Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79851) Remekelek28 válasza dh66e (#79849) üzenetére


Remekelek28
őstag

Megtettem,nem kapcsoltak oda,csak rögzittették a 10 perces mondókám. És csatolták az ügyhöz. Érdekes,a hölgy mindenben egyetértett.

szaszyka
Pont ennyit adott a festő is az árajánlatra.A társasháznak,csak a közös helységekre van.

[ Szerkesztve ]

(#79852) szaszyka válasza Remekelek28 (#79851) üzenetére


szaszyka
senior tag

Kárszakértőt sem küldött ki a biztosító?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79853) Remekelek28 válasza szaszyka (#79852) üzenetére


Remekelek28
őstag

Szerintem azt leirtam. Ő mondta,hogy töltsem ki az adatlapot. Most konkrétan ezt kérnék:
Kár okát is tartalmazó károkozói elismerő nyilatkozatot
Nem birja felfogni a baromarcuk,h nem nyilatkozott.
Löjem le,v mit csináljak?

(#79854) dh66e válasza Remekelek28 (#79851) üzenetére


dh66e
veterán

Hova nem kapcsoltak?Nem értem.

(#79855) Remekelek28 válasza dh66e (#79854) üzenetére


Remekelek28
őstag

Konkrétan a kárrendezési osztályra szerettem volna kapcsoltatni.

(#79856) dh66e válasza Remekelek28 (#79855) üzenetére


dh66e
veterán

Szóval panaszt tettél a groupamánál ennek a kivizsgálási idejét max 30nap ki kell várnod.
Aztán vagy megállapodtok vagy továbbmész ha inkorrektnek érzed az összeget amit adni akarnak.
Aztán mehetsz a Felügyeleti szervhez.Nem Fogyasztóvédelem,nem Békéltető testület hanem Felügyeleti szerv.

[ Szerkesztve ]

(#79857) szaszyka válasza Remekelek28 (#79853) üzenetére


szaszyka
senior tag

Csányi ezen cége is csak a pénzbehajtásról szól ezek szerint :( . Nálam az volt, hogy beáztam csütörtökön, felhívtam a kárbejelentő számot, pénteken hívott a szerződött kárfelmérő, hogy hétfőn jönne megnézni a lakást. Hétfőn fotózott amit kellett, felmért amit kellett, kiszámolta mekkora felületekről van szó, mennyi szakipari munka, hány kiszállás, notebook érintőkijelzőn aláírás, aztán viszlát. Szerda reggel számlán a kártérítés, és nemhogy árajánlatot, még számlát sem kértek semmiről sem.
Ha ez megoldódik, lehet jobban jársz, ha biztosítót váltasz!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79858) Remekelek28 válasza dh66e (#79856) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ja értelek,azt hittem a groupamán belül gondolsz valamire.
Ez a felügyeleti szerv,miben tud intézkedni? Mely időponttól számit a 30 nap?

Szaszyka: itt is minden igy alakult volna,ha nem csak 54 ezret dobnak a 135 ezer helyett
Fél éve volt festés poli farbe szines festékkel.

[ Szerkesztve ]

(#79859) albiosz válasza Remekelek28 (#79858) üzenetére


albiosz
őstag

A biztosító pénzügyi szerv, így az MNB-hez fordulhatsz (PSZÁF hatáskörét ők vették át) https://www.mnb.hu/fogyasztovedelem

Persze remélhetőleg nem lesz rá szükség, rágd a fülüket a 30 nap alatt is, emlegesd sokat az MNB-t rögzített vonalon, célozgatás a médianyilvánosságra is hasznos lehet. Előbb-utóbb lehet, hogy megunják és emelik az összeget. :)

(#79860) Remekelek28 válasza albiosz (#79859) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen a totális lejáratásra én is gondoltam. Talán itt ma már el is kezdtem,de ez még csak kis falat.

