Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79651) Pttypang válasza macilaci78 (#79650) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a borotválkozós részhez a sima késes borotvánál a meleg vízes mosás segített, előtte mosok úgy arcot és akkor nem pattogzik ki utána.

Everybody lies.

(#79652) Chaser válasza eszmilan (#79649) üzenetére


Chaser
titán

ámen, mondtam hívjon gázost, az a biztos

macilaci78 nekem a pengétől volt ez, az lényegtelen milyen formában, utána vettem ezt a braunt, nem tud simára borotválni, 0,3-0,4mm körül, nem is akartam nullásat, kisbaba popsija az a nullás, nem az én pofám ( : de ha nálad ez jelen van mindig pláne nem a braun hibája
nullás gépek meg bármelyik gyártótól 80e+ , mikor én vettem két éve talán braunnál volt a legolcsóbb, többi már 100e felett ami hozza a pengés borotválkozás simaságát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79653) mokus1 válasza Chaser (#79652) üzenetére


mokus1
addikt

Több gazossal is konzultaltam. 3al mind a három mast mondott, de akkor valószínűleg nem dovok ki feleslegesen par tízezer forintot.

(#79654) moma válasza macilaci78 (#79642) üzenetére


moma
őstag

Köszi! :R (többieknek is, akik bekapcsolódtak)

Ezt a pumpát érdemes lehet bicajhoz is használni? Vagy oda túlzás? Autóm nem hiszem, hogy lesz valaha. (most biciklim sincs, de az azért esélyes)

De igazából akkor a réz cső, meg a kempingfőző csak ami repül. Mert ha van rá esély, hogy használható, akkor azért kipróbálom a borotvát. Megpróbálok szerezni hozzá kábelt. Meg pengét is kell újat gondolom.

we all deserve a bit of luck.

(#79655) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Borotválkozás után mosom a képem ezzel mindig.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79656) Morris válasza philoxenia (#79655) üzenetére


Morris
veterán

Mindig borostás vagyok. Problem solved :D

(#79657) petakpa1


petakpa1
őstag

UP

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#79658) philoxenia válasza Morris (#79656) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam az nem oldja meg. Sőt, gyakorlatilag viszketek olyankor... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79659) csemberlen válasza mokus1 (#79653) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha télvíz idején leszedik a gázórádat akkor másképp gondolkoznál.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79660) Chaser válasza mokus1 (#79653) üzenetére


Chaser
titán

gázos osztályon is megkérdezheted, de ott sem feltétlen kompetensek, ha biztosra akarsz menni akkor tőlük szakvélemény pöcsétaláírással' - nekem pl azt mondta a csajszi, aki egyébként értelmes volt, ha levettem a tűzhelyet és melegítőt akkor a rendszer nyitott, néztem is rá erősen, és szerinte mért is van a készülékek előtt az elzáró csap? :d és a készülékekben is...ha kinyitok minden csapot hiába van ott a készülék nyitva lesz a rendszer, ellenben ha készülék előtt csőnél elzárom akkor zárva...no mind1:) -

philoxenia attól függ mekkorával viszket, amikor már nagyon szőrös a pofám nekem is viszket:) ez kb 2 hét után kezdődik 0,3-0,4-ről indítva, de aztán el is múlik ha nem túrom le:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79661) philoxenia válasza Chaser (#79660) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem négy nap után már igencsak viszket. Két hetes még soha nem volt, nálam az már szakáll lenne...
A négynaposnak már használ a nyíró.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79662) Lauda válasza Chaser (#79660) üzenetére


Lauda
félisten

Az ezer éves mora és egyéb hulladékokat leszámítva hiába nyitod ki a csapot, mert nem folyik a gáz.

(#79663) kelna91 válasza moma (#79641) üzenetére


kelna91
senior tag

Csatlakozom a többiekhez, az a grill tényleg nagyon fasza. Csak a vezeték hajlamos hozzáérni a forró fémborításhoz, és rézig leolvadni. Erre érdemes odafigyelni.

(#79664) Blackmate


Blackmate
senior tag

Vízakna alja jelenleg föld, ami töbnyire sárus trutyit jelent. Mit lehetne lerakni, hogy kicsit kultúráltabb legyen a környezet? Kúlé kavics működhet?

