Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79252) eszmilan válasza ALI_G (#79244) üzenetére


eszmilan
tag

A konyha és étkező közötti fal kivehető megerősítés alkalmazása nélkül, a másik fal is kiszedhető kiváltó szerkezet alkalmazásával pl. vasbeton portál, acél kiváltó+vb lábak

A kiváltóról szakvéleménnyel egybekötött kiviteli tervet kell készíteni. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy egyszerű bejelentésre be kellene adni, de minimum a társasháznak jóvá kellene hagyni a műveletet.

Egy statikus

(#79253) ALI_G válasza eszmilan (#79252) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi! A nappalinal levo fal kibontasa es tartoszerkezet kivaltasa (terv+kivitelezes) nagysagrendileg milyen osszegbe kerulne?

[ Szerkesztve ]

(#79255) eszmilan válasza ALI_G (#79253) üzenetére


eszmilan
tag

Nappali statikai tervezés kb 150 ezer Ft nettó, ha nem kell egyszerű bejelentésre beadni.
Kivitelezésre ötletem sincs, elsőre olyan 500 ezret mondanék nettó.

(#79256) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok! Kültéri vakolat festésére milyen cuccot ajánlanátok? Illetve, van-e valami, amire figyelni kell, mondjuk kell-e alapozni?

(#79257) föccer válasza vinpilu (#79256) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Most ilyet használok. Ha friss vakolás, akkor érdemes mélyalapozni egy 1:1 hígított alapozóval. Ezzel jelentősen csökken a fal nedvszívó képessége és kevésbé lesz foltos a fal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79258) bajnokpityu válasza eszmilan (#79255) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elég drágán dolgozol ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#79259) vinpilu válasza föccer (#79257) üzenetére


vinpilu
senior tag

Köszönöm! :R
Kb. 8 éves a vakolat, de kap a terasz egy polikarbonát tetőt utána nehéz lenne a festés, ezért előtte kicsit rendbe tennénk a falakat és a tetődeszkát.

[ Szerkesztve ]

(#79260) eszmilan válasza bajnokpityu (#79258) üzenetére


eszmilan
tag

Ha bekérsz pár ajánlatot hasonlóra, akkor rájössz, hogy olcsón.
Azért ez nem úgy működik, hogy saccolok valamit, aztán jó lesz az úgy. Van vele meló bőven.
A kivitelezést meg nem én csinálnám, csak saccoltam egyet.

(#79261) eszmilan válasza föccer (#79257) üzenetére


eszmilan
tag

Ez mehet egyből a nemesvakolatra is?

(#79262) föccer válasza eszmilan (#79261) üzenetére


föccer
nagyúr

Olyanon még nem próbáltam. Fémen, fán is megtapad, de hogy a nemes vakolat hidrofób ferlületén mennyire marad fenn, nem tuom.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79263) bajnokpityu válasza eszmilan (#79260) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én is statikus vagyok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#79264) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Gyerek szobája beázott,5 napja szellőzik ,de még mindig az az ázott fal szag van,mit lehet vele kezdeni?
Pedig már száraz...

[ Szerkesztve ]

(#79265) Chaser válasza ALI_G (#79253) üzenetére


Chaser
titán

sztem ne érdekeljen ha kell a lakók beleegyezése, valószínűleg te sem egyeznél bele, és ekkora munkát nem tudsz elsumákolni mivel rengeteg sittel jár ami bárkinek feltűnik

ivana vannak nagyon jó szagtalanítő gépek, ilyesmit már rég meg lehet oldani

konci79 mélyebben még biztos vizes a vakolat, vagy beraksz egy páramentesítőt, vagy valami kis hősugárzót ráeresztesz, vagy a kettőt együtt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79266) konci79 válasza Chaser (#79265) üzenetére


konci79
őstag

Csak egy toronyventilátor van itthon,az is jó?

(#79267) pjen válasza konci79 (#79266) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy milyen,de leginkább szellőztetni kell,hogy cserélődjön a levegő.

