Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) Morris válasza Woodslave (#57300) üzenetére


Morris
veterán

Az én asszonyom letrox-ot szed! 100ft egy dobozzal ;] :D
Sajnos ő is pajzsmirigy beteg (alul működik)

[ Szerkesztve ]

(#57302) FollowTheORI válasza brownus (#57293) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csatlakoznék előttem szólóhoz... f*ckable... :DDD
De azért én elküldeném kondiba... ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#57303) userxy válasza Zola007 (#57296) üzenetére


userxy
őstag

(#57304) deniro2 válasza Morris (#57301) üzenetére


deniro2
senior tag

akkor már csak az a dolgotok, hogy elszeditek az asszonytól a gogszot és mehet is a szálkásodás ;]

(#57305) Morris válasza deniro2 (#57304) üzenetére


Morris
veterán

:D

(#57306) rwin5


rwin5
őstag

azt álmodtam, hogy edzettem egy krva jót, de reggel felkeltem és 4 nap kihagyás után elég csoffadt vagyok ;] imént láttam ezt, nagy tartalma nincs de engem mégis valahogy bepörgetett [rövid vidi]

(#57307) Ribi válasza deniro2 (#57304) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak nehogy 1x valami antibébi tablettát szedjetek be :DD

(#57308) Zola007 válasza Ribi (#57307) üzenetére


Zola007
veterán

az a kisebbik gond

a nagyobbik, ha az asszony szedi be helyette valamelyik vitaminod
akkor fog aztán főni a fejed igazán :K

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57309) Woodslave válasza Zola007 (#57308) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na ez a veszély nem fenyeget. :C

még a pezsgőtabim is elfogyott de azt se itta :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#57310) Ribi válasza Zola007 (#57308) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint "vitaminod" :U :DDD

(#57311) Woodslave válasza Ribi (#57310) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K na így már lenne értelme ;] (mondjuk a veszély szintje ugyanaz :C )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#57312) Zola007 válasza Ribi (#57310) üzenetére


Zola007
veterán

nem
akkor proteint írtam volna :DDD
egy adagoló kanállal
ízesítetlent

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57313) rwin5


rwin5
őstag

A topicból dolgozik egyébként valaki? Mert ide mindig írnak munkaidőben is ;] :P

(#57314) Zola007 válasza rwin5 (#57313) üzenetére


Zola007
veterán

a munka és a pénzkeresés nem ugyanaz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57315) Shadowbull válasza rwin5 (#57313) üzenetére


Shadowbull
addikt

persze.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#57316) Woodslave válasza Zola007 (#57314) üzenetére


Woodslave
nagyúr

meg a munkaidő meg a "dolgozni" se ugyanaz :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#57317) brownus válasza Woodslave (#57316) üzenetére


brownus
veterán

pont! :D

(#57318) rwin5


rwin5
őstag

Szóval nem, oké ;]

(#57319) _NCT válasza rwin5 (#57313) üzenetére


_NCT
őstag

Én melóhelyről írok, közben dolgozok, némi pénzt is keresek vele.

(#57320) Lajkó válasza _NCT (#57319) üzenetére


Lajkó
őstag

Én is melózok, de nekem bazi sok amit írtok!
Mondjuk én kajak dolgozok... :U

(#57321) Shadowbull válasza Woodslave (#57316) üzenetére


Shadowbull
addikt

arrol is lehet vitatkozni hogy szamit munkanak. Mert en mondjuk mast sem csinalok, mint telefonalgatok, tologatom az egeret meg gepelek neha. Van aki szerint ez nem munka :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#57322) _NCT válasza Shadowbull (#57321) üzenetére


_NCT
őstag

Én is ezt csinálom, ezért fogok munkahelyet váltani. Fizetésemelésre ne számítsak, szakmai fejlődésre pláne nem. Beleuntam már ebbe az egészbe, h legalja tesztelést kapjuk meg mindig, meg hibajegykezelés, meg ilyen szarokat.....

(#57323) Jorus válasza _NCT (#57322) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mondjuk azért az a juttatási csomag, amit kapsz, nagyon jónak számít hazai viszonylatban. Azt persze értem, hogy szakmailag és/vagy szellemileg nem elégít ki.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#57324) Yeffy válasza Woodslave (#57316) üzenetére


Yeffy
veterán

:D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#57325) _NCT válasza Jorus (#57323) üzenetére


_NCT
őstag

Tudom, ezzel próbálnak itt tartani.... De máshol is lesz még jó nekem :)

(#57326) Yeffy válasza Shadowbull (#57321) üzenetére


Yeffy
veterán

szinte kívánja a kommented, hogy reagáljak rá, de inkább nem teszem ;]
inkább azt mondd meg, mennyire kell hochdeutsch-ul tanulnom, hogy mehessek én is oda egértologatni :P

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#57327) Zola007 válasza _NCT (#57325) üzenetére


Zola007
veterán

Publikus, hogy mit adnak?
mi a további terved egyébként?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57328) _NCT válasza Zola007 (#57327) üzenetére


_NCT
őstag

2 műszakban 200 nettó + havi 40 cafeteria + céges telefon, utazási támogatás 100%-ban. (most fogják 30-al megtolni lassan 3 éve vagyok itt). (Sztem rohadt kevés műszakkal együtt).

