Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79551) macilaci78 válasza BullZeye (#79548) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam a kamrában van az IT központ. :D A hűtő saját konnektorról, a többi a szekrény aljára csavarozó elosztókba. Ha csempézünk, esetleg lesz fali aljzat helyettük.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79552) pjen válasza macilaci78 (#79551) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem sok egyes-kettes dugalj kell,és elosztók hosszabbítók.A lakást időnként átrendezzük,másik bútort veszünk.A hosszú dugalj sorok rossz helyen lesznek.

(#79553) Emu válasza Morris (#79541) üzenetére


Emu
őstag

:R
Így tuti nem lesz foltos a fal? Nem szeretnék úgy járni mint a másik gyerekszobában :(

(#79554) ALI_G


ALI_G
veterán

Hanyas koronafuro kell egy dugaljhoz/kapcsolohoz?

A pentekre lebeszelt villanyszerelo ujfent nem jott el. Gari is lenne + lampa bekotes. Fel se veszi a telefont...

[ Szerkesztve ]

(#79555) kelna91 válasza eszmilan (#79521) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi!

(#79556) Morris válasza Emu (#79553) üzenetére


Morris
veterán

Tuti!

(#79557) kelna91 válasza Chaser (#79525) üzenetére


kelna91
senior tag

Most, tőled hallottam először a hőszivattyús klímákról, és nagyon fellelkesedtem, gyorsan rá is kerestem, aztán még jobban fellelkesedtem. Amíg meg nem néztem ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=3Il9f1kDFLs

Szóval ez irgalmatlanul hangos, és velem egy légtérben lenne. Márpedig én már a mostani, hagyományos villanybojleremet is túl hangosnak tartom. :D

(#79558) föccer válasza ALI_G (#79554) üzenetére


föccer
nagyúr

63-as vagy 65-os kell a sorolhato szabvany szerelvenyekhez.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79559) macilaci78 válasza pjen (#79552) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sor így is van: 2 konnektor, 2 utp, 1 koax, 1 hangfal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79560) YAS-dude válasza fojtviki (#79542) üzenetére


YAS-dude
őstag

4 lyuk, a közepük 71mm-re egymástól.

(#79561) macilaci78 válasza YAS-dude (#79560) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ha nem lenne egyértelmű, egy vonalban. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79562) pjen válasza fojtviki (#79542) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Kopos nak van 4 es karton doboza,ami egyben van ,ráteszed a kartonra körül rajzolod,dekopírral kivágod.Van kettes,és hármas is.

(#79563) ecaddsell válasza ALI_G (#79554) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Bár lehet 65-össel is, 80-assal egyszerűbb gipszelni (marad elég hely hozzá). Viszont ha csak 2 luk kell akkor körbefúrod majd kivésed (ezt lehet kevesebb kosszal is meg tudod úszni).

(#79564) gerisz23 válasza ALI_G (#79554) üzenetére


gerisz23
őstag

Téglafalba 67,vagy 65.Gipszkartonba a doboz válogatja.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79565) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Családi házba keresek csengőt. Ami feltétel, hogy 2 beltéri egység legyen és ha lehet vezeték nélküli legyen. Az sem baj ha a beltéri egységek konnektorba dughatók. Van valakinek tapasztalata az ilyen csengőkkel?
Van esetleg ajánlott márka, típus?

(#79566) BullZeye válasza gerisz23 (#79564) üzenetére


BullZeye
veterán

65-el még csiszolni kellett a gipszkartont, hogy beférjen, ha megint neki állnék, akkor 67-el csinálnám (ha egyáltalán lett volna ekkora)

(#79567) pjen válasza cafat (#79565) üzenetére


pjen
félisten

A Somogyinak van,úgy emlékszem D100 a neve.

(#79568) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok!
Most fogunk hozzákezdeni a családi ház szennyvízcsöveinek cseréjéhez. Elég sok mindent mi fogunk csinálni.
A szennyvízvezeték helyreállítása után, az aljzat helyreállításánál kérném a segítségeteket.
Ez így jó lesz?
-20 cm zúzott kő
-10 cm beton
-5 cm lépésálló szigetelés
-fólia
-6 cm beton
-taposó
Kell még valami más, esetleg fólia máshova? A fóliát egybe kell letenni, vagy lehet darabokban? Milyen fóliát érdemes használni?

