Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) zsoltee10 válasza fokukac (#20248) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az átlag Maris néni még mindig a kp-t preferálja, nem fizet be csekket online, nem vásárol webshopban, és nem a neten utalja a karácsonyi pénzet a kisonokának. :D Nekik az a jó, ha ingyé tud kp-t felvenni és ők a nagyobbik szavazóbázis....

(#20252) DopeBob válasza zsoltee10 (#20251) üzenetére


DopeBob
addikt

Amíg nem kezdték el a népet szopatni a tranzakciós illetékkel, akármennyi pénzt fel lehetett venni ingyen...

MZ/X

(#20253) Mercutio_ válasza zsoltee10 (#20251) üzenetére


Mercutio_
félisten

Átlagmarinéni eddig is ingyen vett fel pénzt ottómatából, és mellette használta a (hitel)kártyáját is csak aztán jött eltolcsy. A nyuggermarinéni, meg már nyilatkozott, hogy KP-ben vigye ki neki a postman a havifixet és felszámolta a folyószámláját.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20254) #24334592


#24334592
törölt tag

tudja valaki, hogy utaláson kívül hogyan lehetne "olcsón" kimenteni az ország 10 misit? A raiffi közel 800 eurós utalási díjjal riogat (éljen az illeték :Y )

Illetve, felvenni a fiókban olcsóbb lenne?(ember lenne az átváltásra)

vámon csak 10ezer frankot lehet áthozni...Készpénznek mennyi lehet a vámja?

[ Szerkesztve ]

(#20255) attiati válasza #24334592 (#20254) üzenetére


attiati
veterán

SEPA utalás 5 eur? (+ tranzakciós díj)

Kiskokó: kamathozó számla, 3,9% új pénzre 3 hónapra, a többi rajtad és az összegen múlik

[ Szerkesztve ]

(#20256) FehérHolló válasza #24334592 (#20254) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én leboltolnék egyik nagyobb valutaváltó céggel okosban.
Ha nem sürgős, várd ki az alacsonyabb árfolyamot. (ie: erősebb forintot)

Készpénzre nem hinném, hogy van vám. EU-n belül nem is lehet mondjuk.

Kiskokó: AXA-hoz tipikusan azért megy az ember, mert már tudja, hogy milyen feltételekkel tud lekötni, és azok a feltételek nagyon kedvezőnek bizonyultak (hisz ezért döntött így). Szóval wtf? Miért mentél AXA-hoz? Nincs fiókjuk, meg semmi.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#20257) #24334592 válasza attiati (#20255) üzenetére


#24334592
törölt tag

jól hangzik ez a SEPA és nem is lenne drága, vmi 10ezer forint totál költsége. Svájcra is vonatkozik a lehetőség vagy csak EU-n belül?

miért ilyen olcsó a SEPA egy hagyományos utalással szemben?

Illetve, ez a SEPA euró alapú nem? Akkor forint-->eur-->chf lesz a váltás?

[ Szerkesztve ]

(#20258) #24334592 válasza #24334592 (#20257) üzenetére


#24334592
törölt tag

kifutottam az időből.

Az egyik adag pénz a raiffeisennél van, ott így néz ki a sepa:

Normál SEPA Credit Transfer (T+1) 0,2%, min. EUR 5,51, max. EUR 572,46 + 0,3%, max. 6000 Ft
a probléma azzal a max. 572-vel van :W

akkor ezt megszívtam.

(#20259) DopeBob válasza #24334592 (#20258) üzenetére


DopeBob
addikt

150 ezrenként kihordod :D

bocs

MZ/X

(#20260) attiati válasza #24334592 (#20257) üzenetére


attiati
veterán

Standardizált utalás, egyszerűbb és kevesebb költséggel jár a bankrendszernek is.
EUR alapú. Nem írtál részletet, hogy mit szeretnél utalni, de ha EUR számlád van Svájcban, és itthonról EUR-t indítasz, akkor nem lesz chf konverzió. (szerintem, de ennek nézz utána, mivel a te pénzed)

Szerintem Svájcba is utalhatsz, az a lényeg, hogy a konkrét fogadó bank tagja e a SEPA utalási rendszernek, ennek nézz utána.

