Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79751) csemberlen válasza föccer (#79750) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem szoktak, De ha én most csinálnám, és nem nagy a táv akkor betennék egy tartalékcsövet is.
Valamint egy csövet elektromos vezetéknek is.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79752) gerisz23 válasza föccer (#79750) üzenetére


gerisz23
őstag

Kpe cső elég magában,vizes boltban megmondják mekkora kell de függ a bekötés keresztmetszetétől.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79753) gerisz23 válasza csemberlen (#79751) üzenetére


gerisz23
őstag

A vizóraaknába villanyt?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79754) Blackmate válasza föccer (#79750) üzenetére


Blackmate
senior tag

Hehe. Nálam hétvégén volt a vízvezeték csere ugyanígy: ház és vízakna között. 25-ös KPE cső lett lerakva. Nem lett plusz védőcsővezés neki, de ahogy fentebb is írták: én is beraktam mégegyet mellé. Maradt is a csőből annyi és az áttörések is engedték. Egy dologra figyelj: a KPE cső 10 bar nyomást bírjon. Ugyan drágább kicsit, de a van 6 bar-os is és azt inkább locsoló rendszerekhez használják.

(#79755) fero02 válasza gerisz23 (#79753) üzenetére


fero02
veterán

Szivattyúnak, hidrofornak, kemény téli napokon egy 60W-os izzónak. Semmi különleges nincs ebben.

(#79756) pjen válasza föccer (#79750) üzenetére


pjen
félisten

Ne védő csövezd szerintem,inkább homokot szórjál közvetlen mellé.Egy méter méllyen nem rágja el semmi,viszont a cső erösebb lesz,a homok is falvastagságként szerepel.

(#79757) csemberlen válasza gerisz23 (#79753) üzenetére


csemberlen
őstag

A kapott válaszon túl: vízkő mentesítőnek is kellhet, vagy okos otthonhoz víz fogyasztás méréshez.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79758) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

függönykarnist teszek fel a nappaliba, fába fúrok (tipik panel megoldás), 3 ponton lesz rögzítve, simán mehet a facsavar vagy szórakozzak tiplivel?

Illetve a karnis elhelyezésnek van különösebb lélektana?
Vagy elég ha csak a távolságokra figyelek, a nyílászárótól ~5cm-el magasabban és a két szélére számolva +20-20cm-el helyezem fel?

Aurea mediocritas

(#79759) pjen válasza AXisBOLD (#79758) üzenetére


pjen
félisten

Tipli kell,nem is kicsi,és jó erős csavar.

(#79760) gerisz23 válasza csemberlen (#79757) üzenetére


gerisz23
őstag

Így már értem :R

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79761) Emu válasza Emu (#79749) üzenetére


Emu
őstag

Íme a fal :B
Legjobban az érdekelne, ha tudnátok abban segíteni, hogyan tudom kijavítani.

:R

(#79762) AXisBOLD válasza pjen (#79759) üzenetére


AXisBOLD
addikt

úgy tippelem, hogy farostlemez vagy OSB lap lesz, sajnos nem mi raktuk fel, abba is menjen a tipli?

ha igen milyen?

a karnishoz kapott 3 centis nem lenne elég?

Aurea mediocritas

(#79763) pjen válasza AXisBOLD (#79762) üzenetére


pjen
félisten

Azt írtad, hogy panel, az beton. OSB be nyilván facsavar, látni kéne.

(#79764) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tanácsot, tippet szeretnék kérni a következőre:

Földszinti lakás, aminek mind2 ablaka a ház bejárata előtti járdára néz, így kb csak az nem lát be, aki nem akar. Éppen ezért kb mindig be van csukva a spaletta, amitől már marha bunker hangulatom van. Illetve szúnyoghálót is szeretnék feltetetni a főbérlővel.

Eddig a rolós nyúgháló lett volna a cél, hogy a spaletta nyitogatás megoldott legyen a későbbiekben. Viszont annyira kicsi a hely a spaletta és az ablakkeret között, hogy eddig csak 1 gyártó vállalta volna be, de mikor rámondtuk volna az áment, utána elérhetetlen lett...

Most újabb scenario-n gondolkozom, mégpedig, hogy keretes szúnyogháló, amit fülek fognak és végső soron azt is ki lehet emelni a keretből. Persze nem olyan gyorsan és egyszerűen, mint a rolóst. Valamint e mellé egy IKEA-s, füst színű relux-ára gondoltam még, így este se láthatnának be, ha bent ég a villany. Így nem kéne a spalettát folyamat becsukogatni. Viszont ami problémás, hogy a reluxát hova rakjam, hogy az ablakot ne csak bukóra, hanem rendesen is ki lehessen nyitni.

