Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok.

Mostanàban lehet hallani, hogy èrdemes garàzst venni. Mit gondoltok a megtakarítàs ilyen formàjú elhelyezèsèröl? Persze kiadnàm, nekem nem kell semmire :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20352) emvy válasza Lmh (#20351) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha 'lehet hallani', akkor valoszinuleg (mar) nem erdemes.

while (!sleep) sheep++;

(#20353) zsoltee10 válasza Lmh (#20351) üzenetére


zsoltee10
addikt

Erről eszembe jutott egy ismerősöm. 5 garázst vett még 2006-ban, felvett rá hitelt. Akkor 100k-ért adta ki az 5 garázst és 50k volt a svájci frankos hitel. 2-3 évvel később 50k folyt be az 5 garázsból és majdnem 100k volt a hiteltörlesztés. :D

(#20354) maross válasza zsoltee10 (#20353) üzenetére


maross
veterán

akkor ha jol szamolom "csak" ingyen volt :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20355) Lmh válasza zsoltee10 (#20353) üzenetére


Lmh
őstag

jójó jó story, svájci frankos hitellel, de ez más tészta :)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20356) _BM_ válasza emvy (#20352) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha 'lehet hallani', akkor valoszinuleg (mar) nem erdemes.

Milyen igaz. Valamit akkor kell venni (vagy eladni), amikor körberöhögnek miatta.

(#20357) fokukac


fokukac
nagyúr

„Aki a magyarokkal köt üzletet, az az Európai Unió növekedési motorjával kerül kapcsolatba”

Ehhez kapcsolódóan a nap ábrája:

:))

Közben az EURHUF megint 312 felett, és ahogy nézem, a MOL is lehet, hogy hamarosan töri a 13500-at?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20358) Cyrin válasza fokukac (#20357) üzenetére


Cyrin
addikt

az ember, aki még sohasem hazudott...

(#20359) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#20357) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

MOL szerintem csak leszúrogat, ilyen fos forgalommal nem fog ez ma törni. Mondjuk ami a BÉT forgalmát illeti, az amúgy is felülről súrolja a nevetségesség fogalmát. Mikor kezdtem öt éve, az OTP egyedül nagyobb forgalmat generált, mint manapság az egész parkett. Most valamelyik nap viszont ezer darab részvénnyel meg lehetett volna borítani az árfolyamot vagy húsz forinttal, pfff...

Ez az ábra meg tuti kamu. Kizárt, hogy még mindezek után is pluszban legyünk.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20360) Rive válasza Dr.F.E.R.I. (#20359) üzenetére


Rive
veterán

Az ábra jó, 2004-es a bázis.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20361) Dr.F.E.R.I. válasza Rive (#20360) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Smiley lemaradt a végéről, elnézést... :B

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20362) fokukac válasza Cyrin (#20358) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ezzel kéne telepakolni az óriásplakátokat, hadd lássa Mari néni is, hogy miről van szó
Pláne a "jobban teljesít" plakátok mellé.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20363) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#20362) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az a legnagyobb gond, hogy a marinéni még ezt sem tudja értelmezni. Nem ismeri a koordináta-rendszert, nem tudja, mi az a GDP és még sorolhatnám. Nem véletlen, hogy a maffiózók is az ő szintjén támadnak elsősorban. Mert a nyugdíj, rezsi stb. szavakat viszont ismeri, márpedig a marinénik világa jobbára csak idáig terjed. Ahhoz két generációnak kellene kihalnia és két olyannak felnőnie, aki a kornak megfelelő versenyképes tudással rendelkezik, hogy valami itt pozitív irányba is változhasson.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20364) Cyrin válasza Dr.F.E.R.I. (#20363) üzenetére


Cyrin
addikt

naaa de effelé haladunk, ezért is vezették be az iskolában az állampolgári ismereteket....vagyis akarom mondani a hittant...

(#20365) Mercutio_ válasza Dr.F.E.R.I. (#20363) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ki kell írni Marinéjninek, hogy "Ennyit keresett az ország összesen"

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20366) Rive válasza Dr.F.E.R.I. (#20361) üzenetére


Rive
veterán

Eh, kicsit fagyogatnak mostanában az irónia- és szarkazmus-detektoraim :B

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20367) grabber válasza Dr.F.E.R.I. (#20363) üzenetére


grabber
addikt

Marinéni úgy sem fog józan ész alapján dönteni,a plakát pedig azóknak szólna.