(#79569) gerisz23 válasza BullZeye (#79566) üzenetére


gerisz23
őstag

Inkább faragok rajta minthogy bepottyanjon a doboz.Körbe a szélét érdemes befaragni a doboznak különben eláll a szerelvény a faltól.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79570) gerisz23 válasza cafat (#79565) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem sokat érnek,vezetékes párti vagyok.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79571) Chaser válasza Emu (#79538) üzenetére


Chaser
titán

az alapozónak az is a dolga, h egyenletesen szívja a fal a festéket, későbbiekben ne legyenek foltok, szóval én maradnék annál
ha tudod mit használsz érdemes gyártón belül venni alapozót is, pl héra családhoz héra falfix
ha megfolyik leszeded, ennyi a titka, régi nagy kör ecsettel csináld amivel meszeltek is, az nem spricceli szét - persze fárasztóbb mint hengerrel -
nagy fényerejű lámpával nézd meg, tökéletes ilyen célra egy led panel, inesa 15w-osat kapsz 4e ft-ért, no bármilyen hiba van egyből mutatni fogja ( : ne hideg fehéret vegyél, 4000k-s tökéletes gletteléshez

fojtviki egyszerű matek, mivel mind süllyesztve van kell nekik hely is:) kettesből van olyan, hogy egy doboz helyben két dugalj, ez viszont sorolható családoknál nem elérhető, talán csak schneider asforánál láttam ilyet kettesben
falon kívüli szerelvényből viszont simán lehet több dugalja is, ellenben az nem olyan esztétikus, de panelekben pl jó megoldás

macilaci78 ez azért jó mert sokkal esztétikusabb, én úgy voltam vele ha már csinálom legyen 2x5 pc saroknak, ha nem, akkor 1db és elosztó, nem bántam meg, túlfeszvédő mehet eléjük a dobozba
picivel drágább, mint egy értelmes 10-es elosztó, meg ki kell hozzá marni a dobozok helyét
konyhában van egy 2x2-es kombó, egymástól kb 10cm-re polc miatt, még azon is gondolkozom h alul upgradelem 4-re - ezen kívül van mmég egy 5-ös is:d -, viszont, mostani lakásnál tapasztalom mennyire bosszantó amikor elfogy a konnektor, szóval inkább több legyen mint kevesebb

szerk:
ecaddsell
első adag szerelés után 80 v 85-össel csináltam én is, az idősebb villanyász bácsi nem engedte h 65-öst vegyek ( : igaza is volt, nem kell annyira precízen fúrni és kényelmesen lehet gipszelni
karton helyeket én kivágtam szúrófűrésszel

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79572) gerisz23 válasza Chaser (#79571) üzenetére


gerisz23
őstag

Minden szerelvénycsaládnak van dupla dugalja

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79573) lm83


lm83
őstag

Szervusztok,
Megint gondban vagyok ezzel a kludi keverőcsappal :((
Már orrán-száján folyt a víz, úgyhogy betétet cseréltem benne, de sajnos nem szűnt meg a víz folyás...
Ahogy megnyitom a hideg vizet a szelepen alul, elkezd a betéten keresztül feljönni benne a víz...
Ez egy konyhai mosogatócsap, amit ugye jobbra-balra forgatunk, mikor melyik mosogatóba engedjük a vizet, ha ez lényeges info.
Meleget nyitom meg, semmi gond nincs...
De mondjuk a folyás is előszór csak a hideg vízzel kezdődött , aztán balra fordítva nem folyt. Aztán utána mindenhogy folyt a hideg víz, a meleggel nem volt gond...
Aztán most, hogy már a meleg is csak úgy csöpögött a csapból cseréltem...

(#79574) Emu válasza Chaser (#79571) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm neked is, így a dilemma megmaradt: alapozó vs higított festék :DDD

MÁS:
Kaptam JUPOL Classic diszperziós festéket egy ismerősömtől aki nem rég festett. Megmaradt neki egy bontatlan vödörrel, csak el kéne mennem érte. Abban tudnátok segíteni, hogy ez a festék színezhető-e? Neten nem találok semmi ilyen jellegű infót róla.

