Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79501) attiati válasza Chaser (#79499) üzenetére


attiati
veterán

ő a medence és emeleti nyitott teraszra menne.

350 kg/nm terhelést kapna a födém m2-enként, mert 1300 liter (kg) víz fér bele, a belső mérete kb 2,65*1,40 = 3,71 nm.

Azt olvasom, hogy egy zongora max 600 kg (de inkább 200-600 között van).
És egy nappaliba való kb 180*180 cm. Tehát még a legnehezebb zongorának is kb 180 kg/nm a terhelése.
Szóval nekem két zongorám lenne egymáson, annyi terhelést kapna a medence miatt :D

A fürdőkád is kb 250 kg /nm terhelés vízzel együtt (250kg / (1,50*0,7) + 50 kg víz)

philoxenia: jó hogy mondod :D akkor ebben a 4 személyes medencében + 100 kg / nm a benne ülő emberek miatt.

Ez így sok nem? kb 450 kg / nm terhelés

[ Szerkesztve ]

(#79502) philoxenia válasza eszmilan (#79500) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az csak két kövér ember egymás...mellett.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79503) attiati válasza eszmilan (#79500) üzenetére


attiati
veterán

köszi, akkor gondolom felejtős, mert ez 4,5kn / nm lenne emberekkel együtt

Eszembe se jutott volna, hogy erre is oda kell figyelni. Simán megvettem volna és tölteném fel vízzel. :F
Tök véletlenül találtam a cikkre a képkeresőben.

[ Szerkesztve ]

(#79504) Chaser válasza attiati (#79501) üzenetére


Chaser
titán

ilyen gumimedencét azért gondolj át, meg egyébként is, ha elöntesz mindent az nem vicc - én biztos kettérúgnálak a kapuban mikor nincs tanú ((( : -

eszmilan ez érdekel, h számoljátok? van egy tartós terhelés matek és egy átmeneti? ha mondjuk banzáj van és egy kis lakásban is van 10-15-20 ember, azért az nem kis tömeg átlag 60kg-val se, ha meg olyanok vannak mint én 100kg/fővel vagy felette akkor még szebb + a bútorok, gépek
pl betonozáskor kb 1 hétig majd' két tonna esztrich 1-2nm-en volt, az mellett még sóder 900kg - kicsit foschtam' is h nem fogja bírni a födém:d -, lakás alatt pince

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79505) eszmilan válasza attiati (#79503) üzenetére


eszmilan
tag

Nem biztos, hogy felejtős, attól függ mennyit szeretnél rááldozni arra, hogy oda kerülhessen. A következő lehetőségeid vannak:

1. Megveszed, elkezded tölteni és figyeled alulról, hogy hol reped. Ha reped akkor abbahagyod és jó gyorsan leengeded. Ezt nem ajánlom.
2. Összeszeded a szerkezet építéskori terveit, ha vasbeton akkor a vasalását is és megbízol egy statikust, hogy számolja ki, hogy rendelkezik-e a szerkezet annyi tartalékkal, hogy a medence terheit hordani képes legyen. Ebben az esetben a tervezői díjat ki kell fizetni. Ha ezt szeretnéd és megvannak a tervek, akkor adok rá árajánlatot ingyen.
3. Ha nem felel meg, akkor megbízod a tervezőt, hogy készítsen megerősítési tervet, és ezt kivitelezteted. Ekkor két tervezői díj+kivitelezés díja is terhel téged.

(#79506) eszmilan válasza Chaser (#79504) üzenetére


eszmilan
tag

Általános födémekre csak hosszú ideig tartó terheléssel számolunk, ezt írja elő a szabvány.

Lakóházaknál födémre 2 kN/m2, erkélyekre 3 kN/m2 a hasznos teher.

A hasznos terhekre 1,5, az állandó terhekre (födémlemez önsúly, esztrich, burkolat) 1,35 mértékű biztonsági tényező az előírt.

Tehát ha most építesz egy házat, akkor az 1,35 x állandó + 1,50 x hasznos terhelést kell elviseljen.

