Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79101) ivana válasza dh66e (#79100) üzenetére


ivana
Ármester

A bádog is acél :) Csak általában a horganyzott acéllemezt szokták bádognak hívni. Pl. eső csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#79102) dh66e válasza ivana (#79101) üzenetére


dh66e
veterán

Persze ezt tudom,de amit láttam sérült hisec ajtót az nekem nem horgyanyzott acélnak tűnt.Persze lehet hogy én tévedek akkor mea culpazom majd.

(#79103) moma válasza Chaser (#78989) üzenetére


moma
őstag

Igen van éjszakai áram is. De fura amúgy, mert elég sokszor megy napközben eszembe is jutott, hogy nem e nappali az is. Majd tesztelem tudatosabban kicsit :DDD

Az ajtóval kapcsolatban arra gondolsz, hogy a pántra rárakok kis alátétet, hogy emeljen rajta picit?

ivana: gyalum nincs sajnos. Az nem lehet megoldás, hogy durvább csiszolóval megcsiszolom? Esetleg előtte valamivel ami lejön megfesteni, hogy lássam hol kell.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#79104) pjen válasza moma (#79103) üzenetére


pjen
félisten

Ha hang frekis vezérlésű az éjszakai óra,mindíg megy ha van plussz a hálózaton.

(#79105) joysefke válasza raven12 (#79000) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én úgy tudom nem megy bele szabványos zárbetét csak kínai csoda...

(#79106) RexpecT


RexpecT
addikt

Visszaolvasva, a plomba sérüléséért sem tehető felelőssé az a user, akinek a mérőórája a lépcsőházban van. Kötve hiszem, hogy itt ellenőrízgetni kellene az órát, hogy minden rendben van-e vele, bár ártani biztos nem árthat.

"Kedves Csuti!

A lépcsóházban felszerelt villanyórákkal kapcsolatosan az alábbi jogszabályi rendelkezésre hívom fel a figyelmedet:

A „Villamos Energiáról” szóló Törvény végrehajtására kiadott 273/2007. (X. 19.) Korm.
rendelet 2. sz. mellékletének 19.14. pontja szerint:

"Nem hivatkozhat a hálózati engedélyes a felhasználónak a fogyasztásmérő-berendezés
állagmegóvásával kapcsolatos kötelezettsége megszegésére, ha a fogyasztásmérő-berendezés
nem a felhasználó kizárólagos őrizetében van vagy annak felszerelése, felhasználó részére
történt átadása során nem a jogszabályokban és az üzletszabályzatban foglaltak szerint jártak
el."

Az idézett jogszabály tehát már explicit módon ki is mondja azt, - ami egyébként magától értetődő, - hogy a felhasználó nem tehető felelőssé a mérőműszer, vagy a plomba megrongálódásáért, (vagy bárki által történt megrongálásáért) akkor, ha nem volt abban a helyzetben, hogy a fogyasztásmérőt, - annak felszerelése óta - folyamatosan felügyelje,
és azt megszakítás nélkül, mindvégig a saját kizárólagos őrizetében tartsa.
A társasház folyosóján felszerelt gázmérőhöz viszont hozzáférhet a szomszéd, hozzáférhet bármely más társasházi lakó, továbbá azok vendégei, bérlői, albérlői, valamint a postás, és nem utolsó sorban az E.On villanyszerelője is,(méghozzá bármikor, akár a felhasználó távollétében is.)
A folyosón felszerelt villanyóra esetében tehát szóba sem jöhet az, hogy a mérőműszer akár csak egyetlen percig is a felhasználó kizárólagos őrizetébn lett volna, és emiatt a ti esetetekben nem hivatkozhat a hálózati engedélyes a fogyasztásmérő-berendezés állagmegóvásával kapcsolatos kötelezettségeitek megszegésére.

üdvözlettel:

Dr. Kalocsai Gábor"

(#79107) gerisz23 válasza RexpecT (#79106) üzenetére


gerisz23
őstag

Így igaz.
Aztán ha valakinek a mérőjébe mást kárt tesz akkor a felhasználóval kifizettetik a kárt,ő meg tehet feljelentést a rendőrségen.
A gyakorlatban sajnos ez nem ilyen egyszerű.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79108) Chaser válasza gerisz23 (#79107) üzenetére


