Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79301) AndrewBlase válasza Chaser (#79298) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"milyen szerszámokkal tudnak szerencsétlenkedni az tényleg vicces néha, már onnan is látszik h nem sok köze van ahhoz amit csinál"

Bő 2 hónapja volt szerencsém egy brigádot szállítanom (busszal). Kétfős brigád, egyiknek a kezében noname akkus csavarbehajtó, a másiknak pedig egy spakli és egy 60 cm-es vízmérték. Mondom a kollégának, megy a gipszkartonos brigád! :DD

Miért mindig én???

(#79302) Chaser válasza AndrewBlase (#79301) üzenetére


Chaser
titán

:d spaklit ne is mondd, igaz olcsón vettem obiban, de gondoltam jó lesz
jó is volt, amíg első glettelés után másnap el nem kezdett rozsdásodni mind ( : ugyanolyannak tűnő símító kanál meg rozsdamentes:)
egy 10-20-as 60-as, egy 100-as és egy 200-as vízmérték, ha a mesternél olyan van nagy baj nem lehet, úgy tapasztaltam mindre szükség lehet
ha szalag mellett tudja vágni a kartont biztos nem elveszett ember a kartonozásban, na az nekem nem megy, ellenben már simán összeraknék kb bármit, amiről pár hónapja még el nem tudtam képzelni h készülhet, jól is jött most, ki tudom korrigálni amit a mester elmért ( :

tud valaki pesti faluban philips világítástechnikai bemutató termet? gugliztam ma egy sort de sok érdemit nem találtam, telefonálgatni nem tudok most, kevés a hangom, az se baj ha 9. kerület vagy 10
osram led izzókat obiban néztem, kiábrándítóak, philipsről csak jót olvastam de azért megnézném

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79303) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
ezek szerintetek mennyire normalis arak?

párelszívó kivezetése/ előkészítés 15000.-
+ 1 db zuhanykiállás összefolyó kiépítésével 35,000,-
+1 mosógép kiállás 15.000,-

koszi a hozzaszolasokat!

(#79304) eszmilan válasza bajnokpityu (#79300) üzenetére


eszmilan
tag

Nem én kötöttem bele a te áraidba, de még azt sem mondtam, hogy ennyiért én vállalnám.

Nagyon nem mindegy, hogy azt mondod, hogy igen, ennyiért én akár már ma este kimegyek és holnap a kezében van az anyag, vagy, hogy persze majd jövőre, vagy igen én ennyiért csinálnám, ha csinálnám, de ennél jobb munkáim vannak, de aki ennél drágábban megcsinálja az drágán dolgozik.

Mert a megrendelők visszajelzései alapján általában a második kettőben foglal helyet a tervezők többsége.

Akkor gondolom a 200-300 m2-es manapság menő, alsó hangon 60 milliós "családi házak" statikájára az 1800 Ft/m2 tervezési díj is sok.

[ Szerkesztve ]

(#79305) bajnokpityu válasza eszmilan (#79304) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elnezest nem.akartam belekötni, csak meglepődtem h egy kis munkáért mennyit becsültél. Semmi közöm ahhoz h ti mennyiért dolgoztok.

Ahogy írtam nincs nm ár, látom mennyi a munka, aszerint árazom. Van hogy rablás lenne 1800 és van h bele se kezdenék annyiért. Nincs értelme fafödémet egy bordázott légteknikával kigyengitett vb födémhez hasonlítani, egyik 4 óra másik 8nap. Azonos nm esetén.

Ha bevállalnék soron kívül ilyen munkát, valaki nem kapná meg a kész munkát a lehető leghamarabb. Vagy össze kéne csapni. Tehát én 2. Csoport.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#79306) ivana válasza bajnokpityu (#79305) üzenetére


ivana
Ármester

Igaz én nem vagyok statikus, de van szerintem egy másik szempont: Az se mindegy hol, vidéken gyakran alacsonyabbak a díjak mint Bp-n. Számomra egyáltalán nem tűnt furcsának a 150 ezres ár amit eszmilan írt, mégis egy mérnöktől kérsz tervet, amit alá kell írni, ki tudja mi van beépítve stb. Főleg, hogy több szintes társasház nagyon meg kell nézni a dolgot.
Manapság Pesten egy sima festés is horror áron megy, villanyszerelés végképp...