Ennél többet el fog, mivel a födémet nem lehet úgy vasalni, hogy pont ennyire jöjjön ki, mindig lesz benne ezen felül is tartalék. Továbbá a teherbírási korlát úgy van meghatározva, hogy amikor ezt elvben elérné akkor nem szakad le rögtön, de szerkezetileg tönkrementnek tekintendő.

Egyébként érdemes azt is figyelembe venni, ha van 18 cm-es födémed, 6 cm esztrich-el, akkor annak az önsúlya 5,6 kN/m2, és ezt még megszorozzuk 1,35-tel, tehát 5,6 kN x 0,35= 2 kN/m2 tartalékod pusztán ebből is lesz, ami már alapból annyi mint a hasznos teher, mert a födém általában olyan vastag, amennyire tervezik, ennyit nem tér el.

(#79507) attiati válasza Chaser (#79504) üzenetére


attiati
veterán

Csomó lefolyóm van körbe, így az elázás nem lehet gond. Eleve hozzám zúdul az eső, mert nálam van az esőcsatorna kivezetője is.

2016-ban mikor volt az özönvízszerű eső és nem bírta elvezetni a kerület csatornarendszere a vizet, akkor konkrétan a teraszról lapátoltam le a vizet vödörben 1 órán át, mert 20cm magasan állt a víz körbe mindenfelé.

A medencében levő víz ennek a töredéke lenne, ha kiömlene.

eszmilan: köszi szépen. Igazából hobbiból szerettem volna 1-1 hétre felfújni a nyáron.
9,000 ft a medence. Ennek a sokszorosát nem áldoznám rá.

[ Szerkesztve ]

(#79508) kelna91 válasza eszmilan (#79500) üzenetére


kelna91
senior tag

Ezeket a mértékegységeket mennyire kell szó szerint érteni? Mármint ezek a megadott nyomásértékek a födém minden pontján érvényes határértékek, vagy pedig csak átlagok? Úgy sejtem, az utóbbi, mert különben egy nagyobb ember már határérték fölött lehetne. Mert ugye mondjuk egy nagyobb ember lehet 150 kiló, ami ~1,5 kN, a két talpának a felülete pedig jóval 1 m2 alatt van, így még a 3 kPa határértéket is többszörösen túllépi.

(#79509) biker válasza kelna91 (#79508) üzenetére


biker
nagyúr

sőt, a mosógép 90kg, ruhával vízzel 140kg, és mikor centrifugál, akár 300kg erővel is verheti a födémet, és alig 0,2m2 :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#79510) Chaser válasza eszmilan (#79506) üzenetére


Chaser
titán

nálam i gerendás rendszer van alul, boltívesen téglával kitöltve, ezen volt kohósalak töltés, boltív tetejétől még kb 10-12cm, a volt cserépkályha két boltív tetejére épített beton lapon állt, 5-6-700kg volt a kályha, osztán' bírta becsülettel, alapterülete max 1nm volt, több mint 50 éve építették, pincében sem repedt semmi, felettem levő lakásban is az van, nálam se repedt semmi, vasalás/beton ebben ezen kívül nem volt, falak szélére felfektették az i gerendákat és kész, de ez 100+ éves épület

attiati ha hirtelen elszakad, anyaghiba, vagy baleset miatt azt nem fogja elnyelni a lefolyó - én a pincémbe terveztem gyakuzit' :d de csak poénbú' -

