Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#19300) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mondjuk ez nagyon eltérő lehet
audi esetében 30.000re teszik asszem, a gyár közvetlenül kb 4000et foglalkoztat :F

a hankóknál nem tudom van-e ilyesmi.
ill egy teszkó miatt hány kisüzlet szűnik meg. és mennyi% magyar terméket adnak el
lidi valszeg az egyik legkevesebb ilyen szempontból. írországban csont ugyanazok a termékek vannak mint itthon, csak a feliratok másak, azok se minden esetben

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19302) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#19301) üzenetére


concret_hp
addikt

na akkor ha az audinál van egy 7es szorzó (legyen 5 és annak is csak a fele legyen hazai), máris elég gyorsan megtérül elvileg :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19303) Ra3 válasza BÁ Nutrition (#19301) üzenetére


Ra3
őstag

az Audinál Győrben több mint 8000-en dolgoznak.
szerk: a wikipedian 7300 van fent, mint 2011-es hivatalos adat.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#19304) BÁ Nutrition válasza Ra3 (#19303) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem tudom. sokan dolgoznak a gyárban külsősként.

én vmi 3800ra emlékszek és tavaly írta a nyúzpéper hogy 1500 embert vesznek fel az új csarnokba

[link]
itt már célozzák a 10et :D

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19305) fokukac válasza BÁ Nutrition (#19299) üzenetére


fokukac
nagyúr

De most képzeld el, hol lenne a gazdasági statisztikánk a Mercedes- és az új Audi-beruházás nélkül? Az elmúlt 4-5 évben kb. ennyi beruházás történt az országban, ez is csak azért, mert szarrá támogatták őket.

Ha ez nem lett volna, akkor a GDP-nk kb. több százalékkal mélyebben lenne még a 2009-eshez képest is...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19306) Cyrin


Cyrin
addikt

na ő is kibontotta a borítékot, fel is háborodott :)

(#19307) g@bo válasza Cyrin (#19306) üzenetére


g@bo
nagyúr

:C hihetetlen, milyen telhetetlenség van, másoknál meg nyomor. :(((

(#19308) Mercutio_ válasza fokukac (#19305) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy épp EU-pénzek nélkül...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19309) fokukac válasza Mercutio_ (#19308) üzenetére


fokukac
nagyúr

esetleg mindkettő nélkül?

2007 óta bejött 20 milliárd eurónyi EU-pénz. Az hol van? Ez a GDP ~20%-a.
És nem lettünk gazdagabbak tőle....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19310) _BM_ válasza fokukac (#19309) üzenetére


_BM_
senior tag

Nyugdíjra ment.

(#19311) g@bo válasza _BM_ (#19310) üzenetére


g@bo
nagyúr

közgépre is...

(#19312) Mercutio_ válasza _BM_ (#19310) üzenetére


Mercutio_
félisten

A nyuggereké a stadion, városháza, főtér? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19313) lajafix válasza Mercutio_ (#19312) üzenetére


lajafix
addikt

a pénz nem ezekre ment el, hanem az állami nyugdíjrendszer kb 3% gdp-nyi éves hiányára. _BM ezt teljesen jól látja.

Rock'n Roll

(#19314) lajafix válasza fokukac (#19305) üzenetére


lajafix
addikt

@ felejtsd el 2009et, előtte 8 évig eladósodásból finanszírozott, hatékonyságot nyomokban sem mutató dummy növekedés volt. És mivel a módszerek azóta sem változtak, ezért az eredmény is ugyanaz.
A mercedes még nem pörgött 1 teljes évet, az Audi plusz beruházásaival egyött jelenleg lehet + másfél % hatása.

Rock'n Roll

(#19315) Mercutio_ válasza lajafix (#19313) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudtommal az EU-s pénzekről el kell számolni az EU felé és konkrét célzott dolgokra kapjuk, én nem tudok róla, hogy azok közt lenne a nyugdíjhiány miatti pótlás :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19316) Rive


Rive
veterán

Varga: vicc.