(#79268) Chaser válasza konci79 (#79266) üzenetére


Chaser
titán

semminél több, az a kérdés mennyire ázott be a fal, ha tégla is kapott belőle annak azért kell idő
ha nem akarsz így hülyülni vele akkor leszeded ott a vakolatot és vakoló gipsszel visszajavítod, utána persze lehet festegetni is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79269) Orlin válasza fonok87 (#79238) üzenetére


Orlin
addikt

Sziasztok!

Az engedélyezési téma pont felmerült tegnap ismerőssel folytatott beszélgetésben.
Nálunk a tetőben van egy "törés" úgy lett utólag hozzá építve sok éve.
Amikor majd tető felújítás lesz ezt esetleg ki akarom hozni egyenesre.Ismerős tegnap azt mondta ez is engedély köteles én ezt eddig nem is tudtam.Tényleg így van?
De itt az első pont mintha pont azt írná,hogy nem engedély köteles.

"Építmény átalakítása, felújítása, helyreállítása, korszerűsítése, homlokzatának megváltoztatása, kivéve zártsorú vagy ikres beépítésű építmény esetén, ha e tevékenységek a csatlakozó építmény alapozását vagy tartószerkezetét is érintik."

Ilyen a tető jelenleg és ez lesz lehet egyenes.Szerintetek van amúgy plusz előnye?Ha ki lesz cserélve a tető cserepes lemezt akarok és az jól fel lesz téve akkor az eső és semmi amúgy sem tudna beszivárogni.

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79270) ecaddsell válasza ALI_G (#79244) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Az alsó sima ügy, privát véleményem szerint a másikat felejtsd el max. szélesíteni tudod a nyílást, teljesen kiszedni a falat nem. Ha sok pénzed van erre persze szakvéleményt kérhetsz.

(#79271) Chaser válasza Orlin (#79269) üzenetére


Chaser
titán

éltem ilyen házban, nagyon régi volt, elvétve ázott be amikor tényleg nagy zuhi volt, de ott semmilyen vízszigetelés nem volt, cserepek is ramatyok, ha korrektül meg van csinálva nem ázik be, hőszigetelést meg lehet bele rakni, leginkább esztétika miatt érdemes megcsinálni ha zavar

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79272) pjen válasza Orlin (#79269) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos kiegyenesíteném,igaz hívnék egy ácsot.

(#79273) fonok87 válasza Orlin (#79269) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hali

300 m2 alatti ingatlannál ún. egyszerű bejelentés szükséges. Az oldalon amit linkeltél utána tudsz olvasni. Építész terv, tartószerkezeti terv biztosan kell hozzá.

Szerk.: hogy egyáltalán ki kell-e egyenesíteni az több dologtól függ. Az egyik az, hogy Neked jobb-e úgy, nyilván ha költesz rá olyan legyen amilyet akarsz. A másik, hogy minden tetőburkolathoz van (kéne hogy legyen ;] ) gyártói ajánlás, hogy minimum/maximum milyen meredekségű tetőre lehet feltenni. Egyébként jó anyagválasztással, korrekt kivitelezéssel közel vízszintesen felrakva se tud beázni.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#79274) eszmilan válasza bajnokpityu (#79263) üzenetére


eszmilan
tag

És te mennyiért vállalnál egy ilyet?

Ki kell menni legalább 1x. Szakvélemény megírása alsó hangon 50 ezer, kell két vb pillér vasalással, acélgerenda számítással. És akkor még nem adóztál, fizettél kamarai tagdíjat, továbbképzést, a méregdrága programok upgrade-jét, stb.

Mindent annyiért kell vállalni, amennyit hajlandóak kifizetni. Itt a fórumon nyugodtan lehet ilyeneket írni, mert ha 150 helyett 30-at írtam volna, arra is azt mondanák, hogy sok, és nem rendelné meg.

