Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79701) Chaser válasza kelna91 (#79699) üzenetére


Chaser
titán

olvass utána, belülre polisztirol max 5mm-es mehet, az még nem okoz kárt, nem véletlen kívülre szigetelnek
multipor egy spéci anyag és nem műanyag, azzal pl lehet szigetelni belülről
előtétfalban a légrés nem fog sokat szigetelni, de a semminél többet - nem szabad kitölteni gyapottal v egyébbel -
parafa tapéta pl egy jó megoldás, csak 3mm de jó hő és hangszigetelő ekkora vastagságban is, ahogy én tapasztaltam 1mm kb 1cm polisztirol szigetelésnek felel meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79702) eszmilan válasza Chaser (#79701) üzenetére


eszmilan
tag

ahogy én tapasztaltam 1mm kb 1cm polisztirol szigetelésnek felel meg

Ez ebben az arányban biztos nem igaz.

[link]
A parafa hőszigetelő képessége (lambda értéke) megegyezik a többi termék (EPS - Pl. Hungarocell, szálas szigetelő anyagok - pl. kőzetgyapot, üveggyapot) hőátadási tényezőjével: lambda=0,040 W/m*K. Egyes termékeknél előfordulhat a 0,026 W/m*K érték, abban az esetben, ha légbuborékok kerülnek a szemcsék közé. A gyártói bevizsgálással megbízott intézet ad erről hivatalos minősítést.

(#79703) föccer válasza kelna91 (#79695) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet belső oldali szigetelést rakni, csak nem szerencsés. Ami figyelni kell ilyenkor,hogy párazáró módon kell megoldani, így elkerülhető a szigetelésben a nedvesség lecsapódása ezáltal a penészesedés. A csak előfal-légrés megoldás nemm jó, mert a külső falra ugyan úgy lecsapódik a nedvesség. Én most fogok csinálni egy belső szigetelést. 100mm GK profilból megcsinálom az előtét falat, megy rá egy teljes felületen záró fólia. Baja nem lesz. Arra viszont fokozottan kell figyelni, hogy a helyiségek szellőztetése biztosított legyen.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79704) föccer válasza Chaser (#79701) üzenetére


föccer
nagyúr

Parafát azért szokták javasolni belső szigetelésre, mert hidrofób anyag.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79705) Chaser válasza eszmilan (#79702) üzenetére


Chaser
titán

azt mondom amit tapasztaltam, lakás egy részében álmennyezet felett van és jelentősen melegebb lett azóta

föccer
olvastam olyat h valakinél penészedett parafa tapétától a fal, de minimális összességében, ott már komoly gond lehetett, az biztos, h járható, akár előtétfal mögé is pár mm, ha már gyapotot nem illik ilyen esetben a vázba rakni
én ytongot is úgy csináltam h teteje nyitott álmennyezet felett, nem hőszigetelés miatt ment oda kifejezetten, hanem mert ramaty volt a fal és vizes, így majd kiszellőzik, légrés is van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79706) runner 125 válasza eszmilan (#79700) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi neked is!

_

Fűtéssel kapcsolatban, ez a gondolatmenet így a gyakorlatban működőképes lehet?

A ház felében (nappali, folyosó, konyha, étkező, kb. 50 m2) egy 6 körből álló padlófűtés van letekerve, aminél mind a 6 kört egységesen működtetném 1 Honeeywell Evohome központi egységgel, amely egyben már termosztát is (nappaliba elhelyezve). Ez adná folyamatosan a jelet a Vaillant kondenzációs kazánhoz kötött BDR relémodulnak.
A 2 szobába, 1 fürdőbe (amelyeknek most történik az aljaztcseréje, összesen kb. 50 m2) pedig meghagynám a raditáros fűtést, konkrétan úgy, h a ritkábban ugyan, mint a padlófűtésnél, de a visszatérő ágat letekertetném a 2 szoba és fürdő teljes alapterületére. Így valamelyest az is kapna fűtött időszakban egy langyosabb aljzatot.
Ez a 3 radiátor 1 körön helyezkedne el. A 2 szobaradiátorra és az 1 törölközőszárítős radiátorra pedig rakatnék termoszatitikus radiátorszelepeket, hozzájuk pedig minden radiátorra 1-1 vezérlőt.
Így elviekben a radiátorra szerelt vezérlőn beállított hőmérsékleti értéket fogja produkálni az adott radiátor, az adott helyeségben. Ami a kár közvetlenül a szobai vezérlőn, a központi egységen, vagy távolról, telefonon is módosítható, beállítható.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79707) Morris válasza runner 125 (#79706) üzenetére