Varga tényleg vicc :DD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19317) fokukac válasza Rive (#19316) üzenetére


fokukac
nagyúr

az egyensúlyi mutatóink alapján már tényleg nem illünk a bóvliba, de továbbra is magas az adósságunk, és nulla a növekedésünk, továbbá olyan kiszámíthatatlan a gazdasági környezet, amilyen, gyakorlatilag az állampárt bárkinek bármikor elveheti a bizniszét, és újraoszthat komplett piacokat egy-két szabályozással, esetleg különadóval. És mivel ez egyfajta ajánlás a befektetőknek, nem csoda a bóvli, elvégre ki ajánlana befektetésre egy ilyen országot?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19318) priti válasza Mercutio_ (#19315) üzenetére


priti
addikt

Nem naív ez a gondolat egy kicsit? Gyakran járok a Ferencieken és én ott azt látom például, hogy EU-s pénzből építettek a belváros szívében hatalmas üzlethelyiségeket gyakorlatilag az úttest alá egy gépkocsi aluljáró helyére az úthálózat felújítására elnyert pénzből és mellette tessék-lássék leburkolnak ezt-azt, hogy azért valami legyen, meg átteszik a gyalogos aluljáró lépcsőjét aztán csók. (Mennyi? 4 milliárdból?) Nyilván az a virágos fogja megkapni a több száz négyzetméteres így "adódó" üzlethelyiségek egyikét, aki korábban az aluljáróban árult egy kukszliból és ennek a beruházásnak csak egy nyertese lesz és az a lakosság, aki majd hogy fogja élvezni a szép és új Ferenciek terét. Nincs kétségem. Mennyi erre egy négyzetméter úgy 1 milla? Azér' nem rossz az... errefelé kapni egy ilyet...

Hardverlesen

(#19319) lajafix válasza Mercutio_ (#19315) üzenetére


lajafix
addikt

nem tudsz róla? Újat mondok azzal, hogy a nyugdíjasoknak a járulékbevételeken felül komoly adóbevételekből fizetjük a nyugdíjat, amiből a gazdaságot / oktatást /Eüt / infrastruktúrát fejleszthetnénk? Magyarán a produktív dolgokat? Vagy otthagyhatnánk az adókat kitermelőknél. Világbajnok redisztribúció melett sincs pénze az államnak még az önrészekre se, nemhogy saját zsebből csinálnánk fejlesztéseket(kivéve az akkora lopásokat, amikkel nem lehet az eu elé menni). Talán 2 hónapja jelent meg az a cikk, ami szerint nálunk a legmagasabb az állami fejlesztésekben az EUs pénzek aránya. Naná hogy nem segít nálunk, hisz nálunk a saját forrásokat váltotta ki, nem a fejlesztési forrásokat bővítette. Ezt persze nem fogják leírni, ehhez mélyebben kell olvasgatni visszamenőleg a KTVket, elszámolásokat.

Rock'n Roll

(#19320) Mercutio_ válasza lajafix (#19319) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mondasz újat, de annak közvetlenül nincs köze a nyugdíjakhoz és azok fedezetéhez.
Az, hogy közvetetten a fedezetnél magasabb nyugdíjkifizetésnek milyen negatív hatásai vannak tiszta, de most nem arról volt szó :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19321) priti válasza Mercutio_ (#19320) üzenetére


