Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166301) kchris78 válasza domerator (#166297) üzenetére


kchris78
veterán

Ez a hektikusság érdekes dolog. Én pont hogy 5GHz-en tapasztaltam azt hogy vannak olyan "fekete lukak" (telefonnal ami gyengébb, 7plus) amik pont ilyen hektikusságot okoznak... Pár centire odébb moccantom a telefont onnantól meg már többtíz Mbit... Mondjuk több körülmény is összejátszik: nem abban a szobában van a telefon mint a router, gyenge az 5GHz-es adórésze (Beépitett sagemcom). Úgyhogy a telefont emiatt visszaraktam 2.4-re a notebooknak megmaradt az 5. Így nincs az elég idegesítő dolog hogy 10-20 letöltésből 1x (csinálja bármi a letöltést) csak "homokóra" és várakozás... Aztán ha reload akkor meg legtöbbször egy tizedmp alatt bejön az anyag. Persze ehhez kell megfelelően üres 2.4.

(#166302) student


student
őstag

Meg lehet az valahogy oldani, hogy kitenni főoldalra egy skype-s ismerőst és ha rábökök az ikonra azonnal tárcsázza?

(#166303) agabe válasza student (#166302) üzenetére


agabe
addikt

Azt nem.
A bal oldalra húzva látható widgetek közé rakhatók kedvencek, és ott akár viber, whatsap is bejelölhető, de skype sajna ott sem.

(#166304) student válasza agabe (#166303) üzenetére


student
őstag

(#166305) leslieke válasza -secret- (#166279) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De valamelyik tipp csak bejön. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#166306) burasu4


burasu4
senior tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne.
Ha van két ismert wifi hálózat egy lakásban, akkor be lehet azt állítani hogy az egyikre csatlakozzon és ne a másikra automatikusan?
Köszönöm.

(#166307) -secret- válasza burasu4 (#166306) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Felejtsd el az automatikust és csatlakozz a másikra.

(#166308) Noxy válasza burasu4 (#166306) üzenetére


Noxy
veterán

Amelyikre nem akarsz csatla.., azt elfelejteted.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#166309) syIex válasza burasu4 (#166306) üzenetére


syIex
veterán

Sima hálózat elfelejtése és kész! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166310) fabko


fabko
tag

Sziasztok,

iPhone 4S (9.3.5)-en nem tudom használni az egészség alkalmazást, mert Források - Eszközök menüpont nem aktív, az Beállítások - Adatvédelemnél pedig nincs Mozgás és fitnesz almenü (elvileg itt lehetne beállítani hogy az edzettségi állapotot nyomon követésének iPhoneon való vezérléséhez.)
iPhone 5S (9.3.5.) minden hibátlan.

Mi lehet a gond?

Köszönöm a segítséget!

(#166311) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Iphone-hoz hogy lehet csatlakoztatni egy pendrive-t? Vagy esetleg egy DSLR kamerát. Jelenleg egy 5s-hez kellene ilyen cucc, majd később egy Iphone 7-hez. Tehát olyan kéne, ami kompatibilis mind a 2-vel :D

(#166312) oszy válasza zeus_2k14 (#166311) üzenetére


oszy
veterán

IXPAND

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#166313) burasu4 válasza syIex (#166309) üzenetére


burasu4
senior tag

Igen de ezt a UPC Wi-Free használom máshol is, így nem szeretném elfelejteni. Otthon viszont a saját wi-fimet szeretném nem a UPC-t.

(#166314) Boonen007


Boonen007
őstag

Bocsi a kérdést, ha csinálok iTunes-ban egy biztonsági mentést a telefonról, az mindent képet zenét mindent tartalmaz?

(#166315) aujjobba válasza fabko (#166310) üzenetére


aujjobba
addikt

A mozgás adatok feldolgozását egy külön segédprocesszor végzi, ami az 5s-ben jelent meg először.
M7 a neve azt hiszem, az újabbakban M8, M9, stb.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#166316) Ragnar95 válasza Boonen007 (#166314) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Zenéket az iTunes tárolja alapból, így azok külön nem kerülnek lementsére, képekből amit a telefonnal készítettél, az mentésre kerül, amit gépről raktál a telefonra, az nem, hiszen gépen meg kell lennie ahhoz,h a telefonon lehessen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#166317) leslieke válasza burasu4 (#166313) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem marad a kézi átállítás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#166318) Ragnar95 válasza burasu4 (#166313) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs erre megoldás, nem tudsz prioritást állítani wifi hálózatok között. Kézzel kell váltanod köztük ha szeretnéd, hogy mindkettőre működjön az automatikus csatlakozás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#166319) Ufff válasza _adaml21_ (#166273) üzenetére


Ufff
senior tag

Ne röhögj, de én a rágót amit már kiköpnék, azt használom erre a célra! Finoman belenyomom a nyílásba majd ki. Ezt 3-4x, és totál tiszta! Fontos, hogy ne ragadjon már annyira a rágó és egy picit kezdjen el keményedni (a rágó).
Van ilyen tisztítózselé is, bár az nem tudom milyen...

