Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79801) zoli03


zoli03
őstag

Van egy bútorlapból/MDF-ből épített hangfalam, amit le akarok festeni. Van rajta pár kisebb sérülés+a csavarok besüllyesztve, úgyhogy gittelni is kell. Milyen gittet, festéket érdemes venni, amivel könnyű dolgozni? Van valami, amire különösen kell figyelnem?

(#79802) Emu válasza r.levente75 (#79792) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm a választ!
Ha ez így nem működik, akkor világosítok az árnyalaton. Ha lenne egy kis időd leírni mit és hogyan csinálnál, akkor nagyon hálás lennék :R Van itt még egy kolléga aki nemsokára festeni szeretne biztos neki is hasznára válna. :K

(#79803) sketchifun válasza zoli03 (#79801) üzenetére


sketchifun
senior tag

Hasonlót csinálok épp.

A lyukakat, sérüléseket, és a teljes felületképzést vasgittel csináltam, a festés pedig aeroszolos festékkel. fog történni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79804) föccer válasza AxBattler (#79784) üzenetére


föccer
nagyúr

A két alsó használható, a felső nem ér semmit, ha falkaparásról van szó.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79805) föccer válasza eszmilan (#79786) üzenetére


föccer
nagyúr

Létezik víz alatti technológia, bár ez már talán túlmutat egy publik fórum keretein. :)

Hol kellene megoldani a feladatot? Egyáltalán milyen épületről van szó?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79806) philoxenia válasza AxBattler (#79776) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam festő csinálta nemrég. Az áztatáson múlik inkább. Korongkefével áztatta föl, az sokkal jobb, mint a permetezés, azt mondta. Kaparónak amolyan normál spaklit használt. Igazából az is fölhozza, ha jól felázik.
Ha nem jön, még áztatni kell, vagy várni kicsit, hogy puhuljon.
A felső kaparó a linkedről teljesen jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79807) RexpecT válasza r.levente75 (#79792) üzenetére


RexpecT
addikt

Ezek szerint színtől is függ, hogy mennyire lesz szép az eredmény(csináld magad festési szinten)?
Milyen színárnyalatok azok amiket egyszerűbb amatőr szinten is jól(jobban) megcsinálni? :R

(#79808) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Az lenne a kerdes, hogy regi dupla uvegekenek van e valami ertekuk, vagy kuka? Van 3 db 2meter magas 1m szeles, es par darab sokkal kissebb:) A nyilaszaro cserek megtortentek tegnap, majd jelentkezem kepekkel :DDD

(#79809) zoli03 válasza sketchifun (#79803) üzenetére


zoli03
őstag

Én valamilyen selyemfényű zománcra gondoltam hengerrel. Aeroszolos festékekkel nincs túl jó tapasztalatom tartósság tekintetében (bár eddig csak fémre próbáltam, fára nem), és lehet sok kéne belőle (2 db 120 cm magas hangfal+mélyláda 2 db 30 cm-es hangszóróval). Bár az tény, egyszerűbb lenne vele dolgozni, mint hengerrel.

(#79810) AxBattler válasza föccer (#79804) üzenetére


AxBattler
félisten

Okés! :R
Javaslatot is szívesen fogadok...

(#79806) philoxenia
Ja, olyan ecsetem van, szép nagy... már bekészítettem.
Meg valami fapados spakli is akad, de utóbbi picit béna, ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79811) macilaci78 válasza fojtviki (#79808) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem nagyon. Nemrég látogattam meg ismerősöket, épp lomtalanítás idején. Tavaly nyár végén fejezték be a felújítást, egy rakás fa nyílászáró lett kicserélve. Kirakták szépen, ahogy kell, majd jött a rejtett erőforrás, kiverte belőle az üvegeket, a keretet szétverte lécekre, mert csak azt teszi a kazánba...
Ettől nyilván többet ér, de töredéke az újnak, elég kicsi az esélye, hogy valakinek épp a te méreted kellene.