biker aztán ha még ezen van egy jóképű szárítógép is az már tömeg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79511) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Köszönöm mindenkinek a fal bontással kapcsolatos segítségeket.
Így sikerült.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79512) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Most vásároltunk vidéken egy családi házat a következő jellemzőkkel:
1981-es építés, 94nettó nm, szigeteletlen, régi ablakokkal. Jelenleg konvektoros fűtés van, de ezt nem szeretnénk megtartani. A GINOP-8.4.1/A-17 () program keretében szeretnénk szigeteltetni, ablakot cseréltetni. A villanyt is áthúzzuk. Gondolkodtunk, milyen fűtés lenne a nyerő. Mivel adott a gáz is, így nem egyértelmű. Szeretnénk napelemet is felrakatni a tetőre (75nm déli tetőnk van), így akár az elektromos is szóba jöhet. Érdekelne tapasztalat, kinél mi vált be? A gázcirkó, ahogy hallom, nulláról kb 2,5 millió lenne. Ez azért nem kevés, de ez csak hallomásból volt. 2 nagy szoba (19nm), 1 félszoba (11nm), konyha (15nm), fürdő-wc (5,7nm), kamra (6nm) és előszoba (15nm) most a kinézet. A tetőtér sincs szigetelve még, de azt megoldom magam, az nem jelent gondot. A talajra minden helyre lépésálló szigetelést terveztem, rá laminált parketta, a vizes helyekre PVC, vagy vízálló parketta, esetleg járólap, de a parketta nekem a szimpatikus. Ez még nem eldöntött.
A hőszivattyútól az ára riasztott vissza, mert sok helyen azt mondták, hogy a megtérülési idő vége felé tuti elromlik, max 15 évet bír ki. Tudom, a gázkazán se hosszabb élettartam, ott is vannak éves költségek, ezért gondoltunk az elektromos fűtésre, csak ahhoz meg sok napelem kell, ami szintén nem olcsó.

Szerintetek?

(#79513) Chaser válasza nyesteb (#79512) üzenetére


Chaser
titán

ha elektromos fűtés akkor klíma, bármi elromolhat, nyilván nem 100 évre kell velük tervezni
nagyságrendileg: az új genes elektromos radik hatásfoka max 0,97-0,99, klímáké 4 és felette, tehát a radi 1kw villamos energiából tud majdnem 1kw-ot, egy klíma meg 4kw-ot fűteni, kiegészítő fűtésnek pl fürdőbe jó egy kis teljesítményű - klímához lehet igényelni "h tarifát", fűtési idényben 40%-kal olcsóbb nappali áramnál, ezt más elektromos fűtéshez nem lehet, kizárólag hőszivattyús megoldásokhoz -, klímánként 250e ft-tal számolhatsz telepítéssel, külön beltéri és kültéri minden egységnél, ár ettől felfelé
ahogy nézem 3 beltérire lenne szükséged h központi fűtéshez közeli komfort legyen és minimális hang, kettőt a nagyobb szoobákba, harmadikat pedig előszobába elhelyezve, vagy a kisebbik szobába h kifelé fújjon - én kamrát/konyhát/előszobát simán összenyitnám ha nem tartófalak vannak ott -
magára a szigetelésre nem rakhatsz burkolatot, kell fölé tehereloszlató réteg, legalább 4cm esztrich, illetve amit most én csinálok mert kicsi a hely amit fel kell hozni, egyes aljzatkiegyenlítők keménysége megengedi, hogy vékonyabb réteg lehessen, novoplan maxiból pl 2cm is elég erre a feladatra - sokkal drágább mint az esztrich, kb 4x -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79514) Chaser válasza nyesteb (#79512) üzenetére


Chaser
titán

fürdőbe jó lehet még parafa burkolat is, 4mm ragasztott, vízálló, 3 réteg lakkal kell bevonni h illesztések is vízállók legyenek
illetve gyakorlatilag bármilyen impregnált/lakkozott felületű fa alapú burkolat vízállóvá tehető, a táblák illesztéseit kell lerakáskor bekenni impregnáló anyaggal - nálam is melegburkolat lesz mindenhol, ezért tudom a lehetőségeket -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79515) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Meglévő redőnyökhöz szeretnék szúnyoghálót. Mivel 2 francierkély + 1 konyhaablak a leendő áldozat, így szempont mindhárom esetben, hogy ne fix legyen, hanem felhúzható.

Melyik megoldást ajánlanátok erre? Esetleg szaki? Helyileg Bp. IV. ker.