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#166320) szakonyi válasza burasu4 (#166313) üzenetére


szakonyi
tag

Otthon nem csatlakozik a saját free- re.

LG 65C1 iPhone 11

(#166321) ImAxRap


ImAxRap
csendes tag

Sziasztok! Érdekes dolog történt két nappal ezelőtt. Programom volt egy adott helyszínen, ahová kocsival mentem és elképzelhető, hogy egy ajtó nyitva maradt. A telefonom és a tárcám a kesztyűtartóban volt. Egy órával később amikor mentem ki az autóhoz, nem volt meg a telefonom illetve a pénzem hiányzott a tárcámból. Egy másik eszközről azonnal kerestük a telefonom, ami egy 7.7 km-re lévő pontra mutatott. Elmentünk a helyre, ami valamilyen telephely volt és két elég lerobbant tag lakta az egyik épületét. A find my iphone arra az épületre mutatott ahol voltak, viszont a rendőrség segítségével sem találtuk a telefont. Körbe jártuk a telepet és továbbra sem találtuk. Az egyik tag viszont eltűnt néhány percre, majd visszajött. Visszasétáltunk a kocsihoz, mert ekkor már kívülről jött a jel. Nem használtam még ezt a funkciót ezért nem is tudtam, hogy lehet adni hangjelzést, de megtaláltuk ezt is és benyomtuk. A kocsimból jött a hang, a kesztyűtartó alatt volt a telefon és a pénz is gondosan egymásra helyezve. Ekkor a kocsi nyitva volt, viszont egy bulltype kutya üldögélt a hátsó ülésen aki épp örző-védő tréningről érkezett a helyszínre, ezért elég érdekes lenne ha vissza tudta volna rakni úgy, hogy az eb nem reagált semmit. (Say wut?) Kérdésem az lenne, hogy a find my iphone tévedhetett ennyit? Próbáltam megnézni a gyakran látogatott helyeket, de nem sokat segített. :F :Y :W (I7 ha ez számít, bár kétlem.)

[ Szerkesztve ]

"Minden szavam magamról vall."

(#166322) b.kov válasza szakonyi (#166320) üzenetére


b.kov
senior tag

Ez így van, mindig az otthoni net a prio. :)
De ha nem tudsz jobbat, akkor érdemes beballagni a upc-hez megkérdezni.

(#166323) domojko válasza kchris78 (#166300) üzenetére


domojko
senior tag

Mielőtt írtam, ezt már megnéztem. A UPC modem menüjében találtam ilyen opciót, ami kilistázta a környező, wifi hálózatokat. Két véglet csatornákat írt. Vagy 1-2, vagy 10-11-12. Nekem alapból a 6-os csatornán volt. Modemen csináltam egy resetet, most hol 30 mega hol 0,5-1-2. Fene sem érti ezt.

(#166324) domerator válasza domojko (#166323) üzenetére


domerator
veterán

Természetesen próbálkoztam a csatornák változtatásával is, ahogyan ezt a tehetetlen upc ügyfélszolgálatosok is tették többször is hasztalanul.

Azt hiszem ezt a routert vettem meg.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#166325) 30z.Samu válasza ImAxRap (#166321) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az oké, hogy pár száz métert téved, de több km-t szerintem esélytelen.

Sic Parvis Magna

(#166326) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok !

Hogyan tudok filmet másolni iTunes nélkül a telefonra :F

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#166327) agabe válasza ImAxRap (#166321) üzenetére