Rafiban ha online felületen intézed a devizaváltást, akkor 1%-os árfolyamkülönbözettel váltanak neked. Legalábbis 2 éve így volt (lehet, hogy külön igényelni kell ezt az opciót).

(#20261) attiati válasza #24334592 (#20258) üzenetére


attiati
veterán

sepa tagok

hm, jól megdrágították, úgy emlékszem fix 5 vagy 10 eur-ért utaltam 2 éve a rafiból.
Akkor nézd át a többi bank kondilistáját is. pl otp max 15e (Svájcba is), de kell, hogy legyen olcsóbb is.
Áttolod oda ft-ban fix 6.000 ft tranzakciós illetékért + utalási díj, ott leváltod, és onnan tolod tovább Svájcba.

Sztem a kp felvét nem játszik, mert ha jól tudom, akkor eltörölték kp felvétnél a tranzakciós illeték maximumát.

(#20262) DopeBob válasza attiati (#20261) üzenetére


DopeBob
addikt

.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#20263) #24334592 válasza attiati (#20261) üzenetére


#24334592
törölt tag

ezek má rigazán jó hírek :R

az otp 15rugójával is kiegyeznék. Ezer éve nem végeztem semmilyen banki műveltet otthon, így arcon vert, mi folyik odahaza.

az a 6 ezer forintos plafon tuti?Nyissak forintot utaltassam át és utána váltsam át bankon belül? Vagy nyissak euró számlát és direktben utaltassam át?

dopebob: álllat vagy :D 150k huf-onként eltartana kihordani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20264) kraftxld válasza #24334592 (#20263) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Transferwise?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20265) fokukac


fokukac
nagyúr

az M1 hírműsorának szakmai kérdése a minap Varga Mihályhoz:

"Nem csak a magyar fizetőeszközt rángatták az elmúlt napokban, hanem a biztosnak tűnő norvég, török, olasz és argentin valutát is."
(Madár István, a portfolio.hu elemzőjének találata)

vajon hány hülyeség van a fenti mondatban?

1. olasz valuta? 2014-ben? édes istenem. :C csúnyán elintézték az olasz lírát... :D
2. "török", "argentín", és "biztosnak tűnő", egy mondatban??? Édes, édes Istenem... :W
3. a norvég koronát "rángatták"? válságban lévő, szegény, sebezhető ország, ki is lengett a korona vagy 2%-ot egy hónap alatt.

És ez megy, az agymosottak úgy is azt nézik.

az említett valutákat ábrázolva kb így néz ki a grafikon. :)) (sajnos olasz lírát nem találtam :DDD)
melyik a biztosnak tűnő ezek közül?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20266) grabber válasza fokukac (#20265) üzenetére


grabber
addikt

Hülyébbek vagyunk,mint 4 éve :W
És ezt a mondatot én ingyen és önként odaadom a fidesznek a kampányához [link]

(#20267) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#20265) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Vigyázz ezekkel a csalafinta szavakkal!!! Nem azt mondta, hogy biztos, hanem azt, hogy biztosnak tűnik! Egy klasszikus oktatóvideó ebben a témakörben. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20268) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#20267) üzenetére


fokukac
nagyúr

azok a csalafinta szavak...
feb 3-ai hírlevélből : "Növelte Richterre vonatkozó célárát az Erste Bank, a korábbi 4780 forintról 5300 forintra. Ajánlását pedig vételről felhalmozásra módosította. "

végül is azóta csak ~15%-ot esett a Richter. [link] :U

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20269) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#20268) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Jaja, Pf-fórumban azóta folyamatosan anyázzák őket :N

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20270) g@bo válasza fokukac (#20265) üzenetére


g@bo
nagyúr

norvégia sebezhető? azonnal költöznék oda, ha valahogy a fejembe szállna a nyelv és kapnék tőlük egy útlevelet... :P