(#79516) bajnokpityu válasza eszmilan (#79506) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jelen esetben a megbizó jóval kedvezőbb eredményt kaphat, ha nem úgy tekinti, hogy az egész födém felületét támadja a medence terhe, hanem a valós alapterületen levő valós terhet számolja. ami jóval-jóval kedvezőbb is lehet. valamint bizonyos esetekben további 10%ot is rá lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#79517) attiati válasza Chaser (#79510) üzenetére


attiati
veterán

Az ozonviz esozeskor 60nm-en allt 15 cm viz.
+ Az esocsatornaban sem tudott elfolyni, mert az utcan is allt a viz.

Ehhez kepest a medenceben 4nm-en all 30 cm viz... Ugy, hogy az esocsatorna is szabad es 60nm-re elterulhet a viz a medence kidurranasakor. Ennek nem szabad problemat jelenteni, ha sokszor ennyi vizet kibirt.
1m3 vizrol beszelunk, az esokor meg volt legalabb 18m3 viz.

(#79518) macilaci78 válasza albiosz (#79515) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két lehetőséged van: redőny és ablak közé, vagy redőnyön kívülre.
Előbbi esetben redőnytokba kell elhelyezni a szúnyoghálót, redőnylefutót kijjebb rakni, ha lehet.
Utóbbi esetben redőnytok alatt a szúnyogháló tokja, a redőnyön lévő kiállások gyötrik majd a szúnyoghálót.

Mi most innen rendelünk szúnyoghálókat. Kivitelezéssel nem foglalkoznak, de mi fixeket, levehetőket rendelünk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79519) Chaser válasza attiati (#79517) üzenetére


Chaser
titán

oké, legyen igazad:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79520) eszmilan válasza bajnokpityu (#79516) üzenetére


eszmilan
tag

Nyilván csak azon a területen kell működtetni a medence terhet, amennyit tényleg elfoglal. De mellette, azon a területen, ahol nincs medence, ott működtetni kell a hasznos terhet is. Max akkor nem kellene, ha a medence terhe rendkívüli teher lenne, de azt elég nehéz lenne ráfogni.

(#79521) eszmilan válasza kelna91 (#79508) üzenetére


eszmilan
tag

Úgy van, hogy megad a szabvány felületi terhet, meg pontszerű terhet. Mindkettővel lehet számolni, azt kell figyelembe venni, ami a mértékadó. A pontszerű teher lakásoknál 2 kN és 5 x 5 cm-es felületen oszlik meg.

Födémek méretezésénél a felületi teher adja a mértékadó terhet, pontszerű teherrel akkor kell számolni, ha mondjuk átszúródást meg hasonlókat kell számolni, mert arra az lenne a mértékadó.

Ezek statisztika meg mittomén miből jöttek ki. Bővebben nem tudok róla mit mondani, ennyivel kell számolni. A többit attól kérdezzétek, aki a szabványokat írja.

(#79522) albiosz válasza macilaci78 (#79518) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Valószínűleg célszerűbb lenne a redőny és ablak közé, így is elég kicsik az erkélyek. :)

Ezt úgy kell elképzelni, hogy abban a ,,sínben" futna a szúnyogháló, ahol a redőny is? Most nincs előttem, de nem vagyok benne biztos, hogy ott elférne, főleg húzás közben.

Gondolom úgyis látnia kéne egy szakinak és ő mond áment 1-1 verzióra. Ha esetleg tudtok megbízható kivitelezőt, örömmel venném. Bp. IV. ker.

(#79523) nyesteb válasza Chaser (#79513) üzenetére


nyesteb
tag

Köszi az ötleteket!
Megnézzük, mert a klíma eddig nem szerepelt a tervek között, de felkerült a listára..
Az összenyitást mi is így tervezzük, bár a kisszoba is a tervekben van megszűnés szempontból, mert akkor egy nagy nappali lesz. Ha kicsi lesz a lakótér, a tetőtér könnyen beépíthető, elfér ott is 2 szoba+fürdő, csak ki kell alakítani.
A szigetelési tippeket is köszönöm, megnézzük, mert ennyire nem gondoltam bele még.