priti
addikt

és mi van a lyukakkal, amiket magunkon ütöttünk? például a dohánybiznisz átalakításával? Simán bevesszük, hogy ez csak most hatalmas bukta? Hogy az óriási kár, ami a költségvetés bevételi oldalát éri az smafu? Az egyetlen érv a program mellett a vonatkozó betegségek ellátásának költségére épül, de arról egy szó sincs, hogy minden dohányos, aki 15-16 éves korától kezdve szívja felkap úgy 20-30 kilót fél éven belül miután letette a cigit. (Már ha letette és nem feketén veszi.) A tulsúly okozta betegségek ellátási költsége egyáltalán nincs beleszámolva semmibe és még az érvelők is úgy fogalmaznak hogy a "leszoksz, mer' nemtod kifizetni" kampánynak minimum 10 év múlva lesz egészségügyi költségeken meglátszó hatása cetereis paribus azaz csak ennyi kövér emberrel amennyi most van, de inkább 15-20 év az a 10... ennyi év alatt hány milliárd Ft bevételtől esik el a ktv mindösszesen, ha évi mennyi is a veszteség? Csak nyártól számolva 30 milliárd fölött már idén? Akkor az évi mennyi is? és ezt is kiken szedik be? A bankokon, tehát a mi számláink vezetési költségén. Lényegében olyan, mintha mindenki elkezdett volna cigizni. 5 rongyot vettek most le rólam kártyacsere címén. Kaptam egy borítékot egy új kártyával kéretlen postán, a kimutatásomon meg ott a -5k. Patika bankkártya volt a régi, jó ha 20x használtam összesen és én nem kértem az újat. Most akkor vettem egy karton cigit valaki helyett? Ez történt nem?

Hardverlesen

(#19322) Mercutio_ válasza priti (#19321) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bemégy, leadod, közlöd, hogy nem kérted, stornózzák a költségét a számládról, ennyi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19323) lajafix válasza Mercutio_ (#19320) üzenetére


lajafix
addikt

Neked akkor egyértelmű, hogyha tényleg direktbe nyugdíjra fiuzetjük közvetlenül az EU transzfert. Merthogy az volt a téma, hogy az EU transzfer sem látszik rajtunk. mire BM mondta hogy nyugdíjakra költjük. És teljesen igaza van, adónkat fejlesztés helyet nyugdíjra költjük, az EU transzfer ezt helyettesíti. Korábban pedig a nyakló nélküli hitelfelvétel helyettesítette. ez utóbbit már annyira nem lehet nyomni, ezért jött be a kukac által emlegetett einstand.

Rock'n Roll

(#19324) Mercutio_ válasza lajafix (#19323) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, az EU-s pénz nem nyugdíjra megy :N
A nyugdíj miatt viszont kevesebb EU-s pénz megy arra, amire mehetne, mivel sajátrészt nem tudunk annyit felmutatni, hogy elegendő pénzt lehívjunk.
De ez sem teljesen igaz, hiszen a jelenlegi lehívott EU-s pénzek felhasználása sem megfelelő és nem a gazdaságot hosszabb távon élénkítő dolgokra megy el.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19325) Rolly válasza Mercutio_ (#19324) üzenetére


Rolly
veterán

és az eunak sem célja közép európában csak munkahelyteremtésre költeni a pénzt... így lesznek szép tereink, szép kerékpárújtaink :)

(#19326) _BM_ válasza Mercutio_ (#19312) üzenetére


_BM_
senior tag

"A nyuggereké a stadion, városháza, főtér?"

Add már össze a stadionokat és a főtereket! Pár heti nyugdíjból kijön. Ettől függetlenül szerintem is baromság stadionokra költeni, de ezt nem lehet összevetni az inaktív dőzsölés káros hatásával. Amit az elmúlt 10 évben műveltek a kormányok nyugdíjemelés ügyben, az felér a spontán privatizáció és az olajos buli együttes hatásával. Szal, az arányérzék a kulcsa mindennek. :K
Amíg nem felezik a nyugdíjakat, addig kár agyalni bármiféle kilábaláson. Egykulcsos-többkulcsos, apámf*sza stb. Nem adok két évet, és a felezés és kevés lesz. Minél tovább halogatják, annál nagyobb lesz a cumi.

(#19327) _BM_ válasza Mercutio_ (#19324) üzenetére


_BM_
senior tag

"Nem, az EU-s pénz nem nyugdíjra meg"

Nyilvánvalóan nem közvetlenül tolják oda. Tudod, milyen lenne az EÜ, ha tényleg odamenne az 1500 mrd, ami ki van osztva papíron? Chateau La Fit-t nyomnának be infúzióba a hajléktalanoknak szűz lányok, meztelenül. Szívműtétre 1 percet kéne várni, vagy még annyit se.

