Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79901) Morris válasza eszmilan (#79900) üzenetére


Morris
veterán

Nem erre van a szűrő? Az után elvileg csak párás meleg levegőnek kéne távoznia :U

(#79902) eszmilan válasza Morris (#79901) üzenetére


eszmilan
tag

A szűrő egy idő után eltömődik. Mi a megoldás? Ki kell venni...

Mondjuk ez éttermeknél szokott lenni, nem lakásoknál. De ott azért lehet látni pár szépséget.

(#79903) intensa_man válasza eszmilan (#79902) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm a válaszokat. Morris nem az elszívó szűrőjére gondol?

(#79904) eszmilan válasza intensa_man (#79903) üzenetére


eszmilan
tag

Dehogynem

(#79905) philoxenia válasza macilaci78 (#79896) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vályognál a párnafa simán besüllyeszthető a falba és úgy már kevesebb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79906) #73959936


#73959936
törölt tag

Mennyi segítőkész ember...más topicban jó ha valaki válaszol....

mélységes tisztelettel mindenkinek, aki írt :R

(#79907) RexpecT válasza #73959936 (#79906) üzenetére


RexpecT
addikt

Fentebb linkelte valaki a youtubeon elérhető vályogházas csávó oldalát. Abba szerintem érdemes belenézni, vályogház szigetelése elég komoly problémákat tud okozni.

(#79908) sanzi89 válasza RexpecT (#79907) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is figyelemmel kísérem Lukács László csatornáját, tekintve, hogy én is vályogházban élek. Sok érdekes, hasznos információt oszt meg, de sajnos kevés konkrétumot mutat be. Például kívülről tervezzük újravakolni a házat, de nem tudom pontosan, hogy milyen anyagot, technológiát kellene alkalmazni. Abba se vagyok teljesen biztos, hogy a "drén kavicsozás"-nak mi lenne a korrekt menete, valamint milyen hátulütői vannak, stb.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#79909) föccer válasza RexpecT (#79907) üzenetére


föccer
nagyúr

Be is tettem összefoglalóba. :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79910) headhunter


headhunter
addikt

Épkar és a Fertődi Építő konzorcium : felújítás, kivitelezés "olcsón, prémium" minőségben... [link]

(#79911) Morris


Morris
veterán

Tégla törmeléket lehet tükörbe rakni?
Térkő lesz majd a végső burkolás. (kocsibeálló)

(#79912) suits


suits
tag

Hali!

Régi családiházaknál(kb 40 éves) tudja vki hogy milyen szennyvíz csöveket raktak ill hogy csinálták meg csőre a tisztitási lehetőséget?.El kezdtem ásni de jó lenne ha legalább tudnám hogy mit keresek....Hallottam ilyet hogy vmi téglákat raktak rá stb bár ezt nem igazán értem hogy hogy.
Van vmi módszer esetleg amivel könnyen meg lehet találni?

(#79913) fonok87 válasza Morris (#79911) üzenetére


fonok87
aktív tag

Attól függ milyen messziről akarsz a tükörbe nézni :DDD
[/ökörködés]
Szerintem 3 dologtól függ: mennyire törmelékes, milyen ágyazatot teszel alá, és hogy mennyire vagy türelmes. Ha csak pl félbe vannak törve, szerintem homokba le tudod rakni szépen.

(#79912) suits: nagyon, nagyon óvatosan keresd. 90% hogy eternit (műpala). Gyakorlatilag egérszürke, kőszerű anyag. Iszonyú rideg, képes a legkisebb erőhatástól ripityára törni, főleg ha az erőhatás egy ásó hegye (jó kemény és kis felületű). Tisztítónyílás ha van, szerintem egy valahogy ledugózott Y-elágazás. Hogy kell érteni hogy téglát raktak rá? Pl. földben ilyet még nem láttam, de pont az ásás közbeni összetörés ellen megvédheti a csövet.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#79914) suits válasza fonok87 (#79913) üzenetére


suits
tag

Csak mondta öreganyám hogy 30+ éve tisztitották és úgy emlékszik hogy arra van meg hogy téglák vannak rajt.Most találtam egy blokktéglát lehet alatta lesz de jóval nagyobb gödröt kell hogy ássak hogy hozzáférjek.De majd este folytatom :)

(#79915) eszmilan válasza fonok87 (#79913) üzenetére


eszmilan
tag

Téglát szoktak használni közművek védelmére, de csatornánál és főleg családi házas építkezésnél ritka. Az építési idő, ha 40 évvel számolok 1978-ra jön ki. A 80-as években már inkább PVC-t raktak.