Vatera, jófogás, licitre hirdesd meg 30 napra és kész.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79812) fojtviki válasza macilaci78 (#79811) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, valami ilyesmire szamitottam. Egyebkent pont cserepkalyha lesz a sora a fa nyilaszaroknak:) Fozni a parom nem hajlando vele, mivel sokszor voltak festve Xyladecor-ral. Igazabol csak azert kerdeztem, mert sajnalja az ember kidobni. Bezzeg ha uj kellene ilyen meretben, akkor sokba kerulne :DDD

(#79813) macilaci78 válasza fojtviki (#79812) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, szóval a festékes, lakkos faanyagot tilos eltüzelni egyrészt az égéstermék környezetre gyakorolt hatása miatt, másrészt a magasabb égéshő gondot okozhat a tüzelőberendezésben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79814) kelna91


kelna91
senior tag

Most kitaláltam valamit. Ablakcsere lesz nálam, és azon gondolkozok, hogy egyrészt milyen típusú ablakot csináltassak, másrészt hogyan oldjam meg, hogy szellőztetéskor a bejövő levegő ne legyen olyan poros. Az OK, hogy venni fogok egy légtisztítót, de a légtisztítós topikban olyan tapasztalatokról számolnak be, hogy bár a kisebb, lebegő szemcséket kiszűri a készülék, de a nagyobbakat nem, mert azok hamarabb leülepednek, mint hogy átmennének a szűrőn, szóval ugyanúgy porosodik a lakás. Szóval olyan megoldás kellene, ami már a kintről bejövő levegőt is szűri -> egy szűrő az ablakra. Igen ám, de a nálunk hagyományos bukó-nyíló rendszerrel ezt hogyan lehetne kivitelezni? Ekkor jön képbe az amerikai stílusú tolóablak, szóval olyat fogok csináltatni. Szerintem egy ilyenre könnyen lehetne szűrőt oktrojálni.

Kérdésem, hogy csináltatok/láttatok-e már ilyet, vagy lehet-e készen kapni ilyen szűrős ablakot vagy átalakítókészletet?

(#79815) gerisz23 válasza kelna91 (#79814) üzenetére


gerisz23
őstag

Por nemcsak kintről jön be.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79816) dh66e válasza fojtviki (#79812) üzenetére


dh66e
veterán

Ajajaj....a legrosszabb amit tehettek magatokkal másokkal meg a környezettel. :(

(#79817) kelna91 válasza gerisz23 (#79815) üzenetére


kelna91
senior tag

Elég sok helyen laktam már, most belvárosban. És ez alapján állíthatom, hogy főleg kintről jön be, legalábbis nálam.

(#79818) eszmilan válasza föccer (#79805) üzenetére


eszmilan
tag

Ez egy 100 m2-es, földszintes családi ház, 50 cm széles sávalappal, fafödémmel. Tehát a technológia is ehhez az árkategóriához való kell legyen.

(#79819) fojtviki válasza dh66e (#79816) üzenetére


fojtviki
senior tag

En nem, egy ember bejelentkezett a faanyagert. Mondjuk arrol nem tudtam, hogy tilos elegetni.

(#79820) dh66e válasza fojtviki (#79819) üzenetére


dh66e
veterán

Az egész Unióban tilos, kivéve a megfelelő szűrőrendszerrrel ellátott égetőműveket.Igaz nálunk legfőképp gazdasági okai vannak plusz a tudatlanság.(Nem megfelelő tájékoztatás)
[link]
Az eredménye pedig itt jól mérhető volt.
Bocs az OFF-ért srácok,de talán érintőlegesen belefér.

(#79821) philoxenia válasza fojtviki (#79812) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Főzni még a natúr fenyővel sem jó, keserű a füstje. Elvileg fűteni sem szabad festett fával.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79822) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Érdekes dologban kérném a tanácsotokat.
Adott egy kapu amit a kerítéshez csináltattam.
Hasonló,mint a linken ,de nagyobb meg picit másabb mert egyedi mérteket kapott stb.
Össze is szereltük,de a kilincs része egyáltalán nem jó.Maga a vas hosszabb és hiába tesszük rá a kilincset nem passzol.
Így néz ki:

Két napja levelezek a gyártóval akik azzal kezdték ,hogy minden kaput ezzel szerelnek és jónak kell lennie.
Lefotóztam elküldtem erre ma addig eljutottunk,hogy a koptatógyűrűt toljam beljebb és vágjak le a kilincs vas végéből akkor jó lesz.Érdekes tegnap még azt írták,hogy nem lehet baja.
A kiskapunál le is vágtunk,de akkor meg nem tud megakadni a kilincs és most jelenleg lecsúszik a kilincs a vasról.Hiába csavartuk be a csavart a kilincsen.