[ Szerkesztve ]

(#19328) fokukac


fokukac
nagyúr

hihetetlen, hogy a dollár hova tud még gyengülni... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19329) bandus válasza fokukac (#19328) üzenetére


bandus
veterán

nem váltottad vissza még?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19330) Mercutio_ válasza _BM_ (#19327) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az EU-s pénzeket nem tudod csak papíron elkölteni :N (az egy másik történet, hogy mennyibe kerül valami ténylegesen és mennyibe nálunk, de az a pénz meg nem nyugdíjra megy, hanem pártok/személyek saját pénztárába)

Az EÜ büdzsé meg elég csalóka dolog, bár túloz, de ha olvastad Moldova pazarló koldus köteteit látszik, hogy drágán, kis hatékonysággal működnek bizonyos területek, átgondolatlan egy csomó folyamat/szabályozás, a profok/főnökök sajátjukként kezelnek drága állami berendezéseket, + mint minden állami területen itt is ami mozdítható annak lába kél. Kicsit belláttam egy időben bizonyos területeibe és sokkal-sokkal jobban lehetne ugyanannyi pénzből is csinálni :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19331) fokukac válasza bandus (#19329) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak a felét.

-----------------

de más téma.
Hosszú idő után ismét beléptem a brókercégem weboldalán, és megrökönyödtem a számokon.

Tényleg jól megnövelte a forgalmat ez a nagyszerű Xetra rendszer.

Egy órája megy a kereskedés - korábban ebben az egy orában volt a legnagyobb prögés, leszámítva a délutáni amcsi nyitást - és eddig a négy blue forgalma kemény 780 millió Ft volt, ami kevesebb, mint 4 millió dollár.

A MOL-ban volt eddig 34 millió, az otp-ben 292 millió forgalom, richer 273 millió, telekom 180 millió...
pár tíz millió Ft-nyi tőkével odébb lehet rakni mindent, ahova a kedves nagybüfik kívánják.

Kabaré ez a pesti tőzsde...
Mondjuk jórészt ez is kormányunk tőke- és piacbarát politikájának köszönhető.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19332) BÁ Nutrition válasza _BM_ (#19326) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

amíg vannak olyan rétegek magyarországon akik munka nélkül, segélyekből élik le az életüket (+bűnözés) addig nem az olyanoktól kell sajnálni a nyugdíjat akik 40 évet végigrobotoltak.

nem azért mondom mert te személy szerint sajnálnád, ill egyenlőre engem sem érint(35 vagyok) csak nagyon nem tetszik az a hozzáállás hogy még minimum 30 évet húzzak le akár 3 műszakban, utánna meg kenyérre se futja, mert nem is létezik a nyugdíjrendszer. amellett hogy +50%os az elvonás. bár valójában nyilván ez sokkal több...
szal ezt nem nagyon tartom normálisnak akárhonnan is nézzük.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19333) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#19332) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt azért vágod, hogy azért nem vagy csak a mainak 30-40%-a lesz a te idődben a nyugdíj, mert a mostani nyuggerek a lehetőségek feletti összegeket kapnak?

_BM_: Amíg ekkora szavazóréteget képviselnek - és egyre nő a számuk - addig minden rövidtávon gondolkodó populista politikai vonal nekik kedvező döntéseket hoz, pedig simán megléphette volna 2/3-dal a háta mögött a mosta kormány, hogy ezt (is) rendbetegye, és ha az elején csinálja mostanra már rég elfelejtette volna az érintett réteg egy tetemes része.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19334) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#19333) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tehát akkor azt mondod hogy szerinted is ésszerű hogy hagyjuk el az országot, és gondoskodjak magamról :)
mert azt nyilván nem gondolják ők sem komolyan hogy 150-200as fizetésből család mellett + lakáshitel mellett az ország jelentős része majd öngondoskodik? :F

engem szerencsére a lakhatási probléma nem érint, de most nem rólam van szó hanem egy széles rétegről..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19335) Ringman


Ringman
nagyúr

(#19336) Tapsi válasza Ringman (#19335) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem nincs igazad. Nálunk is elég tetemes cafeteria keret van a cégnél, és biztos, hogy szinte minden munkatársam élni fog ezzel a kedvezménnyel.