Morris
veterán

Én a kádat csak ragasztóágyba rakott ytongra tenném.
Pur habot semmiképpen nem raknék alá.
Előző lakásunkban habbal volt megcsinálva. Emiatt mozgott a kád alja. Nyöszörgött, akárhányszor beálltam a 120 kilómmal.

Most már nincs ilyen gond. És nem hideg az alja sem. Ugye az akril kád nem annyira merev mint egy öntöttvas kád.
Ebből kifolyólag a gyári lábakat is elfelejteném.

[ Szerkesztve ]

(#79708) YAS-dude válasza runner 125 (#79706) üzenetére


YAS-dude
őstag

Jól értem, hogy a radiátorok visszatérőjét akarod letekerni padlóba a fürdőbe? Nem kell attól tartani, hogy túl meleg lesz oda olykor? Padlófűtés max 40 fok körül lehet.

(#79709) runner 125 válasza Morris (#79707) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, megbeszélem a kőművesekkel. Ez valóban még annyit sem mozog, mint a purhab.

YAS-dude

Igen, a tervem ez.
Gondoltam rá én is, de elég nagy radiátorokról van szó, bár lehet h jó volna szabályozni a visszatérőt. Pontosabban beállítani egy 30 fokot az összesnél.

Attól még az Evohome radiátor vezérlői gondolom működnek, ha a radiátor visszatérői elé köttetek egy visszatérőhőmérséklet-korlátozót?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79710) ALI_G válasza pjen (#79698) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi mindenkinek. Ma kiugrom bauhausba, veszek egy zarat hozza.

[ Szerkesztve ]

(#79711) r.levente75 válasza kelna91 (#79699) üzenetére


r.levente75
addikt

Ytong multipor egy jól működő dolog csak rendszerben kell használni. Ja meg persze ha végképp nincs más megoldás!

[ Szerkesztve ]

(#79712) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

A zsaluköves falat bevakolják, ahhoz kell ugye zsákos vakoló. Utána viszont a hálót fel kell rakni valami ragasztóval, hogy utána mehessen rá a szinező. Mi ez a ragasztó szakszerűen?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79713) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Ha egy kismegszakítóra C13 van írva, az 13A-es?

(#79714) kelna91 válasza r.levente75 (#79711) üzenetére


kelna91
senior tag

Hogy érted, hogy rendszerben kell használni? És a "végképp"-et úgy érted, hogy nem annyira jó, csak, ha más nem jöhet szóba? Nálam szóba jöhet bármilyen belső szigetelés, a legegyszerűbb vagy legolcsóbb vagy legjobb megoldást keresem.

(#79715) Met válasza kelna91 (#79714) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha már belülről akarsz szigetelni akkor multiport használj. Jó mert a szigetelő képessége hozzá adódik a meglévő falhoz, tehát a benti fűtés felmelegíti a falat. Nem lesz mögötte a tégla hideg mint a nikecell vagy kőzetgyapot esetében.
A hozzá való ragasztóval és megfelelő festékkel fesd le.
Azt vedd számításba hogy polcot nem nagyon fogsz felfúrni oda mert "könnyen" porlik. Valami olyasmi állaga van mint a habkőnek (amivel a bőrkeményedést csiszolják). Nekidőlhetsz de ha pont szerű terhelést kapok akkor behorpad.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79716) r.levente75 válasza kelna91 (#79714) üzenetére


r.levente75
addikt

De jó a multipor. Működik is. Arra értettem hogy egy falszerkezetnek a szigetelése úgy működik igazán jól ha kívülről történik. Vannak olyan esetek ahol ez valamilyen oknál fogva nem vagy csak nehezen megvalósítható. Az ilyen esetekre találta ki az ytong ezt a multiport ami hozzáteszem elég jól műkszik.
A rendszeben azt jelenti hogy a hozzá való ragasztót szabad csak használni a kiegekkel együtt. Mivel beltérre kerül ezért spéci glett megy rá és festék ami picit drágább mint az átlag. Nem lehet csak úgy bármivel felületkezelni.