(#20271) pdw_ph válasza g@bo (#20270) üzenetére


pdw_ph
tag

Alapvetően könnyű nyelv papíron, alapszintű társalgást pikkpakk ellehet sajátítani egy angol (vagy pláne német) nyelvtudással. Az a baj hogy elbaszott dialektusok vannak mindenhol és mivel alapból gyorsan beszélnek nagyon nehéz megérteni őket... :)

(#20272) fokukac válasza fokukac (#20265) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ez az M1-es konstans népbutítás, a teljes hiánya még az objektivitás látszatának is, valami elképesztő. :W
Mong Attila (volt tévés-rádiós újságíró) csinált egy Obersovszky-válogatást január óta, rezsicsökkentés-orosz barátság témakörben, komolyan mondom, sokkoló így egyben.
De mégis ajánlott végighallgatni, hiszen elképesztően jól összefoglalja, hogy mi folyik ebben az országban. Minden este, főműsoridőben.
:U

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20273) Cyrin válasza fokukac (#20272) üzenetére


Cyrin
addikt

A tv zombikat nevel. Nem szabad tv-t nézni. Én a nappaliban a 46-os tv-n netezek, és amikor bekapcsolom néha megjelenik a "jós" műsor, pánikszerűen kapkodok a távirányító után, hogy átváltsam laptopra. Amíg ilyen, önmagáról is nyíltan bevalló átvágós műsorok is bevonzzák az agyatlanokat, mit várunk egyéb területen? Ők felelősen tudnak dönteni bármiben is?

(#20274) DopeBob válasza fokukac (#20272) üzenetére


DopeBob
addikt

Nincs gazunk, nincs uranunk, nincs semmink, de biztos majd nalunk lesz a legolcsobb az aram, hol mashol B-)

Elorr agymosottak...

MZ/X

(#20275) aAron_ válasza fokukac (#20272) üzenetére


aAron_
őstag

az az igazán szomorú, hogy ez nem kontraproduktív :(

What is your ikigai?

(#20276) Lesliegold


Lesliegold
tag

Szerintetek mi lesz az áramszolgáltatóval? Van jó néhány ELMÜ és ÉMÁSZ részvényem. ELMŰ még 26e Ft körülről beragadva, ÉMÁSZ 14e Ft-ról.
Orbán átveszi az áramszolgáltatókat és részvényenként adja a kisbefektetőknek a médiában tavaly leközölt 25-27e Ft-ot/db, vagy jogi szabályozással kényszeríti padlóra őket, de közben nem fogja megvenni, mert minek és miből??

Xiaomi Redmi 3

(#20277) pdw_ph válasza Lesliegold (#20276) üzenetére


pdw_ph
tag

Kiszállsz most, a bukást leírod a "stupid tax" rovatba és megfogadod, hogy a viccnek sem nevezhető magyar tőzsdén többet nem spekulálsz.

(#20278) Lesliegold válasza pdw_ph (#20277) üzenetére


Lesliegold
tag

Nem ez volt a kérdés, + látom nem vagy tájékozott. Most biztosan nem szállok ki. Az volt a kérdés, állam bácsi lesz e az új tulaj, vagy esze ágában sincs államosítani, csak szívatni...???

Xiaomi Redmi 3

(#20279) Mercutio_ válasza Lesliegold (#20278) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én arra lennék kíváncsi, hogy alakul az OTP a 2014-es évben, de a jövőheti 5-ös lottó számok is jöhetnek :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20280) #95561216 válasza DopeBob (#20274) üzenetére


#95561216
törölt tag

Van uránunk, de éppenséggel annak a költsége minimális egyrészt a többi energiahordozóéhoz képest, másrészt az erőmű működési költségei között is.