Chaser
titán

a szolgáltató tulajdona az óra, tegyen ő feljelentést, te mint felhasználó kb csak bérled, mint a fenti jpgszabály mutatja nincs semmilyen jogalapja a fogyasztónak tőled kártérítést kérni, csúnya is lenne
maga a mérőhely az enyém, ahhoz viszont a szolgáltatónak nincs köze ha valaki összetörné
tudod mit? inkább gletteljünk ( : mai első keverés olyan jól sikerült bele tört majdnem a spakli ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79109) gerisz23 válasza Chaser (#79108) üzenetére


gerisz23
őstag

Én ma délután fojtatom,de lehet veszek másik vasat ami hajlékonyabb.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79110) philoxenia válasza gerisz23 (#79109) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vassal akarod megfojtatni valakivel? :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79111) gerisz23 válasza philoxenia (#79110) üzenetére


gerisz23
őstag

Googlis szövegjavító ;] nem mindig veszem észre ha kontárkodik.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79112) attiati válasza macilaci78 (#78709) üzenetére


attiati
veterán

A lényeget elfelejtettem megkérdezni.

Mennyi hőt fog le?

Odaraktam a tv-t az ablak elé most éjszakára és reggel 9-re szerintem 40 fokos a tv hátulja.
Ha odaraksz a fóliázott ablakod mögé egy egyenes vas, műanyag felületet, akkor mennyire melegszik fel? Hideg marad?

(#79113) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

ha 12x12-es gerendát akarok elvágni, akkor milyen fűrész lenne hozzá az igazi? (amivel lehet haladni, és relatíve szépen is vág...)

[link]

[link]

[link]

(#79114) Csabroncka válasza dh66e (#79102) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem érted ezek szerint a kifejezést!

Normális biztonsági ajtóban megvan a kellő lemezvastagság (mind az ajtólapban, mind a keretben ...stb) ahol eddig Hi-Sec-el találkoztam (valószínűleg nem több százezres kategória volt) érezhetően nagyon vékony anyagból volt a teljes ajtó.

Ehhez képest nekem az alap NIVO erődítménynek tűnik....

"in medias res"

(#79115) mezis válasza KrAt (#79113) üzenetére


mezis
nagyúr

Keresztbe vagy hosszába ? :F És hány vágás ?

Keretes fűrész lapját jól nézd meg, mert találkoztam már olyannal, amelyiknek már az élezése is gyalázatos volt, az edzése meg csak a fogak hegyére terjedt ki. Aztán csodálkoztam, hogy miért nem tudom végig húzni a fában. Kigörbült a foga !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#79116) KrAt válasza mezis (#79115) üzenetére


KrAt
veterán

Keresztbe, nyilván :) Van két 6 méteres darabom, abból lesznek majd a lábak, tehát jó esetben 4-5 vágás. Meg majd a tető méretre igazítása, az kisebb. Ha a 12x12-est kibírja, akkor már a többihez jó lesz :D

Igazából az egyiknek nagyobb, a másiknak kisebb foga van, ezt nem tudom eldönteni, melyik kell nekem.

(#79117) ctrlaltdel13 válasza mezis (#79115) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mihez,milyen célra?
Állványos körfűrész,motoros fűrész,illesztő fűrész. Keretest felejtsd el az gallyazásra való.
Ha utóbbit veszel csak stanley ha jót akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#79118) Met válasza KrAt (#79113) üzenetére


Met
Topikgazda

Én a keretest venném ha átéri.
A másik fajtánál nagyon idegesítő amikor elkezdenéd tolni a fába, megakad és meghajlik az egész :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79119) ctrlaltdel13 válasza Met (#79118) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Igen a szarok olyanok,de a stanley-t napi szinten használom. Az nem hajlik csak ha béna vagy.
Normálisan van a foga kiképezve,az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#79120) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
gyors kérdés. az alaprajzon lathatjatok a sargan kiemelt reszt, ott egy strang lesz...kerdesem latatlanba az lenne, hogy ismerve az uj epitesu hazakat, erdemes lenne meg egy 7-10cms szigetelest (hangszigeteles) szeruseget, hogy veletlenul se halljak semmi vizcsobogast vagy barmit?
amugy arra a reszre gondoltunk teszunk egy beepitett szekrenyt is.

elore is koszonom a tippet hozzaszolast!

(#79121) Chaser válasza bazsimano (#79120) üzenetére


Chaser
titán

Ha olyan vastagot akarsz akkor rockwool xd, de nem lesz kifizetodo mert csak egesz csomagban lehet venni
Masik megoldas hangszigetelo gipszkarton, nalam parafaval lesz kombinalva, nincs hely masnak, de teszi a dolgat az is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79122) ivana


ivana
Ármester

Sziasztok,
Vályogfalat hogyan lehet glettelni? Meszes glett megfelelő? (Simán meszelve lesz utána) Vályogvakolat van rajta jelenleg, ami szerintem marad is.