(#79524) macilaci78 válasza albiosz (#79522) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Külön lefutó kell a szúnyoghálónak. Ezt kell berakni a redőny lefutó és az ablakkeret közé tenni. Csinálj pár képet a mostani redőnyről: a lefutó, a tok is látszódjon és ezt küld el. Jó eséllyel a kép alapján már meg tudják mondani, hogy van-e megoldásuk vagy nem. Ha van, te magad is meg tudod oldani a szerelést.

A szakik általában saját maguk által hozott megoldásokat szokták tolni és a favágó módszer az, hogy új redőny+szúnyogháló kompletten. Van viszonteladói árlistám a linkelt cégtől, rákérdeztem, hogy mi a az eladási irányár. Aki csak eladja, az már 20-30%-os haszonkulccsal dolgozik, aki szereli is, az többel. Viszont kevesen szerelnek kezükbe adott anyaggal, ha mégis, emelt munkadíjjal. Egyrészt így próbálják behozni a nem náluk vásárolt anyag hasznát, másrészt a fene se tudja, mit adnak a kezükbe, van-e hozzá szerszám, el kell-e szaladni csavarért, egyáltalán boldogulnak-e vele a helyszínen, jó-e a méret, stb...

Én a lakótelepen lévő redőnyöshöz mentem be szervizért, illetve a redőny+szúnyogháló az ablakkal együtt lett véve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79525) Chaser válasza nyesteb (#79523) üzenetére


Chaser
titán

nem mindegy a szeparáltság, olyan tervet mutass ami a végleges lesz:) valószínűleg úgy 3 egységgel kényelmesen elvagy, és ugye hűt/fűt, melegvíznek meg hőszivattyús bojler, egyre olcsóbbak, kb 1m ft-ból megvagy mindennel ha nem akarsz spéci klímákat - vannak, sztem nem érik meg a felárukat egy jó belépő japánhoz képest -, és nagyon gyors, egy nap alatt megvan minden minimális fúrással, kosszal
lépésálló szigetelésekről azt kell tudni valóban lépésállóak és nem horpadnak be ha rájuk lépsz, ellenben akár kézzel össze tudod őket nyomni, legkeményebb xps-t is, gyapotot meg átszakítod, a tehereloszlató rétegnek az a szerepe, hogy közvetlen és pláne pontszerű terhelést ne kapjon az anyag
ahogy te elképzelted teljesen sík felületre lehetne csak rakni őket, aztán vmilyen parketta alátét, felette a parketta, ami működne is bútorok nélkül, fentebb tárgyaltuk milyen tömegek vannak/lehetnek lakásban, de mint mondtam van megoldás beton nélkül is, csak drágább - valószínűleg kongana is vmilyen tehereloszlató réteg nélkül, ha csak nem gyapotot raknál szigetelésnek -
nekem 5cm-t kell megoldani, 3cm eps lesz, 2cm kiegyenlítővel és erre talán még rakok 12mm-es nútféder osb-t is vmilyen xps alátéttel a másik helyiséggel együtt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79526) bajnokpityu válasza kelna91 (#79508) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ugy gondolja a szabvány kiadója, hogy ha ezt tudja a szerkezet, akkor valószínű a valódi terhekre is jó lesz. És ha betartod, akkor vállalja a felelősséget.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#79527) föccer válasza bajnokpityu (#79526) üzenetére


föccer
nagyúr

Ki kell, hogy ábrándítsalak, a szabvány készítők nagyjából semmire nem vállalnak felelőséget, pláne nem a szabványban leírtakra. :DDD

Dolgoztam együtt a Magyar Szabványügyi Testülettel a beton szabványon, nekem elhiheted :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79528) j.palyi


j.palyi
újonc

Sziasztok!
Egy komplett panel lakás műanyag ablak cseréje lesz! Kaptam több árajánlatot, de eddig kettő közül vacilálok! Az egyik az egy Decco 70 profil a másik pedig egy Kömmerling 76 AD profil. A Decco az kb. 100k olcsóbb! Melyik a jobb szerintetek, melyiket válasszam? Mindegyiknél ugyan azokat a méreteket és "kéréseket" kértem árajánlat kéréskor!
Így nézne ki: [kép]

