Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79451) csemberlen válasza enginev3.0 (#79450) üzenetére


csemberlen
őstag

Null vezető szakadás van. Ha a villanyóránál 3 fázisod van az elég veszélyes!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79452) philoxenia válasza Lauda (#79418) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A teljes szabad részre ablakra szavaznék.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79453) Chaser válasza kelna91 (#79444) üzenetére


Chaser
titán

erős minuszokban mindegyiknek lesz hangja, enyémnek is van, nem tudok vele mit kezdeni mikor -15-nél hangos, tán addig túlélik amíg elmennek előtte
kérhetsz rá ún. "h tarifát", ennek van kiépítési ktsg-e, 80-100e ft, de onnantól 40%-kal olcsóbban fűt a klíma okt 15-ápr 15-ig, illetve ha van vezérelt órád bojlernek az tökéletesen megfelel hozzá, elműsök csak cserélik a tartalmát
ehhez "lista kész" klíma kell amit elmű elfogad, nem mind felel meg, scop4 érték legalább, ma már kb csak olyat forgalmaznak, ha régebbi akkor lehet cserés a klíma is
másik megoldás mivel elég pici lakás, egy elektromos új genes radiátor, az sokkal többet eszik arányaiban, viszont egy 1,5-2kw-os neked elég, bekerüléis ktsg 50-70e, attól függ milyet veszel, ezt viszont bírnia kell a hálózatodnak, legalább 32a legyen - klíma ekkora lakásnál talán 7-800w maxot ehet vagy annyit se, feltéve persze ha újabb/vagy régi de minőségi -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79454) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Esetleg meg tudná mondani valaki, hogy minőségbeli különbség van e a két termék között?
-Szigetelt Import (Olasz vagy török gyártmány) ötrétegű cső,
-Szigetelt Magyar ötrétegű cső.
Azért lenne jó tudni, mert az import az fehér szigetelésű (ez lenne a jobb) a magyar kék vagy piros.

Köszi az infót!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#79455) kelna91 válasza Chaser (#79453) üzenetére


kelna91
senior tag

Elgondolkodtattál. Utánaszámoltam kicsit, és arra jutottam, hogy normál díjszabás mellett nagyjából ugyanannyiba kerül, de H tarifával olcsóbb a hűszivattyús fűtés. Lehet, hogy ezt meglépem.

(#79456) Chaser válasza kelna91 (#79455) üzenetére


Chaser
titán

feb. 9. és ápr 9. közt volt 17e ft a fűtésem, 2,6-os belmagassággal 40-42nm, felújítás alatt, nap közben mászkálás, szellőztetés, estére kihűlt de még élhető volt, általában 25-30 fok közti beállított hőmérséklet, néhány helyen még erősen szelelt a lakás, ebben benne volt egy 160w-os fűtőszál is kültériben ami minuszokban üzemelt, h tarifa, belépő kategóriás daikin
februárban azért elég hüsi volt, részemről a gázt már előtte kidobtam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79457) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Hangszigeteléssel kapcsolatban írok.
Egy falat szeretnék hangszigetelni gipszkarton előtétfallal. Van erre speciális gipszkarton (rigips blue acoustic) és tudom, hogy a rögzítése és speciálisan kell,hogy történjen. Tudtok pestmegyében szakit ajánlani aki ilyennel foglalkozik?
Illetve azt is tudom, hogy az oldalsó szomszéd léghangjait a födém is viszi, nem csak az oldalfalon jönnek át.
Felettünk nem laknak. Kérdés, hogy álmennyezettel és szigetelő anyaggal ez kivédhető szerintetek?
Ha szaki olvassa nyugodtan keressen meg privátban, de kérem ne phonestar reklám legyen mert nem akarok 30e/nm2 -t rákölteni.
Köszi!
Üdv:
dkaro

(#79458) föccer


föccer
nagyúr

Leszedtem az fk tablat.

Asszem megerett a teljes villany atepitesenek is az otlete. ×D

[kép]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79459) ivana válasza föccer (#79458) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nem tűnik vészesnek egyáltalán.