(#79861) RexpecT válasza r.levente75 (#79833) üzenetére


RexpecT
addikt

:R

(#79862) petakpa1 válasza szaszyka (#79857) üzenetére


petakpa1
őstag

Groupama mar nem OTP csoporttag. A valsag kozepen eladtak a franciaknak mert kellett a biztonsagi cash tartalek az OTP-nek, ha meg cudarabbra fordult volna a valsag.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#79863) ivana válasza föccer (#79838) üzenetére


ivana
Ármester

Ha jól tudom csak falba kell 2.5-ös 16A-hoz, hosszabítóba jó az 1.5, meg nem is nagyon kapsz 2/5-ös gyárit.

(#79864) szaszyka válasza petakpa1 (#79862) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ezt nem tudtam, köszi.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79865) gabe_


gabe_
őstag

Üdv
A konyhánkban ahol van egy nyílt égésterű vízmelegítő, üzemel egy páraelszívó is. Nincs kivezetve a csöve, csak szűrőn keresztül keringeti a levegőt a helységben.
Szeretném bekötni a kivezetésését a szabadba, de a vízmelegítő miatt ez tilos.
Mind a 2 konyhaablakba annakidején rakattunk szellőzőt pont emiatt, de sajnos a kéményes szerint ez fölösleges volt, úgyis tilos kivezetni a elszívót.
Van esetleg valami olyan lehetőség, mondjuk egy az elszívó kapcsolójával működtetett ventillátor, ami ha bekapcsoljuk az elszívót, befele szívna levegőt? Vagy ez hülyeség?

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#79866) csemberlen válasza gabe_ (#79865) üzenetére


csemberlen
őstag

A reteszelést el szokta fogadni a Katasztrófavédelem. Azért kérdezz rá! A lényege, és hőérzékelő a bojlerhez, és ha a főláng ég akkor nem indítható az elszívás.
Keress rá: JRK 011

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79867) gabe_ válasza csemberlen (#79866) üzenetére


gabe_
őstag

Köszönöm, ennek utánanézek

Sovány szakácsban sose bízz!

(#79868) macilaci78 válasza philoxenia (#79841) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azzal nem lehet baj. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79869) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
Miskolc környékéről tud valaki ajánlani (normálisan/szakszerűen dolgozó) hőszigeteléssel foglalkozó szakembert? Egy kisebb családi ház külső hőszigeteléséről lenne szó.

(#79870) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Kicsit hosszú lesz....de mint oly sokan segítséget kénék.

Lakóház belső részleges felújítást terveznék....nem lesz egyszerű ezer okból. Pl. hogy vályog az épület 90 %.-a, valamint a jelenlegi megfizethető szakemberhiány is ezt érezteti velem.

Na először is: kizárólag olyan segítségét várnám, aki hasonló felújításon esett át, és nemcsak hogy számított a pénz, de úgy gondolja megérte azt amit csináltatott. Vagy olyanét, aki szakmája folytán tényleg értelmeset tud mondani.

Először is: a plafon szigetelését tervezném: láttam valahol olyan 5-7 mm vastagságú anyagot, amit speciális ragasztóval alkalmazva nem esik le, és pl. a penészedést gátolja ? vagy mi a szösz.

aztán: azt is tervezném, hogy párnafás rendszer alkalmazásával kezeletlen padlólapot rakatok le...?

oldalfalakat meg, ami ugye tapasztott-föld teli tökmaghéjjal meg mit tudom és mivel olyan rücskös, hogy soha nem lesz egyenletes lecsiszoltatnám és bevonnám, nem tudom mivel....hogy valamennyire légáteresztő legyen, ezért nem gletteltetném, vagy vakolnám....de sejtelmem sincs hogyan és mivel ?

Meszelés, festés mivel ?

Tehát ha valakinek, aki a fenti elvásások közé tartozónak érzi magát ne tartsa meg gondolait, hanem ossza meg velem....akár privátban is...

:R

[ Szerkesztve ]

(#79871) macilaci78 válasza #73959936 (#79870) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kollégám nemrég vett vályog házat, a felújítása még folyamatban van, apránként.

Mit értesz kezeletlen padlólap alatt? Padlólap alatt ugyanis kőburkolatot szokás érteni, viszont a vályogházban jellemzően fenyő hajópadló szokott lenni. Ha a fenyőt nem kezeled le, akkor elkoszolódik, sérülékenyebb. Nyugodtan lehet olajozni és lakkozni is, a mai lakkok már lélegzőek.