(#79916) fonok87 válasza eszmilan (#79915) üzenetére


fonok87
aktív tag

Jogos. Valamiért nekem a "40 éve" még mindig ~1962-t jelent :C

Truss me, I'm an engineer.

(#79917) Morris válasza fonok87 (#79913) üzenetére


Morris
veterán

Sima normál kisméretű tégla. Félek, hogy télen megszívja magát vízzel, felnyomja a térkövet majd utána megsüllyed.

(#79918) fonok87 válasza Morris (#79917) üzenetére


fonok87
aktív tag

Ja, hogy nem a helyére menne a térkő, hanem rá. Azt nem gondolom, hogy nagyon felnyomná a térkövet amikor szétfagy, de egy idő után szét fog fagyni, ez biztos. És utána meg fog süllyedni, ennek a mértékét nehéz megjósolni, de azt mondanám olyan 1-10mm (mondjuk ezzel sokkal előrébb nem vagy :DDD ) Mikorra van tervezve a térkő? Ideiglenes burkolatként működhet a tégla, szerintem pár (1-3) évet is kibírhat. Jobb lenne felszedni és a helyére térkövezni.

Truss me, I'm an engineer.

(#79919) gerisz23 válasza suits (#79914) üzenetére


gerisz23
őstag

Eternit lesz az.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79920) philoxenia válasza Morris (#79917) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kocsibeállóba a térkő alá mindenképp kell olyan beton szerintem, ami magában is elbírja a terhet. A térkő csak a "kopóréteg" szerepét töltse be. Nekem a tizencenti sóderre rakott térkő önmagában is szétsüllyedgetett, járdaként használva is. Tizenöt centi beton, hálóval erősítve. Olyan nyolcas-tízes betonvasból. Nekem tízes betonvasból lett anno csinálva a bejáró, húszas hálóba rakva, huszonéve jó.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79921) Morris válasza fonok87 (#79918) üzenetére


Morris
veterán

Van egy csomó tégla törmelékem, mert bontom a garázst és emiatt gondoltam erre.

Philo: akkor az lesz nekem is. Nem szeretném pár év múlva fölszedetni.

(#79922) philoxenia válasza Morris (#79921) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legjobb megoldás a felhasználására talán egy víznyelő létesítése. Másra nemigen jó. Illetve esetleg elviszik cégek ingyen, akik a bedarálásával foglalkoznak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79923) Morris válasza philoxenia (#79922) üzenetére


Morris
veterán

Majd megy a konténerbe. Jobbat nem tudok :(

(#79924) Met válasza Morris (#79923) üzenetére


Met
Topikgazda

Kerti grill, kis elválasztókerítés, valaminek lábazat, kutyaháznak?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79925) philoxenia válasza Met (#79924) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom nem kisméretű tömör tégla, hanem valamilyen falazóblokk...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79926) Morris válasza philoxenia (#79925) üzenetére


Morris
veterán

Dede, kisméretű tömör tégla :K
Met: ez jó ötlet. Eszembe sem jutott. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#79927) ALI_G válasza fokukac (#79783) üzenetére


ALI_G
veterán

Üdv a klubban.

(#79928) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Ezt a regi "izet" kellene kicserelni. Milyen tipust javasoltok? Ha mar ezt is cserelni kell akkor legyen jo. Bar mondjuk embert sem talalunk egyelore :DDD Tenyleg borzaszto ez a szakember hiany. Most nagyon szembesulunk vele sajnos :O

(#79929) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni, hogy lenne érdemes visszajavítani ezt az ablakot?
Sajnos a csempéből nincs egy darab sem.
Az ablak a csempe vonalától bentebb is van.
Hogyan lehetne ezt a legelfogadhatóbban visszajavítani?
Az ötleteket előre is köszönöm!

