Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) amargo válasza Ra3 (#19249) üzenetére


amargo
addikt

Ha párommal közös számlán vagyunk - két külön kártya -, akkor mind a ketten igényelhetjük rá? :)
Tehát számlánként vagy emberenként van?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19252) DopeBob válasza amargo (#19251) üzenetére


DopeBob
addikt

Eleg egy valakinek, szamlahoz van kotve es nem kartyahoz.

MZ/X

(#19253) concret_hp


concret_hp
addikt

azért azt érezzük ugye, hogy ez kb. olyan, mintha a pék max 5 forintért adhatná a zsemlét :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19254) amargo válasza DopeBob (#19252) üzenetére


amargo
addikt

Akkor számlához és emberhez is kötve van.. fene.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19255) DopeBob válasza amargo (#19254) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem, csak szamlahoz. Valamelyikotok igenyli, es akkor arrol a szamlarol inyen lehet KPt felvenni. Mindegy, hogy ki es melyik kartyaval, csak a limitre figyeljetek.

MZ/X

(#19256) Mercutio_ válasza DopeBob (#19255) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor ez nekik szívás, mert 2 fizuból csak 150k kp-t vehetnek fel ingyen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19257) MaciG válasza concret_hp (#19253) üzenetére


MaciG
addikt

Bár így lenne :)

BANZAII

(#19258) amargo válasza DopeBob (#19255) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem jól írtam. Mercutio_ érti miért kérdeztem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19259) concret_hp válasza Mercutio_ (#19256) üzenetére


concret_hp
addikt

hát tényleg hatalmas szívás, mire nem elég 300K kess / hó? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19260) amargo válasza concret_hp (#19259) üzenetére


amargo
addikt

Valamiért félre értettél 150k/ hó nem elég..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19261) Mercutio_ válasza concret_hp (#19259) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen 300, számlánként 150k ingyenes, ha ők ketten együtt többet keresnek, akkor már pénzbe kerül nekik így is, hogy a 150 feletti részhez hozzájussanak, vagy egyikük nyit külön számlát, de annak is van költsége.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19262) concret_hp válasza Mercutio_ (#19261) üzenetére


concret_hp
addikt

tök mindegy, azt is nehezen tudom elhinni, hogy havi 150K feletti készpénzre legyen szükségem rendszeresen :U persze lehet sorbaállni a csekkel, mert nem kell fizetni 30 forintot az utalásért :U
egyébként látom tényleg elhiszitek, hogy nemhárítjákát ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19263) Mercutio_ válasza concret_hp (#19262) üzenetére


Mercutio_
félisten

Te valamit nagyon félreolvastál, ha azt vontad, le, hogy elhisszük a "nemhárítjákát"-ot :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19264) Rolly válasza concret_hp (#19262) üzenetére


Rolly
veterán

nekem havi 20 is elég lenne kp-ban ha nem kéne az albit kp-ban fizetni ...

(#19265) VÁMpír válasza rolland88 (#19236) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

nézd meg a Széchényi Bank eurós betéti ajánlatait

(#19266) concret_hp válasza Mercutio_ (#19263) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor mi a probléma? :U (már azon kívül, hogy megmondják egy cégnek akinek a szolgáltatásaiért fizetsz, hogy hogyan üzleteljen az ügyfeleivel)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19267) _BM_ válasza Rolly (#19264) üzenetére


_BM_
senior tag

"nekem havi 20 is elég lenne kp-ban ha nem kéne az albit kp-ban fizetni "

Szólj a főbérlőnek, hogy a kp-felvételi költséggel csökkentett bérleti díjat szeretnéd fizetni. Meg fogja érteni. :K

(#19268) amargo válasza concret_hp (#19262) üzenetére


amargo
addikt

300k-nak nálad 30ft az utalási díja, kinél "bankolsz"? Az, hogy neked nincs rá szükséged, egy dolog, ahogyan az is, hogy másnak esetleg lehet rá.
Ahogy látom tényleg tanultál valamit a mostani kormánytól ;)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19269) #24334592


#24334592
törölt tag

otthon rozsas a helyzet :U

[link]

(#19270) concret_hp válasza amargo (#19268) üzenetére


concret_hp
addikt

39ft ért utalok/db, ennek a buziságnak hála meg kb. havi 5-600ft-al tuti nőni fog a bankköltségem, mert nem hárítják át rá rám annak aköltségét, amit amúgy is próbáltam észszerűen használni :C megyek önkéntesnek valamelyik stadiont alapozni :C

mégis mialóf@szról beszélsz? azon sírtok, hogy csak 150K-t lehet felvenni ingyen? :Y
szerintem legyen ingyen sör is meg 100ft 1 kiló kenyér :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19271) Mercutio_ válasza concret_hp (#19270) üzenetére


Mercutio_
félisten

Értem én, hogy hajnali 2-kor már más tudat állapotban van az ember, de akkor inkább ne postoljon :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19272) Rolly válasza concret_hp (#19270) üzenetére


Rolly
veterán

összességében úgyis többet fogunk fizetni ... Nálukn a feleségem eddig is ingyen vett fel havi 1x ez elég volt nekünk ... Nekem meg nem kellett felvennem pénzt. A tranzakciós adó óta a havi bankköltségem (magán, vállalkozói, cég) kb összesen 6000-rel emelkedett :( most az ingyenes kp felvét miatt gondolom még 1-2 ezer ft-tal nőni fog :(

(#19273) DopeBob válasza concret_hp (#19270) üzenetére


DopeBob
addikt

Nagyon erdekes, de "penzugyi rezsicsokkentes" elott ezek mind mind ingyen voltak...

