Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79601) macilaci78 válasza lm83 (#79599) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tömítést elég. Nálam kb egy év alatt jön elő ez a hiba. Ilyesmi készletet vettem.
A lényeg, hogy a csap nyaka, amit forgatsz, egy perselybe van rakva, két egymásba csúszó cső lazán illesztve.
Ezt tömíted le két gumigyűrűvel és a két gyűrű közt egy műanyag C-alakú műanyag gyűrű van a nyakon lévő cső hornyába illesztve, ez pozicionálja a csövet. Előbb-utóbb megeszi az idő és cserélni kell, 10 perc alatt megvagy vele, ha keresni kell a szerszámot, akkor is.

Vagy barkácsáruházban, vagy szerelvényboltban kapsz ilyeneket, az eladónak sírd el a bánatod és ad alkatrészt párszázas ajánlat keretében. Egy fotón mutasd meg a csapod és a szivárgás helyét. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79602) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
nehany hulye kerdes :D
csemperagasztonak megfelel a baumit flexgres?
fuga anyagot milyet erdemes nezni? epitett zuhanyba, furdoszobaba es jarolaphoz is kelleni fog majd. epitett zuhanyhoz mester ember nem "akar" epoxy fugaval dolgozni. szoval kerdesem mi lenne a legjobb valasztas ha nem epoxyssal dolgozna?
elore is koszonom
b

(#79603) sketchifun


sketchifun
senior tag

Csak egy apró megjegyzés, többeknek:

Túlfeszültség védett elosztó.

Az meg van mindenkinek, hogy ha vett egy túlfesz védős elosztót, az önmagában semmit sem ér?

A túlfeszültség levezetés egy lépcsőzetes dolog, A, B, C osztályú levezetők nélkül teljesen felesleges a D osztályú levezető.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79604) Chaser válasza sketchifun (#79603) üzenetére


Chaser
titán

ez jó info:) nekem van egy apc túlfeszvédős elosztóm, nagyon régi rendszeren volt használva róla a pc és tv, az biztos h semmi nem halt meg sok év alatt - de lehet nélküle se halt volna meg -, ahol nem volt ott sem halálozott el semmi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79605) eszmilan válasza kunberci (#79600) üzenetére


eszmilan
tag

Hát ilyen kisebb javításoknál leginkább kézzel-lábbal. Döngölőbéka esetleg.

(#79606) pjen válasza sketchifun (#79603) üzenetére


pjen
félisten

A" nem nagyon szokótt lenni,az a villám hárító.Azért néha jó a "D" egyedül is.például egy panelba mást nem is nagyon Tudsz tenni.

(#79607) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok!

Ezt a két gubancos, alumíniumvezetékes kötést kijavíthatom Wago-s megoldásra? Már a lakás vásárlása előtt ilyen lehet évek óta, 1db, a jó ég tudja mióta nem működő konnektor vezetékei futottak be ide, azoknak a végei látszódnak lecsipkedve. Ezek a maradék vezetékek csak sejtem hová mehetnek, de az elvileg rákötött konnektor nem nagyon van használva. Nem túl bizalomgerjesztő ez a betekert aluvezeték-csomó, azért tennék inkább oda 2 hármas Wago-t. Pasztám nincs hozzá, de valahol olvastam, hogy nem is kell.
Ez a fajta van itthon, remélem jó hozzá.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79608) pjen válasza szaszyka (#79607) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon óvatosan,szeretnek tőben letőrni.