(#79717) kelna91 válasza Met (#79715) üzenetére


kelna91
senior tag

Márpedig valahogy kellene rá polcot oktrojálni. Jelenleg van két ikeás "lebegő" (rejtett rögzítésű) polcom, amiket úgy raktam a jelenleg hungarocellel szigetelt falra, hogy a polc mögött, a tartókonzol méretében kivágtam a hungarocellt, és egy lécet csavaroztam a falra, arra rögzítettem a polcot. Nem lehetne valahogy hasonló módon megoldani multiporral is? Lehet azt valahogy vésni, csiszolni, faragni, vágni, kaparni, harapni?

levente75: Köszi így már világos!

(#79718) zsolt0638 válasza ALI_G (#79696) üzenetére


zsolt0638
tag

Az ki van zárva hogy ki tudd cserélni! Lehetetlen ajtóban zárat cserélni! Még Chuck Norris is csak másodjára tudta megcsinálni. Persze nem a Bau-ban vette a cuccot mert nem volt annyi pénze.

(#79719) Morris válasza V.Stryker (#79712) üzenetére


Morris
veterán

Kívülre, belülre? Mi a szerepe annak a zsaluköves falnak?

Amúgy én hőszigetelő ragasztóval húznám be a hálót

(#79720) csemberlen válasza intensa_man (#79713) üzenetére


csemberlen
őstag

:K

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79721) Met válasza kelna91 (#79717) üzenetére


Met
Topikgazda

Simán lehet vágni, csiszolni, olyan mint az ytong csak porózusabb, emiatt is törik jobban.
Ha fix helye van a polcnak akkor csavarozhatsz most is a falra lécet és ahhoz rögzíted a konzolt csavarral, viszont is nem lesz egységes a szigetelés.
Milyen fal az és miért akarod szigetelni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79722) intensa_man válasza csemberlen (#79720) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm!

(#79723) kelna91 válasza Met (#79721) üzenetére


kelna91
senior tag

Kb. 50cm vastag tartófal. Kb. száz éves, tégla. Ez az a fal, ahol most hungarocell van és a polcok.

Illetve van még a jelenleg szigeteletlen WC, aminek nem tudom, milyen vastagok a falai, de mindegy, mert nagyon hideg, oda muszáj szigetelés. Viszont eredetileg csempét akartam a WC-be, ami ugyebár multiporra nem mehet. :( Mit lehet tenni a multiporra? Lehet egyáltalán bármit? Vagy csak festeni lehet?

(#79724) V.Stryker válasza Morris (#79719) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kívülre. A zsalukoves fal, a terasz toldása.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79725) V.Stryker válasza V.Stryker (#79724) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Illetve azt sem tudom, hogy mi a különbség a kettő között: :U

Most simán látszanak a zsalukövek. Ezekre kéne valami kézi vakolat, hogy az egyenetlenségeket, szint összehúzásokat is megcsináljuk. Melyik lenne jó?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79726) sketchifun válasza V.Stryker (#79725) üzenetére


sketchifun
senior tag

Manu 1 egyszerű ember számára értelmezhetőbb, könnyen kezelhetőbb.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79727) Morris válasza V.Stryker (#79725) üzenetére


Morris
veterán

Én eddig csak az uniputzot használtam. Nem volt rossz

(#79728) sketchifun válasza Morris (#79727) üzenetére


sketchifun
senior tag

Manu 1 tapaósabb anyag, de a külömbség, hogy az UniPutzot lehet géppel is felhordani, a Manut nem.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79729) Morris válasza sketchifun (#79728) üzenetére


Morris
veterán

Akkor teszek egy próbát a manuval is.
Viszont a praktikeres weber az nem jó

(#79730) philoxenia válasza V.Stryker (#79725) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zsalukőre rossz vakolni, egyiket se javasolnám. Inkább a lábazati vakolatokat, vagy a tapaszolás+ háló+ tapaszolás. Ilyen anyagok kötnek jól a betonhoz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79731) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi az infót srácok. :R Amúgy kézi felhordás, csupán 5nm. Akkor manu lesz.

