Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) _BM_ válasza Mercutio_ (#19333) üzenetére


_BM_
senior tag

"Amíg ekkora szavazóréteget képviselnek - és egyre nő a számuk - addig minden rövidtávon gondolkodó populista politikai vonal nekik kedvező döntéseket hoz, pedig simán megléphette volna 2/3-dal a háta mögött a mosta kormány..."

Pontosan így van! Kétharmaddal, sőt, 99%-kal is ki lehet esni a parlamentből, ha valaki rendet akar tenni. Ez a demokrácia. Ahogy a diktatúrák tönkre tudják tenni a nemzetek jövőjét, úgy a demokráciák is. Az esetünkben a tönkretevés úgy néz ki, hogy az elkövetkező évtizedben el fogja hagyni az országot 5-800 ezer MOTIVÁLT ember, mégpedig gyerekestül. Nyugdíjcsöki mindenképpen jönni fog, de már késő lesz. Addig lehet simicskázni, stadionokat építeni és azok ellen lázadni, feleségverő képviselők számonkérését követelni, jogállamiságot visszasírni. Lúzer országnak nagyobb csapás a demokrácia, mint a diktatúra.

(#19352) KMT válasza BÁ Nutrition (#19344) üzenetére


KMT
addikt

De miért terveznél 5 évre? Mi van, ha az az 5 15, vagy 25 lesz? Harmad / ötödannyiból akarsz élni?

"A legtöbben durván alábecsülik a nyugdíjban eltöltött éveik számát. Egy ma 65 éves magyar férfi még 14,3 évig él, egy nő 18,3 évig és ez érték évről-évre növekszik."
[link]

(#19353) atillaahun válasza Rolly (#19350) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi, kikerestem azt is a honlapon, de ugyanúgy szar sincs leírva róla. Mármint hogy milyen díjak vannak, meg mit bukok ha idő előtt visszakérem. Hova dugták? :(((

(#19354) atillaahun válasza KMT (#19352) üzenetére


atillaahun
veterán

80 éves férfi átlagéletkor és 83 éves női?? Szerintem a Földön nincs ilyen ország ahol ez igaz lenne, nemhogy itthon. Jó lenne tudni honnan vannak ezek a számok.

[ Szerkesztve ]

(#19355) Dr.F.E.R.I. válasza KMT (#19352) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

70 körül a legtöbb ember már eltávozik, nem véletlen húzták meg úgy a nyugdíjkorhatárt, ahogy.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19356) bandus válasza atillaahun (#19354) üzenetére


bandus
veterán

nem átlagéletkor, hanem születéskor várható élettartam. a kettő nem ugyanaz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19357) atillaahun válasza bandus (#19356) üzenetére


atillaahun
veterán

Ki mondta hogy igen?
Újszülötteknek talán reális lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19358) bandus válasza atillaahun (#19357) üzenetére


bandus
veterán

kicsit figyelemtlen voltam, de valóban nagyon magasak ezek a számok. a születéskor várható élettartam ennél jóval alacsonyabb [link], nekünk meg persze ennél is. ezek alapján érthető, ha az ember nem 15 nyugdíjas évvel számol.

nekem ebben az évben (első munkával töltött évem) valamivel több, mint 200k ment önkéntes nyp-be. gyorsan, nagyon egyszerűen, infláció felett 5% hozamot feltételezve, és ezt az ütemet tartva ebből 65 éves koromra kb 25 M HUF lesz (persze nyilván nem ennyit fogok erre félrerakni a későbbiekben), ami még 15 évvel számolva is 140k/hó nyugdíj, ami szerintem tisztességes. persze reálisan nézve ennek kb a duplája lesz szerintem, amiből kényelmesen, nélkülözés nélkül meg lehet élni. de ha a munkábaállástól kezdve 10-20k-t elrak az ember nyugdíj célra havonta, akkor szerintem nem kell majd aggódnia idős korára.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19359) Rolly válasza atillaahun (#19353) üzenetére


Rolly
veterán

napi kamatozási T+2 napos a ki és berakás berakni ingyenes a pénzt kivenni tranzakcióként 300 ft fix... havi díja a értékpapír számlának 300 ft körül van

https://hozamplaza.hu/hozamplaza/befalap_info.php?id=26

ha erstés bankszámlád van akkor a bankszámla-értékpapír számla között ingyenes a pénzmozgás és kb azonnali... (erstés legolcsóbb számla most 300 ft körül van...

A hozamplázán te pakolászod az alapokba a pénzed minden alapnak más költségei vannak...

