Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79051) gerisz23


gerisz23
őstag

60nm2 felület glettelését hány kg gipszből lehet megoldani 2 rétegben?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79052) attiati


attiati
veterán

teakfára való festéket hogyan kell keresni a praktikerben? :)

állítólag ha azzal keni le az ember a nem teakfát, akkor is ellenállóbb lesz az időjárási hatásoknak

(#79053) mezis válasza gerisz23 (#79046) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen indokkal büntetne a szolgáltató ?
Az ÁFSZ előír valamilyen kötelezettséget a tulajdonosnak a vezérelt áram időszakos működésének ellenőrzésére ? :(
Talán a tulajdonosnak órákon keresztül mereven bámulnia kellene a villanybojlerének jelző fényét, ami meg megszűnik, amikor a kívánt hőmérsékletet elérte a víz ?

A szolgáltatónak viszont van módja olyan eszközt beépíteni a szerkezetébe, szekrényébe, ami pl számlálja az üzemidő mellett a kapcsolt áram idejét. Aztán leolvasáskor ha ez a két szám megegyezik, akkor szerel. Ha meg sűrűbben szeretne ellenőrizni, akkor kiolvassa a hálózatán keresztül....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#79054) Chaser válasza gerisz23 (#79051) üzenetére


Chaser
titán

Ez attol fugg milyen a feluleted, mennyire fuggo es mennyire akarsz fuggot, stb, ami ra van irva specben anyagszukseglet azt eleg jol be lehet tartani, inkabb vegyel egy zsakkal tobbet ahol visszaveszik, mint hogy elfogyjon aztan 5kg-sokkal kelljen potolgatni v lealljon a munka

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79055) gerisz23 válasza Chaser (#79054) üzenetére


gerisz23
őstag

50kgot vettem rigipszből,tavalyról maradt meg baumit finobello,azzal kezdtem el.Lehet vastagon húztam,egy falat kentem le kb 15kg fogyott el.Lehet holnap veszek még 2 zsákkal hogy biztos elég legyen.

Mezis:a plombák és egyéb áramszolgáltatói eszközökért a felhasználó felel.Ebbe a rendellenes működés is beletartozik.Kiderülni akkor fog ha ellenőriznek,vagy cserélik a hkv-t.Nem tudom büntetnek-e de jobb az óvatosság.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79056) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Tolóajtós gardróbszekrénye van valakinek? Esetleg mire kell odafigyelni ezeknél.

Vidéken sajnos semmi választék, maradna a netes rendelés, de 10/9 oldalon csak kívülről van kép, a belső elrendezésből semmi..

(#79057) mezis válasza Atomgeszi (#79056) üzenetére


mezis
nagyúr

GYULÁRA.

"A férj váratlanul haza érkezve feleségét anyaszült meztelenül találja a hálószobában.
Férj: - Ez meg micsoda dolog drágám ?
Feleség:- Hát, mert nincs egy ruhám amit felvegyek !

Erre a férj odamegy a kétajtós ruhás szekrényhez és elkezdi rángatni tologatni a válfákat:
Férj: - Itt van egy ruha ! Meg ez is egy ruha ! Szerbusz Gyula...."

mezis

(#79058) Chaser válasza gerisz23 (#79055) üzenetére


Chaser
titán

Rendellenes mukodesert nem buntethetnek, mivel nem kerhetik szamon senkitol h tudja egyaltalan mi az:) mivel az o tulajdonuk az o felelosseguk is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79059) Atomgeszi válasza mezis (#79057) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:DDD

Más:

Billenős csaptelep, a hidegmeleg műanyag pöcök eltávolítása után, kis imbusz csavar kitekerve, viszont az istenért sem jön le felfelé húzó erőre sem a kallantyú. Telenyomtam vízkőoldóval a lukon keresztül, hátha megadja magát, de úgysem. Meddig lehet ezt kínálni, mielőtt eltörne valami olyan, aminek nem kellene?

Már eléggé idegesítően csöpög..