(#79460) moma


moma
őstag

Szerintetek ez megfelelő megoldás lehet egy öreg hűtőnél, hogy ne csöpögjön a víz szanaszét? :DDD Egy kis műanyag táca oda beszorítva a tetejére.

Amúgy amikor kihúztam a hűtőt kiesett egy ilyen gumi csövecske lehet valahogy mellette lehetett a tálca és ez rajta a kivezető csapon és úgy irányította a vizet a tálcába, de így képtelen vagyok értelmesen megcsinálni, mert pici a cső nagyon fogalmam sincs, hogy lehetett.

we all deserve a bit of luck.

(#79461) Chaser válasza dkaro (#79457) üzenetére


Chaser
titán

drága lesz...:)
magában a karton nem szigetel sokat, az csak egy záró réteg a rendszerben
ami neked kell:
belmagasságtól függően 50-es vagy 75-ös profil, 2,6-nál nagyobbnál ildomos 75-öst használni
első réteg: légrés a profil mögött - erről megoszlanak a vélemények -
nálam első réteg rockwool nd gyapot 3cm
második réteg profilokban 5cm rockwool xd, maradék 2,5cm légrés
záró réteg a blue acoustic, akár két rétegben, egy réteg két réteg normál kartonnak felel meg
a gyapotot mm pontosra kell vágni, a profil rendszert csak mennyezethez és plafonhoz, oldalfalakhoz rögzíteni - én 40cm-re raktam őket duplán -, pae szalaggal a falakkal találkozó profiloknál
a záró karton réteg elé még lehet tenni 4mm parafatekercset is, úgy a 100%-os, nálam az nincs, így is hozza az elvártakat
ezek a rockwool gyapotok drágák és kevés helyen vannak, kartont értelmesebb tüzépen kapsz, más gyapot nem lesz jó, ezek kifejezetten nagy testsűrűségű gyapotok direkt hangszigetelesére, ha vállalkozóval csináltatod simán meglesz ez is 20-25e/nm anyaggal, maga az anyag olyan 6-7e/nm parafa nélkül, nagy precizitást igényel a gyapotozás és mocskos egy anyag, a kartonok nehezek, majdnem 2x annyira mint a standard karton
mennyezetnél tömeg miatt más részekre én csak parafát tettem álmennyezet fölé, az is működik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79462) dkaro válasza Chaser (#79461) üzenetére


dkaro
őstag

Köszi a választ.
Mennyit helyet vett el összesen? Légkondi miatt limitált a tér, kb 10-12 cm hely lenne.
A födém nálatok nem viszi a hangot? Vagy ez megfogta? Egyáltalán mennyire vált be?:)

(#79463) Chaser válasza dkaro (#79462) üzenetére


Chaser
titán

75-ös profil, mögé 3cm karton az 10,5, + záó karton 11,75mm, meg egy kis ráhagyás profil mögött fal miatt, 12-12,5cm
csinálhatod 50-es profillal ha nem magas a lakás, nd gyapot elé hagysz egy cm-t akkor 9cm-ből megvan a váz légréssel és még 12,5mm a karton
födém viszi a hangot, viszont abból csak akkor jön át ha a 2-300w-os hifit plafonra küldik - nem szoktak ilyet, csak tesztre volt -, más egyéb nem, annak a helyiségnek nem akartam elvenni a belmagasságából, többiben meg ott a parafa+karton álmennyezet
tökéletesen bevált, ez így egy profi rendszer, de mint mondtam nagy precizitást igényel, ha nem magad csinálod legyél ott, ha csak belehányják a gyapotot ahogy sikerül, akkor nem ér semmit
már semmit nem hallok át a mellettem levőből és fölöttem lakóból, kb mintha családi ház lenne, ráadásul hőszigetelés is lett, megérte az árát, de nagy meló volt - én magam csináltam segéddel -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79464) dkaro válasza Chaser (#79463) üzenetére


dkaro
őstag

Köszönöm jól hangzik. Tudsz esetleg céget aki ilyen kivitelezéssel foglalkozik? Akár priviben ha nem akarsz reklámozni.