(#79275) Orlin


Orlin
addikt

Én is áccsal gondoltam. :D
Csak néztem itt is hajlik rendesen és nem hiszem,hogy beázna.Ez cserepes lemez pont.
Még kitaláom addig mi legyen meg mit javasolnak a szakik.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79276) runner 125 válasza Orlin (#79275) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hát ezaz, h ez cserepes lemez, de a cserép ilyen kicsi hajlászöget nem bír el. Simán beázna.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79277) fonok87 válasza runner 125 (#79276) üzenetére


fonok87
aktív tag

Írta a kolléga hogy cserepes lemezt akar :P

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#79278) bajnokpityu válasza eszmilan (#79274) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kb te árad feléért. Word kell ehhez inkább, meg a szerkesztőnek 1óra munka. Hosszú távon nem tudom mennyire válik be az árazási elméleted, én munkaóra alapján számolok, nem aszerint, h mit lehet kisajtolni. De hát.különbözünk.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#79280) fonok87 válasza PETEE78 (#79279) üzenetére


fonok87
aktív tag

Utolsó fejezet címe a cikkben: "Sokkal rosszabb talán már nem lesz".
Ilyet nem kéne írni... Mindig. Van. Lejjebb. :DDD

Truss me, I'm an engineer.

(#79281) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#79276) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Van cserép amit másodlagos vízvédelemmel 10 foktól felrakható.

(#79282) Orlin válasza PETEE78 (#79279) üzenetére


Orlin
addikt

Én is reggel olvastam... :D
Ács ismerős mondja,hogy szabályosan üldözik munkával.Jelenleg is 4 embernek kellene megcsinálni a tetőt aztán erre az évre már semmi szabad időpontja nincs.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79283) Chaser válasza eszmilan (#79274) üzenetére


Chaser
titán

azért kicsit vicces, h egy munka árának kell fedeznie a kamarai tagságodat, továbbképzésedet, meg a sw-eket is, még szerencse h az esküvődet nem ((( :
persze ha kifizetik oké, de ezek az ürügyek már szánalmas kategória bármelyik szakmában, villanyásznak meg kell venni a drága fúrót, horonymarót, porszívót, csavarhúzókat, ezt minden alkalmommal felhozza, azt nem h egy jó makita 5-10 évig kiszolgálja és 1-2 munka visszahozza a teljes menetfelszerelés árát ( :

bajnokpityu ez lenne a korrekt hozzáállás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79284) eszmilan válasza Chaser (#79283) üzenetére


eszmilan
tag

Nem, tudod ez úgy van, hogy a szoftver meg a kamarai tagdíj már adott, hiszen azt nem a meló díjából fizetem, miért is abból fizetném? Hiszen az jár, nem? Meg a cég fizeti.

Érdekes, a klímások 50 ezerért raknak fel egy klímát, azt nem sokalljátok, de a mérnöki tervezési díjakat igen. A klímásnak is biztos azt mondjátok, hogy vegye meg a szerszámait maga, véletlen sem a munkából jöjjön be.

Semmi gond, már megszoktam, hogy itt ezen a fórumon nem arra megy ki a játék, hogy az emberek hozzáértő szakembereket keresnek korrekt árakkal, hanem mindent a lehető legkevesebb költséggel megbarkácsolni otthon, aztán lesz ami lesz, később majd max megbánjuk.

Ez rendben van így, ti meg dolgozzatok annyiért, amennyi akartok keresni, de én nem fogok olyan órabérekért dolgozni, mint a szakmunkások, ne haragudjatok.

És pont azért, mint amit az előbb leírtam, csak nem tudtátok értelmezni, van normális kereslet a minőségi munkára, ami attól (is) lesz minőségi, hogy meg is van fizetve, de az nem ezen a fórumon lesz.

(#79285) Chaser válasza PETEE78 (#79279) üzenetére


Chaser
titán

"RENGETEG A KONTÁR ÉS A VÁLLALHATATLANUL HANYAG MÓDON ELVÉGZETT MUNKA."
( : ennyi a lényege igazából
még jó h elvből nem fizetek felmérésért, bele van az kalkulálva rendesen a munkák árába, külön jó lenne h még azért fizetnék h kijön, majd mond egy árat én meg eldöntöm megfelel-e

nem irigylem a most felújítókat ...:) viszont nem bánom a helyzetet, ha el akarnám adni a lakást sokkal többet ér