agabe
addikt

Meg ne haragudj, de az egesz olyan mint egy modernizalt detektivregeny kicsit Guy Richie stilusban megvagva, es nem fokent a telefon kereso funkcioja miatt.
Nyitott autoban nem szoktak tarcat es telefont hagyni, de ha megis akkor annak aki ott hagyja nagy bizodalma van abban, hogy nem mernek a kocsihoz nyulni. Mar az is erdekes miert van ilyen (on)bizalom barkiben.
Ha a kocsibol (amikor abban meg nem volt ott a kesobb mar benne ulo orzes-vedesre kepzett kutya) egy atlag tolvaj elemel dolgokat akkor azt nem ugy teszi, hogy kimazsolazza a tarcabol a penzt de a tobbit otthagyja mikozben van olyan hozza nem erto, hogy egy bekapcsolt telefont is visz amit nem kapcsol ki, vagy nem tesz olyan tokba ami arnyekolja a jeleket ami ezutan egy nem messze levo helyre viszi a tulajt ahol nem talaljak meg azt a kozben ott termo rendorokkel egyutt keresok, de a jel tovabbra is elo es vegul abba kocsiba mutat ahonnan elloptak 7.7 km-el tavolabb, de nem csak ez kerul vissza, hanem a penz is, es a kozben a kocsiban mar egy nehezito korulmenyt jelento “harci” kutya is felbukkan.
Atlagember szamara az egesz tortenet valamely filmbe illo sztorihoz hasonlit olyan szereplokkel (beleertve a feltetlezett es elsore lerobbantnak tuno, de a tortenet alapjan kb. titkos ugynoki kepessegekkel biro kutyabovolesben is jartas tolvajt) akik nem a mindennapok resztvevoi, de ha igy van akkor siman lehetett az eredeti find my phone jel hamisitott olyan eszkozzel vagy modon amely szamunkra ismeretlen mikozben a telefonon el sem hagyta a kocsit, de ugy, hogy mindekozben ropke egy oraig “tetszhalott” allapotban volt.

Osszefoglalva:
Nem ismerek olyan lehetoseget, hogy a leirtak megtortenhessenek a find my phone alkalmazassal, de a tortenet egeszebe beleillik a nem normalis mukodes csak fogalmam sincs hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#166328) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Az előző kérdésemet meg oldottam !

De lenne még valami :)

Az lg készülékemről költözöm át iphone 7re .

Elég sokat játszottam a clans of clans -al

Hogyan tudom a mentést át másolni iphone-ra :F

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#166329) B-L-A-C-K válasza PsycHo88 (#166328) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#166330) burasu4


burasu4
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

Még egy kérdésem lenne.😊
Mobillal tudok fizetni mint bankkártya? NFC funkcióval?
Úgy hogy ne legyen havidíja mint pl. a Telenornál.
Köszönöm szépen.

(#166331) kchris78 válasza burasu4 (#166330) üzenetére


kchris78
veterán

Magyarorszagi bank ugyfelekent nem. Csak ahol van Apple Pay.

(#166332) burasu4 válasza kchris78 (#166331) üzenetére


burasu4
senior tag

Köszi.

(#166333) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Kábelen offline hogy tudnám szinkronizálni az iphone naptárat az outlook naptárammal?
Korábban ios9 előtt ment itunesből, azonban most már csak az icloud-ot erőlteti.. Valaki használ még így esetleg naptárat?

Üdv: Csabee.

(#166334) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. 3 hete kaptam céges telefonnak a régi Nokia helyett egy SE-t. Alapvetően androidhoz vagyok szokva, így nagyon szokatlan még az ios, de igyekszem nyitottan hozzállni az újdonsághoz, már csak azért is, mert annyi ember nem tévedhet, akik ezt a rendszert választották.
Van pár furcsa dolog, amit nem tudok megmagyarázni/megszokni és abban szeretnék segítséget kérni, hogy van-e ezekre megoldás?

- a használatbavétel után 2 nappal eltűnt a hely alapú emlékeztetés lehetősége, már csak adott időben lehet emlékeztetést beállítani (akkortájt állítottam be szerintem, hogy ne csak a céges fiókba szinkronizáljon, hanem az icloudba is, de az icloud szinkronizáció kikapcsolása nem hozta vissza a hely alapú emlékeztetés lehetőségét)
- amikor bekapcsoltam, hogy az emlékeztetőket az icloud fikkal szokronizálja, akkor eltűnt néhány beállított emlékeztető (a szinkronizáció nem azt jelentené, hogy ami nincs az icloudban, az utána már ott is meglesz és nem fordítva, hogy ha az icloudban nincs semmi, akkor a telefonról is törli???)
- az ismétlődő emlékeztetők random módon van amikor nem emlékeztetnek (pl. be van állítva napi ismétlődéssel délelőtt 10 órára egy emlékeztető, amivel már többször is úgy jártam, hogy fél 12 körül belémhasított, hogy nem szólt)
- ha telefonálok, bármilyen esemény van közben, max hangerőn belenyomja a fülembe úgy, hogy nem hallom a másik felet (ami persze jó sokáig szól, mert emlékeztetőnek például olyan hosszú hangjelzést állítottam be, hogy biztosan meghalljam, mert az alap emlékeztetés nem vár semmilyen visszajelzést, hogy biztosan meghallottam-e, ad egy 1 másodperces hangot, aztán ha nem hallottam meg, akkor így jártam)

Nálatok ilyenek nem fordultak/-nak elő? Van ezekre valamilyen megoldás?
Előre is köszönöm!

