Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166501) marcusa válasza B-L-A-C-K (#166500) üzenetére


marcusa
addikt

Ez ha jól számolom csak ~10ezer Ft szállítással ugye?
Feleségemnek van egy Rosegold 6s-e, mobil üzletből vettük használtan még áprilisban, 3 hónap garanciát kaptunk rá, de mikor letelt, ezek jelentek meg:


Mintha elvált folna a ragasztása a kijelzőnek. Nem esett le, nem érte nyomás vagy hőhatás a telefont.
Annyira nem zavaró, mert szemből nem feltűnő, de ha 10k egy kijelző akkor annyit rááldoznék. :D
Viszont a cserét én házilag nem hiszem hogy el tudom végezni, nincs gyakorlatom, tudtok ajánlani helyet, ahol kicserélik a kijelzőt ha innen megrendelem?
Köszi!

:-)

(#166502) Balázs1621 válasza B-L-A-C-K (#166500) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Köszi, szerintem én is ezt veszem!

(#166503) Balázs1621 válasza Balázs1621 (#166502) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Esetleg valami tanács, amire érdemes figyelni szerelésnél?

(#166504) B-L-A-C-K válasza marcusa (#166501) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem valami szép...:)

Igen most 10e, ha van egy kis érzéked a szereléshez akkor youtube videó alapján megtudod csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#166505) jeromosi válasza jeromosi (#166497) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Most rákötöttem iphonera, mert eddig géppel használtam, most nincs pl semmi baja.
Meg most éppen géppel sincs.
Mindegy, majd ha már nagyon baja lesz megy vissza telekomhoz.
:)

(#166506) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

Eladtam az iphone 6s-et és előtte kijeletntkeztem az icloudból és utána beállítások törlése és adatok törlése opciót választottam, majd megvettem az iphone 7-et és amikor az apple id-val be akarok jelentkezni és felhőből letölteni az adatokat akkor az előző teló jelkódját kéri amit már nem tudok. ilyenkor mit lehet csinálni mert az új telót nem tudom aktiválni.

(#166507) B-L-A-C-K válasza metaldog (#166506) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem a jelkódot kéri hanem a kétlépcsős hitelesítő kódot nem? Ha igen akkor menj arra nem kaptam, kérd a számodra, várj egy kicsit, és befogja írni magától.

(#166508) metaldog válasza B-L-A-C-K (#166507) üzenetére


metaldog
aktív tag

Megkaptam be is fogadja de amikor tovább mennék azt írja hogy másik készülék jelkódját kéri ami 4 jegyű de amikor az új telót beállítottam akkor hat jegyűt adtam meg.

(#166509) B-L-A-C-K válasza metaldog (#166508) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyennel még nem találkoztam, meg ha kiléptél iCloudból a másikon eleve semmit nem kérhetne, meg amúgy sem kérne ilyet ha ki sem léptél a másikon az új telón.

Nem azt kéri inkább hogy te állíts be magadnak jelkódot az új készülékre...?

[ Szerkesztve ]

(#166510) -secret- válasza metaldog (#166508) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem tudnád lefényképezni?

(#166511) metaldog válasza B-L-A-C-K (#166509) üzenetére


metaldog
aktív tag

Le akarom tölteni a telefonszámokat jön egy ellenörző kód amit magától beolvas utána kéri az új telón beállított jelkódot ez is ok majd kéri hogy Adja meg a másik Iphone jelkódját ami már ugye nincs meg és ott vagy a régi teló neve is ami tényleg az volt. És nem tudom felhőből letölteni semmit. Fasza

(#166512) B-L-A-C-K válasza metaldog (#166511) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem ez user error, eleve nem értem milyen telefonszámokat töltenél le? Ha vissza akarod tölteni az adataidat aktiválás után iCloudból ott kéri az apple ID-d, és jelszód, utána tölti vissza a kiválasztott mentést. Amiről te beszélsz persze nem kizárt, de ilyennel sosem találkoztam, és rengeteg iPhone telefonom volt már pedig...

[ Szerkesztve ]

(#166513) metaldog válasza B-L-A-C-K (#166512) üzenetére


metaldog
aktív tag

ha csak az nem probléma hogy másik telóról csináltam a mentést és erre nem engedi letölteni de azt nem értem miért kéri a régi teló jelkódját. Laptopon be tudok jelentkezni apple id-val a webes felületre és ott csak az új teló van fent készülék listában.

