Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79201) Bacusuz válasza philoxenia (#79193) üzenetére


Bacusuz
őstag

oldalt 5-5 cm, fent 20 cm ráhagyást kért a kályhás

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79202) philoxenia válasza Bacusuz (#79201) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De így gyakorlatilag egybenyitják a két helyiséget....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79203) mokus1 válasza Csabroncka (#79190) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi!
Ezt a festett falra kell ragasztani?

(#79204) dh66e válasza forras2 (#79198) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,5 év garival adják őket.Nekem is van egy konyhai csaptelep tölük,nagyon pöpec darab.

(#79205) BullZeye válasza forras2 (#79198) üzenetére


BullZeye
veterán

Mofém, best buy. Kipróbáltunk többet családban, de ár-értékben Mofém a legjobb. Mindig van jobb, csak kérdés, hogy megéri e a 10x felárat.

(#79206) Csabroncka válasza mokus1 (#79203) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem sima glettelt és alapozottra, aztán olyan színre fested, amilyenre akarod.

itt találsz még képet róla >>

Chaser: a Kludi nincsen mélyrepülésben ár/érték arányban? Már közel sincs minőségben a HG-hez!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#79207) Chaser válasza Csabroncka (#79206) üzenetére


Chaser
titán

megnéztem sokat, vannak korrekt darabok jó áron, mofémből is láttam olyat ami nem tetszett, grohéból is jót/rosszabbat, de nagyon mellényúlni egyikkel sem lehet, ikeás csapokra jellemzően 10 év gart adnak, és némelyik nagyon jó minőség
itteni lakásban egy obis mosogató telep van, ilyen kivitelű nincs egyik nagynál sem, 3 v 4 éves de bírja, nem is csöpög, tekerentyűje is kellemesen mozog, ilyet csak ikeásban láttam, egyszer 30e-ért azóta 50-ért ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79208) mokus1 válasza Csabroncka (#79206) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi!

Az utolsó kép meg számomra egy extra. Nálam is álmennyezet lesz és ezt magyaráztam a villanyszerelőnek, hogy így szeretném megoldani a kábelek elrejtését a dobozból fölfele, de nem igazán értette mit is mondok. Így legalább megtudom mutatni. Miből lett csinálva a burkolat?

(#79209) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Valaki esetleg tudja,hogy a lábazati vakolatok milyen kiszerelésben és áron vannak? Műgyantás, márványszemcsés izére gondolok Illetve 1nm -re mennyi kell belőle? Mindenhol a kérjen ajánlatot duma van, de ezzel én nem tudok számolni ma. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79210) Chaser válasza mokus1 (#79208) üzenetére


Chaser
titán

doboz kartonból, ennyi a neve, ha falban vezeted akkor értelemszerűen nem kell doboz, úgy azért esztétikusabb, neki igazából ezzel nem kell foglalkoznia, egyszerűen falon kívül felrögzíti stukatúr gipsszel vagy klipszekkel
ha később cserélhetőre akarod csinálni a kábeleket, veszel 75-ös cw profilt, vagy 100-ast, abba sok minden belefér és gégecsőnek is ad egy tartást

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79211) gerisz23 válasza mokus1 (#79208) üzenetére


gerisz23
őstag

Vezeték csatorna.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79212) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Elbontották a kerítésünk és a megmaradt beton alapot javítottuk a széleken betonozással.
Mint olvastam nedvesen kell tartani sok napig.Sajnos arra azért olyan sok időnk nincs mert következő hét végén jönnek a kerítést csinálni és kerül rá majd talpas oszlop...Addig is kerítés nélkül vagyunk most.
A kérdésem az lenne a nedvesen tartást meddig kell folytatni,ha pl tudom hogy terhelve lesz majd.Előtte le kell vele állni vagy simán addig is lehet nedvesen tartani.
A neten már össze olvastam mindent,pl hogy előtte pár nappal már nem szabad vizezni,ha terheljük majd.
Elég pici felület mondjuk...