Utoljára ezt a levelet küldték.Akkor most mi nem értünk valamit?!Annak a bevágásnak is van szerepe nem vétlenül lehet ott...

"Még elcsíptem a gyártásvezetőt.
A végét le lehet vágni mert a bevágás a vas végén nem függ a kilincs megakadásától.
A csavart kell teljesen becsavarni a koptatógyűrűnél és az fogja a kilincset."

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79823) Met válasza Orlin (#79822) üzenetére


Met
Topikgazda

Persze hogy lecsúszik a kilincs ha levágod a bekarikázott részt:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79824) Orlin válasza Met (#79823) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor miért írták? :D

"A végét le lehet vágni mert a bevágás a vas végén nem függ a kilincs megakadásától.
A csavart kell teljesen becsavarni a koptatógyűrűnél és az fogja a kilincset."

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79825) Met válasza Orlin (#79824) üzenetére


Met
Topikgazda

Mert azt azért még sem írhatták hogy nem jó kilincset adtak:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79826) YAS-dude válasza Orlin (#79822) üzenetére


YAS-dude
őstag

Abban a bemart részben (aminek levágtad a végét) kéne lennie egy kis műanyag lapnak, amibe bele tud kapaszkodni a kilincsben lévő kis hernyócsavar hegye.

(#79827) Orlin válasza YAS-dude (#79826) üzenetére


Orlin
addikt

Az meg is van csak nincs a képen.
De akkor elvileg az ütköző nélkül is fognia kellene a kilincset?
Amúgy azt csináltuk a kiskapunál ,hogy levágtuk a végét a vas végére fúrtunk egy pici csavart az valamennyire tartja most.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79828) macilaci78 válasza Orlin (#79822) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kilincs tengelye hosszabb, mint kéne.
Ha a tengely mindkét végén lévő félkilincsen van csavar, akkor a tengelyt le tudod teljesen csupaszítani és helyette lehet venni másikat, rövidebbet.
Ha ez nem megoldható, akkor vágd rövidebbre nyugodtan. Csavar nélkül illeszd össze a kapun és a kilincsen lévő meneten keresztül egy vékony fúróval jelöld meg a tengelyt. Vedd le a kilincset, a tengelybe fúrj egy kis mélyedést, 1-1,5 mm elég is. Ugyanis a csavar jó eséllyel kúpos, ebbe a mélyedésbe bele fog ülni és nem fog lecsúszni. Lehet, lötyögni fog picit, de biztos, hogy a fehér koptatógyűrű nem fog kijönni a perselyből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79829) YAS-dude válasza Orlin (#79827) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az nem "ütköző" csak addig tart a bemarás a kilincstengelyen. Így persze ki tud csúszni a műanyaglapka a helyéről és ezzel a kilincs a tengelyről, de remélhetőleg a hernyócsavar jól odaszorítja.

(#79830) Orlin válasza macilaci78 (#79828) üzenetére


Orlin
addikt

Sajnos a tengelyt nem tudjuk teljesen lecsupaszítani mert egybe van az egyik kilincsel.
De köszi az ötletet erről a befúrásról.
:R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79831) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok.

Mint igertem, rakok fel par kepet a nyilaszaro cserekrol. Nem akarok mindenrol, mert sok. Tehat annyi, hogy a forumtarstol lett rendelve minden. [link] Nem lehet ra panaszunk, tenyleg nem. Minden a megbeszeltek szerint alakult. Idopontok, ajtok, ablakok, beszereles, ar. Nem akarok odakat zengeni, de mostansag eleg sok dolgot csinaltatunk, de eddig ok voltak az egyetlenek, akik minden szavukat betartottak. A nyilaszaro beszereles at lett nezve rokon altal, aki epulet asztalos 1978-ota. Dicseri a munkat, atvizsgalt mindent, ugy tunik, hogy semmi problema nincs. Tisztan dolgoztak az emberek, nem is nagyon vannak serulesek sem. Nyilvan sok javitani valo lesz, mert azert 30 eves dolgokat csereltek. Nagyon izgultunk, miutan sok rossz tapasztalat volt az iden, de veluk minden rendben ment, tenyleg. Reszunkrol Ajanlottak a forumtarsek. Teny, hogy a weboldal nem egy tul jo, de szerintem inkabb a munka legyen jo :DDD