(#79609) macilaci78 válasza sketchifun (#79603) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És az is megvan, hogy koaxon, UTP-n, ADSL-en szépen beballag a villám.
Az is megvan, hogy ha vihar miatt áramtalanítok, akkor a kihúzott dugvillát is ellököm a konnektortól egy bő méterre és a szolgáltatói eszközből kihúzom az UTP-t, ha már lusta vagyok a villáskulcsot elővenni a koaxhoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79610) Chaser


Chaser
titán

biztos volt róla szó, de most nem rémlik, pesti faluban villany bojlerek elé szoktak nyomáscsökkentőt tenni? 9. ker ha számít, a bojler 7 bar-ig hiteles, van egy jogi maszlag milyen esetekben kell nyomáscsökkentő, valami eu-s szabvány, de nem tudtam rajta elmenni
azért fontos, mert kevés hely van függőben, és nagyon ki lenne centizve a bojler nyomáscsökkentővel, természetesen ha kell akkor megoldom

szerk: esetleg az óra után is tudnék rakni, bár azt meg kell majd néznem, szerviz ablak mögött lesz az egész, azon még könnyen lehet alakítani

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79611) pjen válasza Chaser (#79610) üzenetére


pjen
félisten

A bojlerrel kapsz egy túlnyomás levezetőt.Tudod ami csöpög.4 légkőrnél nem szokott több lenni a hálózatban.Én még sosem tettem,pedig már egy párat felszereltem.

(#79612) macilaci78 válasza pjen (#79611) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk is 6,5-7 bar a hálózati nyomás, mi tettünk nyomáscsökkentőt. XI. kerület.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79613) pjen válasza macilaci78 (#79612) üzenetére


pjen
félisten

A területi vízműszolgáltatók általában: 1,5 bártól 16 bárig tudnak üzemi víznyomást szolgáltatni. A leggyakoribb üzemi víznyomás azonban 4-6 bár között van. A víznyomás állandó és megfelelő szinten tartása létfontosságú a fogyasztók számára, mert vízvevő berendezéseik (WC. tartály, kazán, vízmelegítő) vagy nem fognak működni, vagy meghibásodhatnak a túl alacsony vagy túl magas víznyomástól.

Én még sosem tettem,de ha tényleg extrém magas a nyomás,hasznos lehet.

(#79614) Chaser válasza pjen (#79611) üzenetére


Chaser
titán

velis bojler, ez nem csöpög nyomáscsökkentő nélkül, másik lakásban is az van, nyomáscsökkentő után már csöpög mikor melegíti a vizet, leírásában is így van, natúran csak akkor jön víz a szelepnél ha megnyomod, ott utólag raktunk, lakás mellett van kb 100m-re a víz torony

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79615) pjen válasza Chaser (#79614) üzenetére


pjen
félisten

Le vagyok maradva.Bár nem igazán értem,hisz az egy biztonsági szelep is,legalábbis régen úgy volt.

[ Szerkesztve ]

(#79616) Chaser válasza pjen (#79615) üzenetére


Chaser
titán

ezt benéztem, csöpöghet csökkentő nélkül is melegítés közben, nálunk nem csöpögött csak miután megkapta a nyomáscsökkentőt
ennyit mond a csökkentőről:
"FIGYELEM! Azon országok esetében, melyek az EB 1487 európai szabványt alkalmazzák, a termékkel
esetlegesen mellékelt nyomásbiztonsági berendezések nem felelnek meg ennek a szabványnak. A
berendezésnek normál esetben 0,7 MPa nyomással kell rendelkeznie, és legalább az alábbiakat kell
tartalmaznia: egy elzáró csap, egy visszacsapó szelep, visszacsapó szelep vezérlő berendezés, egy
biztonsági szelep, egy hidraulikus terhelést megszakító berendezés. "
"Amennyiben a berendezéshez nyomásbiztonsági berendezéstartozik, ne nyúljon hozzá, rendszeresen kell működtetni annak érdekében, hogy nem dugult-e el, távolítsa el az esetleges vízkőlerakódásokat. Azon országok számára, melyek bevezették az EN 1487 szabványt, kötelező a berendezés vízbevezető vezetékéhez ennek a szabványnak megfelelően biztonsági egységet csatlakoztatni, melynek maximum nyomásértéke 0,7MPa, és melynek legalább egy elzárócsappal, egy visszatérő szeleppel, egy biztonsági szeleppel és egy hidraulikus terhelést megszakító berendezéssel kell rendelkeznie."