(#79465) exlepra válasza raven12 (#79000) üzenetére


exlepra
tag

Sziasztok, szikkasztó méretezéshez hol találok segédletet vagy tud valaki segíteni?
A csatornába ugye nem vezethetem de elvezetni sem tudom az utcára, így meg kirohad a fű a mostani monszunok miatt.

thx

(#79466) Chaser válasza dkaro (#79464) üzenetére


Chaser
titán

reklámoznék ha lenne kit, de nincs, aki kifejezetten ilyennel foglalkozik guglin megtalálod és/vagy yt-n
amit nem próbáltam ki de utólag kiderült életképes lehet, falra expandált parafa ragasztva 2-3cm, elé profilok, gyapot kihegy, profilokra 4mm parafatekercs aztán az acoustic karton két rétegben, ez sokkal tisztább és kevésebb precizitást igényel - ráadásul a spéci gyapotokkal szemben ezek több helyen kaphatók -
több megoldás is lehet de egyik sem olcsó, az elv a lényeg: "szoba a szobában", és a felhasznált anyagok hangelnyelése/szigetelése, profilok szigetelendő faltól való elszigetelése - ez de szépen hangzik ( : -
legolcsóbb megoldásként expandált parafa ragasztása falra aztán glettelés, illetve mégolcsóbban parafa tapéta - falburkoló - de akkor az nem lesz festhető, és teljesen sjk felület kell neki h szép legyen, viszont sok és szép mintázataú/árnyalatú van, nyilván nem lesz olyan hatékony mint a fentebbi rendszerek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79467) Prémvadász válasza moma (#79460) üzenetére


Prémvadász
tag

Lehet megfog olvadni.Gyárilag is keményebb műanyagot tesznek.

Nem bűn a lustaság.

(#79468) gerisz23 válasza föccer (#79458) üzenetére


gerisz23
őstag

Mi a bajod vele?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79469) YAS-dude válasza gerisz23 (#79468) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az a két ávk pl. ránézésre nem csinál semmit.

(#79470) kelna91 válasza Chaser (#79466) üzenetére


kelna91
senior tag

A hangszigetelés engem is érdekelne. Egy ilyen általad leírt mennyezeti szigetelés mennyire képes megfogni a lépések nagy hullámhosszú hangjait?

(#79471) gerisz23 válasza YAS-dude (#79469) üzenetére


gerisz23
őstag

A jobb oldali talán használva van,a balos ki van kötve.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79472) pjen válasza YAS-dude (#79469) üzenetére


pjen
félisten

Be lehetne kötni,például,de,hogy kettő minek?

[ Szerkesztve ]

(#79473) kelna91 válasza kelna91 (#79470) üzenetére


kelna91
senior tag

A másik, hogy szerinted az ilyen stúdiókba való akusztikai szivacs mennyire alkalmas felület felőli hangszigetelésre? Vagy az csak a légtérből jövő hangokat fogja meg?

(#79474) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Felmerült itt fentebb a klímával fűtés.A sporolok.blog.hu oldalon találtam egészen jó részletes leírást a témában.
A klíma árával bekötésével tisztában vagyok már csak a a kérdés olcsóbban jönnék-e ki egy kb 80 négyzetméteres házban vele mint most a fa fűtéssel ami nagyon drága mostanában.200 000 körül szokott lenni a költséges és akkor nincs meleg reggel hordani vágni kell stb...
Akinek van esetleg tapasztalata szívesen olvasnám!
Esetleg még a gázban gondolkodunk a jövőben...
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79475) föccer válasza Orlin (#79474) üzenetére