[ Szerkesztve ]

(#19360) BÁ Nutrition válasza KMT (#19352) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem tervezek 5 évet, hanem egy kb átlagos várható életkorra gondoltam, amit alán túl is becsültem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19361) concret_hp válasza atillaahun (#19354) üzenetére


concret_hp
addikt

a két állítás egyáltalán nem ekvivalens és bandus is mellélőtt, nem is a születéskorit említették :)

lásd: akik most 100 évesek, azoknak hány év lesz a várható életkora? :) lehet ez 100nál kisebb? :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19362) fokukac válasza _BM_ (#19351) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezért a Párt tesz róla, hogy az emberek ne legyenek versenyképes tudás birtokában, és ne tudjanak még elmenni se.
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19363) lajafix válasza fokukac (#19362) üzenetére


lajafix
addikt

ugyan @, még szamizdat jellege is lesz a nyelvtanulásnak, biztos többen rákapnak mint a sodrott cigire. :)

Rock'n Roll

(#19364) Mercutio_ válasza lajafix (#19363) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, amíg a NAV által meg nem lesznek ezek a "szamizfat" oktatók sexuálva, aztán megnézem ki lesz bátor ilyen órákat tartani :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19365) zsoltee10 válasza Mercutio_ (#19364) üzenetére


zsoltee10
addikt

Azért ha magánba jár pár gyerek a tanárokhoz, nagyon görény szomszéd kell és komoly NAV szándék, hogy tetten érjék...

(#19366) Rive válasza zsoltee10 (#19365) üzenetére


Rive
veterán

Volt már szexuálás jóval kevesebbért is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19367) BÁ Nutrition válasza fokukac (#19362) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Ezek ezt direkt csinálják, hogy ostobaságban és tájékozatlanságban tarsák a potenciális választóikat. Nyilván nincsen ilyen ördögi terv, de ennél jobban nem tudna úgy kinézni, mintha mégis lenne"

nyilván nincsen ilyen ördögi terv ;]
valszeg valamelyik képviselő (vagy több) rendelkezik olyan iskolával ami megfelelne a követelményeknek(ha nem majd fog), így ez is csak arról szól hogy kisajátítsák a piacot. anno a Pintér azzal kezdte hogy kb 1 hónap alatt lenyúlt több száz vagyonőrző tevékenységet folytató cég melóját különböző multiknál, persze a melót nem akarta csinálni(nem is teszi) hanem most már neki kell számlázni. legalábbis akinek van gyomra hozzá..

gyakorlatilag arról szól ez az egész hogy hűbérrendszert alakítanak ki, és újraosztják a javakat.
építőipar, alkohol, cigi, oktatás, termőföld, erdők.. meg lehetne sorolni tovább..

legalább nem külföldre adják, a szegfűs rendszerben meg az volt a divat

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19368) DopeBob válasza BÁ Nutrition (#19367) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát nem tudom, a "külföldiek" mintha nem lettek volna ennyire pofátlanok... :U

MZ/X

(#19369) KMT válasza atillaahun (#19349) üzenetére


KMT
addikt

Egy befalapnál nincs olyan, hogy lekötés. Egy évre nem is biztos, hogy a legjobb választások. A pénzed azon részére, amit akár kockáztatsz is, magasabb hozamot kínáló alapokat is találhatsz. A biztonságos része meg mehet akár állampapírba, és akkor nem kell másik bankszámlát fenntartanod.

(#19370) BÁ Nutrition válasza DopeBob (#19368) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

arra nem fogadnék azért

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19371) pit stop válasza BÁ Nutrition (#19370) üzenetére


pit stop
addikt

Számok nem hazudnak - amikor valami új van sokszor kapnak vérszemet néhányan, ez elég jellemző sajnos.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#19372) DopeBob válasza BÁ Nutrition (#19370) üzenetére


DopeBob
addikt

Ok, akkor nem emlékszem, hogy ennyire pofátlanul ment volna a lenyúlás, plusz ez mellé még viseld el, hogy komplett idiótának néznek... (manyup, traffik, szerencsejaték, nemzeti parkok átminősítése és haveroknak átadása, vasút rekordáron, autópálya rekordáron és ha ez még nem lenne elég, mindehol az arcodba tolják a sikerpropagandát... tudják nagyon jól, hogy nincs alternatíva, azt csinálhatnak ami éppen reggel az eszükbe jut)

MZ/X

(#19373) Rive


Rive
veterán

Izé, házszabály: gazdaság el szok' férni, (politikai) politika nem.