Fal: valami légáteresztővel, nedvességáteresztővel kihúzod síkba, például csemperagasztóval, arra mész és kész. Ez átengedi a nedvességet, nem fogsz bedohosodni, és a síkod is meglesz, nem kell csiszolnod.

A mennyezetre szigetelését mi ellen szeretnéd? Nedvesség, hő, mindkettő? Hőszigetelés a lakórész felőli oldalról nem nyerő ötlet, hőhíd keletkezhet, ahol páralecsapódás hozza elő a penészt. Padlásra menj fel, hőszigetelő üvegpaplan tetszőleges vastagságban, az átszellőzik. Ha használni akarod a padlást, akkor párnafákat tegyél az üvegpaplan közé, rá meg 20+ mm-es deszkát, vagy OSB-t. Az OSB annyira nem szellőzik, de az illesztéseknél ami van, az elég. Páraáteresztő fólia az üvegpaplan tetejére és nem fog a por se szállni.

A fal simára hozása az, amihez szakemberre lehet szükséged, a többid meg hosszabb-rövidebb idő alatt, de meg tudod magad is csinálni a megfelelő szerszámokkal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79872) ivana válasza #73959936 (#79870) üzenetére


ivana
Ármester

Vályognál a fő kérdés mindig a falak szigetelése, mennyire van rendben, mennyire szárazak a falak...

A vezetékek mikoriak? Felújítás előtt ha még régi akkor mindenképpen érdemes kicseréltetni/kicserélni.

Ha a szokásos stukatúr plafon van arra tuti nem ragasztanék semmit, az nem egy túl stabil konstrukció, miért nem a padlásra raksz szigetelést?

ezért nem gletteltetném, vagy vakolnám nem is szabad, a szokásos anyagok rosszul is tapadnak vályogra, meg tényleg lezárja a falat. Csiszolgatni lehet, illetve megfelelő anyaggokkal, akár simítani is. Készen keverve is kapható olyan vályogvakolat ami hasonló az eredeti anyaghoz, de nem annyira szemcsés.

Meszelés, festés mivel ? Mésszel más nem az igazi, főleg nem sár falra. Van vödrös meg magadnak is lehet csinálni, előbbi egyszerűbb, utóbbi olcsóbb.

macilaci78 Csemperagasztó jó cucc, mi azzal javítottuk a falat a vezeték után vályogházban, mondjuk nem túl sima magában.

[ Szerkesztve ]

(#79873) macilaci78 válasza ivana (#79872) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fürdőnket (tégla társasház) felújítottuk pár éve. Csemperagasztóval olyan síkba húzták a falat, hogy simán festettem volna. Persze, gödrös volt, de sík.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79874) Masooo


Masooo
aktív tag

Napot

Olyan kérdésem lenne, hogy egy meglévő járólapos felületre (stabil) szeretnék letenni egy új járólapos felületet.

Erre tapadóhíd lenne az optimális megoldás, lehet az egyetlen is, abból ezt a típust néztem ki.

ceresit ct19
Ez elvileg adalékolt, töltőanyaggal kicsit. Ez jelentheti nekem azt, hogy nem kell úgy hozzálátni, hogy

tapadóhíd -- arra pl padlopon (a járólapok közötti fuga feltöltése miatt főleg meg az egészre egy vékony réget) -- -- majd csemepragasztó

hanem ct 19 ---- csemperagasztó ceresit cm 17 pl ??.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#79875) #73959936


#73959936
törölt tag

Tényleg köszönöm szépen mindkettőtöknek...természetesen hajópadlóra gondoltam, illetve azt nem tudom, hogy a padlás szigetelés megoldható-e, attól félek ha van/lesz fenn rágcsáló szép lassan széteszi a szigetelést.

Természetesen gondoltam villamoshalózat teljes cseréjére is előtte, gázkonvektor és vezeték cserére nem, mert nem régi...Vízhálózat még kérdéses.