(#79060) gerisz23 válasza Chaser (#79058) üzenetére


gerisz23
őstag

Dehogynem.Pl ha visszafele pörög az órád mert meghibásodik és nem jelented be olyan kötbért szabnak ki hogy égnek áll a hajad.Nem árt közbe ránézni hogy rendben van-e minden.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79061) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Rossz erzes fogott el bennunket a komuves utan, ezert lekuldtuk a rokonokat hogy nezzenek szet.

Leerkezve ez a latvany volt:

45000Ft volt a munka egyebkent, ket oldalt kellett 15-15 cm-et bepotolni es egy athidalot berakni.:

Nem tudom, de nekunk nem annyira tetszik, foleg, hogy ugy hagyta nyitva az egeszet, plusz le sem vakolta, aminek persze az arat elkerte:)

(#79062) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Panel lakás legfelső emeletén az erkélyre szeretnék valamit a nyers betonra, eddig linóleum volt, de már meg volt keményedve, recsegett-ropogott ha jártunk rajta stb., szóval kidobtam. Mit ajánlotok, ami viszonylag olcsó, könnyen méretre szabható, tartós, és nem zajos, ha mászkálva van rajta vagy mondjuk veri az eső? Mert ugye mivel legfelül vagyunk, mondhatni szabad ég alatt van az egész.

(még nincs feltakarítva a linóleum helyén, megvárom amíg kiszárad a sár, úgy könnyebb összesöpörni)

The Truth is out there...

(#79063) Chaser válasza gerisz23 (#79060) üzenetére


Chaser
titán

A leolvaso dolga, nekem _nem kotelessegem_ ranezni se az orara, plomba legyen rajta, nagyon csunya lenne mar ha a fogyaszto felelne barminemu rendellenessegert ami a szolgaltato tulajdonat kepezo plombalt mero eszkoz, nezem en naponta ha kell h visszafele porog-e, napi 5e-ert...:) Ha ugy itelik meg h havonta ellenorizni kell az ora allapotat akkor havonta kuldjenek ki valakit aki ellenorzi, ennyire egyszeru

Szerk: Lackooo84 burkold le jarolappal, vilagos szinuvel, csuszas gatlos feluletuvel, v vehetsz kulteri pvc-t talan, de ha van is draga

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79064) astorre19 válasza Chaser (#79063) üzenetére


astorre19
aktív tag

Azért ennyire nem hiszem hogy egyszerű lenne,de Te tudod

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#79065) szaszyka válasza fojtviki (#79061) üzenetére


szaszyka
senior tag

45-ért ilyenre én is megcsináltam volna 0 hozzáértéssel, és az ajtót sem qrom szét.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79066) KilgoreTrout válasza Chaser (#79063) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Elméletben logikus az érvelés, gyakorlatban marad bírság /kötbér kifizetése és több éves pereskedés...

Az cím előző tulajdonosa néven lévő tartozásokat is ezért tudják kifizettetni az új tulajdonossal. Nincs rá semmi jogalap, de amíg nem fizetsz vagy nincs bírósági ítélet, nem kötik vissza az áramot.

(#79067) fojtviki válasza szaszyka (#79065) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szerintem a komuves is csak mondvacsinalt:) De most meg arra panaszkodik, hogy egy fillert nem keresett rajta, merthogy az anyag milyen draga :DDD De hala az egnek, hogy kiderult, mert a hoszigeteles es nemesvakolat is vele volt tervezve. Azert 4000Ft/nm arat szeretett volna kapni! Most vegre lett egy ismeros, aki biztos, hogy jol csinalja a dolgat, o elvallalta 2800Ft/nm aron. Igaz igy 2 honapot csuszni fog, de meg pont jo, mert Julius 23.-an erkezunk csak Mo-ra.

(#79068) BullZeye válasza gerisz23 (#79060) üzenetére


BullZeye
veterán

És hogy bizonyítják be, hogy az én hibámból van? Nekem speciel 2 folyosóval van arrébb a villanyórám, az egyik ajtóhoz kulcsom sincs (elkevertem otthon valahova).

