Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) stangli válasza vamzi (#19645) üzenetére


stangli
senior tag

milyen számlád van, hogy 100-200 ft mindennel együtt a költség? :)

(#19652) vamzi válasza KMT (#19647) üzenetére


vamzi
őstag

December hónapban a sok költés és pénzfelvétel miatt 465 Ft ment el kezelési költségekre.
Egyébként Jump számlám van.

(#19653) KMT válasza vamzi (#19652) üzenetére


KMT
addikt

Ja, de az korhatáros. Lehet, hogy a "felnőtt" számláknál már nem ennyi lenne. De azon se lepődnék meg, ha lenne olcsóbb diákszámla.

(#19654) fokukac


fokukac
nagyúr

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19655) zoom3s


zoom3s
csendes tag

Posta FHB Fix betét ajánlható most?

Vagy inkább valamelyik befektetési alap?
pl. OTP Fejlett Piaci Trend Fix I. Hozamvédett Nyíltvégű Származtatott Alap

Igaz utóbbiban semmi tapasztalatom. :F

[ Szerkesztve ]

(#19656) pdw_ph válasza zoom3s (#19655) üzenetére


pdw_ph
tag

1.56% kamatra (éves 4% fele mínusz 22% kamatadó) neked megéri bármi is? Infláció után ~0.5% reálkamat.

Ez az OTP-s meg ezzel a névvel igencsak vicces. Alacsony garantált hozam, konkrétan 1.72% (2.2 garantált mínusz 22% kamatadó) ebből lejön az értékpapír számlavezetés meg esetleges vételi/eladási költségek.

lyen hozamért felesleges befektetési alapozni.

Ha néhány százezer forintról beszélünk akkor kösd le a mostani bankodnál akármilyen betétbe, ha néhány millióról akkor meg vagy kockáztasd normális befalapban vagy ha nem akarsz kockáztatni akkor PMÁK.

[ Szerkesztve ]

(#19657) aAron_ válasza pdw_ph (#19656) üzenetére


aAron_
őstag

Ennek az alapnak indulástól mért évesített hozama 19,38%, az elmúlt egy évben pedig 23,22% volt.

What is your ikigai?

(#19658) pdw_ph válasza aAron_ (#19657) üzenetére


pdw_ph
tag

Igen de azt nem garantálja semmi. Csak az évi 2%-ot. Egyrészt.
Másrészt 2011/09-ben indult az alap, 2012 ugyaneddig szinte semmit se csinált. Utána az összes részvénypiac ment felfele 2013ban is. Ezért olyan jók a hozam adatok. Ez megismétlődni (ugyanilyen szinten) valszeg nem fog, de ezt senki sem tudja előre.

Az 1% vételi, 1.2% eladási költség picit gáz, de az 1.5% az éves költség legalább nem kiemelkedően magas.

De amúgy nem ez a kérdés, hanem hogy hogy jön egy lapra egy származtatott alap meg egy bankbetét?
Mennyire akarsz kockázatot vállalni? Meg milyen időtávra? 6 hónapra mint az FHB-s cucc?

(#19659) #95561216 válasza zoom3s (#19655) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezzel az alappal az a baj, hogy 2015. márcusában fizet, 15 hónap múlva. És a hozamgarancia indulástól számít, nem bevásárlástól, magyarul te nem jegyeznéd, hanem a másodpiacon vennél belőle. Most van majdnem 15 ezren, a hozamgarancia meg 10800-ra szól, tehát ha most bevásárolsz, a garancia amit kapsz az az, hogy legfeljebb a pénzed 30%-át bukod. Ettől még lehet jó befektetés, csak ne tévesszen meg a hozamgarancia az alap nevében, arról te már lekéstél, ha kockázatmentes helyet keresel a pénzednek, ne ide rakd.