Par kep:

(#79832) Orlin


Orlin
addikt

Valamint annyi kérdésem lenne más témában,hogy ez a kettő spray azonos?
Selyemfényű kellene nekem.De a másiknál nem írja a színkód viszont azonos,gondolom akkor nincs különbség.Amúgy én érzem drágának a Praktikert?A napokban több dolgot is kerestem és máshol megtaláltam olcsóbban őket.A Mustang kerítés pl a Bauhause 2 000-el olcsóbb.

Köszi.

Pinty Plus Evolution akril spray

PINTY PLUS EVOLUTION AKRIL SPRAY

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79833) r.levente75 válasza RexpecT (#79807) üzenetére


r.levente75
addikt

Más színekkel igazából nincs gond. A fehér szokványos falfestékek ezt a színt bírják a legnehezebben.
Bármilyen színt ki lehet keverni csak a megfelelő alapfestékbe kell belerakni.
Ezért jó a számítógépes színkeverés mert a gép mondja meg hogy az adott szín eléréséhez hány egység pasztát tesz hozzá színenként és milyen festékbe lehet beletenni. Ha ettől eltérünk akkor esélyes a foltosodás.

(#79834) dh66e válasza Orlin (#79822) üzenetére


dh66e
veterán

Rossz végét vágtad le?

[ Szerkesztve ]

(#79835) Orlin válasza dh66e (#79834) üzenetére


Orlin
addikt

Nem tudtam rossz végét mert egybe van az a vas a kilincsel... :D
Amúgy most kapargattam le erről a hernyó csavarról is a festéket.Most egészen jól be tudtam csavarni.
Nem is értem azt minek festik?
De maga a kilincs vas is be volt festve végig arról is le kellett kaparni a festéket mert nem ment bele.Meg a zsanéroknál is kaparni kellett mert azok is meg voltak festve ahol belemegy a kapu.Mert az sem akart elsőre.
Amúgy ,ha ezt a műanyaglapka amibe belekap a csavart oda ragasztanám Loctite-al?Nem tudna kicsúszni sem.
Az hatásos lenne? ;] :DD

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79836) Met válasza Orlin (#79835) üzenetére


Met
Topikgazda

Oda ragaszthatod, ha meg elenged akkor megfúrhatod ahogy javasolták.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79837) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Adott egy régi mosogatógép, aminek a címkéje 16A kismegszakítót "kér". Ha ezt az eszközt egy olyan hosszabbítón keresztül viszem a konnektorhoz, amire max 10A van írva, az leverheti a kismegszakítót?
Azért kérdezem, mert át lett téve a mosogatógép, és eddig bírta, most meg minden alkalommal leveri a biztosítékot. Semmi más nem változott, csak egy hosszabbító lett betéve a rendszerbe...
Köszönöm!

(#79838) föccer válasza intensa_man (#79837) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Valószínűleg melegszik a hosszabbító, és/vagy zárlatos. Azonnali cserés. Tessék egy tisztességes hosszabbítót betenni. Ajánlott egy gumikábeles lengőhosszabbító. 3x2,5m^2 keresztmetszettel. Azzal nem lehet baj.

És egy 10A terhelhetőségű hosszabbítót 16A-val biztosítani nem szabad. :N

Azonnali cserés.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79839) philoxenia válasza föccer (#79838) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

2,5mm2 ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79840) gerisz23 válasza intensa_man (#79837) üzenetére


gerisz23
őstag

Eléghetett a hosszabító,gyártass egyet ahogy föccer is írta.
(#79839) philoxenia :16-hez hivatalosan 2,5-es vezeték kell,ha abból csináltatja örök lesz(hozzáteszem a legtöbb dugalj meg dugvilla tartósan 10A-ert visel el)