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79617) macilaci78 válasza pjen (#79613) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Buda egyes részein híresen magas a víznyomás, 8-9 bar is tud lenni. El is tudom ezt fogadni, hiszen amíg a Gellért hegyen nincs víztorony, addig fel kell oda tolni a vizet...
Amennyire tudom, a nyomás állandósága fontosabb, hiszen a változás öli a tömítéseket, rendszert. Ha magasabb, az a kisebb gond, raksz be egy nyomáscsökkentőt és kész.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79618) mokus1 válasza bazsimano (#79602) üzenetére


mokus1
addikt

Nem tudom csemperagasztóban milyen, de vakolatban elég szar volt. Nem volt jó vele dolgozni es a vegeredmeny sem lett annyira szep emiatt. Lasselberger-knauf viszont nagyon bevált. Nyilván mas adalekanyagot kap a szine is sotetebb es az állaga is más. Az ára az szinte ugyanaz.

Mindez a vakolstra érvényes a csemperagsztoit nem ismerem.

(#79619) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok.

A garazsajto beszereles megtorten ma a nyaraloba. Parom nagybatyja mondta, hogy nagyon jo lett, o ott volt vegig. Kulso betont majd csinalni kell, de oda ugy is terko van tervezve. Hat a "komuvest" nagyon szidtak. Mondjuk arrol is raktam kepeket, mi sem voltunk avval elegedettek. Viszont a garazsajtosok jo munkat vegeztek. Szoval ha valaki garazsajtot tervez, akkor ez a ceg jo alternativa lehet. Par nap alatt legyartottak az ajtot egyebkent, a beszerelesre kellett varni 3 hetet. A cegnev: Euro garazskapu.

[ Szerkesztve ]

(#79620) YAS-dude válasza szaszyka (#79607) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem tudom hol olvastad, de kell az alu-plus paszta aluvezeték wagozásához.

(#79621) szaszyka válasza YAS-dude (#79620) üzenetére


szaszyka
senior tag

Már én sem, de valamelyik villanyszerelős fórumon olvastam, hogy maga a Wago lihegte túl kicsit ezt a pasztázást. De annyi baj legyen, szerzek pasztát, vagy kibontom az egészet, és kicserélem rézvezetékre.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79622) szilchi


szilchi
őstag

Szép napot.Nyárra terveztem lecserélni a jelenlegi két fatüzelésű kandallómat egy vízteres pelletkandalóra, Központosított fűtéssel jobban meg tudnám oldani az egész ház fűtését.A ház kb. 100 nm,60-as évekbeli vályogfalas ház.Így az elektromos,klímás fűtés sztem nem opció.Ezért esett a választás a pellet tüzelésre.Kérdésem az lenne,hogy SENKO P-20 19KW-os kandalló elég lenne e a 100 nm-hez.Ugye szigetelés nincs,mivel vályogot nem szigetelünk. Valamint alumínium radiátorokat néztem ki,mert itt visszaolvasva az jött le hogy azok tartósabbak mint az acél lemezradiátorok.Puffertartály nem lesz,mert nincs neki hely.A kandallóba meg elvileg benne van minden,ami kell.Van szivattyú,biztonsági szelep,tágulási tartály.Meg még az lenne a kérdésem,hogy egy ilyen kandalló hány radiátort tud üzemeltetni?Nálam 5 db. radiátort kellene.A helységet,amiben meg a kandalló lesz,azt levegővel fűteném.Három szoba van,folyosó,fürdő,konyha.A központi szobába van a kémény,oda jön a kandalló.

Talán látszik minden a rajzon.Hány nm a szoba és hogy hány légköbméter.Igen,nincs két egyforma belmagasságú szoba :) .Központban a kéményt,a fekete négyzet,kicsit hülyén rajzoltam meg.De nem tervezem átfúrni a kéményt hogy ott vezessem el a csöveket ofkorsz.A rajzon pont úgy jön le.