[ Szerkesztve ]

(#79123) Chaser válasza ivana (#79122) üzenetére


Chaser
titán

Rimanoval nyugodtan, vastagabbhoz 6-30-as, simitohoz 0-3, de ovatosan, nehez csiszolni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79124) szaszyka válasza ivana (#79122) üzenetére


szaszyka
senior tag

Vályoghoz lehet kapni ahhoz való glettet, ha jól tudom. Gipszes, cementes vakolatot/ glettet inkább ne! YouTube-on vannak ilyen videók, pl : “Lukács László az élet iskolája” foglalkozik valyogházak felújításával.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79125) Chaser válasza szaszyka (#79124) üzenetére


Chaser
titán

Anno mesz, gipsz eleggyel gletteltem valyogot, nem volt semmi baja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79126) ivana válasza szaszyka (#79124) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg lehet kapni vályog vakolatot simítsam azzal? Egy-két helyen van cement vagy mészhabarcs, de a ház nagy része vályoggal van tapasztva, azt azon mész.

(#79127) dh66e válasza Csabroncka (#79114) üzenetére


dh66e
veterán

Ok legyen így.
Tudod az a baj hogy a 50k kínai ajtókat (OBI,Praktiker stb) szinte mindenki HiSec ajtónak nevezi közben meg akkora a difi hogy csak na.
A nivo ajtó az mindenben más kategória(anyagban/árban) kár is idehozni.

(#79128) Csabroncka válasza dh66e (#79127) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez pontosan így van, ezért is írtam neki, ha megfelelő a szigetelése akkor ne cseréltesse. Ugyanakkor ha tényleges biztonsági ajtóra van szükség, az nyilván nem ez a kategória - hozzáteszem a lépcsőházi alap ajtó ugye 100 alatt van NIVO esetén.

Egyébként kell tűzgátló biztonsági ajtót vennem a folyosóra - na itt is van a drága és egyben sz@r kategória...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#79129) dh66e válasza Csabroncka (#79128) üzenetére


dh66e
veterán

Tűzgátló ajtó,na az egy komoly móka.

(#79130) Chaser válasza dh66e (#79129) üzenetére


Chaser
titán

Acel es kozetgyapot kombo nem jo hozza?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79131) föccer válasza Chaser (#79130) üzenetére


föccer
nagyúr

Az acél ajtó nem tűzgáltó.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79132) mezis válasza KrAt (#79116) üzenetére


mezis
nagyúr

A jobb minőségű kertészeti célú kézifűrészeknek nagyon szép a vágási felülete, de elég rövid a pengéjük....

mezis

(#79133) ivana válasza mezis (#79132) üzenetére


ivana
Ármester

Ha vágási felületre megyünk akkor vasfűrész...

(#79134) pjen válasza attiati (#79112) üzenetére


pjen
félisten

Nem marad hideg,sajnos tapasztalat.

(#79135) BullZeye válasza Csabroncka (#79128) üzenetére


BullZeye
veterán

És ezek a 100 alatti NIVO bejáratiajtók lakásokhoz mennyire hangszigeteltek?
Régóta keresek valami megoldást az oldalt/szembe szomszédok ellen, mert most kis túlzással a kisujjam kifér az ajtó alatt, viszont mivel tele van kamerával a ház, és folyosó is zárható, elég lenne valami alap, jól kinéző, de hanggátló ajtó.

(#79136) dh66e válasza Chaser (#79130) üzenetére


dh66e
veterán

Voltam egy helyen igaz nem lakás hanem sokkal nagyobb beruházás volt olyanokat építettek be amit egytől egyig visszadobott a túzoltóság.Valaki csúnyán rábaltázott a sporolásával/hozzá nem értésével.
A tűzgátló ajtók speciálisan vannak kiképezve mind anyagban mind mechanikusan(zárak,pántok,automata védelem,speciális gumirozás).Talán az ÉMI adja ki rá az engedélyeket.

(#79137) Met válasza BullZeye (#79135) üzenetére


Met
Topikgazda

A 100 alatti Nivó ajtó az 99.000 Ft+Áfa ami 125.730 Ft

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79138) Chaser válasza föccer (#79131) üzenetére


Chaser
titán

Kozetgyapotrol tudom h nem.egheto, illetve nagyon magas az olvadaspontja, nem ertek tuzgatlo ajtokhoz, ezert kerdeztem

Szerk:
BullZeye
Nekem a 250e felettire is azt mondta a kedves helyszinelo h annak meg nem sok szigetelese van

dh66e
Az gyonyoru lehet ( : nagy a hozzaertes az epitoiparban

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79139) Csabroncka válasza BullZeye (#79135) üzenetére


Csabroncka
addikt

A hangot jól, de a hőt nem. Nem szigetelt a tok rész, merevített 2mm-es zártszelvény.

