Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79351) ecaddsell válasza tzimash (#79343) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Az indirekt tároló úgy működik, hogy van benne 1 szenzor ami be van kötve (kisfeszültségű villanyvezeték) a kazánba és ha a kazán úgy látja esik a víz hőmérséklete a csőkígyón ráfűt.
Ha elektromosan is fűthető a tároló vagy elektromos patron tehető bele (nekünk ilyen van) akkor az önállóan képes működni, azaz ha észleli a szenzorán keresztül, hogy esik a víz hőmérséklete akkor elektromosan ráfűt feltéve, hogy be van kötve (ami nálad jó eséllyel hiányzik ezek szerint).
Egyébként meg az elektromos fűtésnek saját szabályzója (tekerő) van.
Ezt csak vésztartaléknak szokás, mert a villanyos vízmelegítés még vezéreltről is drágább mint pl. a gáz.

Ha lehet ne akard halogatni cserét, pláne, ha nem kondenzációs van jelenleg mert a kondenzációsra nem megy az egyszerűsített csere és irgalmatlan bürokrácia és várakozások vannak (szóval a bürokrácia miatt a tervezést stb. minél hamarabb érdemes elkezdeni) és ha ősszel akarod elkezdeni lehet nem lesz meg a fűtési idényig...

(#79352) tzimash válasza gerisz23 (#79347) üzenetére


tzimash
őstag

Most nem tudok képet feltenni, mert nem vagyok otthon.
Nem éjszakairól/vezéreltről fog menni sajna, tudom, hogy drágább lesz így...

ecaddsell:

Nem kondenzációs lesz az új sem. Sőt ugyanazt a típust fogjuk felrakatni, mert ide mást sajnos nem lehet. 6 kW-os szabály a nyílászárók közelsége miatt.
Egyébként ki lehet váltani teljes mértékben a kazánt, ha az indirekt tároló saját fűtőbetétjével fűttetem fel a vizet? Képes az is 55-60 fokosra fűteni?

(#79353) gerisz23 válasza tzimash (#79352) üzenetére


gerisz23
őstag

Igen.De nappali villanyról drága lesz,kérdés még hogy hálózat elbírja-e.10A körül kell neki mikor fűt,attól függően mekkora fűtőszál van benne.50fok felett nagyon beindul a vízkőképződés,afölé nem szerencsés állítani.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79354) ecaddsell válasza tzimash (#79352) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Bármennyire felfűti, csak sokkal lassabban (megnéztem ami neked van abban csak 1.5 kW-os fűtőszál van, nekünk jól ki van maxolva a 3 kW-al) és sokkal drágábban. Ha nincs vezérelt akkor kb. 3x annyiért mint a gáz...

(#79355) gerisz23 válasza ecaddsell (#79354) üzenetére


gerisz23
őstag

Hány literes tároló ez?A 1,5KW neki most épp jó is ha nappaliról használja.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79356) ecaddsell válasza gerisz23 (#79355) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

80 vs 1.5 kW
120 vs 3 kW
Most ezt kell hasonlítani a 12-24 kW-os kazánhoz...(bár igazából a kazán csak az elején adja le a nagyobb teljesítményt ahogy néztem és az elektromossal nagyobb hőmérsékletre is lehet fűteni bár tényleg nem érdemes).
Aki kazáncserét tervez azért olvasson bele pl.ebbe a blogba. A képek csodaszépek, a valóság már nem biztos...

(#79357) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok!
Családi házban belül szeretném az eternit szennyvízcsövet kicserélni teljesen újra. A kérdésem a mosogató csövének átmérőjével kapcsolatos. Mekkora a legnagyobb átmérőjű cső, amit még használhatok, amivel nem csinálok nagyobb kárt, mint hasznot? Én 110-es csövet is használnék a felállásig, csak nem tudom, hogy ez már túl nagy-e?

(#79358) föccer válasza kunberci (#79357) üzenetére


föccer
nagyúr

50-es elég a mosogatóhoz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79359) föccer


föccer
nagyúr

PUR vagy PIR szórt szigetelésben járatos valaki? Van ajánlott kivitelező? Köszi!