MZ/X

(#19274) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#19232) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hello!
A MOL-ról mit gondoltok?
Nagyon olcsó mostanában...
PErsze, eső trendben van, de lassan már fordulnia kéne, nem?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19275) Rive válasza fokukac (#19274) üzenetére


Rive
veterán

Uccsó mondat, szerintem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19276) fokukac válasza Rive (#19275) üzenetére


fokukac
nagyúr

persze, cash is king. de nekem csak az van. :)

amúgy pedig a magyar részvények tényleg iszonyatosan lemaradóak, persze, a ner-gazdpol hatására....
spx vs mol

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19277) Dr.F.E.R.I. válasza Rive (#19275) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

"Úgy vélem 2014 korántsem lesz olyan egyértelműen trendelő, mint 2013 volt. Lehet, hogy ismét "cash is king"?"

Az a baj, hogy a magyar tőzsde viszont abszolúte nem volt trendelő idén, körülbelül ott jár most is a BUX index, ahol tavaly ilyenkor járt. Mivel ennyire látványosan elszakadtunk a fejlett részvénypiacoktól, én nagyon messzemenő következtetéseket ezek alapján nem vonnék le, itt inkább helyi sz@rakodások (nem) mozgatják azt a két-három részvényünket. Ha a BUX-hoz mért relatív teljesítményt nézzük, akkor az OTP nagyjából pariban van vele, a MOL viszont egyértelműen alulteljesített idén, kábé a tavaly ilyenkori árszint 75%-án van (a BUX ~103%-ával szemben). Utóbbi 19k magasságából szánkázott le ide 14k alá, jelentős esést már innét nem nagyon tudok elképzelni. A grafikonon is növekvő volatilitást látok, már nem olyan határozott a lefelé trendje, mint október közepéig volt. Egy rövidtávú fordulat mindenképp benne lehet most már a pakliban.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19278) Rive válasza Dr.F.E.R.I. (#19277) üzenetére


Rive
veterán

Én inkább úgy gondolkodok azon a cikken, hogy: ha egy elég abszurd 'mendentmegveszünk' világpiaci menet épp csak arra volt elég, hogy egy (viszonylag) szűk sávban eltilitolizzon (BUX, OTP, MOL, estébé), akkor egy világpiaci zökkenő esetén mi a franc lenne itt?

Persze, minden további nélkül el tudom képzelni, hogy BUX-arányositva növekedésnek indul mondjuk a MOL ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19279) g@bo válasza DopeBob (#19273) üzenetére


g@bo
nagyúr

a rezsicsökkentés kb annyira hihető, mint a jobban teljesítünk, ugye?

(#19280) fokukac


fokukac
nagyúr

érdekességképpen

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19281) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#19280) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

"Az elmúlt másfél évben ugyanis kísértetiesen együtt mozgott a Dow Jones az 1928-29 közötti mozgásával, ebből pedig nem sok jóra következtethetünk."

Jó kérdés, mit ért a cikkíró "kísérteties" alatt, mert amíg a DOW az utóbbi másfél évben ment kábé 25%-ot, addig az 1928-29-es periódusban bő 90%-ot. Nem mindegy, hogy egy dombra megyünk fel, vagy a Himalájára, utóbbiról persze hogy nagyobbat lehet esni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19282) aAron_ válasza fokukac (#19280) üzenetére


aAron_
őstag

érdekes időszak fog következni azt hiszem, rengeteg egymással ellentétes vélemény van.

What is your ikigai?

(#19283) fokukac


fokukac
nagyúr

pénzügyi rezsicsökkentés:

Egy bankfiókba besétált egy néni és kérdezte, hol lehet felvenni a 150 ezer forintot. Az ügyintéző értetlenkedésére közölte, hogy hallotta a tévében, hogy havonta ingyen jár 150 ezer forint. (forrás: 444.hu)

:)))) :C

és fogadjunk, hogy szavazati joga is van, és nem fél használni..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19284) Rolly válasza fokukac (#19283) üzenetére


Rolly
veterán

és a bank a szemét mert nem adták oda neki :D

(#19285) _BM_ válasza fokukac (#19283) üzenetére


_BM_
senior tag

A média tehet róla, hiszen ilyen stílusban nyomják a híreket:

Már több tízezren jelentkeztek a bankoknál, hogy ingyen vehessenek fel 150 ezer forintot, két részletben.