(#19660) zoom3s válasza pdw_ph (#19656) üzenetére


zoom3s
csendes tag

fhb: De még igy is jobbnak tűnik, mint egy kincstári takarékjegy vagy egy feltétel nélküli betéti kamat vmi banknál.

az évi 3+ % adó után is megvan nem?

maga a bank megbizhato amugy?

kockáztatni nemnagyon szeretném a kevés kis tartalek pénzecském

lehet 1év is

tudtok ennél jobb alapot/egyebet?

[ Szerkesztve ]

(#19661) aAron_ válasza pdw_ph (#19658) üzenetére


aAron_
őstag

Persze, ezt csak azért írtam, mert úgy tűnt mintha a garantált hozamra várható hozamként tekintenél, ami azért még szerintem most is jóval több mint évi ~2%.

What is your ikigai?

(#19662) pdw_ph válasza zoom3s (#19660) üzenetére


pdw_ph
tag

6 hónap alatt nemmegy csődbe az FHB :)
Ha a tartalékodról van szó akkor meg ne is keress bef. alapot.

(Amúgyis magyar tulajdonú bank (lehet tévedek), úgyhogy Viktor megmenti. :P)

(#19663) pdw_ph


pdw_ph
tag

Ittlévő kollegák mit várnak a fejlett részvénypiacoktól 2014-ben?

[ Szerkesztve ]

(#19664) Dr.F.E.R.I. válasza pdw_ph (#19663) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A grafikonokon egyelőre semmi jelét nem látom annak, hogy idén lassítanának.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19665) stangli válasza pdw_ph (#19663) üzenetére


stangli
senior tag

stagnálást, de kitudja megjósolni, hogy a fed döntéseire, miként reagálnak a piacok? :U :DDD

(#19666) atillaahun


atillaahun
veterán

Jóestét, van valakinek itt Erste Netbróker hozzáférése?
Én vagyok béna, vagy ez tényleg egy rakás szar, és semmi érdemi infóhoz nem lehet benne jutni?
December 20-án betettem végül 1M-t az Erste Megtakarítási Alap-ba, plusz 1500-at hogy meglegyen az 1 éves számlavezetési díj is, most nézem: összes készlet piaci értéke: 1 002 663 Ft. De hogy ez mégis hogy az anyámba jött ki azt hol nézem meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#19667) stangli válasza atillaahun (#19666) üzenetére


stangli
senior tag

nem vettél bármit is, aminek nőtt az értéke, így a készlet össz értéke ennyit mutat?

(#19668) Dr.F.E.R.I. válasza atillaahun (#19666) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Most néztem meg itt. Ennyivel nőtt az alap árfolyama a vételtől eltelt idő alatt, úgyhogy semmi probléma.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19669) pdw_ph válasza atillaahun (#19666) üzenetére


pdw_ph
tag

Egyenlegközlő felületen van egy Készletinformáció fül. Ott mutatja lebontva h mit vettél mikor, mennyi költségért és hogy mennyi a nyereség/veszteség.
Valszeg úgy jött ki hogy 1M + 1500 - 300Ft (ennyi rémlik vételi költségnek) + nyereség kiadja az összeged.

(#19670) pdw_ph válasza Dr.F.E.R.I. (#19664) üzenetére


pdw_ph
tag

Kíváncsi leszek. Elkövetkező pár évre Concorde NK Részvény alap lesz DCA-el + áprilisban teszem át a (mostmár) fos PMÁK-jaim szintén ebbe. Reméljük akkor pont valahol lent fog tanyázni.

(#19671) concret_hp


concret_hp
addikt

eurós pmáknak mi az alapcímlete, meg hogyan kezelik külön a ft-t meg az eurót 1 számlán? vagy külön számlát kell nyitni neki?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19672) #95561216


#95561216
törölt tag

Au. Remélem Erste csak kacsa.

(#19673) Neszójábe válasza #95561216 (#19672) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Fogjuk mi még ótépének hívni a lakáshitelt... :DDD :O :( :(((

Peace

(#19674) fokukac válasza #95561216 (#19672) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez egy vicc.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19675) Mercutio_ válasza fokukac (#19674) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a baj, hogy a mi pénzünkből viccelnek :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19676) Rive válasza fokukac (#19674) üzenetére


Rive
veterán

Rafi: folyamatban levű ügylet?