(#79575) Chaser válasza gerisz23 (#79572) üzenetére


Chaser
titán

akkor ügyesen titkolják a webshopok, párat átnyálaztam, asforánál volt, többinél nem

Emu
alapozó...azért mert itt valaki azt mondta, h nála megfolyt akkor stornozod?:) uo. mint a glettelés, ha még valaki nem csinálta lehet párszor beleizzad, hiábakat ki lehet javítani
én szétszáradt falon használtam, aminek nagy része glettelve volt, de nem mind, gyönyörű egyenletes a festék egy év után is

lm83
ha garos vidd vissza, ha nem akkor dobd ki és vegyél másikat, 30 millás autó is el tud romlani
vagy hívj vizest, kiszállás együtt talán meglesz annyiból mint egy új csaptelep ára

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79576) szaszyka


szaszyka
senior tag

Dobozfúrással kapcsolatban... téglafalhoz mindenféleképpen szükséges fúrókalapács, vagy meg lehet próbálni ütvefúróval esetleg? Természetesen kikapcsolt ütőművel!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79577) pjen válasza szaszyka (#79576) üzenetére


pjen
félisten

Simán jó az ütve fúró,én nem szoktam kikapcsolni az ütést.

#79575) Chaser:Láttál sorolható dupla dugaljat az Asfórában?Legrand profi mosaic ban van akár négyes sor is.

[ Szerkesztve ]

(#79578) szaszyka válasza pjen (#79577) üzenetére


szaszyka
senior tag

Téglához ez a fajta koronafúró is jó [link] , vagy olyan kell, aminek nincs körme, hanem “gyémántpor” van a szélén körben? Bocs a sok amatőr kérdésért, de nem nagyon találok gyakorlati infót ilyen kérdésekben :(

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79579) Chaser válasza pjen (#79577) üzenetére


Chaser
titán

nem sorolható, csak szimplán kettes, de illeszkedik a sorolható családjukba

szaszyka ez pont ahhoz való ha nem tévedek nagyot, én ilyet használtam téglához

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79580) pjen válasza szaszyka (#79578) üzenetére


pjen
félisten

én ilyent használok,és ütőm,sokszor téglában is.

(#79579) Chaser:van olyan soroló keret amibe belemegy?

[ Szerkesztve ]

(#79581) szaszyka


szaszyka
senior tag

Akkor lövök egy ilyet otthonra! Köszi mindkettőtöknek;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79582) Chaser válasza pjen (#79580) üzenetére


Chaser
titán

nem, csak sima kettes dugalj egy dobozhoz, designban viszont pont úgy néz ki mintha két asforát sorolnál össze

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79583) kelna91 válasza cafat (#79565) üzenetére


kelna91
senior tag

Nekem egy alap Sencor veznélküli van. Ennek csak egy belsője van, konnektoros. Én meg vagyok vele elégedve, szerintem tökjó. A kapcsoló eleme 2-3 éve bírja, igaz, nem nyomkodják sokat. :)
A dallam választható, és a hangerőt is könnyű állítani. Áramtalanítás alatt is megjegyzi. A kapcsoló UV-ra sárgul sajnos.

(#79584) YAS-dude válasza pjen (#79577) üzenetére


YAS-dude
őstag

Legrand valena life-ban is van dupla dugalj sorolókeret.

(#79585) Chaser válasza YAS-dude (#79584) üzenetére


Chaser
titán

nem sorolóról volt szó, az van mindnél, egy doboz helyre két dugalj, designban nem is pont olyan mint a sorolható, arra nem jól emlékeztem
ilyenből 3-4-több megoldásút nem láttam egyik gyártónál sem süllyesztettből

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79586) pjen válasza YAS-dude (#79584) üzenetére


pjen
félisten

5 ös is van.

(#79587) gerisz23 válasza Chaser (#79585) üzenetére


gerisz23
őstag

Ahogy korábban is írtam dupla dugaljnak hívják,eddig minden szerelvénycsaládnál volt amit szereltem.3-as volt valami kínai noname.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79588) pjen válasza gerisz23 (#79587) üzenetére


pjen
félisten

Kopp nak is van hármas.

