Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79951) philoxenia válasza Orlin (#79950) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudod megnézni Obiban, vagy Praktikerben, Bauhausban élőben? Ott vannak ilyen kapuk. Honnan való Tiéd?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79952) Orlin válasza philoxenia (#79951) üzenetére


Orlin
addikt

A kapu már meg van a láda nincs. :DDD Amúgy tőlük.
De akkor lehet a nagyobb láda kellene az meg belelóg a rozettába.Lehet nézek kisebb de hasonló szélességű ládát.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79953) philoxenia válasza Orlin (#79952) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem hívd fel őket és kérj tanácsot ezügyben. Biztosan van kész megoldásuk, hogy ne legyen gányolás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79954) Orlin válasza philoxenia (#79953) üzenetére


Orlin
addikt

Írtam nekik egy levelet és csatoltam a kaput mit hova szeretnék.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79956) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok.
Kb 30-40nm aljzatbetont kellene feltörnöm. Nem tudom, hogy milyen vastag. Tud valaki ajánlani nekem ehhez a munkához egy villanyos fúrókalapácsot, ami vésni tud, és bírja a folyamatos üzemet? Valamilyen SDS max gépre gondoltam. Aki ilyen betonfeltörős témában otthon van, szívesen venném a tanácsát.

(#79957) runner 125 válasza kunberci (#79956) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amikor nekiálltam tavaly a hazfelujitasnak, én jofogason vettem egy Hilti TE-72-t, nem mai gépek, nehéz is, szóval falat vésni nem a legelőnyösebb, de legalább ennek meg ontveny szinte minden eleme, noh meg a gep nagyobb tömege aljaztoreshez pont jó. Már 110 m2 aljazton vagyok túl vele és tökéletes volt végig.
Apropó, kb 70-80k a piaci áruk. Az biztos h ennyiért én inkább vettem egy Hiltit, mintsem vmi hobby gépet, ami a felújítás végére pont megadná magát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79958) fero02 válasza #45553408 (#79955) üzenetére


fero02
veterán

Nekem Ariston Class Premium Evo 24 lett rakva 2 éve, 0 hiba van vele.

(#79959) kunberci válasza runner 125 (#79957) üzenetére


kunberci
aktív tag

Azt ismerem, egy 72-est, meg egy újabb típust már elhasználtunk a rokonnál ház felújításnál, de marha sokat kibírtak amíg működtek. (Céges gépek voltak.) Azonban most nincs ilyen lehetőségem, és valami újat szeretnék. Egy ilyen túlzás lenne?
Bontókalapács
Azonban túlzásokba se szeretnék esni, de azt sem szeretném, ha nem bírná a gyűrődést.

(#79960) philoxenia válasza kunberci (#79959) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennyiért elmegyek Hozzád és kézzel (csákány, kalapács) fölverem.... ;]

Kölcsönző?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79961) runner 125 válasza kunberci (#79959) üzenetére


runner 125
nagyúr

25,5 Jolue-os gep 3-4 cm betonhoz? :D
Meg 2 kiloert.. 30-40m2-hez?! :D
Totális értelmetlenség.
Akkor inkább berelj ki egy ilyet 12-14k-ert 2 napra.
Irodai dolgozóként én a TE-72-vel 8 óra alatt 20 m2-t törtem fel, lapatoltam talicskara és toltam ki a háztól 70 méterre. 20 m2 20cm melyen kb 90 púpos talicska volt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79962) kunberci válasza philoxenia (#79960) üzenetére


kunberci
aktív tag

Még nem kölcsönöztem gépeket, mi van akkor, ha nálam megy tönkre a gép használat közben?

(#79963) eszmilan válasza philoxenia (#79960) üzenetére


eszmilan
tag

Attól függ miből van, ha egy régi C10 vasalatlanul akkor simán. De ha egy C30/37 fi8/150/150 vassal, akkor soha a büdös életben, még géppel is nehezen...

Egyébként az a gép jó ehhez, csak ne vedd meg, hanem kölcsönözd ki 1-2 napra. Szomszédoknak szólj előtte, ha még beszélőviszonyban vagytok. Utána nem lesztek...

(#79964) eszmilan válasza kunberci (#79962) üzenetére


eszmilan
tag

Ez Makita, nem megy tönkre...

Kauciót kell rá hagynod. De nem szoktak ezek így hipp-hopp tönkremenni. Max 10.000 m2 után.

(#79965) philoxenia válasza eszmilan (#79963) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt minek fölverni? Padlopon rá, oszt' jóvan...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79966) kunberci válasza runner 125 (#79961) üzenetére


kunberci
aktív tag

Kellene még biztos egyszer kétszer betont törnünk. Szerintetek milyen az a legkisebb új gép ami a 10-12cm-es betont feltöri?