Utolsó mondatra, van esetleg tippetek?

Előre is köszi! :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#79765) dh66e válasza AXisBOLD (#79762) üzenetére


dh66e
veterán

Kéne egy kép mert nem nagyon lehet elképzelni mit keres ott egy osb vagy pozdorja.Panelban. :U
Át kellene fúrni fafóróval hogy megnézd a vastagságát ha csak egy anyagnyi akkor mehet az ütvefúró meg a tipli neki és úgy a karnis.

(#79766) Met válasza TheProb (#79764) üzenetére


Met
Topikgazda

Utolsó mondatra.
Sehova, ha olyan széles reluxát raksz hogy a kinyitott ablakszárnyak közé beférjen akkor csukott állapotban nem fog takarni. Ha esetleg olyan mély az ablaknyílás hogy kinyitott állapotban sem lóg ki a fal síkjából akkor megoldható.
De így kép meg méretek hiányában csak tipp.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79767) macilaci78 válasza TheProb (#79764) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szalagfüggöny, ami a kilincs felé gyűjt és akkor nyitott ablaknál csak az ablakszárnyig húzod.
Reluxa esetleg úgy, hogy egy sínre teszed és nyitott ablaknál picit oldalra húzod. Reluxa helyett sávroló?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79768) Met válasza Emu (#79761) üzenetére


Met
Topikgazda

Korábban volt már valakinek hasonló nyűgje, kicsit hígított festékkel átment rajta és jó lett.
De r.levente75 a festő, várd meg mit mond :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79769) macilaci78 válasza Emu (#79761) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó lesz ez a végleges színhez alapozó rétegnek. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79770) kunberci válasza föccer (#79750) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én minden kérdésedre igennel válaszolnék. Habár egy másik fórumban nagyon leoltottak, hogy minek a KPE csőnek védőcső? Nem is csővel lehet probléma, hanem a csatlakozóval, ha cserélni kell, és akkor már rövid lehet a cső. 3/4-es KPE a víznek, és én 6/4-es KPE csövet tennék védőcsőnek,hogy legyen értelme, ha cserélni kell a vízcsövet. A két végébe meg tennék kupakot, hogy a védőcsőbe ne menjen bele semmi. Csőbe való kupakot a Dunafém-nél vettem. Kifúrni 3/4-es cső méretére, és beleragasztani, vagy csak rá szigszalagozni.
-Én nagyon nem szeretek ásni.
-Elsőre én 110-es PVC csövet raktam védőcsőnek a kanyarban 2x45 fok, de ma már KPE csövet tennék.
-Elsőt az ellenségnek, 2.-at a barátnak, 3.-at................

[ Szerkesztve ]

(#79771) eszmilan


eszmilan
tag

Föccer:

Vasalt sávalapra XC2 osztályt szoktunk megadni. Most van egy ház, ahol a talajvizsgálat XA1 osztályt írt elő. A kérdés, hogy lehet-e a beton két osztályban is, theát C30/37-XC2-XA1 vagy csak az egyik lehet? Van-e értelme előírni kettőt, raknak-e bele valamit, amihez ez kell?

Köszi!

(#79772) fonok87 válasza eszmilan (#79771) üzenetére


fonok87
aktív tag

Nem a megidézett kolléga vagyok, de szintén zenész :))
Környezeti kitéti osztályokból többet is lehet/szokás kiírni, ha releváns. XC karbonátosodásra vonatkozik, XA talajvízzel szembeni ellenállásra. Szóval az a korrekt, ha kiírod mindkettőt. Ha üzemből jön a beton tudni fogják mire gondolsz, ha Gazsi keveri a kertben úgyis mindegy :DDD

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#79773) föccer válasza eszmilan (#79771) üzenetére


föccer
nagyúr

Simán rakd bele mind a kettőt. Amíg nem ugyan abba a csoportba vannak a környezeti osztályok, addig teljesen jól értelmezhető.

Dmax és konzisztencia is legyen a beton jelben. 24-F3 teljesen jó. Pumix is elviszi nem is túl drága.