Miért nem jönnek ki Ők megnézni minden nap, hogy megfelelően működik e az eszközük? Hogy szabhatna ki bárkire büntetést olyan dologért amihez nem is ért? Mennyire életszerű, hogy Mari néni nézegeti hetente a villanyórát, és figyeli, hogy jól pörög e a szódásszifon szemüvegével?

(#79067) fojtviki
Az anyag kb 1 zsák meg max 200 tégla, összesen max 25k~ ránézésre. Munkaidő meg pár óra. :)

[ Szerkesztve ]

(#79069) gerisz23 válasza Chaser (#79063) üzenetére


gerisz23
őstag

Olvasgasd picit a szolgáltatók ászf-jét...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79070) gerisz23 válasza BullZeye (#79068) üzenetére


gerisz23
őstag

Egyszerűen bejelented hogy pár napja ilyen,kimennek megnézik,esetleg cserélik is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79071) ivana válasza KilgoreTrout (#79066) üzenetére


ivana
Ármester

Mégis honnan kellene észre venned, hogy mindig van vezérelt áram? A bojler se megy attól folyamatosan, hogy áram van, az meg, hogy napközben is megy manapság teljesen normális, pl. nálunk reggel 8 és 10 között szokott menni.

(#79072) philoxenia válasza gerisz23 (#79069) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elolvastam. Mire gondolsz? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79073) szaszyka válasza fojtviki (#79067) üzenetére


szaszyka
senior tag

Anyag alatt arra a bontottnak tűnő téglára gondolt, illetve a vakolóanyagra, amit nagy eséllyel más kuncsafttól lopott? :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79074) fojtviki válasza szaszyka (#79073) üzenetére


fojtviki
senior tag

Meg az allitolag vadi uj athidalora:)

(#79075) Lackooo84 válasza Chaser (#79063) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem saját lakás, azért nem szeretnék ide nagyon semmit beruházni. :)

The Truth is out there...

(#79076) gerisz23 válasza philoxenia (#79072) üzenetére


gerisz23
őstag

A szerződésembe bent van.2 hete cserélték az "éjszakai" lismegszakítómat,a helyszíni lapon is rajta van hogy az óra ,plombák stb sértetlenségért a felhasználó felel.Hibás működést is jelenteni kell.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79077) Chaser válasza KilgoreTrout (#79066) üzenetére


Chaser
titán

Erre vannak az ugyvedek, eloszor is artatlansag velelme
Semmi kozom az elozo tulajhoz, vasarlas utan kijonnek es ellenorzik az orat, mas dolog hogy elmunel en mentem be h mar jo lenne ha leokeznak, ha barmi van nekem semmi kozom hozza, ha meg nem jonnek az o bajuk, jottek is, orat korbefenykepwztem elotte tanukkal es ora allas is hivatalosan volt leadva
Gondolj mar bele, honnan kell nekem erteni barmilyen mero mukodesehez, v mert kellene nezegetnem? Nekem annyi a dolgom h fizessem a szamlat es pont
Mutatnatok jogszabalyt arra, h a fogyasztonak ellenoriznie kell az ora mukodeset? Mindezt terneszetesen barmilyen elokepzettseg nelkul, nem remlik h az elmu tartott volna tanfolyamot a merojebol nekem

Szerk: aszf pont addig mervado amig nem jogserto, jogszabalyt szeretnek latni - nem lesz -, annyi lehet, _ha_ rendellenesseget eszlelek jelentsem be, pl levettek a plombat

Szerk:
gerisz23 ploma sertetlensegenek nincs koze helyes/rendellenes mukodeshez, ugyanakkor mivel az en oram kivul van, az vagja le a plombat aki akarja, nem vonhatnak felelossegre miatta, ha eszreveszem bejelentem az evidens

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79078) pjen válasza gerisz23 (#79076) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nincsen éjszakai órám.A szülői házban volt,először a hagyományos órás,aztán átálltak a hang frekis vezérlésre.Párszor néztem,eléggé véletlen szerűen volt benne villany.