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79213) philoxenia válasza Orlin (#79212) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A betonnak a víz nem árt. Legalább hét napig érdemes nedvesen tartani.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79214) föccer válasza Orlin (#79212) üzenetére


föccer
nagyúr

A neten már össze olvastam mindent,pl hogy előtte pár nappal már nem szabad vizezni,ha terheljük majd.

Ez hülyeség.

Philoxenia-val értek egyet. Egyébként meg minél tovább!

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79215) BullZeye


BullZeye
veterán

Van itt valaki, akinek van maradék 8cm profilváltója ezüst színben? 110 centit szívesen megvennék.

Akárhogy számolom a matekot a 3 méter túl kevés.
140cm a nappaliban és erkélyajtó 2 oldalára 102cm + 102cm, 344cm több mint 3 méter :)

(#79216) Orlin válasza föccer (#79214) üzenetére


Orlin
addikt

Okés köszönöm!
Ezért kérdeztem. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79217) ALI_G


ALI_G
veterán

Szeretnék kibontani egy falat egy potenciális lakásban, de az alaprajz szerint ott 30 cm-es fal van, feltehetően tartófal. Még nem láttam helyszínen, de ettől függ, hogy van-e értelme belevágni vagy sem (mindenképpen amerikai-konyhás nappalit szeretnénk). Ki a kompetens ebben a kérdésben? Másik kérdés, hogy milyen átalakítás engedélyköteles?

(#79218) pjen válasza ALI_G (#79217) üzenetére


pjen
félisten

A saját családi házadban,belül azt csinálsz amit akarsz.Ha van alaprajzod egy szakember,építész,statikus meg tudja mondani,hogy tartófal e.Egyébként a tartófal is kiváltható,megfelelő technológiával.

(#79219) Chaser válasza ALI_G (#79217) üzenetére


Chaser
titán

Statikus, azt azert vitatnam h azt csinalsz-e amit akarsz, kiadtak egy epitesi tervet, ennyi erovel nincs ra.szukseg ha utolag ugy morosit mindenki ahogy akar, jogi szabalyzasnak nezz utana, epitesi hatosagok segitenek, utobbi idoben tortentek valtoztatasok
Elsodleges nyilvan a biztonsag ilyen esetben, jogszabaly enfem is utana erdekelne, kontarokkal ne dolgoztass, csak szamlas regota.szakmaban levo vallalkozoval

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79220) pjen válasza Chaser (#79219) üzenetére


pjen
félisten

Lassan kívül is,ahol én lakom az iker házak kezdenek eltérni egymástól.Eltérő a tető,az ablak szám stb.Nem foglalkozik vele senki.Egy belső átalakítás a Te magánügyed,maximum rád dől.Ki ellenőrizné?Kinek van joga,kapacitása,mért kéne beengedned?

(#79221) Chaser válasza pjen (#79220) üzenetére


Chaser
titán

Nem ellenorzi senki ha fel nem jelentenek, akkor meg rendorrel mennek ha nem engeded be az illetekest, lehet emiatt modositottak nagyobb szabadkezusegben, ettol fuggetlen terv biztos kell, esetleg kivitelezoi nyilatkozat, statikai falhoz nyulni nem jatek, foleg ha nagy szakaszt erint, nem csak ajtot akarnak bele vagni
Mondd a cimed, bejelentem, meglassuk kimennek-e ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79222) föccer válasza pjen (#79218) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez már így, ebben a formában nem igaz. Tartószerkezetet érintő átalakítás terv és engedély köteles.