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79360) kunberci válasza föccer (#79358) üzenetére


kunberci
aktív tag

Most minden új lesz, tehát bármekkorát lerakhatok. Abban az esetben, ha 110-es csővel megyek a felállásig, akkor az jó, vagy inkább ártok vele? Kb: 4-5 méterről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#79361) Met válasza kunberci (#79360) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem felesleges, sőt, egy mosogató "vízforgalma" nem öblíti át az akkora csövet, le fog rakódni a dzsuva.
Mintha olvastam volna valahol, hogy ilyen gond lehet ha túl nagy a cső átmérő. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79362) kunberci válasza Met (#79361) üzenetére


kunberci
aktív tag

50-es cső volt idáig, de az is eltömődött. Eternit és műanyag cső volt vegyesen. Máshol a 63-as csövet javasolták. Tulajdonképpen a lehető legnagyobb átmérőjű csövet szeretném lerakni, amivel még nem ártok, ezért szerettem volna ezt szakembertől megkérdezni.

(#79363) Chaser válasza kunberci (#79360) üzenetére


Chaser
titán

vizesek tudják mihez mekkora átmérő kell, betápokhoz is, sztem kérdezz olyat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79364) pjen válasza kunberci (#79362) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 50 es van. Inkább az esés a lényeg, nagyon kicsi kell, fél víz, a vízmértéken

(#79365) kunberci válasza Chaser (#79363) üzenetére


kunberci
aktív tag

Gondoltam hátha van itt vízvezetékszerelő.

(#79366) ALI_G válasza runner 125 (#79342) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekunk vizlagyito van es mechanikus szuro. A vizlagyito idokozonkent fertotleniti magat. Ettol meg van klor a vizben, meg kitudja mi, de a konyhaba van kulon ilyen kis vizszuro/tisztito amit beszerelhetsz (van mindenfele). Amugy azt ajanljak, hogy a konyhaba sima csapvizet vezess es az legyen szurve/tisztitva. Mindenhol mashol mehet a lagy viz (5NK). En csak szuro kancsot hasznalok. Konyhaban nem vizkoves semmi, de azert a furdoben latszodik valami vizkoszeru, de kevesebb mint egyebkent.
Vizlagyito uzemeltetese filleres, de az eves karbantartas a BWT-nel 20k. Tularazott.
Ha engem kerdezel jo dolog a vizlagyito. Visztisztitoval nincs tapasztalatom (a kancsot leszamitva). Nem sok fuggetlen infot talalni neten ezekben a temakban, a tobbi marketing.

(#79367) BullZeye válasza pjen (#79364) üzenetére


BullZeye
veterán

Fura, én pont az ellenkezőjét gondolnám, minél nagyobb az esés, annál nagyob az esély, hogy nem tapad le semmi, hisz gravitáció is segít.

(#79368) föccer válasza BullZeye (#79367) üzenetére


föccer
nagyúr

A víz gyorsan leszalad, a "sűrűje" meg ott marad. 1-1,5%-os lejtés kell a szennyvíznek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79369) BullZeye válasza föccer (#79368) üzenetére


BullZeye
veterán

De ott meg nem ülepszik közbe, nem tapad meg, ha nincs sodrás?

Más, Ytongra szeretnék felrakni 3as dugaljt, meg egy vízálló tokot sonoff duallal.

Tényleg ez a tipli kell hozzá és ilyen áron? Nincs ennél jobb/olcsóbb alternatíva? Több kerül a 8 tipli mint a 3as kültéri vízálló dugalj, vagy a vízálló okoskapcsoló...

(#79370) Chaser válasza BullZeye (#79369) üzenetére


Chaser
titán

én normál süllyesztettet raktam bele, vízállóságot majd megoldja lecsapható fedelű dugalj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79371) gerisz23 válasza föccer (#79368) üzenetére


gerisz23
őstag

+1

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79372) föccer válasza BullZeye (#79369) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Nem fog leülepedni, van akkora sodrása, feltéve, ha normálismennyiségű vízzel öblítesz, meg figyelsz az alap dolgokra, mint pl zsíros cuccokat meleg vízzel, mosogatószerrel mosod el, meg ilyenek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79373) gerisz23 válasza BullZeye (#79369) üzenetére


gerisz23
őstag

Sima 8-as tipli is megfogja csak ne ütvefúróval fúrj elő neki.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79374) ALI_G válasza BullZeye (#79369) üzenetére


ALI_G
veterán

Okoskapcsolo?

