Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) aAron_ válasza Dr.F.E.R.I. (#19196) üzenetére


aAron_
őstag

szerintem simán lenne érdeklődés iránta :)

valaki nem is olyan rég írt egy cikket a EMH, CAPM-ről, egész népszerű volt szerintem.

egyébként buy & hold? egy részvényt átlagosan mennyi ideig tartasz? shortolni is szoktál? engem mindenféle nyereséges stratégia érdekel, és annak ellenére, hogy az internet milyen nagy, igazán jó blogokat, oldalakat, cikkeket nagyon nehéz találni erről szvsz. a többség amatőr, és/vagy csak a forex...

What is your ikigai?

(#19202) Dr.F.E.R.I. válasza aAron_ (#19201) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

"Longos" ember vagyok, leginkább hetekben, max pár hónapos időtávban tartok pozíciót. A legtöbb emelkedés bőven ki szokott fulladni ekkora időtávon, úgyhogy ennél tovább nem tartom érdemesnek benne maradni. Vannak persze kivételek, de a legtöbb esetben ha egy pozíció három hónap alatt sem termel érdemleges hasznot, azt többnyire érdemes is likvidálni, mert ez idő alatt biztosan lesz egy-két jó beszálló más papírokba. Majd lehet, hogy a télen akkor mégiscsak összeszedek erről egy kisebb-nagyobb cikket.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19203) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#19202) üzenetére


fokukac
nagyúr

Csak kíváncsiságból: és ha eső trend van, mit csinálsz?
Felpattanásokra operálsz?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19204) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#19203) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Eső trendben általában nem veszek bele részvényekbe, csak akkor próbálkozom meg egy-egy spekulatív vétellel, ha nagyon elérni látszanak egy aljat, ahonnét - ahogy írod - már inkább felpattanást tartok valószínűbbnek. Most a nagyobb hazai részvények közül a MOL jár ebben a cipőben, talán a nehezén már túl van, amennyiben 14k felett tud maradni. De több éves tapasztalat után azt tudom mondani, hogy kifizetődőbb megvárni, amíg emelkedésbe fordul a részvény, itt a nehézséget az jelenti, hogy az ember felismerje, hogy valóban fordulat következett be.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19205) aAron_ válasza Dr.F.E.R.I. (#19204) üzenetére


aAron_
őstag

hogyan dolgoztad ki ezt a stratégiát? szakirodalmat olvastál hozzá, ha igen mit? csak technikai elemzés eszközeit használod, vagy a fundamentumokra is figyelsz külön? hedgelési technikákat alkalmazol? (bár gondolom nem, hiszen többnyire ahhoz shortolni is kéne) figyelsz az éppen tartott részvények közötti korrelációra? egyszerre ált hány pozícióban vagy benne?

bocs, hogy így letámadtalak ezzel a sok kérdéssel, de tényleg érdekelne, remélem nem baj :)

What is your ikigai?

(#19206) emvy válasza aAron_ (#19205) üzenetére


emvy
nagyúr

Komolyan gondolod, hogy egy forumon fogjak neked elmondani a befektetes alapjait? :( Ezzel csak magadat csapod be.

while (!sleep) sheep++;

(#19207) aAron_ válasza emvy (#19206) üzenetére


aAron_
őstag

nyilván nem itt fogom megtanulni, csak nekem sajnos máshol nem nagyon áll módomban olyanokkal beszélgetni akik ilyennel foglalkoznak komolyabban. ezért is kérdeztem, hogy olvasott-e hozzá bármilyen szakirodalmat, és ha igen mit. ahogy látom ez is egy kvázi swing kereskedési stratégia, ami engem kifejezetten érdekel. természetesen nem az egyik napról a másikra akarom megtanulni, hosszú távú céljaim vannak ezzel ;)

What is your ikigai?

(#19208) emvy válasza aAron_ (#19207) üzenetére


emvy
nagyúr

Hany konyvet olvastal el a temaban? Nem bulvarra gondolok, hanem mondjuk told vegig a CFA elso vizsgaanyagat, aztan a Graham-fele konyvet, aztan meg tudnek mondani.