(#20368) fokukac válasza fokukac (#20357) üzenetére


fokukac
nagyúr

Még egy screenshot az eurostat honlapjáról, csak , hogy mennyire jól teljesítünk, mint az EU növekedési motorja.
Egy főre eső, nyers GDP aktuális árakon és árfolyamokon.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20369) aAron_


aAron_
őstag

Egy érdekes gondolatmenet Paksal kapcsolatban: Miért rakjuk fel a magyar GDP tíz százalékát a megújulók vs. nukleáris globális meccsre az első menetben, ha a hetedikben is fogadhatunk? véleményem ezzel kapcsolatban inkább nem írom le.

(#20357) fokukac: kkv szektorról nincs valamilyen hasonló? nagyon kíváncsi lennék, hogy az elmúlt 4, 8 évben hogyan teljesített a régiós országokat benchmarként véve.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#20370) zsoltee10 válasza Dr.F.E.R.I. (#20363) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az a két generáció még rosszabb lesz. Kislányom tavaly született, az oviban kb. 12-en lesznek a csoportban, az enyémen kívül még 1 magyar gyerek lesz....és ez mindenhol így van.

(#20371) amargo


amargo
addikt

Na viktor..[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20372) #95561216 válasza aAron_ (#20369) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha arra gondolsz hogy egy ostoba és demagóg írás (Széles energiacellája? :DDD ), akkor egyetértünk.

(#20373) Rolly válasza amargo (#20371) üzenetére


Rolly
veterán

hol vannak már a régi szép idők amikor tök ingyenes számlája lehetett mindenkinek az AXA-nál :( akkor mehetek megszüntetni a számlámat ott ...

(#20374) g@bo válasza Rolly (#20373) üzenetére


g@bo
nagyúr

azért és elnézést a szóhasználatért.... egy retkes netbankért akinek fiókja alig, ez kissé drága nem?

köszi viktornak a rezsicsökkentés keretében a visa electron éves dija 4000... ;] látraszóló kamat hali.

egyre jobban teljesítünk.

(#20375) lajafix válasza aAron_ (#20369) üzenetére


lajafix
addikt

"A jelenlegi paksi blokkok a tervek szerint 2032-ig működnek, így ezek pótlásáról gond nélkül lehet dönteni 2020 körül. "

2020ban biztos jóval többet kérnék a jelenlegi árnál. 2020ban már erősen szorít az idő, minden pályázó azt fogja érezni, hogy naezeknekmostgyorsanvennikell. Ez persze nem felmentés a jelen fasságára.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#20376) fokukac


fokukac
nagyúr

SZerintem Szíjjártó urat kell megkérdezni, hogy ő mibe fektette a megtakarításait.
Szerintem biztos jó meglátásai vannak, bizonyára az EURHUF árfolyamban is jól nyomul. :)

"Az államtitkár sajtófőnöke kifejtette: Szijjártó Péter befektetési portfóliójának napi piaci árfolyama 2012. december 31-én 62 758 515 forint volt, mint ahogyan azt a 2012. évről szóló vagyonnyilatkozata is tartalmazza. Ezen befektetési portfólióval, illetve annak egyes elemeivel az államtitkár 2013 folyamán 37 tranzakciót hajtott végre, melyek között jelentős számban szerepeltek részvénypiacokat érintő adásvételek, biztosítási eszközalapokkal és befektetési alapokkal kapcsolatos tranzakciók, valamint kisebb részben betétlekötések. Az év közben realizált hozamokat és havi fizetéseiből megtakarított összegeket az államtitkár folyamatosan újra befektette. Az így létrejött befektetési portfólió napi piaci árfolyama 2013. december 31-én 78 187 329 forint lett "

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20377) pdw_ph válasza fokukac (#20376) üzenetére


pdw_ph
tag

Miért, ez kb 25% hozam, siman reális volt tavaly, plane ha meg rakott hozza zset. :)
Ettol fuggetlenul dunaba veluk :)

(#20378) Rolly válasza lajafix (#20375) üzenetére


Rolly
veterán

de így is van rá egy kisebb összegem, hogy nem 3700 mrd-be fog kerülni a beruházás :) hanem mondjuk kb a duplájába ... l

(#20379) fokukac válasza pdw_ph (#20377) üzenetére


fokukac
nagyúr

Akkor volt reális, ha SNP-ben vagy DAX-ban nyomult, ott egy tranzakcióval is összejöhetett volna ez a hozam.
Az évek óta egy helyben álló magyar piacon gondolom, azért kellett ehhez a 37 db tranzakció. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20380) pdw_ph válasza fokukac (#20379) üzenetére


pdw_ph
tag

Mondjuk ott meg korrigálni kell huf/usdval. Ugy tuti nem lesz meg a 25%

(#20381) Rive válasza pdw_ph (#20377) üzenetére


Rive
veterán

Reális? Persze.

