Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166151) russel87 válasza lugosi (#166149) üzenetére


russel87
csendes tag

Tárhely:
Foglalt: 29,39 GB
Elérhető: 222,73 GB

(#166152) B-L-A-C-K válasza russel87 (#166151) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ezért.

(#166153) russel87 válasza B-L-A-C-K (#166152) üzenetére


russel87
csendes tag

Teendőm ezzel kapcsolatban?

(#166154) szabogabor10 válasza russel87 (#166153) üzenetére


szabogabor10
veterán

Legésszerűbb hogy veszel nagyobb tárhelyet (50 GB 300 Ft/hó).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#166155) B-L-A-C-K válasza russel87 (#166153) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amit előttem írtak...

(#166156) tepenzed


tepenzed
őstag

Srácok, nagyjából egy hónapja folyamatosan zaklat valaki, fixen 11 óra fele hív minden nap (de volt, hogy este). Nincs hivószáma, így nem tudom letiltani sem. Felvettem már kétszer, nem szól bele senki.
Ha gyorsan kinyomom, rögtön kapom az új hívást.
Nincs valami beállítás, amivel egyáltalán nem kaphatok hívószám nélküli hívást?

(#166157) -secret- válasza tepenzed (#166156) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jailbreak nélkül nincs. Ha felébreszt akkor meg állíts be egy ne zavarjanakot az éjszakai órákra... persze akkor más se tud akkor hívni. Vagyis tud csak nem csörög ki.

(#166158) galaxys80 válasza -secret- (#166157) üzenetére


galaxys80
veterán

persze akkor más se tud akkor hívni. Vagyis tud csak nem csörög ki.

Ez természetesen nem igaz. Kivételeket be lehet állítani. Máskülönben semmi értelme nem is lenne.

(#166159) Wajk válasza galaxys80 (#166158) üzenetére


Wajk
addikt

így van, én is használom. A Kedvencek be vannak állítva kivételnek és működik, ahogy kell... :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#166160) -secret- válasza galaxys80 (#166158) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jah tényleg. Nem szóltam! :)

(#166161) Nebuló


Nebuló
csendes tag

Sziasztok!
Nálam egy ideje random időközönként kiírja, hogy nincs sim behelyezve. Legutóbb töltés után művelte ezt. A legtöbbször egy ki- és bekapcsolás után újra érzékeli, de volt hogy többször ki kellett vennem a kártyát -természetesen kikapcsolás után- mire újra érzékelte. A kérdéses telefon egy 7 plus, és egy hónapja vettem.

(#166162) tuzpenge válasza Nebuló (#166161) üzenetére


tuzpenge
őstag

Próbálj meg a szolgáltatóddal egy kártyacserét, ha az sem segít akkor vidd a telefont a szervizbe!

ˣ

(#166163) col válasza Wajk (#166159) üzenetére


col
addikt

Nemcsak a kedvencek hívása jön be a "ne zavarjanak" opció bekapcsolása mellett
(Pl. ha valaki 3 percen belül újrahív az is kicseng, ha jól emlékszem, de ezt is be lehet állítani, azaz engedélyezni a ne zavarjanak fülön az "ismételt hívásokkal"...)
Emellett az egyedi névjegyekben is be lehet állítani, hogy a ne zavarj opció arra a számra ne legyen érvényes.
A névjegynél a csengőhang beállítása résznél legfelül a "Vészhelyzeti megkerülés" bekapcsolása...

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#166164) Wajk válasza col (#166163) üzenetére


Wajk
addikt

én annyit írtam, nálam hogy van, igen persze lehet optimalizálni a beállításokkal. Nálam pl az az újrahívásos opció ki van kapcsolva, tisztán csak a kedvenceim hívhatnak ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#166165) Nebuló válasza tuzpenge (#166162) üzenetére


Nebuló
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#166166) col válasza Wajk (#166164) üzenetére


col
addikt

Ok, csak hátha valaki nem ismerte ezeket a részleteket.
Sorry, :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#166167) bigdady válasza -secret- (#166157) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sőt összes kontaktot is be tudod állitani. Akkor csak a névjegyzékben szereplők hivhatnak