(#19334) BÁ Nutrition Ekkora fizetésből gyakorlatilag lehetetlen jelentős összeget megtakarítani. Ha normális életet akarsz élni, akkor meg főleg nem.

(#19337) Mercutio_ Nálunk is kötött a cafeteria keret, viszont arra osztod, amire akarod. Akkor ezek után majd törlesztőrészletre költöm.

Amúgy a kamatmentes kölcsön után is adózni kell? Ez nekem új.

[ Szerkesztve ]

(#19337) Mercutio_ válasza Ringman (#19335) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez lényegében az eddig is meglévő céges kamatmentes hitel.
Annyi a különbség, hogy eddig a banki kamat összege mint jövedelem után adózni kellett, és ezt most elengedik, ha jól értem.

Ehh, most olvastam végig, ez tisztán juttatás, bár nagyobb cégeknél és a teljes állami szférában ezzel nem tudom mennyivel lesznek beljebb, hisz ott elvileg kötött a cafeteria keret :U

BÁ Nutrition: Azt meg kellene érteni, hogy a "széles réteg"-nek eddig se volt annyi nyugdíjbefizetése, ami alapján magas nyugdíj járna neki az állami rendszerben - mint ahogy a mostani nyuggerek pénzére sincs fedezet, azt is hitelekből pótolják a kormányok -, illetve mire ez a réteg nyugdíjba megy még rosszabb lesz az aktív befietők és a nyugdíjra jogosultak aránya

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19338) lajafix válasza Mercutio_ (#19324) üzenetére


lajafix
addikt

javaslom a pénzforgalmi szemlélet eredmény alapúra cserélését. :K

"De ez sem teljesen igaz, hiszen a jelenlegi lehívott EU-s pénzek felhasználása sem megfelelő és nem a gazdaságot hosszabb távon élénkítő dolgokra megy el." ez független az EU pénzektől, a hatékonyság fogalmának széleskörű ismeretlensége mondhatni már évszázados probléma.

Rock'n Roll

(#19339) fokukac válasza Tapsi (#19336) üzenetére


fokukac
nagyúr

én amúgy önmagában nem értem ezt a cafetériát, hogy mi a haszna annak, hogy az állam legális adózási kiskapukat hagy, és erre fent tartanak különböző cégek egy külön pénzrendszert (mert ez az utalványosdi, meg szép-kártyásdi gyakorlatilag az), annak minden költségével.

Szerintem olyan adórendszert kéne teremteni, ahol nincs szükség ilyenre.
PErsze, az nem lenne látványos, de ez az egész rendszer csupán illúzió, de a magyar embereknek úgyis csak ez kell.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19340) DopeBob válasza fokukac (#19339) üzenetére


DopeBob
addikt

Az állam úgy gondolja, sokkal jobban tudja, mire akarod költeni a pénzedet, mint Te. Szóval ebből a részéből tessék kaját venni, ebből gyógyszert, ebből meg mennyé aztán nyaralj egyet :(

MZ/X

(#19341) fokukac válasza DopeBob (#19340) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, ezt gyűlölöm a legjobban. :)
Az meg, hogy alzsebek vannak a szép-kártyán, az mindennek a teteje. simplicity.

Majd én tudom, hogy mire szeretném költeni a pénzem.
Én max kaját veszek a teljes keretből, meg egy része megy az önkéntes nyugdíjpénztárba, és ennyi.