(#79079) mezis válasza gerisz23 (#79076) üzenetére


mezis
nagyúr

"Hibás működést is jelenteni kell."
És kaptál kiképzést, útmutatót arról, hogy miként lehet észlelni a hibás működést ? :F
Van kamera, eseményrögzítő a vezérelt órában ahhoz, hogy bizonyítani tudja a szolgáltató azt, hogy már 25 órája nem kukkoltad a szerkezetüket ? (Különben "reggel még jó vót, azóta romolhatott el.... " :U )

mezis

(#79080) YAS-dude válasza Chaser (#79063) üzenetére


YAS-dude
őstag

Aláírtál egy szerződést, elfogadtad az ászf-et, tehát tegyél lakatot a villanyóra szekrényre és vigyázz a plombákra. Lehet keménykedni meg ügyvédezni, de olyanjuk nekik is van, meg idejük is. Ja meg áramjuk is nekik van és szeretnéd ha eladnának neked belőle.

(#79081) KilgoreTrout válasza Chaser (#79077) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Erre mondtam, hogy elméletben így kéne lennie. Gyakorlatban nem ez van, mert a szolgáltató által vélelmezett tartozás befizetésééig nem hajlandóak semmit sem csinálni (visszakapcsolni, átírni vagy éppen kikötni). Szóval vagy befizeted vagy pereskedsz évekig és addig is áll a felújítás pl.

Én a gázművekkel jártam meg, akkor utánaolvastam és rengeteg horrorsztorit találtam. A legnagyobb genyóság az, amikor elromlik az óra és a szolgáltató szakértője rád fogja, hogy szándékosan próbáltál csalni. Akkor nem csak a hasraütésszerűen megállapított "valós" fogyasztást kell befizetni, hanem még meg is büntetnek.

Esetemben olcsóbb és gyorsabb volt befizetni, mert addig nem voltak hajlandóak kikötni a gázt és állt volna a felújítás. Szemetek, de sajnos megtehetik, szóval érdemes figyelni ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#79082) philoxenia válasza gerisz23 (#79076) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Merre forog a villanyórád? Mert az enyém semerre már.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79083) Chaser válasza YAS-dude (#79080) üzenetére


Chaser
titán

Raraktam a lakatot, ettol meg be is torhetik az orat, be ne betonozzam esetleg? Rendellenes mukodessel ettol fuggetlenul en nem tudok mit kezdeni, se kikepzest nem kaptam, se muszereket, se nem fizetnek erte
Majd ha jogszabaly ezeket kimondja erdekelni fog erre vonatkozo aszf, addig nem

Szerk:
KilgoreTrout Erdekes, nalam az ugyved kerte a kozmuvekrol a meresi jegyzokonyveket, eladotol meg a kiegyenlitett szamlakat es nem volt semmi gond
Azt meg bizonyitsa be h a kinti orat en meg akartam rongalni ( : sok sikert, de ez mar nagyon elkanyarodott, aki ohajtja naponta ellenorizze az orait - hoppsz, mivel nem szolgaltato alkalmazottja loph@szt sem er...:)
Gazosoktol en ugy valtam el mikor elvittek az orat, majd ha birosagi vegzesuk van bejohetnek a csonkot ellenorizni, nekem nincs ra szuksegem, mar vihetik is ( : illetve 20e ft-ert amennyiert elvittek az orat lehet beengedem oket, ugyanis a lakas meg az enyem, vigyorgott a ficko, volt mar ilyenre is precedens jogi osztalyon, ha valakivel barmit megtehetnek megteszik, ha nem akkor nem teszik
Reszemrol nem lopok csalok hazudok, uh nagyon rossz neven veszem ha valaki alaptalanul vadaskodik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79084) gerisz23 válasza philoxenia (#79082) üzenetére