Azt viszont nem értem, hogy miért nem indul be a bankpánik az olyan hírekre, hogy "Orbán rátette a kezét a Takarékszövetkezetre". Meg a "Kivonulnak a bankok, mi lesz a betétesekkel?"-re.

[ Szerkesztve ]

(#19286) baryll válasza _BM_ (#19285) üzenetére


baryll
tag

Miről tehet a média...?
Arról, hogy van egy bőrlehúzó csőcselék a parlamentben?
Hányszorosan is adózunk a tisztességes munkával megkeresett pénzünk után..?

(#19287) Mercutio_ válasza baryll (#19286) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amíg ennyi a funkcionális analfabéta és az olyan aki nem tud szöveget értelmezni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19288) Tapsi válasza baryll (#19286) üzenetére


Tapsi
addikt

Sajnos nem elégszer, a minimálra bejelentett vállalkozók, és munkavállalók országában nagyjából a multiknál dolgozók tartják el az államot.

Gyk: nézz utána az állami kiadások összetételének. Meg fogsz lepődni.

(#19289) priti válasza Tapsi (#19288) üzenetére


priti
addikt

Hol itt a probléma?

Hardverlesen

(#19290) BÁ Nutrition válasza Tapsi (#19288) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

te multinál dolgozol ugye? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19291) Ra3 válasza BÁ Nutrition (#19290) üzenetére


Ra3
őstag

Azért van benne valami, én 12 évet dolgoztam kkv szektorban, olyan cégnél ahol az utolsó 5-6 évben úgy felfutott a cég hogy teljes lelki nyugalommal bejelenthetett volna legalább pár embert rendesen (60 fős cég ebből ~8-9 szellemi dolgozó, 15 szakmunkás, a többi betanított).
Nyilván a betanítottak rendesen be voltak jelentve (minimálbér), meg néhány szakmunkás is aki nem keresett túl sokat, de aki mondjuk pl. mérnökként dolgozott az már nem (az más kérdés hogy ezzel eltaktikázta magát mert pont ezeket az embereket nehéz pótolni, cserébe viszont könnyen találnak másik/jobb munkahelyet).
És hiába tehette volna meg hogy bejelent, ez egy évtizedes beidegződés ami nem múlik el hamar (ahogy idegenül mondják old habits die hard). Egy éve multinál vagyok, és néha elszörnyűlködök hogy mennyit fizetek/fizetnek utánam pl. tb-re, miközben orvos közelében sem jártam évek óta, de amikor kellett akkor mehettem magánrendelésre ha nem akartam hónapokig várni a normálisabb orvosokra.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#19292) Tapsi válasza BÁ Nutrition (#19290) üzenetére


Tapsi
addikt

(#19293) fokukac válasza Ra3 (#19291) üzenetére


fokukac
nagyúr

Sokan vagyunk még így ezzel. nem kell bérpapírt nézegetni, ennyi.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19294) Ra3 válasza fokukac (#19293) üzenetére


Ra3
őstag

na ja, az utolsó 2-3 borítékot már nem bontottam ki.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#19295) Mercutio_ válasza fokukac (#19293) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt se érdemes kiszámolni mennyit bukott aki még épp a régi adósávok idején kapott végkielégítést, szemben azzal aki 1/2 évvel később került lapátra, így kevesebbet is adózótt és kérhette azt is, hogy ne dec 31-gyel, hanem január 1-el legyen a tárgyévi kifizetés :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19296) Ra3 válasza Mercutio_ (#19295) üzenetére


Ra3
őstag

Hasonló sztori ahogy én jártam, mivel nem voltam teljesen bejelentve ezért nyilván nem bruttó hanem nettó fizetésben voltunk szóban megállapodva. Emiatt a 2010. utáni adócsökkenésből én semmit nem láttam, mivel kaptam azt a nettót amiben megállapodtunk, ez volt az egyik ami miatt megindultam más munkahely felé.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#19297) BÁ Nutrition válasza Tapsi (#19292) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

magyarországon mennyi ember dolgozik multinál? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19298) lajafix válasza BÁ Nutrition (#19297) üzenetére


lajafix
addikt

400-500e

Rock'n Roll

(#19299) BÁ Nutrition válasza lajafix (#19298) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"1,6 millióan dolgoztak teljes munkaidőben a versenyszférában"
az nájsz ;]

amúgy ehhez a multi bejelent dologhoz hozzá lehet tenni mennyi adómentességet kapnak. ill legutóbb az audi annyi támogatást kapott hogy kb az új munkahelyenként 5 évnyi bér kijött volna belőle.
pontos adatot nem tudok írni de elég komoly összegre emlékszek +10 millió pénz körül

ill ha jól emlékszem azóta húztak egy maxot ami adható ~5 millió környékére

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19300) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#19299) üzenetére


concret_hp
addikt

nem vitás, hoyg kapnak támogatást, de azt is nézd hozzá, hogy egy termelő multinál létesített +1 munkahely valószínűleg a beszállítóknál is generál + munkahelyet (arányokról nyilván kár vitatkozni, akár a támogatás, akár az áttételesen generált + munkahelyek arányáról)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.