(#166168) Cathfaern válasza col (#166163) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az hogy csoportokat is lehet engedélyezni, az új infó volt nekem is, köszi :R

Mondjuk én olyan opciónak örülnék, hogy a telefonhívásokat némítsa, de a többi értesítés maradjon... mert így pl. appokban beállított emlékeztetők vagy érkező e-mailek is némák maradnak. Ami jó ha tényleg az a lényeg, hogy ne zavarjanak, de pl. a lentebb vázolt zaklatásos esetben inkább hátrány.

(#166169) univerzita


univerzita
addikt

Szerintem a 8-as van a Tim Cook zsebében. Nem Samsungra gondoltam.. ;][link]

[ Szerkesztve ]

(#166170) 30z.Samu válasza univerzita (#166169) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha tényleg az, akkor elég nagy tepsi lesz. :DDD

Sic Parvis Magna

(#166171) Gudy


Gudy
tag

ha a kijelzőn fekete háttérnél pici lilás folt van a kijelzőn, az mitől lehet??? Hova érdemes vinni gariztatni?
Köszi!

(#166172) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Végre elhárult az iMessage és a FaceTime aktiválás hibája. Épp ideje volt...Vodafone

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#166173) Huha81


Huha81
tag

Sziasztok,

van egy roppant bosszanto problemam. Kikoltoztem kulfoldre, lett szep itteni bankkartyam. Probalom megvaltoztatni a fizetesi adatokat az Apple ID-mnal, de nem lehet, csak akkor ha torlom a Music tagsagomat. Ez normalis igy vagy pedig en vagyok total bena? :R

(#166174) endre166


endre166
tag

Sziasztok!
Hol érdemes iphone 6s-t venni? Minél olcsóbban kéne bontatlan állapotban.
Feltétel:
-Rose gold
-Tárhely: 16gb elég, de ha kicsi az árkülönbség nagyobb is jó.

Csak 6s érdekel, mivel 7-es nem tetszik ismerősnek.

(#166175) syIex válasza endre166 (#166174) üzenetére


syIex
veterán

Az a csík pedig jobb helyen van! :D Plusz a mechanikus gombon kívül semmi különbsége nincs kívülről a kettőnek! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166176) endre166 válasza syIex (#166175) üzenetére


endre166
tag

Hát ha 6s kell neki akkor én nem tudok mit csinálni, de gyorsaságban nem sok különbség van a kettő között.

(#166177) syIex válasza endre166 (#166176) üzenetére


syIex
veterán

Átlag felhasználó számára nem nagyon! :) Sajnos amúgy boltot nem tudok... Nézz szét itt PH!-n rendesen! :P

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166178) majestic


majestic
őstag

iTunes guruktól kérdezném, hogy miért nem tudok epub könyveket hozzáadni az iTunes-ban? A zenék, hangok, minden szépen hozzá lett adva, a könyveket nem engedi. Ezáltal nem is tudom feltenni őket egyik eszközömre sem. Ugyanakkor a Macbook gépemen lévő iBooksba simán fel tudtam másolni az összes könyvet... Ezzel talán összefüg, hogy az iTunes legelső oldalán, ahol be lehet jelőlni, hogy csak a kiválasztott tételeket szinkronizálja az eszközökkel, no az inaktív, ergo nem lehet bepipáni...

Valami ötlet?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#166179) Bewy


Bewy
tag

Sziasztok,

Ma vettem egy 7 plust használtam, még szerintem nem volt aktiválva, a honlap is ezt mondta és a telefonon fent volt a gyári fólia.
Aktiváltam is a készüléket sim kártya behelyezése után, jelenleg is használom a telefont.
Kíváncsi voltam meddig érvényes rá a garancia de még mindig azt mondja a honlap, hogy aktiváljam a készüléket, szerintetek mi lehet ilyenkor a gond? vagy a honlap amíg befrissül az eltart egy ideig?