(#79529) ecaddsell válasza nyesteb (#79512) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

+Orlin

Az, hogy a klíma megéri-e vagy sem alapvetően befolyásolja, hogy mennyire jó a hőszigetelésed.
Ha jó (új építésű házak mind ilyenek) vagy a régit elég jóra fel tudod hozni akkor megérheti.
A gázzal hatalmas bürokrácia és várakozások vannak (és e-miatt akinek sürgős bizony mindenféle kenőpénzekről is hallani) ami miatt az ilyen átfutása jóval hosszabb szóval sok esetben e-miatt is esik ki (kivitelező sietne, a gáz csak hátráltat).
(Ma csak kondenz kazánt lehet feltenni, ami jó eséllyel a teljes fűtésrendszer cseréjét indukálja.)

A gáznál van 1 bizonyos fix költség amibe elég nagy teljesítmények bele szoktak férni azaz nem emelkedik a költség lineárisan a hőigény növekedésével. Azaz a kémény kb. ugyanannyi ha nagy, ha kicsi a hőigény. A kazánnál ill. a hőleadó felületeknél is csak keveset nő a hőigény növekedésnél. Ha nagy a hőigény (mert gyenge a szigetelés) akkor kijöhet, hogy 1 adott időre számítva a gáz jobban jön ki (és a gáznál is lehet akár utólag is szigetelni, persze ahhoz nem árt ha széles teljesítményben tudja a teljesítményt szabályozni, mert a ki/be-kapcsolások környékén nagyobb a veszteség pl. a tökéletlen égés miatt ill. mert ki kell fújja levegővel a kazán az égésteret ilyenkor).

A napelem hatalmas befektetést kíván, akkor érheti meg, ha van befektethető pénzed, ami nem gond, hogy csak 10 év múlva jön vissza és onnan kezd el lényegében termelni.

A hőszivattyú megtérülése tényleg megint nagy, alapvetően akkor éri meg, ha hosszú távra tervezed magadnak (ha eladod az ilyet nehezen fizetik meg kül. vidéken) és nem gond a befektetett összeg.

Egyébként a klíma mostanában nagyon terjed a jobb hőszigetelések terjedésével (ismerek olyan szerelőt aki átállt a cirkó fűtésről a klímára mert ott most nagyobbat lehet kaszálni) pont azért mert elég gyorsan és gazdaságosan üzemeltetően lehet letenni.

Födémet relatíve fillérekből lehet szigetelni. Kocka háznál ahol nincs komoly állványozási igény a falakat is viszonylag olcsón meg lehet úszni.
Hidegburkolatos helyekre mindenhova ahova lehet padlófűtés. Nagyon jó hőérzetet/komfortot biztosít.

Nekem az az ár gázcirkóra amit írtál vidéken erre a területre kicsit túlzónak tűnik. 5 +1/2 helységről beszélünk mert az előszoba majdnem körbe van fűtve.

(#79530) bajnokpityu válasza föccer (#79527) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Földrengéssel kapcsolatban pl a kamara vállal felelősséget, ha 0.7el szorzom a terheket. Vagy a kiadott mi k esetén.

Magát az ect, amiről szó van nem a szabbányügyiek dolgozták ki, ők csak fordítottak.
De most őszintén, betartott szabványok esetén mi esély van problémára?
Persze ettől még jó lenne tudni, kié a minimális esélyű balhé.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#79531) Lauda válasza philoxenia (#79452) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm!

(#79532) föccer válasza bajnokpityu (#79530) üzenetére


föccer
nagyúr

Általában nem a tervezésnél szokott gond lenni, illetve a tervező védekezik azzal, hogy betartotta a hatályos előírásokat. Az más lapra tartozik, hogy ha nem tartotta be, de akkor meint egyértelmű a dolog). A szabvány alkotók nagyon-nagyon magasan vannak, gyakorlatilag felelőségi körbe nem fogod tudni vonni őket semmilyen ügyben.