(#79307) eszmilan válasza bajnokpityu (#79305) üzenetére


eszmilan
tag

Pontosan ezért is becsültem ennyit, mert a megrendelőnek általában egy ilyen azonnal, de maximum másnapra kell, ahhoz meg, hogy ilyen szintű munkákból élj meg, hogy a telefont magad elé rakod, aztán várod, hogy kinek kell éppen rögtön valami, ahhoz olyan árazás is kell.

Máskülönben meg, ha másra vagy specializálódva, úgy el sem vállalod, mert nem fér bele időben, ahogy te is írod, a megrendelőnek meg nem lesz elvégezve a munka.

Sokszor nehéz megsaccolni, hogy mennyi meló van egy adott munkával, mert amilyen bonyolult házakat kiadnak az építészek, csak az fél nap, hogy aztán beárazz egyet, és jó ha 5-ből és nem 10-ből lesz egy munkád. Ezért jó, ha van m2 ár, mert azt lehet lobogtatni.

Persze én is átnézem előtte, mert egy kis háznál 1800 ft/m2 nem érné meg, de a 200-300 m2-nél már jó lehet.

(#79308) gerisz23 válasza Chaser (#79287) üzenetére


gerisz23
őstag

Azért hogy adózottan 2000-et kézhez kapjon az alkalmazott ahhoz minimum a dupláját ki kell termelnie.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79309) Chaser válasza gerisz23 (#79308) üzenetére


Chaser
titán

dehogy kap 2e-t kézhez, 2e _bruttó_ i amiről szó volt
1 ember 1500ft/óra napi 12000ft br, 21 munkanappal 251e ft br
esetemben 2 ember, max 3 óra, 9000ft br, munkadíj volt 50e ft, amennyire rémlik cső is benne volt a csomagban
ezt kerekítsük 10e ft-ra és duplázzuk meg, így már a munkáltató egyéb járulékai is benne vannak amit fizetnie kell, kb 30e ft maradt, de legyen -5e még üzemanyagra és parkolásra - és akkor nagyon nem beszéltünk a könyvelőről, aki ha érti a dolgát legálisan "lop csal hazudik", mert rengeteg legális ktsg csökkentő megoldás van papíron és gyakorlatban, ez egy db munka volt egy nap, amiből kettőt kényelmesen megcsinálnak, ideális esetben hármat is, két munkával is számolva bevétel 100e ft, rezsi 50e ft, 3 munkával már 150e ft, rezsi 75e ft
megint más történet ha több m-t kell megoldani v extrákat, mert azok felárasak, az induló ár 50e ft, attól csak fentebb van

bazsimano teljesen reális ha pesti falu, nekem 30-35e/kiállást mondtak tavaly, mosógép ugyanannyi mint bármelyik csap, szóval ez jó ár
páraelszívót sztem megoldod magad is van értelmes fúród és dobozmaród, ha nincs akkor 15e ft nem pénz érte

ivana festés tényleg vicces, valami 1500ft/nm-t mondtak eddig, szomszéd festő gyerek odajön, nem kell-e kifesteni? mondom de majd, menyiért csinálná? 150e ft..ok, kösz, annyiért kifestek én is ( : 36-7nm 2,6-3m belmagassággal, 100nmes lakás festése fél milla? (((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79310) bazsimano válasza Chaser (#79309) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen az infot

(#79311) gerisz23 válasza Chaser (#79309) üzenetére


gerisz23
őstag

2000 bruttóból nem kap kézhez 1500-at.Különben sem értem hogy tulajdonképpen hogy számolsz.
1500Ft bruttóval-amit az alkalmazottnak kifizet 1050Ft-os nettó órabérre jön ki a melós.Felénk annyiért senki nem dolgozik építőiparban legalábbis.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79312) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Feladnék nektek egy leckét (ne csak én próbáljak megoldást keresni rá :DDD )

Vadászok ilyen fali aljzatra, magyarországi elérhetőséggel.