(#79375) Morris válasza BullZeye (#79369) üzenetére


Morris
veterán

Gázbeton dűbelt használj mindenképpen. Van annál olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#79376) BullZeye válasza föccer (#79372) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, ezt néztem én is, de 4db annyiba kerül mint a dugalj volt :D de ha nincs olcsóbb alternatíva akkor ez lesz.

(#79374) ALI_G
Sonoff Dual R2 + Home Assistant.

(#79377) tzimash válasza ecaddsell (#79354) üzenetére


tzimash
őstag

Tegnap este eljött egy villanyszerelő, secperc átkötötte amit kell. Egyelőre úgy néz ki gyorsabban fűt fel, mint a haldokló kazán. Kb. 1 hó múlva már vezérelt áramról fog menni majd.
Viszont most jelentkezett egy másik probléma, az átkötés óta büdös víz folyik a tárolóból.
Gondolom egy takarítás nem ártana neki, két éve lakunk a lakásban, azóta még nem volt a tárolóhoz hozzányúlva.

(#79378) Csabroncka válasza runner 125 (#79345) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért ennyire nem kell ám rettegni a hálózati víztől, van pár bejegyzésem olvasd el ezzel kapcsolatban!

1. Ha nagyon kemény a víz akkor lágyítót szereltethetsz, de ezt is a gépek miatt, vagy zuhanyzáshoz, nem ivás miatt.

2. Számos helyen kifejtettem, ha nem valamilyen kis hegyi faluban laksz, akkor nem a vizet kell tisztítani, hanem a levegőt, főleg ha városban laksz.

Szóval ne dőlj be a szűrős baromságoknak (egészségtudatosság), annyit megtehetsz, hogy a vízóra után berakatsz egy 10 mikronos mechanikai szűrőt, esetlegesen a hálózat felől rozsda vagy homok nem jöjjön be, főleg ha még a csaptelepeket is lecseréled.....

tzimash: vegyél gyorsan oldódó klórtablettát, azt adagold bele 48 óra alatt kitisztul.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#79379) macilaci78 válasza Csabroncka (#79378) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az első világháborúban vezették be a rohamsisakokat, minek következtében a statisztika szerint ugrásszerűen megnőtt a súlyos fejsérülést szenvedettek száma. A tömegeket a rohamsisak ellen lehet terelni, míg rá nem világítanak, hogy a halálos fejsérülések száma hasonló mértékben csökkent...

Ehhez hasonló okosságok keringenek sok mindenről a neten.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79380) Ispy válasza Csabroncka (#79378) üzenetére


Ispy
veterán

Tudod, amikor megcsapja az orromat a csapvízből áradó klór, akkor ezért örülök neki, hogy mi bedőltünk ennek a sok baromságnak, akinek van hozzá gusztusa az igya nyugodtan.

Zuhanyzás után meg néha viszket a bőröm, pedig nincsen semmilyen bőrbetegségem, gondolom ehhez is köze van a víznek, vagy a tartalmának.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79381) Chaser válasza Ispy (#79380) üzenetére


Chaser
titán

azt "szellőztetéssel" meg tudod oldani, zuhanyzásnál persze nem, ezért is szárítja a bőrt, fürdés sokkal kevésbé

szerk: Morris
nagyon meglepne

szerk2: rágugliztam, egy cikk szerint fürdés szárít jobban, másik szerint nem ( : egyik szerint napi fürdés/zuhanyzás _kell_, másik szerint nem, nagy az egyetértés :d
fürdéskor biztos nincs klór a vízben, más kérdés h sokan telenyomják minden ganéval a vizet
akinek száraz a bőre v viszket, hasonló, próbálja ki a himalájai sószappanokat, elsőre érdekes, van egy szaga zuhanyzás közben, de összehasonlíthatatlanul jobb a legjobb tusfürdőmnél is, és rendbe teszi a bőrt 2-3 hét után - fürdés után már nincs szaga, csak közben, engem ammóniára emlékeztet -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79382) Morris válasza Chaser (#79381) üzenetére


Morris
veterán

Érdekes, én pont úgy tudom, hogy sokkal jobban szárítja a bőrt a fürdés mint a tusolás

(#79383) V.Stryker válasza Csabroncka (#79378) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kútvizet hol lehet és mennyiért bevizsgáltatni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79384) macilaci78 válasza V.Stryker (#79383) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A helyi vízműnél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79385) Csabroncka válasza Ispy (#79380) üzenetére


Csabroncka
addikt

1. az aktív klór azért kell a vízbe, hogy ne poshadt illatúan érkezzen hozzád és ne szaladjál a vécére.