Plíííz...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19374) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#19367) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, tuti módszer NAV, tb, egyéb ellenőrzést a nyakára küldeni a kiszemelt cégnek, aztán 2-3 büntetéssorozat után már fillérekért belemegy, hogy eladja és csak ügyvezető (vagy még az se) legyen a volt tulajdonos.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19375) lajafix válasza Mercutio_ (#19364) üzenetére


lajafix
addikt

mióta jelentik le a nyelvtanárok a maszek óráikat?

Rock'n Roll

(#19376) lajafix válasza atillaahun (#19354) üzenetére


lajafix
addikt

jó reggelt, pedig így van. egy részt nem átlagéletkor, mert az 40 körül van az országban, hanem várható élettartam.

És bezony ha túléled az 50-60 éves korod közötti magyar darálót, akkor nagy eséllyel megéred a 80at. Pont ezért majd 2 évtized a nyugdíjfolyosítás átlagos ideje.

Rock'n Roll

(#19377) g@bo válasza lajafix (#19376) üzenetére


g@bo
nagyúr

kár a nyugdíjra számítani, mint ahogy az országban rövidesen eljövendő jólétre is felelőtlenség.
addig érdemes csatlakozni az 500e+ koccolt honfitárshoz, amig a befogadóország fogad, és valami munka akad. az országot szétlopták, gyartmati sorból kikecmeregni szinte lehetetlen. kilátás 0.

csodát itt már nem látunk, az fix. zsebtömködés és fosztogatás megy. életképtelen pálya.

(#19378) #24334592 válasza g@bo (#19377) üzenetére


#24334592
törölt tag

amig a befogadóország fogad --> ami már nem tart a végtelenbe, ugyanis egyre több helyen kezd feldúsulni a nem kívánt mennyiségű bevándorló és mindenhol megy a mtek, h akkor most mi legyen :U a svejciek tutira korlátozni fognak, az eu-n belül nem tudom milyen lehetőségeik vannak, hisz az Eu az áruk, pénz és szabad emberáramlás blablabla....

(#19362) fokukac ez tuti nem valami HOAX? Kintről elég hihetetlennek tűnik a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#19379) g@bo válasza #24334592 (#19378) üzenetére


g@bo
nagyúr

tuti.... de ez nem vonatkozik a képzetebb munkaerőre. pl 2 nyelvet beszélő cnc esztergályos.

magyarul beszélő mosogató a gáz.. ;]

ezért kell lépni annak is, aki nem egy penge borisz... mert a burger melónak lassan vége.

(#19380) BÁ Nutrition válasza #24334592 (#19378) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"egyre több helyen kezd feldúsulni a nem kívánt mennyiségű bevándorló"
olyan bevándorlóra aki ért is valamihez, szal nem a mekdonáccba megy krumplit sütni(ami már jó melónak számít...) még jó sokáig lesz kereslet...

nem véletlen hogy próbálják visszatartani a szaktudást mármint itthon

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19381) #24334592 válasza BÁ Nutrition (#19380) üzenetére


#24334592
törölt tag

Ha otthon megjelenne egy mértékadó országos lapban egy olyan főcímlap, hogy a bevándorlók helyett a nőket kéne helyzetbe hozni a munkaerőpiacon, az kiverné a biztit? :D

Még a legtoleránsabb nemzetnél (25%-az összlakosságnak külföldi) is elérte azt a szintet, hogy nem bírják tovább. A legmenőbb, legkeresettebb szakmákban is elindult egyfajta "tisztogatás". Gondolok itt IT-s melókra évi 100k bruttó chf-fel. Le egészen a játék aljáig a vendéglátásig, ahol szintén csak svájciakat vesznek fel és ha nagyon muszáj akkor németeket.

CHFHUF közel +3% egy hónap alatt? Isten áldja meg a magyar politikusokat így karácsony előtt :R :R

(#19382) BÁ Nutrition válasza #24334592 (#19381) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csak vannak olyan munkakörök ahol nem biztos hogy tudnak elég képzett embert képezni. másrészt sokáig tart.
olvastam egy olyan cikket hogy németországban 5000 körüli betöltetlen mérnöki állás van.
szal a srác elvégzi az egyetemet az egy dolog(3-5 év) és +5 év mire ért is valamihez.. az úgy már 10.. ami elég sok.
nyilván a pincéreknél ezt két hónap alatt megoldják..

de megint kanyarodok el :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19383) _BM_ válasza BÁ Nutrition (#19367) üzenetére


_BM_
senior tag

"valszeg valamelyik képviselő (vagy több) rendelkezik olyan iskolával ami megfelelne"