szerk:
eszmilan
dehogynem sokallom az 50e-t egy klíma felrakásáért ((( :
ott is jön a blabla szöveg, h 2-3 ember meg 2-3 óra,m eg fúrni kell - jajjjjjjjistenem' :d -
nos, egy ember kapjon br 2e ft órabért, 3 óra alatt 6e ft, 3 embernek 18e ft, az a kicsi maradék 32e meg a vállalkozóé, napi 2-3-4 munka, tisztajóbusiness' - és valószínűeg nem kapnak ennyit, nálam dolgozó egyik srác br 250et mondott kezdőnek -

elkérsz annyit amennyit jónak látsz, megadják, nincs azzal gond, csak nem kell mellé mondva csinált ürügy, ennyi az ára és pont, én se vagyok magam ellensége, mindenből a maximumot próbálom kihozni, de nem nyomok mellé kamu szöveget, tudom h jó vagyok, gyors vagyok, ennyi az ár, ha megfelel vállalom, ha nem akkor nem tudok segíteni, részemről így megy

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79286) lorcsi válasza eszmilan (#79284) üzenetére


lorcsi
veterán

már hogy a pékbe ne lenne sok a klíma szerelés..sok az nagyon is :O

(#79287) Chaser válasza Chaser (#79285) üzenetére


Chaser
titán

matek kicsit nem stimmel, úton is töltenek időt, de ha azt számolom h 3 ember óránként 2e br, 8 órában, az 48e ft, 3 munka belefér, az meg 150e ft
nálam 2 ember volt, max 3 órát voltak ott és nem is a legegyszerűbb volt a történet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79288) Ispy válasza lorcsi (#79286) üzenetére


Ispy
veterán

Pont ezért nincsen itthon szakember, mert minden sok, jujujj, aki meg ért hozzá, az meg megy inkább külföldre. Nekem ha valaki azt mondja, hogy sok a 1-1,5 milla a programunkért, vagy nem akarja a 10k-s órabért kifizetni, akkor már ott sem vagyok, így is szarásig vagyunk munkával. És mi még olcsón dolgozunk.

Valamelyik nap itt volt a klimás, karbantartás darabja 8k, van 3 belőle, de a telefonja percenként csörgött és nem tudta hogyan rázza le az embereket.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79289) sketchifun válasza Chaser (#79287) üzenetére


sketchifun
senior tag

Használnak klímagázt, csövet, csatlakozókat. Kocsikáznak, etc.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79290) PETEE78 válasza Chaser (#79285) üzenetére


PETEE78
senior tag

Én most építkeztem. :) Eladtuk a lakást, albérleteztünk úgy, hogy útban a 2. gyerek. Nem volt egyszerű, még egyszer nem csinálnám végig!
Ám az egész kertes ház, a környék, a csend,nyugalom kárpótol minden szenvedésért. És még az 1 gigás netet is bekötötték :C Ám az is egy baromi nagy harc volt :D

You are being revived

(#79291) ecaddsell válasza PETEE78 (#79279) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ezekből a sztorikból nekem azért eléggé a tehetetlenség meg a tudatlanság (mit várhatunk el, mennyiért) is lejön.
Nem jön ki a szerelő, már hívom is a másikat. Sőt az ígérgető szakik is hasonlóan járnak.
Ha konténeres sittszállítás nem megoldható (ami messze a legolcsóbb) akkor még mindig lehet furgonosokat találni (pl. meg kell hirdetni honnan mit aztán jöhetnek az ajánlatok) akik bárhonnan (belváros, emelet stb) viszik cuccot (nekik nem kell behajtási engedély, emelet nem gond). Persze meg kell fizetni. Már tavaly is a konténerbe pakolás is simán nettó 3k áron ment (ha találtál embert rá), szóval elképzelhető, hogy a 3.-ról lift nélküli házból behajtási engedély köteles helyen (ahova még kintre is macera a konténer) nem ez az ár lesz.
Csőtörés van, jó eséllyel mire megjön a szerelő már ott is a gödör a helyén. Sokszor én is szeretném tudni ki b@szta el vagy mire számíthatok még.
Már több mint 1.5 hónapja megy a fürdőszoba felújítás? Ha nincs összehangolva simán, még nem is sok.
A burkoló sem véletlen szokott ágálni a betonon. Gondolom pl. miután megszívta párszor, hogy 2x annyi aljzatkiegyenlítő kellett mint csemperagasztó (kvázi a betonozás felső rétegét a burkoló végzi a kőműves helyett), hogy nagyjából sík legyen neki is lettek igényei...
Na meg a polcépítő szakember. Itt azért már mosolyogtam.
Ha drágán és lassan kell akkor tényleg ez a legjobb út. Meg tetőtérben is lehetnek kihívások. Viszont meg kell mondjam a sínes merülőfűrészem az egyik legjobb befektetésem volt (na jó még kellhet 1-2 szerszám pl. felsőmaró, akkus fúró/csavarbehajtó). Ha lehet találni valami hasonlót mint ami kell már nyert ügyem van, testre szabom őket mint a progikat szokás.