XA1-re viszont C30/37 minimum szilárdsági követelmény, így helyesen a beton jele

C30/37-XC2-XA1-24-F3 MSZ 4798:2016

Lehetne még cifrázni néhány dologgal, de ezt nagyjából mindenki megérti aki betonnal foglalkozik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79774) gerisz23 válasza TheProb (#79764) üzenetére


gerisz23
őstag

Cégnél befóliázták az ablakainkat,nem látni be csak ha kint sötét van idebenn meg ég a lámpa,akkor is csak úgy hogy 1m-en belül vagy az ablakhoz képest.Pár fokot nyertünk vele nyáron az üvegkalitkában.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79775) gerisz23 válasza kunberci (#79770) üzenetére


gerisz23
őstag

Azért azt megnézném hogy tolja bele,aztán húzza ki a védőcsőből a védőcsövet.Fektetésnél kell mélyre rakni,kavics meg homokágyba fagyhatár alá.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79776) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Lakásfelújít(tat)ás keretében nekem kellene megszabadítanom a kéglit a fűrészporos tapétától némi áztatást követően. Ehhez kellene valami jó kis kaparó, spakli: visszaolvasva többen is említettetek spéci, alkalmasint kétkezes változatokat.
Tudnátok ilyet linkelni, én nem igazodom el közöttük, illetve ilyen nagyot nem is találtam?

Glettelést inkább szakemberre bízom, utána a hengeres festés lesz megint az én reszortom... amihez majd megint kérem a véleményeteket felszerelés tekintetében.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79777) kunberci válasza gerisz23 (#79775) üzenetére


kunberci
aktív tag

Először kiásod, védőcsőbe behúzod a vízcsövet, még mielőtt lefektetted volna. Max egy kanyar és a felállás.
-Nálam vízszintesen megy a cső a pincébe a vízóra aknából kb 7m, egy kanyarral.Simán el lehet tolni.
-De a lényeg a cserénél van, akkor a régivel húzod, az újjal meg tolod.
-Nyilván nem 30-50m-ről van szó, meg 5 kanyarról.
-Nálam akkor számít inkább a védőcső, ha térkövezve, vagy betonozva van felette.

[ Szerkesztve ]

(#79778) Emu válasza Met (#79768) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm megvárom :)
Nem szeretnék rontani a helyzeten, csak marhán nem értem, hogyha az első réteg teljesen homogén lett, a második miért lett ilyen :R

@r.levente75:

Festék: Yupol Classic
Henger: Schuller márkájú, kimondottan a festékboltban ehhez a festékhez kértem.Fehér és piros dupla csíkok vannak rajta.
Ecset: valami hasonló [link]

(#79779) AXisBOLD válasza pjen (#79763) üzenetére


AXisBOLD
addikt

&(#79765) dh66e

Sziasztok,

ja hülyén írtam, sorry, de lényeg hogy fa (a nappali nyílászáró körbe van dobozolva).

Íme

Kopogtatva üreges, tehát nem közvetlenül beton van mögötte.
Ha egy mód van rá, nem akarom megfúrni külön, most lett kész a glettelés, festés.

Akkor mehet simán a facsavar?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#79780) Met válasza AXisBOLD (#79779) üzenetére


Met
Topikgazda

Biztos fa? Nem GK?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79781) AXisBOLD válasza Met (#79780) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Szia,

igen, biztos az.

Aurea mediocritas

(#79782) dh66e válasza AXisBOLD (#79779) üzenetére


dh66e
veterán

Jó lett volna megerősíteni a felfogatási pontoknál mielőtt le van glettelve....
Megpróbálhatod csak simán facsavarral,de kérdéses meddig fogja bírni.

(#79783) fokukac válasza fokukac (#78372) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, gondoltam, leírom a tapasztalataimat a Lamella Kft-vel.
Az történt, hogy felhívtam őket, hogy szeretnék elektromos redőnyt, két erkélyajtóra. A telefonra válaszoló hölgy kedves volt, mindent egyből kiszámolt, mondta, hogy intéz helyszíni felmérést, és tényleg, ez gyorsan meg is történt.
Két nap múlva hívtak, hogy mikor tudnak jönni, másnap ki is jött egy technikus-villanyszerelő kollega, mégnézte, hogy beköthető-e az elektromos kábel, lemért mindent, mondtam, hogy kéne szúnyogháló is a többi ablakra, lemérte azokat is.
mondta, hogy rendben, a kollegái hamarosan küldenek ajánlatot. Nagyságrendileg egy 150 e ft feletti rendelésről lett volna szó.