Volt egy szakértésem. Ember halt meg a balesetben. A végén azt kellett írnom, hogy a tervezéskor hatályos szabályozás nem tért ki arra az esetre, ami a balesetet okozta, ezért felelős nem volt megállapítható. Minden résztvevő betartott minden előírást és követelményt. Valakit mégis eltemettek. :(

Tragédia, de a szabályozást sem lehet mindenre felkészíteni. Képtelenség.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79533) Áfogat


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

A nyáron újra kell festeni a szobát, és ezzel egyidejűleg szeretnék megejteni egy kis módosítást is. A számítógéphez szeretnék kiépíteni 6 db dugaljat (tudom soknak hangzik, de nem az).

A szoba gipszkarton, kb. 3 méterre az asztal felett van elosztódoboz ahonnan lehozám a delejt. A kérdés, hogy:
- van tudomásotok olyan cégről, aki ad 6-os keretet a dugaljakhoz? Csak 5-öset találtam :(.
- kb. mennyi lenne a manőver anyagköltsége (nagyságrendileg)?

Előre is köszi a segítséget.

(#79534) Morris válasza Áfogat (#79533) üzenetére


Morris
veterán

2x3?

(#79535) Chaser válasza Áfogat (#79533) üzenetére


Chaser
titán

nem túlzás, nálam 10 van
van 6-os sorolható, talán a schneider asfora, általában max 5-ös
ha rám hallgatsz és már úgyis műtesz, teszel 2x5 sort mint én
sorolható doboz darabja 40-60ft, dugaljak meg amilyet veszel, kb 600ft az alja és onnan felfele és két db 5-ös soroló keret 500-1000ft/db, és mbcu kábel kell még, 100-200ft körül van métere az 1,5-ösnek, annál nagyobb nem kell
ha karton a fal is, szikével ki tudod vágni a kábel helyét, többször végig kell húzni a pengét rajta valamilyen egyenes tárgy mellett
dobozokhoz mindenképp vegyél egy dobozmarót, 3-4e ft körül van, később is jól jöhet bármikor, 65-ös doboz és maró kell neked - lehet a doboz 63-as de 65-ös néven fut -, 5-600w-os minőségi fúróval ki tudod műteni a helyét tégla falban is

szerk: ha a fal profilon karton, akkor kivághatod karton v ytong fűrésszel is, azt már kapsz 1e ft körül is - mókás úgy de nem lehetetlen ( : -
viszont ha ilyen falad van akkor karton dobozt kell venni, az már gyárilag egyben is van, tehát ha 5 dugalj kell akkor 5-öst veszel, olyan kiképzéssel h tudd rögzíteni a kartonba, az első esetben stukatúr gipsszel kell rögzíteni - vagy hézagolóval, azzal könnyebb amatőrként dolgozni -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79536) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
Nem teljesen tartozik ide, de kertépítos topikot nem találtam.
Termőfölddel kene feltoltenem az udvart.
Először a régi földet rotaljam és arra tolsem fel, vagy feltöltés és utána rotalas?
Új építésű ház, kavicsos földdel.
Köszi!

(#79537) BullZeye válasza Áfogat (#79533) üzenetére


BullZeye
veterán

6 még kevés is lesz, inkább menj többre, én is 6al számoltam, aztán már most 7et használok :D

Ez 8db gipszkartonba való sorolható doboz, és rá 4es keret. A lényeg, hogy kettő között hagyj egy 6-8 centi helyet, hogy ne szakadjon be ha erősen nyomod.

(#79538) Emu


Emu
őstag

Harmadik gyerkőc érkezése miatt megfeleztük a legnagyobb szobánkat(téglafallal), így lett két 12nm-es szobánk. A falakat már gletteltem 2x rimano 3-6-al, majd kapott egy réteg finobello-t. Nagyjából sikerült minden huplit kiszedni. (legalábbis így látom :) ) Holnap felrakom díszléceket a plafon és a falak találkozásához, és lecsiszolom a glettelt felületeket. Remélem eddig nem rontottam el semmit.