(#79665) pjen válasza Blackmate (#79664) üzenetére


pjen
félisten

Beton?A leeresztő csap alá kell kavics.Legalábbis nekem a művek ilyent írt elő.

(#79666) Blackmate válasza pjen (#79665) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ezt nem vágom. Ha fullra le van betonozva az aljzat, akkor hogy/hova folyik el a fagyelzáróból leeresztett víz?

(#79667) pjen válasza Blackmate (#79666) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezt írtam,a leeresztő alatt egy 30x30cm részen sóder van.

(#79668) Blackmate válasza pjen (#79667) üzenetére


Blackmate
senior tag

Jaaa, tehát nincs teljesen lebetonozva... Így már világos.

(#79669) philoxenia válasza Lauda (#79662) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szvatopluk gázkályhályára gondolsz? '92-ben vettük, van rajta biztonsági szelep. Egyébként a '75-ben vett román gyártmányú gázkályhán is volt már a sütőben.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79670) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Készen van a kerítésünk.Befut a házunk mögött még egy méter kb...
A távolsága a ház falától olyan 50 cm.Ezt a részt szeretném lezárni valamivel,hogy a kutya ne tudjon kimenni hátul.
Mivel lehetne?Ilyen pici kerti kaput nem találtam.OSB?Rászögelve oszlopra?
Mennyire bírja a vizet?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79671) philoxenia válasza Orlin (#79670) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Betonháló darab oszlopra hegesztve, festve.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79672) Chaser válasza Orlin (#79670) üzenetére


Chaser
titán

teljesen jó az osb is, ha szétnézel biztos látsz valahol környezetedben kerítést belőle, akár fixet akár felvonulásit, impregnált felülete van, vágásnál érheti víz, azt lakkal le kell kezelni, utánfutó is van belőle egyik szomszédnak, ponyva helyett ( :
idővel sárgulni fog, de akár le is festheted
- lyuteszembe', nálunk a szeméttároló oldala is abból van sok éve, semmi baja -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79673) macilaci78 válasza Orlin (#79670) üzenetére


macilaci78
nagyúr

50 cm széles, kutya ellen... Bármi jó, mi van otthon?
Akár zsaludeszkát is bevághatsz oda.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79674) Lauda válasza Orlin (#79670) üzenetére


Lauda
félisten

Osb nem jó, idővel meggörbül a víztől/napsütéstől. Esetleg ásol le oszlopot, lehet már attól se fér el, vagy arra tudsz rögzíteni hálót amit javasoltak.

(#79675) Orlin válasza Lauda (#79674) üzenetére


Orlin
addikt

Maximum egy évet kellene bírnia az OSB-nek,de vagy olyasmi lesz ások le oszlopot és vagy rá osb vagy belécezem mint fentebb írták.Bár abban az egy évben jó lenne azért néha a ház hátulját is gazolni,szóval valami könnyebben leszedhető és biztonságban vissza is tehető megoldás kell.
Persze sok dolog nincs itthon hozzá most pár léc talán,de lehet az is jó megoldás egyelőre.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#79676) Lauda válasza Orlin (#79675) üzenetére


Lauda
félisten

Ha lelakkozod vagy lepácolod nem lesz vele gond.

(#79677) macilaci78 válasza Orlin (#79675) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy rossz fregolit leásol és dróttal még megigazítod, a gazolás meg permetezővel letudod.

Én nem rögzítenék a falhoz, kerítéshez semmi ideiglenest, mert azt bontás után helyreállítani külön macera.

Legfeljebb felcsavaroznék mindkét oldalra egy-egy zártszelvényt, arra önmetsző lemezcsavarral valami keret deszkával, hálóval, tök mindegy. Később meg a zártszelvény jó alapja lehet egy kapunak. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79678) Lauda válasza Orlin (#79675) üzenetére


Lauda
félisten

Üss le egy szélesebb lécet a földbe és kész.

(#79679) .:Koska:. válasza moma (#79641) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Az utolsó főző egy Remoska, elektromos serpenyő Csehszlovákiából. Nagyon széles a felhasználási lehetőségei, jó recepttel nagyon hálás.
Most rákeresve némi értéke van még: vatera keresés

[ Szerkesztve ]

(#79680) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Ebben a konyhai robotgépben az a fekete műanyag valami (alsó kép) ennyiszálódott, így az alsó részen levő gumi izéé már nem tud beleakadni és nem forgatja meg a felső részt, így nem tudom használni, nem darál.

a felső képen van a gumi, az alsóm pedig a műanyag, ami ledarálta magát az idők során

Mivel lehetne megjavítani?