Viccnek lehet, hogy egy kicsit durva lenne...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19677) DopeBob válasza fokukac (#19674) üzenetére


DopeBob
addikt

remélem valami ilyesmi lesz majd a teljes nevük: Széchenyi Bank a Magyar Csapat tagja. Kicsit nekem hiányzik a nemzeti szó, így még nem biztos, hogy átviszem oda a számlámat ;]

MZ/X

(#19678) fokukac válasza Rive (#19676) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én azt se tudom, mi ez a Széchenyi Bank, és egyáltalán, hogy a Magyar Államkincstár vezetői pozíciójával nem összeférhetetlen-e ha az ember gründol egy magánbankot, majd az állam is beszáll?

Ui. és a másik cikk-beli témához, a bankadóhoz kapcsolódóan is megjegyezném, hogy az is egy vicc, hogy 2014-ben a 2009-es mérlegfőösszeg alapján kell adót fizetni, ami azóta majdnem minden banknál 20-40%-kal csökkent. Nonsense.

@Dopebob: :DDD Amúgy nyilván a külföldi bankok uzsorás kizsákmányolók voltak, de a magyar bankok nem leseznek olyanok, hanem szinte nemzeti jótékonysági intézmények lesznek. :))

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19679) Rive válasza fokukac (#19678) üzenetére


Rive
veterán

Ui. és a másik cikk-beli témához, a bankadóhoz kapcsolódóan is megjegyezném, hogy az is egy vicc, hogy 2014-ben a 2009-es mérlegfőösszeg alapján kell adót fizetni, ami azóta majdnem minden banknál 20-40%-kal csökkent. Nonsense.

Ezzel kapcsolatban jut eszembe: van ugyebár az OBA. Ez szól talán ~ 100kEUR értékig, mögötte valami alap, amit mostmár az állam kezel (ha jól tudom), illetve végső soron, az alap fogytával mindenképpen: az állam.

Van még a BVA, talán 20kEUR értékig.

Jól látom, hogy a bankok 'kiszárításának' (a betétek befektetésekbe vándorlásának) folyományaként az állam felelősségvállalási kötelezettsége OBA -> BVA arányosan csökken?

Más: vannak a tőkevédett alapok. Ezek ugye lényegében arról szólnak, ugyen, hogy a lóvé ~ 90 százaléka betétbe megy (bankcsoporthoz tartozó alapkezelő esetén jó eséllyel a saját bank betétjébe, mer' bár a betéteseket védendő szétválasztották a befektetést és a betéteket, de visszafele ez nem működik - jól tudom?), és ott kamatozik.
Jól látom, hogy egy bankcsőd esetén az oda tartozó tőkevédelem lényegében a 100kEUR értékre redukálódik, azaz a vonatkozó tőkevédett alapokat lehet kukázni minimális maradványértékkel (illetve BVA-értéken)?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19680) Rolly válasza fokukac (#19678) üzenetére


Rolly
veterán

akkor ha most alapít valaki bankot (2009-es mérlegfőösszeg 0) akkor annak nincs bankadó? :D Trükkös :)

(#19681) Neszójábe válasza Rive (#19679) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Jól írtad a számokat.

A tőkevédett esetén viszont egy fontos félreértésre tapintottál rá. Amiről Te beszélsz, az a tőkeGARANTÁLT alap (nem tudom, létezik-e még ilyen) és ott igen, ha csődbe megy a szolgáltató, akkor marad a BEVA. A tőkeVÉDETT SEMMILYEN JOGI BIZTOSÍTÉKOT NEM GARANTÁL, "csak" a befektetési politikával védi a tőkét.

Peace

(#19682) Rive válasza Neszójábe (#19681) üzenetére


Rive
veterán

Tudtommal a BVA vagy mi vonatkozik a tőkevédett alapokra, mint befektetésekre a befektetési politika buktatóin túl is.