Persze jo esellyel ebbol az jonne ki, hogy utana nem akarnal tozsdezni.

while (!sleep) sheep++;

(#19209) concret_hp válasza concret_hp (#19152) üzenetére


concret_hp
addikt

mondomén :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19210) Dr.F.E.R.I. válasza aAron_ (#19205) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem nem a stratégia a legfontosabb, hanem az elemzéseim megbízhatósága. Ha kellő pontossággal látod jól a helyzeted, csak ingerküszöb kérdése, mennyi részvényt veszel. Ehhez viszont az eszköztárat nem egyszerű kidolgozni, lassú és aprólékos munka, én két és fél év alatt jutottam el addig a szisztémáig, amit most használok. Angolból nem tudom, mennyire vagy jó, én Alex Elder két könyvét tudom meleg szívvel ajánlani. [link][link]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19211) aAron_ válasza emvy (#19208) üzenetére


aAron_
őstag

Graham féle könyvet még te ajánlottad nekem, amit köszönök így utólag is, hamarosan végzek vele, nagyon érdekesnek találtam. Utána jön Philip A. Fischer műve. Nagyon hasznos tudás van bennük, azonban most szeretnék kicsit jobban megismerkedni a rövidebb távú "befektetésekkel" is, csakhogy itt már rengeteg a hülyeség, (pl azt a ami napig nem tudom eldönteni, hogy a szimplán technikai elemzésre épülő kereskedésről mit gondoljak...) nagyon nehéz megtalálni az igazságot, ezért is kérdezgetek itt.

(#19210) Dr.F.E.R.I.: köszönöm :R

What is your ikigai?

(#19212) attiati válasza aAron_ (#19211) üzenetére


attiati
veterán

Ha elmondok neked egy stratégiát, ami 65-35%-ban sikeres hosszútávon, akkor úgyis a megvalósítás és a pszichéd lesz a gyenge pont és nem a stratégia.

a eurhuf chartodhoz: ha fibo szintet húzol alacsonyabb értékből magasabba, akkor támasz szinteket kapsz, és nem ellenállást.

egyébként ez a topik valami számítógépvásárlós, használtautókereskedős, politikai valami keveréke lett?

[ Szerkesztve ]

(#19213) KMT válasza attiati (#19212) üzenetére


KMT
addikt

Én is csak mosolygok, hogy itt a befektetős hozzászólások az off-osok... (:

(#19214) Rolly válasza aAron_ (#19211) üzenetére


Rolly
veterán

technikai elemzés szerintem egyszerűbb mint a gazdasági... főleg, hogy ugye az ár mindig tükrözi az aktuális állapotát egy instrumentumnak :) ... pl az arany árában benne van minden amit az emberek tudnak róla illetve ami az emberiségnek a véleménye róla :) ...

innen már egy lépés a trendkereskedés vagy a káosz elmélet :D

(#19215) fokukac válasza Rolly (#19214) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szép dolog a technika, de a hülye politikusokkal és elszabadult hajóágyúként nyilatkozó jegybankelnökökkel nem tud mit kezdeni. :)

Nade más téma.

Az előbb voltam kint, és a Bajcsy-n sorban állnak az emberek a pénzváltónál, legalább 10 méteres sor volt az utcán. Ilyet még sosem láttam. :)
Persze, ez lehet, hogy azt jelzi, hogy akkor elértük az alját, elvégre mire az utca népe is rámozdul valamire, az általában kontraindikátor..

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19216) concret_hp válasza fokukac (#19215) üzenetére


concret_hp
addikt

néha megesik hogy feltorlódnak, jön egy közepes turista csoport + pár lokál hero v ilyesmi :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19217) zsoltee10 válasza fokukac (#19215) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ezen felbuzdulva át is váltottam még a maradék eurómat. :) Már nem bízom a 310Ft-ban, jó ez a 303Ft is.

[ Szerkesztve ]

(#19218) fokukac válasza concret_hp (#19216) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem, ez nem turista-helyen van, hanem a Bajcsy külsőbb részén...
ezek mind helyi magyar emberek voltak, ruházatuk és búskomor ábrázatuk alapján.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19219) DopeBob válasza fokukac (#19218) üzenetére


DopeBob
addikt

:DDD

MZ/X

(#19220) priti válasza fokukac (#19215) üzenetére


priti
addikt

jahh, el tudnék képzelni egy karikatúrát két csövesről; az egyik matematikus a másik bróker alatta a szöveggel:
"csak az elszabadult hajóágyú reputációs kockázata maradt ki a függvényből" :DDD

Hardverlesen

(#19221) lajafix válasza fokukac (#19215) üzenetére


lajafix
addikt

Dehogynem lehet: mivel mindkét paraméter hosszú ideje ismert és jelentős szerepet játszik, ezért lehet velük számolni: extra kocka prémium elvárásként. :O

Rock'n Roll

(#19222) fokukac válasza lajafix (#19221) üzenetére


fokukac
nagyúr

és egy extra kocka nálad hány fibonacci? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19223) lajafix válasza fokukac (#19222) üzenetére


lajafix
addikt

Pí.