(#166514) B-L-A-C-K válasza metaldog (#166513) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fotózd már le mikor kéri...

(#166515) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Most már hivatalos a szeptember 12.

Sic Parvis Magna

(#166516) jeromosi válasza 30z.Samu (#166515) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Kiváncsi leszek nagyon.

(#166517) leslieke válasza 30z.Samu (#166515) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kíváncsian várom én is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#166518) aujjobba válasza 30z.Samu (#166515) üzenetére


aujjobba
addikt

Én a többiektől is kiváncsibban várom.

(#166519) syIex válasza 30z.Samu (#166515) üzenetére


syIex
veterán

Jöhetne már! :D Nem tudom, hogy azt akarom jobban, hogy jól sikerüljön és térjek vissza almáékhoz, vagy hogy annyira ne legyen nagy durranás és több pénzem marad! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166520) agabe válasza 30z.Samu (#166515) üzenetére


agabe
addikt

A leak-ek alapjan elegge sokminden valoszinusitheto mar. Szinte nem lesz olyan dolog amirol nem tudunk csak a tenyleges megvalositas mikentjere van meg tobbfele variacio.
Ez eleg jo osszefoglalas

(#166521) vasi89 válasza agabe (#166520) üzenetére


vasi89
addikt

számomra még mindig annyira visszataszító az a dupla kiálló állókamera. A 7pluson se túl szép de úgy még okés is de nem értem minek kellett állóba rakni. Meg úgy az egész, akkora hatalmas újításként akarják eladni de rengeteg dolgot beleraktak már más gyártók a telefonjaikba. De ezektől függetlenül aremélem h tényleg jót alkot az apple de ha a 8as is csalódás lesz akkor én is elköszönök. Na nem mintha bármilyen telefonért is adnék 400 ezret de 2 év alatt lemegy annak az ára addig meg pont kitart a 7.

[ Szerkesztve ]

(#166522) syIex válasza vasi89 (#166521) üzenetére


syIex
veterán

400? :Y

Mennyire saccolhatóak az árak? Ugye az a 400 egy kis süt túlzás? :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166523) talamasca válasza vasi89 (#166521) üzenetére


talamasca
senior tag

Ha megfelelően fényképezel és főként veszel fel videót, akkor rájössz. Na, megvan? :))

“Black as midnight on a moonless night.”

(#166524) agabe válasza syIex (#166522) üzenetére


agabe
addikt

Sajna nem biztos, de 355-360ezer minimum lesz itthon...persze nem csak amcsihoz kepest lesz dragabb hanem sztem EU-s arakhoz kepest is.

(#166521) vasi89 :
Talan (de csak talan) nem fer el mashogy jol, de leginkabb azert is fordithattak el, hogy konnyen lathato legyen a kulonbseg a 7plus-hoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#166525) domerator válasza domojko (#166495) üzenetére


domerator
veterán

Na akkor örüljünk... nem tudom mi az a connect box, de biztos jó, inkább én is egy eszközt használnék kettő helyett...
500-as net már valami.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#166526) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!
Tudtok olyan progiról akár PC-re, akár MAC-re, amivel az iphone-omat tudom vezérelni? Ugyanúgy mint a LogMeIn-nel a gépet irányítom a telefonról, csak fordítva.

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#166527) VoidXs válasza Bengio (#166526) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A rendszer annyira zárt, hogy ez JB nélkül nem lehetséges, és pont ezért nem állnak neki fejlesztők.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166528) Totheground


Totheground
addikt

Hülye kérdés, de ha az ébresztő előtt felkelek, ki tudom lőni arra a reggelre anélkül, hogy az ismétlődést kikapcsolják (és másnap persze elfelejtsem)?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#166529) Astery válasza Totheground (#166528) üzenetére


Astery
senior tag

Nem lehet. Én ezért minden napra csináltam külön külön ébresztést. Így elég egy héten egyszer visszakapcsolgatni.

(#166530) agabe válasza Totheground (#166528) üzenetére


agabe
addikt

semmivel nem tudsz ilyet csinalni...ebreszto oraval, vagy barmi mas eszkozzel se.