Szóval röviden ennyi a sztori.Talán életképes ötlet.Vagy ha van esetleg jobb megoldás,meghallgatom azt is.Az egészre kb. olyan 900-1 millió körül szánok rá.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#79623) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de a probléma a következő: az előbb melegíteni akartam a mikróban, betettem a kávét, de hiába forgatom el az időzítő gombot, nem csinál semmit. Próbáltam az erősségi fokozatokat kapcsolgatni, de sehogy nem hajlandó elindulni. Amit még észrevettem, hogy az időzítő gombja teljesen körbeforgatható, nem akad meg sehol. Szerintetek mi baja lehet és érdemes szerelőhöz vinni vagy úgyis annyiért csinálnák meg, hogy legyen egy új gép?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#79624) Met válasza hentes555 (#79623) üzenetére


Met
Topikgazda

Levessel próbáltad? ;]
Az időzítő gombot nem tudod lehúzni? Lehet eltört benne valami és azért forog meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79625) eszmilan válasza hentes555 (#79623) üzenetére


eszmilan
tag

Valszeg vagy a forgatógomb ment tönkre, ez az egyszerűbb, mert akkor csak a gombot kell megtuningolnod, vagy belül ment tönkre az időzítő modul. Ha belül, akkor vehetsz is egy újat, mert az én mikrómnak is hasonló baja volt, csak az erősségállítóval és ilyen modul hozzá 15 ezer lett volna.

(#79626) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv!

Ha valami ilyesmi lámpát szeretnék, akkor milyen típusú "kábelt" vegyek?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#79627) macilaci78 válasza Vertigo18 (#79626) üzenetére


macilaci78
nagyúr

"szilikonos", vagy vasalózsinór. A lényeg, hogy puha, hajlékony lehet, ami a lámpa kis súlya alatt is szépen megfeszül.
Vannak erre kimondottan kábelharisnyás kábelek, vagy kábelharisnyák.
Esetleg heroinárban hangszóró vezetéket is láttam még, 2 pólusú, 1,5 mm2.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79628) macilaci78 válasza hentes555 (#79623) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szaktopik. Amikor ilyet csinált egy eszközöm, akkor jellemzően a szögletes tengelyre feszülő gomb perselye repedt el, laza volt és elforgott a tengelyen. Mikró még olyat csinál, hogy az ajtót nyitó gomb részlegesen zár, köztes állásban megakad. A zárnyelv ugyan beakad, de a zárást érzékelő gombot nem nyomja le. Egy gyenge mozdulattal rá lehet segíteni, ezért mikrót nem veszünk a céges teakonyhába. Egy éve ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79629) csemberlen válasza macilaci78 (#79627) üzenetére


csemberlen
őstag

Hangszoróvezeték nem alkalmas 230v hoz

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79630) gerisz23 válasza csemberlen (#79629) üzenetére


gerisz23
őstag

+1
A szigetelése nem 230V-ra lett kitalálva.
Ilyen lámpát lehet venni gyárilag készen is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79631) gerisz23 válasza YAS-dude (#79620) üzenetére


gerisz23
őstag

A wago valóban túllihegte,ettől függetlenül én is használom,alut csak csatos wago+alu paszta.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79632) mokus1


mokus1
addikt

Gázóra lehet a nappalival egy légtérben? Nem a nappaliban, de ahol van ott már nincs ajtó. Egy dobozba lesz bezárva. :R

Szerk.: Ha lecserélném a gázórától az összes régi csövet új rézcsőre, tervre van szükség? Minden marad a régiben csak a csövek cserélődnének. Mi lenne a menete?

[ Szerkesztve ]

(#79633) pjen válasza mokus1 (#79632) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is úgy van és nincs. Is dobozban.

(#79634) kelna91 válasza sketchifun (#79603) üzenetére


kelna91
senior tag

A gányolós topikban linkelt Reggie0 nemrég egy elég jó doksit a témáról. Nekem az derült ki belőle, hogy az A védelem a közvetlen villámkár ellen véd (valamennyire), a B és a C a közvetett villámkár ellen (induktív hatás), a D pedig nem villám ellen van, hanem a kisebb ingadozások ellen, pl. mikor a trafóállomáson vagy valahol a hálózatban egy kapcsoló átkapcsol. Ha nem tévedek, ilyenkor látványos szikrák keletkeznek, és azoknak van egy impulzushatása, ami veszélyes lehet az érzékenyebb eszközökre. Nálam mostanában lesz kiépítve a BCD védelem, ezért kicsit utánaolvastam a témának.