(#79589) YAS-dude válasza Chaser (#79585) üzenetére


YAS-dude
őstag

https://legrandaruhaz.hu/Legrand_Valena_Life_kettos_keret_2x2P_F_csatlakozoaljzathoz_elefantcsont_754232

(#79590) Chaser válasza gerisz23 (#79587) üzenetére


Chaser
titán

nem vagyok villanyász, bocs, elég egyértelmű volt ahogy definiáltam
lehet mindnél van dupla, de webshopokban nem láttam csak asforánál - amúgy meg teljesen mindegy, 3/4/5 lenne a lényeg, duplát kb bármelyik nonameből lehet venni, az is igaz nem olyan szépek mint a süllyesztettek -

YAS-dude már ne haragudj, nem soroló keretről van szó továbbra sem, rajtad kívül mindenkinek egyértelmű :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79591) pjen válasza Chaser (#79590) üzenetére


pjen
félisten

Süllyesztett az, hisz dobozba megy.

(#79592) YAS-dude válasza Chaser (#79590) üzenetére


YAS-dude
őstag

https://m.mobilarena.hu/tema/lakasfelujito_szerelo_szakemberkereso_nagy_topic_viz_gaz_villany_futes_festes_burkolas_stb/hsz_79577-79577.html

Olvas, értelmez.

(#79593) Chaser válasza pjen (#79591) üzenetére


Chaser
titán

persze, csak mivel dupla dugaljas fal síkból sokkal jobban kiáll, egy süllyesztett-falon kívüli öszvér
pontosítom magam, nem olyan szép, mint egy sorolható dupla dugaljas

YAS-dude ne fárassz pls, értelmezési problémáid neked vannak
linkelni már igazán mehetne - telefon sem kifogás -
innen indultunk egyébként

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79594) pjen válasza Chaser (#79593) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ez igaz.

(#79595) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Embörök!
WC ülőke kérdés!
Van egy ilyen ülőkém [link].
Nyáron két éves lesz és az a probléma jött elő vele hogy nem marad felhajtva, azaz "nem áll meg", szépen visszacsukódik a rötyire. (a ráülős rész, a tető fent marad)
Lehet ezeken állítani hogy szorosabb legyen?
Vagy van valakinek ötlete hogy miként lehetne fent tartani? :)

(#79596) petakpa1


petakpa1
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne az alábbi bekötési rajzzal kapcsolatban, ami egyébként egy Legrand mozgásérzékelős világításvezérlőé.

A kérdés egészen pontosan az lenne, hogy ha a bekötési rajznak megfelelően
- a fázist bekötöm az L helyre,
- a kapcsolóval megszakított fázist az kapcsolós piktogrammal jelölt helyre,
- a nullát pedig szétágaztatva az N helyre és az izzóhoz (menetes része) egyaránt,
- az L1 helyet pedig az izzóhoz (hegye)
akkor az izzó világítani fog az alábbi esetekben:
1) a kapcsoló kapcsolt állapotban van (függetlenül attól, hogy a mozgásérzékelő érzékel-e mozgást és kapcsol-e)?
2) mozgásérzékelő mozgást érzékel, azaz kapcsol (függetlenül attól, hogy kapcsoló zárt vagy nyitott állásban van)?

Magyarán a bekötési rajz szerinti bekötés esetén mind a kapcsoló mind a mozgásérzékelő a másik állapotától függetlenül felkapcsolja majd az izzót?

A ventillátoros rész nem érdekel, azt nem fogom használni.

Köszi,
P

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#79597) eszmilan válasza kunberci (#79568) üzenetére


eszmilan
tag

Ez így jó. Figyelj a talaj visszatömörítésére, azon áll vagy bukik az egész. Ha nagyobb felületen lesz az aljzat helyreállítva, pl komplett szoba, akkor rakhatsz bele fi6/150/150 hálót is ha tutira akarsz menni.

A zúzott kő az inkább homokos kavics legyen, zúzott kőnél az ember arra gondol, ami a vasútnál van ágyazat, az meg kicsit durva. Elég egyébként 15 cm is.

(#79598) r.levente75 válasza lm83 (#79573) üzenetére


r.levente75
addikt

A konyhai csapok átka. Teka mofém kludi egykutya. Mind folyik. Van benne két gumi tömítés ami a forgatástól elnyíródik. Cserélni kell ha későn kerül rá sor és a vízkő kikoptatja a fémet is akkor nem segít a gumi cseréje sem

(#79599) lm83 válasza r.levente75 (#79598) üzenetére


lm83
őstag

Most a csapot kellene valahogy szétszednem és abban cserélni tömítést? :F

(#79600) kunberci válasza eszmilan (#79597) üzenetére


kunberci
aktív tag

Köszi.
Épületen belül mivel szoktak tömöríteni? (Milyen géppel?)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.