Az alap ajtó is 100+ kiló (csak az ajtólap), és a hangot nagyon jól elnyeli.

Hő: Lépcsőházi ajtó, 1db gumiszigetelés van benne körben, a zártszelvény nem szigetelt üreges. Ebből fakadóan kültér/beltér elválasztására nem alkalmas, de azt hiszem egyik NIVO sem, a szigeteltek is inkább részlegesen nyitott helyekre.

"in medias res"

(#79140) n@p@lm válasza szaszyka (#79124) üzenetére


n@p@lm
őstag

Enyhén elborult elme....

(#79141) BullZeye válasza Csabroncka (#79139) üzenetére


BullZeye
veterán

Eszerint -35db a hanggátlás, fele annyiba kerülő HiSec-re meg azt hazudják 41db, lehet ennek hinni?

(#79142) Lackooo84 válasza Csabroncka (#79139) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Kifelé nyíló bejárati ajtó wtf? :D

The Truth is out there...

(#79143) Csabroncka válasza Lackooo84 (#79142) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kényelmes ám nagyon! kicsi a belső folyosónk és közös folyosóra nyílik a szomszéddal.... ;) szóval nopara

BullZeye: Nekünk előtte egy rém ócska fa ajtó volt bent (ócskább még az eredetinél is), a NIVO esetén minimális hang szűrődik be, igazából a csere óta csak a liftnek az elindul-megáll hangja maradt a lépcsőházból, de azt meg a szerkezet vezeti inkább...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#79144) pjen válasza Csabroncka (#79143) üzenetére


pjen
félisten

Sokkal nehezebb berúgni.

(#79145) Csabroncka válasza pjen (#79144) üzenetére


Csabroncka
addikt

Letépni sem lehet, mert a zsanérok teljes hosszban a vázra vannak hegesztve, meg ajtót is ujjnyi vastagságú tüskék fogják zsanér oldalon is a leemeléstől.

Egyébként kényelem (pakolás) miatt lett így és nagyon praktikus...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#79146) DoItYourself válasza BullZeye (#79135) üzenetére


DoItYourself
addikt

A társasházi lakásunk bejárati ajtaja tűzgátló volt. Súlyos volt a szárny, de minden behallatszott a folyosóról. Tesa tömítéssel körberagasztottam a falcot, az csodát tett.

dh66e: igen, az ÉMI minősítette régebben (sok-sok pénzért), akkor is, ha volt rá német bevizsgálás. :) Érdekesség, hogy a németeknél két kategória van: lángmentes ajtó (felforrósodhat, de nem lehet lángátterjedés), és tűzgátló (ua. mint előző + átellenes oldal se forrósodhat fel, azt hiszem 180 fok fölé). Az első nem nagy kihívás, nem éghető anyagokból kell építeni az ajtót, a második annál inkább. Létezik belőlük üvegezett verzió is (húzós üvegárak), akár alumínium tok és szárnyszerkezettel is. Kategóriától függően 30/60/90 percig kell ellenállni az ajtónak.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#79147) szaszyka válasza n@p@lm (#79140) üzenetére


szaszyka
senior tag

Gondolod?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#79148) r.levente75 válasza KrAt (#79116) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezt a fajta keretest elvetném de általában a kereteshez nagy rutin kell hogy ne vigye el 12 cmben a fűrészlapot. Egy jó rókafarkúval megodható.

(#79149) DoItYourself válasza KrAt (#79116) üzenetére


DoItYourself
addikt

15-ért már vehetsz egy alap kézi körfűrészt, ilyennel vágtam én is körbe tavaly a lábakat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#79150) Jaded válasza Morris (#79033) üzenetére


Jaded
senior tag

Nálunk is így volt, így vettük a házat. Ment is egy évig, amíg nem jött egy leolvasó és megállapította, hogy a kapcsoló "óra" már elavult (eleve nem is úgy működik már hogy 22-06-ig) és ő ezt bejelenti cserére. Gondoltam off a "jó" világnak (igazából semmi nagy fogyasztó nem volt róla működtetve, de pl az előző tulaj arról mosott :DDD ). Kicserélték a hangfrekvenciásra, de hátul valami át volt kötve. Rendesek voltak, mert azt mondták, hogy ők most nem láttak semmit. Különben gondolom jött volna a kötbér.. Hétvégén így is van mindig.

Renault Megane IV Limited

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.