Profinak, sok mákkal.
De méginkább egy benfentesnek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20382) pdw_ph válasza Rive (#20381) üzenetére


pdw_ph
tag

Miért nem az? Az összes ember akinek január elsején pl. SP500 ETF-ben volt a pénze és december végén is, az kb ennyivel gazdagabb. Ehhez mennyi tudás kell?

(#20383) concret_hp válasza pdw_ph (#20382) üzenetére


concret_hp
addikt

ha meg tesla részvényben lett ovlna az egész, akkor meg még jobb lett volna, csak ezt ki tudta előre? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20384) BPFeri


BPFeri
senior tag

(#20385) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Tegnap összeszedtem minden maradék lelkierőmet és átkapcsoltam a Kedvesvezér aktuális évértékelőjére. Sajnos "csak" a szokásos lemezeit pörgette - elmútnyócév, gonoszmultik, mimegmutattuk - és még sz@rul is aludtam az éjjel tőle, viszont a netes kommentek közt igazi gyöngyszemek is felbukkantak, ez itt most az egyik nagyon aktuálissá vált darab. Sajnos a köpönyegforgatás egyik velejárója, hogy vannak, akik mindegyik köpenyre jól emlékeznek. :N

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20386) odrif válasza Dr.F.E.R.I. (#20385) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Kedves Vezér"

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#20387) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#20385) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én be vagyok oltva politikusok ellen, nem tudom, hogy lehet végighallgatni egy ilyen beszédet. Egyátlalán hogy lehet 30 másodpercnél tovább hallgatni ezt a sok képzavart meg féligazságot.

Kb. ezt a beszédet kellett volna elmondani: [link]

-------------------------

Amúgy olvastam még egy érdekes dolgot mostanában.
Argentína 100 éves hanyatlása, avagy a populista unortodox politika ennyire lehet eredményes. [link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20388) equinox


equinox
csendes tag

(#20389) fokukac válasza equinox (#20388) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mindenki azt várja, hogy gyengülni fog, ezért szerintem most előbb erősödni fog. :)
Meg ki tudja, Kancsi lehet, hogy meglep mindenkit megint.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20390) DopeBob válasza fokukac (#20389) üzenetére


DopeBob
addikt

Szerintem csakazért is alapon 2,75% lesz, nekunk aztán ne dumáljon senki. Kulonben is itt minden a legnagyobb rendben van, csak támadják a Nemzeti Valutánkat! A karvalytőke. Is. Na. Szerintem nem gyengülne jeletőset 10 pontos vágásra, úgyhogy ezt még meglépik.

MZ/X

(#20391) Rive válasza DopeBob (#20390) üzenetére


Rive
veterán

10 pötty itt már tényleg mindegy. Ha jön valami kis komorabb kilátás a nemzetközi piacokon akkor ebből a helyzetből annyi ide vagy oda: ugrunk 340-ig :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20392) fokukac válasza Rive (#20391) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hogy mondta Pósalaky bácsi? Ugorgyunk! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20393) equinox válasza fokukac (#20389) üzenetére


equinox
csendes tag

Engem már nem tud meglepni. :)
15 bázispont

(#20394) Rive válasza fokukac (#20392) üzenetére


Rive
veterán

Ugrottunk - EURUSD-ben 2HUF öt perc alatt...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20395) fokukac válasza Rive (#20394) üzenetére


fokukac
nagyúr

úgy látszik, Kancsira mindig lehet számítani :)
ma forexeztem életemben először, végül is keresett nekem pár dollárt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20396) DopeBob válasza fokukac (#20395) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát ebből egyhamar nem lesz 300Ft-os euró...

MZ/X

(#20397) equinox válasza fokukac (#20395) üzenetére


equinox
csendes tag

Sajnos mindig lehet rá számítani. :)

(#20398) Def26 válasza equinox (#20393) üzenetére


Def26
félisten

Hajjajj, lassan megint váltanom kéne... :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20399) #24334592


#24334592
törölt tag

nem értem az egész kamatvágás logikáját.

Menteni kéne a dev.hiteleseket, de a kamatcsökkentés elüldözi a pénzeket nem?Kvázi folyamatosan gyengítik a forintot (bármi áron?). Akkor ez most hol jó a hiteleseknek?A bankoknak?A gazdaságnak?

milyen gyakran vágnak?2-3 héten belül fogja elhagyni az utolsó vasam az országot, örökre. Jó volna ezen a 250 körüli frankárfolyamon maradni. Persze, ha erősödne :U (bilibelóg)

(#20400) Rive válasza #24334592 (#20399) üzenetére


Rive
veterán

Ne keress ebben az egészben a 'csakazértis!' -en túlnyúló logikát.

Ui.: ... és a vége se lesz más, mint a szokásos 'mi így szállunk le a bicigliről!'

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.