel is bizonyítva, hogy a magyar az továbbra is egy ilyen leleményes nép.

Igazából csodálkozzunk, hogy nem 27, vagy 13,5 bázispont lett, az lett volna az igazán kerek és szuper módon unortodox. Vagy mondjuk a csökkentések között külön megállni a pí-n (3,14) és az e-n (2,71).

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19563) fokukac válasza fokukac (#19556) üzenetére


fokukac
nagyúr

amúgy nem tudom, mit izéltek, egy havi csúcson a forint.
gyuri már nincs rá hatással, na.
vagy kiadta a treasury-nek, hogy ma ojrót kell eladni a tartalékból, karácsonyra. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19564) Lmh válasza werszomjas (#19473) üzenetére


Lmh
őstag

Erre én is kíváncsi lennék, ha mégis valakinek lenne róla véleménye. :U
Érdekesnek tűnik, bár ezek a promós leírások mindig érdekesen :P

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#19565) szilard28 válasza werszomjas (#19473) üzenetére


szilard28
aktív tag

tőkevédett alap:
a tőke kb 90%-a megy állampapírba, ami biztosítja azt, hogy ha a maradék 10% teljesen elvész, akkor is megmarad a tőke.
Ebből következik, hogy hiába nő meg a megvásárolt eszköz értéke, ez csak a portfólióban 10%-ot képvisel.

(#19566) szilard28 válasza fokukac (#19562) üzenetére


szilard28
aktív tag

Úgy tűnik, hogy fikázni könnyű, gondolkodni nehéz.
A 25 bp-ről a 10 bp-re álltak át lényegében, amiből mostanáig 2*10bp volt alkalmanként, ahogy korábban is előfordult 2*25 bp is.
Ha kezdik elérni a kamatcsökkenés alját, akkor csak 10 bp lesz a csökkenés, így finomabban szabályozható.

"szilard28: "de mostmár szvsz átállnak a 10 bázispontos csökkentésekre." - erre lehetőséget ad az új törvény?"
Nincs törvényben szabályozva a lépések mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#19567) fokukac válasza szilard28 (#19566) üzenetére


fokukac
nagyúr

Köszönjük, Emese, esetleg felbontanád még a 20 bázispontot az osztótényezőire, teljes részletességében?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19568) lajafix válasza fokukac (#19567) üzenetére


lajafix
addikt

csak neked! 2x2x5 :)) :C

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#19569) szilard28 válasza fokukac (#19567) üzenetére


szilard28
aktív tag

Mondtam hogy csak fikázni tudsz.
(Feltámadt a rózsamisi féle nettkommandó?)

(#19570) platinum2007


platinum2007
újonc

Kedves Fórumtársak,

Először is Mindenkinek Kellemes Ünnepeket kívánok!

Tanácsotokat, segítségeteket szeretném kérni:

2007 ősze óta van nekem UNIQA Platinum II a tulajdonomban, 20 év tartamra. :(((
A jelen állapot kialakulásában azt hiszem jól el tudom
határolni a válság(ok) okozta károkat, a baráti BN ügynök
felelősségét és az én hiszékenységemet és tudatlanságomat.

Most viszont egy kérdés van, 7 év eltelt, milyen lehetőségeim
vannak arra, hogy csökkentsem veszteségeimet.

:W

Köszönettel,
Platinum

(#19571) Dr.F.E.R.I. válasza platinum2007 (#19570) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ezeknél a befektetési formáknál nem sokat tehetsz, legfeljebb felbontani tudod a szerződést, vagy portfolió átrendezést kell csinálni, már amelyiknél lehet. Mivel a futamidő harmadánál vagy, gondolom nem valami nagy pénzért vásárolnák most vissza. Ha nem titok, most arányaiban mekkora a befektetés értéke a kezdeti befizetéshez képest? Nekem OTP Garanciával volt szerződésem 2006-ban (később a Groupama-hoz került), annak a visszavásárlási értéke idén nyáron érte el a kezdeti befizetés szintjét, minimális nyereséggel tudtam kiszállni belőle. Nekem hét éve volt meg, de az 'csak' tíz évre szólt volna, ha benne maradok.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19572) platinum2007 válasza Dr.F.E.R.I. (#19571) üzenetére


platinum2007
újonc

A befizetett éves díjak és az extra-ra 2007-ben betett összeghez képest -20%-on vagyok, persze a visszavásárlási összeg még ennél is kevesebb, -30%-kal zárnék.