[ Szerkesztve ]

(#79681) ALI_G


ALI_G
veterán

Bezarodott egy ajto a lakasban. Jo regi mar. A kilincs lefele all es nem tudom kinyitni. Valami otlet hogy bejussak? :S

(#79682) Met válasza ALI_G (#79681) üzenetére


Met
Topikgazda

Rángatod a kilincset, fel le.
Húzod lefelé és elengeded, hátha vissza ugrik.
Ha így sem akkor

;]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79683) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Szerelobetonra helyezett katranyra a sárga jelölésű hungarocellt fürdőben be szabad rakni ugyanúgy az épített zuhany és a sarokkad alá is?
Egyik szaki meg akar győzni h ott nek szabad hőszigetelni, a másik azt mondja nyugodtan mehet mindenhova, nem fog eltorni a lap és a fuga ott sem.
Vagy tegyem inkább ezen helyekre a legkeményebb kék XPS-t?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79684) pjen válasza ALI_G (#79681) üzenetére


pjen
félisten

Próbáld kúlcsal,sok zárban mozgatja a kilincset is a kulcs.

(#79685) Chaser válasza runner 125 (#79683) üzenetére


Chaser
titán

eps-ből is több fajta van, 100kg/nm terhelhetőségtől talán 200kg-ig
kérdés úgy gondolod-e, hogy a ploisztirolra még teszel legalább 4cm betont vagy nem? ha nem, akkor xps is kevés lesz, önmagukban nem terhelhetőek, kell még egy réteg rá - a minimum 2cm ilyen feladatokra való aljzatkiegyenlítő, pl mapei novopaln maxi -

szerk: keverem a betűket, meleg van ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79686) ALI_G válasza pjen (#79684) üzenetére


ALI_G
veterán

Az egyetlen kulcs benne van, belulrol :(

(#79687) Chaser válasza ALI_G (#79686) üzenetére


Chaser
titán

próbáld kilökni, ha nagyon nem megy szét kell fúrni a zárat, mást nem tudsz csinálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79688) V.Stryker válasza ALI_G (#79681) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Amikor nekünk így elört a wc ajtó a feleségem volt pont bent. Akkor otthon volt a gyerekkel GYESen, nem tudott kijönni, a gyerek sírt... erre úgy kirúgta, hogy részlegesen a tok is jött vele. :DDD

Amúgy rongálás nélkül nem fog menni. A nyelvnél feszítsd ki vassal. Aztán bejavítod egy pajzzsal.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79689) ivana válasza ALI_G (#79681) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a régi fajta kilincs? Akkor le kell szedni a burkolatot és elforgatni fogóval, valszeg a másik oldali kilincs leesett a forgató vassal együtt.

(#79690) runner 125 válasza Chaser (#79685) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hogyne tennék.
Nézd, a ház felén már tavaly kicseréltük az egész aljazatot. 20cm melyen ki lett termelve, majd ment le 6 cm szetelobeton, GV45-os kátrány, folia, 5 cm eps (sárga csikos hungarocell) majd a vasalt felső 6 cm betonreteg plusz aljzatkiegyenlito az egészre és laminaltparketta.
Sehol nem süllyedt meg egy mm-t sem. Csak a kád sulya miatt bizonytalanitottak el.
De akkor berakom mindenhova ugyanúgy az 5 cm-és Eps-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79691) Chaser válasza runner 125 (#79690) üzenetére


Chaser
titán

úgy persze, azért kérdeztem mi a terv, van aki a polisztirolra rakná is a burkolatot
ezen matekoztunk múltkor, ha belegondolsz egy mosógép 50-60kg, annak tetejére szoktak szárítógépet is rakni, bőven 100kg felett van a kettő, mindez 4db pontszerű terheléssel a födémen, de egy vaskosabb hűtő is 60kg és felette, zongora ( : mekkora kádad lesz? 100l, 120? ha akril a tömege elhanyagolható, ha öntöttvas már nehezebb, de akkor is bírnia kell, ha megnyugtat rahatsz oda xps-t is, az már nm-enként tonna körül van terhelhetőségben, de eps200 bőven elég - sárga csík annyit jelent lépésálló, de azon belül vannak kategóriák, 100/150/200kg biztos van -
pl egy nagy tömörfa szekrény sem 20kg-s kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79692) runner 125 válasza Chaser (#79691) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, okés, világos.