(#79967) csemberlen válasza kunberci (#79966) üzenetére


csemberlen
őstag

35-40 között szokott lenni olyan gép, sds max fölötti noném. Egyszer vettem én is , elég sokat kibírt eddig.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79968) kunberci válasza eszmilan (#79964) üzenetére


kunberci
aktív tag

És ha én használom a 9990-10020 nm között a kölcsönzős gépet, és mégis nálam megy tönkre, akkor mi van?

(#79969) runner 125 válasza kunberci (#79966) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha nem naponta vállakozókent dolgozol vele, akkor 200k-ert úgy gondolom továbbra is értelmetlen döntés megvenni egy hazfelujitas erejéig egy ilyen kaliberű gépet.
Függ a betontol is. Mikori épület? Vasalt?
Amit en törtem az egy ‘70-és években épült ház, aljzat vizszgeteles nélkül, úgyhogy elég porozus volt a beton.. pikk pakk felszedte ez a Hilti.
Biztosan vmi hasonlót vennék a helyedben, hasonló korú “gyengébb” betonhoz több mint elegendő, amivel pedig nem bír, oda bérelni kell egy nagyobb gépet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79970) kunberci válasza runner 125 (#79969) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ugyan ez: 70-es év, nem vasalt, szintén vízszigetelés nincs, de azért elég erősnek tűnik. Ma a taposót törtük fel a tesóval, ilyen régi 1.2-1.5 lap 3-5 cm misungban lerakva. Kis SDS plusz hobbi géppel törtük, az egyik már tönkrement, a másikat még használjuk, amíg meg nem nyúvad.

[ Szerkesztve ]

(#79971) r.levente75 válasza kunberci (#79956) üzenetére


r.levente75
addikt


Próbáld ezzel biztos nem fogsz benne csalódni.
Volt hozzá szencsém férfias darab.
Arra figyelj hogy több ember kell hozzá kb 10-15 percet lehet vele dogozni na nem azért mert a gép nem bírja...

(#79972) runner 125 válasza kunberci (#79970) üzenetére


runner 125
nagyúr

Patika állapotú, ugyanilyen enyém is, utolsó évjáratos, konkrétan enyém 2006-os gyártású.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79973) kunberci válasza runner 125 (#79972) üzenetére


kunberci
aktív tag

A Bosch gépekben nagyot csalódtam. Soha többet nem veszek Bosch gépet. Egy céges és egy saját kék ipari 125-ös sarokköszörű ment tönkre nagy lángcsóvával, még a kezemet is leégette, csak 3-4 szer használtam a sajátot, de a 3 éves garancia már lejárt.

(#79974) kunberci válasza runner 125 (#79972) üzenetére


kunberci
aktív tag

Néztem, de használtan nem merem megvenni, ki a fene tudja, hogy mennyi üzemóra van benne? Én meg szerszámot még nem adtam el, főleg, ha jól működik. Mi a fenéért adja el?

[ Szerkesztve ]

(#79975) Morris válasza kunberci (#79974) üzenetére


Morris
veterán

Most komolyan, minek vennéd meg?
Alig fogod használni miután kész vagy a munkával. Sőt, lehet, hogy soha többé...

(#79976) kunberci válasza Morris (#79975) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mert itt állok, és törni kellene a betont, aztán nincs mivel. Mivel mindent ketten csinálunk a tesóval, de csak ilyen öreges tempóban, ezért a kölcsönzésre is sok elmenne.

(#79977) fero02 válasza kunberci (#79976) üzenetére


fero02
veterán

Akkor egyszerűbb, ha veszel egy 10-12 kg-os kalapácsot és azzal töritek fel. :U

(#79978) runner 125 válasza kunberci (#79974) üzenetére


runner 125
nagyúr

Neppertől vettem.
Nyilván ezekkel is sokan kereskednek. Gondolom pici hibával megveszi nyomottabb áron, rendberakja és eladja. Ez a tisztességesebb út. Aztán a másik felük gondolom lopott.

Egy utolsó évjáratos, láthatóan patika állapotú házzal bíró TE-72 100% h nem fog letérdelni neked a 40 m2-en.
Nekem konkrétan az a tervem, h ha végzek ugyanennyiért eladom, így ingyé' volt a törés.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79979) kunberci válasza fero02 (#79977) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ezt mindenképpen el akarjuk kerülni.