Rock'n Roll

(#19224) adam3


adam3
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy megtakarítás, aminek nagyobb része hosszútávú, kisebb része pedig "habajvanehheznyúlok" alapú. Nem szeretem a kockázatot, ahogy nem is szeretnék naponta azon aggódni, hogy mi van a pénzemmel. Mivel a napi használatú számlán a K&H-nál van, ezért kinéztem az ő prémium megtakarítási számlájukat, ami 3,5%-ot adna, mellette pedig ott lenne a lehetőség, hogy ha kell pénz, ki tudom venni egy részét is, hiszen a fél éves prémium ciklus alatti minimum összegre azért járna a prémium kamat. A másik lehetőség a fél éves állampapír, ami ugyancsak 3,5%-os kamatot ad.

Az egyik probléma, hogy a K&H-s megtakarítási számla elvileg január végéig ingyenes, utána 508Ft-os havidíjú, amit sokallok, de eddig mindig meghosszabbították az ingyenességet. Sajnos nem várhatok az új hirdetmény kihirdetésig, mivel januárban indul az első féléves prémium ciklusuk. E mellett szól azonban az, hogy szükség esetén tr. adó mentesen hozzáférhetek a pénzhez, mivel saját számlák közötti utalásról lenne szó.

Az állampapír mellett szól az ingyenes számlavezetés, ellene a szükség esetén jelentkező tr. adó, és hogy nem értek az állampapírokhoz :) Egyáltalán itt lehetséges idő előtt csak egy részéhez hozzáférni?

Tudom, hogy a tőzsdéhez képest ezek a kamatok közel nullák, de időm sem lenne folyamatosan figyelni az árfolyamot, és ilyen téren kockáztatni sem szeretek.

Köszönöm a segítséget!
Ádám

(#19225) g@bo


g@bo
nagyúr

uff

az ezüsttömbről mint befektetésről, mi a véleményetek?

(#19226) KMT válasza adam3 (#19224) üzenetére


KMT
addikt

Igen, el lehet adni az állampapírt, akár a kincstárnak is, ők vételi árfolyamokat hirdetnek naponta.

(#19227) Rive válasza g@bo (#19225) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem a nemesfémeket érdemes lesz kerülni a következő egy-két évben.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19228) fokukac válasza fokukac (#19133) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem fizet osztalékot a Telekom
ennyi.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19229) Mercutio_ válasza fokukac (#19228) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én a múltkor szóltam :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19230) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#19228) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Akkor ebből se lesz jövőre osztalékrally... :(

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19231) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#19230) üzenetére


fokukac
nagyúr

végül is, kvázi már megvolt, most az elmúlt két hétben, 275-ről 295-re...
Ennél több osztalékot pedig nem sokan vártak.

Viszont lehet, hogy valakik sejtették, elvégre ma 1,3 millilárdos forgalom volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19232) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#19231) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem a több éves kereskedési tapasztalatom az, hogy minden tőzsdei szereplő egyenlő, de az egyenlőbbek mindig mindenről kicsit előbb szereznek tudomást :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19233) priti


priti
addikt

Azt hallottam van fent a neten egy mai cikk egy számítással, hogy mekkora nem létező teljesítmény (kvázi akár sima áfacsalás) kell ahhoz, hogy kiderüljön, hogy nem is volt gazdasági növekedés idén, sőt... és ehhez képest mekkora értékösszegre is terjed ki a gyanú.

Egy csalásban részes üres kamion végülis teliként van benne a GDP-ben ha papíron tele van, szóval érdekes lehet a cikk, de nem találom. Találkozott valaki a vele? Hol van? Valami blogban? Reméltem, hogy itt linkeli valaki.

Hardverlesen

(#19234) DopeBob válasza priti (#19233) üzenetére


DopeBob
addikt

[link]

MZ/X

(#19235) priti válasza DopeBob (#19234) üzenetére


priti
addikt

Köszi. Lehet, hogy erre gondoltak, de azért ez egy kellően árnyalt verzió.