[ Szerkesztve ]

(#166180) majestic válasza Bewy (#166179) üzenetére


majestic
őstag

Ha a telefont tudtad aktiválni (tudod használni), akkor nem mindegy? Amúgy a tapasztalatom szerint azonnal látnod kellene. A legegyszerübb ha felhívod az Apple-t, minden elmondanak amtelefonról. Ha lopott lenne vagy ilyesmi, akkor nem tudnád aktiválni a készüléket.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#166181) B-L-A-C-K válasza Bewy (#166179) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mint előttem írják nekem is az a tapasztalat hogy egyből látja, pár hete vettem egy bontatlan i7-et, azt is egyből látta aktiválás után.

(#166182) ittakary válasza Bewy (#166179) üzenetére


ittakary
nagyúr

dobozon lévő és telefonban lévő serial egyezik?

(#166183) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!
iOS-es appfejlesztéshez kell vennem egy iphonet, hogy legyen min tesztelni. A lehető legolcsóbban szeretném megúszni a manővert, így használt 5S-re gondoltam, mert a sima 5-nek ha jól értesültem lassan lejár a támogatása. Nem igazán vagyok otthon iphone témában, szerintetek is megfelelő ez a modell, vagy van olyan szemppont ami miatt érdemesebb lenne másikat választanom?

Alacsony keret miatt csak használt jöhet szóba, és bár olvastam a topik összefoglalójából a haszznált iphone-os tippeket, van még ami aggaszt. Nagyon sok példányt rossz home gombbal árulnak, van aminél csak a gomb funkció nem megy, de olyan is ahol az ujjlenyomatolvasó sem, érdemes ilyen készüléket vásárolni majd cseréltetni benne a gombot? Sok helyen láttam a hirdetésbe beleírt IMEI-t, ezek miért fontosak, mit lehet ellenőrizni az IMEI-t ismerve? Azt hogy tudom ellenőrizni, hogy iCloud-ból ki van-e jelentkeztetve az eszköz?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#166184) bigdady válasza Bewy (#166179) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem is volt hogy pár nap múlva jelezte csak

(#166185) agabe válasza helltp (#166183) üzenetére


agabe
addikt

5S ala nem szabad menni, de ha tudnal venni egy SE-t az jobb lehetne, mert abban mar 2giga ram pl., es talan ez is szamithat fejlesztesnel, bar eziranyban nem vagyok kepben. 5S lehet mar kicsit lassu lesz ios11-el.
Ha home gombbal barmi problema van azt inkabb mind hanyagold mert lehet lopott, darabokbol osszerakott kokany peldany.
IMEI alapjan meg lehet nezni pl. gari van-e ra meg, de regi keszuleknel ez altalaban mar ugysem jatszik.
Kijelentkezest ugy tudod ellenorizni, hogy menube belepve nincs bejelentkezve, vagy vetelkor gyari visszallitast csinalsz ami utan mar tuti nem lesz bejelentkezve. Nem is az icloud kijelentkezes a lenyeg, hanem az iphone keresese funkcio legyen kikapcsolva, mert ha az be van akkor vissza sem lehet allitani alapra.
A legbiztosabb ha olyat veszel amihez a feniteken kivul meg sajat dobozat is adjak (az imei es gyari szam egyezik a doboz hatuljan, a telefon szoftvereben, es a telo hatuljan gravirozottal), ha fuggo akkor legalabb 2 eves legyen a szerzodes amihez vasaroltak (telo lehet ujabb ha csereltek kozben gariban, de akkor kell hozza a cseret igazolo doksi es az eredeti telo imei es sorozat szamaval feltuntetve ami a dobozon is rajta van).
Vizjelzo indikator legyen feher (sim talcanal benezve lehet megtalalni azt ami latszik) es mindene mukodjon termeszetesen, nomeg a gyari visszallitast csinalja meg ott helyben az elado (vagy te).
Ahogy nezem a hasznalt piacot 40ezer korul mar talan talalhatsz megfelelot, de 50ezernel tobbet semmelyik nem er meg annyit is csak az ami abszolut makulatlan minden tartozekkal es sajat dobozzal kivalo akksival kb ujszeru allapotban. Amit dragabban hirdetnek az tularazott.