(#79980) lsc válasza kunberci (#79979) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy ilyesmit [link] használok lassan 15 éve, már törtám át vele kő alapot, véstem le több lakótelepi konyhát fürdőt, törtem betont is nem egyszer, eddig megy.

Az élet kegyetlen .

(#79981) kunberci válasza lsc (#79980) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ugyanilyen kinézetű, csak budget márkájú géppel törtük a járólapot, meg a missungot, kb 12 m2 és megdöglött. 2 gép van belőle, addig kéne kitartani a másiknak, amíg nem jön meg az új. Van egy ilyen új gépem, csak nem akarom tönkretenni, mert ez sem betontörésre találták ki.

(#79982) csemberlen válasza kunberci (#79981) üzenetére


csemberlen
őstag

https://www.startapro.hu/hirdetes/otthon_kert_epitkezes-kerti_kisgep_szerszam-egyeb_kerti_kisgep_szerszam/straus_bontokalapacs_veso_1500w_900w_bonto_vesogep_uj/eger/4661659

nekem is hasonló van, de szerintem az erősebbik.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79983) n@p@lm válasza kunberci (#79981) üzenetére


n@p@lm
őstag

Vegyél egy ilyet:
Einhell bontókalapács BT-DH 1600
Ennek egy egy Prakis klónjával (OK) bontottam a betont (haveré volt), tökéletes volt.
A Makitát meg ne gyilkold ilyen feladatra.

(#79984) kunberci


kunberci
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Tesóval eldöntöttük ez a gép lesz a befutó. Rendelek még hozzá egy lapos vésőt.

(#79985) runner 125 válasza kunberci (#79984) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te ezt már akkor eldöntötted, mielőtt ide írtál. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79986) ivana válasza kunberci (#79984) üzenetére


ivana
Ármester

Én inkább vennék valami rohadt nagy kalapácsot, meg egy csákányt. Ezekkel valamivel egyszerűbb és gyorsabb dolgozni, de annyival azért nem. Vagy megfizetnék valakit a kocsmából, hogy verje szét helyettem :)

(#79987) biker válasza kunberci (#79984) üzenetére


biker
nagyúr

nem akarok belevauvau, de bontani nem lapos vésővel szoktak. a kontakt felület növelésével csökken az átadott energia hatékonysága. A hegyes vésővel bontunk, a lapossal vésünk, símítunk

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#79988) kunberci válasza runner 125 (#79985) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem egészen, de a 72-es hiltivel, amikor törtük a rokonék házának lapos tetejét, a betonkoszorút a (gerendák közét), akkor azért az is melegedett rendesen, és azért olyan fényesen sem vitte, ahogyan szerette volna az ember.
-Az igaz, hogy új gépben gondolkodtunk, de először fúró-véső kalapácsban, ami SDS-Max befogású.
-Kicsit utánanézve az interneten: láttuk, hogy bontókalapács is létezik, úgyhogy előre ez nem lett eldöntve.
-Van két: árban ilyen kategóriás gépünk, ami vésztartalék, és nem sokat fog menni, de ha kell számomra életet ment. Az egyik a fűtésnél egy Honda aggregátor, a másik meg egy Makita magasnyomású mosó, amit csak egyszer használtam. Általában hamar eldöntjük, hogy milyen gép legyen, de a fórumokon megkérdezzük, hogy ki milyen gépet használ, és milyet ajánl.

[ Szerkesztve ]

(#79989) kunberci válasza biker (#79987) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mindig tanul az ember, de legalább lesz egy lapos, meg egy hegyes vésőm is hozzá.

(#79990) r.levente75 válasza kunberci (#79984) üzenetére


r.levente75
addikt

Én kölcsönöznék egy gépet egy napra 7k. Töredéke ennek. Egy nap alatt a bontással lehet végezni...

(#79991) kunberci válasza r.levente75 (#79990) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az embernek idősebb korában már nem úgy megy a munka, mint fiatalabb korban. Szakaszosan tudjuk csinálni, fel kell törni a betont a konyhába, előszobába, Wc-be, fürdőbe, szennyvízvezeték csere kapcsán. Amennyiben saját géped van bármikor nekiállhatsz, nem kell a kölcsönzőbe rohangálni. Szükség lehet még rá egy udvar, és egy garázs betonjának feltöréséhez is.