(#79930) fero02 válasza fojtviki (#79928) üzenetére


fero02
veterán

Ez egy régi Ganz ávk (fí relé). Bármelyik értelmes gyártó (Schneider, Legrand, Schrack, Eti, stb) terméke jó a cseréhez. Javaslom, hogy a csere alkalmával egy mérőhely karbantartást is kérj a szerelőtől és az alu vezetéket cseréltesd ki rézre. Ehhez regisztrált villanyszerelőt keress, vagy olyan iparost, aki elintézi a plonbabontás papírmunkáját is. Az az alu mellé kopaszon bekötött réz kábel nagyon nem jó úgy.

Amúgy ha szabad kérdezni, hol van ez a mérő, hogy egy tokozott szekrényben van?

(#79931) KMan


KMan
őstag

Koltozeskor a butorok csomagolasahoz van olyan csomagoloanyag amit tudtok ajanlani es van az Obi-ban pl? Koszi elore!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#79932) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Padlófűtést épített zuhanyzóba (ugyanaz a járólap lesz az alja, mint a fürdő többi terének) be szokták tekerni ugyanúgy, vagy érdemes inkább kihagyni?

Egy részből télen legalább a vizet hamar megszárítja. Más részből 1-2 szakitól hallottam olyat is, h emiatt elkezd penészesedni a plafon. Pláne nálunk gipszkarton álmennyezet lesz végig, bár ide nyilván a zöld vízálló kerül, de azért biztosra szeretnék menni.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79933) fojtviki válasza fero02 (#79930) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Koszonom a valaszt. Az udvaron van ez a mero, a porta elejen, a nagykapu mellett. Igen az az uj vezetek a hibas valoszinuleg. Megkertuk a riaszto rendszert kiepito sracokat, hogy nem e tudnanak bekotni egy kulso konnektort. Nagyon kellene oda, mivel meg van bizva egy emberke fuvagassal, de a riaszto kodot nem akarjuk megadni. Tehat ez volt a kezenfekvo megoldas. A szomszednak is igy van megoldva. A vezetek cseret az egesz hazban gondolod? A baj az, nemhogy regisztralt szerelot nem talalunk, de meg csak sima villanyszerelot sem. Egy van ott, o megigerte, kifizettunk 6000Ft-ot, hogy felrakja a konnektort, de nem csinalta meg. Mondjuk a penzt visszaadta:)

(#79934) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Keresek cipős szekrénybe,belső részt.Konkrétan azt a műanyagot ami az ajtóra van csavarozva. :R

(#79935) Met válasza cafat (#79929) üzenetére


Met
Topikgazda

Én lehet leszedném az ablakbeugróból a csempét és úgy hoznám szintbe a műanyag csempe élhez, akkor nem néz ki idétlenül hogy egy darabig van csempe, utána meg nincs.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79936) Met válasza KMan (#79931) üzenetére


Met
Topikgazda

Van bubisfólia, van hullámpapír

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79937) Met válasza pjen (#79934) üzenetére


Met
Topikgazda

Erre gondolsz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79938) pjen válasza Met (#79937) üzenetére


pjen
félisten

Igen,köszi.Nekem az a csöves van,szeretném átalakítani,a tartó lapokat is keresem,műanyagból.Bútorlapból meg tudnám csinálni,de nagyon nehéz lenne.

(#79939) fojtviki válasza fero02 (#79930) üzenetére


fojtviki
senior tag

Megegyszer koszonom. Ha nem emlitetted volna, hogy keressek regisztralt villanyszerelot, akkor meg mindig keresgelnek. Eon oldalan talaltam regisztraltat a kozelbe. Meg is beszeltuk vele. Lecsereli amit le kell. Mondta, hogy ETI-t hasznal, kicsereli a vezetekeket rezre es bekoti a konnektort. 25000Ft :R

(#79940) YAS-dude válasza fojtviki (#79939) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az eti jó.