(#166186) Alex91 válasza agabe (#166185) üzenetére


Alex91
félisten

[link], akkor tanuljal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#166187) agabe válasza Alex91 (#166186) üzenetére


agabe
addikt

sztem nem nekem akartad valaszolni ;)

[ Szerkesztve ]

(#166188) Alex91 válasza agabe (#166187) üzenetére


Alex91
félisten

De, mert teves informaciot irtal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#166189) B-L-A-C-K válasza Alex91 (#166188) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elolvastam a hozzászólását, de nem látok semmi téves információt. Mire gondoltál?

(#166190) agabe válasza Alex91 (#166188) üzenetére


agabe
addikt

osszefoglalva csinaljon egy gyari visszaallitast vasarlaskor es ha ehhez kell lepjen ki az elado az iphone keresesebol.
masbol nem kell kilepegetni a vevo szempontjabol ;) nincs ott teves info.
a tobbi egyeb reszlet meg nem az icloud stb-hez tartozik, de fontos.

[ Szerkesztve ]

(#166191) ittakary válasza Alex91 (#166188) üzenetére


ittakary
nagyúr

semmi rosszat nem írt, csak mondom

(#166192) Alex91 válasza ittakary (#166191) üzenetére


Alex91
félisten

iCloud-bol ki kell lepni, azt azzal kiveszi a keresest is... Tehat lenyeg, hogy kilepjenek az iCloud fiokbol. Regen valoban a keresesbol is ki kellett leptetni kulon, de ezt megvaltoztattak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#166193) agabe válasza Alex91 (#166192) üzenetére


agabe
addikt

forditva van. icloudbol lehet, de nem kell csak a kereses kotelezo a visszallitashoz, szoval lehet icloudbol is es akkor egyben mindenbol kilep, de ha a keresesbol mar kilepett akkor az eleg.
Amikor icloud kilepesre nyomsz akkor is azt irja adja meg a jelszot az iphone keresesenek kikapcsolasahoz.

[ Szerkesztve ]

(#166194) ittakary válasza Alex91 (#166192) üzenetére


ittakary
nagyúr

elég kikapcsolni a FindMyiPhone-t ahhoz hogy a teló Activation Lock-ot kikerüld

viszont nem kötelező az iCloudból kilépni! tehát hiába marad belépve az iCloud, restore után már más fiókkal beléphető!

nem agabe az aki le van maradva :D

[ Szerkesztve ]

(#166195) B-L-A-C-K válasza ittakary (#166194) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ha nem lépsz ki a keresést ki kell kapcsolni... Ja jó ezt is írtad...

[ Szerkesztve ]

(#166196) Bewy válasza bigdady (#166184) üzenetére


Bewy
tag

Úgy néz ki néha kell neki egy fél nap, hogy frissüljön, ma reggelre jó lett a honlapon is.

(#166197) Alex91 válasza agabe (#166193) üzenetére


Alex91
félisten

Ok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#166198) agabe válasza ittakary (#166194) üzenetére


agabe
addikt

azert ez igy kicsit kaotikus (vagyis nem teljesen logikus), mert szerintem is icloud kilepesnek kellene lennie az alapnak...ha kereses be sincs kapcsolva akkor a telefon pl. vedtelen mert siman visszaallithato, max jelkodot ker olyankor.

[ Szerkesztve ]

(#166199) Djuree


Djuree
félisten

adott egy ipad mini 1.
az miért lehet h mindig kéri az itunes bejentkezést, de nem fogadja el a jelszóm. ill. azt írja h nem lehet kapcsolódni az itunes store áruházhoz. a jelszó jó, pc-n simán belép.
2 percenként be akar léptetni. ill. ki lehet-e kapcsolni? nem használom az itunes storet.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#166200) Noxy válasza Djuree (#166199) üzenetére


Noxy
veterán

Adj neki netet.
Attól hogy van wi-fi kapcsolat, nem biztos hogy net is van.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.