2. az aktív klór nyomás alól hirtelen felszabadul a vízből (erősen illékony, hamar távozik a vízből) ezért érzed kiengedés után intenzíven a klór illatot.

3. 10 percre hagyod kancsóban és elillan (zuhanyzós hozzászólásból ítélve) ivásra különösen jó, mert sok kálciumot és magnéziumot tartalmaz.

4. zuhanyzásnál a vízben oldott só rászárad a bőrödre, ami tovább szárítja a bőrt- ha ennyire zavar akkor lágyítót szereltess a zuhanyzó elé.

Hogy mi bedőltünk ennek a sok baromságnak, akinek van hozzá gusztusa az igya nyugodtan. - inkább friss csapvizet iszok, mint olyat ami áll a szén mikrofilteren amin hemzsegnek a bacik.
Egyrészt aki ivásra lágyított vizet javasol az dilettáns, másrészt mivel kiveszi a fertőtlenítő aktívklórt a szén, egyúttal a bacitenyészet is elindul és sajnos a szűrőtől a csapig elég nagy térfogat áll rendelkezésükre.

Igazából ettől felnőttnek nem lesz baja, elég sokat kibírunk, mert a pangó csaptelepben is hemzsegnek a pseudomonas-ok szóval no para, de ha telítődött a szűrő, vagy nagyon retkes inkább anélkül használd amíg nem veszel újat.

V.Stryker: ha öntözésre kell, akkor elég Általános vízkémia + toxikus nehézfémek (15-20 ezer), ha bakter is kell akkor az olyan 10-15 ezer körül van.
Természetesen a mintát te veszed.

Bármelyik vizekre akkreditált vizsgálólaboratóriumban

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#79387) ivana válasza Ispy (#79380) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem ilyen problémáim a borzasztó minőségű férfi tusfürdőktől voltak, mióta nem használok ilyeneket, csak illat és szinezék mentes natúrt nincsenek ilyen problémáim.

(#79388) Ispy válasza Csabroncka (#79385) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom miért, de én megiszok egy pohár csapvizet és rá 10 percre teljesen kiszárad a szám, olyan mintha nem is ittam volna, a tartályban van UV lámpa, szóval amíg ott áll, addig is van irtás.

Mindegy nem akarta vitát indítani, én szeretem ennek az "ízét", de persze kinek mi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79389) kelna91 válasza Csabroncka (#79378) üzenetére


kelna91
senior tag

Lágyító alatt foszfátadagolót értesz? Én most azt tervezem, hogy a bojler, a mosógép és esetleg a wc elé szereltetek foszfátadagolót. Nem vészesen kemény a víz, de mégiscsak jobb lenne csökkenteni a vízkőképződést, ha lehet.
Egy dolog aggaszt csak, hogy nincs-e negatív élettani hatása zuhanyzáskor. Vagy pl. a foszfátozott melegvízből főzhetek-e teát vagy levest?

(#79390) kelna91 válasza ALI_G (#79366) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez milyen vízlágyító? Hogy működik?

(#79391) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretném korszerűsíteni fűtésemet.
Jelenleg vegyes tüzeléssel üzemelek ezt szeretném kiegészíteni gáz fűtéssel.
Gáz terv megvan így tudom milyen kazánra lesz majd szükségem.
A fűtési rendszerbe nem közvetlen szeretném bekötni hanem hőcserélőn keresztül.
Milyen teljesítményű, típusú hőcserélőt kell vennem a fűtési kör(ök) leválasztására?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#79392) kelna91


kelna91
senior tag

Ez a vízszűrő dolog engem is érdekel. Konyhapult alá szerelhetőt szeretnék, de olyat, ami a meglévő csapom elé szerelhető, és nagy az átfolyása. Szóval nem akarok perceket várni, mire megtelik a fazék. Van ilyen?