Kérdés: árulnak-e ilyet vagy hasonlót még egyáltalán? Vagy marad a külföldi beszerzés?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#79313) Chaser válasza gerisz23 (#79311) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtam mennyit kap kézhez, még mindig br-ról volt szó, a srác 240 v 50-et mondott kezdőre amit ő kap, br-t, ha van gyerek meg adókedvezmény akkor már nem rossz, az más kérdés h vicc, mert segédmunkás se megy el 10-15e/nap alatt kubikolni, de maga a melós ennyit kap a telepítés/50e-s árból, ha már nagyon régóta ott van legyen 350 br, ez egy nagy cég volt egyébként
és akkor még nincs beleszámolva az éves karbantartás, ami max fél óra de valószínűleg annyi sem és 8-10e ft, ebből egy nap elég sokat le tudnak zavarni, és általában a holt időszakban csinálják, úh igazából leállással sem kell számolni a tulajnak

szerk: Spet schneider, legrand termékekre nézz rá
aldi/lidlben távirányítós kapcsolható biztos szokott lenni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79314) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Durvan 80nm futendo teruletre mekkora teljesitmenyu kondenzacios kazant nezegessek? A nyilaszarok ugye most lesznek cserelve muanyagra. A hoszigeteles is kesz lesz iden, 10cm vastagsagu nikecell. Alul van egy nagy nappali, konyha, furdo es wc, felul 3 szoba es egy zuhanyzo.

Esetleg valalki tud helyet, ahol szep hazszam tablakat lehet csinaltatni? Koszonom.

(#79315) macilaci78 válasza fojtviki (#79314) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi a belmagasság? Mi fogja leadni a hőt? Radiátor, padlófűtés, vegyesen?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79316) Ispy válasza Chaser (#79309) üzenetére


Ispy
veterán

Igen 75k, annak közel a fele elmegy adóba (igen tudom, lehet lopni, hazudni) marad 40k. És vannak időszakok, amikor nem napi 3 munka van, csak 1, vagy egy se, az embereknek akkor is kell fizetés, szóval nem olyan egyszerű történet ez, mint aminek látszik.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79317) fojtviki válasza macilaci78 (#79315) üzenetére


fojtviki
senior tag

Radiator lesz, abbol is valami vekony tipus kellene:) A belmagassag lent 2.5 meter. Fent is korulbelul annyi a legmagasabb ponton, viszont ugye az oldalak le vannak csapva a teto miatt. A felso resz sokkal kevesebb legkobmeterben. Esetleg tudsz mondani ajanlott markakat is? Koszonom.

szerk: felmerult meg egy kerdes, ugye ez nyaralo, tehat csak ritkan leszunk lent telen. Ugye az a dilemma most, hogy a rendszert mindig le kell engedni, ha nem akarjuk, hogy szetfaggyon? Mi a megoldas erre?:)

[ Szerkesztve ]

(#79318) ivana válasza fojtviki (#79317) üzenetére


ivana
Ármester

Lejjebb veszed a termosztátot mondjuk 10 vagy 15 fokra. Erősen ellenjavallott fűtetlenül hagyni egy épületet, leengedni meg végképp írtó szívás.

(#79319) Spet válasza Chaser (#79313) üzenetére


Spet
addikt

Távirányítós kapcsoló nem jó.

A jelenlegi villanykapcsolót szeretném kicserélni egy olyanra vagy hasonlóra, amit linkeltem.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#79320) fojtviki válasza ivana (#79318) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Huha, en egy kicsit penzpocseklasnak tartom, hogy futsek egesz telen, es mondjuk 1 hetet leszunk ott jobb esetben. A nyaralo lassan 30 eves, de soha nem volt futve telen:) Igazabol azert tervezzuk a futest most, mert elvileg 2 max 3 ev mulva haza koltozunk es felmerult, hogy talan oda kellene. No de akkor, majd ha biztos lesz az odakoltozes, akkor megcsinaltatjuk. De telen a semmire nem akarok futeni:) No meg ugye mi van, ha mondjuk valami baj van a rendszerrel? Folyik vagy hibas? Senki nincs ott, meg csak nem is eszlelnenk.

(#79321) macilaci78 válasza fojtviki (#79320) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Télen a hőmérséklet lemegy, a relatív páratartalom pedig fel. A fa megdagad, lépcső, parketta, bútor, rendes fa, laminált, bútorlap, mdf, minden. Ha nem engeded le, akkor szétfagyhat. Nem feltétlenül lesz fagypont alatt az egész lakás, de ahol mégis, ott bajban leszel. Tavaly is volt -20°C alatti hőmérséklet.