(#20281) grabber


grabber
addikt

Ha már lesz Paks2-önk,megpróbáltam utánanézni a jó oldalának.Tényleg azt próbáltam,ha már így is-úgy is megépül:
1, Ha elektromos autók lesznek,több áramra lesz szükség és addigra pont csúcsteljesítménnyel mehetne Paks 1-2.Lehetséges,hogy energiahiány alakul ki a piacon és ez drágítaná az áramot vagy ha nem lenne paks-2-önk,akkor drágán tudnánk csak importálni.Ha Paks 1 2030 körül leáll,addigra el lehet dönteni,hogy felújítjuk vagy nem lesz rá szükség.
2, Éjszakai is működik,a sok elektromos autót a legtöbben akkor töltenék fel.
3, Talán titokban olcsóbban adják majd a gázt is,de persze majd kedvezményt valahol megcsapolják :U
4, Nem most kell fizetni a hitelt,hanem később.Amikor már üzemel a blokk.

De sajna,csak egyre több infot találtam miért nem éri meg:
1, Nem lesz rugalmas a hálózat.Éjszaka így sem tudnak mit csinálni a Paks1-el
2, Nem nő jelentősen a munkahelyek száma itthon
3, Kimaradunk a modern zöld technikából,mert Paks2 miatt nem lesz rá pénz és nem is támogatják
4, A veszélyzóna mérete megnövekszik a Paks2 miatt
5, Min 30 évre lekötjük magunkat,ki tudja.Lehet 10 év múlva fúziós reaktorok lesznek,nem ésszerű döntés
6, Az áram ára nőni fog és talán a gáz se csökken(nem erősítette meg senki)
7, Csodálkoznék,ha az építkezés nem lépné túl az előre megadott keretet :U

Nem tudom,szerintem nem csak az energiaszektort fogja ez a döntés lehúzni,hanem egész magyarországot.Próbálom látni benne a jót,de nem sikerül.Talán másnak igen :U

(#20282) maross válasza grabber (#20281) üzenetére


maross
veterán

Ha tiz ev mulva fuzis reaktor lesz, akkor nalunk az +20ev mire megepul, szoval jok vagyunk. Van ismerosom MVM-nel, egyike azoknak aki figyel ra hogy legyen mindig aramod, eladja ha tul sok van, es vesz ha meg kellene. Tomoren: meg kell epiteni paks2-ot, a kerdes hogy mennyire vagjuk at magunkat a palankon a szerzodessel. De ezt mi ugyse tudjuk, ugyhogy kar rajta rugozni. Az energiafelhasznalas stabilan no magyarorszagon, 10ev mulva mar annyira komoly lenne a hiany, hogy a piaci arakat is jelentosen befolyasolna.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20283) Rolly válasza grabber (#20281) üzenetére


Rolly
veterán

költség túllépésre én 100%-os plusz költséget raknák így lesz a két reaktorból a végén szerintem 1 reaktor ... vagy 1-sem lesz kész csak a pénz tűnik el ...

(#20284) Mercutio_ válasza maross (#20282) üzenetére


Mercutio_
félisten

Energiát vehetünk mástól és esélyes, hogy nemis lesz ddrágább mint előállítási, inkább a hálózat nem bírja a terhelést - néha már most is necces - annak a tulajait viszont rezsicsokkentes és egyéb módon épp kivereztetik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20285) pdw_ph válasza Lesliegold (#20278) üzenetére


pdw_ph
tag

Igaz. Te tudod, bukjál még többet. :)

(#20286) KMT válasza grabber (#20281) üzenetére


KMT
addikt

"4, A veszélyzóna mérete megnövekszik a Paks2 miatt"

Ez honnan van? Meg milyen zóna?

(#20287) grabber válasza KMT (#20286) üzenetére


grabber
addikt

Baleset vagy bármi esetén,több blokk és nagyobb blokk nagyobb területen lesz veszélyes.Logikusan gondolva számomra is ezt jelenti,de itt olvastam [link]

maross: Remélem legalább a szakértők egyetértenek vele akkor.