A tőkegarantált az ami tényleg más, ott valami fölöttes szerv ténylegesen garantál - valamit. Mondjuk a tőkét.
De igazából nem erre kérdeztem :N

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19683) #95561216 válasza Rive (#19679) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jól látom, hogy egy bankcsőd esetén az oda tartozó tőkevédelem lényegében a 100kEUR értékre redukálódik, azaz a vonatkozó tőkevédett alapokat lehet kukázni minimális maradványértékkel (illetve BVA-értéken)?

Eddig bele se gondoltam, de szerintem igen :) BEVA ráadásul tudtommal nem is véd az értékpapír nullázódása/csődje ellen, csak az ellen, ha a brókered megy csődbe, akinél mondjuk állampapírod van, és addigra azt is eljátszotta, akkor 20k euróig kapsz állampapírt, vagy amilyen értékpapírod volt.

Amúgy tőkevédett alapot sose vennék, ha minden áron ilyet akarnék, csinálnék magamnak. Vágyott futamidő alapján kiszámolom a tőke jelenértékét, annyiért veszek prémium állampapírt (amit az alapkezelő el se érhet), a maradékot meg "elszórakoznám", certifikátokkal játszanék, megérzésre mennék, ilyesmik. Ha el is bukom mindet, nagyját visszahozza, hogy csak a befektetés kis százalékára fizettem alapkezelői díjat (ha befalapba teszem a maradékot), illetve hogy jobb hozammal tudtam állampapírba tenni. És akkor még megvolt az élvezeti érték is, hogy én kezeltem a pénzem :)

(#19684) Rive válasza #95561216 (#19683) üzenetére


Rive
veterán

...BEVA ráadásul tudtommal nem is véd az értékpapír nullázódása/csődje ellen...

Hümm-hümm... Ez így is van... Szóval az alapkezelő még meg is úszhatja (bár a pánik valszeg kinyírná úgyis második körben), csak az alap bukna... Szép :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19685) Neszójábe válasza Rive (#19682) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"Tudtommal a BVA vagy mi vonatkozik a tőkevédett alapokra, mint befektetésekre a befektetési politika buktatóin túl is."

BEVA a neve és csodálkoznék azon, amit írsz, de ha leírja valahol a szervezet, akkor elhiszem.

Peace

(#19686) Rive válasza Neszójábe (#19685) üzenetére


Rive
veterán

:legyint:
A nevezéktan csak praktikus határokig érdekel :DDD

Föntebb bogozta a kolléga. Tőkevédettre, mint bármi más befektetésre vonatkozik - ha a számla 'tartója' pusztul meg. Ha a tőkevédelem megy a levesbe, akkor - valszeg - nem.
Logikus, tiszta.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19687) Rive


Rive
veterán

Tőkevédett, második kör: ilyenkor vajon mi lenne? Az, amire gondolok?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19688) fokukac


fokukac
nagyúr

bájdövéj, most láttam ezt a gyönyörű ábrát:

Azért ez megdöbbentő.
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19689) Dr.F.E.R.I. válasza Rive (#19679) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Elméletileg elképzelhető ilyen szituáció, de a gyakorlatban nem tartom valószínűnek, hogy bármelyik alap kezelője csődközeli helyzetben lévő bankba rakna ekkora tömegű vagyont. Egyébként nem törvényszerű, hogy az alapkezelő saját bankjába rakják a pénzt, tudok olyan OTP tőkevédett alapot, ahol a vagyon 80%-a Raiffeisen banki betétekben van. A BEVA mértékének erejéig viszont mindenképpen kártalanítani kell az ügyfeleket, akármi történjen.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19690) Neszójábe válasza Dr.F.E.R.I. (#19689) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"A BEVA mértékének erejéig viszont mindenképpen kártalanítani kell az ügyfeleket, akármi történjen."