Leengedi szívás, feltölteni sem egy leányálom, légteleníted, rátöltögetsz, stb... Ha 10°C-on temperálod, akkor is eltart 4-6 órán át, mire már jól érzed magad kabát nélkül. Na, képzeld el ezt úgy, hogy még fel sincs töltve a rendszer, vagy fel volt, de elfolyt, ahol elfagyott...

Egy mai modern kazán és vezérlés nyáron is napi 5 percre bekapcsolja a szivattyút, hogy ne álljon be. Pl Computherm Q3, Q7. Ezt se azért teszi, hogy felesleges költséget csináljon.

Lehet olyan kazánt venni, ami wifis, egy 3G routerrel távolról is tudod menedzselni a dolgokat. Xiaomi okos kiegészítőkkel nézhetsz mondjuk hőmérsékletet is a lakásban.

Vagy fizetsz kb 40-60k-t a temperálásra télen feleslgesen, vagy az itthon töltött kis időből nettó egy napot elszarakodsz a feltöltéssel, leengedéssel, vagy megkockáztatod a fagyást és a ház állagromlását.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79322) Chaser válasza Ispy (#79316) üzenetére


Chaser
titán

el a kiskutya füle megy el, nagyon béna könyvelő kell ahhoz:) rengeteg legális kiskapu van amivel lehet csökkenteni a ktsg-eket, nem áfa csalásról beszéltem
ha valaki rosszul csinálja a boltot biztos van holt szezon
no de mind1, sztem irreálisan sok - nem tudok róla h az alkalmazottak 2x annyi fizetést kapnának mint pár éve, h 2x annyiba kerüljön a telepítés...:) - viszont jött új eu törvény, xyz telepíthet csak, így kb megszűnt az árverseny, megkérik az árát, akinek klíma kell kifizeti, én is kifizettem, ettől független nem tetszik ahogy sokaknak sem

fojtviki a megoldás egy jó klíma, egyből tolja a meleget, bekerülési ktsg-ejóval kevesebb mint gázos rendszernek
ha véglegesre oda költöztök még akkor is lehet opció több egység, addig is vesztek egyet ami a legnagyobb légteret kifűti/hűti, többibe meg jut ami jut
egyébként ha nem fűtöd egyáltalán az nem jó az épületnek ahogy mondták, nem a semmire fűtesz, hanem h ne rohadjon szét, ha nem is lakott a ház, télen pár hetet érdemes szépen befűteni az állag megóvása miatt

Spet
én azt ismerem, szétnézni meg említetteknél szét lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79323) Spet válasza Chaser (#79322) üzenetére


Spet
addikt

Szétnéztem katalógusokban, nincs.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#79324) Morris válasza fojtviki (#79314) üzenetére


Morris
veterán

Én kb 20kw-os kazánt vennék.
Nekem 24kw-os van. Bőven sok a 90nm-re.
Én max 50 fokos vízzel fűtök.

(#79325) fojtviki válasza Chaser (#79322) üzenetére


fojtviki
senior tag

A klimas otlet tetszik. Tervezve is volt klima, bar nem gondoltam, hogy gazdasagos avval futeni:) Mondjuk klimabol az van tervben, hogy egy kozponti egyseg, es azt elvezetni minden szobaba. Nem tudom otthon van e ilyen rendszerre lehetoseg?

Morris: koszonom neked is. Egyebkent, tegyuk fel, futok egesz telen, mondjuk legyen 10 fokra allitva. Mennyibe kerulne 80nm futeni?:)

[ Szerkesztve ]

(#79326) zoli03 válasza Chaser (#79313) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt írtad:

"nos, egy ember kapjon br 2e ft órabért, 3 óra alatt 6e ft, 3 embernek 18e ft, az a kicsi maradék 32e meg a vállalkozóé, napi 2-3-4 munka, tisztajóbusiness' - és valószínűeg nem kapnak ennyit, nálam dolgozó egyik srác br 250et mondott kezdőnek -"

Össze-vissza beszélsz. 2000x8x21=336000 Ft. Azt írod, a kezdő bruttó 250000 Ft-ot kap, de valószínűleg ennyit sem. 250000x0,665/21=7917 Ft/nap. De a segédmunkás sem megy el 10-15 Ft/nap alatt, erre a klímás fele annyit kap kb, nincs nettó 1000 Ft-os órabére se. Azzal sem számolsz, hogy a munkáltatónak is kell fizetnie a munkavállaló utána. Fél oldalakat írsz számokkal, közben meg tele van ellentmondásokkal, szerintem legközelebb olvasd is el, amit írsz, mielőtt rákattintasz az ok gombra.