Egyébként még mindig nincs elég nagy munkaerő hiány mert még mindig azt látom pl., hogy a segédmunka meg a küzdés a nem a feladatra való szerszámokkal olcsóbb mint normális szerszámokat/gépeket venni. A konyhabútorosom szerint a kőművesemnek két ellensége volt: a függő meg a vízmérték (szintező keresztlézerről persze még ő sem hallott még pedig a fűszerboltban is egész jót lehet venni már tapasztalatból, mondjuk árban is normális távolságmérő lézert azt még mindig Kínából kellett rendeljek...)

(#79292) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv!
A Fűtéskorszerűsítés2017 vagy Otthon Melege program/pályázatok folytatásáról van valakinek valami infója? Vegyeskazán -> kondenzációs kazán csere várható, ahogy megkapjuk a külső gázhozzáférést. Padlófűtést hajtana továbbra is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#79293) raven12 válasza raven12 (#79235) üzenetére


raven12
senior tag

Ajtókeret takarólécezés, aki kompetens, kérem szóljon hozzá!

fonok87:
Ezek közül valamelyiket tenném fel mondjuk
Az a lényeg, hogy a tok van, ahol kilóg 1-2mm-t a falból, néhol pont szintben van, és ahol nincs szintben, ott ha módosítás nélkül teszem fel a takarólécet, akkor nem lesz szép sík. (Csak holnap tudom fényképezni)
Faragasztó olcsóbb, mint ezek az építőiparik?

(#79294) Met válasza raven12 (#79293) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem csináltam még ilyet de a logikám szerint.
Ahol a tok túl lóg a fal síkján azt le kell csiszolni/gyalulni.
Szög is kéne mert a ragasztó nem fogja meg rögtön. Veszel ilyen fejű szöget és miután beütötted a fába egy hegyes valamivel (nagyobb szög, ár stb.) ütsz még rajta és eltűnik a feje.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79295) PETEE78 válasza ecaddsell (#79291) üzenetére


PETEE78
senior tag

Nyilván vannak a töketlenek, és vannak akik szarnak bele. Azonban az biztos, hogy nagyon komoly alapja van a cikknek. A wcről jut eszembe, nálunk a kisszoba faláról kb fél méterre akarta berakni az ürge a kéményt, mert az lett volna a legkényelmesebb megoldás. Tehát a szoba közepe felé a faltól teljesen különálló kéményként. :C A padlás feljárót a nagyszoba plafonjába akarta vágni, holott az átjáróban senki nem látja, csak mint kiderült aztán utólag (mivel csak azért is oda kértem) a létrát már nem tudták szabályosan berakni, mert nem volt hely neki, hogy lenyíljon :DDD :DDD :DDD .
A redőnyt megbeszéltük, benne volt az árban, majd valahogy mégis kimaradt, és már nem lehetett belevenni a banki szerződésbe. A vizes kiállásokat magasságba le akarták spórolni, ha nem szólunk kb a bokám magasságába rakják. A bojler alátámasztó részen, ahol felfekszik a falra, véletlenül kimaradt az erősítő gerenda alátámasztás. A fő gerendák szállításánál, lepakolásánál megreccsentetek 2 gerendát is, ment a levesbe, ja és a szállító még vezetni se tudott, összetört egy autót. :C A burkoló munkájáról nemrég linkeltem képet. Ja és azóta észrevettem, hogy a kandallónál se vágta méretre a lábazatnál lévő díszburkolatot, így mikor söpörtük ki az alját letört a burkolatból egy darab. Akkor sajnos nem vettük észre, pedig mindenre tényleg nagyon figyeltünk. Hála égnek a villanyász, festő és az ácsok nagyon pontos, precíz munkát végeztek. A többi kritikán aluli!
A kandallósnak 5. alkalom se volt elég, hogy az árajánlatába normálisan kiszámolja az Áfa értékét. :N
Most hirtelen ennyi, pedig ez a harmada se annak, ami gond felmerült és le kellett bokszolni. Egyébként rászántam magam és elkezdtem leírni a sztorit, meglegyen későbbiekre.
És akkor a hivatali sumákolásokról, csúsztatásokról, begyepesedett csiga ügyintézésről már nem is beszélek.
A behajtási engedélyt volt eszük bekérni, de a súlymértéket helyesen kiszámolni már nem volt eszük. A "hivatalba a Jenő" szinten voltak.