(#20288) KMT válasza grabber (#20287) üzenetére


KMT
addikt

Áh, ez nem így működik. Illetve lehet, hogy a veszélyérzetet lehet a beépített kapacitástól függővé tenni, de ennek nem sok teteje van. Az elhárítás az óvintézkedési zónák alapján történik, ezek méretét ugyan felül lehet vizsgálni, ha bővítés lesz, de igazából nem biztos, hogy indokolt lesz növelni.

(#20289) grabber válasza KMT (#20288) üzenetére


grabber
addikt

De ez inkább negatívum egy ház teteji napelemhez vagy egy dunántuli szélerőműhöz képest.Rádióaktív anyagot szállítani kell oroszokhoz,majd 20 év múlva vissza... Macerásabb az első kettőhöz képest.

(#20290) #95561216 válasza grabber (#20281) üzenetére


#95561216
törölt tag

Pro:
1. Paks1-et most újítják fel, még egyszer nem lehet. A surágzás idővel magát a reaktort is tönkreteszi.

Kontra:
1. A zöldségtől még rugalmatlanabb lenne :) Ahhoz szivattyús tározó kéne, de abba meg az éjszakai túltermelést is bele lehet rakni. Jobban meg is érné.
2. De nem is csökken.
3. Hála a jó égnek :))
4. Badarság.
5. :)) 50 év minimum. És mi tuti nem fogunk egyedül építeni, fúziós erőművek annyit termelnek majd, hogy európai szintű beruházások lesznek.
6. Nem feltétlen nő. Ha 21 évre osztják el a megtérülést, akkor igen, ha hatvanra, akkor nem.

Jó dolgok: lesz áram. Olcsóbban, mint a zőccségtől. Kevesebb ember fog meghalni, mintha ugyan ezt az energiát, szénből, gázból, vagy akár napelemekből/szélerekekből! akarnánk kinyerni.

(#20291) bandus


bandus
veterán

jajajajj, miket ide nem írtok erről az erőműről, ha összeszedtem magam, akkor kijavítok mindenkit :P

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20292) Rolly válasza #95561216 (#20290) üzenetére


Rolly
veterán

- 30-33 ft-ért fog termelni 1 KW-ot most 30 a nagykerár ha jók az információim
- zöld áramnál 16 Ft körül van 1 KW előállításának költsége
- 10 év múlva kéne Paks2ről dönteni...

(#20293) maross válasza Mercutio_ (#20284) üzenetére


maross
veterán

"Energiát vehetünk mástól" - kerdezz meg egy olyat, aki venni szokott, es meglatod mit mond ra. vicces mennyisegekben lehet venni gond nelkul, pakssal osszehasonlithato mennyiseget nem. Vagyis lehet, csak nem szivesen fizetned ki.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20294) #95561216 válasza Rolly (#20292) üzenetére


#95561216
törölt tag

Paks 10 forintért termel, illetve 12-ért adja el, de abból megy évi 40 milliárd a költségvetésbe. A nagyker ár 16 forint*. Évente kb 18 TWh-t fog termelni 85-90%-os kihasználtsággal számolva a két új blokk. Erre rakódik rá 4,5% kamat (max. 135 milliárd), meg a tőketörlesztés. Valaki majd számol annuitásos törlesztőrészletet, én most engedelmeddel betippelem évi 250 milliárdra. Maximális hitelkeret-kihasználás mellett így paks2 24 forint körüli költséggel fog termelni. Szóval 20 évig - ha nem nő a nagyker ár! - 8 forint bukó kWh-ként. Aztán cirka 40 évig 6 forint haszon. Már ebből is látszik, hogy akkor is megéri, ha egy fillért nem nő a nagyker ár, amit kötve hiszek. A legtöbb számítás ott hibádzik, hogy benyögi a hiteltörlesztés alatti költségeket, a megtérülés utáni 40 év habzsidőzsiről meg mélyen hallgat, mert azt nem érdeke megírni.