föccer
nagyúr

Az, hogy mennyi a fűtésszámlád nagyban meghatározza az is, hogy milyen a szigetelésed. Klímával akkor olcsóbb fűteni, hogy H tarifát használsz, egyébként egy picit drágább, mint gázzal. Ha nincs készen a gázos rendszer, akkor a kiépítési ktg jóval olcsóbb a klímával, mint a gázzal, bár ez függ a helyiségek számától. Minél több a helyiségek száma, annál kedvezőbb lehet a központi fűtés kiépítése.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79476) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. MM-fal kábelt szabad/lehet téglához csavarozni? 3X2,5-es kábelem van, ahol 2 vezeték szorosan egymás mellett van, viszont a 3. kb 2mm-rel arrébb a másik kettőtől. Arra gondoltam, hogy azon a “résen” keresztül a téglához csavarozom, ami fixen tartja, amíg a vakolat megköt rajta. Szabad ilyet, vagy inkább hozzá se kezdjek?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79477) pjen válasza föccer (#79475) üzenetére


pjen
félisten

Én most klímával fűtök,normál tarifa,előtte C24 cirkó+ radiátorok..A kilma minimum 25% al olcsóbb.

(#79478) emre válasza föccer (#79403) üzenetére


emre
veterán

Manapság nem divat a gépészeti terv.

(#79405) hódmaci

Keress olyan kivitelezőt aki csinált már hőcserélős rendszert, esetleg a gázterv készítője is tud ajánlani.
Bemész 1-2 boltba és elkérsz névjegyeket. Én is hőcserélővel akarom idén megoldani a régi vegyes tüzelésű acélcsöves rendszerre a kombi kazán bekötését.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#79479) föccer válasza pjen (#79477) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem ez szokott lenni az általános. Idén nagyon enyhe volt a tél (1,5 hét volt igazán hideg), nem emiatt adódik ilyen kevésre?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79480) ivana válasza gerisz23 (#79471) üzenetére


ivana
Ármester

A bal oldali meg a mellette lévő kismegszakító külön volt megcsinálva, gondolom műhely, vagy hűtő lehetett, csak ki lett kötve, de ezzel azon kívül, hogy van a sínen egy plusz kismegszakító, meg egy fi relé nincs probléma.

(#79481) pjen válasza föccer (#79479) üzenetére


pjen
félisten

Ez már a negyedik tél volt,a klímával.

(#79482) Chaser válasza kelna91 (#79470) üzenetére


Chaser
titán

nem vagyok hangtechnikus sem szigeteléstechnikus
amit tudok, a felettem levő idős nénitől jövő zajok megszűntek - régi födém, valószínűleg kohósalak töltéssel, fürdő ami biztos beázott az évek alatt, nyomai megvannak -
ha nagy a baj akkor gyapot plafonra ragaszt, dübelez, aztán karton parafával - én azt már nem acélvázhoz, hanem sűrűn rakott fa bordázathoz erősíteném amit rögzítenék a palfonhoz -, de parafából is van vastagabb, 4mm az még a megfizethető, 1800-2000ft/nm legolcsóbb helyeken

Orlin klímás topikot ajánlom, általános esetben h tarifa nélkül is egy árban van vagy olcsóbb mint gázzal fűteni, viszont meleg víz nincs - esetedben ez most lényegtelen mert nem gázról váltanál -
ha tarifát mindenképp érdemes kifizetni, 1-2 idény alatt visszahozza az árát, egyszeri befektetés
lakás alaprajzától nagyban függ hány egységre van szükséged, ekkora lakásnál kettő minimum ajánlott

föccer ha van szigetelése, ha nincs, akkor is arányaiban ugyanannyi hőt dob ki fával, gázzal, klímával, szóval ha gázzal x ezer lenne a fűtése, villany is annyi lesz v kicsivel alatta

szaszyka lehet hozzá kapni klipszet, de stukatúr gipsszel pár helyen berögzíted és kész - nálam a "start" falon 20 kimenő kábel megy együtt, érdekes lett volna csavarozni:)

szerk:
föccer
én február-mrciussal számoltam, február épp h kemény volt, adatok fentebb, két hónapra 17xxx ft volt, 40-42nm-es lakás ha 2,6 magas lenne mint a legtöbb, és sok helyen még nem volt jó a szigetelés, pl ablak mellett, fél lakás alatt meg nincs mág pince leszigetelve, és nem 20-21 fok volt benn, hanem 25-28 ( : értelmes klímát kell venni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79483) pjen válasza szaszyka (#79476) üzenetére


pjen
félisten

Sőt szögezni is szokták,például fához.Ha van lehetőséged,vakolás előtt vagy,én biztos csövet tennék.