Értem én, hogy támogatni kell(ene) a turizmust, ha már dupláztuk a hotelek számát az elmúlt 10 évben (ráadásul támogatva, széchenyi tervből és eu-pénzekből), de én ugyanannyi pénzből sokkal jobb ár-érték arányt szoktam kihozni, mostanában külföldön. Nevetségesek a magyar hotelek, már csak az árazást nézve is (/fő/éj - mindehol máshol szobára megy a dolog). Nevetséges, hogy egy családi hétvége egy hotelban 60-80-100 ezer Ft, egy olyan országban, ahol elvileg nettó 140 ezer a havi átlagbér.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19342) Tapsi válasza fokukac (#19339) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez a cafeteria rendszer alapvetően csak nálunk dívik, tőlünk nyugatabbra nincs ekkora divatja. A logika mögötte az a posztszoci gondolat, hogy behatárolják, mire költheted a pénzedet országon belül, ezáltal is támogatva a belső fogyasztást. Ugye a wellness szállodák a SZÉP-kártyásokból élnek például.

Amúgy nálunk dönthetsz úgy, hogy kp-ban kéred a keretednek megfelelő összeget, csak akkor nyilván jóval kevesebb marad belőle (bruttóban van meghatározva a caf. keret).

A szálláshelyek árai szerintem is nevetségesek.

[ Szerkesztve ]

(#19343) bandus válasza Tapsi (#19342) üzenetére


bandus
veterán

igen én sem látom más értelmét a dolognak, mint hogy mesterségesen fenntartják belőle tthon a szállodaipart... én főleg kajára szoktam kérni, meg egészségpénztárt. a maradékból meg veszek bs bérletet meg még elcseszem valamire, szerencsére élelmes válllakozók betöltik a piaci réseket, így meg lehet találni a helyeket ahol pl. bármely alszámládról vehetsz cipőt, vagy sportcuccokat :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19344) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#19337) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"eddig se volt annyi nyugdíjbefizetése"
itt a hibás gondolat. leadózol +50%ot és akkor megaszondják hogy ennek fél százaléka nyugdíjjárulék, és te b*rom ezért kevés a nyugdíjad, mert nem fizettél be semmit..
:U
ha azt mondanák hogy az 50% fele nyugdíjjárulék akkor már másabb lenne a helyzet(nyilván nem)
ugye 65re felrakták a korhatárt, átlag magyar él 70 év alatt, de biztos nyom majd valaki pontosabb várható életkort.
~szal 40 év alatt nem raksz össze eleget az utsó ~5 évre? :F

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19345) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#19344) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz utánna mennyien mennek/mentek korhatár előtt nyugdíjba.

félreértés ne essék, nem állítom, hogy jó a rendszer, pláne, hogy ösztönözne az öngondoskodásra, hisz jelenleg épp az a cél, hogy minél inkább és többen az államtól függjenek :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19346) Rive válasza BÁ Nutrition (#19344) üzenetére


Rive
veterán

~szal 40 év alatt nem raksz össze eleget az utsó ~5 évre? :F

A jelen rendszer szerint egészen nonkrétan semennyi sincs 'félrerakva'.
Azok a hivatkozások, hogy 'amennyit én már befizettem' meg hasonló, abszolut értelmetlenek.
Annyiból 'jut', amennyit most befizetnek.
Az meg csak akkor éri el (?) a 'jár' féle ingerküszöböt, ha a többi szektort lerabolják.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19347) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

szal nyíltan nyugodtan felvállalható az elinne üzemmód ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19348) Rive válasza BÁ Nutrition (#19347) üzenetére


Rive
veterán

Gazdaságilag szemlélve konkrétan hülye aki marad pedig mehetne.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19349) atillaahun


atillaahun
veterán

Jó estét,
Erste Ingatlan Alap-hoz mit szóltok?
Azt mondják ezzel járok a legjobban (a legkevésbé rosszul), ha 1 milliót lekötök 1 évre. Elméletileg átlag 4% várható, amiből minden szar levonása után maradna kb. 25e.
Tudom nem nagy tétel, de valszeg nem lesz szükségem a pénzre, úgyhogy akár hozhat is havi pár ezret.
Bankon kívülre nem nagyon utalgatnék, hacsak nincs valami extra jó lehetőség, bankon belül meg gondolom szintén nincs más érdemes dolog. Maradjon ez? :U

[ Szerkesztve ]

(#19350) Rolly válasza atillaahun (#19349) üzenetére


Rolly
veterán

Erste Megtakarítási alap... évi 7% körüli hozam ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.