És esetleg praktikerbol linkelnétek egy olyan ragasztót, amivel a hálót fel kell tenni és amire az lábazat színező kerül majd?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79732) philoxenia válasza V.Stryker (#79731) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne vakolj a betonra, szívás. Nagyon durva az egyenetlenség? Centik? Nálunk kerítéslábazatra is inkább ragasztottunk xps-t és arra ment a lábazatvakolat. Ja és ha az lesz érdemes dübelezni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79733) Morris válasza V.Stryker (#79731) üzenetére


Morris
veterán

Én sem vakoltam zsaluköves oszlopra.
Hőszigetelő ragasztó ment rá hálóval. Szép egyenes lett.

(#79734) Met válasza kelna91 (#79723) üzenetére


Met
Topikgazda

Az 50-es falra mehet úgy hogy kivágod a konzol helyét.

Multiport csak festeni lehet és spéci festékkel, talán szilikát alapú? [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79735) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na meggyőztetek és jó ötletet is adtatok, úgyis ki kell hozni néhol kicsit a falat, így a vékonyabb hungarocell lapot fel lehetne tenni és az sok nyűgtől megóvna. De ehhez kéne egy kis segítség.

Szóval hungarocell lapot csak úgy simán hozzádűbelezzük a zsaluköves falhoz. Jól gondolom? Erre mi kell rájöjjön? csak simán jöhet rá a háló valamilyen ragasztóval? Milyen ragasztóval?

Apropó... láttam a panelek szigetelésekor, hogy ragasztó kell a hungarocell alá is. Mi?

A hálót ha felragasztjuk, akkor jöhet rá a lábazati színező? (ilyen műgyantás gránitszemcsés színes)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79736) philoxenia válasza V.Stryker (#79735) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tapasszal, (ragasztó , zsákos) alákennek, arra megy a hungarocell, lehetőleg dübellel. Amikor kész, egy réteg tapasz belehúzva a háló, majd száradás/kötés után a simító réteg a tapaszból. Ez egy szinte tükörsima felület, erre húzzák szemcsevastagságban glettvassal, a lábazati színvakolatot, vagy festik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79737) V.Stryker válasza philoxenia (#79736) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tehát igazából csak egy fajta tapaszt, ragasztót kell vennem ha jól értem, dübelt és hungarocellt.

Pl. a praktiker oldaláról linkelnél egy ilyen ragasztót? Baumitba lenne a legjobb.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79738) gabe_


gabe_
őstag

Üdv
Teljes konyha felújítás lesz nálunk június végén, de sajnos a festő visszamondta a munkát.
Érdeklődni szeretnék itt a topicban, hogy Kecskeméten és környékén tudna-e valaki ajánlani esetleg festőt? Burkolás utáni kis glettelés, festés lenne egy konyha és egy előszoba.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#79739) Emu


Emu
őstag

Szeretnék ismét tanácsot kérni:
Adott glettelt fal lecsiszolva, mélyalapozva. Színes diszperziós (JUPOL Classic) festékkel szerettem volna lefesteni. Az első réteg felvitele után egy teljesen homogén felületet kaptam, azon a részen ahol a fal kicsit jobban meg volt csiszolva, és kilátszott az alsó glettréteg, ott voltak csak árnyalatni különbségek. A második réteg felvitele után azonban full foltos és csíkos lett az egész fal. Nem értem :(
Ugyanaz a henger, ugyanaz a festék, ugyanaz a technika...mi mehetett félre? (Második rétegnél úgy éreztem mintha kicsit jobban szívná a fal a festéket)
Másik kérdés az lenne, hogyan tudom javítani? Még egy plusz rétegre maradt elegendő festékem.