Ehhez képest vártam-vártam, nem történt semmi. A második héten hívtam őket, de nem vették fel. Végül a felmérés után két héttel sikerült újra beszélnem egy hölggyel telefonon, kérdeztem, hogy mégis mikor kapok ajánlatot, azt mondta, hogy nem tudja, utána néz, jelentkezik. Nem jelentkezett. Két nap múlva írtam egy email-t a központi címükre, ahol felsoroltam az eddigi lépéseket, és hogy most már tényleg szeretnék ajánlatot kapni, mert minden reggel 5-kor besüt a Nap.

Erre tegnap jön az email, hogy
"Egyeztettem a felmérő kollégával, a munkát sajnos nem tudjuk kivitelezni.
Megértését köszönjük! "

A felmérő kollega szerint minden kivitelezhető volt, egy szóval nem mondott semmi olyat, ami probléma vagy kizáró ok lehetett volna, mégis ezt a választ adták 3 hét után.

Szóval itt tart a magyar építőipar, hogy már ajánlatot sem tesznek, annak ellenére, hogy egy kollégájuk rászánt 2-3 munkaórát, kijött ingyen egy külső kerületbe, ott volt, és felmérte, elmondta a lehetőségeket, stb.

Mindegy, aztán felhívtam őket, és ajánlottak mást. De akkor is, ez számomra hihetetlen, hogy ma Magyarországon kujtorogni kell valakinek, hogy megcsináljon neked egy munkát.

Ennyit akartam elmondani, köszönöm, leülök magamtól.
Üdv,
@

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79784) AxBattler válasza AxBattler (#79776) üzenetére


AxBattler
félisten

Hopp, közben ezeket találtam, szerintetek?
Kaparó spakli rozsdamentes
Falkaparó (festékkaparó) hósszú fa nyéllel
Falkaparó (festékkaparó) rövid fa nyéllel

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79785) macilaci78 válasza gerisz23 (#79774) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És a belátással kapcsolatban hogy kell elhelyezni az ablakfóliát, hogy nyitott ablaknál se lássanak be? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79786) eszmilan válasza föccer (#79773) üzenetére


eszmilan
tag

Köszönöm!

Arra esetleg van ötleted, hogy azt hogy lehetne megoldani, hogy 50 x 75 cm-es a sávalap, az egész talajvízben fog állni, amikor csinálják. Talajmechanikus azt mondta, hogy max 50 cm vízleszívást enged, egyébként csinálják víz alatti betonozással.

Ilyenkor mi történik? Megy bele a beton a vízzel teli munkagödörbe aztán annyi? Vagy több benne a cement?

(#79787) pjen válasza kunberci (#79777) üzenetére


pjen
félisten

Pont az a lényege a cső mellé töltésnek, a cső szinte csak víz záró, a nyomás a homok viseli.

(#79788) AXisBOLD válasza dh66e (#79782) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, rögzítem 3 ponton és bízom benne hogy elég erős lesz.

thx!

Aurea mediocritas

(#79789) Morris


Morris
veterán

Ha már vízvezeték...
Nálam horganyzott cső megy be a ház alá. Kb 10 méteren kellene ásni a vízvezetéknek a házban.
Meg tudják oldani a cső cserét bontás nélkül?
Ha nem, arra is van megoldásom, viszont akkor itt jön a kérdés: milyen beltéri (falon kívüli) csövet szoktak rakni a víznek?

(#79790) sketchifun válasza fokukac (#79783) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ennek az az oka, hogy ezerszám épülnek a lakások, nincs kapacitás.

Rettenetes szűk határidőkkel kell dolgozniuk, viszont olyan pénzt kapnak érte, hogy abba minden belefér.

Azt tudtad például, hogy komplett hőszigetelőrendszert, vagy épp betonvasat sem nagyon lehet kapni?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79791) lorcsi válasza fokukac (#79783) üzenetére


lorcsi
veterán

Pesten lehet h igy van, de ott szerintem átlagban is tobb a szelhamos
Egy baratom vett az osszel hazat itt delen, o kicsit sincs otthon az ép iparban..szal ' mindent a fovallalkozora bizott ra..es hat. Idore meg is voltaka komplett átalakítással ( sok helyen a szerkezetig vertek a regi cuccokat)
Asszem 2 hónap meló volt benne a brigadnak
De van meg 2-3 ilyesmi ismerősöm, de ezek kisebb munkák voltak..itt sem volt csúszás