(#19573) Dr.F.E.R.I. válasza platinum2007 (#19572) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem első ránézésre az nem tetszik, hogy a portfolió értékét nem tudták 2007-től legalább nullszaldósra visszahozni, mint az én esetemben. Gondolom főleg részvény alapokba rakhatták a pénzt, de az utóbbi években akkora hegymenetek voltak a részvénypiacokon, hogy kimondottan művészet volt ilyen időtávon bukni rajta. Látatlanban azt mondom, először meg kellene vizsgálni a befektetés összetételét, milyen alapokba és milyen mértékben tolták bele a pénzt. Azt is jó lenne megnézni, hogy teljesítettek ezek az elmúlt években. Ha sokkal gyengébben, mint a főbb részvényindexek, vagy egyéb vonatkozó benchmark-ok, akkor az annak a jele lehet, hogy rosszul forgatják a pénzt az alapok kezelői. Olyanokat kell találni, amik legalább egálban vannak ezekkel a viszonyítási értékekkel, esetleg minimális jobbak is és ilyeneket beválogatni a portfolióba. A szerződés teljes felmondását az első körben nem tartom jó ötletnek, most túl nagyot buknál vele.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19574) platinum2007 válasza Dr.F.E.R.I. (#19573) üzenetére


platinum2007
újonc

Kína-Fejlődő-India-Ázsia eszközalapok, ez így ment végig.
Elméletileg nekem kellett volna menedzselnem.
A BN ügynök végig azt mondta, jó ez így.

Nem látom át, mire kellene (lehet) módosítani az összetételt a
Platinum II-n belül. Max banki éves kamattal összemérhető alapokba.

[ Szerkesztve ]

(#19575) Dr.F.E.R.I. válasza platinum2007 (#19574) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ez nem túl változatos összetétel, gyakorlatilag 100%-ban fejlődő piacok részvényeiben áll a pénzed. Jobban jártál volna, ha akkor szétharmadoljátok

- fejlődő piaci részvényekbe fektető alapra
- nyugat-európai/amerikai részvényekbe fektető alapra
- valamilyen konzervatívabb, kötvényekbe vagy más likvidebb pénzeszközökbe fektető alapra

Most megsasoltam a honlapjukat, úgy láttam, direkt amerikai részvényekbe fektető alapjuk nincs, pedig az amcsi részvényindexek már jóval a válság előtti szinteken járnak. Van viszont nyugat-európai részvény alap, amit szerintem érdemes volna megpróbálni, egyébként látni az alapok listáján, hogy 90%-ban valamilyen fejlődő régiót céloznak meg. Hosszú távra nem merek jósolgatni mi lesz, elképzelhető, hogy 1-2 éven belül így is egálban leszel, de azért én jobban szétszedném ezt a befektetést a fentebbieknek megfelelően, ha más nem is, de a kockázatod biztosan nagy mértékben csökkenne általa.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19576) Lmh válasza szilard28 (#19565) üzenetére


Lmh
őstag

Magyarul xart sem ér, right? Some kind of parasztvakítás....?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#19577) _BM_ válasza platinum2007 (#19574) üzenetére


_BM_
senior tag

"A BN ügynök végig azt mondta, jó ez így."

Neki

(#19578) platinum2007 válasza Dr.F.E.R.I. (#19575) üzenetére


platinum2007
újonc

Köszönöm Dr.FERI, hogy ilyenkor is reagálsz a gondjaimra.
Tehát, azt mondod maradjak bent, ne realizáljam a veszteséget és
rendezzem át az alapokat.