Egyébként simán megoldaható, szakszerűen is. Elsőként az áthidalónál félig kell kibontani a falat, beépíteni az áthidalót, felfalazni a nyomott övet, majd kötés után a másik oldalát kibontani, áthidalót beépíteni, nyomot övet kialakítani. Majd csak ennek kötése után lehet kibontani a falnyílást.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79223) pjen válasza Chaser (#79221) üzenetére


pjen
félisten

Elsősorban mi közöd hozzá,mért jelentenéd be?Ezt egyszerűen nem is értem,honnan Tudod,hogy mit csinálnak a szomszéd családi házban?Vagy mindenkit feljelentesz válogatás nélkül akihez mester emberek mennek?Lehet,hogy engedély köteles,de ha nem kérsz akkor mi van.Mi kb 10 éve kicseréltettük minden hol a hideg burkolatot,amennyi szakember ki-be járt+az anyag,ennyi erővel falat is bonthattak volna.

(#79224) Bacusuz válasza philoxenia (#79202) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igen.
A helyzet az hogy a kályha amit rendelt alapból 70m2-re ajánlott méretvolt, de ő még tetet hozzá +1 sor cserepet.
ha nem törnénk ki a falat, akkor csak a nappali-konyha lenne fűtve, ott túl meleg lenne.
a kályhás is ezt ajánlotta

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79225) bajnokpityu válasza föccer (#79222) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tartószerkezetet érintő átalakítás terv és engedély köteles
. már ez se teljesen igaz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#79226) Chaser válasza pjen (#79223) üzenetére


Chaser
titán

ne vedd már magadra
bármilyen indokkal feljelenthet bárki, ha én feljelentelek h te sztem adót csalsz, hidd el záros határidőn belül kopogni fognak nálad a navigátorok, ha azért jelentelek fel mert azt mondom engedély nélkül bontod a házat másik illetékes hatóság fog kimenni, hivatalból vizsgálják ki
épp elég esetet ismerek mikor a kedves szomszéd feljelentette a mellette levőt az meg bele izzadt, ismerek diszpécsereket is a yardon, hangyaf@sznyi dolgokért jelentgetik fel egymást az emberek
ha engedély köteles és nem kérsz, akkor az van mikor kiderül úgy bírságolnak meg ahogy akarnak, semmi más nincs - szélsőséges esetben kötelezhetnek elbontásra is -
egyet illene megjegyezni, nem szeretni kell a jogszabályokat hanem betartani, és főleg ilyen jellegű dolognál nem kell rávágnih "azt csinálsz amit akarsz", majd ha jogszabály azt mondja akkor azt csinál, ha adott feltételek mellett akkor úgy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79227) pjen válasza Chaser (#79226) üzenetére


pjen
félisten

Hál istennek felénk nem így működnek a dolgok.Tudok Neked mutatni például területet ami mezőgazdasági övezet,most minősítették át iparivá,nincs csatorna,nem lakhatna ott senki,mégis hosszú utcák vannak,két telken most is építkeznek.Ja és mindez Budapesten,nem foglalkozik vele senki.

(#79228) Ispy válasza pjen (#79227) üzenetére


Ispy
veterán

Unokatestvéremék (és még sokan mások) is ezt csinálták, igaz mindenki tudja, hogy ezért fizetni fognak a jövőben büntit, lehet eltelik 5-10 év, a számla akkor is ki lesz állítva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79229) pjen válasza Ispy (#79228) üzenetére


pjen
félisten

10 év után nem hiszem,de ha lesz bünti,valami jelképes összeg, valszeg akkor is megérte.

(#79230) Chaser válasza pjen (#79227) üzenetére


Chaser
titán

külterületen lehet építkezni, az régen bevett gyakorlat h ilyen jellegű területeken gazdasági épületként építkeznek, az hozzá tartozik h nem lakás papíron, lakáscélú támogatást nem adnak rá, illetve ilyen hitelt sem
ha jól rémlik régebben az illeték is jelentősen több volt mint lakásnál, ez mára talán változott
egyik ismerősömnek a jelentéktelen bünti annyi volt, h el kellett bontania a teraszt amit a háza elé épített, mellé kapott egy szép csekket, mindezt egy ember feljelentése miatt - 300m-es körzetben nem is volt más szomszédja ( : -
osztán' majd ha kevés lesz a mostani sarc és keresnek új bevételi forrásokat, nem kell meglepődni ha szabálytalan építkezések ott lesznek az első kettőben, idő kérdése

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79231) pjen válasza Chaser (#79230) üzenetére


pjen
félisten

Érdekes terasz lehetett,lehet közterületre építette.Ráadásul az messziről látszott,és biztos nagyon szabálytalan volt.Már a kéményseprőt sem kell beengedned.