(#79992) amargo


amargo
addikt

Mennyibe kerül pl agglomerációban a belső padló burkolat feltörése (nm ár) van kb 30nm parketta is, 30 éves ház? Nem sokára nálunk is eljön ez az idő és jó lenne kalkulálni vele.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#79993) sketchifun válasza amargo (#79992) üzenetére


sketchifun
senior tag

Csináld magad, egy nap alatt meg lehet csinálni, esetleg hívd a haverokat, vegyél sört, rendelj pizzát. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79994) amargo válasza sketchifun (#79993) üzenetére


amargo
addikt

Alapjában véve én is ebben gondolkozom, mondjuk így az a gyanúm, hogy drágább lesz, mintha valaki más csinálná. Bár, ha hívom a csapat tagokat, csapatépítő címen :D

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#79995) runner 125 válasza biker (#79987) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyakorlatban is próbáltad már? Az elmélet tök jó, viszont a gyakorlat nagyon sokszor mást mutat.

Pontosan erről akartak meggyőzni a kőművesek, amikor a fürdőt törtem a múlt héten előttük (meg persze az egész házat előtte lapossal). Egészen konkrétan a hegyesvéső pontszerűen elásta magát szinte mindig a betonba és sokkal kisebb íveket lehetett vele törni, míg a lapossal pikk pakk hasadt és legalább 2x olyan gyorsan haladtam.
Nyilván, ha kicseréltem volna, lassabban haladok. Az ő órabérüknek jó, az én tárcámnak kevésbé. :)

amargo

Ez sok mindentől függ, legikább a beton keménységétől és h milyen új rétegrendet (hőszig. vastagságot) tervezel - az-az, h milyen mélyen kell kitermelni.

A ház amit felújítok, 110m2, plusz a közvetlenül mellépület melléképületet, ami nettó 100 m2 2 garázssal együtt, szintúgy aljzatcserélem. Mint ahogy fentebb írtam, ha egyedül is nekiállsz, egy 40-50 éves technológiával épült, átlagos családi(kocka)ház 20 m2-nyi betonját fel lehet törni és ki lehet termelni 8 óra alatt egyedül 20 cm mélységben (7 cm szerelőbeton, GV45 kátrány, 5 cm hngarocell, 7 cm esztrich).
Halkan jegyzem meg, h ha hívsz kőműveseket, mondjuk 2-t, pontosan ők is ugyanennyi idő alatt fogják ketten megcsinálni. De ha számolni is akarsz, mondjuk régiótól is függ, de itt nyugaton már alig találni 2.500-3.000ft/óra alatt kőművest. Számoljunk 2 embernek 5k-t egy órára. A vállalkozók általában 9 órát dolgoznak egy nap. Az 45.000ft naponta / 20m2. Az-az, egy átlagos 90-100 m2-es ház aljzatbontása lazán 230-250.000ft munkadíjat takar.
Szólsz 1 havernak, aztán felválta törtök, talicskáztok. Fel kell rajzolni a falakra a méter vonalat h mi legyen az új szint, valamilyen darabból vágsz egy pont annyival nagyobb lécet, mint amit szeretnél kitermelni és folyamatosan tudod ellenőrzni, h mennyit kell még kiszedni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79996) r.levente75 válasza kunberci (#79991) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem kell ahhoz idősnek lenni. A mai fiatalok zöme olyan mint a tészta... tisztelet a kivételnek.
20 éves koromban fizikai munka után elmentem sportolni napi 8-10 km futás. Este 6-10 óráig udvaroni... ma már ez nem így megy. :U

(#79997) kunberci válasza runner 125 (#79995) üzenetére


kunberci
aktív tag

Sok mindennel egyet értek veled.
-Lapos, és hegyes véső esete.
Munkadíjat is reálisan állapítottad meg szerintem. Szerinted a kitermelés, és a konténer megpakolása is benne van az árban, vagy az még plusz? Azonban kőműves nem megy el betont törni, csak segédmunkás. Kőműves csak vállalja a munkát és továbbadja. Szomszédnál csak a falakat húzták fel, a kéménynél már elérhetetlen volt a kőnyűvő. Kis munkát már el sem vállalnak, főleg amivel tökörészni kell. Az biztos, hogyha az ember saját magának csinálja, akkor sokat tud spórolni. Neked szerencséd van a beton vastagságával, ehhez tényleg elég a 72-es hilti.

(#79998) philoxenia válasza kunberci (#79997) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ehhez nekem a csákány elég lett volna, a tízkilós kalapácsot elő se kellett volna venni.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79999) kunberci válasza philoxenia (#79998) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én ezt ilyen egyenesen nem merném, (mertem) megfogalmazni, de minek csákányozni, meg kalapácsolni, ha a géppel könnyebben megy. Most már én is a gépesítés híve vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#80000) Melack


Melack
veterán

15 tábla OSB lapot hol tudok a legolcsóbban beszerezni? Nem feltétlenül egy helyről kellene. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.