(#79484) szaszyka válasza pjen (#79483) üzenetére


szaszyka
senior tag

Konyhában behalt egy konnektor, ahhoz kell új vezeték a doboztól. 1,5m-ről van szó összesen, kb 1-1,5cm a vakolat a téglán, abba kell beleférnie a vezetéknek. 1,5 méter miatt nem bérlek horonymarót, be sem indul rendesen mire végeznék, ráadásul ebben van egy sarok is. Konyha napi használatban van, szóval a legjobb megoldás jelen pillanatban a falkával. Akkor ezek szerint pici, 3x25-30-as csavarral nyugodtan odafogathatom, amíg megcsinálom a visszajavítást. Köszi a segítséget :R

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79485) Orlin válasza föccer (#79475) üzenetére


Orlin
addikt

10 cm szigetelés van a házon,valamint a padláson is van 10 cm üveggyapot bár ott még be kell fejezni mert nem az egész van leterítve.Nyílászárók pár éve lettek cserélve 3 rétegű Rehau mindenhol.
Erről a h tarifáról megkérdezem a szolgáltatót is majd.
Van egy folyosónk arról nyílik a fürdő és valamint ,konyha egy szoba és megint egy szoba amiből egy nagyszoba nyílik...
Kb ilyen:

Köszönöm!Megnézem a klima topikot!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79486) pjen válasza szaszyka (#79484) üzenetére


pjen
félisten

1 cm vakolatban az MMCU is necces lesz.nagyon oda kell simítani.de sok sikert.Van 11mm cső is ,ahhoz nem kéne maró,csak kicsit megkapargatni a téglát,1cm.

(#79487) _Petya_ válasza szaszyka (#79476) üzenetére


_Petya_
őstag

Én ragasztanám.

Panelban cseréltem alumínium MMFal vezetéket rézre, ott sem lehetett csövet tenni mert adott mélységű volt a horony a falban. Én kontakt ragasztót használtam, olyat ami nem bántja a kábel szigetelését: [link]

Nekem bevált, szépem megtartotta a kábelt amíg begipszeltem, szerintem neked is jó lesz. Annyi hogy pontosan be kell tartani a használati utasítást, tehát mindkét felületet bekened, a falat és a kábelt is, majd vársz 15-20 percig, ez alatt teljesen megszáradnak, utána összenyomod, és azonnal köt. Utána mehet rá a vakolat.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#79488) Chaser válasza Orlin (#79485) üzenetére


Chaser
titán

ez elég szeparált, én 3 egységet raknék, de legalább a két nagyobb szobába, fürdőbe valami 2-300w-os új genes elektromos radiátort
klímánként 250e ft körül számolhatsz telepítéssel, amiért már érdemes pénzt adni - mindhez külön kültéri és beltéri -
h tarifa egyszerű, ha az elektromos hálózat bírja okézzák, és ennek megfelelő klímát kell venni, már kb mind az ebben az árkategóriában, kell hozzá egy regisztrálsz villanyász aki megcsinálja a szekrény helyét és beviszi a tápot, ez kerül régiótól és bonyolultságtól függően 60-100e ft-ba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79489) attiati


attiati
veterán

Szerintetek lakás teraszára lehet tenni medencét? Elbírja a súlyterhelést?

itt azt írják, hogy:

"Egy informátorunk szerint egy átlagos lakóházi födém nem bírja ki ezt a mókát, minthogy azokra 1,5 kN/m2 az elõírt hasznos teher, 30 cm víz tömege pedig 3 kN/m2."