Én ezeket találtam, amik jónak tűnnek:
https://vizszuro-berendezes.arukereso.hu/bigblue-simple-kozponti-viztisztito-szurobetettel-20-bigblue-simple-central-p394462821/#
https://vizszuro-berendezes.arukereso.hu/honeywell/miniplus-fk06-p236250777/#
https://vizszuro-berendezes.arukereso.hu/aquafilter/high-halozati-viztisztito-nagyteljesitmenyu-szurobetetekkel-p357395721/#

Nem működik a linkelés, bocsi.

(#79393) Csabroncka válasza kelna91 (#79389) üzenetére


Csabroncka
addikt

A polifoszfát adagoló után a víz ivásra nem alkalmas!

Lágyító alatt gyantát értek, egy ilyen rendszer 500-1000.000 körül van teljesítménytől függően.

"in medias res"

(#79394) kelna91 válasza Csabroncka (#79393) üzenetére


kelna91
senior tag

Az alábbi linken viszont azt írják, hogy "Mivel a BWT ásványi anyag adaléka megfelel számos élelmiszeripari előírásnak, így főzésre és fogyasztásra kerülő vízhez is használható."

https://szerelvenybolt.hu/bwt-foszfatadagolo-by-pass-csatl-piccomat-2192?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Egyébként tudja valaki, hogy miért nem tudok linkelni? Régen ment.

[ Szerkesztve ]

(#79395) ThodEE válasza kelna91 (#79392) üzenetére


ThodEE
őstag

Szia !

Én jövőhéten fogom beépíteni a BWTtől vásárolt Europafilter RS 1" - BWT szűrőt, 90-110um szűrővel rendelkezik, tapasztalatom otthoni felhasználásban nincs, ipari környezetben a 2" os verziót heti szinten kell visszamosatni annyi szemetet megfog. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#79396) ThodEE


ThodEE
őstag

Túlfeszültség védelemben szeretnék segítséget kérni !
Nemsokára új elektromos hálózat kerül kiépítésre nálunk, villanyóránál legy egy Legrand Túlfeszültség-levezető T2 20KA 2P 412221 levezető, számítógépeknél APC Back-UPS ES 550VA , de szeretnék valami védelmet a mosogató és mosógépnek is, elegendő lehet egy ilyen csomag: Brennenstuhl 1506980 ?

Köszönöm előre is a tanácsokat ! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#79397) V.Stryker válasza ThodEE (#79396) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ennyire sok felétek az áramingadozás? Kicsit túlzásnak érzem a terveket. Én soha nem használtam ilyesmit és nem is volt rá szükség. De lehet,hogy szerencsés helyeken laktam. Ha meg kicseszne valamit, akkor a lakásbiztosítás fizeti.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79398) Morris válasza Chaser (#79381) üzenetére


Morris
veterán

A lányomnak enyhe ekcémája van. Ha kádfürdőzik, akkor nagyon előjön. Tusolás után meg nincs semm8 gond. Én csak ebből indultam ki. Aztán tudja a fene :U

(#79399) fero02 válasza ThodEE (#79396) üzenetére


fero02
veterán

A "B" osztályú védelmed hol lesz kiépítve? Én a helyedben alapból "B+C" kombinált védelmet raknék a megfelelő (nem plombázott) helyre és utána a lakásban lévő preferált dugaljakhoz pedig "D" osztályút.

(#79400) Csabroncka válasza kelna91 (#79394) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kevered: a pligoszfát adagolóban lévő polifoszfát kristály beleoldódik a vízbe és foszfátozza, képletesen szólva megköti a Ca és Mg-ot és nem engedi karbonát formályában kiválni, de ettől még a vízben maradnak a keménységet okozó sók.

Lágyítás esetén a gyanta lecseréli a Ca és Mg ionokat Hidrogénionra.....

Most komolyan meglágyítod iváshoz a vizet, majd mesterséges sóval visszapótlod - ez még a guminőnél is rosszabb :DDD

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.