[ Szerkesztve ]

(#166531) kchris78


kchris78
veterán

3D Touch alk. valtast gondolom azert vettek ki mert sokszor ha nem nyomja elegge az ember sima jobbra sopres lesz belole ami engem kifejezetten idegesitett, emiatt legtobbszor tulnyomtam utana ami meg kenyelmetlen hogy mar a kavatol induljon. Kicsit elbenazott gesztus volt. nem tudom mivel praktikusabb mint odanyulni a home gombra es kettot nyomni rajta... sokkal gyorsabb egyszerubb es nem lehet elbasni :) .

(#166532) kchris78


kchris78
veterán

beta9 ill public beta8 mar kifejezetten stabil es porgos, mar amennyire a beta a sok debug mellett az lehet :).

(#166533) vasi89 válasza talamasca (#166523) üzenetére


vasi89
addikt

Akkor sem jön ki a matek, mert mindenképp el kell forgatnod a telefont ha fekvő képet akarsz, vagy majd álló módban csinálja a fekvőt? :)

@sylex1: erről szólnak a hírek és egyre valószínűbb.

(#166534) marcell2015 válasza B-L-A-C-K (#166512) üzenetére


marcell2015
tag

Pedig előző készülék jelkódot kér...nekem is kért már.
Az más tészta, hogy azt elfelejteni...

(#166535) B-L-A-C-K válasza marcell2015 (#166534) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De mi alapján kéri az új készülék az előző telefonod jelkódját? Semmi összefüggés nincs közte, a mentés nem menti a jelkódot, az készülékhez kötött, a mentés visszatöltéshez csak az Apple ID és jelszó kell, szóval ezért nem tiszta nekem ez.

[ Szerkesztve ]

(#166536) delon


delon
tag

Sziasztok!

Az email mappa hatalmasra duzzadt 1,5 Gb.
De nem tudom az összes emailt egy postafiokról kijelölni es törölni?
Hogy lehetséges ez van valakinek ötlete?
csak egyenként engedi törölni és ez egy kicsit lassú.

előre is köszönöm

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#166537) kchris78 válasza delon (#166536) üzenetére


kchris78
veterán

Torold az accountot es utana hozd letre ujra. Ujra letrehozas utan csak azt fogja letolteni amit meg us nezel.. Egy tipp..

(#166538) Tibee86 válasza kchris78 (#166531) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem a kedvenc 3D touch funkcióm pedig ez. Alapból látszik, hogy megnyomod + rezeg is a telefon, szóval nehéz azt összehozni, hogy vissza gesztus legyen belőle. Az pedig, hogy sokkal gyorsabb így váltani és kényelmesebb is szerintem teljesen egyértelmű, mint lenyúlni a gombhoz, kétszer megnyomni, utána váltani ahelyett, hogy megnyomom erősen, húzok rajta egyet és már a másik app.-ba vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#166539) metaldog válasza B-L-A-C-K (#166535) üzenetére


metaldog
aktív tag

Szia

Na megoldódott az dolog amikor a telót rádugtam a laptopra és itunes-al szinkronizálni kezdett. De a régi jelkôdot nem feljtettem el csak nem fofadta el a készülék. A wifi-vel is szarakodott mert amikor mobil netet használtam egyből bejelentkezett az icloudba mobilon de wifin meg szenvedett peding nincs gind a wifivel mert minden más tökéletesen megy rajta. Na mindegy kalandos volt az új készülék beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#166540) syIex


syIex
veterán

Hát az szép... Annyi lehet nem adok egy telefonért, legyek akármennyire Apple fan! :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166541) 30z.Samu válasza syIex (#166540) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy ahhoz nagyon nagyot kell gurítani az Apple-nek.

Sic Parvis Magna

(#166542) syIex válasza 30z.Samu (#166541) üzenetére


syIex
veterán

Hát igen... Jelenleg nem bánom, hogy lecseréltem a 7-est egy S8+-ra. Nagyon kellemes csalódás, viszont hiányzik az iOS eléggé, de nem minden áron térek rá vissza az biztos. Pont lejár a hűségem a T-hez, szóval meglátjuk az árakat és, hogy milyen áron tudom majd beszerezni, de amint mondtam nem minden áron fogom megvenni, főleg amennyiben csak a dizájn lesz a változás, mert az nekem személy szerint nem ér meg plusz 100 ezret az S8+-hoz képest. Viszont évek óta Apple termékeket használok és így a Watch is csak ül a polcon meg a dokkoló is stb, szóval azért valamilyen szinten még is reménykedem, hátha! :U :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166543) vasi89 válasza 30z.Samu (#166541) üzenetére