(#79232) Chaser válasza pjen (#79231) üzenetére


Chaser
titán

város széli, utcáról látszott, következő lépés volt tégla kerítést építeni ( : semmi extra, nem volt rá engedély és ennyi, mindig az aktuális szabályzás a mérvadó
kéményseprő megint más tészta, most épp azt találták ki már nem kötelező csak új építésű lakásnál - érdekes matek, eddig az volt a mese h nélkülük létezni sem lehet mert mindmeghalunk' -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79233) pjen válasza Chaser (#79232) üzenetére


pjen
félisten

Valami nem kerek ebben a teraszban,hisz az nem is épület.

(#79234) Chaser válasza pjen (#79233) üzenetére


Chaser
titán

nem kerek volt ( : tetőt toldotta teraszhoz, nem csak egy beton emelvény volt, ergo módosította a leokézott és átvett tervet
anno nagyon régen talán még kerti budiba is belekötöttek ha úgy volt kedvük, garázsba meg simán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79235) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Fenyő ajtókeretek szegő/takarólécezéséhez kérnék segítséget:
- Amennyiben a keret nem közvetlen a fal síkjáig ér, hanem kicsit kilóg, hogyan hidalnátok át? Belegyalulni a szegőlécbe esetleg?
- Úgy tudom, építőipari ragasztóval is fel lehet tenni, szebb lenne úgy, mint szeggel. Ajánlanátok, vagy inkább szeg? Ha ragasztó, akkor milyet vegyek és mire figyeljek az alkalmazásánál? Illetve kb. hány ml egy keret felragasztása?
- József Attila lakótelep közelében ismertek esetleg boltot, ahol lehet fenyő takarólécet kapni nem aranyárban? Sajnos csak a tömegközlekedésben bízhatok.

Köszi előre is!

(#79236) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van három Velux tetőtéri ablakom, billenősek. Mindhárom más méretű, az egyiken van közvetlenül a billenőablakra felszerelt sötétítő, szúnyogháló egyiken sincs.

Tehát nekem kéne három belsőleg felszerelhető redőnyös szúnyogháló.

A kérdés az, hogy van-e olyan termék ahol a belső redőnyös szúnyogháló mellett van redőnyös sötétítés is.
Mert ugye a szúnyoghálók felszerelése után a következő fokozat a sötétítés lesz...
És lehetőleg ne kelljen a vesémet se eladnom hozzá... ;]

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#79237) ALI_G válasza pjen (#79218) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez egy lakás lenne ahol a nappali és a közlekedő/étkező között alaprajzon 30 cm-es fal van az alaprajzon. Sajnos csak scannelve van meg, az is rossz minőségben, de feltöltöm és bejelölöm mire gondoltam. Személyesen pénteken fogom látni, de szeretnék biztosra menni, hogy a kibontása mivel jár (pénzben, időben).
Úgy gondolom, hogy a tartószerkezetek átalakítása engedélyköteles, ahogy föccer is írja. Különben miért kellene eredetileg statikus aki jöváhagyja egy tervező építési tervét?