Festéshez viszont lenne kérdésem. A kőműves aki a falat rakta és vakolta, azt mondta ne használjak mélyalapozót, fehér diszperziós festéket hígítsak fel és azzal kenjem át a felületeket :F Ma voltam OBI-ban, és Polifarbe mélyalapozó akciós (5L / 599Ft/l) sokkal olcsóbban jönne ki mint a festék, ha 1:5 arányban hígítható.
Szóval, hígított festék vagy mélyalapozó? Milyen arányban hígítható? Illetve kinek milyen festék vált be?

(#79539) gerisz23 válasza Emu (#79538) üzenetére


gerisz23
őstag

Mélyalapozóval vigyázni,konyhánkban én is azzal csesztem a festést mert lefolyt. Halgass a köművesedre,szobánál már én is csak a gipsz alá kentem.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79540) föccer válasza Gergőke88 (#79536) üzenetére


föccer
nagyúr

Kertészet topik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79541) Morris válasza Emu (#79538) üzenetére


Morris
veterán

Hígított festék tökéletes lesz. Ott nem kell betartanod a hígítási arányt.
10 liter vízhez mehet egy bögrényi festék és mehet az alapozás

(#79542) fojtviki válasza BullZeye (#79537) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Lehet nagyon nagy hulyeseget kerdezek, de ennek igy 4 lyuk kell vagy 1? :)

(#79543) macilaci78 válasza BullZeye (#79537) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez miért is jó? Nálam van 2, egyikben egy túlfeszültség védő elosztó az íróasztalra csavarozva, abba vannak bedugva a cuccok. A másikba mehet egy szünetmentes, ha úgy adódik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79544) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kéne itthonra egy sarokcsiszoló, hogy vasat, fát is tudjak vágni.

Max 15k -ra gondoltam, mivel ritkán lenne használva.

Mit javasoltok? Zöld Extol 11k-ért elég? Vagy Extol Premium 15k körül, de akkor már ott a Makita is.

Semmi extra amúgy... 125-ös korong, legalább 800W és min. 11000 fordulat a kitétel.

Illetve hol érdemes nézni? elég nagy a szórás.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79545) macilaci78 válasza V.Stryker (#79544) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem Makita van. Viszont a favágó korong ilyen fordulat mellett megégeti a fát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79546) BullZeye válasza fojtviki (#79542) üzenetére


BullZeye
veterán

4db 65mm-es lyuk, kb úgy néz ki mint egy hernyó, de technikailag 1 nagy lyuk.

(#79547) V.Stryker válasza macilaci78 (#79545) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én csak azt láttam, hogy valami régi Bosch-al a kőműves az osb lapot úgy vágta, mint a vajat. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79548) BullZeye válasza fojtviki (#79542) üzenetére


BullZeye
veterán

4db 65mm-es lyuk, kb úgy néz ki mint egy hernyó, de technikailag 1 nagy lyuk.

(#79543) macilaci78
Ez nekem speciel a média center rész, simán helyhiány miatt lett ennyi
HTPC,Tv, erősítő, sub, ambilight, air purifier, lámpi.

PCnél 2 dugalj van és master-slave elosztó, viszont sajnos dugaljból sosem elég, ezért írtam, hogy ne aprózz el, inkább több legyen mint kevesebb, elosztót nem mindenki szereti/fér el.
Hűtő fölé 4 dugaljt raktam: Hűtő, router, switch, NAS, de DIgi úgy döntött fejleszt, és lesz +2 eszköz, emiatt rakhatom elosztót, amit nem akartam.

(#79549) Áfogat válasza Chaser (#79535) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

Igazatok van, felesleges 1 hatosban gondolkodni.

Szerszámok vannak hozzá még régebbről, csak elő kell bányászni őket :).

Köszi a segítséget mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

(#79550) pjen válasza macilaci78 (#79543) üzenetére


pjen
félisten

+1

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.