Ilyen egy grafikonban a cuccom, még Ázsia úgy, ahogy, de a többi:

(#19579) Dr.F.E.R.I. válasza platinum2007 (#19578) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hacsak nem kenyérre kell a pénz, akkor maradj inkább benne egyelőre, ilyen mértékű veszteséget nem fogsz tudni mással sem kompenzálni. Megnéztem a relatív teljesítményét ennek a négy alapnak, tulajdonképpen hozták nagyjából azt a szintet, ami a piaci trendeknek megfelelően elvárható volt. A hiba ott van, hogy kizárólag a fejlődő piacokra koncentrálták a befektetést, pedig az elmúlt két évben inkább azok voltak a lemaradók és a nyugati fejlett piacok szárnyaltak. Ha nyugat-európai részvényalapban lett volna legalább egy része a pénzednek, akkor már előrébb járnál jóval. Ami van nekik ilyen alap, az is közel 20%-ot ment az elmúlt egy évben, ez is nagyjából megfelel az EURO STOXX 50 index hasonló időszaki teljesítményének, tehát korrektnek mondható. Semmi mást ne csinálj szerintem, csak amit fentebb is javasoltam, hogy picit rendezzétek át a portfoliót, hogy minél szélesebb befektetési piacokat lefedjen.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19580) #95561216


#95561216
törölt tag

Azt tudja valaki, hogy pl az Erste szupernulla számlánál mit számítanak jövedelemnek? Ha a szigorúan vett bér nem éri el a 150 ezret, de jön más (külső) forrásból is pénz, akkor is nulla forint a számlavezetés?

(#19581) Flashcash válasza #95561216 (#19580) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#19582) #95561216 válasza Flashcash (#19581) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezt már olvastam, és az a gondom, hogy itt is jövedelemről beszél, amit nem definiál, csak a forrásra ad megkötéseket. A smaragd számlánál pedig simán csak jóváírás van, mint feltétel, azért gondolom, hogy egyéb megkötés is lehet.

(#19583) Flashcash válasza #95561216 (#19582) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem a feltételeknek megfelelő, beérkező átutalás jóváírását tekintik jövedelemnek, semmilyen konkrét utalást nem tesznek arra, hogy emellett még tranzakciós kategóriát/kódot ellenőriznének.

(#19584) #95561216 válasza Flashcash (#19583) üzenetére


#95561216
törölt tag

Oké, köszi!

(#19585) Cathfaern válasza #95561216 (#19580) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ilyenem van, semmi más nem számít, csak hogy az adott hónapban érkezzen a bankszámlára max két olyan utalás, amelyek összege eléri a 150k-t. (szóval lehet az 140k+10k, vagy 75k+75k, vagy egyben mondjuk 170k. De azt nem fogadják el ha 70k+70k+10k érkezik) Szóval teljesen mindegy honnan érkezik, vagy milyen címen.

(#19586) Lesliegold válasza Rolly (#19553) üzenetére


Lesliegold
tag

Szia,

Nekem Ft-om van, és én is átváltanék egy kisebb összeget USD-be és EUR-ba.
Ezt pénzváltónál csinálod és vánkosban tartod a valutát, vagy devizaszámlád van, és csak beváltod a Ft-ot devizára, majd ha aktuális visszaváltod Ft-ra?