Attól teljesen kiborultam, hogy egyesek szerint a magas áfa miatt nem drágák a termékek, hanem amiatt olcsók, mert elég magas az áfa ahhoz, hogy elcsalják és kihozzák belőle, hogy lényegében a csalás emiatt lenyomja az árakat. Hihetetlen, hogy mennyire beteg itt már mindenki. Amikor kint megveszik az élelmiszert, ott befizetik utána az alacsonyabb áfát mert azzal együtt elég alacsony az ára ahhoz, hogy itt versenyt nyerjenek vele, de itt persze már nem fizetik be az áfát utána miután behozták, ettől az áfacsalástól még mi kifizetjük az itteni kvázi legalacsonyabb árban az áfát, csak egy alacsonyabb, egészségesebb áfakulcsot és persze nem Magyarországnak fizetjuk, amíg a magyarországi értékteremtő vállalkozás meg tönkremegy, mert nem jut neki belföldi piac és ez jó? Csak mert lenyomja azt a csillagászati árat, amit mi csinálunk saját magunknak a brutális áfatartalommal? Isten se érti, hogy ki találja ki ezeket. Megüt a guta. Ilyen marhaságot, hogy az áfacsalás lenyomja az árakat és ezért nem nyúlnak hozzá a politikusok, pfff. Paszíííírozúúúk.... aztán majd csak jönnek az ünnepek.

Hardverlesen

(#19236) rolland88


rolland88
tag

Üdv.
6000euro körüli összeget hova lenne érdemes tenni hogy a legtöbbet kamatozzon és biztonságban is legyen? Akár 1 éves lekötés is érdekelne...

(#19237) g@bo válasza rolland88 (#19236) üzenetére


g@bo
nagyúr

párna? bank semmiképpen. 1% os kamatok röpködnek. (-kamatadó) kp felvét dijja több.. ;]

(#19238) Rolly válasza rolland88 (#19236) üzenetére


Rolly
veterán

ha nem muszáj euroban maradnia akkor lehet egy hozampláza pl ... mondjuk erste megtakarítási alap... (vásárlás 0 visszaváltás 300 ft fix) évi 7% körüli bruttó hozam ...

(#19239) concret_hp válasza rolland88 (#19236) üzenetére


concret_hp
addikt

ha a határ mellett laksz, akkor egy szlovén / osztrák / szlovák bank :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19240) emvy válasza Rolly (#19238) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha visszavaltja forintba, akkor kapasbol bukik rajta 1% korul, egyebkent..

while (!sleep) sheep++;

(#19241) Rolly válasza emvy (#19240) üzenetére


Rolly
veterán

most pl elég jól jár a forintra váltással (ellenőrizni nem tudtam mert UPC-n nem jön be csak minden második oldal :( ), aztán ha újra lemegy az euro 290 körül akkor visszaváltja ... :)

(#19242) rolland88


rolland88
tag

Szlovákia mondjuk közel lenne. Ott milyen kamatok vannak? Érdemes oda vinni inkább?

Ja és ha mondjuk most átváltanám, akkor hova tegyem a forintot ami lessz belőle?

[ Szerkesztve ]

(#19243) KMT válasza rolland88 (#19242) üzenetére


KMT
addikt

Állampapírba. [link] - ha nem akarsz "kockáztatni"

(#19244) fokukac válasza rolland88 (#19242) üzenetére


fokukac
nagyúr

az egész eurozónában nincs kamat.
ha eurós, és hozamot is szeretnél, akkor PEMÁK.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19245) Rolly válasza rolland88 (#19242) üzenetére


Rolly
veterán

ha forint akkor ez szerintem elég biztonságos: [link]

(#19246) MaciG


MaciG
addikt

Az igaz, hogy van valami törvény miszerint a bankoknak 150 000ft-ig biztosítani kell havonta a 2 díjmentes készpénzfelvételt, csak erről külön nyilatkozni kell az ügyfélnek a bankban?

BANZAII

(#19247) Rive válasza MaciG (#19246) üzenetére


Rive
veterán

Képben vagy :D Téli álom? :DDD

Igen, személyenként egy bank, két ingyenes felvét. Jobb helyeken elég (lesz?) a webbankon keresztül igényelni.

Persze nemazemberekfogjákmegfizetni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19248) MaciG válasza Rive (#19247) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi, tehát akkor igényleni kellé s nem autómatice megy. :)

BANZAII

(#19249) Ra3 válasza MaciG (#19248) üzenetére


Ra3
őstag

Azért kell igényelni mert bárkinek lehet n+1 bankszámlája, és ez csak egy számlánál vehető igénybe.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#19250) MaciG válasza Ra3 (#19249) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. ÉS van korlátozás arra vonatkozóan, hogy milyennek kell lenni a számlának?

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.