(#79876) Met válasza Masooo (#79874) üzenetére


Met
Topikgazda

Én nem raknék padlopont.
Tapadóhíd és mehet a járólap.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79877) ivana válasza #73959936 (#79875) üzenetére


ivana
Ármester

Egy tisztességes szigetelést max. egy hadsereg egér tudna megenni, de azok is bele döglenének.

Vízhálózat érdekes kérdés... Falon kívül megy? Vályogban nem illik belül vezetni. Ha nincs vele probléma én nem szórakoznék vele. Ha meg igen akkor műanyag cső falon kívül (ha csőtörés van akkor szétszedi a vályogot ha belül van).

(#79878) Masooo válasza Met (#79876) üzenetére


Masooo
aktív tag

azért mert a ragasztó is elég a rések feltöltésére és stabil tapadás eléréséhez a tapadóhídon?

akkor mi értelme a padloponnak? ezt a sorrendet javasolták :(

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#79879) Met válasza Masooo (#79878) üzenetére


Met
Topikgazda

Kihúzhatod a fugát csemperagasztóval de szerintem azzal sem nagyon kell vesződni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79880) #73959936 válasza ivana (#79877) üzenetére


#73959936
törölt tag

A lakóházba föld alatt, az érintett helyiségben meg igen, műanyag cső falon kivül...

kizárólag a bejövő gerinc cseréjén gondolkodtam....

és ezt is köszönöm - :K

(#79881) Masooo válasza Met (#79879) üzenetére


Masooo
aktív tag

köszönöm :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#79882) dh66e válasza Masooo (#79878) üzenetére


dh66e
veterán

Padlopon csak akkor kell ha nagyon pocsék a síkod.
Simán mehet kötőhíd után a lapozás.

(#79883) YAS-dude válasza #73959936 (#79870) üzenetére


YAS-dude
őstag

Vályogház okosságok [link]

(#79884) sanzi89


sanzi89
addikt

Szegeden tudtok ajánlani bevált redőnyöst, szúnyoghálóst aki panel 5. emeletén is vállal beépítést?
Esetleg van valami tanács, hogy egy átlag házhoz képest mire kell esetleg pluszban figyelni 5. emeleti panel esetén? A nyílászárók pár éve ki lettek cserélve műanyagra, de sajnos a redőny akkor elmaradt.
Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#79885) Met válasza sanzi89 (#79884) üzenetére


Met
Topikgazda

Ugyan olyan redőny kell a panelba is mint a családi házba:)
Szúnyogháló is lesz? Később még gond lehet ha most nem kérsz de kiderül hogy jó lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79886) macilaci78 válasza #73959936 (#79875) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mikrocellulóz szigetelés, enyhén sós kémhatású, sem rágcsáló, sem rovar nem kívánkozik bele, átszellőzik, száraz, könnyű (kb 40kg/m3), szigetel és lassabban veszi fel a nedvességet, mint a fa, tehát előbb látszik majd a deszkán a gond, mint a töltőanyagon.

ivana: nem attól félnék, hogy egy hadseregnyi egér megeszi a szigetelést, hanem attól, hogy akár csak egy is beköltözik...

Vizet vályogfalban azért sem, mert a hidegvizes cső "izzad" és a kicsapódó pára nem tetszene.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79887) macilaci78 válasza sanzi89 (#79884) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rolló MR, de a helyi topikban van tapasztalat. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79888) sanzi89 válasza Met (#79885) üzenetére


sanzi89
addikt

Szúnyogháló is lenne.

@macilaci78
Köszönöm a tippet! Átkérdezek a helyik topikba is.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#79889) pjen válasza macilaci78 (#79886) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a cső tégla falban is izzad ezért nekem be van tekerve posztóval,gondolom most már cső héjat raknak.

(#79890) macilaci78 válasza pjen (#79889) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2,5 éve nekem még posztót raktak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79891) #73959936 válasza macilaci78 (#79886) üzenetére


#73959936
törölt tag

Tudnál olyan linket küldeni, ahol látom is miről beszélsz ? (mikrocellulóz)

esetleg ár-oldal ? :U

(#79892) macilaci78 válasza #73959936 (#79891) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudnék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79893) ivana válasza #73959936 (#79880) üzenetére


ivana
Ármester

Szintén állapot függő, ha régi vascső és ki lehet cserélni különösebb problémák nélkül akkor lehet érdemes azt is. Ha viszont túl sok mindent kellene szétverni, esetleg fát vágni akkor nem csinálnám ha nagyon nem kell. Amúgy ezek bőven on hozzászólások.