[ Szerkesztve ]

(#79327) sketchifun válasza fojtviki (#79317) üzenetére


sketchifun
senior tag

A: Vizet leengedni.
B: 10-12 fokra állítani a termosztátot.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79328) gerisz23 válasza Spet (#79312) üzenetére


gerisz23
őstag

http://elektro-light.hu/termek/duwi-kapcsolos-dugalj-00110

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79329) KrAt válasza sketchifun (#79327) üzenetére


KrAt
veterán

B+ és reménykedni, hogy soha nem áll meg a kazán, és fagy el minden.. :)

(#79330) Spet válasza gerisz23 (#79328) üzenetére


Spet
addikt

Köszönöm, a terméket másik webshop-ban megtaláltam (ahol nem volt), de ezt a céget nem hozta fel.

Rá is kérdezek van-e nekik.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#79331) Chaser válasza zoli03 (#79326) üzenetére


Chaser
titán

beszéld meg a klímás cégekkel mért annyit adnak, ne velem, jó? ( : az emberekkel meg azt mért mennek el annyiért, valószínűleg mert stabil, megszakadni azért nem kell, mindig más helyen vannak, nincsenek állandó kontroll alatt, ergo "szabadok", tescos pénztáros pl rabszolga munka, ennél jóval kevesebbért és sokkal több stresszel jár
a br 2e ft/óra nagyon felkerekítve volt, azt is mondtam, ha nem megy az értelmezés nem tudok vele mit kezdeni
"1 ember 1500ft/óra napi 12000ft br, 21 munkanappal 251e ft br
esetemben 2 ember, max 3 óra, 9000ft br, munkadíj volt 50e ft, amennyire rémlik cső is benne volt a csomagban
ezt kerekítsük 10e ft-ra és duplázzuk meg, így már a munkáltató egyéb járulékai is benne vannak amit fizetnie kell, kb 30e ft maradt, de legyen -5e még üzemanyagra és parkolásra -"
és részemről itt befejeztem

fojtviki ha nincs külön fűtés tarifád - órád - mellé akkor sem drágább mint gázzal fűteni, ha van akkor meg sokkal olcsóbb is
van itthon is ilyen rendszer már régen, nem vagyunk azért elmaradottak annyira ( :de amit szeretnél annak feltétele teljes álmennyezet mindenhol, különben nem tudod hol elvezetni a csöveket és elhelyezni a befúvókat, annak a ktsg-e biztosan másabb is
különálló egységeknél ha kidöglik egy akkor még mindig van legalább egy, egy egységnél viszont ez a lehetőség nincs meg
nekem kis lakásom van, így nem foglalkoztam több egységgel vagy álmennyezetessel, megoldom másképp ha véletlen megadja magát átmenetileg tudjak mással fűteni helyette
lakás elosztásától nagyban függ mennyi beltéri kell, multi rendszerben nem érdemes gondolkozni, tehát ahány beltéri annyi kültéri, de olcsóbb lesz mint egy befúvós rendszer több klíma esetén is és legalább függetlenek egymástól, amire most neked kell veszel egy kültéri+beltérit, addig se rohad szét a ház amíg nem vagytok itthon, ezekből is van wifis, de bármilyen smart eszközzel meg lehet oldani távolról vezérlést is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79332) zoli03 válasza Chaser (#79331) üzenetére


zoli03
őstag

Engem nem érdekel, mennyit keresnek a klímás cégek, nem is kapcsolódik ide. Én azért írtam, mert össze-vissza írod a számokat, az aktuális hozzászólásodban ellentmondasz az előzőnek. Ha valaki visszaidézi, hogy mit írtál, akkor meg azt mondod, te nem írtál ilyet, pedig tisztán látszik, hogy írtál (ez nem csak nekem tűnt fel). Én is befejeztem ezt a témát. Eddig sem olvastam el a hozzászólásaidat (kivéve ezeket a számolósakat), ezután is átgörgetem őket.