Megmondom frankón elkeserített az amit így egy az egyben láttam. És tényleg az az érzésem, ez már nem fog javulni. ON

You are being revived

(#79296) Ispy válasza PETEE78 (#79295) üzenetére


Ispy
veterán

Most akarunk majd jövőre költözni, építkezni, látom fel kell kötni a pelust rendesen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79297) ecaddsell válasza PETEE78 (#79295) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Észnél kell lenni. Sajnos néha személyesen is jelen kell lenni.
Persze praktikus okok miatt nem lehet mindig és nálam is volt amit elsumákoltak amivel elég nagy kárt is tudtak volna okozni. Viszont nem irigylem azokat akiknek zéró affinitásuk van műszaki dolgokhoz. Nekik tényleg jobb valaki függetlent megbízni a felügyelettel mert sokat lehet bukni.
Sokkal durvább dolgok vannak mint amit a cikkben felsoroltak. Nagyon félrevezető az a cikk, ha csak ennyi lenne...

(#79298) Chaser válasza sketchifun (#79289) üzenetére


Chaser
titán

a könyvelő meg a fülét tekergeti ugye....:)

PETEE78 nekem is így lett 240- simán, 10-es helyett, már ezért megérte ( :
végig csinálnám újra, de nem szívesen, vizes, villanyos szakik már vannak, többi nagy részét itt is magam csináltam v részt vettem, már nem okoz gondot aljzat réteg rendet kitalálni, betonozni v aljzatkiegyenlítőt önteni, esetleg villanyszerelést megcsinálni h már csak bekötni kelljen a kapcsolótáblába a végeket, glettelni meg ilyen apróságok

ecaddsell
régiót nem írt, sittszállítás nálam a legegyszerűbb volt, gugli 2. találat, első nem vette fel, később visszahívott de már bukta - nem árt elég diszpécsert fizetni -, nálam zsákos szállítás lett, nem volt olcsó de gyors és probléma mentes, ennél nagyobb gondom ne legyen
burkolónak meg sztem oly mind1 milyen a beton réteg rendje, nekem leírásból az jött ki, de felülete is mindegy kell legyen, ha kiegyenlítőzni kell vagy megcsinálja nyilván sok plusz pénzért, vagy azt mondja csináltassák meg

milyen szerszámokkal tudnak szerencsétlenkedni az tényleg vicces néha, már onnan is látszik h nem sok köze van ahhoz amit csinál

PETEE78
vizes mester mondta kiállásokat szeretik sokan minél alacsonyabbra rakni, kevesebbet kell vésni meg hajolgatni :d ha valaki nem ért hozzá v nincs ott úgyse szól rájuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79299) ctrlaltdel13 válasza raven12 (#79293) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A falad vagy a tok görbe?
Ha a fal akkor simán le kell szegőzni,majd a köv festésnél a szaki hozzá glettel.
Én szegbelövővel fogatnám a tokhoz, a falrészét pedig ragasztóznám vagy purhab.

[ Szerkesztve ]

(#79300) bajnokpityu válasza eszmilan (#79284) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nana, más az árazási politikánk, de ettől még jó a munkánk. Évek óta nem az árakkal nyerjük el a munkát.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.