gerisz23
őstag

Az éjszakai semerre,a nappali meg az jobbra ha jól emlékszem:)Mi magunk diktáljuk az óraállást,illetve küldjük online.Ha valami baj lenne vele hamar észrevennénk.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79085) philoxenia válasza gerisz23 (#79084) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De honnan tudod, hogy jó felé forog? Nálunk eleve átalány van, ki se nyitom a szekrényt hónapokig, ha nem kell....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79086) gerisz23 válasza philoxenia (#79085) üzenetére


gerisz23
őstag

Egyre több lesz a számlálón,nem kevesebb :C

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79087) philoxenia válasza gerisz23 (#79086) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor forog rossz irányba szerintem, senki nem a pénztárcája ellensége.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79088) Morris válasza philoxenia (#79085) üzenetére


Morris
veterán

Nálam is ez van. A sima óra digitális, a vezérelt meg forgós.
Amíg van áram, nem érdekel mi van a villanyóra szekrényben. Nem zaklatom a darazsakat

(#79089) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Falfestés során néhány csepp (Dulux Easy Care) vízbázisú falfesték rácseppent a lazúros ajtófélfára és ott megszáradt.

Mivel lehet ezt értelmesen leszedni anélkül, hogy a lazúros felületet károsítanám?

Víz nem viszi, lepattintani nem tudom...

(#79090) philoxenia válasza joysefke (#79089) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak csiszolva jön le szerintem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79091) eszmilan válasza joysefke (#79089) üzenetére


eszmilan
tag

Spaklival lehet ügyeskedni, ha elég nagy a csepp. De teljesen akkor sem jön le, csak ha lecsiszolod smirglivel.

(#79092) AndrewBlase válasza joysefke (#79089) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Dörzsi mosogatószivacs lesz a barátod.

Miért mindig én???

(#79093) philoxenia válasza eszmilan (#79091) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy inkább borotvapenge...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79094) ctrlaltdel13 válasza Atomgeszi (#79056) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Csináltatni kell és no problem.

(#79095) Chaser


Chaser
titán

Hatalmas elmeny eszrevenni h a kedves kartonos bacsi nem mindenhova rakott szalagot ahova kellett volna ( : tenyleg mar csak az van normalisan megcsinalva amit az ember maga csinal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79096) Lipton válasza attiati (#79052) üzenetére


Lipton
őstag

Nem faolajra gondoltal? En sok kulteri fat azzal kezelek. Az ujrafestes is egyszerubb mint normal festek eseten.

(#79097) Atomgeszi válasza ctrlaltdel13 (#79094) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azt csinálják lapra szerelve? 4. emeletre nem vicces felvinni egybe a bútort. 20 évvel ezelőtt elég volt egyszer, lefelé már darabokba mentek. :DDD

(#79098) Csabroncka válasza raven12 (#79000) üzenetére


Csabroncka
addikt

Összehasonlításnak: A HI-Sec bádoglemez ajtó, a NIVO acéllemez ajtó.

Ezt szimplán a tömegkülönbségből is észrevehető.

Szigetelni egyébként ha jól szigetel akkor ne foglalkozz vele, ha biztonság kell akkor el lehet gondolkozni.....

"in medias res"

(#79099) Chaser válasza Csabroncka (#79098) üzenetére


Chaser
titán

hisecből is vannak kategóriák, anno mikor hívtam őket voltak árak úgy 600e-ig ( : annyi bizonyos, h nem kompetens emberkével beszéltem, elmondtam neki mit szeretnék, _nagyságrendileg_ mennyibe kerülne, erre kaptam egy 100-600e-s árat ( : megkérdeztem megint, ugyanezt mondta, meg is köszöntem :d nívós diszpécserekkel és felmérővel se volt jó tapasztalatom, az biztos h elismertek biztonsági ajtóban, de engem a hozzááláás nem győzött meg - meg a hülyének nézés:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79100) dh66e válasza Csabroncka (#79098) üzenetére


dh66e
veterán

Acéllemez a HiSec is.
Honnan vetted hogy bádoglemez?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.