Gábor

[ Szerkesztve ]

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#166335) ERipley válasza eszgabor (#166334) üzenetére


ERipley
tag

A gyári emlékeztető néha nálam sem jelez. Ritkán és nem tudom semmivel összefüggésbe hozni. (gmail szinkron) Ez ugyan nem válasz a kérdésedre, de engem is érdekelne, hogy általános probléma lehet-e?

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#166336) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

kérdés:
barátnőmnek most járt le az 1 év garancia készülékéről.
tmobile, előfizus.

megadta magát a szifon.

magánszemélyre lett ugye vásárolva, ily esetben itt is él a +1év garancia? ha igen, ezt hogyan lehet érvényesíteni?

markbellus.hu 

(#166337) vasi89 válasza ERipley (#166335) üzenetére


vasi89
addikt

nálam is előfordul, hogy nem jelez, sőt azt mondanám h 10ből legalább 2 ilyen emlékeztető mindig van.

(#166338) nord_ válasza ERipley (#166335) üzenetére


nord_
veterán

Akkor lehet, hogy a gmail a probléma? Nálam iCloud-fiókkal mindig jelez.

(#166339) agabe válasza TBMC (#166336) üzenetére


agabe
addikt

Él a második évre vonatkozó szavatosság.
Beviszed (vagy barinőd) T-be, vagy valamelyik APR-be a telót eredeti számlával, hogy gyorsabb legyen az ügyintézés és kéred a javítást vagy cserét.
Nem tudom most melyik a gyorsabb, bár elvbileg APR gyorsabb szokott lenni, de jelenleg lehet más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#166340) TBMC válasza agabe (#166339) üzenetére


TBMC
addikt

hálás köszönet! :R

markbellus.hu 

(#166341) tuzpenge válasza eszgabor (#166334) üzenetére


tuzpenge
őstag

az utolsó bekezdésben lévő "probléma" megoldására kiküszöbölésére én is kíváncsi lennék (hacsak nem az hogy ne állítsak be emlékeztetőt).

ˣ

(#166342) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Vettem az iPhone 7-re matt hátlap + keret fóliát (minden oldalát védi), olyan mintha nem lenne rajta semmi, csak ajánlani tudom.

Videó: link

[ Szerkesztve ]

(#166343) majestic


majestic
őstag

Lenne egy kérdésem: tudnék venni egy Series 2 38mm-es órát, zsugorfóliást igen olcsón. A kérdésem, hogy ha véletlenül nem "tiszta" a cucc, akkor az órát le lehet tíltani, úgy mint az iPhone-t?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#166344) univerzita válasza eszgabor (#166334) üzenetére


univerzita
addikt

Google Naptár

(#166345) buvartacsko válasza TBMC (#166336) üzenetére


buvartacsko
addikt

telekomnál nem biztos hogy menni fog, nekünk sem ment, nem is tudnak erről a +1 évről, ennek ellenére leadtuk, de vissza is küldték lejárta garancia szöveggel.

lehet érdemesebb apr-ben próbálkozni. ott talán még betartják a jogszabályokat.

(#166346) TBMC válasza buvartacsko (#166345) üzenetére


TBMC
addikt

fúú az jólhangzik :(( :(
akkor lehet APRben próbálkozunk előbb.

markbellus.hu 

(#166347) vasi89 válasza TBMC (#166346) üzenetére


vasi89
addikt

menni fog az telekomban is, csak határozottan. Nekem egyszer a gari lejárta előtt cserélt telefont nem akarták fél év múlva átvenni mert h nem garis, de maga a telekom pecsételte a garipapírt h újraindult az 1 év :) igazából Én csak határozottan közöltem akkor az ügyintézővel, hogy muszáj átvennie aztán meg is oldották a gondot.

(#166348) buvartacsko válasza vasi89 (#166347) üzenetére


buvartacsko
addikt

én is határozottan léptem fel, nem az ügyintézőn múlik hogy kicserélik-e amúgy sem. nagy nehezen azt mondta hogy elfogadja, de nem fognak vele semmit sem csinálni. beadtuk, 1 hét múlva visszajött a telemaxtól nem garanciás szöveggel... az a baj, hogy hosszú heteket tud elvenni, szerintem lehet lenne 1 hónap is mire kiharcolnám hogy szervizeljék le, annyit meg nem is ér az egész.

[ Szerkesztve ]

(#166349) syIex válasza B-L-A-C-K (#166342) üzenetére


syIex
veterán

Mennyibe fáj egy ilyen és hol lehet beszerezni? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166350) B-L-A-C-K válasza syIex (#166349) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Videóm alatt ott a link (ha valakinek nem lenne tiszta nem szponzorált tartalom, nem kapok érte semmit :) ), változó az ára mikor mennyi, meg függ milyet veszel...De ha veszel (vagy másnak kell) itt lesz rá 20%-os kupon (WELCOMEBACK20ES). ~2 hét mire megjön.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.