(#79792) r.levente75 válasza Emu (#79778) üzenetére


r.levente75
addikt

Itt vagyok.
Szerintem a következő a hiba.
Ez az a színárnyalat ami a legkényesebb a foltosodásra. Itt olyan mennyiségű pigmentek mennek bele a festékbe hogy nem biztos hogy elbírja ez a típusú festék. Magyarul túl sok a szinező ebbe a festékbe lehet hogy ezt a sötétségű színt nem lehet kikeverni ebből. Bázis festéket kellett volna használni és azt leszinezni a kívánt árnyalatra. A benne lévő pigment mennyiséget nem képes lekötni a festék. Igen ez általában a 2. rtgnél jön elő.
Megoldás halványítani a festék színén több fehérrel vagy ha ragaszkodtok ehhez a színhez akkor bázis anyagba kell gondolkodni és azt leszinezni. Ha a határon mozog ez az arány már akkor sem rakjuk bele alapfestékbe pont a foltosodás elkerülése miatt.
Kevésbé gondolnám hogy kivitelezési hiba de ha gondolod leírom hogyan csinálnám milyen szerszámmal anyagsűrűséggel és technikával.

[ Szerkesztve ]

(#79793) TheProb válasza macilaci78 (#79767) üzenetére


TheProb
veterán

Alap esetben ilyesmikre gondoltam:
[link] [link]

De ezeknek is a kinyitott ablak tesz keresztbe. Már ez a sínes, elhúzós dolog nem rossz ötlet. Csak ugye még azzal is az a gond, amit Met is írt, hogy a kinyitott ablak mellett be fognak látni.

Lehet az lehetne egy életképes megoldás, hogy az ablakra egy fenti roló és bukóra nyitva azt használni. Ha meg esetleg ki kell nyitni teljesen az ablakot, akkor ott a sötétítő függőny. Persze idétlen mind a kettőt használni... :D Amúgy ezek a reluxák "elállnak" az ablaktól, ha bukóra van nyitva, nem?

Hirtelen nem tudok átlátni egy minden tekintetben normális megoldást...
Szalag függőnyök nem drágák? Meg azt annyira nem is szeretnék.

Amúgy lemértem az ablakot. Az ablak körül a fal méretei: 87x143cm (szél x mag), illetve 17,5cm-rel van "kijjebb" az ablak keret a fal síkjától.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#79794) Met válasza TheProb (#79793) üzenetére


Met
Topikgazda

Elállnak ha bukóra vannak nyitva, de lehet venni ilyen feszítőt ami odafogja az alját, ha fa ablak akkor lehet csavarozni is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79795) gerisz23 válasza AxBattler (#79784) üzenetére


gerisz23
őstag

A 2.-at használtam én speciel.

Az ablakos témához.nem kell kinyitni ;]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79796) kunberci válasza pjen (#79787) üzenetére


kunberci
aktív tag

Több éve 100m KPE csövem van a melléképület padlásán, amit a nap melegít fel közvetetten, két 5m átmérőjű körbe letekerve. Semmi bajom nincs vele, kb 60 liter meleg vizet szolgáltat.
-A cső tökéletesen bírja a nyomást homokágy nélkül is.
-A mostani csövek amúgy is nagyobb nyomást bírnak (10, 16 Bar-os csövek is vannak).

[ Szerkesztve ]

(#79797) pjen válasza kunberci (#79796) üzenetére


pjen
félisten

Akkor minek is teszed védőcsőbe?ha még finom homok is erősítené a falát akkor örök élet.

[ Szerkesztve ]

(#79798) kunberci válasza pjen (#79797) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ha cserélni kell a cső végén lévő csatlakozót, de a cső vége már nem jó, akkor ne keljen már toldani, inkább lehessen cserélni a csövet.
-Múltkor cserélt vízórát a vízműves, az óra utánit már fixre kötötte, rövidített a csövemen, lett új csatlakozó golyós csappal feltéve, ezért nem ért össze, az óra előtti már toldva van egy 20cm-es darabbal. Az óra utánit nem engedtem toldani, ha megy a víz a vízművé menjen.
-Az óra után kellene valamiért toldani, akkor én inkább cserélném az egész szakaszt. Nyilván ezt védőcsőben könnyebb megcsinálni.
-De nem akarok vitatkozni, én így csinálnám, más meg máshogy.

(#79799) kelna91 válasza Met (#79734) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi a linket!

(#79800) pjen válasza kunberci (#79798) üzenetére


pjen
félisten

Szerencsés helyen megy a víz csóved,enyémben van 10 méteren 4 kanyar.Nekem colos horganyzott vascső van,alvátvédővel védve.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.