Szóval a D önmagában is ér valamit, de nem villám ellen.

(#79635) gerisz23 válasza mokus1 (#79632) üzenetére


gerisz23
őstag

Az tervköteles.Gázt komolyan veszik.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79636) Lauda válasza mokus1 (#79632) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet lakásban, másik helyen nekünk is úgy volt. Igen, kell nyomáspróbázni is, gázóra le-fel, nem lesz olcsó.

(#79637) pjen válasza kelna91 (#79634) üzenetére


pjen
félisten

A villám másodlagos hatása ellen a D is védhet.

(#79638) lm83 válasza macilaci78 (#79601) üzenetére


lm83
őstag

Köszi,
Akkor ennek a csap szétszedésnek utána nézek
Remélem műszaki analfabétának sem fog gondot okozni...

(#79639) RexpecT válasza gerisz23 (#79635) üzenetére


RexpecT
addikt

Fogyasztó megszűnése esetén, ha a gázcső megmarad akkor is szükség van erre? 4 nm-es főzőfülkében van egy radiátor aminek nem sok értelmét látom, ezért megszűntetném, de egyelőre csak a radiátort szüntetném meg, később a csöveket is(ahhoz már tudom, hogy kell terv).

Lauda:
Gázterv(~50k) + óra le és felszerelés(~20k) + kivitelezési költséggel lehet számolni? A nyomáspróbáért is külön fizetni kell, vagy az az óraszerelésben benne van? :R

[ Szerkesztve ]

(#79640) macilaci78 válasza lm83 (#79638) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmi flanc nincs vele. Én vettem egy állítható villáskulcsot. Ha szép új a csapteleped, akkor egy rongyon keresztül fogj rá a csavarra, ne karcold össze.

Elzárod a csapot, kitekered az anyát és a csövet jobbra-balra forgatva húzod kifelé.
Ahogy kijön, látni fogod, mi hova való. Érdemes a dzsuvát letörölni, de zsírral van bekenve, összekened vele azt, amivel hozzányúlsz. Gumigyűrűből ránézésre választasz valamit, ami méretben oké.

Összerakod, meghúzod a csavart, de ésszel, nem izomból. Megnyitod a csapot, ha csorog a víz, akkor kis tömítést tettél be. Ha nehezen fordul a cső, akkor vagy szorosra húztad az anyát, vagy vastag a gumigyűrű, vékonyabbra cseréled.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79641) moma


moma
őstag

Sziasztok, ahogy nézem át a lakást és próbálom rendbe tenni a dolgokat, találok régi tárgyakat, amik még nagyszüleimé voltak, amikkel kapcsolatban tanácstalan vagyok :D Van tippetek lehet e kezdeni valamit ilyenekkel, vagy van amelyiknél egyáltalán, hogy mik ezek? :DDD vagy engedjem el és kuka?

- Két villanyborotva töltő nélkül. (soha nem volt villany borotvám, de kipróbálnám milyen. van értelme próbálkozni ilyen ősiekkel? :D (töltőt kéne vennem azért is kérdés van e értelme)
- Vékony réz cső, ezt nem is tudom mihez lehet
- Régi kis grill. (Az elektromos dolgok elég primitívek benne, a kettőhúsz be van kötve a fűtőszálba és annyi. És amúgy ott az alumíniumon fedő alatt az átvezetés a fűtőszálra nem is szigetelt, a ház védi. Mit érdemes itt ellenőrizni? Vagy bedugom és ha megy jó? Áram ugye nem kúrhat meg?(mert valami mondjuk elöregedett benne))
- Elosztók: az egyik bakelit föld nélküli, a másik már műanyag, de ez is föld nélküli. Használjam még ezeket? mennyire gáz, hogy nincs föld?
- Autó pumpa?
- Heveder: ezt mire használják, esetleg ez van bútor hordáshoz?
- ez valami alumínium főző lehet? vagy mi az isten? :))

we all deserve a bit of luck.