(#79894) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok! Szerintetek ne használt éménybe be lehet kötni konyhai páraelszívót kémény bélelés nélkül? Mielőtt mi vettük meg a házat, fával fűtöttek kályhából, azon a kéményen. Az elszívó, és a kémény lyuk is 130mm, szóval egy egyszerű flexibilis alu csőre gondoltam. Gond lehet, ha olyan lenne, mint a hullámvasút? A rendkívül jól sikerült rajzon próbálom illusztrálni, hogy hogy is kellene mennie magasságilag, megfejelve egy sarokkal, 90 fokos elfordulással. Működhet ez így? [L:/dl/upc/2018-05/31/556563_byuxmuqlgokhqmx1_nevtelen_2.jpg](IMG:/dl/upc/2018-05/31/556563_byuxmuqlgokhqmx1_nevtelen_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L] Köszönöm!

(#79895) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Régi vályogfalat szoktak gipszkartonnal borítani belülről. Azt szép simára ki lehet hozni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79896) macilaci78 válasza philoxenia (#79895) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezzel a gipszkartonozással nekem az a bajom, hogy elesz mondjuk 6 centit, az egy 5×5 méteres helyiségből elvesz 1,2 m2-t.
Az én előszobám 120×380 cm, 4,56 m2. Ebből lenne kartonozás után 108×366 cm, azaz 3,95 m2, bő 13%-kal kisebb alapterület.
Oké, a szoba két végében van egy-egy nagy ajtó, oda nem kell karton, akkor 108×380 cm, azaz 4,1 m2, 10% veszteség.

Inkább nézem az ökörhugyozás falat. Pontosabban már nem, kapott jó nagy falburkolást fogasnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79897) intensa_man válasza intensa_man (#79894) üzenetére


intensa_man
tag

Sziasztok!
Szerintetek ne használt éménybe be lehet kötni konyhai páraelszívót kémény bélelés nélkül? Mielőtt mi vettük meg a házat, fával fűtöttek kályhából, azon a kéményen.
Az elszívó, és a kémény lyuk is 130mm, szóval egy egyszerű flexibilis alu csőre gondoltam. Gond lehet, ha olyan lenne, mint a hullámvasút? A rendkívül jól sikerült rajzon próbálom illusztrálni, hogy hogy is kellene mennie magasságilag, megfejelve egy sarokkal, 90 fokos elfordulással. Működhet ez így?

Kép lentebb. Szöveg valahogy eltűnt... :D

(#79898) Met válasza intensa_man (#79897) üzenetére


Met
Topikgazda

Az úgy szerintem nem lesz jó, a meleg levegő felfelé száll, magasabban (de legalább egy magasságban)kell lennie a kivezetésnek hogy legyen egy természetes áramlás.

Vidd az egeret a kép fölé :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79899) intensa_man válasza Met (#79898) üzenetére


intensa_man
tag

:DD :DD :DD

Igen, tudom, hogy felfelé száll, de ez tulajdonképpen "tolt" levegő, hiszen a venti hajtja. Nem nagyon tudok mit csinálni, hiszen mind a szekrény, mind a kémény nyílás viszonylag fix...

(#79900) eszmilan válasza intensa_man (#79897) üzenetére


eszmilan
tag

Be lehet kötni, de akkor meg kell győződnöd, hogy tüzelőberendezés nincs a kéményre kötve. Ha van, akkor ki kell kötnöd, különben belenyomja a cuccot. De ha sokat használod, akkor telenyomja zsírral a kéményt, és akkor oda már te nem fogsz tudni újra tüzelőberendezést kötni.

Magasságilag az lehet problémás, hogy ha nincs benne folyamatos lejtés és kicsapódik benne a pára, akkor megállhat a mélypontban.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.