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79841) philoxenia válasza gerisz23 (#79840) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kétésfél négyzetméteres? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79842) gerisz23 válasza philoxenia (#79841) üzenetére


gerisz23
őstag

Lapjával jobban vezet :C ;] :DD

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79843) föccer válasza philoxenia (#79839) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, hogy 2,5 nm. Az ajtón betolják egész paksot. :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79844) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Segitsetek basszus,már kivagyok.
Áprilisban fentről eláztatott egy idősebb beteg néni. A konyhájában a csappal lett valami. 4 helységem ázott be,a padlóról mertük a vizet. A hölgyhöz felmentünk,annyit mondott,itt nem történt semmi,menjünk a házmesterhez.
A házmester annyit mondott,csőtörésről nem tud,de felmegy. A hölgy fiával tudott beszélni,aki épp előtte merte a vizet és ő erősitette meg,hogy a csapnál volt valami,emiatt áztattak el minket.
Lejelentettem a groupamának ,jött a kárszakértő,megállapitotta a beázás tényét,nem kételkedett. Megállapitott egy nevetséges 54 ezer ft-os összeget. Közöltem,hogy nem fogadom el,adott egy adatlapot,mondta,hogy töltessem ki a fenti lakóval,illetve a saját adataimat is irjam rá. Megértette,hogy a fenti lakó nem nyilatkozott,kértem,hogy jöjjön fel velem,azt mondta nem szükséges. Azt mondta irjam rá,h nem nyilatkozott,a papir hátuljára pedig a házmester igazolását. Ez meg is történt,emailbe is elküldtem egy festő által adott árajánlattal együtt,illetve személyesen is bevittem egy fiokba.
A dühöm az,hogy azóta eltelt jó egy hónap,2x kérték a kár okát is tartalmazó adatlapot és nem hajlandoak fizetni.
Közöltem az első iratbekérő után,hogy tendőrség nélkül nem megyek fel ujra,mert fel is jelenthet zaklatásért.
Mo a fenét tegyek szerintetek? Telefonban már ezerszer elmondtam nekik mondent.
Szerintem a Groupamát hanyagoljátok,már most kijelentem. Ez mocskosság a részükről. Mindent ugy csináltam ,ahogy a kárszakértő mondta. Csak egy db adatlapot adott. Miértckérik,hogy másikat töltsek ki?

Itt gondolom,még értelmetlen ügyvédhez menni?!

(#79845) fojtviki válasza Remekelek28 (#79844) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ohh de jo, pont most szerzodtunk veluk a premium csomagra:(

(#79846) eszmilan válasza Remekelek28 (#79844) üzenetére


eszmilan
tag

Sajnos a biztosítók és a "termékeik" ennyit érnek....

Ügyvédhez szerintem még ne menj, csak magadnak okoznál költséget, amit perelhetnél évekig a szomszédon.

(#79847) föccer válasza Remekelek28 (#79844) üzenetére


föccer
nagyúr

fogyasztóvédelem. Ha nem segít, akkor Index.hu

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79848) Remekelek28 válasza eszmilan (#79846) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem minden biztosito ilyen. Bátyáméknak egy kis 10 m2 es szobára 33 ezret fizetett az alianz. És,ha jól tudom,még csak át se kellett menni a szomszédba.
Aki teheti ne a Groupamánál. Még fel lehet mondani.

Föccer. A fogyvéd már nincs,békéltető testület van,mely szart se ér.
Az indrxxel mit kezdjek?

[ Szerkesztve ]

(#79849) dh66e válasza Remekelek28 (#79844) üzenetére


dh66e
veterán

Kérd el személyesen az ügyfélszolgálaton a felügyeleti szervük elérhetőségét hidd el hamarabb megoldódik a problémád.

(#79850) szaszyka válasza Remekelek28 (#79844) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nekem Generali biztosító 4 helyiség beázására fizetett 135.000-t, mert a lapostetőn megállt a víz hóolvadáskor, és amiatt áztam be. Egyáltalán nem kellett merni a vizet, csak a konyhában felmosni. Azért az durva, hogy pár petákkal kiszúrták a szemedet. Társasháznak van biztosítása? Az esetleg nem vonható be?

Lenovo Thinkpad X220 :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.