(#79642) macilaci78 válasza moma (#79641) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem volt/van Braun villanyberetvám, nem vált be.
Az a rézcső tippre valami gázkészüléké.
Azzal a grillel nagyon jó szenyákat lehet csinálni, a tetején közben megmelegszik a tea is. :K
A dugvilla mondja meg, földelt aljzaba nem tudod bedugni, de ha sikerül/lecseréled, akkor földeletlen cuccokhoz használhatod, pl telefontöltő.
A pumpát el ne dobd! Ha jó a tömítése, aranyat érhet!
Az sima spanifer. Akár autóvontatásra is használhatod.
Valami kempingfőző lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79643) Ferike81 válasza moma (#79641) üzenetére


Ferike81
senior tag

Tavaly tettem szert egy ilyen NDK szendvicssütőre. (A feleségem mikor meglátta majdnem kidobott vele együtt. ;] Nincs műérzéke. :D ) Gyerekkorom melegszendvicsei. Nagyon jó, el ne dobd. 800W ha jól emlékszem, és kb miután bedugod 3 perc múlva "menetkész". Egyszerű mint a faék, isteni szendvicseket lehet vele csinálni. Mondjuk nem illik egy mai konyhába az tuti, de itt a munkahelyen luxus.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#79644) Chaser válasza mokus1 (#79632) üzenetére


Chaser
titán

hívj fel gázost, sztem nem kell terv hozzá, azért nem mert nem tudják ellenőrizni mi volt az eredeti - logikusan változtatás sincs, minden marad ahogy volt csak új anyaggal, ha konvektort lecseréled ahhoz se kell terv -

RexpecT
ha elviteted az órát nem kell terv, én úgy csináltam - 20e-ért viszik el, annyiért vissza is rakják bármikor, havi állásdíj ha van órád de nem használod 1e ft körül van akkor is, nem lehet lemondani, viszont ha elvitték állásdíj már nincs
utána természetesen már kell terv ha újra "gázosítani" akarsz, én elvitettem

macilaci78
nekem braun szakálly nyíróm van két éve, tökéletes, gyártó magában semmit nem jelent, típus a lényeg - amivel babapopsit akar az ember az nem 20-30k hanem 80, sokan itt futnak lukra -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79645) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Ablak beépítés után maradt az ablak alatt kb 4cm hézag.
Mivel lenne érdemes ezt kitölteni? A fal 40cm vastag.
Kép az ablakról.

(#79646) Chaser válasza cafat (#79645) üzenetére


Chaser
titán

kőzetgyapot v xps, hangszigetelésben jobb a gyapot, de ne tekercsest hanem lépésállót használj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79647) ALI_G


ALI_G
veterán

Van valakinek kezi gyepszellőztetője? pl ilyen vagy hasonló. Mennyire kínszenvedés velük dolgozni? Helytakarékosság / ár miatt keresnék olyat ami még jól használható kis kertben. Elektromos bérlése 2000 Ft / év, szóval anyagilag nehéz megtérülésről beszélni, de nem kell mindig elautókáznom 2x a bauhausba, telefonálni, hogy bent van-e, majd mire odaérsz már kiadták...

(#79648) Chaser válasza ALI_G (#79647) üzenetére


Chaser
titán

2000ft/év felállásban hozzám jöhet a következő 5 évre ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79649) eszmilan válasza Chaser (#79644) üzenetére


eszmilan
tag

sztem nem kell terv hozzá, azért nem mert nem tudják ellenőrizni mi volt az eredeti

Azért ez így nem teljesen igaz, mivel amikor a meglévő állapot készült, azt be kellett adni engedélyezésre, és azon rajta van a cső anyaga.

Az más kérdés, hogy praktikusan ezt senki nem fogja nézegetni és a tervet is kidobták már rég.

(#79650) macilaci78 válasza Chaser (#79644) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A végeredménytől függetlenül kipattogzik a bőröm az arcéleken és a tokán is. Hiába bármilyen készülék, vagy kence.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.