Ez is közrejátszik, de a lényegről senki nem beszél, és nem is tudnak sokan róla. Az IMF sokallja a vállalkozások számát, ezért meg fogják felezni a számukat. Persze, titokban tartják, mert az imf elzavarása az alapja a kormány ideológiájának. Egyrészt rendeletekkel fogják rábírni az EV-ket, hogy hagyják abba, másrészt az adminisztrációs/könyvelési terheket úgy alakítják, hogy 50-100 milliós bevétel alatt abszolút ne érje meg vállalkozni.
Vállalatok fogják elvégezni alkalmazottakkal azokat a melókat, amelyeket ma csillió EV és mini bété csinál. Taxisok, nyelvtanárok, asztalosok, kurvák, mindenki alkalmazott lesz (ez az egymillió új munkahely program nagyobbik része).
Természetesen kihasználják a kormányközeli vállalkozók az imf által kierőszakolt folyamatot, de nem a csókosok találták ki az egészet. Nem is lenne hozzá eszük.

[ Szerkesztve ]

(#19384) BÁ Nutrition válasza _BM_ (#19383) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szal lesz a nagy Hajas részvénytársaság, és minden fodrász oda tartozik majd? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19385) _BM_ válasza BÁ Nutrition (#19384) üzenetére


_BM_
senior tag

Fogalmam sincs, milyen méretekben gondolkodnak.
Az átkosban is fodrászszövetkezetek voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#19386) pit stop válasza _BM_ (#19383) üzenetére


pit stop
addikt

Ekkora baromságot már rég nem olvastam - ne higgy 100%-ig hírcsárda híreinek annyit tudok mondani.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#19387) #24334592 válasza _BM_ (#19383) üzenetére


#24334592
törölt tag

IMF sokallja a vállalkozások számát --->miért?A kapitalizmus lényege pont ez, nem?

Ez a nyelvsulis dolog akkor most tényleg komoly? :Y

(#19388) zsoltee10 válasza #24334592 (#19387) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ezt én se értem. Vállalkozók fizetik a járulékokat, áfát, adót, ezt-azt. Lehet őket büntetni orrba-szájba. Alkalmazottakra nem lehet küldeni a NAV-ot...

(#19389) _BM_ válasza pit stop (#19386) üzenetére


_BM_
senior tag

"Ekkora baromságot már rég nem olvastam"

Tőlem sok baromságot olvashatsz. Mással nagyon nem is tudok szolgálni. ;)

(#19390) _BM_ válasza zsoltee10 (#19388) üzenetére


_BM_
senior tag

Figyelj! Nálunk van 600 ezer egyéni vállalkozó, Ausztriában van kábé 200 ezer. Az imf (és a többi okostojás a huszonéves szakértőivel) próbál Ausztriát csinálni MO-ból. Mit csinál egy "szakértő"? Összehasonlítja az adatokat, és azok alapján fogalmazza meg a követeléseit. Biztosan azért vagyunk szarok, mert túl sok a vállalkozó. Vagy túl kevés a nő a parlamentben, bezzeg Svédországban sok. Na ez a megoldás.

Egyébként az imf nyilatkozatában olvastam a hazai kisvállalkozók számával kapcsolatos megjegyzést olyan 5-6 éve, amikor még nyilvánosságra hoztak munkaanyagokat és apró részleteket. Nem az ujjamból szoptam.

[ Szerkesztve ]

(#19391) zsoltee10 válasza _BM_ (#19390) üzenetére


zsoltee10
addikt

na de mi köze van az imf-nek még hozzánk? arról volt szó, hogy az alacsony kamatú imf hiteleket szépen kicseréltük állampapírokra..

[ Szerkesztve ]

(#19392) pit stop válasza _BM_ (#19390) üzenetére


pit stop
addikt

Tanultál közgazdaságtan? Formai vagy nem formai típusban teljesen mindegy. Őszintén érdekelne :U
Egyik alapvető dolog, hogy a foglalkoztatás jóval 90 százalék feletti részét a kis és közepes vállalkozások adják, az emberek ekkora százaléka ilyen vállalkozásoknál dolgozik. Ezért támogatja pl. EU is pl. ezt a réteget, vagy bármely más nemzetközi szervezet is e mellett áll ki.
Én egyébként szeretnék úgy élni mint Ausztriába - de biztos én vagyok hülye :U
IMF pedig amikor hitelszerződésünk volt sem követelt és követelhetett ilyen szinten semmit. Most pedig partnerek vagyunk, ami már jó pár évtizede tart, és ha akarjuk maximum meghallgathatjuk amit mondanak semmi több.
Azok a szakértők még mindíg többet érnek, mint M betűs emberünk, aki amit éjszaka álmodik abból lesz a csodairány. Most is nyilvánosságra hozzák azokat amiket korábban - az más dolog, hogy ennek eljutását hozzánk hogy próbálják gátolni.