(#79333) Ispy válasza Chaser (#79322) üzenetére


Ispy
veterán

Ha pénzt akarsz kivenni a cégedből, akkor a legolcsóbb módja az osztalék, ami 30%, tehát 1000 forint után fizetsz durván 400 forintot. Ez fix, ezen nem tudsz változtatni legálisan. Az az 50k meg ugye a cég pénze, abból nem mehetsz nyaralni, meg vehetsz ruhát a családnak. Játszani max. a 9% társasági adóval tudsz. Szóval, ha legálisan, a törvényeket betartva csinálod, akkor nem olcsó dolog, persze mindenre van megoldás, kérdés, hogy egy NAV ellenőrzés során mennyire szeretnél leizzadni. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79334) macilaci78 válasza fojtviki (#79320) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tovább gondolva én pénzpocsékolásnak tartom évi 51 hétben birtokolni egy ingatlan évi 1 hét használatért.
Ugye, az ingatlanbirtoklás önmagában is jelent némi költséget adók és közüzemi rendelkezésre állás formájában. Szerintem ennek az árából kijön egy apartman teljes ellátással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79335) attiati


attiati
veterán

Szerintetek mivel lehet lemerni a hőmérsékletét egy ablak ele helyezett tv-nek?

Gyarto szerint max 40 fokig birja a hőt.

(#79336) macilaci78 válasza attiati (#79335) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Infra hőmérő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79337) pjen válasza attiati (#79335) üzenetére


pjen
félisten

A Tv valószínűleg melegebb,a 40 fok környezeti hőmérsékletet jelent.

(#79338) attiati válasza macilaci78 (#79336) üzenetére


attiati
veterán

Azom nincs :( Ha odateszek egy muanyag homerot a napra es megnezem, hogy hany fokig megy fel az is ér?

Pjen: igazad van. Es a kornyezeti homerseklethez kepest vajon tobb vagy kevesebb hőt bír el maga a készülék?

(#79340) csemberlen válasza Spet (#79312) üzenetére


csemberlen
őstag

Itt http://elektro-light.hu/termek/duwi-kapcsolos-dugalj-00110

Megelőztek :O

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79341) Chaser válasza zoli03 (#79332) üzenetére


Chaser
titán

pontosítalak, előzőt korrigáltam, mivel beszedtem valami tüdő/torok bajt, így nem vagyok a topon

Ispy izzadás mentes megoldások is vannak ( : egy jó vállalkozás alapja egy profi könyvelő
de ha úgy lenne is ahogy mondod pár éve feleannyiba került egy klíma telepítése mint most, és csak azért lett duplája mert bejött egy eu-s törvény, ami egyébként nem is baj és megszűnt az árverseny, ráadásul építőipar miatt klímákra is megnőtt az igény
itt is csak az zavar ráfogják minden mondvacsinált ürügyre mért ennyi, pár éve is uo. szerszámok és eszközök kellettek hozzá, mégse volt annyi ( : ennyi az ára mert megtehetjük, pont

attiati
ha közvetlen éri a nap és fekete - általában legtöbb fekete - átforrósodhat, nálunk van egy tv ami így működik több éve, részlegesen éri a közvetlen napfény pár órán át, ha nem oledről van szó v valami oled árkategóriás tv-ről sztem ne törődj vele - illetve ha nagyon zavar veszel 1-2-3 spéci halk ventit és ráereszted a tv hátuljára, tápnak hozzájuk veszel egy 12v-os notebook tápot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79342) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Használ valaki központi víztisztítót? Melyik gyártóban érdemes gondolkodni, vagy mik a tapasztalatok?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79343) tzimash


tzimash
őstag

Üdv.
Úgy néz ki behalt a Mika kazánunk, mivel nyáron csak a használati melegvizet állítja elő, ezért őszig elodázzuk a cserét, ehhez az kellene, hogy a fűtőbetétes indirekt tárolóban működésre bírjuk a fűtőbetétet, a gázszerelő szerint azzal tudjuk helyettesíteni ideiglenesen a kazánt.
Az a kérdésem, mennyire macerás ez az átalakítás? Gondolom át kell kötni, hogy ne a kazánnak jelezze, a fűtési igényt, hanem a saját betétjét bírja munkára.
Egy Heizer 80 plus indirekt tárolóról van szó egyébként.