Karácsonykor, szilveszterkor és az év 365 napján meló (hétvégén is), persze szabi van, de alapból az ünnepeket is dolgozzuk, attól függ hogy vagy beosztva. Nem egy idegtépő munka, cserébe semmi fejlődés.

It support/helpdesk továbbiakban MCSE vizsga és valami normálisabb szakmai munka műszak nélkül, rendszeradmin munkakörben.

[ Szerkesztve ]

(#57329) Woodslave válasza Shadowbull (#57321) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát ezzel is termelsz némi német gdp-t ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#57330) bandus válasza Jorus (#57323) üzenetére


bandus
veterán

hát a leírtak alapján én megértem, hogy ezt az IT-ben keveselli, bár azért neked nyilván több rálátásod van a dologra. de amiket én tudok/hallok, azok alapján biztosan talál jobbat, főleg már 3 év tapasztalattal.

szerk: eddig énis dolgoztam hétvégén/ünnepekkor (kb 5-6 hetente hétvége + az évben 1-2 ünnep), de úgy tűnik, hogy a nyár közepétől sikerül kikerülnöm ebből a körforgásból, ez szakmailag is jót fog tenni remélhetőleg :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57331) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Zsuzska bicepsz

Puhapötsűek ne nézzék meg.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#57332) _NCT válasza Zomb€€ (#57331) üzenetére


_NCT
őstag

EZek már a muszkli bícsen b@sszák az eget? Jóóómegy.....

(#57333) rwin5 válasza Zomb€€ (#57331) üzenetére


rwin5
őstag

itt nem néz ki olyan durvának

(#57334) baluka6 válasza Zomb€€ (#57331) üzenetére


baluka6
aktív tag

Háttérbe a néger gyereknek nincs ilyen bickója :))

(#57335) rwin5 válasza rwin5 (#57333) üzenetére


rwin5
őstag

jah az lemaradt, hogy sokat javít az arcán ez a szemüveg így egész vállalható :)

(#57336) Jorus válasza bandus (#57330) üzenetére


Jorus
nagyúr

Service desk-es munkakörben bruttó 420.000 bejelentve, plusz 40k Cafeteria az hazai viszonylatban soknak számít. Vannak helyek persze, ahol többet lehet kapni, de jellemzően inkább kevesebbet, jóval kevesebbet. Nálunk (pontosabban a beszállítónknál) 360 bruttó körül kap egy service deskes jóval több vizsgával és tapasztalattal.

Szerk.: ja, persze a kollégának, ha jól értettem nem a pénzzel van gondja, hanem a szakmai feladatok alacsony szintjével.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#57337) baluka6 válasza Jorus (#57336) üzenetére


baluka6
aktív tag

420 bruttóból gondolom olyan 340t kapsz készhez. A város kitagadna, ha tudnák, hogy ennyit keresel. Pedig ha jól belegondol az ember, nem nagy összeg a megélhetéshez képest. Ilyenkor gondolkodom el azon, hogy a 75 ezer forintért dolgozó tajarító nő, hogyan tudja etetni a gyerekét és megélni a pénzből. Már mint itt nem a Te fizetéseddel vana gond, hanem a rendszerrel, aki hagyja, hogy egyesek 50-60 ezer forintért ugyan annyit dolgozzanak, mint más 5-600 ezerért. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy országgal arrébb ~ 1,5-2milliót keresnek olyan munkakörben, ahol te dolgozol...

(#57338) _NCT válasza Jorus (#57336) üzenetére


_NCT
őstag

AD Management meg ilyenek nem nagy durranás, igazából mióta itt vagyok jogosultságkezelésen kívül nem kellett nyúlni serverhez, megy oszt' kész. Exchange ugyanez, SCCM-be meg ha valaki akar programot, engedélyeztetem és megkapja, ennyi. Ezen kívül pénzekkel dolgozom, ott mondjuk észnél kell lenni. De ennyi. Szakmai kihívás nem sok, és igen ezzel van a baj, nem akarom h bedaráljon ez a nullaság.

Amúgy meg soknak tűnik a 420, de nem az, főleg aki albérletben van, 100-110k simán elmegy csak a lakhatásra. Persze ennyiből már lehet félretenni kényelmesen, meg éldegélni, de lakás 6-7 év alatt nem lesz belőle.

