Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172311) GemeriReem válasza Cranium (#172276) üzenetére


GemeriReem
újonc

Helló! Én is hasonló problémával indultam, leírom, amit én tudok, talán segít. A betétet kipróbálhatod edzés közben, nézd meg. Én próbáltam hasonlót (súlyemelő vagyok), nálam a nehéz gyakorlatokat nem annyira szerették bokamagasítóval a derék alatti tartozékaim, de mondjuk az nem is rendes betét volt. Ha viszont hosszútávon gondolkodsz, akkor érdemes eltüntetni a lúdtalpadat. A nem összecsontosodott változatok jól kikezelhetők, ne higgy az orvosoknak, akik csak betétben vagy teljesen haszontalan gyakorlatokban gondolkodnak. Az összeesett boltozat a térdeknek sem jó, illetve nagyon korlátozza a csípőhasználatot, pedig egy megfelelő csípő rengeteg terhet átvesz. A tartásodat (hát mélyizmai nem elég aktívak) is megöli, nem valószínű, hogy nehéz guggolásokat vagy elemeléseket helyes formával tudsz végezni így (én legalábbis nem tudtam, de aki a környezetemben lúdtalpas erősportoló, szintén küzd nehézségekkel). A betét részmegoldás, érdemi eredményt csak sokszor annyi év alatt hoz, mint a lábszár és a lábfej, talp izmainak megfelelő erősítése. Érdemes alkalmazni a "short foot" gyakorlatot, tehát a lábujjak alatti párnát a sarokhoz közelíteni és feszesen megtartani, valamint lábujjhegyre állásokat úgy, hogy a kis lábujjakon is támaszkodsz, tehát kicsit befelé fordítod a lábfejeket közben. Ha érdekel, ezen az oldalon: fixflatfeet.com angolul elég jól leírta a srác a gyakorlatokat, az ő medvetalpából egy év alatt lett rendes talpboltozat. Én fél éve kísérletezem vele, az én lábaimra is nehéz rásimerni a kezdetihez képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.