(#79941) macilaci78 válasza KMan (#79931) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy akarod szállítani? Amikor az enyém volt ponyvás teherautóval szállítva, csak egy pokrócot löktek közéjül és spaniferrel voltam a kocsi oldalához rögzítve. Semmi bajuk nem lett a vitrineseknek sem.
Vedd le a fogantyúkat, a polcokat meg tedd a szekrény aljába, vagy külön.

Amúgy 2-3 mm habfólia, amit laminált padló alátétként árulnak, megteszi.

runner 125: mai fejjel ha máshova nem is, de a zuhanyzóba tennék csövet. Itthon papucsozunk, így nem zavar a padlófűtés hiánya és a kilépő szőnyegen sem. De a hideg kőre mindig engedik egy kis forró vizet, mielőtt belépnék...
Ha van elszívó, nem lesz penész.

pjen: Nekem van ilyen szekrényem, ingyen elvihető, 2 "fiókos". Nem szeretem, mert a bőr cipők orrán nagyon meglátszik a tárolás mikéntje.
Forest, Blum katalógusait lessed. Bakosfa barkácsáruház részlege le is rendeli, de van olyan, ami raktáron van.
A polcokat vagy méretre gyártatod, jellemzően bútorlapból, vagy ha van is gyári méret, akkor az jó eséllyel nem fog passzolni a meglévő bútorodhoz. Ha műanyagot akarsz, vágass plexit szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79942) runner 125 válasza macilaci78 (#79941) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rendben, köszi!

Igen, egy mozgás és páraérzékelős elszívót mindenképpen tervezek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79943) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ilyen postaládát hogy szoktak kapura szerelni?
A beton oszlopot nem szeretném megfúrni és többnyire a neten is kapukon látom.
Így jó lenne.

És ezt néztem ki...
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79944) philoxenia válasza Orlin (#79943) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csavarokkal nyilván, csak az a kérdés, milyen a kapu, mihez tudsz fogatni? Ha másképp nem megy pl. két laposvasdarab segítségével.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79945) Orlin válasza philoxenia (#79944) üzenetére


Orlin
addikt

Ő lenne az.A felső részre a rozetta felett gondoltam.Gondolom belülre mehetne a laposvas kívülre a láda a ládába csavar amit a laposvas és a kapu másik oldalán egy anya fogna.Na lehet jó nagy hülyeséget írtam. :D

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79946) KMan válasza macilaci78 (#79941) üzenetére


KMan
őstag

A butorokat lapjara szerelve fogjuk szallitani. Van egy teljes antik kolonial szett amit mindenkeppen szet kell szerelni, mert sem az ajton nem fer ki, a teherautoban pedig tul sok helyet foglalna.

Vagy ilyet fogok holnap venni [link]

Vagy ilyenbol 5 db-ot [link]

Vagy mindkettot aztan meglatjuk :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#79947) philoxenia válasza Orlin (#79945) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vagy hajtasz négy mini bilincset lemezből, vagy két laposvas átfúrva.
Jól gondolod, csak az a csúnyább megoldás.
Ezek szebbek lehetnek, ha találsz méretet, vagy csinálsz. Inkább a ládát fúrnám meg, ha nem stimmel az osztás. Gyári rögzítő nincs hozzá?
Esetleg ilyen szalagból?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79948) Orlin válasza philoxenia (#79947) üzenetére


Orlin
addikt

Még nincs meg,csak a neten nézegetem melyik lenne egyszerűbb.
Semmi plusz infó.
Ez az oldal.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79949) philoxenia válasza Orlin (#79948) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mérj a kapun rácsosztást és próbáld megkeresni a felfogatásban legjobban passzolót!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79950) Orlin válasza philoxenia (#79947) üzenetére


Orlin
addikt

Ehhez a szalaghoz rögzíteni a ládát?
Hát most nézem a láda szélessége 250 mm a kapun meg a pirossal jelölt osztás nagyobb.280.
Pedig jó lett volna arra a három vasra feltenni.
Azért is írtam ide,talán valaki már csinált ilyesmit. :D
Van a ládából 300 mm-es szélességű változat is.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.