Ezt hogy érted pontosan? A BEVA csak arra fizet, ha az alapkezelő nem tudja Neked kifizetni a jogos követelésed (aktuális árfolyam, vagy tőkeGARANTÁLT alap esetén az ott lefektetett szabályok szerint). Ha egy tőkeVÉDETT alap bebukik, akár rafis betéttel, annak lőttek...

Peace

(#19691) apatyas válasza fokukac (#19688) üzenetére


apatyas
Korrektor

Adjunk hitelt az EU-nak, hátha felmegy a magyar GDP. ez sem rosszabb ötlet, mint amiket szoktak böfögni..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19692) Dr.F.E.R.I. válasza Neszójábe (#19690) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Úgy értem, hogy ha bankcsőd vagy akármi miatt eltűnik a kezelt ügyfélvagyon jó része, az már az én értelmezésem szerint túlmutat egy egyszerű értékvesztésen, amire pl a BEVA még nem fizet. Itt már hűtlen kezelés és bármi egyéb is felmerülhet az alapkezelővel kapcsolatban, ami után már jön is a felügyelet. Ha nem is annyira tiszta a helyzet, mint a garantált alapoknál, de nem tudom elképzelni, hogy ilyenkor ne kártalanítsák semennyire az ügyfeleket.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19693) Rive válasza Dr.F.E.R.I. (#19692) üzenetére


Rive
veterán

...nem tudom elképzelni, hogy ilyenkor ne kártalanítsák semennyire az ügyfeleket.

Ennek amolyan 'devizaadósmentés' szaga van :P ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19694) Neszójábe válasza Dr.F.E.R.I. (#19692) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ez elég egyértelműen benne van a BEVA szabályzatában. Ahogy az előttem szóló (író) mondta (írta), itt mindenkit megsegítünk, tehát lehet, hogy lenne valami, de a BEVA nem vonatkozik semmilyen alap bebukására, csak az alapkezelőre.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#19695) Dr.F.E.R.I. válasza Neszójábe (#19694) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Igazad van, beletúrtam kicsit a szabályzatukba, szerintem a második pontot éppen az ilyen esetekre kreálhatták.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19696) fokukac válasza g@bo (#19593) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, közben véget ért az ünnep, és úgy tűnik, a dolcsi végre irányba állt, már megint 220 fölött van.
Szerencsére még be tudtam tankolni 216-on.
[link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19697) Neszójábe válasza Dr.F.E.R.I. (#19695) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Szerintem a 2. pont azt jelenti, hogy ha Neked betéted van, akkor nem kártalanít a BEVA (akkor ott az OBA).

Peace

(#19698) Dr.F.E.R.I. válasza Neszójábe (#19697) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Gondoltam erre, de ez nem azt írja, hogy ha a követelés tárgya bankbetét, hanem az alapja. Tehát ha van mondjuk egy tőkevédett alap, aminek a vagyona 80+ %-ban bankbetétekben áll, akkor arra már rá lehet fogni szerintem, hogy bankbetét az alapja.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19699) lajafix válasza fokukac (#19688) üzenetére


lajafix
addikt

miért megdöbbentő kukac? Tudtommal itthon éltél, láttad mi megy. nem csak azz ffm a lényeg... :)

(az ábra módszertanában bünteti a hülyéket, 2012 a bázis, tehát aki 2007-2012 között csökkent, annál nagyobb az eu támogatás gdp százalékos értéke, mintha stagnált vagy nőtt volna. Ha a lettek féle kiigazításba lett volna bátorságunk belevágni, akkor még rosszabbul nézne ki ez az ábra, de legalább az elkefélt alapok helyre kerülnének.)

Rock'n Roll

(#19700) concret_hp


concret_hp
addikt

nagyon jó, hogy elvagytok ezeken a biztosításotokon :)
szerintetek ezekben az alapokban levő lovetta hány %ára elég egy rafi vagy erste állományhoz képest, miközben egy kisebb takarék majdnem kinullázta ? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.