(#79490) szaszyka válasza _Petya_ (#79487) üzenetére


szaszyka
senior tag

Köszi, utánanézek.
Lenne közben még egy kérdésem. Szólői házban a 120L-es Hajdu villanybojler, és a mérőórája között volt egy ilyen kapcsoló:

Állítólag "elégett", ezért a kapcsolót egy villanyszerelő kikötötte, és csokival pótolta. Anyám szerint ezzel lehetett áramtalanítani a bojlert szerelés idejére (kismegszakító funkció?), és ez a kismegszakítók mellé volt behelyezve a villanyórába. Villanyszerelő lesz.rja, anyám meg már a szokásos szöveget hajtogatja ( Jólvan az úgy már nekem). Emiatt a kapcsoló kikötése miatt az E-on szólhat esetleg? E-on-os szerelő szerint nem hozzájuk tartozik, de azért így sem kellene hagyni a bojlert.
Mivel lehetne pótolni ezt a kapcsolót? Sima kismegszakító jó lehet a helyére? Mondjuk egy "B16"-os? A szerkezetre mintha az lenne írva, hogy 16A, és 380V. (1985-ös szerelésről van szó).

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79491) pjen válasza szaszyka (#79490) üzenetére


pjen
félisten

Ez egy 16A os kapcsoló,és a szolgáltatónak valóban semmi köze hozzá.Ha van hely Tudsz rakni 16 amperos modul rendszerű kapcsolót,Legrand nak van kapcsoló mechanikás kismegszakítója az is jó.Valószínűleg azt a kapcsolót is be lehet szerezi:Kbi 163 K vagy B szintől függő.Ha kismegszakítót teszel kapcsolónak az C legyen.

[ Szerkesztve ]

(#79492) szaszyka válasza pjen (#79491) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ebből a Legrand kapcsoló mehanikás megszakítóból tudnál nekem linkelni egyet, ha megkérlek? Csak, hogy tudjam mit keressek...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79493) pjen válasza szaszyka (#79492) üzenetére


pjen
félisten

Ugyanolyan mint egy sima,csak van a billentyűnél 1-0 jelölés,és duplájába kerül.Neked bőven jó oda akármilyen kapcsoló ami tud legalább 10A -t.Nagyon ritkán kell használni.

(#79494) gerisz23 válasza szaszyka (#79490) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez kétsarkú leválasztó kapcsoló.Én is kidobtam itthon,elégett-egy villanyszerelő:)
Nem szeretem a nullát megszakítani.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79495) szaszyka


szaszyka
senior tag

Ez az a moduláris kapcsoló, amivel lehet pótolni a kapcsolót?
Találtam még egy ilyet is, remélem jókat találtam.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79496) pjen válasza szaszyka (#79495) üzenetére


pjen
félisten

Bármelyik jó.

(#79497) szaszyka válasza pjen (#79496) üzenetére


szaszyka
senior tag

Okés, köszönöm :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79498) gerisz23 válasza szaszyka (#79495) üzenetére


gerisz23
őstag

A 2. A Schrack csak 1 pólusúnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79499) Chaser válasza attiati (#79489) üzenetére


Chaser
titán

ehhez tudni kell a pontos födémet, és milyen "vastagságú" víz a terv, pár száz kg-t nm-enként biztos elbír bármelyik födém, ha belegondolsz egy fürdőkád se könnyű tele vízzel, főleg ha öntött vasból van, de egy zongora se pehely
- ha társasházra ilyen teszel és elönti a víz az alattad lakókat akkor kilőnek, az biztos ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79500) eszmilan válasza attiati (#79489) üzenetére


eszmilan
tag

Attól függ, hogy milyen az a terasz, földön van-e, vagy egy kvázi erkély szerű, mekkora medencét szeretnél, ilyen vízmélységgel stb. Írj több infót, csinálj fényképet.

Jó kis cikk, 1,5 kN/m2-t már jó 15 éve nem használunk, minimum 2 kN/m2, de erkélyekre meg hasonlókra 3 kN/m2 a szabványi érték. Én födémekre is 3 kN/m2-t szoktam rakni, de abban már benne van a válaszfal is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.