Asszimetrikus (105 x 170-es) akril kád lesz. Viszont a gyári lábakban én túlzottan nem bízom. 15 éve volt utoljára a fürdő felújítva, már akkor is egy szimmetrikus sarokkádat raktak be a gyári lábaira, ennek ellenére a lefolyóhoz közeli alsó élénél pár év után megjelentek a hajszálrepedések. Mára már több csíkban végig volt repedve... Nyilván a vizet nem eresztette, de csúnya volt.
Úgyhogy a tervem az, h inkább rászánok egy 10-est, de kifújom fullra purhabbal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79693) Chaser válasza runner 125 (#79692) üzenetére


Chaser
titán

az igazából szintezni van, aztán ahogy mondod purhab, szélei alá meg ytong
habbal óvatosan, nehogy kinyomja - vannak habok amik nem tágulnak úgy mint a purhab, én először nagyját purhabbal nyomnám, maradékot meg 2x tágulásúval, persze az drágább -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79694) ALI_G


ALI_G
veterán

Itt egy kép róla: https://photos.app.goo.gl/hJ11zv4c1rbz1Ne83

(#79695) kelna91


kelna91
senior tag

Multipor belső oldali szigetelőlappal van valakinek tapasztalata? Megéri? A WC-t valamivel szigetelnem kell majd, és most ez tűnik a legjobb megoldásnak. A lakás két fala pedig jelenleg kb. 5-6 centis hungarocellel van szigetelve belülről, így vettem. Viszont mivel nagy felújítás lesz, azon gondolkodom, hogy ezt is lecserélném Multiporra. Megérné? Sok bajom nincs vele mondjuk, csak kicsit félek tőle, hogy a belsejében páralecsapódások keletkezhetnek, és így láthatatlan módon penészedik a lakás, ami egészségtelen.

(#79696) ALI_G válasza ALI_G (#79694) üzenetére


ALI_G
veterán

Sikerult kinyitni, benyimtam a kulcsot es a szomszedtol kapott kulccsal kinyilt. Orom boldogsag.
Kitudom ezt a szart cserelni egy uj kilincsre?

(#79697) Chaser válasza kelna91 (#79695) üzenetére


Chaser
titán

ne félj tőle, penészedni fog, idő kérdése, belső oldalra nem hőszigetelünk, ha igen akkor pl multiporral, ráaádsul nagy felületnél nincs ami fűtse kívülről a falat, idővel szépen szétfagy
vagy építesz előtétfalat és a légrés szigetel
én speciel egy nagyon kis darabon ytonggal oldottam meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79698) pjen válasza ALI_G (#79696) üzenetére


pjen
félisten

A zárat kell kicserélni,legtöbször két csavar.A kilincs nem szokott elromlani.

(#79699) kelna91 válasza Chaser (#79697) üzenetére


kelna91
senior tag

De, ha jól értem, az előtétfal sem gátolná meg a fal szerkezeti károsodását (szétfagy). Viszont a szétfagyás csak akkor következik be, ha nedvesedik a fal, márpedig a multipor segíti a száradását, nem?

Szóval azt mondod, hogy hajítsam ki a hungarocellt, és rakjak a helyére multiport, azt' jónapot? Gyanús módon az előző tulaj két falról már leszedte a hungarocellt. Vajon a penész miatt?

(#79700) eszmilan válasza runner 125 (#79692) üzenetére


eszmilan
tag

Rakj alá feltétlen hőszigetelést, nem fog megrepedni a beton, főleg, hogy ha háló is kerül bele.
Nekem 150 x 150 sarokkád van, és repedésnek nyoma sincs. 4 cm EPS-100+5 cm esztrich vasalatlanul.
Akril kádat nem kéne kifújni, rakd lábakra, azok valók hozzá, arra van garancia.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.