Szerk.: Btw 420 bruttó az 275 nettó. :) És nem Bandus keres annyit? :D

[ Szerkesztve ]

(#57339) bandus válasza Jorus (#57336) üzenetére


bandus
veterán

itt valahogy elbeszélünk egymás mellett. te 420 bruttót mondasz, ő meg 200 nettót, a kettő meg sehogy nem fér össze.

szerk: 420k bruttó az persze elég szép pénz már :K

szerk2: én hogyjövök ide? :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57340) Jorus válasza baluka6 (#57337) üzenetére


Jorus
nagyúr

Két, apró pontosítás:
- 420 bruttó az 275 nettó
- ezt nem én keresem és nem ebben a munkakörben, hanem MMA87 kolléga.

Bandus: igen, bocs, a Cafeteriat is hozzáadtam, szal 360.000 bruttó plusz 40k Caf. plusz teló, utazás, de nagyjából ugyanarról az összegről beszélünk.

MMA87: Bandus a testével keresi a kenyerét, még jó, hogy többet kap. :D Egyébként azt írod, most lesz 230 a nettód. Az meg ugye 360k körül van bruttóban, akárhogy is számoljuk. Ezen felül kapsz 40k-t Cafetériaban, meg telót meg utazási hozzájárulást 100%-ban. Ez simán 400 feletti bruttó egy átlagos cégnél, ahol nincsenek ilyen úri huncutságok, mint Caf meg utazási zsé.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#57341) Recon666 válasza baluka6 (#57337) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát 420 bruttóból szerintem jó ha 300-at kap készhez. :U

Közben megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#57342) _NCT válasza Jorus (#57340) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor keversz, 420 bruttónak örülnék, mint kutya a farkának :D Sajna messze vagyok ennyitől, jó lesz az 300 bruttónak is.

Szerk: cafeteria-t én soha nem számolom bele. És azért nem, mert az jutattás, nem maga a pénzmag. Juttatást meg nem tudod olyan széleskörűen felhasználni mint a pízt.

Cafeteria-ból van évente 1x 300k bónusz. Ha azt belevesszük + prémium, az is csak havi nettó 237. Lófasz. Nekem legalábbis...

Jorus: az emelést még nem vettem bele, majd ha megjön a számlára, addig csak mese habbal. Egy rohadt bizalmatlan g*ci vagyok, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#57343) deniro2


deniro2
senior tag

Berkinek mennyi a bruttója?

(#57344) Zomb€€


Zomb€€
őstag

MiafaszfoJikitt? :U

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#57345) KoVee84


KoVee84
senior tag

inkább gyúrjatok ;] :DDD

(#57346) Zola007 válasza _NCT (#57328) üzenetére


Zola007
veterán

én csak a béren kívülire gondoltam, de köszönöm hogy ilyen őszintén megosztottad :R
IT vonalat nem látom át, de az ismerőseim akik benne vannak 4-5 éve tény hogy 300 körül kapnak
az én szakmámat meg inkább nem is fejtegetem ilyen számok kapcsán :N talán pár év után lesz annyi a bruttó mint nektek a nettó

#57335) rwin5 : azért szemüvegben d3gni sem az igazi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57347) _NCT válasza Zola007 (#57346) üzenetére


_NCT
őstag

Szívesen, már sokáig úgy sem leszek itt :)

Na hogy legyek ON is, mára hanyagoljam a csigás letolást, ha tegnap voltam olyan f@szagyerek, hogy balett közben olyan szarul ütöttem, hogy kiakadt a könyököm és most fáj? Tricepszre tolódzkodás meg ezek mennyire terhelik a könyököt?

Inkább úgy mondom olyan gyakorlat kéne ami nem kúrja tricepszezés közben a könyököt.

(#57348) rwin5 válasza KoVee84 (#57345) üzenetére


rwin5
őstag

ja b+ kezd túl tudományossá válni a rovat, el is húzok edzeni, jó edzést mára mindenkinek, csöcspöcs-puszpusz.

(#57349) Yeffy


Yeffy
veterán

ezek a pénzek, lol

Zola: az én hatalmas fizumhoz képest vagyonok. de sajna nekem nincs felsőfokú végzettségem, szóval én a közelében nem leszek ezeknek a számoknak.
még. itthon ;]

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#57350) Zola007 válasza _NCT (#57347) üzenetére


Zola007
veterán

ha kattant egyet és azóta fáj
vagy fáj ha magad előtt nyújtott karral a másik kezeddel megcsavarod a kézfejed, akkor inkább hanyagold, megrántottad az egyik szalagot

(#57349) Yeffy DJ: sok vagy kevés?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.