(#79344) macilaci78 válasza runner 125 (#79342) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam van egy mechanikai szűrő... Mit akarsz kiszűrni, milyen tisztaságra vágysz?

Kb olyan szintű a kérdés, minthogy használunk-e telefont, megéri-e?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79345) runner 125 válasza macilaci78 (#79344) üzenetére


runner 125
nagyúr

Klórt, baktériumokat, maradék vegyszereket, stb. Teljesen általános környezet és egészségtudatosság miatt fordult meg a fejemben, h ha már komplex, átfogó felújításban vagyok benne, akkor legyen megoldva ez is.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79346) macilaci78 válasza runner 125 (#79345) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt döntsd el, hogy ilyen komoly tisztításnak csak azt akarod-e kitenni, amit el is fogyasztasz, vagy azt is, amit a mosógép, WC-tartály is kap?
Egy ilyen szűrő áteresztőképessége általában töredéke a hálózati vízvezetéknek. Vagy raksz a rendszerbe egy tárolót, vagy olyan rendszert építesz, ami kiszolgál fürdéshez is. Épp, mint a használati meleg víz esetében.

Munkahelyen van egy víztisztító, klórt, sókat, mechanikai szennyezőket és ezzel együtt nagyobb testű vírusokat, bacikat is szűr. A mosdó alatt van a rendszer és egy külön csapja van. Napi 190 liter a kapacitása, ami nem tűnik élhetetlennek, de a második kancsó vizet kiengedni a vízforralóba már türelmet igényel, 10 literes a tároló. Ez volt szereléssel, csappal 60k 3 éve. Azóta nem volt vízkőmentesítve sem a vízforraló, sem a kávéfőző.

Viszont teljesen más az ilyen víz íze, önmagában egyenesen szar, viszont vele készült a kávé, tea, leves, stb kimondottan finom. :K Ezért szoktak a rendszerbe utánsózót tenni: egy kis kapszula, amin keresztülengedik a vizet, hogy a csapból már az ízlésednek megfelelő víz jöjjön ki. Viszont ez már megint vízkövet ad...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79347) gerisz23 válasza tzimash (#79343) üzenetére


gerisz23
őstag

Rákerestem,gyárilag bent kell legyen a villamos rész is,azt kell beköttetni.A hőcserélőtől külön kell működnie,külön hőfokszabályzóval.Esetleg rakj fel képet.Éjszakai mérőórátok van esetleg?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79348) Chaser válasza macilaci78 (#79346) üzenetére


Chaser
titán

én egy ideig éltem lakásban ahol volt tisztító, pontosan milyen azt nem tudom, saját csapteleppel, kifejezetten finom volt a vize és valóban lassan jött, csak konyhában volt
50e most ami már értelmes, kiállást én is megcsináltattam neki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79349) Ispy válasza macilaci78 (#79346) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk már vagy 7 éve van ro tisztítónk, most már az ásványvízet is nehezen tudom meginni, annyira hozzászoktam, hogy a víznek nincsen íze.

Én majd egy vízlágyítót akarok az új házba, mert már az összes csaptelepet kinyírta a vízkő, zuhanyrózsa az kb. 1 évet bír stb.

Szerintem elég a bejövőre vízlágyító, a konyhába meg egy külön gép, ennek 10 liter a tartálya és kb 2,5 óra alatt telik meg, szóval nem egy villám.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79350) Chaser válasza Ispy (#79349) üzenetére


Chaser
titán

ott csaptelep gond van, másik lakásban kifejezetten kemény a víz kméten, kludik előtt volt is baj rendesen, azóta nincs
egyedül a csoda kínai zuhanypanel érezte meg ( :
10l/2,5 óra az viszont nagyon karcsú, nálunk se volt villám de ennél jóval gyorsabb, mit tisztított mit nem azt nem tudom, csap víznél jobb íze volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.