Más: Fizetek lassan 4 éve a Groupamának valami tőkemegtakarítási életbiztosítást. 2 féle portóliós részből. (Fedezeti vegyes Forint portfólió 6428Ft/hó és Magyar ingatlan portfólió 6428Ft/hó) Van még havi kockázati díjrész 154 Ft és havi adminisztráció díjrész 411Ft/hó, mindösszesen 13.421Ft/hó. Nem tudom ért e valaki ehhez, hogy milyen portfólióra lehetne változtatni, mivel gyakorlatilag az 1-3 évben minuszos volt, tavaly minimális plusszos, de ha ehhez hozzáadjuk a 154+411=565Ft/hó nevezzük kezelésinek, úgy nagyon nem éri meg a jelenlegi formájában és még lenne hátra 6 év. Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#19587) g@bo


g@bo
nagyúr

és az usd csak zuhan zuhan...

kit aggaszt még? :)

(#19588) bajnokpityu válasza g@bo (#19587) üzenetére


bajnokpityu
félisten

legalább papiron jo lesz az ország hiánya..
viszont januárban sztem lesz még itt ereszdelahajamat party.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19589) Dr.F.E.R.I. válasza bajnokpityu (#19588) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az utóbbi négy évben (az ideit is beleszámítva) a magyar tőzsde mindig emelkedni tudott januárban, és ez az átmeneti(?) forinterősödés/dollárgyengülés legalább is megágyazhat az ötödik ilyen emelkedő periódusnak is. Ezen egy-másfél hónapos időszakok alatt a dollár árfolyama is jellemzően gyenge maradt a megelőző években.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19590) Rolly válasza g@bo (#19587) üzenetére


Rolly
veterán

eur-jpy is egekbe szökött .... be is szívtam kicsit :( ... remélem visszább jön és 0-án ki tudok szállni ...

(#19591) aAron_ válasza Rolly (#19590) üzenetére


aAron_
őstag

japán jent vettél? az elég merész most :o

What is your ikigai?

(#19592) Rolly válasza aAron_ (#19591) üzenetére


Rolly
veterán

nem csak annyit erősödött, hogy elkezdtem shortra játszani az eur/jpy keresztárfolyamon ... és eléggé felment... remélem az elmúlt 3-4 órában elindult esés tempó kitart még 3-4 óráig mert akkor igencsak bejön a történet de nagyon stresszes napom volt :(

(#19593) g@bo válasza Rolly (#19592) üzenetére


g@bo
nagyúr

hihetetlen a dolcsi, mikor ismerősöm usa ba vett volna repjegyet nyáron, alig akart 225 alá menni, most meg 215, és talán megnyalja a 210 et is. remélem nem megy 200 alá és főleg huzamosan, mert akkor rádőlök a harcipaci pajszerre...

bár tökminegy mi mennyi, a forintnál elvben bármi jobb, ha egy okos megszólal, vagy megint lesz valami hősködés. januárban kiderül.

jöhetne valami görög balhé is, euró nagyon combos..

(#19594) emvy válasza g@bo (#19593) üzenetére


emvy
nagyúr

Rosszul jarnal te egy gorog balheval.

while (!sleep) sheep++;

(#19595) fokukac válasza g@bo (#19593) üzenetére


fokukac
nagyúr

ma szerintem stopkiszedés volt a műsor itt az ünnepi hangulatban, kis forgalommal.
EURUSD már araszol vissza.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19596) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Nyugdíjas néni havi 15k-t tudna félretenni 3 unokájának (10-12 évesek). 5 évben gondolkodik (szerintem +/- egy-két év még rendben lehet). Hogyan/mibe érdemes megtakarítania nekik? (Szeretné, ha unokái lennének a kedvezményezettek.)

(#19597) g@bo válasza fokukac (#19595) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja. de maradt 215.

emvy, az tuti... hosszútávon.

(#19598) pdw_ph válasza Apollo17hu (#19596) üzenetére


pdw_ph
tag

Állampapír. Havi 15ezerrel felesleges hazárdírozni.

(#19599) Apollo17hu válasza pdw_ph (#19598) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez a gyakorlatban hogy működne? Egyáltalán hol lehet állampapírt venni? Kell hozzá külön számlát nyitni? Minden hónapban el kellene slattyognia a pénzével, hogy állampapírt vegyen rajta?

(#19600) stangli válasza Apollo17hu (#19599) üzenetére


stangli
senior tag

így működne a gyakorlatban... csak számlát kell nyitni oszt ugyanúgy működik, mint egy netbank...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.