A zöld áramnak kötelező átvételi ára van (hogy legyen valaki aki épít), az van 33 forint körül. És az kiszámíthatatlan, rengeteg a járulékos költsége, illetve több halált okoz megtermelt TWh-ra vetítve, mint a nukleáris energia, TMI-t, Csernobilt, Fukushimát, Mayakot és a banyászatot is beleszámítva. Ja meg mellesleg nem működik.

* Még érdekesebb, hogy ha azt nézed meg, a hiteltörlesztés kezdetéig van 10, de inkább 15 év. Ha addig Paks nem "rezsicsökkentene", hanem piaci áron adná az áramot, az évi 40 milliárd adó-és osztalékbefizetés mellett további 15 TWH * 4ft/kWh = 60 milliárdnyi hasznot érhetne el. Magyarul 1000-1500 milliárdot egyből nem kellene felvenni hitelben. A maradékot meg kb 2000-től belepumpálta a magyar gazdaságba.

Igen, abban igazad van, hogy 10 év múlva ha lenne aki akkor nekiáll az építkezésnek, akkor még ráérne. De 10 év múlva nem fogsz építőkapacitást lekötni, csak 10-20 éves határidővel, mert az építkezések száma felfut. A roszatom 29 reaktort épít jelenleg, és közel 90-ről van szerződése vagy folytat tárgyalásokat. A másik amit szintén nem veszel figyelembe, hogy nem csak Paks öregedik ki, az energiatermelés nagy részét 50-es, 60-as években épített fosszilis erőművek adják, amik szintén előbb-utóbb kiöregednek. Azzal, hogy Paks1 és 2 egyszerre fog működni, ezek cseréje tolódik-tolódhat ki.

(#20295) Rive válasza grabber (#20281) üzenetére


Rive
veterán

Olvasd el innen fölfele ami taekoo kérdéseire előjött, ~ #8630-ig.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20296) bandus válasza maross (#20293) üzenetére


bandus
veterán

kár ezeket ilyen magabiztossággal kijelentened. javaslom, hogy vess néha egy pillantást az hazai villamosenergia-import mértékére, vagy annak arányára a teljes felhasználásban. biztosan nem azért ekkora, mert drágább lenne a hazai termelésnél ;)

flimo:
az alapgondolatok nem rosszak, de folyamatosan fals számokat közölsz, amiket ráadásul évtizedes időtávon konstansnak veszel. a nagyker ár, mint olyan nem 16 Ft/kWh, és a kötelező átvétel sem 33 Ft/kWh.

továbbá paksnak az ég világon semmi köze sincs a rezsicsökkentéshez, nem is értem, hogy ezt miért kevered bele :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20297) #95561216 válasza bandus (#20296) üzenetére


#95561216
törölt tag

A számításnál ugyan konstansnak vettem, de nem gondolom, hogy változatlanok lesznek. Szerintem nőni fognak, és ez javítja a megtérülést. A KÁT árat pár napja találtam egy "hivatalos" excelben, de akkor mennyi az annyi? A 16 forintot meg a médiából vettem át.

(#20298) bandus válasza #95561216 (#20297) üzenetére


bandus
veterán

meg nem mondom neked, nincs fix átvételi ár, mint régebben, ez az elszámolásnál kiderül, kismillió tényező befolyásolja. szóval nem tudom mit találtál ami szerinted hivatalos, de ha 33 Ft/kWh van benne, akkor nem az :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20299) #95561216 válasza bandus (#20298) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez volt az: [link]

(#20300) maross válasza bandus (#20296) üzenetére


maross
veterán

Nezd, ha te mar tobb aramot vettel es adtal el eletedben, mint akivel errol beszeltem, akkor lehet erdemes vitatkozni. Es nem trader, aki haszonra hajt, hanem Mo. energiaszuksegletet tartja optimalis szinten, hataron kivuli adasvetelekkel. Lehet jobb ralatasa van, hogy milyen mennyisegtol mennyire menne fel az ar, mint nekem vagy neked. Meggyozheto vagyok hogy szaki vagy, de azzal nem hogy ragoogleoztel egy import adatra, es nagy szamnak tunik.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.