(#19393) concret_hp: A fiktív vállalkozások száma sok, azon kéne szűkíteni valóban.
Kft.-k alaptőkéjének emelése ezt akarná szolgálni, de akkor majd találnak más cégformát, így szerintem az nem lesz a legjobb.
Reagálásodra: Multiknál csak saját cégüket kell nézni, beszállítók sokkal többet tesznek ki. A kis- középvállalkozás pontosabb körülhatárolásán lehetnek eltérések (főleg pl. magyarországi méretekben), de ez akármennyire hihetetlen így van. Multikkal és nagyvállalatokkal találkozol szembe szinte minden pillanatban, de ők foglalkoztatás szempontjából ehhez képest minimálisan jelennek meg piacon (ennek ellentmondó szakmai szöveget nem hallottam/láttam még, pedig láttam már pár oldalról). A nyereség, bevétel és egyéb szempontokból persze teljesen más a dolog és az arány is.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#19393) concret_hp válasza _BM_ (#19383) üzenetére


concret_hp
addikt

persze sok a vállalkozás, csak ezt nem úgy kéne megoldani, hogy kinyírjuk a felét, hanem hogy olyan körülményeket teremtünk, hogy legyen esély növekedni és megoldja a piac :)

pit stop: ez nagyon nem igaz, az emberek ~negyede a cégek <1%ánál dolgozik (multiknál) :) kkv-ra nem maradhat 90% :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19394) _BM_ válasza pit stop (#19392) üzenetére


_BM_
senior tag

"Tanultál közgazdaságtan?"

Nem.

(#19395) _BM_ válasza zsoltee10 (#19391) üzenetére


_BM_
senior tag

na de mi köze van az imf-nek még hozzánk?

Több, mint gondolnád.

"arról volt szó...."

Ja, hát a kommunikációban sok mindenről van szó, például arról, hogy elküldtük az imf-et.

[ Szerkesztve ]

(#19396) _BM_ válasza pit stop (#19392) üzenetére


_BM_
senior tag

"a foglalkoztatás jóval 90 százalék feletti részét a kis és közepes vállalkozások adják, az emberek ekkora százaléka ilyen vállalkozásoknál dolgozik."

Inkább 70 százalék, de én nem ezekről beszéltem, hanem azokról, akiknek NINCS alkalmazottjuk. A taxisokról, a nyelvtanárokról és a kurvákról.

(#19397) pit stop válasza _BM_ (#19396) üzenetére


pit stop
addikt

Megkövetem magam, az a vállalkozások aránya kkv és nagyvállalatok között, igazad(tok) van :R Kétharmad teljesen jogos - túl késő van, bocsánat.

KKV-ba mindenki beletartozik, mikrótól középig. A kis mikro kényszervállalkozásokat valóban meg kéne valahogy szüntetni - valami értelmes formában (nem akolba terelve kötelezően). Nekik nem jó, mert vállalkozásként sokat kéne fizetniük és rengeteg adminisztráció feleslegesen.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#19398) _BM_ válasza pit stop (#19397) üzenetére


_BM_
senior tag

"A kis mikro kényszervállalkozásokat valóban meg kéne valahogy szüntetni"

Miért kéne megszüntetni? Munkahelyet teremtenek, egyet, a sajátjukat.

[ Szerkesztve ]

(#19399) pit stop válasza _BM_ (#19398) üzenetére


pit stop
addikt

Kényszer részét kéne megszüntetni, egy olyan valamit kéne alkotni mint ami maga idejében eva volt - egyedi és hasznos. Pl. kisebb adóteher mellett egyszerűbb adminisztrációval dolgozhasson ha valóban egyedül és kicsiben csinálja. Ahogy egész adórendszerünk ez is túlbonyolított most, néhány kiskapuval de leginkább átlag szivatásával.

Példáddal élve ha x taxitársaság kocsijával utazom minek kis pista egyénitöl számla, vagy nyelviskolába járok de tanár egyéni vállalkozótól kapok x számlát. Erre felesleges "vállalatot" alapítani - mindennapi életben használható jogszabállyal és törvényhozói akarattal egyszerűsödhetne.
Lassan nem MM-tól veszel tv-t hanem Pista ev. eladótól meg Jóska ev. pénztárostól - aztán ebből gondok tömkelege jön.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#19400) concret_hp válasza pit stop (#19399) üzenetére


concret_hp
addikt

katának hívják :) (bár nem mindenkinek éri meg nyilván)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.