vasi89
addikt

Ekkorát véleményem szerint nem lehet :) ez még mindig "csak" 1 telefon, az az 1000valahányszáz dollár még odakint is komoly összeg nem, hogy nálunk. De most itt nem is ez a lényeg, én úgy gondolom, hogy aki megteheti annak is totális pénzkidobás. Nagyon kis % az aki ki is használja ezeket a dolgokat, de ez igaz a többi telefonra is. Az iphone felhasználók nagy része szerintem az 5s tudását sem használja ki. Az instagram és twitter elfut azon is. Ez az apple részéről inkább csak f.szmérce, hogy megmutassa ki a király. De ott a Note 8, annak sincs semmi értelme de legalább marha drága :)

@sylex1: nagyon szemeztem Én is az S8al, de végül megint iphone lett. Most 2 évet kihúzok az i7el, viszont a samsung iránya amit elindított most az tetszik, így nem kizárt h ott kötök ki. Talán az apple is megcsinálja addigra a dokkolható telefont mint a samsung dex, de valószínűleg olyan árban h arról ne is beszéljünk inkább. Sokszor írtam már és nem akarok megint vitát de az Apple üzletpolitikája eléggé rossz irányba indult el. Nem attól lesz valami prémium h az ember többnek hiszi tőle magát mert marha drága..

[ Szerkesztve ]

(#166544) Parson válasza vasi89 (#166533) üzenetére


Parson
addikt

Huha de nehez ezt megerteni... a ket kamera fekvö modhoz lett igazitva, ennyi. Amugy semmi nem valtozik lenyegeben,

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#166545) syIex válasza vasi89 (#166543) üzenetére


syIex
veterán

Sajnos így van. Én egyébként iPhone 7-ről váltottam le nemrégiben S8+-ra, előtte megvolt az összes 5S-től kezdve és meglepő módon egyáltalán nem bánom. Nagyon prémium érzés végre a Samsung is és a kijelző az valami álom, meg ugye szinte mindenben jobb az iPhone-nál (ezt egy ízig vérig Apple fan mondja) és nagyon nagyot kellene letennie azért elérhető áron most, hogy ezt behozzák. Egyébként a Note 8 az egy vicc szerintem, ugyan az, mint az S8 csak van hozzá a pálca meg dupla kamera. Viszont Oprendszerben egyértelműen az Apple áll az élen. De a Bixby viszont így teljesen módban oda vissza veri a jelenlegi Siri-t. ÉS ez mind egy valóban Apple fan személyes véleménye! :)

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#166546) galaxys80


galaxys80
veterán

Mi is a pontos menete annak, ha egy appot le akarok menteni az iTunes-al?
Törölték már az AppStore-ból a Tubie nevű appot és szeretném magamnak megmenteni.
Illetve utána ezt az iPad-ra is fel tudom tenni vagy ott is külön le kellett volna menteni?

(#166547) -secret- válasza galaxys80 (#166546) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Biztonsági mentésben mentődik.

(#166548) 30z.Samu válasza vasi89 (#166543) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valóban drágák ezek a telefonok, de..
1, Ha normális Androidos telefont akarsz, amit nem akarsz a falhoz vágni, az is kb ennyibe kerül.
2, Ha nem lennének olyan drágák az androidos csúcsmobilok, akkor is iPhone-t vennék, mert jelenleg az az egyetlen rendszer, amit megelégedéssel használok. Így nem tudok mit csinálni, zsebbe nyúlok.

Ez csak szubjektív vélemény.

Sic Parvis Magna

(#166549) Noxy válasza galaxys80 (#166546) üzenetére


Noxy
veterán

Ha megvetted, akkor neked még meg lesz, a MEGVÁSÁROLTAKNÁL.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#166550) syIex válasza 30z.Samu (#166548) üzenetére


syIex
veterán

Ez így van. A rendszer biztos, hogy ennél a legjobb. Viszont azért szerintem mindennek van egy határa és azért 350 vagy több egy telefonért már kicsit vicces, legyen az bármilyen... :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.