(#79740) Met válasza Emu (#79739) üzenetére


Met
Topikgazda

Mennyit száradt? Szívattam már meg magam hogy a festett fal foltos volt rövid száradás után, párszor átfestettem, ugyan úgy foltos maradt. Gondoltam akkor úgy marad és másnapra eltűntek a foltok:)

A második réteget ugyan úgy festetted? Arra gondolok hogy bal felső sarokból jobb alulra.
Én a második réteget máshogy festem, más osztással, más festésiránnyal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79741) Emu válasza Met (#79740) üzenetére


Emu
őstag

Tegnap este 6 körül végeztem, utána elmentünk otthonról, így csak ma reggel néztem meg újra. Kb. 10-12 órát tudott száradni csukott ajtó, de nyitott ablak mellett. Az első réteg ahogy mondod olyan volt. Tiszta folt meg minden, de ahogy megszáradt homogén lett.

Nem tudom van-e jelentősége, de én körbe szoktam festeni a falat az éleknél, majd egy keskeny hengerrel elhengerezem. Ezután bal alulról elindulva jobb teteje felé haladok.(Széle nem lett foltos) Mind a két réteg kb. azonos osztással/iránnyal ment fel a falra.

(#79742) philoxenia válasza V.Stryker (#79737) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Baumit de a Praktikerben ezt nem láttam. Ott ezek vannak. 1 2 és a Mapei én ezt venném.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79743) macilaci78 válasza gabe_ (#79738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szaknévsor, vagy hasonló listából válogass.

Neked ez "csak ilyen-olyan kis munka", de most szezon van, rakás építkezés, komplett házak, amik hosszabb időre lekötik a szakikat és jobb pénz van bennük.
A másik oldalon meg mindig van csúszás, így ad hoc jelleggel adódhat 2-3 üres napja a festőnek.

Beszélj 2-3 szakival is, ha neked belefér, hogy aznap reggel szólnak, hogy kezdenének, de egyikre se várj.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79744) philoxenia válasza gabe_ (#79738) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te nem tudod megcsinálni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79745) BullZeye válasza cafat (#79645) üzenetére


BullZeye
veterán

Ugyanígy jártam én is. Ablak alatt végig purhabbal told ki, és vegyél XPS lapot 4-5cm-eset, és azt ragasztó purhabbal tedd fel, utána sarokelem (olyan ami dryvit hálós műanyag), és glett rá. Baromi szépen meg lehet csinálni vele.

(#79746) gabe_ válasza philoxenia (#79744) üzenetére


gabe_
őstag

Ha nem lesz senki addigra, akkor muszáj leszek. Csak hát én lassabb vagyok, meg csak kontárkodom... :)

(Tavaly a fürdőszoba tetejét és a spájzot mertem eddig glettelni és festeni, 3-3 napomba telt munka mellett, de a konyhától félek, az nagyobb falat.)

macilaci78: köszönöm, ezt megpróbálom majd. előtte 1-2 nappal vagy egy héttel elég, ha próbálkozom majd? Csak mert gondolom, úgysem fogják tudni a festők, hogy ráérnek-e majd 3-4 hét múlva...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#79747) Morris válasza BullZeye (#79745) üzenetére


Morris
veterán

Én is ugyanígy csináltam. Szép lett nagyon!

(#79748) r.levente75 válasza Emu (#79739) üzenetére


r.levente75
addikt

Milyen szín mennyire sötét és milyen henger volt?

(#79749) Emu válasza r.levente75 (#79748) üzenetére


Emu
őstag

Reggel mielőtt indulok melóba lefotózom, akkor pont telibe süti a nap és minden hiba látszani fog. Utána várom a kritikákat :R

(#79750) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Cserélnem kellene a föld alatti vízcsövet, ami a vízóra aknából beérkezik a házba. Milyen csövet használjak? Kelle-e védőcső plusz erősítésként? Sima KPE megfelel? Mivel védő csövezzem? Egy nagyobb KPE-vel?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.