(#79238) fonok87 válasza ALI_G (#79237) üzenetére


fonok87
aktív tag

Építési engedélyre nincs szükség, de ez nem jelenti azt, hogy statikai szakvéleményre sincs. Az bizony kell. El lehet sumákolni, ahogy fentebb is írták, 10 év elévülési idő után akkor is lehet rá fennmaradási engedélyt kapni ha semmi nem volt lepapírozva. Ha nem ház, hanem lakás, és tartószerkezethez nyúlsz, mindenképp legyen statikus szakvéleményed, különben nagyon könnyen beléd köthetnek (a közös képviselő ,a Társasház, szomszéd néni, mindenki). Egyébként nyugodtan alvás szempontjából sem hátrány ;]

(#79236) joysefke: Ha a vesédet is szeretnéd megtartani, szerintem ha sötétet akarsz, csukd be az ablakot ;]

(#79235) raven12: Jó lenne bármilyen vizuális infó hogy pontosan hogy szeretnéd hogy kinézzen :) Egyébként ha nem volt még agyonnyúzva (és gittelve) a keret, szerintem simán lecsiszolod róla a festéket fáig, és faragasztóval lehet hozzá lécet rögzíteni

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#79239) pjen válasza joysefke (#79236) üzenetére


pjen
félisten

A veux hoz lehet kapni gyári redönyt. Szúnyog hálót a Méta utcában csinálnak méretre. 18 kér.Én is ott vettem.

[ Szerkesztve ]

(#79240) Chaser válasza ALI_G (#79237) üzenetére


Chaser
titán

lakás v ház? lakában statikai falat nem nagyon fogsz bántani, persze függ attól is hanyadikon van és mi a pontos funkciója, na most ezt bontás nélkül egy statikus v építész sem fogja 100%-kal tudni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79241) Chaser


Chaser
titán

nálam pl úgy van, a középső 40-es falon fekszik a szélső oldalak gerendázata, acél i gerendák, ilyet megbontani egy társasházban pfffffffff kategória, ezt anélkül nem lehetett ltáni, h vakolatot több helyen nem szedtem volna le, illetve ne láttam volna az alsó födém matekját
ha középütt ilyen vastag fal van az 90+ h statikai fal, nem viccből rakták be

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79242) pjen válasza ALI_G (#79237) üzenetére


pjen
félisten

A lakás az nagyon más, biztos végigjárnék mindent,, mint, hogy rá szakadjon a szomszédra.

(#79243) Chaser válasza pjen (#79242) üzenetére


Chaser
titán

igen, és azt nem egyszerű kivitelezni, családi háznál is illik alá dúcolni, aztán kivenni a falat, lehetőség szerint nem bontókalapáccsal, h minél kevesebbet rezonáljon a szerkezet és sérüljön, ilyen cuccokat lakásba felhordani már magában szép és úgy bárkinek feltűnne hozzáértés nélkül is, de sztem nem tévedek nagyot h ilyet alapból stornoznak, max egy ajtónyílást engednek - ha épp záró szint meg fiatalabb épület talán többet -
az is lehet kell a lakók hozzájárulása - én biztos nem díjaznám ha valaki ilyet akarna csinálni felettem v alattam v akár mellettem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79244) ALI_G válasza ALI_G (#79237) üzenetére


ALI_G
veterán

Az alábbi 2 falat szeretnénk kivenni:

(#79245) Bacusuz válasza ALI_G (#79244) üzenetére


Bacusuz
őstag

A lakások főfala közös tulajdon, így a ház beleegyezésére biztos szükség lesz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79247) pjen válasza #46372352 (#79246) üzenetére


pjen
félisten

Szia,megpróbálom megkeresni a címet.A busz garázs oldalán az üllői út felé,talán a második bejárat,van porta és rengeteg cég van az udvarban.Leghátul van a redőnyös.A 110x70cm es 20000 volt.

(#79249) ivana válasza ALI_G (#79244) üzenetére


ivana
Ármester

Az étkező és a konyha közötti sima ügy. A másik szerintem lehetelen egy társasházban, max. az ajtót tudod áthelyeztetni, de az is necces.
Mondjuk én a konyhát és a nappalit tuti nem nyitnám össze, felraksz valami fasza fokhagymás cuccot főni...

[ Szerkesztve ]

(#79250) pjen válasza #46372352 (#79248) üzenetére


pjen
félisten

Így van,el is felejtettem,hogy Te Lőrinci vagy.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.